HET NIEUWE AVONDBLAD Eerste-steenlegging nieuwe Hervormde kerk. 1 'W W1 19e JAARGANG No. 178 MAANDAG 4 JUNI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algerneene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis ls niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN DE TOESTAND IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. WORDT ER MET TWEE MATEN GEMETEN? Onder bovenstaand opschrift schrijft de lieer J. v. d. Steen in „Toenadering" het volgende: De noodtoestand waarin IJmuiden verkeert schijnt al zoo spreekwoordelijk geworden -te zijn. dat zelfs een noodkreet van den burge meester van Velsen, op de regeering geen in druk meer schijnt te maken. 't Is een wonderlijke geschiedenis. Overal wordt de helpende hand geboden, met uitzondering van de visscherij. Alleen in de haringvisscherij kent men, na heel veel moeite, thans eenige regeerings- bemoeiïng, die het rijk niets kost. Voor al het overige is het meer dan teurig. We denken hierbij behalve aan het stoom trawler bedrijf, ook aan de garnalenvisscherij Zoowel van 't een als van 't ander schijnt men zich in regeeringskringen al bitter weinig aan te trekken. Nu ja, voor 't oog, stelt men eens een com missie in, voert men eens besprekingen, doet men alsof men ernstig aan 't beraden is over middelen en wegen, geeft men zoo noodig eens een onvriendelijken trap naar de reeders, die ganschelijk onbekwaam en niet berekend zou den zijn voor hun taak, of men verklaart met een deemoedig gezicht, dat men wel zou willen helpenmaar dat de garnalen visschers zelf dan ook moeten toonen geholpen te willen worden of vrijelijk vertaald, noch de ééne, noch de andere groep is waardig geholpen te worden. Intusschen mogen dezelfde menschen, voor zoover ze het nog kunnen krijgen, hun schrap sel boter of hun snippertje spek zooveel duurder betalen. Is het wonder, dat op deze wijze een geest onder die menschen gekweekt wordt, waar we allerminst behoefte aan hebben? Hoe het IJmuiden verging. Deze ontboezeming, we weten het maar al te goed, leeft sedert lang in den gedachten- gang ook van onze mensehen. En geen won der! Hoe lang is er nu al op den ernst van de omstandigheden gewezen, zonder dat er van eenig ingrijpen sprake is. We hebben gehad een comniissie-Rijkens. De arbeid van die commissie zou echter te lang duren, dan dat gewacht kon worden op haar rapport en daarom kreeg oud-minister Kan opdracht om in overleg te treden met de verschillende belanghebbenden, om op kor ten termijn den minister rapport uit te bren gen over wat er oogenblikkelijk gedaan kon worden. Het hart van ieder, die voor IJmuiden voel de, klopte sneller. Er was ook al zoo lang getalmd voor en aleer de commissie-Rij kens tot stand kwam. En nu ja, 't was te begrijpen dat deze com missie met haar omvangrijke opdracht, niet zoo een, twee, drie klaar zou zijn. Vanzelf sprekend wekte de opdracht aan oud-minister Kan dan ook het volle vertrouwen op, dat het nu dan toch de regeering ernst was. (Maar helaas, zou de commissie-Rijkens te veel tijd noodig hebben, de tijd, door oud minister Kan er aan besteed, was veel te kort. Althans, Kan kwam, zag en gaf advies, dat moot in ieder geval ter eere van hem worden gezegd, maar zie, dan is er In Den Haag nog een' regeering en dan ook nog zoo iets van departementen en van ambtenaren en ja. die wisten het beter dan hij, die een op dracht ontving, en daaromgeb'eurde er niets. De burgemeester trachtte, als ik mij ten- minster nog goed herinner ('t is ook al weer zoo'n langen tijd geleden), het onheil van 't niets doen 'af te wenden, maar, verbeeld je, dat men daar op in was gegaan, dan had