Pan American Airways* IK ZWERF NAAR ROME. In 12 uur van Guyaquil naar Panama. DE SAN BLAS VAN DE PAN AMERICAN AIR WAYS, EEN SIKORSKY - AMPHIBIE. Ik herinner mij nog heel goed. dat wij een jaar of vijf geleden, toen in Europa al menige passagiersdienst geregeld functionneerde, tel- kens weer hoorden: Ja, Amerika heeft wel luchtpostdiensten, zelfs nachtdiensten, maar Uncle Sam acht zijn onderdanen nog te kost baar om ze aan passagiersvervoer door de lucht te wagen. Dat is nu veranderd. Amerika bezit een stel luchtvaartlijnen, die met groote zekerheid werken over dikwijls zeer moeilijke trajecten; een bedrijf, dat zich met reuzen snelheid ontwikkelt. En zal blijven ontwikke len evenals onze K. L. M. en K. N. I. L. M.! Zoo goed als in Onze Oost moest het lucht- vaartverkeer in Zuid-Amerika een groote rol gaan spelen. Noord-Amerika heeft evenals Europa een prachtig spoorwegnet. Daar is luchtvaart alleen bespoediging, maar een groot deel van Zuid-Amerika is vrijwel uit sluitend aangewezen op scheepvaart langs de kust. Het vliegtuig komt nu als de groote redder. In 1929 vloog ik in vier uur tijd van Batavia naar Palembang, anders een reis van 2y. dag per K.P.M. boot. Gisteren vloog ik in twaalf uur tijd van Guyaquil naar Panama, anders een bootreis van een kleine week! Dat is een qnorme tijdsbesparing en de kosten zijn bovendien niet veel hooger dan eerste klas boot. Voorloopig blijft echter één bezwaar, de zeer beperkte bagage hoeveelheid, die het vliegtuig meeneemt. De „Panamerican Air ways" exploiteeren thans een lijn langs de Oostkust van Zuid-Amerika, die dan in Bue nos Aires Westwaarts gaat over de Anden naar Santiago om dan weer, heelemaal de kust langs, de ideale verbinding te vormen voor post en passagiers van Chili, Peru en Ecuador met Centraal Amerika en de rest van de we reld. Het moeilijkste traject is dat over de Anden van Buenos Aires naar Lima. Drie jaar geleden was dit een expeditie, waarvan het Geographical Magazine een nummer wijdde. Thans vliegen de passagiers- en mailvliegtui gen geregeld tweemaal in de week in beide richtingen, even geregeld als de dienst langs de zonnige kunst van Chili en Peru. En ook de Pan American is trotseh op een dienstre- gelmaat van 99.6 pCt.! En toont dit graag aan geïnteresseerde Hollanders. En zoo ge schiedde het, dat ik Dinsdagmiddag 25 Juli om tien voor 4 in het bootje stapte, dat mij naar de landingsplaats der watervliegtuigen op de Guayasrivier moest brengen. Om 4 uur moest het toestel aankomen. Het was laat, 3 minuten over tijd op een traject van bijna tien uur vliegen. Dokter en douanen zijn mee in de boot. maar behalve piloot en mecanicien komt er slechts een postzak uit de groote ma chine. Ik ben de eenige passagier en als ik één voor een alle stoelen probeer in de cabine, moet ik even terugdenken aan de Ford auto bus van een paar dagen geleden. En aan de toch eigenlijk noodzakelijke bagage, die ik achterliet om het toestel niet te veel te be zwaren! Echter, nooit getreurd, en de aan dacht werd alweer getrokken door het aan zetten der beide motoren, die ons spoedig over het water trekken, zoodat de golven aan weerskanten opbruisen tegen de drijvers en vooral tegen de cabine, die evenals bij de Dornïer Wal het hoofddrijflichaam is. Steeds sneller, tot plots het water over den onder vleugel heen vliegt, onder de ramen der ca bine. een stortvloed over de