I Hef Nederlandsch elftal in Italië. BEVERWIJK NEDERLAND—ZWITSERLA ND. JAARVERGADERING „HANDELS BELANGEN" Donderdagavond hield de Koopliedenveree- niging „Handelsbelangen"' haar jaarvergade ring in café Sehoemaker. De voorzitter, de heer J. v. d. Wel memoreer de in zijn openingswoord den groei van de ver eeniging en de vele verbeteringen, die mede door bemoeiingen van Handelsbelangen in den loop van de laatste zeven jaren tot stand kwamen. De secretaris, de heer J. Slotemaker, bracht het jaarverslag uit. waarin hij in de eerste plaats het verheugende feit mededeelde, dat het ledental in den loop van het jaar was ge stegen van 150 tot 252. Vervolgens werd in het jaarverslag gewezen op de deloyale wiize, waarop de kleinhandel wordt beconcurreerd. Ook de regeeringsmaatregelen hadden voor den kleinhandel funeste gevolgen. Men ver wachtte daarvan baat voor den kleinhandel, maar het is anders uitgekomen. De Ned. Aard appel Centrale heeft de teler-handelaar doen opstaan, een nieuwe concurrent, die 80 pet. van den aardappelhandel in handen heeft. Ook de nieuwe bepaling, dat leder, die vak kennis heeft en over voldoende financiën be schikt, een erkenningsbewijs als aardappelen handelaar kan bekomen, had nieuwe concur rentie tot gevolg. Immers nu kon ook iedere aardappelverbouwer handelaar worden. De secretaris liet daartegen een krachtig protest hooren. Toen tenslotte ook het verplicht lidmaat schap geen redding bracht, werd het oog ge richt op de saneering en daarmede werd suc ces geoogst. Het bestuur zal pogen de veilin gen voor het saneeringsplan te interesseeren. De secretaris besloot zijn keurig verzorgd ver slag met het memoreeren van de voortreffe lijke werking van het instituut keurmeester en van de goede verstandhouding met de vei lingen en de zustervereeniging „St. Petrus". Het jaarverslag van den penningmeester, den heer A. H. Maks, vermeldde aan ont vangsten een bedrag van f 1811.27 met inbe grip van het saldo van vorig jaar. De uitgaven waren f 570.17, zoodat op 1 Jan. 1934 nog een bedrag in kas was van f 1231,10. Boeken en bescheiden van den pen ningmeester waren door de controle-commis sie in orde bevonden. De heer J. de Smit bracht een uitvoerig rap port uit over de werkzaamheden der plaatse lijke saneeringseommissie. Daaruit bleek, dat reeds vele successen waren behaald. De aan gesloten grossiers mogen ingevolge de bepa lingen van de overeenkomst niet leveren aan niet-erkende handelaren, omgekeerd mogen de erkende handelaren niet koopen bij niet- aangesloten grossiers. Dit saneeringswerk moet van groote betee- kenis worden geacht voor den kleinhandel. De rapporteur drong er dan ook ten sterkste op aan het saneeringswerk krachtig te steunen. Het rapport verwierf de goedkeuring der vergadering en werd met applaus beloond. Benige vragen gesteld over de saneerings- werkzaamheden, werden door den voorzitter beantwoord. Op voorstel van het bestuur werd de sanee- ringsovereenkomst aangevuld met een tweetal bepalingen .waarbij het aan lederen han delaar in groenten, fruit en aardappelen ver boden is een nieuwe zaak te vestigen, zijn be drijf te verplaatsen of filialen te openen zon der goedkeuring der saneeringseommissie. Voorts wordt het eiken handelaar in aardap pelen of fruit verboden te gaan handelen in groenten, wanneer de markt door overvloedi- gen aanvoer daartoe gelegenheid geeft. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre-1 dende bestuursleden de heeren Joh. Slotema- SCHEEPVAARTBER1CHTEN HOLLANDAMERIKA LIJN. Beemsterdijk 24 van Rotterdam naar N.