men oud-minister Kan voor 't hoofd gestooten. Dat ging al niet uit parlementaire overwegingen. Niets doen, dat was dus maar het beste, en dan maar afgewacht tot het rapport-Rij kens zou verschijnen. Na een veelbewogen leven van de commissie Rij kens verschijnt eindelijk het rapport. Heel uitgebreid, wat te verwachten was. Een historisch overzicht van jaren her, waardoor het voor 't nageslacht in waarde zal stijgen. Tevens kwamen er ook vele goede en wijze raadgevingen in voor. Zelfs waren er bij, die precies als twee druppels water, geleken op een van de vorige adviezen. Nu zou 't komen, dacht men te IJmuiden. In alle eerbaarheid en ellende had men nu toch gewacht tot de officieele regeerings- commissie haar woord gesproken had. Ja, maarneen, ik wil niemand de schuld geven. De regeering weet het toch beter, althans dat behoort zoo te zijn; en dan die ambtenaren die dag en nacht bezig zijn om den minister van advies te dienen Neen. we willen de schuldvraag niet stellen, maar dat is zekerin Den Haag ligt de schuld niet. Dat 't bedrijf ineenschrompelt, dat er tallooze arbeiders op steun zijn aangewezen nu ja, dat is wei ellendig, maar zie jeje moet de groote lijnen niet uit het oog ver liezen. En och. wat hebben wij, gewone stervelin gen, daar nu verstand van. Maar met dit al ligt de IJmuider vloot voor "Vijf-zesde deel in de haven te verroesten. Echter, er kwam weer hoop. De rijkscommissie voor werkverschaffing zou rapport uitbrengen. Met bekwamen spoed kweet deze zich van haar taak. Gelijktijdig trachtte de burgemeester van Velsen, die met leede oogen het verval van zijn gemeente moet aanzien, nogmaals de aandacht te vestigen op den noodtoestand waarin IJmuiden verkeert en riep alle belang hebbenden op, en mitsdien ook vertegenwoor digers van deregeering, om de handen ineen te slaan en nog te redden wat er te redden viel. Voor zoover we kunnen nagaan, heeft de burgemeester van alle kanten bewijzen van instemming gehad, met uitzondering van 't is droevig om het te schrijven de re geering. Als dit nu de waardeering moet zijn voor onze stoere visschersweleens genoemd de helden der zee, toen ze met levensgevaar hun gevangen visch aan de regeering mochten af leveren, dan lean men begrijpen, hoe de gees tesgesteldheid bij die menschen moet zijn, ge zien de comedie, die, middels regeeringscom- missies en adviseurs met hen wordt gespeeld. DAMWEDSTRÏJD NOORD-HOLLAND VERSUS AMSTERDAM Aan den Zondag te Zaandlam gehouden dam wed strijd Noord-Holland versus Amster dam namen 11 plaatsgenooten deel, die het volgende resultaat boekten: Hoofdklasse: Dukelv. d. Sleen 11, Ligt- hart—Markus 11, Ley te,van Kralingen 1,-1 KramerScherpenisse 02. Ie klasseDe JongKnol' 1.1, BadeHuibel- meyer 02; PostmaMorijt 02. 2e klasse: VrijhofVeltkamp 2—0, Laros— Speyer 02, BuysSondy 11. 3e klasse: Schagen—Ouderkerk 11, Am sterdam won met 4733 punten, en kwam daardoor in het bezit van den Spaarne-beker, beschikbaargesteld door deh Distriietbond Noord-Holland. NIEUWE MOTORTRAWLER VAN STAPEL De vorige week is van de werf der firma J. Smit Czn. te Rotterdam van stapel geloopen de vierde motortrawler, op deze werf gebouwd voor rekening van de Visscherij Maatschappij Piscator te Rotterdam. Deze trawler, een zus terschip van de Claesje, krijgt den naam Dirkje en zal, evenals de andere drie motor- trawlers dezer reederij van IJmuiden uit het visscherïjbedrijf uitoefenen. DE VISCHVANGST IN MEI. RESULTATEN NOG VER VAN BEVREDIGEND. Gedurende de maand Mei 1934 bedroeg de vischomzet aan den Rijksafslag alhier f 436.758 f 300.039) en in de eerste vijf maan den van dit jaar 2.722.899 1.793.921). Er kwamen de vorige maand binnen: Van de trawl- en snurrevaad-visscherij: 95 (13) stoom- en motortrawlers met 233.612 20.686) besomming, verder 252 "(243) motorloggers met 147071 146159). 