cabine der piloten en wij zijn vrij van het water. Zestig mijl per uur wijst de snelheidsmeter en dat stijgt al gauw tot honderd. Dat is onze kruissnel heid. Honderd mijl per uur. Drie kilometer in de minuut. Guyaquil zwaait langs ons heen, de flinke gebouwen helder afstekend langs den waterkant, de pleinen vroolijk groen voor de groote kerken. Hoog over de masten der zeeschepen op de rivier suizen wij Westwaarts, om al gauw de rivier te verlaten en land waarts in te vliegen. De Quyasrivier buigt namelijk naar het Zuiden om en ons doel van vandaag is Salinas, een badplaatsje vlak bij La Libertad aan de kust. St. Helenabaai staat er op uw kaart. Een dik uur vliegen. On- dertusschen heeft de mecano den hoofdtele foon opgezet en seint, dat wij vertrokken zijn. Als wij een duizend voet hoog zijn en de rich ting hebben (hier vliegt men steeds op kom pas) geeft de piloot het stuur aan den mecano over. De stuurstang, die eerst 45 graden naar links stond, helt nu rechts. Handig! Bene den ons liggen de moerassige, met mangrove bedekte oevers der rivier, met kreken door sneden, die mijlen ver landwaarts ingaan, achter ons ligt Guyaquil als een witte vlek aan het zilveren lint. Daar achter een wol kenbank en.zie ik goed, jawel hoor, hoog boven alles uit de sneeuwkop van den Chim- borazzo. Een laatste groet. En dan als de plantengroei beneden al schaarscher wordt omdat wij de droge kustvlakte naderen heb ik tijd om eens rond te kijken in mijn Sikorsky amphibie. Acht stoeltjes, stalen frame en lee- ren kussens. Dat zag er bij Fokker solider uit. Erg laag is de cabine, maar daarvoor is het een watervliegtuig. Instapopening van boven, met smal trappetje. Ik prefereer onze Fok ker 8, laat staan de 18, maarnaast mij tegen den vleugel zit een wiel. Deze machine kan te water en te land landen en daaraan moet wat opgeofferd worden. En Amerikanen zijn anders dan Amsterdammers, practisch en kort, koud en nuchter. En het gaat even goed. Wolken noodzaken ons tot 2600 voet te stij gen, wij bokspringen over wolkenstapeltjes heen, tot plotseling door een gat in het wol kendek de kustlijn onder ons zichtbaar wordt. Even later zakken wij neer in de donzige wolkenmassa, komen er onder uit, vliegen nog een eindje langs de kust en strijken zacht op heo water neer. Ik kijk al uit naar het bootje, maar neen, het wiel naast mij kantelt weg en verdwijnt in de golven; langzaam taxiën wij op het strand aan; er staat heel weinig deining in de zeer beschutte baai. En waracbies, wij rijden zoo tegen den strand- wal op, maken rechtsomkeert en de machine staat klaar voor den start van morgenochtend. Aardig is dat; zóó ben ik nog nooit geland! Eii even leuk rijden wij 's morgens om zes uur zee in, bijgelicht door landingslampen in de vleugels en door de lichtgevende uitlaat gassen. Helder blauw flitsen die over de vleu gels zoolang de motor niet heet genoeg is en dus onvolkomen verbrand. Als wij goed en wel drijven wordt meteen het vaartje er in gezet. In stikdonkeren nacht. Bij zestig mijl vaart weer de waterhoos over het toestel heen en dan vliegen wij. Als het oog aan de duisternis gewend is, is de horizon juist zichtbaar. De hoogtewijzer wijst tweehonderd voet, maar al gauw wordt het grauw licht (bewolkte lucht) en wij dalen tot wij een meter of tien boven den waterspiegel vliegen. Recht zee in, op het kompas tot Kaap San Lorenzo voor ons op