- Orleans. Lochmonar, Vancr., naar Rotterdam 23 van Cristobal. Lochgoil, 22 van Rotterdam te Vancouver. Damsterdijk, Rotterdam naar Vancouver 23 (7.58 v.m.) 25 mijl O. van Niton. Statendam. New-York naar Rotterdam 27 (8 vm.) verwacht. HALCYON LIJN Vredenburg, Kirkenes naar Rotterdam 23 (4.4 v.m.) 240 mijl O. v. Wiek. HOLLAND—AFRIKA LIJN Rietfontein (thuisreis) 23 van Las Palmas. Randfontein (thuisreis) 22 te Port Natal, vertr. 28. Nijkerk, 24 van Rotterdam naar Beha. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Amstelkerk, 23 van Rotterdam te Hamburg. Reggestroom 24 van Amsterdam n. Ham burg. OOK VOOR DE OMLIGGENDE GEMEENTEN. Naar wij vernemen hebben B. en W. beslo ten dat de deelneming aan den gemeentelijken Ophaal- en Stortingsdienst voortaan ook toe gestaan zal worden aan inwoners van omlig gende gemeenten. De ingezetenen van Wijk aan Duin zullen daartoe in de eerste plaats worden aange zocht. VERGADERING „VRIJE VEILING" GING NIET DOOR. Donderdagavond zou de Coöp. Veiling- en Aankoop vereeniging „Vrije Groenten- e:a Fruitveiling" in de bovenzaal van het Veilings gebouw „Kennemerland" haar jaarvergade ring houden. Toen devergadering echter op het punt stond geopend te worden kwam het bestuur tot de ontdekking, dat verzuimd was de te Limmen en te Heilo woonachtige leden voor deze jaarvergadering te convoceeren. Het bestuur raadpleegde het reglement en putte daaruit de zekerheid, dat een onder deze omstandigheden te houden vergadering onwettig zou zijn. De reeds aangewezen leden, alsmede het bestuur en de directie der veiling moesten alzoo noodgedwongen onverrichter- zake huiswaarts keeren. De jaarvergadering van de „Vrije Veiling" zal nu heden-, Vrijdag avond, in café „De Groentenbeurs" aan de Meerstraat worden gehouden. Het aanvangs- uur bleef bepaald op half acht. BOEKENONDERZOEK. Het door de groepen leden van „Kennemer land" en „Vrije Veiling" bij motie verzochte boekenonderzoek van de Naamlooze Ven nootschap Bloembollenveiling „Beverwijk" door een onpartijdigen accountant is naar men ons mededeelt opgedragen aan het Ac countantsbureau S. de Wolf te Amsterdam. Het onderzoek zal loopen over de jaren 1925 tot en met 1933. ker Tsecr.y, C. Kuys én E. Hêüneaian bij ac clamatie herkozen. Daarna werd besloten van de leden en van de bij de saneering aangeslotenen jaariijks een bedrag van een gulden te heffen ten be- noeve van het werk der saneeringseommissie. Na de rondvraag, waarvan door vele leden gebruik werd gemaakt, werden nog verschei dene fraaie prijzen onder de leden verloot, waarna de vergadering werd gesloten. DE POLITIE WAARSCHUWT! Op verzoek van de politie plaatsen wij een drietal waarschuwingen. In de eerste plaats waarschuwt de Commissaris van Politie te Schiedam nogmaals tegen de crediet- en spaarinstelling „De Onderlinge" en „Eigen Hulp", beheerder M. van Weerden. Boerhave- laan 51e, Schiedam, met de dringende uit- noodiging in het belang van het algemeen daaraan zooveel mogelijk bekendheid te geven. De burgemeester van Nieuw-Lekkerkerk waarschuwt vervolgens tegen het aanknoo- pen van relaties met Arie Dekker vermoede lijk verblijf houdend te Rotterdam, alvorens bij hem inlichtingen te hebben ingewonnen. Tenslotte maakte de Commissaris van Po litie te Roosendaal bekend, dat A. J. Rauken- dofer aldaar tracht sigarenfabrikanten op te lichten. Deze man maakt er zijn werk van offerte te vragen voor groote leveringen aan Albanië. Hij stelt deze leveranties in uitzicht, wanneer hem ter bestrijding van de voor- loopig te maken onkosten een bedrag van f 150 wordt ter hand gesteld. Van de leve ranties komt natuurlijk niets terecht. KOOPT CRISISPOSTZEGELS. Het plaatselijk Crisiscomité verzoekt ons opname van het onderstaande: Tot en met 31 Juli 1934 worden fraaie crisispostzegels uitgegeven, die geldig zijn als gewone postzegels. Na 31 Juli zijn deze zegels niet meer