HET NIEUWE AVONDBLAD Bergmonument. 19e JAARGANG No. 180 WOENSDAG 6 JUNI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10.ets., per maand 40 cents plus 2 y2 cents incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten- I ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. I ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; f 100.— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank te Schiedam. VELSEN MUZIEK EN TOONEEL IN ONZE GEMEENTE. HET AFGELOOPEN SEIZOEN. Het afgeloopen seizoen kenmerkte zich in 't plaatselij k muziek- en to one e lieven wel in de eerste plaats door een groot aantal jubi lea. De nestor onzer corpsen, de Harmonie- vereeniging „Concordia" herdacht Czij het dan in stilte) in Januari haar 40-jarig be staan, een gedenkwaardige leeftijd voor een dilettantenvereeniging. Vooral in een ge meente als de onze me.t haar vele ups en downs mag dit wel eens bedacht worden. IJmuiden's mannenkoor met 25 jaar, Wilhel- mina met 20 jaar, St. Caecilia en IJmuidens' a Capellakoor met 15 jaar vierden hun ge boortedagen óf met feestconcert en festival óf in intiemen kring. Twee jongere vereeni- gingen, het Chr. koor Nieuw Hosanna en het orkest Hoogovenkunstkring herdachten haar eerste lustrum met een klinkend huldigings concert. De vocale kunst staat hier ter plaatse nog steeds het meest in aanzien; wij vinden dit uitgedrukt in het groot aantal koren, welke weer in hoofdzaak koren van een bepaalde richting zijn. Vele van hen verdedigden de Valser kleuren op concoursen in den lande. Looft den HeeT sloeg een schitterend figuur te Overschie en Sohevendngen, beide malen in de hoogste, superieure, af deeling; Nieuw Hosanna bleef niet achter en mocht in Zeist het hoogste eeremetaal in de af deeling uit muntendheid behalen. Daarbij sloten zich onmiddellijk aan IJmui den's a Capellakoor (Leiden), Excelsior (Zeist) en Polyhymnia (Rotterdam) welke alle van uit de le afdeeling naar een hoogere moch ten promoveeren. Het mannenkoor „De Een dracht" bewees, hoewel nog jeugdig van ja ren. geen baby op vocaal gebied meer te zijn en legde te Zutfen beslag op den lsten prn* in de 2e afdeeling met extra lof der jury. De IJmuider Volksstem' debuteerde op het con cours te Zandvoort en nam in dezelfde afdee ling ook een lsten prijs mee naar huis, terwbi aan het Chr. koor uit Velsen-Noord „Soli Deo Gloria" voor de tweede maal in klasse 4 eer 1ste prijs werd toegekend (Zeist). Voorzeker ziin dit successen, waarop de mededingend'3 koren terecht trotscp kunnen zijn..Hopelijk dat de band die de werkende leden aan hun en sembles binden moet, hierdoor des te hechter is geworden. Naast deze klanken in den majeur-toonaard waren er ook in mineur. Men begon het sei zoen, evenals het vorige, met weinig bemoe digende vooruitzichten. De crisis hield aan met dat bleef een deel der werkende lede^ werkloos en werkeloos, terwijl tevens een groot verlies aan donateurs en kunstlievende leden te boeken viel. De berooide gemeente - financiën lieten ook nu een weder invoeren van gesubsidieerde concerten niet toe, zoodat alle corpsen geheel op zichzelf waren aard wezen. Het is dan ook begrijoeliik, dat zij er weinig voor voelden, voor concertenwelke z:"' belangeloos aanbieden, ook nog financieel? offers te dragen, zoodat op een enkele uitzon dering na de openluchtconcerten achterweg? ziin gebleven. Gecombineerde