290 (354) motorkustvissohers met. 27305 24701), 25 (2) open booten met 181 23), 3 (0) Duitsche stoomtrawlers met ƒ7649, 0 (70) Deensche motorkotters en 1 (2) Belgische mo- torkotter met 180 853). Van de drijfnetvïsscherij kwamen binnen: 1 (1) motorlogger met 61 1360) en 1 (1) stoomdrifter met 702 755). Van de beugvisseherij kwamen binnen: 7 10) stoombeugers met 4107 (7038). De opbrengst der consignatiezendingen be droeg 15886 52822). In de eerste vijf maanden van 1934 kwamen o.a. aan den afslag 726 (97) stoom- en motor trawlers met 1.604.929 254.534), 1087 1089 motorloggers met 713661 810462), 1512 (1473) motorkustvisschers met 97617 112105), 1 (0) Fransche stoomtrawler met 4619, 16 (2) Duitsche met 37708 3220), 50 (133) Deensche motorkotters met 25686 89249), 8 (9) Belgische met 2606 3561). De opbrengst der consignatiezendingen be droeg 85897 374620). (Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van de overeenkomstige periode in 1933). Wat bij een nadere beschouwing van de cij fers over Mei het meest opvalt, is de totale afwezigheid van Deensche motorkotters, als gevolg van het feit, dat gedurende de verslag- maand de aanvoer van Deensche visch, door dat het Deensche contingent was overschre den, werd stopgezet. Overigens geeft het resultaat der visscherij in de vorige maand weinig aanleiding tot commentaar. Teleurstelling is er over alle li nies, niet het minst over de uitkomsten der trawlvisscherijOndanks dat de buitenland- sche concurrentie nagenoeg geheel ontbrak is er van een verbetering geen sprake. Het aan tal binnengekomen stoomtrawlers is, verge leken bij de maand April j.l. met 23 achteruit gegaan. Weliswaar is de opbrengst per reis aanzienlijk hooger, n.l. 2450 in Mei tegen f 1950 in April, maar hierbij dient men er re kening mede te houden ,dat er naar verhou ding meer groote booten aan de visscherij deelnamen. Verder zien we de laatste maanden een ge- regelden achteruitgang van den omzet: Maart 603000, April 448000, Mei 436000. We 'gaan dus den verkeerden kant uit en met het warme jaargetijde vóór ons is er de eerste maanden weinig kans op een verandering ten goede. De motorloggers konden het gemiddelde van de maand April niet halen. Wel konden de motorkustvisschers hun gemiddelde reisbe- somming niet onaanzienlijk opvoeren, n.l, van 70 op 95, wat voor de Urker schippers enz. wel aangenaam is, maar wat voor IJmui den van weinig belang is. Jhr. J. W. G. Boreel van Hogelanden als metselaar. ■v.ï ït/'W*» ,f 4 ff-M. i :j% Ds. Wildschut overhandigt Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hogelanden den troffel. Links tusschen het houtwerk de architect, de heer F. B. Jantzen F.Gzn. Onder zeer groote belangstelling en be gunstigd door mooi zomerweer voar een plechtigheid in de open lucht* zelfs wel wat te mooi vond Zaterdagmiddag de eerste steenlegging plaats ,vaivde nieuwe Hervormde kerk aan den Engelmundusweg. Vele kerkbe sturen en predikanten uit de benabuurde kerken waren bij de plechtigheid aanwezig. Naar wij vernamen was burgemeester Ram- bonnet verhinderd. Verder werd de plechtig heid bijgewoond door een groot aantal leden der kerk, terwijl eveneens vertegenwoordigd was de Vereeniging van Vrijzinnig Hervorm den te IJmuiden-Oost en wel door Ds. H. Fa- ber en door den heer Harder. Toen Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelan den die de eerste steenlegging zou verrichten, vergezeld van zijn secretaris, den heer