De Wereldkampioenschappen in Italië. Tsjecho-Slowakije klopt Duitschland met 3—1. VOETBALNIEUWS KON. NED. VOETBALBOND. DE UITSLAGEN KORFBAL WIELRIJDEN. Examenvrees LAWNTENNIS GYMNASTIEK. GOLF VOETBAL Een goede wedstrijd te Rome. (Pea* telefoon) Rome, Zondagavond. Heden hebben zich te Milaan en te Rome Italië en Tsjechoslowa-kije gequalificeerd voor de finale van het wereldkampioenschap door hun overwinningen op Oostenrijk en Duitsch land. Wij hebben den strijd in Rome aan schouwd en het was na de veldslagen tusschen Italië en Spanje in Florence een weldaad o mweeir eens goed voetbal te zien, afgezien van de gebruikelijke geniepigbeid'jes levenden beide landen zeer goed spel, waarbij de Tse- chen echter in de meerderheid waren, zoodat hen de zege volkomen toekwam. Deze halve eindstrijd trok echter een mini mum belangstelling en slechts een handje vol toeschouwers, naar schatting hoogstens 3000, vulde de tribunes. De Duce gaf echter van zijn interesse blijk en heeft den geheelen wedstrijd gevolgd, alsmede eenige Italiaan- sche prinsessen. Mussolini, die in een soort zeilcostuum verscheen en die persoonlijk een kaartje kocht aan den ingang, was al even enthousiast als alle andere Italianen op het eenige oogenblik, dat het publiek in lichte laaie stond, namelijk bij de mededeeling, dat in Milaan de Italiaansche rechtsbuiten Guaita gescoord had tegen Oostenrijk. Voor de rest was het een wedstrijd, waarbij elke sfeer lanigs de kanten ontbrak. Wel waren er wat Duit- ischers, maar zij vermochten geenszins die electriciteit rond de lijnen te brengen, welke nu eenmaal bij een internationalen wedstrijd noodig is. Het was derhalve maar goed, dat Italië in de finale kwam, want anders waren er a-s. Zondag ook slechts een stuk of wat menschen komen kijken Duitschland heeft de' nederlaag te wijten aan primitief voorhoede-spel, waarbij de links binnen Noach als rem fungeerde en wijders aan slecht schieten. Wel waren de Tsj echen in het veld sterker, maar niettemin heeft Duitsch land legio kansen gehad, die met een beetje goeden wil in doelpunten waren omgezet. In de eerste helft zijn er een paar kanjers gelost, maar Planicka speelde zoo schitterend, dat het publiek in vervoering raakte en Zamorra, Zamorra riep, doch in de tweede helft was het schot hopeloos zoek. Herhaaldelijk gemopper tusschen de Duitschers ondefhhg,'en daaren boven weinig bevorderlijk vooa* goede resulta ten. Het onderling verband bij de Tsjechen was aanmerkelijk grooter en speciaal door betere balcontrole waren zij in een duel van man tot man herhaaldelijk in het voordeel. Een groot - schen indruk maakten zij echter niet en na hetgeen wat wij van Italië gezien hebben, kunnen wij aannemen, dat de Italianen wel als uiteindelijke overwinnaars uit den strijd zullen komen. Keeper Planicka was echter uitstekend, doch de backs waren soms onzuiver en spe ciaal de rechtsback trapte nogal eens ver keerd, waarbij hij zich gelukkig mocht prijzen, dat in het midden der tweede helft een schot van zijn voet vlak over de doellat corner gang. toen de score nog gelijk was. Indien dit onge luk zou zijn geschied', had Duitschland den kamp allicht nog uit het vuur gesleept. De Tsjechen scoorden het eerst toen een center van den linksbuiten