zaalconcerten vonden stee^- roeer en meer ingang, mede door de belang- riike besparing op de kosten bij zulk een uit voering en de minderende belangstelling van het publiek. Dat naast deze gcombineerde avonden, die den band tusschen de olaatseliike ensemble* slechts hechter maken kunnen (iets wat niet genoeg toegejuicht kan worden) enkele ver- eenigingen het standpunt, nog steed-s niet kunnen verlaten, dat na de artistieke preste- tie van een concert een belangrijk gedeelte van den avond gewiid moet worden aan de opvoering van een 'klucht, samenspraak en dan wat voor een en hoe uitgevoerd!) is i'ot~ wat niet genoeg betreurd kan worden. Niet alleen, omdat daardoor een. tioie van dim sluier opgpheht wordt hoe ten koste van het overboord gooien van vele bezwaren, de be langstelling (en de portemonnee!) van b*+ publiek moet worden vastgehouden, maar ook omdat deze uitwassen aan de standing de11 vereenigin.g geen goed doen. Onder de uitvoeringen van Christelüke ko ren noemen we de concerten van Looft den Heer Halleluiah en Niéuw-Hosanna op welk-- ons veel schoons geboden werd. en waarmede deze koren bewezen on vocaaigeb'ed vooraan te staan. Soli Deo Gloria. (Vel*en-Noord) Vox Humana (Santpoort,) OK Zangvereenirin°- Crescendo, het JQu<rdkerkkoor. IJmuider Volksstem, Mannenkoren als het IJmuiden'? Mannenkoor en De Eendracht PésSeeren in bonte rij en bewijzen on hun concerted dat de zang in onze gemeente druk beoefend wordt en tot verdienstelijk, zoo niet superieur zingen, kan leiden. Als debutante mochten wij het Kenmemer a Capellakoor begroeten. Ook het kinderkoor- leven bloeide, wat wii m^en c.ondudeeren uit. de uit.vo°ringen van het a-»h°M'"'* kin derkoor De Kleine Stem. h°t R.-K. Kinder koor. de Chr. gezel scha,noen Lentebloemen en Lenteklokjes, het Knan°nkoor (van T-Tmui- den's Mannekoor) en ..Klimop" (van Nieuw- Fn^nria). terwijl ook het Jeugrifao fare corps der Sneeitu.invereenio-ino- te Velsen-Noord zieV> nio-t onbetuigd liet. Onder de Harmonie- en Fanfarewerkers noemen we Concordia en haar hardwerkende en snel vooruitgaande zustervereenigmg Kunst na Arbeid, dat snel groeiende is. Ook het Arbeiders Harmonieoorps Voor waarts schijnt den weg naar het crescendo gevonden te hebben en streeft zijn naam- devies na. De beide Chr. corpsen Wilhelmina en Juliana mogen in dit overzicht niet ont breken. Zij getuigden op hun avonden van vorderingen door ernstige studie bereikt. Aa1' de noordzijde van het kanaal troont als eer voor de andere bijna onbereikbaar ideaal op het gebied van blaasmuziek de harmonie der papierfabrieken „De Eendracht", die zich b: haar opt-reden wederom deed kennen als ee~ ensemble van zoo verfijnde kwaliteiten, d?! in Kennemerland haar weerga moeilijk te vinden zal zijn.. De R.-K. Harmonie te Velsen-Noord, St. Caecilia, vierde met een luisterrijk festival haar derde lustrum. Onder de orkesten neemt Euphonie een eerste plaats in. Hard werken en een afge studeerd programma afleveren zijn haar k?" - merken, die te weinig gewaardeerd worden. Kunstkring, die naast een verzorgd crisi*- kerkconcert in combinatie met Concordia eer kunstzinnige' zaaluitvoering gaf staat in de?' categorie eveneens in de voorste rij. Con- cinere gaf ons een knappe vertolking var Romberg's Lied van de Klok te zamer m°' Beverwiik's kerkkoor, en het Arb. Mandoline Orkest Excelsior gaf met rijkelijk gevarieer de