H. van Malsen en o.a. van mevr. Wilschut had plaats igenomen op het gereserveerde gedeelte, opende ds. Wildschut de plechtigheid met voorlezing van B 84 2, waarna het kerkkoor dezen Psalm (berijmd) ten gehoore bracht. Nadat de predikant was voorgegaan in ge bed en de aanwezigen gezamenlijk hadden ge zongen het le vers van het tweede gezang: „Den hoogen God alleen de eer", hield ds. Wildschut een korte toespraak. Allen zullen het wel met mij eens zijn, aldus begon de voorganger zijn toespraak, dat ik de plechtig heid niet anders had mogen aanvangen dan zooals ik dit heb gedaan. Spreker wees op den groei der gemeente, waardoor de gemeente thans gekomen is aan het tijdstip dat zij recht heeft op een 'huis Gods, waarin alles aanwezig is, noodig voor een gewijde stem ming. Na deze korte inleiding sprak ds. Wildschut een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder tot Jhr. Boreel van Hogelanden, die zich aanstonds bereid verklaarde tot 't ver zoek van het kerkbestuur, den eersten steen te willen leggen. Spreker zeide dat hij zich kon voorstellen dat voor Jhr. Bo reel, die den groei van de gemeente daad werkelijk heeft meegemaakt, deze plechtig heid een belangrijk oogenblik is, als een vrucht van de belangstelling en liefde, die begonnen is toen het hier nog de Heide was, die voortgezet werd toen het Velseroord was geworden en die thans nog bestaat, nu we spreken van IJmuiden-Oost. Daarna noodigde Ds. Wildschut Jhr. Boreel uit tot het leggen van den eersten steen. Alvorens hiertoe over te gaan sprak deze nog een enkel woord. Het kerkbestuur aldus Jhr. Boreel, heeft mij gevraagd den eersten steen te leggen. Ik heb dit verzoek gaarne aanvaard, omdat ik voelde dat het voor het kerkbestuur een groote voldoening was te zien hoe het geestelijk leven, dat zijn oor sprong had op de Heide, zoo is toegenomen, dat we vandaag het gelukkige oogenblik van de eerste steenlegging van een nieuwe kerk mogen beleven. Spreker zeide, deze uitnoodi- ging op zeer hoogen prijs te stellen. Hij herin nerde er aan, dat hij ook in zijn jeugd eens een eersten steen had gelegd en verheugde zich er over, dit op zijn hoogen leeftijd nog eens te mogen doen. De eerste steen zal wel licht gauw gelegd zijn, vervolgde spreker, maar welk een arbeid is daaraan vooraf ge gaan. Maar dit is nu achter ons. Jhr. Boreel wenschte het kerkbestuur, maar in de eerste plaats ds. Wildschut geluk en wees er op dat zoo er ooit een mijlpaal in de geschiedenis der Hervormde Kerk is geweest, die van dezen dag boven alles uitsteekt. Na te hebben verwezen naar een toepasselijk bijbel woord nam Jhr. Boreel den troffel ter hand en metselde den eersten steen in den muui- van 'het gebouw, dat zeker niet had kunnen worden opgericht, indien men zijn steun had moeten missen. Vervolgens vond de inmetseling plaats van een oorkonde, geteekend door den architect van de kerk, den heer Jantzen, hetgeen werd verricht door ds. Wildschut, nadat Jhr. Boreel het werkbestuur voor dit aandenken bedankt had. Tenslotte zong het zangkoor Gez. 165:2 waarna ds. Wildschut met een kort woord de plechtigheid sloot. Na afloop der plechtigheid stelde ds. Wild schut de aanwezigen, die dit wenschten in de gelegenheid deel te nemen aan het opmetse len van een stukje van den kerkmuur, waar van een dankbaar gebruik werd gemaakt. Na tuurlijk werden de deelnemers aan dezen symbolischen opbouw in de gelegenheid ge steld door een geldelijke bijdrage daadwerke lijken steun te verleenen. JUBILEUM w. VOOGT. Zaterdag 1.1. had de huldiging plaats van den heer Willem Voogt, ter gelegen heid van izijn 25- jarig jubileum bij den vischhandel