naar de rechtsbuiten ging, welke ijlings voorzette en de toeloopende linksbinnen scoorde. Zoo was de stand met de rust 10. Bij een zeer geweldig overwicht der Tsjechen deed toen Duitschland een uitval, waarbij de bal van man tot man ging en Siffling maakte schitterend gelijk. Dit bracht' het noodige leven in de brouwerij en een 'keihard schot op het Duitsche doel beukte van de lat terug. Uit een vrijen schop doelpuntte opnieuw de Tsjechische linksbinnen en kort voor het einde liet Kress 'n houdbaren bal glippen, waarmede het pleit beslecht was. De totale inidruk van dezen wedstrijd was voornamelijk deze, dat zoowel Zwitserland als Nederland te Milaan 'n beteren wedstrijd heb ben gespeeld en het verwondert ons ten zeer ste, dat Zwitserland in Turijn door Tsjecho Slowakije geslagen is. Speciale uitblinkers waren er bij geen der beide partijen. Scheidsrechter was de Ita liaan Berlassina, welke zeer goed leidde. Kleine zege van Italië op Oostenrijk. Aan de Courant ontleenen we over den te Milaan gespeelden wedstrijd Italië—Oosten rijk: Het veld had sterk te lijden gehad van hevige onweersregens, waardoor de grond zeer glibberig was geworden De Italianen pasten zich beter aan deze omstandigheden aan, zij waren een onderdeel van een seconde sneller bij den bal. Oostenrijk hield het spel zeer kort, wilde als het ware den bal „samenspe lend" in het doel deponeeren. De Italianen speelden energieker en kwa men steeds met hun aanvallen terug. Het eerste en eenige doelpunt van den wedstrijd werd na 19 minuten spelen gescoord. De links binnen Ferrari loste van vrij grooten afstand een scherp schot, dat doelman Platzer stopte. Deze kon den glibberigen bal echter niet goed vasthouden en de toesnellende linksbuiten Guaita had geen moeite den bal in het doel te werken. Met 1O-stand voor Italië trad de rust in. Na de hervatting was Italië aanvankelijk sterk aanvallend en eerst tegen het einde werkten de Oostenrijkers zich weer wat los. Doelman Combi werd toen danig op de proef gesteld, hetgeen hem goed afging, ondanks het feit, dat hij een blessure had opgeloopen. Gescoord werd er verder niet, waardoor Italië dus zegevierde. Achtste finale 27 Mei: Kwart finale 31 Mei: Halve finale 3 Juni: Duitschland Argentinië 2, Zweden Nederland 2< Zwitserland 3<! Tsj-Slovakije 2 Roemenië 1\ Dostenrijk 3( Frankrijk 2* Hongarije 4< Egypte Brazilië Spanje V. S Zweden Zwitserland Tsjechoslówakijë 3 2 Oostenrijk I Duitschland ..f Tsj. Slovakije 3 Oostenrijk o Finale 10 Juni: Tsj.-Slov. den bal doorgaf wanneer hij riep „schiet!" Veel bijzonders hebben de elftallen niet ge presteerd. Van een duidelijk sprekend over wicht was evenmin sprake, zoodat de uitslag volkomen in overeenkomst 'is met de pres taties. Bij V.S.V. viel het matige spel der voorhoede op, waarin vooral van der Lugt bepaald zwak was. In de middenlinie speelde den Boer be neden zijn kunnen en in de verdediging stond achter de levendige backs Michel, die weer eenige malen fraai redde. De stijl van dezen doelverdediger is werkelijk fraai. Ook in de voorhoede van Stormvogels wilde het niet boteren, alhoewel we van Van dei- Steen Jr. en Effem goed werk gezien hebben. Ketting kreeg veel te weinig te doen, wat een tactische fout van zijn medespelers