1 BEVERWIJK GROOT-BEVERWIJK. Rondom de fusie. De heer P. J. J. Haazevoet, voorzitter van het fusie-comité „Groot Beverwijk" schrijft ons het volgende: Het comité Groot-Beverwijk heeft zich van 'den eersten dag af overtuigd mogen weten van de instemming der burgerij met zijn streven. Zelfs uit Velsen-Noord en Heemskerk mocht het comité sprekende blijken van in stemming ervaren. Wij vermelden dit laatste slechts als 'n bewijs, hoe wellicht vroeger bestaande veeten, gelijk overal elders, plaats maken voor het verlangen naar saamhoorig- heid en naar verwezenlijking van eenheid der thans nog administratief gescheiden groe pen. Die instemming is wel in hoofdzaak bereikt geworden, omdat het comité zooveel mogelijk naar openbaarheid heeft gestreefd, wijl het prijs stelde op de controle en op de critiek van de burgerij. Het fusie-vraagstuk raakt de geheele burgerij en dus heeft zij recht op con trole en critiek. Het is dit motief, dat ons aanzet om, als voorzitter van het comité Groot-Beverwijk, een en ander, bij wijze van algemeen overzicht, mede te deelen over zijn verrichtingen. Wij doen dit voorts om het onkruid te wieden, dat gezaaid werd om allerlei misverstanden te doen groeien, waarin allicht het goede zaad der fusie zou kunnen verstikken. De controle van de burgerij was bij uitstek gemakkelijk, door de samenstelling van het comité, waarin zitting hadden: alle in de ge meenteraden van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin vertegenwoordigde partijenC met uit zondering van de R.K. Kiesvereeniging te Wijk aan Zee, bij wie echter thans aansluiting in overweging is), alsmede vrijwel alle sociale organisaties. Naast de afgevaardigden van deze organisaties, hebben zitting de vooraanstaan de journalisten ter plaatse en andere intellec- tueelen uit beide gemeenten, op het gebied van handel en industrie, rechtswetenschap on derwijs en gemeente-politiek. Hiermede is dus het misverstand uitgeroeid, als zou de fusie-actie het werk van enkele personen zijn. Om bij voorbaat de schijn te ontgaan, dat zooals bij 'n vroegere actie moet geïn sinueerd zijn persoonlijke belangen bij een fusie een rol speelden, is, op verlangen der autoriteiten, het lidmaatschap van officieele personen vermeden. Met uitzondering dus van de ambtenaren, wier nuttige aanwezigheid wij hebben moeten ontberen, staat het dus vast dat de grootst mogelijke meerderheid der be volking van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin in het comité vertegenwoordigd is. Ofschoon het vraagstuk der fusie reeds den meerderjarigen leeftijd heeft bereikt, meende het comité toch zijn werkzaamheden te moe ten aanvangen met nauwkeurige objectieve studie. Uitdrukkelijk hebben wij in de eerste vergadering vastgesteld, dat de conclusie nog niet was vastgesteld en dat deze wel contra- fusie zou kunnen zijn. Dat dit niet het geval is geweest, bewijst dus, dat een objectieve studie met onverbiddelijke logica, tot een standpunt van pro-fusie heeft geleid. Wel zijn vele wenschen en verlangens on- vevruld moeten blijven, bijv. die der fusie met Heemskerk en die omtrent de annexatie van Velsen-Noord. Zelfs is afgezien om een zeer noodzakelijke grensherziening ten noorden en ten. zuiden van het eventueel vergroote Bever wijk in het program op te nemen. Dit kan dan tevens dienen als een weerleg ging ran het bakersprookje, als zou in onbe zonnenheid gehandeld zijn. 