HET NIEUWE AVONDBLAD Het afscheid van den heer Joh. Plu. De Zwijgzamen. '19e JAARGANG No. 176 VRIJDAG 1 JUNI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2% cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 8 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct„ elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTEN TI ëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dït blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van ®en hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van vlsschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polls is niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. Ir. Van Mourik Broekman. Met diepe ontroering is het plotseling over lijden van Ir. van Mourik Broekman door zijn vele vrienden vernomen. Hij bevond zich in vriendenkring toen zijn levensdraad werd afgesneden. In een der we- kelijksche bijeenkomsten van de Rotary Club in hotel Lion d' Or die hij sinds ma.anden weer trouw bezocht h.ad hij onlangs een in leiding gehouden over zijn ervaringen als opvoeder der jeugd. Gisteren zouden daarover vragen gesteld en opmerkingen gemaakt wor den en door hem beantwoord. Zoo geschiedde. Met zijn gewone voorkomendheid was bij aan gevangen niet een kort résumé van zijn inlei ding te geven ten gerieve van enkele leden, die de vorige maal niet aanwezig waren ge weest. Zijn uiteenzetting was helder en lucide als altijd. Daarna werden hem eenige vragen gesteld. Hij was bezig die te beantwoorden, klaar en rustig, en zijn medeleden luisterden in de geboeide aandacht die men immer voor hem had, toen hij. zichzelf onderbrak, blijk baar willende zeggen dat hij even zijn aan- teekeningen moest raadplegen. Hij bleef ste ken in den zin en stortte voorover op tafel. Onder hevige ontsteltenis schoot men hem te hulp, een aanwezig medicus deed nog wat hij kon, maar het mocht niet meer baten en en kele oogenblikken later werd zijn dood gecon stateerd. Zoo is Van Mourik Broekman, zoo kort na zijn aftreden als directeur der H. B. S., toch in 't harrenas gestorven., tot zijn laatste oogenblik pleitend voor de belangen der jeugd, waaraan hij zijn levensarbeid had gewijd. Zijn heengaan was diep aangrijpend; de schok voor de zijnen en voor de talloozen die hem eerbied en vriendschap toedroegen is groot. Zij allen hadden gehoopt dat hem in Hattem, waarheen hij in Juli had willen ver huizen, het volkomen herstel van zijn ge schokte gezondheid zou zijn geworden en dat hem nog vele jaren van rustig levensgeluk beschoren zouden zijn. Het heeft niet zoo mogen wezen. Het moge een troost zijn, dat na het vele lijden dat hij door zijn verzwakte gestel ondervonden had, de doodsstrijd hem bespaard is gebleven en hij zonder nieuwe beproevingen is heengegaan. Van Mourik Broekman's leven is een lich tend voorbeeld geweest van toewijding, trouw en zelfopoffering ter wille van anderen. Hij heeft zichzelf in zijn arbeid niet gespaard, zijn natuur maakte hem dat niet mogelijk, en dat is de reden van zijn heengaan reeds op 56-jarigen leeftijd. Dat hij zoovele trouwe vrienden had, dat zoo tallooze leerlingen en oud-leerlingen en ook de leeraren, die onder zijn leiding ge werkt hadden, hem groote dankbaarheid toe droegen heeft hij in zijn laatste levensdagen nog tenvolle ervaren. Die ervaringen stem den hem blij en gelukkig. Hij bezat de beschei denheid van een waarlijk groot karakter, hij was zich bewust van de beperktheid van alle menschelijk kunnen en vaak heb ik hem zelf- critiek hooren uiten. Maar de warme, onge kunstelde hulde hem vaii zoovele zijden ge bracht bij zijn aftreden-als-directeur, na der tig jaren van noesten arbeid, moet hem zelf hebben doen beseffen dat zijn werk en op offering niet vergeefsch