genoemd mag worden. Had hij evenveel te doen gekre gen als van der Lugt bij V.S.V. dan was de uitslag ongetwijfeld geheel anders geweest. Hollenberg verdedigde zijn doel uitstekend. Onder leiding van scheidsrechter v. d. Dun- gen binden de volgende elftallen den strijd aan; V.S.V.: Michel, Van Zutphen, v. d. Griendt, den Boer, de Vries, U. de Wolf, H. de Wolf, de Koning, v. d. Lugt, Sterk, Kruiswijk. Stormvogels V. d. Steen Jr., Effem, Ketting, Feijen, v. d. Steen Sr. v. d. Velde, Prins, Haak Jr. Tol, Haak Sr., Hollenberg. De eerste aanvallen zijn voor de gasten, maar spoedig komt het doel van Stormvogels in gevaar, als de Koning goed naar Kruiswijk plaatst en deze langs Haak den bal vrij speelt en voorzet. Hollenberg vangt den bal. Om beurten ondernemen beide elftallen eenige aanvallen en beide doelen worden eenige malen bedreigd, maar de doelverdedi- gers blijken uiterst betrouwbaar. Het veld blijkt hard, zoodat de bal vreemde sprongen maakt, waardoor er nog al eens ge mist wordt. Maar daarvoor behoeven onze jongens zich niet te schamen; dat deden nun groote broers in Milaan ook. Als er een half uur gespeeld is, komt er eenig overwicht aan den kant van V.S.V. Maar succes blijft achterwege. In den aanval wordt U. de Wolf maar al te zeer gemist. V.S.V. ziet in dat ze met deze opstelling tegen Haak c.s. geen succes heeft en wijzigt o.i. terecht haar op stelling. „Uppie" gaat naar de middenvoor plaats, de Vries komt op zijn plaats, de Koning- verhuist naar de spil-plaats en v. d. Lugt neemt diens plaats in. Het resultaat: eenige aanvallen van Stormvogels. Michel verwerkt op uitstekende wijze een moeilijk schot van Effern maar even later kan hij een fel schot van Ketting uit een voorzet van v. d. Steen Jr. niet bereiken en Stormvogels leidt (01). Even daarna is het rust. In de tweede helft gaat het spel kalm ver der. Ook nu wordt er aardig gespeeld, zonder meer. Den Boer en v. d. Lugt zijn de grootste vraagteekens. Sterk en Ketting zijn echter voor hunne respectieve tegenstanders gevaarlijk. Als er acht minuten gespeeld is plaatst U. de Wolf, die maar weer links-half speelt naar binnen. Van der Lugt doet nu eens goed werk, door de verdediging te passeeren en den ge lijkmaker in het net te schieten 11. Langzamerhand komt V.S.V. weer opzetten, maar haar aanvallen hebben geen succes, ook niet wanneer Kruiswijk door Hillekamp is ver vangen. Stormvogels, met de overwinning in het zicht, legt zich op verdedigen toe. Bijna was het V.S.V. gelukt, de overwinning te be halen als v. d. Lugt van dichtbij fel op doel schiet. Prins stond echter fortuinlijk opgesteld ■en de bal gaat het veld weef in. V.S.V. zet alle zeilen bij, maar het bleef 11, zoodat Storm vogels in de running blijft. Een oefenwedstrijd van het Haarl. Elftal. Wegens het spelen van het Haarlemsch Elf tal op 13 Juni a.s. tegen het Rotterdamsch Elftal voed het Jubileum-stedentournooi zal het Haarlemsch Elftal op Donderdag a.s. een •oefenwedstrijd spelen tegen Stormvogels op het terrein van Stormvogels te IJmuiden. De wedstrijd vangt te 7,30 aan. (a) i italië Italië (a) 1 Italië Ca) Overgespeelde wedstrijd Italië—Spanje 1—0. (a) Overgespeelde wedstrijd ItaliëSpanje u. AFDEELING I IPirom. comp. 3e klasse H. R. C.