'n Misverstand van meer kwaadaardige soort schuilt in de insinuatie, dat zonder eenig overleg met de „betrokken instanties" zou ge handeld zijn. (De onbezonnenheid zal het gevolg zijn van de nog onervaren jeugd der comité-leden, maar het verzuim van overleg is moedwillig en boosaardig. De comité-leden zijn dus misschien al op jeugdigen leeftijd bedorven!) Terzake. Twee jaren zijn noodig geweest, alvorens het request naar Gedeputeerde Staten verzonden werd. In dien tijd hebben verscheidene con ferenties plaats gehad met: a. vooraanstaan de personen van Velsen-Noord; b. Gemeente raadsleden van Heemskerk; c. Gemeenteraads leden van Wijk aan Zee en'Duin; d. de afzon derlijke fracties uit deze Raad; e. Gemeente raadsleden van Beverwijk; f. Burgemeesters en Wethouders; g. gecombineerde gemeentera den van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin; h. leden van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland; i. leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal; j. behandeling bij de staats- begrooting in de Staten-Generaal (zie Voorl. Verslag en Memorie van Antwoord Hoofdstuk V 1934); k. toezegging van den minister van Binnenlandsche Zaken, dat Z.Exc. een fusie- voorstel in welwillende overweging zal nemen, lindien Ged. Staten hem dit doen toekomen; 1. behandeling van het ontwerp-request, ge durende twee maanden; m. verzending van het request aan Gedeputeerde Staten. Getuigt dit alles van onbezonnenheid en van gemis aan overleg met „betrokken instanties". Men zal ons vragen: Waarom zooveel woor den gewijd aan kwaadaardig domme insinua ties? Wij hebben om twee redenen de oppositie te woord gestaan. Ten eerste om vast te suilen dat zelfs de oppositie het bewijs levert, dat de burgerij homogeen gaat met het comité Groot- Beverwijk, terzake de oplossing van het fusie- vraagstuk. Ten tweede om de kwaliteit der op positie vast te stellen. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Boschdijk 1 (n.m.) v. N.-Orleans n. Rotter dam via Londen en Antwerpen. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 6 te Liverpool verwacht. Binnendijk Philadelphia naar Rotterdam 4 (v.m.) te Baltimore. Veendam New-York naar Rotterdam 4 (9 n.m.) van Boulogne, 5 (6 v.m. G.T.) te Hoek van Holland verwacht Rotterdam 3 (n.m.) v. Rott. te New-York. HALCYON LIJN. Stad Dordrecht, Rott. n. Bagnoli p. 4 Gibr. Vredenburg, Rott. n. Lulea p. 2 Elseneur. Flensburg 2 v. Narvik te Emden. Maasburg 1 v. Emden n. Narvik. Stad Arnhem 3 v. Oxelosund te Vlaardingen. Stad Zaandam 4 v. Rott. te Vlaardingen. Stad Zwolle 3 v. Stockholm te Kaskö voor Rotterdam/Schiedam. Rozenburg 3 v. Castro Alen te Vlaardingen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisr.) 2 v. Lagos. Reggestroom (uitreis) 2 van Bordeaux. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rietfontein 3 v. Beira te Rotterdam. Heemskerk 3 v. Hamburg te Amsterdam. Ten eerste, dé burgerij is het 'eens met comité Groot-Beverwijk. want het comité Groot-Beverwijk heeft dank zij de hulp van haar leden-journalisten steeds de grootst mogelijke publiciteit betracht. Desniettegen staande is nimmer een woord van critiek ge hoord. Wel was er bij de burgerij een sterke tendenz van spoed en ongeduld. Ten tweede, de oppositie is van zeer infe rieure kwaliteit, want zij kan het niet verder brengen dan eenige met beleedigingen en insinuaties doorspekte onwaarheden, welke nog wel geuit worden onder pseudoniem. De ..betrokken instanties" zullen hieruit logisch vaststellen dat de oppositie minderwaardig en niet terzake dienende is. Als wij dan ook voortaan niet meer op der gelijke oppositie zullen reageeren, ligt de oor zaak in het feit, dat da soort oppositie zich zelf afdoende weerlegt. Bij een volgende gelegenheid hopen wij een en ander te mogen zeggen over de ac- tueele vraag, of de ongunstige financieele positie van Wijk aan Zee en 'Duin thans wel een fusie voor Beverwijk begeerenswaar- dig maakt. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KJENNEMERLAND". 4 Juni 1934. Spinazie per kist 1665 ct. Sla per kist 1540 ct. Postelein per kist 4060 ct. Wortelen per bos 813 ct. Rabarber per bos 16 ct.- Raapstelen per bos 2 ct. Asperge dik wit per bos 2835 ct. Asperge II dik blauw per bos 2226 ct. Asperge III dun wit per bos 1216 ct. Radijs per bos 34 ct. Selderie pe rbos 34 ct. Bloemkool I per stuk 1418 ct. Bloemkool n per stuk 810 ct. Aardbeien per doosje 613 ct. Aardbeien per slog 6085 ct. Komkommers per stuk 49 ct. Doppers per kilo 2830 ct. Tomaten per kilo 32 ct. Peulen per kilo 1620 ct. Dikke boonen per kilo 7680 ct. Beverwijk 4 Juni 1934. Spinazie per kist f 0,400,80 Postelein per kist f 0,400,50 Andijvie per kist f 0,500,85 Raapstelen per 100 bos f 1 Wortelen per K.G. f0.08—0,12 Komkommers per 100 f 510 Asperges per bos wit f 0,240,30 Asperges per bos bl. f 0,180,24 Asperges per bos dun f0,100,15 Aardappelen, klei p. K.G. f 0,050,08 ld. zand, per K.G. nieuwe f0,09 Peulen per K.G. f 0,15 Doppers per K.G. f 0,32 Bloemkool per 100 f 618 Uien per bos f 0,01 Sla per kist f 0,10—f 0.30 Rabarber per 100 bos f 4 Pieterselie per bos f 0,03 Selderie per bos f0,04 Aardbeien per doosje f 0,070,15 Aardbeien per slofje f 0,600,90 LAAT DE RIJWIELEN NIET ONBEHEERD STAAN In den laatsten tijd worden herhaaldelijk rijwielen ontvreemd van' wielrijders, die hun karretjes onbeheerd aan den openbaren weg laten staan. De politie zal in het vervolg streng de hand houden aan de bepaling in de politie verordening, waarbij het verboden is rijwie len onbeheerd aan den openbaren weg te plaatsen. Niet minder dan zes wielrijders kwamen tot de ontdekking, dat hun fietsen, welke zij onbeheerd hadden laten staan, ver dwenen waren. Hun eerste gang was natuur lijk naar het politiebureau en zij zegenden de activiteit van ons politiecorps, toen zij hun rijwielen daar vonden. De vreugde werd echter spoedig getemperd en de stille hulde over de spoedige opsporing daalde eenige graden toen hun met het rijwiel tevens een procesverbaal werd aangeboden wegens overtreding van bo venbedoeld artikel der politieverordening. Dit is de eenige afdoende methode om het aantal rijwieldiefstallen tot een minimum terug te brengen. DE SPOORBAAN IS GEEN WANDELBAAN De politie alhier maakte procesverbaal op tegen een persoon, die de spoorbaan als wan delweg meende te kunnen gebruiken. DE PLAN-WESTZEGELS In den loop van de maand Mei waren bij het bestuur van „Plan West" 100 zegelboekjes in geleverd van inzenders, die mededingers wa ren naar de verhoogde waarde dezer boekjes, wanneer deze op den te voren in een verzegel de enveloppe gesloten datum waren ingele verd. De datum bleek Woensdag 30 Mei te zijn. De gelukkigen waren de heeren Beentjes, Hooge Hoflanderweg 109, Wijk aan- Duin en H. Da- men, Strick van Linschotenstraat' 40, Bever wijk. Voor de maand Juni heeft de heer V. Ph. Braun, kassier van de Boerenleenbank, ook nu weer den geluksdatum vastgesteld. EEN MOOI CONCOURSSUCCES. Onze plaatsgenoot, de heer Leo Pielage behaalde met het onder zijn leiding staande R.K. gemengd koor „Inter Nos uit Zaandam op den zangwedstrïjd te Zandvoort in de eerste afdeeling gemengde koren een eersten prijs met 356 punten zijnde het hoogste pun- tenaantal in deze afdeeling. Als verplicht koor werd gezongen „Die win ter is ver ganghen' van Jan Nieland en als vrije compositie „Den Uil" van Alph. Diepenbrock. DE TWEEDE SPORTDAG DER V. V. V. WIELRENNEN EN VOETBAL. Voor den tweeden sportdag van de V. V. V welke a.s. Zondag 10 Juni in het Gemeentelijk Sportpark zal worden