duikt. Dan gaat het dicht langs de kust ver- ider, de kust van Esmeralda's waar de Maya voortrekkers landden, 2000 jaar geleden. Ik kan het mij voorstellen! Het is net de Zuid kust van Java. Zacht heuvelachtig land met brecde riviermonden, zandig strand, cocos- palmen en kleine bamboedorpjes er tusschen. Daar keert de piloot zich om, sprenkelt een paar druppels benzine op mijn kalen bol en overhanuigt mij een oorkonde, die eonsta- teert, dat ik ben opgenomen in het rijk van Boreas Reu en voortaan den titel zal mogen voeren van Condor, ten teeken dat ik den evenaar vliegende heb gekruist. Condor is immers de reuze-roofvogel uit den Anden, die op bijna elk wapenschild in Zuid-Amerika voorkomt. Dan gaat het langs steilere kusten, een uur lang geen levensteeken, maar steeds een slordige rij cocospalmen als er maar even een zandstrand je is. Dat lijkt toch erg veel op natuurlijken aangroei! Zoodra het land vlakker wordt is er meer bevolking, die wuivend komt aanloopen. Wij vliegen vlak over een grooten kokodil heen, die zich in panischen schrik te water stort. Even verder rennen varkens weg, maar de koeien blijven rustig staan kijken en een ezel staart ons aan met zijn achterdeel. Honden komen blaffend aanrennen; pelikanen maken zich uit de voeten, maar de fregatvogels zeilen kalm verder. Een overrijden wij haast, een sprongetje omhoog en hij zeilt juist onder den vleugel door. Hij had er eens doorheen kunnen vliegen! Wij stijgen even, wippen over een landtong en een groot dorp. In de veilige baai daar achter pagaat een kano, voorop een Indiaan met lange lans, klaar om te werpen en in het glasheldere water zien wij een groote visch, nog net even buiten bereik. Zrrrrt zegt de motor, een groote zwaai en wij cirkelen boven het jachttooneel. Maar de haai kijkt ons even over den schouder aan en zwiept het water dat het schuim opspat. Wij zien het slacht offer in de diepte verdwijnen, de Indiaan tuurt nog lang na. Negen uur Tumaco, post afgeven en benzine laden. Elf uur Buenaven tura en daar krabbelt onze amphibie weer te gen den steilen oever op en gaan wij wat eten. 11.40 verder, meest langs de kust, om een nieuwe radio-peilinricliting te beproeveji tot wij weei op kompas zee invliegen recht op Panama aan. Maar eerst passeeren wij nog de Paarl-eilanden en daar had ik heusch bij na den piloot op den schouder getikt en ge zegd: och zet mij hier maar even af. De zon begon door te komen, de prachtige smaragd groene eilandjes, met hun sierlijke palmgroe pen staken af tegen een zilveren zee, die on der ons bleek-blauw was en telkens weer de verscheidenheid van kleuren der koraalriffen liet doorschemeren! Als ik het jacht van Van der Bilt te leen krijg, trek ik dadelijk hier heen, maar ik ben dien zwerver nog nooit te gengekomen! Als de Paarleilanden achter mijn starende oogen verdwijnen zijn wij al haast boven Pa nama. Tropische vegetatie, heuvelachtig land, villa-park met roode daken, stad, forten, schepen, ingang van het kanaal, je weet niet waar je kijken moet. Wij stijgen, er is veel beweging in de lucht hier, remou is de vlieg- term. Wij bonzen een wolkje in en er weer uit. De landengte is in een waas gehuld. Wol ken, een gietbui. Wij stijgen hooger en hoo ger, duizend, vijftien honderd, twee duizend voet. Steeds aanvliegende wolken, we kijken eens rechts, probeeren iets naar links, weer naar rechts, vijfentwintig