—O. S. V. 3 (Na verlenging) C. S. V. promoveert naar de tweede klasse. Beslissingswedstrijd VriendenschaarU. V. V. 12 (Na verlenging) U. V. V. is hiermede tweede klassef. Prom. 4e klasse T. I'. W.Ahrend's V. C. 00 (T. I. W. promoveert) Prom. res. 3e klasse Z. F C. 3—Blauw Wit 3 1—3 AFDEELING H. Prom. 2e klasse OvermaasR. F. C. 22 2e klasse B V. D. L. —O. D. S. 1—1 Gouda Fortuna 2-1 Prom. 3e klasse Emmar—O. N. A. 7» AFDEELING Hl 2e klasse Zwolsche BoysGolto 2 BEKERWEDSTRIJD-EN Den Haag Quick—Feyenoord 0—1 BleyefheideN A. C. 1-2 V. S. V.—Stormvogels 11 Ranglijstjes. Promotie Tweede klasse. AFDEELING II. 6 14—11 1.50 Hilversum R. F. C. 3 12—13 0.75 3 12-14 0.75 AFDEELING IV. Juliana 4 3 1 0 7 74 1.75 Middelburg 4 2 1 1 5 98 1.25 Tegelen 4 2 0 2 4 108 1. De Baronie 4 0 0 4 0 1117 0. OM DEN NED. VQETBALBEKER V. S. V.Stormvogels (11) cliché. Na een in de grootst mogelijke eendracht ge speelden wedstrijd, zelfs de puntjes werden gelijk verdeeld, hebben de plaatselijke rivalen uitgemaakt, dat Stormvogels verder gaat bekeren. Er is getracht, aan dezen wedstrijd een eenigszins sensationeel tintje te geven, doordat er van zekere zijde op een ruwen wed strijd gezinspeeld werd. Maar zoowel publiek als spelers dachten er niet aan, dezen wed strijd anders te beschouwen dan een anderen wedstrijd en wanneer er nu en dan eens een toeschouwer een niet bepaald vriendelijk woord naar het veld schreeuwde, was dit in den regel bestemd voor den een of anderen speler van de club, waaraan hij zijn hart ver pand had, wanneer deze speler naar links plaatste, als hij „naar rechts" schreeuwde, of Nic. de Waard. Zooals uit de opstelling van het Stormvo gels-team, dat 'gisteren tegen V. S. V. speelde, blijkt, stond De Waard, de Stormvogels-doel man niet on-der de lat. Naar we vernamen, is het niet onwaar schijnlijk, dat De Waard de voetbalschoenen aan de wilgen zal hangen. Hij heeft nl. ver zocht in de eventueel e nog komende wedstrij den hem niet op te stellen, waardoor de doel man uit het tweede elftal, Hollenberg, ge legenheid zou krijgen, zich in te spelen. Mocht deze onverhoopt niet voldoen, dan zou Stormvogels eventueel in het nieuwe seizoen niet tevergeefs een beroep op hem De Waard, doen. Waar echter verwacht mag worden, dat Hollenberg zich zijn plaats onder de lat waar dig zal toonen, is de kans dus groot, dat De Waard niet meer in het veld komt. In tegen stelling met zooveel anderen, gaat De Waard dan heen, terwijl hij nog uitstekend op dreef is. Vooral dit seizoen is hij uitnemend in vorm geweest. Menige overwinning, zoowel in de competitie, als in het Z. F. C. tournooi en voor den Nederl. Voetbal-beker heeft Storm vogels aan hem te danken gehad. In de rij van goede keepers, welke Storm vogels gehad heeft, heeft hij een eervolle plaats ingenomen en we zijn er van over tuigd, dat de leden en supporters van „Storm vogels" aan den immer bescheiden doelman een prettige herinnering zullen bewaren. StormvogelsHaarl. Elftal. Donderdagavond om half 8 speelt het Haar- lemsche Elftal op het Stormvogels-terrein een oefenwedstrijd tegen Stormvogels. Het Nederlandsche Korfbaltwaalftal dat in Den Haag voor de overwinning op België zorgde. Het Nederlandsch Elftal tegen „Roma" samengesteld. De keuzecommissie van den