waren geweest dat hij voor velen een helper en een voorbeeld, ja een licht in hun leven was geweest en ge bleven. Een nobele, groote Mensch is van ons heen- gegaan. r p IJMUIDEN ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING. Naar de directie van de Rotterdamsehe Bankvereeniging N.V. ons mededeelt is tot al gemeen procuratiehouder van haar kantoor IJmuiden in verband met het overlijden van den heer G. L. P. van Hast benoemd de heer M. Roos, die reeds geruimen tijd bij deze in stelling werkzaam is geweest. NAAR DE WESTKUST. De Gerberdina Johanna IJM. 38 en de Utrecht IJM. 73 zijn naar de Westkust ver trokken. Vermoedelijk zullen ook eenige traw lers van een andere reederij naar de Westkust vertrekken. Een dezer booten zou dan als car rier de visch, ook van de andere trawlers, naar IJmuiden brengen» OPENBARE VERGADERING DER N S B- THALIA WEDEROM GEHEEL BEZET. Gisteravond hield de kring IJmuiden der N. S. B. een openbare vergadering in Thalia. Ook ditmaal was de belangstelling weer groot. De zaal was geheel bezet. Op het podium, waarop de vlag der N.S.B. en de Prinsevlag uithingen, was een trio, be staande uit harmonica, viool en piano aan wezig, dat voor de opening vroolijke wijsjes speelde. De heer Tusenius opende de bijeenkomst. U zult wellicht schrikken, mij hier te zien on danks dat ik ben weggepromoveerd, aldus spreker, maar de heer Woudenberg is verhin derd, hier op tijd aanwezig te zijn, aldus de heer Tusenius. Spreker zeide, dat het wel een bijzonder verschijnsel is, hem, nog niet lang geleden liberaal wethouder, te zien als voor zitter van een vergadering met den ex-com munist Frenay als spreker. Maar er is veel overeenkomst tusschen sprekers geschiedenis en die van den heer Frenay. Beiden hebben veel vuil voor hun deur gekregen. Voor spre ker is dit niet zoo prettig, maar de heer Fre nay, die in een woonwagen woont, trekt een voudig weg als de hoop vuil te hoog wordt. Spr. wees op het bijzondere feit, dat iemand als Frenay tot de N. S. B. is gekomen. Zijn roep als spreker, is hem reeds vooruit ge gaan. De heer Frenay, die daarna het woord voer de, zeide dat het hem aangenaam was in IJmuiden, waar zooveel is gestreden, het zijne er toe bij te dragen, de groeiende nationaal- socialistische beweging innerlijk en uiterlijk bestand te doen zijn tegen de aanvallen der reactie. Mijn roep is mij vooruitgegaan, heeft, aldus de heer Frenay, de voorzitter ge zegd, maar hij doet niet anders dan wat de algemeen voorzitter hem heeft opgedragen: te spreken in het belang van het nationaal- socialisme. Spreker gaf als zijn meening te kennen, dat IJmuiden een van de belangrijkste plaat sen zou worden voor het nationaal-socialisme, waar de aanvallen der reactionnairen op te pletter zouden loopen. Spreker wijdde uit over de beteekenis van het woord socialisme. Het socialisme was de laatste jaren sterk op den voorgrond getreden. Dit socialisme, dat heilig ideaal is vandaag den dag verkwan seld door een stelletje Marxistische leiders. En wije de jongens van de mijnen, de fabrieken, het platteland, zijn misbruikt voor den strijd van het socialisme. Met onze belangen is ge speeld door de schandaalpolitiek en wie dat gedaan hebben zal spreker onverbiddellijk aan de schandpaal nagelen, Spreker zal de vergadering trachten te overtuigen, dat het noodig is, dat we er komen zullen, er komen moeten. De heer Frenay hesprak te theorie van Marx en diens stelling: „Het maat schappelijk zijn bepaalt den geest" en,,Het ge accumuleerde kapitalisme vindt tegenover zich het georganiseerde kapitaal'. Marx heeft daarbij gezegd, dat het eerstgenoemde alleen betrekking heeft op den arbeider S. D. A. P. en N. V. V. hebben jaren lang deze stellingen gepropageerd, maar