honderd, drie dui zend voet. Daar is het eind van de bui, een eind Zuidelijk van het Kanaal en daar schijnt de zon en daar ligt de Atlantische Oceaan. Ik ga straks gau ween leeg asperine-buisje met een brief in den Golfstroom gooien! Een prachtig gezicht, Kanaal, Gatumeren, sluizen, de rivier, maar wij dalen al en bonken al gauw over France Field» Hulde aan de Pan american Airways. Ik ga nóg eens mee. BRAND OP DE GROOTE MARKT. ZOLDER EN TWEEDE VERDIEPING UITGEBRAND. CONDOR SLEEN! De brand op de Groote Markt. De brandweer aan het werk. Zondagmiddag te 5 uur is brand uitgebro ken in de bovenverdieping van het café „Zum Klausner" op de Groote Markt. Onmiddellijk na het uitbreken van den brand was de brandweer ter plaatse, want zij kwam juist terug van een brandje in de Adr. Loosjesstraat. De wagens waren juist de ga rage ingereden toen zij er weer uit moesten voor de brand op de Gr. Markt. Dadelijk werd het vuur bestreden met 6 stralen, want de toe stand liet zich ernstig aanzien, op een zeker oogenblik zelfs zeer ernstig; de brandweer vreesde toen dat het vuur naar de naast-bij gelegen perceelen zou overslaan. Maar door onmiddellijk en voortdurend met kracht te blijven optreden, mocht het gelukken, den brand tot de tweede etage en den zolder te beperken. Maar deze brandden dan ook ge heel uit. De buren kwamen er vrij wel zonder scha de af. Het benedengedeelte van het perceel, waar in „Zum Klausner" is gevestigd, kreeg veel waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. Te 6 uur konden de vrijwilligers inrukken. De nablussching duurde nog tot 7.15 uur. Het perceel was verzekerd. Wethouder W. van Liemt was op het terrein van den brand aanwezig. De spuitgasten waren door dezen brand niet in de gelegenheid aan de radio te luiste ren naar het verslag van den wedstrijd Ne derlandZwitserland. Zooals onze lezers weten, is in den gevel van het perceel, waarin „Zum Klausner" is geves tigd, de gedenksteen voor Laurens Janszoon Coster ingemetseld. Van de politie vernemen wij nog, dat bij dezen brand die door den bedrijfsleider werd ontdekt, drie kamers en de zolder totaal zijn uitgebrand. De-brand is om 5.02 uitgebroken. Een der inwonende musici was om drie uur nog boven geweest; hij kon zich echter niet herinneren, of hij gerookt had. De juiste oorzaak is nog niet vastgesteld. Het einddoel bereiktï Hebt U wel eens een zwerver gezien een zwoegende zwerver? Ja? Ik kan het u sterker vertellen. Ik zag een zwijgend zweetende, zwoegenden zwervenden reiziger. En die klom van Göscheuen naar Audermatt. Als hij een auto tegenkwam, at hij zwijgend, zweetend, zwoegend zwervend mondenvol stof. En dan had U hem moeten zien als hem een auto achterop kwam. Dan stond hij als maar te wuiven met een lapje en als zij, al lachend of nijdig kijkend, naar dat zij gege ten hadden vermoedelijk, voorbij gered en wa ren stond hij ze mismoedig na te staren en hun stof te pruimen. En toch heb ik genoten. Met volle teugen, als ik geen stof in m'n mond had. Want het was een prachtige natuur, waar ik doorheen zwierf. Machtig verheffen zich de Alpen rondom, hun besneeuwde toppen omhuld door een wolkenfloers, terwijl de bergstroompjes zich klaterend door de nauwe spleten omlaag werken om allen samen te ko men in de Reuss, die hier als een kalme stroom voortglijdt, om zich even verder met donde rend geweld tusschen enorme rotsblokken door te werken