programma's een tweetal schitterende uit voeringen. In dit- kunst-overzicht mogen de twee dans avonden van het instituut van Rie Miedc zeker niet ontbreken. Langzamerhand beginnen ook onze plaat* genooten zich voor deze rhythmische en .pla- tisc.he kunst te interesseeren. Op beirte - voeringen, zoowel in de zaal als de open lucht werd veel schoons geboden. W. DRANKWET Bij Burgemeester en Wethouders van Velsen is ingekomen een verzoekschrift van Th. Bur ger, van beroep pensionhouder, wonendie te IJmuiden om een verlof A, voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in de beneden- voor- en de benedenachterzaal van het per ceel Bik- en Arnoldkade no, 13 te IJmuiden. Vóór 20 Juni" 1934" kan een ieder tegen het yerleenen van dit verlof schriftelijk bezwaren bij Burgemeester en Wethouders voornoemd inbrengen. BURGERLIJKE STAND Bevallen: J. HarmScheurkogel, d. Gr. Houtweg 187, Velsen, M. W. M. VoogdDuller, z., Kastanjestraat 6, IJmuiden O. C. van dei- KuilGomes, d. Napierstraat 4, IJmuiden. E. ViergeverBasselmeijer, d., Rijksweg 201. Velsen, E. S. van VuurenSamshuijzen, z. Sm. v. Gelderstraat 25, Velsen. W. NukoopSmit, d. Torriceliistraat 33, IJmuiden, E. P. M. Duur- Spoelstra, d. Kanaalstraat 160, IJmuiden, A. D. de BeierHerweijer, d. D. Hartoghstraat 54, IJmuiden O. Overleden: Jacob Mookhoek, 70 j. echtgen. van Trijntje Schelling, Wijkermeerpolder 26, Velsen. Jan Hendrik Baas, 11 mnd,, z. van J. Baas, de Ruyterdwarsstraat 3, IJmuiden O. WEER EEN CARBID ONTPLOFFING Aan boord van den stoomtrawler Oentoeng IJM. 131 heeft zich op de Noordzee een canbid- ontploffing voorgedaan. Hierbij werd de sto ker J. de Heer zoodanig aan gelaat en handen verwond, diat hij zich bij binnenkomst van den trawler onder behandeling van een dokter moest stellen. (In het Amerïkaansche Huis van Afgevaardigden is een wetsvoorstel ingediend, om een berg in Ten nessee naar Roosevelt te noemen, welk voorstel echter weinig in stemming vindt.) Het is een groot volk, dat een grooten man wil eeren, De waarheid van dit woord is al sinds lang er ken d, Amerika wil op dit punt niet graag mankeeren En zoekt reeds voor zijn held het passend monument. De bondsstaat Tennessee zag 't vraagstuk zonder zorgen En maakte zich kordaat van de gedachte tolk: Hij die de natie door de stormen heeft ge borgen, Ontvange 't bergloon van 't erkentelijke volk. 't Idee is grootseh genoeg, Amerikanen waardig. Men doet daar immers nooit de dingen in het klein, Als nieuws op dit gebied is het ook zeker aardis Wat kan er, dan een berg, nog meer verheven zijn. Een monument van macht en stevig als geen tweede, De naam van Roosevelt vereeuwigd op den top, Toch gaat de president niet met den geest drift mede, Hij ziet er (als een berg) zoo lees ik, tegen op. En velen zien, met hem, een roose-berg be zwaren, De zaak is in hun land nog niet zoo erg gezond. De president blijft, als zijn berg- een muis mocht baren, Maar liefst als Roose-velt op den began en grond. P. GASUS. IJMUIDEN DE FINKENWaRDER KOTTERS KRIJGEN NIEUWE MOTOREN Van uit de oude visscbershaven Finke n/war- der (Elbe) oefent een 70-tad kotters de kust- visscherij op de Noordzee uit. Het zijn echte zeerobben, de Finkenwaders, maar ze zijn wat conservatief en daardoor niet met hun tijd meegegaan. Hun schepen zijn wel met motoren uitgerust, maar deze dienden noodig door nieuwe vervangen te worden. De