gehouden is een zeer aantrekkelijk programma samengesteld. Van 24 uur zullen namelijk wielerwedstrij den worden gehouden door de Beverwijksche Wielerclub „Kennemerland". Gereden wordt achtereenvolgens een afvalwedstrijd over 20 ronden, een achtervolgingsrit, een 20-ronden rit voor de C-klasse en tot slot een koppel wedstrijd over 80 ronden volgens het bekende zes-daagsche-systeem. Na afloop van deze grasbaanwedstrijden wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tusschen de eerste elftallen van „Beverwijk" en de be kende tweede-klasser W. F. C. uit Wormerveer. SUPPORTERSVEREENIGING „ROOD-WIT". De supportersvereniging „Rood-Wit" der voetbalvereniging „Beverwijk" hield in café „De Vriendschap" een druk bezochte leden vergadering. In zijn openingswoord herinner de de voorzitter aan de teleurstellende uit slag van den laatsten wedstrijd voor de pro motie competitie, maar legde tevens den na druk op het verheugende feit, dat ondanks die teleurstelling „Rood-Wit" nog na dien fa talen Zondag met 11 leden was toegenomen, waaruit mocht worden afgeleid, dat het ver trouwen in de voetbalvereniging „Beverwijk" nog geenszins geschokt is. Het algemeene stemmen werd besloten aan het eerste elftal als blijk van waardeering een cadeau aan te bieden. Aan het bestuur werd overgelaten den aard van het geschenk nader vast te stellen. Een drietal supporters was zoo gelukkig de vrije reizen naar uitwedstrijden te winnen. Een hunner stond zijn vrij vervoer spontaan aan een zijner werklooze medeleden af. Vervolgens werden besprekingen gewijd aan de viering van het derde lustrum der voet balvereniging Beverwijk op Zaterdag 16 Juni a.s. De voorzitter dér voetbalvereeniging Be verwijk, de heer P. Kossen, hield aan het slot der bijeenkomst een kernachtige toespraak tot de leden, waarin hij met voldoening con stateerde, dat „Beverwijk" een supportersver- eeniging bezit, om trotsch op te zijn. Ondanks allen tegenspoed blijft het ledental groeien, zoodat nu het respectabele aantal van 225 georganiseerde supporters is bereikt. Ge steund door Rood-Wit zal de voetbalvereni ging Beverwijk dan ook stellig haar doel be reiken. Hierna volgde sluiting. WIJK AAN ZEE Te 's Gravenhage is voor het machinisten- examen geslaagd de heer C. Borst. SANTPOORT DE WISSELPRIJS VAN DEN NOORD-HOL- LANDSCHEN ZANGERSBOND. Het vorige jaar behaalde „Vox Humana" met 354 punten, zijnde het hoogste aantal van het geheele concours, den wisselprijs van den Noord-Hollandschen Zangersbon d. Zondag 27 Mei behaalde „Vox Humana" doch thans in een hoogere afdeeling 34-7 pun ten. Zondag j.l. is nu uitgemaakt,, dat dit aantal niet hoog genoeg was om den wissel- prijs in het bezit te houden: Met 357 ging de beker in het bezit van Bergens Gemengd Koor over. Tevens werd dien dag beslist, dat „Vox Humana" in den eere-wedstrijd den 3den eerprijs had behaald. Al met al een goede prestatie van onze plaatsgenooten, vooral als we bedenken, dat ze voor het eerst in deeerste afdeeling uit kwamen. Is het wonder dat „Vox" mede door de geslaagde revue-opvoeringen, met opge wektheid haar jubileumlevensjaar (5 Mei 1935 bestaat het koor 25 jaar) tegemoet gaat? GEVAT. Den laatsten tijd werd de omgeving van de Wüstelaan nog al eens onveilig gemaakt voor meisjes door een minder goede bedoelingen hebbend individu. Thans vernemen we, dat hij op heeterdaad betrapt is. OOK CONVERSIE VAN INDISCHE LEENINCEN. Regeering vraagt machtiging. voegdheid om de nieuwe leeningen door het moederland te doen garandeeren dan zal de minister van Koloniën in overleg met hem den koers en de rente bepalen. VERPLICHT VEILEN VAN FRUIT Tijdstip echter nog