Rückmann Pool, alhier. Van het pakhuis werd gevlagd en des morgens ontving de jubilaris vele geluk- wenschen van zijn directie en medewer kers. Ook in de visch hal ontving hij tal rijke gelukwenschen. Des middags half vier hadden directie, com missarissen en personeel van Bückmann Pool, familieleden, vrienden en kennissen van den jubilaris zich in het hotel „Kennem-erhof" verzameld om den jubilaris te huldigen. Kort daarop werd de heer W. Voogt met zijn gezin per auto van huis gehaald en de zaal binnen geleid. Namens de IJmuider Vischhandelvereeni- ging waren aanwezig de heeren P. Ver woerd, H. Medik en P. Krab, administrateur. Nadat een photo van -de aanwezigen was gemaakt, had de huldiging plaats. De heer Verwoerd opende de rij der spre kers namens de IJmuider Vischhandelver- eeniging. De heer Verwoerd schetste in ge voelige woorden de beteekenis van dit jubi leum 'in de zaak, waarvan -de heer A, F. C. Bückmann tot -de trouwste leden -der vereeni ging behoort. Hij wees er op, hoe verleden jaar bij het vijfentwintig-jarig jubileum der IJmuider Vischhandel vereeniging ook een de putatie der werknemers in het bedrijf aan die huldiging had deelgenomen. Thans staan wij, aldus spreker voor het vijfentwintigjarig j-ubileum van een- werknemer, een jubileum dat zelden in dit bedrijf voorkomt, Hij wees op de belangrijke schakel tusschen werkge vers en werknemers. Namens de IJmuider Vischhandelvereeni- ging bood hij -den heer Voogt een vulpenhou der met inscriptie aan. De heer W. Voogt dankte geroerd. Vervolgens nam de heer A. F. C. Bückmann het woord. In hartelijke woorden schetste hij de taak, den ijver en de bekwaamheid van den jubilaris. Het speet hem, dat de heer P. Pool door ziekte verhinderd was, aanwezig te zijn. De heer Bückmann dankte de IJmuider Vischhandelvereeniging voor deze hartelijke belangstelling. Namens den vischhandel Bückmann Pool bood hij den jubilaris een gouden horloge met toepasselijke inscriptie aan. De heer Bückmann schetste vervolgens de goede zorgen, waarmede mevr, Voogt haai man omringt, waardoor zij de taak van haai man verlicht. Haar werden bloemen aange boden. Daarna nam de heer H, J. A. Bückmann het- woord namens directie en personeel van Bückmann Pool. Aan de mooie en juiste woorden gesproken namens de IJmuider Visch handelvereeniging en de zaak had hij niets toe te -voegen. W. Voogt is een prettig en be kwaam medewerker. Namens directie en per soneel bood hij den jubilaris een horlogeket ting aan. De heer A, F. C. Bückmann sprak vervol gens namens de Maatschappij voor Nijver heid en Handel te Haarlem. Hij bood den ju bilaris de zilveren medaille met inscriptie en loffelijk getuigschrift dier maatschappij aan. De heer W. Voogt dankte allen nogmaals hartelijk. Er waren vele bloemstukken gekomen o.a, van de commissarissen der N.V. Bückmann Pool, met een hartelijk woord overhandigd door den heer J. J, Brachtliuizer. van de N.V. Webb-e, de N.V. Joh, de Korte Zn,, van eeni ge Amsterdamsche badgasten, en van tal van familieleden. Een broer van den jubilaris dankte namens de familieleden, en hij prees den prettigen omgang tusschen werkgevers en werknemers. In gezellige gesprekken en onder het rond dienen van ververschingen bleven allen eenige uren bijeen, Door de wijze, waarop de jubilaris werd ge huldigd is deze dag onvergetelijk voor hem geweest. BELEMMERINGEN VAN DEN HARINGUITVOER. VRAGEN AAN MINISTER COLIJN GESTELD. De heer Lovink heeft aan den Minister van Economische Zaken a. .i de volgende vragen gesteld: lo. Is het den Minister bekend dat verschil lende haringexporteurs in de gelegenheid zijn om dit artikel naar het buitenland en met name naar Frankrijk, het Saargebied en Fin land uit te voeren, doch dat voor wat de eerst genoemde landen betreft daartegen admini stratieve beletselen bestaan, en voor wat het laatstgenoemde land betreft de hoeveelheid tegen verlaagd recht in te voeren haring zeer gering is? 2o. Zou de Minister, ten einde aan de gere zen bezwaren tegemoet te komen voor wat Frankrijk en het Saargebied betreft, willen overwegen in de ministerieele beschikking van 14 October 1932 no". 