Majestueus is dit schouwspel bij de ,.Teu-° felsbrücke", waar de .Reuss bij een scherpe kromming ettelijke meters omlaagstort Andcrmatt blijkt een aardig dorp te zijn, ge legen in een groot vlak dal op 1450 M. hoogte. Aan de andere zijde, van het dal ligt Hos- penthal, waar ik vervolgens heenkuier. En hier, temidden der Alpentoppen, vindt men ook nog weer restanten van een Romeinsche bezetting. Den volgenden morgen al vroeg ga ik weer verder. En dan trek ik. als wijlen de Heeren Hannibal en Napoleon over de Alpen. Ik laat menige zweetdruppel, vóór ik Hospitz te pak ken heb. Doch de moeite wordt beloond door de prachtige vergezichten, behalve wanneer ik boven herhaaldelijk tusschen 2 hooge sneeuwwallen door wandel. In 2.5 uur loopen ben ik nog ruim 650 M. gestegen en dan sta ik od het hoogste punt van de 'Gotthardpas (2114 M.) Warm is het in dit gebied van eeuwige sneeuw. Na het eenzame hotelletje en een ge- denkteeken te hebben bekeken wandel "ik het Zuiden in, Italië tegemoet. En ziedaar, bin nen twee minuten reeds haalt mij een auto in met een Fransch nummer, eigendom van een Duitscli bankier uit Zuid-Amerika die hier in Italiaansch-Zwitserland een Holland- sche zwerveling opneemt. De afrit, tot Airoio toe is een en al bocht. Ongelooflijk scherpe bochten. Gelukkig dat m'n gastheer in het Columbiaansche berg land wel wat gewend is. Zoo, kronkelend en draaiend, bereiken we Airoio, en waren totnogtoe alle opschriften Duitsch, hier begint het Ttaliaansch. Dat wordt lastig, want als ik denk bij het dorp „Rollen- fare" te komen, blijkt er op dat bord enkel maar te staan „Langzaam". In Tessino moeten wij afscheid nemen. Het is hier warm en ik loop al bijna een uur te zoeken naar een schaduwplekje om wat te eten als me een Hollandsche wagen achterop rijdt. Ik kan meerijden en weldra suizen we op Lugano aan. Hier eten we, met uitzicht op het Lago di Lugano, het meer waaraan Lugano met z'n prachtige villa's zoo schilderachtig is gelegen. Weer andere Hollanders ontmoeten we hier die ons vertellen van nog weer anderen, die zij gezien hebben. En dan gaat het op Como aan. Over de dam door het Lago di Lugano, langs de straat wegen rennen we naar Chiasso de laatste plaats in Zwitserland. Even door Chiasso de douane. Konden Ne derland, Duitschland en Zwitserland het met 2 man af, Italië heeft er niet minder dan 12 man staan, n.l. 8 Alpenjagers als assistenten van 2x2 douanen. Desondanks is de controle niet scherp. Heel spoedig zijn we in Como. Op het Piazza Cavour, de rendez-vous plaats van Como, neem ik afscheid. Zoo, nu sta ik alleen in een Italiaansche stad en nu wil ik eens probeeren een hotelletje te vinden. Ik loop langs het Lago di Como en daar zie ik op één der vele banken een jonge Italiaan met een prettig gezicht. Ik schiet hem aan, zoo goed en zoo kwaad als het gaat, haal m'n lilliput woordenboekje te voorschijn en zoek „hotel" op. Enfin, ik sla nog veel meer woorden op en na een klein uur „converseeren" gaan we op weg om te vinden wat ik zoek. We gaan langs het „Piazza Volta" waar een standbeeld staat voor den grooten natuurkundi ge, naar wien wij nog altijd onze eenheden van spanningsverschil in de electrotechniek noe men. Uw huisleiding is immers ook 220 Volt? Door de Via Allessandro Volta, waar zijn geboortehuis nog staat, brengt de Italiaan me in de Via Lambertenghi in het Ristorante Sorriso waar ik een