wij zien nu, dat de arbeider zich niet afvraagt, hoe de maatschappij zal draaien, maar hoe kan ik mij maatschappelijk zoo veilig mogelijk stel len. Mussert en zijn eerste getrouwen hebben begrepen, dat het verkeerd liep. In de natio- naal-socialistische beweging is vleesch en bloed geworden de wil om tot betere tijden te komen. Om dit te verkrijgen, zullen wij met de volle 100 pet. de maatschappelijke ver houdingen moeten uitbuiten. Spreker zegt, dat er een felle strijd moet worden gestreden tegen de bonzen, tegen het eenheidsfront van dominé Kersten tot Lou de Visser. Brandsteder heeft de IJmuider visschers zoodanig opgezet tegen het reederdom, dat er geen land mee te bezeilen was terwijl sinds 1921 vaststond, dat het principe van den klassestrijd moest worden losgelaten omdat een strijd onmogelijk was. De Federatie groeide en groeide. Er kwam een tijd, dat de Federatie een groote machtspositie had verkregen. En dat was het, waarop Brand steder had gewacht. De IJmuider visschers werden met huid en haar verkocht aan de menschen, waarvan Brandsteder had gezegd, dat zij hun grootste vijanden waren. Omdat het decorum van een leiderskliekje het noodzakelijk maakte, werd er gestaakt, totdat het visscherijbedrijf in IJmuiden door de bonzenkliek was kapot gemaakt. En nu moeten wij nationaal-socialisten, den boel weer opknappen. De N.SB. is de eenige partij die de 400.000 werkloozen weer wil opheffen. De tweedracht in de arbeidersbeweging- wilde spreker aanto'onen door de houding der moderne en R.K. vakbeweging bij de loons verlaging bij de spoorwegen, die elkander daarvan de schuld gaven. Verder stond spreker uitvoerig stil bij de staking in de strookarton-industrie en in Zaandam. De staking in Zaandam moest kapot gemaakt worden in het belang van den couponknipper Dr. Wibaut, die belang heeft bij den hout handel. De Zeeliedenstaking is 'door Brauti- gam kapot gemaakt, omdat deze aandeelhou der is van verschillende scheepvaartmaat schappijen is. Sprekende over een vergade ring in de Arena te Rotterdam zeide de heer Frenay dat in lie vergadering de heer Lührs s.d. raadslid te Rotterdam heeft gezegd, dat hij er van overtuigd is. dat het socialisme komt maarover 20.000 jaar (gelach). De N.S.B. wil ook het socialisme, maar niet over 20.000 jaar, maar nu. En dat kan, door dat allen, die georganiseerd zijn in de N.S.B. zich allen gesteld hebben het groote doel. Aan het eind van zijn rede die herhaalde lijk door applaus werd onderbroken, wekte spreker aan het einde met gloedvolle woor den de aanwezigen op, de N.S.B. trouw te blij ven. Na de pauze werden de tijdens de. pauze ingediende schriftelijke vragen beantwoord. Treffende plechtigheid in de Visscherijschool. Gistermiddag heeft de heer Joh. Plu voor het laatst zijn functie vervuld als leeraar aan de Gemeentelijke Visscherijschool. Des mid dags heeft de geachte leeraar, over wiens werk, in het belang van het visscherij-onder wijs verricht, wij reeds eerder van de hand van den heer F. P. Vermeulen, secretaris van het bestuur der Reedersvereeniging, een stuk je plaatsten, afscheid van zijn school geno men. Bij deze plechtigheid waren aanwezig de heeren Mr. F. L. J. E. Rambonnet, J. C. Dunnebier, H. v. d. Pols, rijksgedelegeerde bij de machinistenexamens, G. Duyckinck San- der, oud-directeur der school, F. P. Vermeulen, Loendersloot en Heybrock namens de Ree dersvereeniging. Oh. C. W. Suwerink, chef van de afdeeling Onderwijs ter gemeente secretarie, B. G. Schuitenmaker, lid van de Commissie van Toezicht, directeur en leera ren der school. De scheidende leeraar, die vergezeld was van zijn echtgenoote en zijn dochter, werd allereerst toegesproken door den burgemees ter. Deze zeide, dat hij met veel