K.N.V.B. heeft het elftal, dat Zondag 17 Juni a.s. ter gelegen heid van den Olympisehen Dag tegen „Roma" zal spelen, als volgt samengesteld: Halle, (Go Ahead) Weber van Run (A.D.O.) (P.S.V.) Pellikaan, Andei'iessen, Van Heel, (L.O.N.G.A.) (Ajax), (Feijenoord) Wels, Vente, Bakhuys, Smit, v. Nell-en. (Unitas) (Neptunus) (Z.A.C.) (Haarl.) (D.H.C. Li geval Bakhuys voor zijn vereeniging dien dag een competitiewedstrijd moet spelen zal voor hem W Lagendaal (Xerxes) midden voor spelen. Reserves: A. van Male (Feijenoord). J. A. van Diepenbeek (Ajax), A. Graafland (H.B.S.) A. H. Schoemaker (Quick, Den Haag), H. L. W. Vrauwdeunt (Feijenoord). Medegedeeld wordt nog, dat de Zuidelijke tribune en de loges reeds zijn uitverkocht. Noord-DuitschlandNoord-Neder land (4—2) HAMBURG, 3 Juni (V. D.) De semi-ïnter- nationale wedstrijd Noord-Duitschland— Noord Nederland heden te Hamburg gespeeld is met 42 door Noord-Duitschland gewonnen. NEDERLAND—BELGIë (9—3) TECHNIEK EN TACTIEK ZEGEVIEREN. DEN HAAG, 3 Juni. Voor de dertiende achtereenvolgende maal heeft Nederland, ten aanschouwe van ongeveer 5000 belangstellen den van België op overtuigende wijze gewon nen. Zoowel tactisch als technisch waren de Hollanders verreweg superieur, en wanneer met dubbele cijfers ware gewonnen, zou dat zeker geen verwondering bobben gebaard. De wedstrijd werd door verscheidene Belgi sche en Nederlandsche autoriteiten bijge woond. Scheidsrechter w-as de heer W. de Koning (België). Van den aanvang af accentueert zich een Nederlandsch overwig-t over alle linien. Na 21 minuten neemt Nederland door een fraaien worp van Seits de leiding (1—0). Twee minu ten later is het Wedemeyer die op keurige wijze den stand o-p 20 brengt. Na de vakwisseling wordt het overwicht van Nederland, vooral in het middenvak nog groo ter en na 34 minuten brengt Hendriksen na fraai samenspel -de score op 3—0. Vijf minu ten later ontstaat uit een worp van den Belg van Wezemael, het eerste tegenpunt (31). Kort voor de rust weten de Hollanders door de Cocq van Delwijnen, den stand op 41 te brengen waarmede gedraaid wordt. Direct na de hervatting is Holland al weer in den aanval en het spel is nauwelijks twee minuten oud of de Cocq van Delwijnen heeft weer succes en het wordt 51, waarmede de overwinning wel haast tot een zekerheid is ge worden. Wedemeyer maakt er na 9 minuten op fraaie wijze 61 van. Holland blijft over wegend sterker, doch het zijn de Belgen, die bij een snellen uitval na 22 minuten door P. Dalving opnieuw een tegenpunt scoren (62), Nog geen minuut later is het echter reeds 72 door een keurigen worp van mevr. Looyse- v. d. Bruggen. Direct daarop maakt G. Smet er 73 van. Dit zijn 3 doelpunten in ander halve minuut. Het is dan gedaan niet de Belgen en in de 27e minuut brengt m-ej. Douwes den stand op 8—3, waaraan vijf minuten voor tijd De Cocq van Delwijnen op fraaie wijze nog een negen de toevoegt. Hard wordt er nog gestreden voor het tiende doelpunt, doch het lukt niet meer en met 9—3 komt het einde. De stand is nu: gesp. gew. gel. verl. pt. v.—teg. Nederland 13 13 0 0 26 86 18 België 13 0 0 13 0 18 86 Achilles. Zondag hield R.K.W.V. „Achilles" een recordrit over 40 K.M. voor alle categorieën. Er waren 40 renners aan den start. De uitslag was: Klasse A. 1. G. v. Stees 1 u., 11 min., 16 sec. 2. P. v. Kessel 1.15.15. 