staat Ham burg, waartoe Finkenwarder behoort heeft zich thans garant gesteld voor een door de Ham burger Spaarkas 1827 aan de reeders ver leend crediet en dezer dagen zijn de eerste schepen met nieuwe tweetaot-dieselmotoren uitgerust, waardoor de vang capaciteit dezer schepen belangrijk grooter is gewonden. De motoren zijn bij wijze van werkverschaffin: alle in Hamburg vervaardigd en wel door de Hanseatische Motoren-Gesellschaft in Ham- burg-Berged or f STixLuo nGOGER. Twee Amerikaansche luehtv aartiers zijn bezig aan de voorbereiding van een stratosfeervlucht tot een hoogte van 30.000 M. Op de foto boven de vervaardiging van het omhulsel van den ballon. Daaronder de beide vliegers: Stevens (links) en Kepner, bij den hoogtemeter. VOETBALLEN VOOR DE DAMSPORT. DE ZILVEREN SCHIJVEN TEGEN SPARTA- VETERANEN. De wedstrijd die heden-(Woensdag) 7 uur op het terrein van Stormvogels wordt gespeeld tusschen een elftal dammers die zich Zilve ren schijven" hebben genoemd en een elftal Sparta-veteranen belooft iets buitengewoons te worden. De entree wordt omgesmeeld in zilveren schijven, bestemd voor het 10-jarii jubileum van D. C. IJ. De volgende elftallen zullen „optreden": Sparta: J. Zwemmer, W. Koster, G. Heniken, P. Rademakers, C. Bakker, G. v. d. Outenaar H. Borst, F. List, P. Verwoerd, W. Hamers, J. Verwoerd. Zilveren schijven: .jBrillé", K. v. d. Outenaar, H. Schaap, Binkhorst, Basst W. Snoek, P. Leyte, T. Postma, J. Smit, P. v. d. Velde, A Ligthart. Scheidsrechter -is de heer J. Lindhout. STEUNOONCERT H. O. V. Op Donderdag 7 Juni geeft de Haarlemsche Orkets Vereeniging onder leiding van haer tweeden dirigent Marinus Adam een populair concert, waarvan de baten geheel ten goede zullen komen aan de orkestleden. Daar de H.O.V. eerst per 1 Juli a.s. het dienstverband met het orkest zal kunnen aangaan, wekken wij onze lezers hierbij op dit concert te bezoe ken. Men steunt er uitsluitend de noodlijden de musici mede. Het programma, dat zal worden uitgevoerd bevat de volgende werken: Ouverture Anacreon van Cherubini; Mozart's Symphonie in Es- ro-ot; Vioolconcert in g-klein van Max Bruch. Serenade voor strijk van Tschalkowsky. Solist is Louis Zimmermann. - DEENSCHE GEEP IN BELGIë TOEGELATEN Van April tot Juni/Juli wordt er voorname lijk door Deensche en Nederlandscfhe visch- exporteurs een aanzienlijke handel in geep op Antwerpen en Brussel gedreven. Bij de Bel gische bevolking, met uitzondering van de kustbewoners, is de geep nog al in trek en van daar dat er veel vraag naar deze lange visc-h met de groene graat is. Was de geepvisseherij in ons land verleden jaar overvloedig, dit jaar wordt er weinig ge vangen. Omdat er daardoor thans onvol doende visch op de markt komt hieeft de Bel gische regeering aan de importeurs bij wijze van uitzondering, alhoewel België voor Deen sche visch gesloten is, toegestaan, dat zij 40 pet. van het verleden jaar door hen geïmpor teerde kwantum uit genoemd land betrekken, Makreelinvoer. De Noorsche motorkotters Gjersheim en Melkevik kwamen van resp. Bergen en Hau- gesund en de Zweedsche motorkotter Göta van Smögen binnen met makreelladingen, be stemd voor plaatselijke importeurs. DE KUSTVISSCHERIJ EN DE VISSCHERIJ IN HET IJSSEL- MEER IN APRIL. WADDEN EN ZUIDERZEE LEVERDEN BIJNA 10 MILLIOEN K.G. OP. NED. VEREEN. VAN HUIS VROUWEN. LEZING OVER „GASVERBRUIK". In de kleine zaal