verkrijgbaar. Zij blijven echter geldig tot en met 31 Mei 1935. Uitgegeven zijn zegels van 6 cent (prijs 11 cent) met de beeltenis van H.M. de Koningin, en zegels van 5 cent (prijs 9 cent) met de beeltenis van H.K.H. Prinses Juliana. Dit is de eerste maal, dat een postzegel met de beeltenis van de prinses in omloop wordt ge bracht. Door het plaatselijk Crisis-Comité zijn maatregelen getroffen waardoor naast den verkoop ten postkantore deze zegels ook ver krijgbaar zijn bij den boekhandel W. A. An- tonijsen, Breestraat 76 te Beverwijk, die zich daarvoor belangeloos beschikbaar heeft ge steld. De opbrengst van laatstbedoelden ver koop, na aftrek dus van de waarde der zegels (resp. 6 en 5 ct) komt geheel ten bate van het plaatselijk Crisis-Comité. Bovendien zullen door de groep IJmuiden van de Ned. Padvinders Vereeniging volgende week te Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin langs de huizen der ingezetenen postzegels j ten verkoop worden aangeboden. De op brengst van dezen verkoop komt ten bate van de Crisis-Comité's in de genoemde gemeen ten, die voor hun werk ten zeerste met dezen steun zullen gebaat zijn. Bestellingen kunnen ook per telefoon ge schieden bij de fa. Antonijsen (telefoon no. 2051). Evenals altijd wordt gaarne vertrouwd op de volle medewerking van de burgerij. MILAAN'S WEDSTRIJD WORDT GEHEEL UITGEZONDEN. OM VIJF UUR SPREEKT HOLLANDER VOOR DE V.A.R.A. Met betrekking tot de uitzending van het ooggetuigeverslag van den voetbalwedstrijd te Milaan op Zondag a.s. vernemen wij van de zijde van de A.V.R.O., dat gistermiddag te Hil versum een conferentie tusschen de A.V.R.O. en V.A.R.A. heeft plaats gehad, welke geen enkel resultaat opleverde. De V.A.R.A. wenscht geen andere oplossing te aanvaarden, dan die waarbij de heer Hollander des middags om 5 uur voor de V.A.R.A. mierofoon zal spreken. Voor de A.V.R.O. is dit voorstel onaanneme lijk. Zij wenscht aan de vereenigingstrots dit STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Diomed, Japan naar Rotterdam via Lon den 23 (9.35 v.m.) 250 mijl Z. van Land's End. City of Bagdad, 24 van Dairen te Rotter dam. Laertes, 24 van Batavia te Amsterdam. Alcinóus, Amsterdam naar Java 24 v. Suez. Melampus, Batavia aar Hamburg 23 van Londen. Menelaus, 23 van Vladivostock naar Rot terdam. Menestheus, Japan naar Rotterdam 22 te Hongkong. Atreus, Java naar Liverpool 23 van Singa pore. Het bergen van wrakken. In den laatsten tijd legt men er zich meer dan ooit op toe wrakken van in vroeger jaren gezonken schepen, welke ladingen inhadden van welke het bovenbrengen nog waarde heeft, op te sporen en te onderzoeken. Uit Ketchikan (Alaska) wordt nu gemeld, dat men het in 1901 met een belangrijke goud- lading gezonken stoomschip Islander wil ber gen. De leider van de onderneming, die zich met het werk zal belasten, heeft de positieven verwachting uitgesproken dit werkje in negen tig dagen te zullen klaarspelen. De vroegere vijfmastbark Forest King is ge heel verbouwd en tot bergingsvaartuig inge richt. Met behulp van dit vaartuig stelt men zich voor het wrak te lichten en binnen te brengen. Reeds vroeger werden daartoe po gingen in het werk gesteld en men is er wer kelijk ook in geslaagd het wrak iets van den zeebodem te heffen en het meer landwaarts te brengen. Niettemin ligt het nog ver onder water. Groote diepgang. Het met benzine van Aruba aangekomen Nederlandsche motortankschip Den Haag pas seerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,2 Meter. Een Deensche waaghals vermist. In Maart van dit jaar vertrok uit de haven van Sonderhö (Denemarken) een 29-jarige zeeman in een kleine zeilboot met het doel naar Kaapstad te zeilen. Zijn levensonderhoud wilde