3. Cor Meijer 1.16. Klasse B.: 1. J. Sweers 1.13.10. 2. A. Bogaart 1.14.3/5. 3. J. Rustman 1.14.2. 4. Langelaan 1.16.40. 5. H. Bakker 1.16.56 sec. Klasse C.: 1. J. v. Maris 1.17.50. 2. Nederstigt 1.20.8. 3. M. Smit 1.21.13. 4. J. Hobbelen 1.21.46. 5.J. Klinkenberg 1.22.12. Hedenavond is een vergadering in het jeugdgebouw Geen sprake van, indien Gij slechts Mijnhardt's Zenuwtabletten gebruikt. Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (Adv.Ingez. Med.) Von Cramm internationaal kampioen van Frankrijk. Crawford in de finale geslagen. Von Cramm. Bij de Fransehe tenniskampioenschappen te Parijs is het heerenenkelspel gewonnen door den Duitscher Von Cramm, die in de finale den Australiër Crawford met 6—4, 7—9, 3—6, 7—5, 6—3 sloeg. De match werd door 7 a 8000 toeschouwers bijgewoond. Het was drukkend warm. Miss Scriven slaat Helen Jacobs. PARIJS, 2 Juni (V. D.) In de finale da mesenkelspel bij de Fransehe ten -skam- pioenschappen te Parijs heeft miss Scriven (Engeland) Helen Jacobs (Amerika) geslagen met 7—5, 4—6, 6—1. De finale van de troostgroep is gewonnen door de Amerikaansche Babcock, die miss Bow (Engeland) met 57, 61, 6—2 versloeg. De wereldkampioenschappen te Boedapest. Nederland op de 11de plaats. Bij de wereldkampioenschappen turnen zijn de Nederlanders met 585.80 punten op de 11de plaats geëindigd. Alleen Bulgarije en Mexico hebben zij achter zich gelaten. De individueele prestaties der Nederlanders luiden als volgt: Van Dam behaalde bij het turnen 94.6 pun ten, bij de athletiek 13.4, totaal 108, waarmede hij ongeveer op de 60ste plaats kwam. Melkman behaalde resp. 92.1 en -5.7, totaal 107.80; Ens behaalde 85.35 en 15.20, totaal 100.55; Genderen behaalde 85.70 en 10.30 to taal 96; Koek behaalde 77.4 en 13.4, totaal 90.8; Minden behaalde 68.85 en 13.8, totaal 82.65; Zwaaf behaalde 71.1 en 8.9, totaal 80; Jacobs behaalde bij het turnen 40.9 en heeft aan de athletiek niet deelgenomen. B'ij de dameswedstrijden hebben vooral de Tsjechische dames zich onderscheiden. Kennemer Golfclub. Aan den maandelijkschen wedstrijd van de Kennemer Golfclub namen 42 dames en heeren deel. Mevrouw Jennings won den be ker voor de dames met een -netto-score van 69; tweede was mevrouw Ch. E. Veltman met 73. De heer N. Hijmans won den beker voor de heeren met 68. De heeren E. Lefebvre en J. J. Laan werden tweede met 72. KennemerDe Pan (62) De Zondag te Zandvoort gespeelde compe titiewedstrijd De Kennemer—De Pan is in een 62 overwinning voor de thuisclug ge ëindigd. De resultaten van de foursomes warenW. F. Looma-n Jr en M. Wetselaar verliezen van mr. C. Bierman en jhr. A. Calkoen met 1 up; A. Weijhausen en Ch. E. Veltman winnen van jmh. H. H. Röell en F. la Chapelle; W. van Waveren en W. Boissevain spelen all square met J. M. Kakebeeke en mr. J. Verloop. De uitslagen der singles warenA. Weyhau- sen verliest van jhr. A. Calkoen 5/4; M. Wet selaar wint van mr. C. Bierman 4/3; W. F.. Looman jr. wint van J. M. Kakebeeke 5/3; W. Boissevain wint van jhr. H. H. Röell 2/1; Ch. E. Veltman wint van mr. J. Verloop 6/4; W. v. Waveren wint van F. la Chapelle 1 down.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3