nette kamer vind en een frisch bed. Wel is alles verveloos en ongezellig, iets waar de Italianen heel sterk in zijn, maar smerig is het er niet. Na een beetje verfrischt te zijn ga ik de stad in en informeer waar de Hollandsche ploeg zit. Twee agenten heb ik tot wanhooü gebracht en nog weet ik het niet. Dan schiet een Duitscher te hulp en ik ga op lijn 3 staan wachten, tot m'n oog valt op een Hollandschen wagen. Ik herken hem als die van den heer Kappelhof en besluit even te wachten. Dan komen fietsers den hoek om en daar heb je zoowaar onze Vlaardingers. Even later komt het gezelschap terug en met z'n allen gaan we even zitten op een terras. Een Hollandsche wagen schuift voor en ons ge zelschap vermeerdert. Een stel Hollanders komt aangewandeld en ret zich bij ons in den kring. Dit gaat zoo nog even door tot het heele1 terras Hollandsch gebied is, waar vergeten in een hoekje welgeteld één Italiaan zit. Een Hollander springt op: „Ja, jongens, we gingen met z'n tweeën weg. Zijn we d'r nou wel allemaal? Even tellen!" Hij komt tot vieren twintig. Het is uitermate gezellig. Hier spreek ik ook een paar journalisten, die mij vertellen van het isolement der Holland sche ploeg op de derde verdieping van Hotel Regina Olga. Den volgenden morgen ga ik, gewapend met een briefje aan den heer Lotsy, van wien ik weet dat hij naar Rome is, naar Cernobbio. De portier vertelt me dat het elftal een rijtoer maakt en hoe laat ze terugkomen. Tot zoolang zwerf ik wat door de schitteren de omgeving. Als ik terugkom betoogt de portier dat de heer Lotsy er niet is en dat hij de an dere heeren nu niet kan storen. O, dat is niets, ik wacht wel even. Als eersten komen na een tijdje onze doel- verdediger en z'n vrouw uit de eetzaal. Gejus dirigeert haar zorgzaam naar een stoel in m'n nabijheid en voegt zich bij de anderen, die in middels in de salon de nieuwste Hollandsche kranten, brieven en foto's inzien. Ik interview intusschen mevr. v. d. Meulen lichtelijk over den wedstrijd van Zondag en over het meespelen van Gejus. Als zij hoort dat ik Haarlemmer ben is zij allervriendelijkst en antwoordt graag. Dan ga ik met haar binnen en zit mid den tusschen de Hollandsche ploeg. Smit, die ik den dag voor ik wegging, in Haarlem nog gesproken heb, kijkt eerst wat vreemd en be groet mij dan hartelijk. Hij stelt me aan eenige andere spelers voor. Ik informeerde naar het programma voor vandaag en hoor dat ze straks gaan trainen in het Stadio Guiseppo Sinigalia in Como. Ik vraag hoe ik alsnog aan een kaart kom voor Milaan. De tacticus Wels raadt mij aan, vanavond de heer Boeljon te vragen als hij terug is uit Milaan. Dan moet ik weer verdwijnen om op tijd in het Stadion te zijn. Slechts twee maal word ik verkeerd gestuurd, en ik kom nog op tijd Eenige wielrenners draaien moeizaam rondjes als ik, als goed zwerver een bordje „Verbo den Toegang" negeerend, door een tunnel op het veld kom. Al spoedig komen de Hollanders en voor zij verkleed zijn, kan ik nog even meetrappen met Vente en twee Italianen. Dan verdeelt Glendenning zijn mannetjes over het veld en laat v. d. Meulen zijn krach ten beproeven op schoten van Bakhuys en Smit, terwijl Wels en Mulders voorzetten. Ik wil wat foto's maken en dat lukt ook vrij aardig, behoudens een schot van Bakhuys in m'n maag, dat me wat zwaar ligt en een dito van Smit, die m'n kuit op knik beproeft, word ik met rust gelaten. Na een uurtje blaast Glendenning verzame len en onze ploeg gaat huistoe. 