niet vastgesteld. De regeering heeft bij de Tweede Kamer een wetsontwerp ingediend, waarbij machtiging wordt gevraagd om te gelegener tijd een elftal Indische 5 procent en 4 1/2 procent-leeningen in guldens te converteeren. De bepaling van koers en rente wordt aan den minister van Koloniën opgedragen. In de toelichting merken de ministers Colijn en Oud, die het ontwerp hebben geteekend op, dat zij het, nu de conversie van de Nederland- sche staatsschuld is beëindigd, wenschelijk achten de mogelijkheid te openen voor een soortgelijke operatie ter verlichting van den Indischen schuldenlast. Voor een conversie komen in aanmerking de volgende 5 °fc en 4 1 '2 n'o guldensleeningen, waarvan op 1 Juni nog uitstond: 5 Vo leening 191512.500.000 5 1916 36.000.000 5 1917 26.250.000 5 1923 a.42175.000 5 1932 103.837.500 4^4 1926 a117.925.200 4:'/. 1926 b 91.025.100 4y, 1929 59.160.000 454 1923 e (1930).... 34.092.000 454 1930 71.410.000 4y2 1931 92.500.000 Totaal derhalve691.824.800 Met uitzondering van de leeningen 1923 e, 1930 en 1931, gezamenlijk pro resto groot 198.002.000, zijn al de bovengenoemde lee ningen te allen tijde vatbaar voor versterkte of algeheele aflossing. Hoewel voor enkele van de bovengenoemde leeningen reeds de wettelijke bevoegdheid tot conversii' bestaat, is er om technische redenen de voorkeur aan gegeven thans een algemeene voorziening voor alle in aanmerking komende leeningen te treffen, waardoor de gelegenheid ontstond op enkele ondergeschikte punten af te wijken van de vroegere leeningswetten. In verband met het spoedeischend karakter van het ontwerp bestond geen gelegenheid den Volksraad te hooren. De minister van Koloniën is degeen die de machtiging, krijgt om de schuldbewijzen te gelde te maken tegen een door hem te bepalen koers en rente. Schuld, welke krachtens deze wet wordt gevestigd, zal worden gedelgd in een termijn van ten hoogste 40 jaren. In tus schen wordt ook bij deze leening de bevoegd heid tot versterkte aflossing voorbehouden. Aan hen door wier tusschenkomst de in schrijving zal geschieden kan een provisie worden toegekend van ten hoogste een half procent. De nieuwe schuldbewijzen en hun coupons zullen vrijgesteld zijn van alle Neder- landsche en Indische belastingen en eveneens vrii van zegel. Maakt minister Oud gebruik van zijn be> ..jr,Aïfc; MAATREGELEN DER REGEERING. De beide Fransche Oceaan-vliegers Codos en Rossi zijn op het Kapitool te Washington door president Roosevelt ontvangen. Het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland heeft de nadere regelingen bekend gemaakt omtrent het verhandelen van groen ten en fruitproducten. De beschikking van den minister verleent op de verplichting tot veilen op de door de Ned. Groenten- en Fruitcentrale erkende veilingen van groenten, fruit en aardappelen de vol gende uitzondering: 1. voor het verhandelen in een gezamenlijke hoeveelheid van ten hoogste 10 K.G. netto; 2. voor tuinders, die: a. in het jaar 1933 een vaste standplaats aan een of meer markten hebben gehad; b- ter nakoming van een over eenkomst hun producten leveren aan een con- servenfabriek; c. naast hun tuinbouwbedrijf een groenten- en fruitwinkel drijven of de producten uit hun eigen bedrijf door middel van straathandel plegen te verkoopen; d. het telen van fruit niet als hoofdbedrijf uitoefenen doch van den oogst vanhun fruitboomen ge ringe hoeveelheden plegen te verkoopen. Aan de vier groepen tuinders genoemd on der 2 kan van 't verplicht veilen hunner pro ducten onder bepaalde voorwaarden onthef fing worden verleend. Ter nadere uitwerking van bovenbedoelde beschikking van den minister van Economi sche