genoegen ge volg geeft aan het verzoek van den directeur op dezen laatsten dag eenige woorden te spre ken, omdat hij gelooft, dat een eenvoudig woord van afscheid op zijn plaats is. Spreker zeide te gelooven, dat op een dag als dezen, nadat de heer Plu 21 jaren zijn beste krachten aan de school heeft gegeven, gedachten in hem op zullen komen aan al het goeds, door hem hier meegemaakt. Als gij de lange rij leerlingen in gedachten de revue laat passee- ren, zullen allerlei herinneringen bij u opko men en zult gij tot de conclusie komen, dat hier wel iets gepresteerd is, èn ten bate van de leerlingen èn ten bate van de visscherij, aldus de burgemeester. Namens het gemeente bestuur zeide de burgemeester den heer Plu hartelijk dank daarvoor. Uw gezondheid liet het niet langer toe, mede in verband met de uitbreiding, langer uw taak te vervullen. Al hoewel gij zelf liever gebleven waart en ook het gemeentebestuur u gaarne langer had ge houden, is van hoogerhand de aandrang ge komen om thans uw taak neer te leggen. Het gemeentebestuur heeft gemeend, dit feit niet onopgemerkt te mogen laten passeeren. Spre ker herinnerde aan het couranten-artikel, waarin is verteld hoe de heer Plu bij het visscherij on derwijs is gekomen en gaf als zijn meening te kennen dat, wanneer allen, die hier van den heer Plu les hebben gehad, van deze bijeenkomst kennis hadden gekregen, zij in gedachten hier aanwezig zouden zijn. Ten slotte wenschte de burgemeester den heer Plu lange jaren van aangename rust. Namens de Commissie van Toezicht werd het woord gevoerd door den heer B. G. Schui tenmaker, die zeide, niet alleen als commis sielid te zijn gekomen, maar ook omdat hij aan den heer Plu als leeraar zulke kostbare herinneringen heeft. Spreker meende, aan de woorden van den burgemeester weinig meer te boeheven toe te voegen. Hij sloot zich daarbij ten volle aan. De heer Schuitenma ker sprak den wensch uit, dat de heer Plu nog lange jaren onder gelukkige omstandig heden van een welverdiende rust mag genie ten. De heer Duyckinck Sander, oud-directeur, sprak woorden van dank voor de prettige samenwerking gedurende 20 jaren. Er was wel eens wrijving tusschen den heer Plu en hem, zeide de oud-directeur- maar dit was alleen doordat er verschil van meening was over de temperatuur in de school of omdat de heer Plu in zijn ijver wel eens een enkele maal een leerling tot zich trok, die hem niet toekwam. De heer Plu heeft ons opgevoed, zeide spre ker. Evenals de andere sprekers wenschte de heer Duyckinck Sander hem een prettigen en rustigen tijd toe. De heer Vermeulen zeide, dat het bestuur der Reedersvereeniging hem had opgedragen, enkele woorden te spreken. Spreker, die den heer Plu al vele jaren kent, vond dit een aan gename taak, alhoewel dit niet gemakkelijk is, omdat hij op verzoek van de pers onlangs reeds in een artikel het een én ander over den heer Plu had geschreven. Daar valt niet veel aan toe te voegen. Het bestuur der Ree- dersveieeniging heeft zijn volle instemming betuigd met hetgeen spreker over den heer Plu had geschreven en dankte den heer Plu nogmaals voor hetgeen deze voor het vissche- rij-onderwijs heeft gedaan. De heer Vermeu len wees er nog op, dat ofschoon de zedelijke steun van het rijk, in den vorm van verplich te examens, nog niet achter de school staat, er veel verbeterd is, er veel waardeering is ge komen. De directeur, de heer Verwayen nam af scheid namens het personeel. Dit afscheid is niet gemakkelijk want de heer Plu had zoo gaarne willen blijven totdat hij den pensioen gerechtigden leeftijd zou hebben bereikt. Daarom zal het afscheid hem zwaar vallen. De heer Verwagen hoopte, dat de heer Plu den weg naar de school zal blijven vinden en, wanneer eens