's Avonds werd ik door den heer Herberts hoffelijk afgepoeierd, die echter wel zoo vrien delijk is, mij een briefje voor den heer Staal te geven, opdat ik Zondagmorgen in Milaan nog een kaart kan krijgen. Als U dit leest, kent u den uitslag al. Wij wachten af, maar persoonlijk heb ik goede hoop, omdat ik in hotel „Regina Olga" op de leestafel een krant zag met het berichtje dat de Züricher sportpers onze jongens niet veel kans gaf en dat berichtje hebben zij ook ge zien. REIN KUIN. „HISTORISCH OOGENBLIK" IN FRANKISCH DISTRICT. De laatste Jood verdreven. ZONDER TERREUR OF DWANG. LONDEN, 28 Mei (V. D.) De „Times" meldt uit München, dat Julius Streicher in de „Frankische Tagezeitung" onder het op schrift „Een historisch oogenblik" mededeelt, dat thans de laatste Jood is vertrokken uit de streek van Hersbruck nabij Neurenberg, dat daarmede het eerste Frankische district is geworden, waaruit de Joden zijn verdreven. De streek omvat 36 dorpen met in totaal 22.000 inwoners en maakt deel uit van het rijke hop-kweekende gebied in Midden-Fran kenland, waar de hophandel voor het over- groote gedeelte in handen van Joodsche koop lieden was, voordat de nationaal-socialisten een aanvang maakten met hun economi- schen druk. waarmede zij de hookweekers be letten met deze kooplieden relaties te onder houden. Streicher schrijft, dat dit resultaat is be reikt zonder terreur of dwang. (De schande lijke hetze van „Der Stürmer" valt blijkbaar niet onder terreur- of dwangmaatregelen, Red.). De gebeurtenis werd gevierd met het hijschen van de hakenkruisvlag .op het huis van den laatst vertrokken Jood. OVERSTROOMINGEN IN PERZIë. DUIZENDEN HUIZEN WEGGESPOELD. TEHERAN, 23 Mei (V.D.) Tengevolge van het buiengewone wassen van de rivier Kum in het" Noorden van Perzië zijn verscheidene duizenden huizen in de stad Kum door het water weggespoeld. De dorpen en gehuchten, welke laiigs den stroom waren gelegen, zijn doqr het water vernield. Volgens tot dusver alhier ontvangen berichten zijn echter geen slachtoffers gevallen, daar de bevolking nog tijd had om de wijk te nemen naar de nabu rige hoogvlakten. Men vreest, dat het water nog meer zal stijgen en dat de geheele stad Kuin overstroomd zal worden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 28 Mei. Bevallen 25 Mei: B. J. C. StringerSchmehl z.; C. de Boei—Coppens, d.; M. Feenstra— Brandon, z.; D. Dalhuisenv. Proosdij, z.; 26 Mei: H. H. MolenaarSiegers, d M. v. BekkumCalandt, z.; J. S. M. Hollman— Grossier, z. Overleden 25 Mei: H. v. d. Pol, 77 j., Raam- steeg. STAATSLOTERIJ. (Vervolg van gisteren.) 4 72 166 204 229 232 237 238 264 281 349 407 445 464 468 473 553 571 739 748 757 819 896 920 964 986 1005 1062 1089 1092 1116 1128 1144 1158 1169 1175 1200 1239 1252 1284 1352 1417 1429 1465 1533 1557 1593 1604 1624 1636 1663 1667 1688 1694 1825 1845 1920 1937 1951 1954 1970 1989 1991 1999 2017 2065 2103 2171 2192 2217 2222 2239 2262 2302 2316 2319 2338 2384 2389 2443 2475 2481 2511 2514 2533 2545 2553 2559 2567 2638 2641 2647 2700 2714 2742 2796 2812 2868 2899 2904 2909 2920 2927 2971 2974 2983 3049 3071 3115 3134 3137 3156 3224 3242 3268 3321 3359 3381 3384 3391 3407 3425 3488 3491 3496 3557 3558 3576 3600 3627 3663 3681 3692 3704 3713 3717 3732 3813 3816 3859 3886 3915 3943 3952 3956 3992 4036 4041 