22239 afd, Handel en Nij verheid een wijziging te brengen in dier voe ge, dat de daarin genoemde datum van 1 Januari 1929 vervroegd wordt tot 1 Januari 1928? 3o. Zou de Minister wijders bereid zijn ter bevordering van den afzet van haring in Fin land. bij de Regeering van dit land te willen aandringen op verhooging van -de zeer geringe hoeveelheid, welke tegen verlaagd recht mag worden ingevoerd? VOOR HET BEROEP BEDANKT. Ds. A. Dubois, Chr. Gereformeerd predikant te Ouid-Beyerland, op wien beroep was uitge bracht door de Chr. Gereformeerde gemeente alhier, heeft v-oor dit beroep bedankt. DE TOESTAND IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. GEORGANISEERDE SAMENWERKING TOT STAND GEBRACHT TUSSCHENIJMUIDEN- SCHE, KATWIJKSCIIE EN SCHEVENING- SCHE REEDERS EN IJMUIDER VISCHHANDELVEREENIGING. Door het bestuur der Reedersvereenïging is de volgende circulaire aan de leden toege zonden: „In aansluiting aan de mededeelingen, die ons Bestuur in de algerneene vergadering van 1 April j.l. heeft gedaan, kunnen wij U thans mededeelen, dat het overleg met Mr. Kiewiet de Jonge er tenslotte toe heeft geleid, dat ter be hartiging van de bedrijfsbelangen, in het bij zonder ook met het oog op de crisis en de crisis maatregelen een georganiseerde samenwerking is tot stand gebracht tusschen onze Vereeni ging, de IJmuider Vischhandelvereeniging en de Reedersvereeniging te Katwijk en Scheve- ningen. Uit het Pers-Communiqué, betreffende de in stelling' van de Commissie Versche Zeevisch, zal U dit reeds tot zekere hoogte duidelijk zijn geworden, maar ons Bestuur stelt er toch prijs op in verband hiermede nog op een paar zaken Uwe aandacht te vestigen. Tot heden werd de Regeering van alle kan ten bestookt met vragen en voorzien van in lichtingen of adviezen, die vaak in ieder op zicht tegenstrijdig' waren. Door de thans georganiseerde samenwerking zal het nu mogelijk zijn dat daaraan een einde komt en dat de Regeering verzoeken en ad viezen ontvangt, die van alle kanten zijn be zien en waarbij rekening is gehouden met alle bezwaren van de verschillende groepen uit het bedrijfsleven. Hierdoor zal het voor de Regeering veel mak kelijker worden om tot een beslissing te ko men, op welk- wijze het bedrijf inderdaad in dezen crisistijd kan worden geholpen. Uit den aard der zaak moeten alle bespre kingen in zulk een Commissie vertrouwelijk worden gehouden, omdat het betreft adviezen die aan de Regeering worden uitgebracht en derhalve zal aan hetgeen in deze Commissie wordt besproken geen ruchtbaarheid kunnen worden gegeven. De samenwerking van de Commissie be staande uit reeders en vischh an delaren uit verschillende plaatsen waarborgt evenwel tegen eenzijdigheid, zoodat ook al onze leden rustig en met vertrouwen de resultaten van het werk dezer Commissie kunnen afwachten. Het is thans evenwel gewenscht, dat onze leden, die iets meenen naar voren te moeten brengen, in verband met de algerneene belan gen, zich daarover niet wenden tot de Regee ring' of Regeeringspersonen, maar via onze eigen Vereeniging tot de bovengenoemde Commissie.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1