zijn advies mocht gevraagd worden, hij dat niet zou onthouden. Spreker bedankte den heer Plu voor de aangename samenwerking en sloot zich aan bij de dooi de vorige sprekers gebrachte hulde. Namens het personeel bood de heer Verwayen den scheidenden leeraar een schilderstuk aan van het schoolgebouw, gezien van de Visschers- haven af. Het werd vervaardigd door den be kenden kunstschilder D. Voerman. De heer Plu dankte voor de tot hem ge richte woorden. Hij zeide, er tegen te hebben opgezien, omdat het een afscheid beteekent van vrienden en collega's, waarmede spreker steeds aangenaam heeft samengewerkt. Hij dankte directeur en leeraren voor het cadeau, dat een goede plaats in zijn woning zal krij gen. Nadat het dochtertje van den directeur mevrouw Plu bloemen had aangeboden en een kopje thee was rondgediend, bleef men nog eenigen tijd bijeen. Men zegt dat er vaak veel te veel is gepraat, Maar aan Haarlem heeft 't vast niet gelegen. Het is tot aanmerkelijk zwijgen in staat: 't Heeft ruim veertig millioenen verzwegen. Ja, Haarlem's vermogen tot zwijgen is sterk. Het kon het eenvoudig niet laten. Voor den Fiscus was 't lang hier een tobbe- rig werk Maar eind'lijk dwong hij 't toch tot praten, i „Spreken is zilver, maar zwijgen is goud", 1 Dacht de Haarlemsche zwijgende schare. 1 Helaas, 't Was het inzicht ook van mr. Oud Zooals men thans droef heeft'ervaren.' Vier ton wordt daar nu aan den Fiscus be taald Die weet ze wel weer los te krijgen. Maar hij had ze al eer bij ons, Sprekers, gehaald, En thans vragen wij: mogen wij zwijgen? Ons antwoord, nietwaar? is een donderend Neen! En ik zeg tot die zwijgzame heeren: GewetensgeldVlugVan ons weigert er geen: Wij zullen het gaarne incasseeren! AD INT. Een tweetal „waschlijstjes" wilde spreker niet behandelen. Spreker verzocht den steller dezer vragen, zich te vervoegen bij het Kring huis der N.S.B. waar hij zeker antwoord op de vragen kan krijgen. Op een vraag, hoe de N.S.B. denkt over concentratiekampen, antwoordde spreker dat als de N.S.B. vandaag den dag aan de macht kwam, mannen als Henri Polak direct in een concentratiekamp zouden worden gestopt. Op een vraag, hoe het staat met de kwestie Tusenius-Brautigam zeide spreker, dat het salaris van Brautigam op minstens 300 gul den per week kan worden geschat. Ook na de beantwoording der vragen hield spreker een vurig pleidooi tot aansluiting bij de N.S.B. De heer Tusenius, die een slotwoord sprak, kwam nog terug op de kwestie Brautigam. Met de stukken in de hand heeft hij Brau tigam „uitgekleed" en klein geslagen. Als Frenay weer in IJTnuiden komt spreken zal hij Brautigam met zijn satellieten uitnoodi- gen om met hem te debatteeren. Met het eerste couplet van het Wilhelmus werd de vergadering gesloten. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren bij de Gem. Arbeids beurs als werkloos ingeschreven 374 bouwvak arbeiders, 342 metaalbewerkers, 38 kantoorbe dienden, 13 huisbedienden, 860 diverse beroe pen en 613 losse- en fabrieksarbeiders, alsmede beneden den leeftijd van 18 jaar: 3 bouwvak arbeiders. 9 metaalbewerkers, 12 kantoorbe dienden, 13 huisbedienden. 8 diverse beroepen en 35 losse- en fabrieksarbeiders. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2320. LEGER DES HEILS. JL JL J€ In verband met het voorgenomen bezoek van den kommandant B. Vlas van het Leger des Heils kunnen wij nog mededeelen, dat de kommandant zal worden geassisteerd door brigadier Rönitz van het divisie-hoofdkwartier te Amsterdam en van kapitein Salomon, per soonlijk secretaris van den kommandant. Motorkotter vermist. De motorkotter Signal uit Aalesund, welke den 4en Mei naar zee vertrok uit Kristian- sund, is tot "heden niet teruggkeerd en wordt met de vier opvarenden als vermist be schouwd. Het laatst werd het schip gezien in den nacht vóór Hemelvaartsdag, toen het zeer hard woei. AUTO STOND IN DE EERSTE VERSNELLING DE CHAUFFEUR WIST HET NIET EN-„ ERNSTIG ONGELUK IN DE HEMONYSTRAAT TE AMSTERDAM. VIER GEWONDEN. Donderdagmiddag tegen zes uur had op den hoek van de Govert Flinckstraat en de Hemony straat te Amsterdam een zeer ernstig ongeluk plaats .waarbij vier personen, drie kinderen en een volwassen man werden gewond. Op genoemden hoek stonden twee vracht auto's achter elkaar. Daarvoor stond een drie- wielige bakfiets, waarop en rondom eenige kin deren aan het spelen waren. De chauffeur van de achterste vrachtauto, die zijn wagen in de eerste versnelling had staan, zonder dit te weten, zette zijn motor aan, ward or de vracht auto plotseling vooruit schoot. Met groote kracht botste deze tegen de daarvoor staande vrachtauto, wat weer tot gevolg had, dat deze tweede auto de bakfiets opduwde, waarop de kinderen speelden. De fiets werd met zoo veel kracht tegen een lantaarnpaal gedrukt, dat deze afknapte en op de bakfiets en de eerste auto terecht kwam. Het was een vreeselijke verwarring en aan vankelijk dacht men, dat de gevolgen nog veel ernstiger waren dan tenslotte bleek. Het veertien-jarige meisje A. H. was er zeer ernstig aan toe. Haar onderbeen was ver brijzeld. de vijf-jarige jongen J. A„ wonende in de Van Woustraat, had een sehouderkneu- zing gekregen. Het vier-jarige jongetje L. D. bekwam inwendige kneuzingen. Zij werden resp. vervoerd naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis, naar zijn woning en naar het Binnengasthuis. De 23-jarige chauffeur M. O., de bestuurder van de achterste auto, werd zeer ernstig ge wond. Met zware inwendige kenuzigen werd hij naar het Binnengasthuis overgebracht. De G.G. en G.D. en de politie waren spoe dig ter plaatse, zoodat met het helpen van de gewonden en het opruimingswerk onmiddellijk kon worden begonnen. Ook de brandweer, die in de consternatie, welke na het ongeluk ontstond, was gealar meerd, is nog bij de eerste hulpverleening behulpzaam geweest Op het drukke uur van den dag was de be langstelling zeer groot. De auto's zijn beide ernstig beschadigd, evenals de bakfiets. ARROND.-RECHTBANK UITSPRAKEN Rijwieldieven. De recidivist, die te Santpoort een rijwiel had gestolen, werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch was een jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Verdedigster was mej. Mr. M. J. Kluitman. De Beverwijker jongen, die terecht heeft ge staan voor diefstal van een rijwiel te Driehuis en beweerde niet te weten waar Driehuis lag, werd veroordeeld tot 1 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. De eisch was 1 jaar en 3 maanden gevan genisstraf met aftrek van het voorarrest. Verdediger was Mr. J. Venhuizen. De derde rijwieldief, die voor diefstal van 4 rijwielen terecht had gestaan, werd veroor deeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenis straf, met aftrek van het voorarrest. De eisch was 2 jaar met aftrek van het voorarrest. Diefstal steenkolen. De twee IJmuidenaars, die betrapt waren, terwijl zij zakken steenkolen vervoerden, die zij beweerden bij den sintelberg der hoog ovens te hebben geraapt, werden veroordeeld tot f 20 boete ieder. De eisch luidde een maand gevangenisstraf. De verduisterde stofzuiger. De jeugdige reiziger, die te IJmuiden een stofzuiger van zijn patroon hadverkocht en het geld gehouden, terwijl hij een valsch con tract had opgemaakt, waar uit moest blijken, dat de stofzuiger op afbetaling was verkocht, werd veroordeeld tot f 20 boete; de eisch was f25 boete. Verdediger was Mr. F. v. d. Goot, -

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1