hij trachten te vinden door verkoop van prentkaarten in de verschillende havens, wel ke hij zou aanloopen. Ofschoon het nu reeds drie maanden verder is heeft men nog uit geen enkele haven een bericht van aankomst ont vangen zoodat men aanneemt, dat de waag hals is verdronken. Temeer komt men tot de veronderstelling omdat bij Romö een lijk aanspoelde van een onbekenden zeeman en later een stuk van een scheepsboot, dat met vrij groote stelligheid een deel is van de boot, waarin de iman weg- zeilde, Yj Jean Batten, de kranige aviatrice uit Nieuw- Zeeland, die in 15 dagen van Engeland naar Australië vloog. offer niet te brengen en het heeft haar ver baasd dat een aantal leden haar tot deze ver loochening van den corpsgeest aanspoort in de opvatting „het doet er niet toe wie uitzendt, als er maar wordt uitgezonden". De A.V.R.O. is behalve over den zendtijd meester van het ter rein. Zij bezit een monopolie tot uitzending waarvoor zij de vereischte som heeft gestort. Zij bezit de machtiging van den heer Lotsy mits Nederland den wedstrijd geheel kan af luisteren. Het dilemna is dus schijnbaar onop losbaar en. de tijd gering voor een oplossing. De A.V.R.O. heeft echter gemeend dat op de volgende wijze tot ieders tevredenheid te kun nen regelen: „De A.V.R.O. gaat naar Italië, aangezien zij alle voorbereidend werk heeft gedaan. De A.V.R.O. laat door den heer Hollander den wedstrijd van begin tot eind verslaan welke door de A.V.R.O. tot 5 uur en door de Phohi tot het eind toe zal worden uitgezonden. Na 5 uur neemt de A.V.R.O. de klanken uit Milaan op gramofoonplaten op die zij 's avonds om on geveer 8 uur zal draaien. Wanneer de handhaving van haar stand punt tot gevolg moet hebben dat de wedstrijd niet in zijn geheel kan worden uitgezonden, grieft zij hen bij wie de A.V.R.O.-geest slaagt. Daarom vergunt zij aan de V.A.R.A. om na 5 uur Hollander's ooggetuige-verslag over te nemen en in haar zendtijd te verspreiden. De directeur van het telefoonkantoor te Hilver sum is gemachtigd de A.V.R.O.-klanken naar de V.A.R.A.-studio te doen aftappen. Ook de radio-centrales mogen desgewenscht op dezelfde wijze haar verbindingen maken. Hiermede is de kwestie afdoende opgelost. Luisterend Nederland krijgt zijn ooggetuige- verslag van begin tot einde. HET MIDDENSTANDSCREDIET.' HULP VAN ZEER BESCHEIDEN BETEEKENIS. wanneer op die bepaalde soort credieten, val lende onder dit wetsontwerp, voldoende aan voorwaarden en regelen, die daarvoor zullen worden gesteld, verliezen worden geleden, dan zullen die vei-liezen tot het maximum bedrag, dat deze post toelaat, u door het Rijk worden vergoed. Bij de behandeling van het ontwerp in de Tweede Kamer is door den Minister van Fi nanciën wel duidelijk te kennen gegeven, dat de Nederlandsche Middenstandsbank. als bestaande organisatie, het aangewezen lichaam was om bij deze credietverleening ingeschakeld te worden. Eenheid van be handeling en de gewensehte centralisatie maken dan ook. dat het inschakelen van an dere banken tot allerhande moeilijkheden aanleiding zou geven. Alleen zegde de be trokken Minister op een vraag van den afge vaardigde Teulings toe. dat hij nader zou overwegen of het mogelijk zou zijn om mid denstanders, die een bepaalde credietrelatie hebben, toch óók van deze regeling te laten profiteeren via hun normale, bestaande bank relatie, doordat de Nederlandsche Midden standsbank op die bestaande credietverhou- ding een disconto zou kunnen geven, met de uitgesproken bedoeling, dat dat zou ressor teeren onder de-ze middenstandscredietrege- ling. En wie brengt men onder het begrip mid denstand? Ook daarover is geen klaarheid gekomen. Er zal m.i. nooit algeheele klaarheid over komen. Het begrip