Zaken dd. 18 April jl. heeft de regee- ringscommissaris voor den Tuinbouw thaais het volgende bepaald: Onder veilen wordt verstaan het verkoopen op een door de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale erkende veiling, ongeacht de ge volgde wijze van veilen: Iedere kweeker van voor den handel be stemd fruit, die niet op de hierboven aange geven wijze ontheffing van het verplicht vei len heeft verkregen, is verplicht voor 15 Juni a.s. de veiling aan te wijzen, waar hij zijn fruit zal veilen; hij zal daartoe voor genoemden da tum een schriftelijke en door hem geteekende verklaring bij deze veiling moeten inleveren; Het'veilen op meerdere veilingen is slechts toegestaan, indien de betrokken veilingstoe- sturen zich daarmede uitdrukkelijk accoord verklaren en voor zoover de Nederlandsche Groenten- en Fruitcentrale daarna machti ging heeft verleend. Deze machtiging zal slechts worden gegeven indien -voüdoande waarborgen tegen ontduiking der regeling zijn verstrekt; De kooper van fruit op het hout, dois de z.g. pachter, treedt in de plaats van den verkoo- per, en is gehouden aan alle voorschriften, welke ter zake van het verplicht veilen gelden ten opzichte van den kweeker van fruit. Omtrent de heffing der omzetbelasting op fruit worden op dit oogenblik nog besprekin gen gevoerd met het ministerie van Financiën Zoo spoedig mogelijk zullen ook hieromtrent nadere instructies worden gegeven. De voorschriften in zake het verplicht veilen zijn gegeven krachtens de Landbouw Crisis- wet 1933. Overtreding dezer voorschriften valt onder de in deze wet genomen strafmaatrege len, namelijk uitsluiting van iederen regee- ringssteun, hechtenis van ten hoogste een jaar en geldboete van ten hoogste f 10.000. DE SCHEEPVAART. In de afgeloopen week zijn door de havens in onze gemeente aangekomen 11 zeeschepen,, waarvan 3 voor de Hoogovens, nl. 3 met erts en 1 om te laden, 3 voor de papierfabriek, alle met hout en 5 voor IJmiuden, 11I. 3 met makreel en 2 als bijlegger. Van de Hoogovens vertrokken 2 geladen schepen nl. 1 met ijzer en 1 met stikstof. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 5 JUNI Thalia Bioscoop: S. O. S. IJsberg, 8.15 uur. Bioscoop de Pont: Fraulein Hoffmann's Er- zahlungen. 8 uur. WOENSDAG 6 JUNI Thalia Bioscoop: S. O. S. IJsberg, 8.15 uur. Bioscoop de Pont: Fraulein Hoffmann's Er- zahlungen. 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 5 JUNI Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer George Robert. 8.159.15 uur MAANDAG 4 JUNI Palace: „Footlight Parade". Op het tooneel: de „Salvano's" (wielrijders). 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Stage Mother" en de parodie „Tarzan". 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Miss Fane's Baby is ontvoerd." Op het tooneel Marita Farell, de Tsjechische nachtegaal. 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 6 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Randfontein (thuisr.) 2 v. Kaapstad. Meliskerk uitreis 2 van Durban. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk 3 v. Amsterdam te Hamburg. Grootekerk (uitreis) 1 (4.28 n.m.) 70 mijl Z.O. van Land's End. Zuiderkerk thuisreis 1 te Penang. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Flandria (uitr.) 1 n.m.) v. Bahia. Maasland (thuisr.) p. 1 Teneriffe. Montferland 3 v. Hamburg te Amsterdam. Orania (thuisr.) 2 (7 n.m.) v. Pernambuco. Poelau Bras 2 v. Batavia n. Amsterdam. Poelau Roebiah 3 v. Amsterdam te Hamburg. Poelau Tello (uitr.) p 2 Perim. Poelau Laut (thuisr.) via Londen 3 (1.26 n.m.) 150 mijl Z. v. Land's End. Tanimbar 3 v. Amsterdam te Batavia. Waterland (uitr.) 1 (11 n.m.) v. Las Palmas. Zaanland (thuisr.) 