4058 4066 4095 4179 4200 4219 4220 4239 4276 4291 4388 4468 4478 4494 4496 4520 4540 4580 4613 4655 4754 4831 4832 4871 4876 5006 5129 5189 5219 5239 5290 5305 5314 5343 5348 5398 5431 5459 5493 5611 5704 5737 5747 5770 5 «73 5778 5790 5817 5882 5962 5974 5996 6053 6059 6133 6190 6263 6265 6305 6350 6759 6393 6512 6528 6548 6624 6781 6812 6817 6825 6833 6855 6907 6914 6946 6960 6971 6973 7053 7073 7085 7106 7131 7190 7253 7289 7331 7340 7341 7346 7347 7351 7362 7382 7425 7463 7474 7502 7503 7513 7532 7557 7566 7611 7617 7726 7774 7861 7874 7883 7889 7896 7898 7899 7944 8004 8037 8097 8101 8111 8147 8242 8319 8334 3343 8351 8365 8369 8391 8400 8418 8454 8495 8498 8515 8583 8634 8649 8660 8685 8695 8737 8765 8767 8834 8841 8964 8982 8990 9005 9014 9018 9057 9082 9105 9118 9139 9147 9176 9222 9235 9299 9339 9343 9363 9376 9429 9468 9471 9566 9753 9788 9790 9792 9848 9855 9872 9886 9897 9962 10015 10048 10069 10085 10096 10100 10134 10135 10137 10182 10188 10194 10199 10206 10231 10232 10237 10238 10306 10350 10367 10424 10518 10532 10598 10628 10649 10769 10777 10817 10822 10824 1084G 10850 10858 10870 10891 10959 10992 11062 11120 11148 11199 11219 11221 11228 11245 11270 11310 11354 11364 11388 11411 11434 11486 11512 11520 11530 11534 11549 11563 11584 11645 11728 11747 11771 11787 11837 11843 11847 11870 11924 11938 11955 11973 12011 12021 12022 12030 12054 12059 12081 12191 12253 12258 12261 12266 12333 12351 12392 12400 12403 12438 12453 12458 12464 12470 12471 12511 12554 12575 12692 12749 12849 12892 12919 12986 13039 13076 13094 13111 13144 13168 13195 13203 13238 13242 13313 13318 13367 13334 13398 13400 13430 13458 13460 13471 13484 13497 13514 13546 13554 13562 13611 13631 13637 13657 13693 13702 13785 13845 13866 13875 13876 13892 13904 13935 13950 13978 14005 14009 14049 14087 14114 14154 14156 14178 14243 14246 14250 14275 14289 14309 14317 14335 14343 14352 14362 14398 14421 14442 14444 14476 14541 14561 14565 14566 14593 14665 14699 14706 14714 14778 14789 14812 14833 14878 14886 14967 14973 14993 15005 15007 15032 15066 15067 15072 15113 15121 15173 15221 15358 15362 15450 15469 15501 15510 15529 15576 15580 15630 15635 15706 15712 15745 15775 15842 15953 15998 16004 16005 16026 16045 16060 16186 16188 16191 16245 16257 16313 16346 16364 16371 16430 16462 16484 16495 16521 16548 16580 16604 16613 16619 16626 16712 16810 16868 16874 16893 16930-17037 17074 17092 17099 17147 17212 17214 17226 17229 17255 17299 17328 17360 17373 17436 17442 17469 17491 17529 17548 17549 17586 17602 17618 17624 17626 17627 17638 17643 17661 17671 17691 17744 17841 17903 17927 17954 17956 17988 17998 18010 18041 18054 18059 18066 18067 18096 18104 18109 18118 18151 18194 18213 18271 18305 18336 18338 18358 18411 18415 18459 18471 18502 18567 18593 18619 18659 18704 18730 18743 18745 18746 18761 18770 18797 18803 18813 18850 18855 18935 18974 18998 19024 19071 19088 19096 19168 19209 19277 19319 19322 19418 19487 19529 19537 19546 19594 19611 19629 19653 19699 19717 19719 19731 19745 19829 19895 19943 19952 19998 20013 20049 20089 20118 20122 20150 20263 20300 20336 20399 20409 20441 20478 20485 20493 20519 20537 20620 20624 20664 20673 20687 20706 20756 20810 20843 20888 20901 20924 Verbetering 5e kl. 8e lijst: 18124 m. z. 18164; 210 en 11610 ontbreken. -

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 8