aldus de Minister van Financiën zal „vooral niet in beperkten zin" opgevat worden, „wij zullen het moeten nemen in ruimen zin. het zal van de zakelijke voorwaarden, waaraan de bedrijven moeten voldoen, afhangen, of ze voor crediet ln aan merking komen of niet". En die voorwaarden dan? Over de „bijzonderheden" is geen en kele nadere mededeeling gedaan. Dit stand punt kan ik mij volkomen verklaren. Een al- gemeene instructie kan verstrekt worden en Is trouwens van de zijde der regeering ook medegedeeld maar details zouden slechts aanleiding geven tot het wekken van verwachtingen, die later niet zouden kunnen worden vervuld. De bijzondere omstandighe den van elk bedrijf zullen een belangrijke rol spelen bij de beantwoording van de vraag, of al dan niet crediet zal worden verstrekt. De nositie der Nederlandsche Middenstandsbank is bij deze steunverieening wel een uiterst be langrijke. Zou de neiging niet te sterk kunnen zijn om eigen zwakke credietnemers in de eerste plaats te steunen? Van regeeringszijde is uitdrukkelijk mede gedeeld, dat „de ervaringen, die wij hebben opgedaan met het bestuur van de Neder landsche Middenstandsbank in de achter ons liggende jaren, toch wel een heel goed ver trouwen In dat bestuur wettigt, en in de tweede plaats is de Regeering natuurlijk de gene. die in staat is het toezicht uit te oefe nen". En toch meen ik, dat bijv. ten aanzien van de ingeschrevenen in de Handelsregis ters, die in aanmerking meenen te mogen komen voor steunverieening via deze wette lijke voorziening, de desbetreffende Kamer van Koophandel en Fabrieken zou kunnen adviseeren. Daarnaast zullen toch ook de be staande middenstandsorganen ingeschakeld moeten worden. In deze beide richtingen zal nog wel aandrang op de Regeering uitge oefend worden. MOLLERUS. Nu de Tweede Kamer der Staten Generaal in begin Mei de wij-ziging van het zevende Hoofdstuk B der Rijksbegrooting voor het dienstjaar 1934 (Credietverleening Midden stand) heeft aangenomen, zal binnen af zien- baren tijd aan een wensch van den Middel stand voldaan zijn. Toch stelle men zich van dit crediet geen overdreven verwachtingen voor. Het is een hulp van zeer bescheiden be- teekenis. Wij hebben hier te doen met een vorm van credietverleening waarbij er aller eerst voor gewaakt moet worden, dat deze hulp het distributie-apparaat niet buiten normale grenzen doet uitzetten. Aan middenstandsbedrijven is in ons land geen gebrek. Het in stand houden of 'het be vorderen van de oprichting van nieuwe be drijven, die geen reden van bestaan hebben, vordert geld der belastingbetalers en kan die middenstandsbedrijven, welke thans nog een bestaan opleveren, in gevaar brengen. De steunverieening zal dus alleen ten goede ko men aan bedrijven, welke op zich zelf reden van bestaan hebben, die een behoorlijke ren dabiliteit hebben, d.w.z. volwaardige bedrij- veh. Het extra crediet is dus alleen beschikbaar voor gezonde bedrijven, die niettemin door de crisisomstandigheden in moeilijkheden zijn geraakt, waarvan men hoopt en ver wacht, dat het tijdelijke moeilijkheden zijn. Het bedrag zelf, het is ongetwijfeld klein. Maar 's lands financiën hebben heel wat te verduren en in dat licht dient men deze cre- dietverstrekking natuurlijk in de eerste plaats te beschouwen. Een vergelijking tusschen het hier gevoteerde bedrag en de millioenen, welke ter beschikking zijn gesteld van de agrarische groepen in ons land, gaat niet op. Bij den landbouw enz. heeft men hi de eerste plaats te maken met maatregelen, waardoor men tracht een meer reeële verhouding te krijgen tusschen de prijzen der landbouwpro ducten en de productiekosten. Daargelaten of men dit streven al dan niet juist acht, in ieder geval zorgt de landbouwsteun voor de bestrijding van de werkloosheid en ook de middenstand profiteert daarvan indirect. De thans gevoteerde 2 millioen gulden be hoeft ook nog niet beschouwd te worden als de uiterste grens. Het beheer en de crediet verleening loopen over de Nederlandsche Mid denstandsbank. De Staat stelt zich als het ware achter deze bank en zegt tot dit orgaan. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 23 Mei te Manilla. Gaasterkerk (thuisreis) 23 van Marseille. Grootekerk, Antwerpen naar Hamburg pas. 24 Vlissmgen. Arendskerk (uitr,) 21 van Genua. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 22 van Bremen naar Avonmouth JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjileboet 22 van Yokohama naar Padang. Tjisalak 22 van Hongkong naar Bantok. Tjinegara, Manilla n. 23 van Macassar. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Amazone 23 van Setubal naar Portimao. Ariadne 24 van Amsterdam te Rotterdam. Calypso 23 van Catania naar Messina. Colombia, Amsterdam naar Barbados 23 v. Madeira. Orestes, Bourgas naar Antwerpen 23 van Aleiers. Rhea 23 van San Carlos te Valencia. Triton 23 van Vigo naar Lissabon. Vesta 23 van Barcelona naar Genua. Van Rensselaer 23 van Amsterdam te Pa ramaribo. Baarn, Chili naar Amsterdam 22 van Cal- las. Hercules 24 van Hamburg te Amsterdam. Aurora 24 van Amsterdam naar Rotterdam. Berenice 24 van Amsterdam naar Rotter dam. Deucalion 24 van Amsterdam naar Rotter dam. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Waterland 24 van Hamburg te Amsterdam. Flandria (uitr.) 23 (5 n.m.) van Las Palmas, Zaanland (thuisr.) 23 van Bahia. ROTTERDAMSCIIE LLOYD. Kedoe (uitr.) p. 23 (10 n.m.) Dover. Kota Tjandi (uitreis) 23 van Belawan. Dempo (thuisreis) 24 Mei te Suez. ROTTERDAM—ZUID AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) passeerde 23 La Palma Alwaki (thuisreis) 23 van Victoria (Br.) SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Kota Inten 22 van Port Arthur naar New- Orleans. Silverwillow, N.-Orleans naar Calcutta 23 van Kaapstad. Silverbelle, Vancouver naar Calc. 23 te Ma nilla. Silverguava, Calc. n. Vancr. 22 te Manilla. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Tawali (thuisreis) 23 van Genua. Poelau Tello (uitr.) pass. 22 Gibraltar. Tanimbar (uitr.) 21 van Bombay. Enggano (thuisr.) 23 van Singapore. Poelau Roebiah (thuisr.) 23 (8.10 v.m.) 24" mijl ZZW van Land's End. Poelau Laut- thuisreis) pass. 24 Mei Suez. Tawali (thuisreis) 24 Mei van Marseille, PRAAG, 24 Mei iV. D.) Bij de heden door de Tsjechoslowaaksche nationale vergadering uitgevoerde derde verkiezing van Masaryk tot president -van de republiek, werden door de 420 aanwezige leden der nationale ver gadering, die bestaat uit 281 afgevaardigden en 139 senatoren reeds bij de eerste verkie zing 418 geldige stemmen uitgebracht. 327 stemmen werden op Masaryk uitgebracht, 38 stemmen op den communistischen candidaat, afgevaardigde Celmens Gottwald. Daar bij de eerste stemming voor de geldigheid van de verkiezing een meerderheid van 3 5 van de stemmen van alle aanwezigen vereischt is, is professor T. G. Masaryk hiermede dus met overweldigende meerderheid wederom geko zen tot president van de Tsjechoslowaaksche republiek. MASARYK HE<?K07EN ALS PRESIDENT VAN TSJECHO- SLOWAKIJE. Toen het Nederlandsche elftal het Zwitsersche plaatsje Ambri Piotta passeerde, stond het Zwitsersche elftal, dat aldaar zijn trainingsveld heeft, opgesteld langs de spoorlijn om het Nederlandsche elftal een groet te brengen. Na een vermoeiende treinreis ging de Nederlandsche voetbalploeg in open rijtuigen naar het hotel te Cernobbio. MET GROOTE MEERDERHEID.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6