3 (8 v.m.) v. Las Palmas. KON. NED. STOOMBOOT MLJ. Ajax Amst. n. Stettin p. 3 Holtenau. Alkmaar, Chili n. Rotterdam 1 11 n.m. 400 mijl N. van Azoren. Amazone 1 van Tarragona n. Valencia. Aurora 2 van Oran naar Palermo. Ariadne 2 van Amsterdam n. Servilla. Berenice 2 van Santander naar Musel. Baarn Chili n. Rotterdam 2 v. Cristobal. Crijnssen 2 van Cristobal naar Carthagena. Calypso Valencia n. Amst. p. Gibraltar. Deucalion 2 van Faro te Barcelona. Euterpe 1 van Bordeaux n. La Pallice. Fauna 3 van Triest te Fiume. Ganymedes 1 van Cavalla te Izmir. Hebe 2 van Kopenhagen naar Gdynia. Hermes 2 van Pto Barrios naar Vita. Merope 3 van Hamburg te Amsterdam. Orion 3 van Savona naar Lissabon. Orpheus 3 van Aarhuus te Amsterdam. Rhea 2 van Valencia te Rotterdam. Saturnus Pto. Barrios n. Amsterdam 2 (12 midd.) 430 mijl N.W. van Flores. Stella 3 van Izmir naar Stamboul. Theseus Stettin n. Amsterdam p. 4 (1 v.m.) Brunsbuttel. Trajanus 1 van Port au Prince n. Kaap Haitien. Telamon, Tanger n. Algiers p. 1 Gibraltar. Titus 3 (6.30 n.m.) v. Amsterdam te Hamburg Triton 2 van Ceuta te Genua. Ulysses 3 van Tunis naar Algiers. Vesta 2 van Alexandrië naar Jaffa. Venezuela Amst. 11. W.-Indië p. 2 (n.m.) Dungeness. Bodegraven Chili n. Amst. 1 te Valparaiso. Pluto 2 van Gothenburg ae Amsterdam. Poseidon Amst. n. Guatemala 2 (1.34 n.m.) 30 mijl O. van Land's End. Stuyvesant Paramaribo n. Amsterdam 2 1500 mijl Z.W. van Land's End. Tiberius. Rotterdam n. Viga p. 3 Dungeness. Titus 2 van Amsterdam n. Hamburg. Ariadne, Amsterd. n. Sevilla p. 3 Dungeness. Euterpe, Bordeaux n. Amsterdam p. 4 (2 n.m.) Beachy Head. Amazone 4 Juni van .Valencia te Malaga, Orestes 4 van Amsterdam naar Hamburg. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (thuisreis) p. 4 K. del Armi. Slamat (uitreis) 4 Juni van Lissabon. Kedoe (uitreis) 4 Juni van Port Said. Baloeran (uitr.) 4 te Belawan. Blitar (thuisr.) p. 3 (5 v.m.) Pt. de Galle. Dempo 4 van Batavia te Rotterdam. Indrapoera (thuisr.) p. 4 Kaap del Armi. Kota Radja (thuisr.) 3 te Genua. Kota Nopan 3 van Bremen te Rotterdam. Sibajak (thuisr.) 3 (2 n.m.) van Sabang. Tapanoeli (thuisr.) 3 van Sabang. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alchiba (thuisr.) 2 v. Santos. Alpherat 3 v. Rotterdam te Hamburg. Alcyon (uitr.) p. 3 Ouessant. Alpherat 2 van Rotterdam n. Hamburg. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. City of Lille, Dairen n. Rott. 3 te Londen. Peisander, Amst. n. Swansea en Java p. 3 Lizard. Stentor, Batavia n. Amsterdam p. 4 Perim. Menelaus, Japan 11. Rotterdam 3 v. Taku Bar Achilles, Japan n. Rotterdam 1 v. Colombo. ,City of Hankow, Cebu n. Rott. 3 v. Singapore Menestheus, Japan 11. Rott. 3 v. Penang. Aeneas Japan n. Rotterdam 3 te Shanghai. Hector Japan n. Rott. 3 v. Port Said. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Streefkerk uitreis 2 te Genua. STOOMVAART NEDERLAND. Poulau Laut thuisreis p. 1 Gibraltar. Poelau Roebiah 2 van Amsterdam n.Ham- burg. AANGEKOMEN 4 Juni: Hafnia s.s. Esbjerg Rijnstroom s.s. Leith Plate s.s. Skoghall Rhein s.s. Hamburg Ilmen s.s. Leningrad Maasstroom s.s. Bristol Palma m.s. Hamburg Ek s.s. Oslo Rabe s.s. Pernau Londen s.s. Ustluga Samland s.s. Koningsbergen Texelstroom s.s. Liverpool VERTROKKEN 4 Juni: Venersborg s.s. Lübeck Bassethound m.s. Sheemes Orestes s.s. Hamburg Clonlara s.s. Waterword Vlootvermindering. Het te Rotterdam thuisbehoorend stoom schip West polder is onderhands naar Portu gal verkocht doch zal onder de vlag van h.et nieuwe land op Rotterdam blijven varen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6