van het Thalia Theater hield de afdeeling Velsen-IJmuiden van de Nederl. Vereen, van Huisvrouwen een zeer druk bezochte bijeenkomst. De presidente, mevr. P. de BoerHarder gaf, na de bezoeksters welkom geheeten te hebben, het woord aan den heer A. de Wit, directeur van het gasbedrijf, Deze wees in een korte rede op de voordeelen van het gasgebruik voor de huishouding. Het is meer dan 20 jaar ge leden, dat het gas in onze gemeente burger recht verkreeg en nog steeds behoort het tot de meest onontbeerlijke hulpmiddelen van de huisvrouw. Het doel van dezen middag was echter niet, zeide spr., uit te weiden over de voordeelen van het kookgas, doch over het goed en verkeerd gebruiken ervan in de huis houding. Hiervoor was mevr. VerlooyOskam aan gezocht, welke in een zeer interessante en met aandacht gevolgde lezing dit vraagstuk nader uiteengezet heeft. De huisvrouwen mochten van haar velerlei practische wenken ontvangen, adviezen welke de spreekster met behulp van in de zaal aan wezige modellen nader toelichte. Een firma had een collectie gascomforen en fornuizen geïnstalleerd, die tot de meest -geperfectio neerde behooren. Een propagandist -der fabriek gaf een uitge breide kookdemonstratie, terwijl de bezoek sters namens ons gasbedrijf thee aangeboden werd. Een andere firma demonstreerde anti-slip gaas Famotrix, een rubbergaas, dat het weg glijden va-n matten en kleedjes op gewreven parket- en linoleumvloeren voorkomt. Voor al deze nuttige en interessante snufjes op huishoudelijk gebied bestond groote belang stelling evenals voor het daarna volgend film programma, waarin behalve een journaal een rolprent draaide, die namens de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer een opwekking bevatte tot het doorbrengen der vacanties in eigen land De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Economische Zaken deelt het vol- _ende mede, omtrent de kustvisscherij in het IJsselmeer, waarbij de tusschen haakjes ge plaatste cijfers betrekking hebben op de maand April 1933. De weersgesteldheid was voor de uitoefe ning der visscherij over het algemeen gunstig, behoudens in de Zuid-Hollandsche stroo men, waar de visscherij in de tweede helft der maand vrij veel belemmerd werd door storm weer. In de Lauwerzee en den Dollart werd de vis- scher drukker, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten daarentegen minder druk uitgeoefend dan verleden jaar April. De geldelijke uitkomsten der visscherij in de Lauwerzee en den Dollart, het IJsselmeer en de Zuid-Hollandsche stroomen en zeega ten waren beter, in de Waddenzee en het niet- afgesloten gedeelte van de Zuiderzee daaren tegen slechter dan in April van het vorige jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg nl. volgens voorloopige opgave respectievelijk in deLau-werzee en den Dollart 360.377 (376,012) K.G. en f 7109.— (f 6697), in de Waddenzeer en het niet-af gesloten gedeelte van de Zuiderzee 9.734.195 (8.140.368) K.G. en f 97.925 (f 116.870), in net IJsselmeer 314.655 (186.683) K.G. en f 133,614. (f 63,401), in de Zuidhollandsche stroomen en zeegaten 78,279 (91.133) K.G. en f 11,809 (f9.933). Uit Zeeland werden verzonden 524.050 (935.200) oesters ter waarde van f 15.745 (42,310) en 628,900 (797.100) K.G. mosselen ter waarde van f 6,497 (f 11,690). In het IJsselmeer nam de botvisscherij met staande netten na 1 April sterk af. De .vang sten waren overal slecht. In de kuilnetten werd echter tamelijk veel hot medegevangen. De aalvisseherij met kwak- en dwarskuil le verde over het algemeen zeer goede vangsten op. Daarentegen leverde de fuikenvisscherij langs de kust een nog weinig bevredigend re sultaat op. Met- de aallijnen konden in de laatste week der maand enkele goede vang sten gemaakt worden. De vangsten met aal kamers aan den Wieringermeerdijk waren slechts matig, doch er werden een 40 a 50 schotjes bemachtigd. De spieringvisscherij met sleepnetten leverde in het begin der maand nog flinke vangsten op, doch daar de prijs niet loonend was, werd deze visscherij spoedig geëindigd. In de Waddenzee verliep de haringvissche- rij met kommen niettegenstaande den lagen prijs, gunstig. In de kommen langs de Hel- dersche en Texelsche kust werd echter weinig gevangen. Groote hoeveelheden haring wer den door de vischmeelfabrieken opgekocht. De haring visscherij met de zegen verliep, evenals die met den kuil en de fuiken, ten gevolge van den lagen prijs minder gunstig. Aan het einde der maand werd te Den Helder de eerste vangst van ansjovis, nl. 80 K.G., aangebracht. De botvisscherij leverde slechts matige vangsten op. De garnalenvisscherü rn het Marsdiep was nog niet van veel beteeke- nis. Op de oesterperceelen beoosten Texel wer den ongeveer 40.000 K.G. oesters uitgezet. Van de mosselperceelen werden een 400 balen groote mosselen afgevischt, terwijl ongeveer 2300 balen halfwasmosselen werden uitgezeu. De visscherij op consumptiemosselen van de natuurbanken werd slechts uitgeoefend voor export naar Engeland. De visscherij op mos selen voor eendenvoeder werd door een elftal Wieringer motorvaartuigen uitgeoefend voor eendenvoeder werd door een elftal Wieringer motorvaartuigen uitgeoefend. Veel vraag naar deze mosselen was er echter nog niet. De wulkenvisscberij leverde evenals de ali kruiken visscherij. geen groote vangsten op. In de Lauwerzee bleef de garnalenvisscherij van weinig beteekenis. In de weeren werd slechts weinig haring gevangen. In den Dollart en de Eems verliep de garna- lenvisscherij weinig bevredigend. In de Zuid-Hollandsche stroomen was de spieringvisscherij van weinig beteekenis. De aal- en botvisscherij leverde met de verschil lende vischtuigen ook slechts weinig bevredi gende vangsten op. De garnalenvisscherij werd op dagtaak van 40 tot 60 K.G. uitge oefend, terwijl de prijzen geregeld teruglie pen, zoodat aan het einde der maand ge- vischt werd voor 12 cent per K.G. De ver diensten waren dan ook zeer gering. BEPERKING DER ENGELSCHE VISSCHERIJ IN DE WITTE ZEE. Ingevolge de verleden jaar in werking ge treden Sea Fisheries Act heeft het Engelsche ministerie bepaald, dat van 1 Juni j.l. af tot einde September het voor Engelsche trawlers verboden is, in de Witte Zee en rondom het Bereneiland te visschen. Tengevolge van dit besluit mag verwacht worden, dat ta-1 van boo ten naar IJsland gezonden zullen worden. Van de zijde van den vischhandel is er bij de regeering op aangedrongen, den verboden tijd met één maand te verkorten, daar men anders vreest, dat in September de Engelsche visch- restaurants niet behoorlijk voorzien kunnen worden. TER IIARINGVIS S CHERIJ De stoomlogger Victor IJM. 149 is gisteren voor de eerste reis ter haringvisscherij ver trokken.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1