UIT HET BUITENLAND Een „brug der zuchten" in Londen. Een resolutie van Henderson bij het presidium van de ontwapeningsconferentie. Onderzoek naar de Russische voorstellen en die der „zes ex-onzijdigen" verzocht. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS GENèVE. De president der Ontwapeningsconferentie, Henderson, heeft bij het presidium en door bemiddeling van het presidium bij de hoofd commissie der Ontwapeningsconferentie de volgende resolutie ter goedkeuring ingediend: De hoofdcommissie der Ontwapeningscon ferentie begroet met ingenomenheid den van ,de meest verschillende zijden uitgesproken wensch, dat de conferentie haar werkzaam heden zal voortzetten met het doel tot een overeenkomst te geraken; besluit, dat het voorstel van Sovjet Rusland de conferentie te re organise eren in een per manente vredesconferentie moet worden on derworpen aan een onderzoek vanwege de re geeringen, alvorens in discussie te kunnen komen; is van meening, dat het voorstel pacten tot wederzijdsche hulpverleening te sluiten in de eerste plaats moet worden behandeld door d~ regeeringen, die daar direct belang bij heb ben. De resultaten zouden dan den president der conferentie medegedeeld moeten worden: deelt de inlichten der Turksche delegatie, dat de deelneming van alle belanghebbende re- geeringen moet worden verzekerd: besluit, dat de garanties voor de ten uit voerlegging van een toekomstig verdrag, zoo als vervat in de eerste paragraphen van het voorstel, dat door de zes delegaties werd in gediend, ter beoordeeling zal blijven van een biizondere commissie, welke zich onder voor zitterschap van Bourquin reeds heeft bezig gehouden met de algemeene bepalingen var het verdrag; constateert, dat de meeningen, zooals deze zijn tot uitdrukking gebracht door de regee ringen van Frankrijk, Italië, Engeland^ er Duitscbland in haar nota's van 1 Januari Januari. 29 Januari en 16 April 1934, een ze kere mogelijkheid bieden tot overeenstem ming te komen; verzoekt het presidium, met alle middelen welke het w.enscheli.ik mocht achten, en met den steun van een andere mogendheid of an dere mogendheden, welker deelneming aan zijn werkzaamheden het noodig of wensche- lijk zou achten, te probeeren de tegenstellin gen, welke in de bovengenoemde nota's nc bestaan, uit den weg te ruimen; besluit met het oog op alle andere kwestie-- welke bij de hoofdcommissie en wel in dr zittingen van 29 en 30 Mei en 1 Juni 1934 zijn ingediend de hoofdcommissie met a.i> ontwaoeningskwesties en bloc te belasten en- de politieke commissie met alle veiligheid"., kwesties; terwijl aan de commissies wordt overgelaten deze kwesties met elkander in overeenstem ming te brengen en ze te bestudeeren ofte doen bestudeeren door daartoe competente or ganen, welke te dien einde zouden moeten worden gesticht, zoodra eenige mogelijkheid er op zou wijzen, dat daardoor nuttige resultaten zouden kunnen worden verkregen; is nochtans van meening, dat met het doel tot een resultaat belovende behandeling vah deze kwestie door de genoemde commissies' të komen een politieke voorbereiding bij voor baat noodig is en dat een vervroegd onder zoek ongetwijfeld dezelfde moeilijkheden zou doen ontstaan als men reeds in het verleden heeft ontmoet; verzoekt derhalve den president de werk zaamheden en de voorbereiding voort te zet ten en machtigt, hem de studie der de ontwa pening of de veiligheid betreffende kwesties ter hand te nemen, zoodra ten aanzien van.de politieke kwesties voldoende voortgang zal zijn bereikt. Na de zitting van Dinsdag is de min of meer gewijzigde tekst van deze resolutie bekend ge maakt. Tegen zeven uur was de zitting van het pre sidium afgeloopen. De tegen Woensdag vast gestelde zitting der hoofdcommissie is ver daagd. Vandaag zal het presidium zijn beraad slagingen voortzetten. Bij geruchte verluidt, dat eenige vertegen woordigers ter ontwapeningsconferentie het plan overwegen baron Aloisi te benoemen tot president van een commissie, welke zal worden belast met de beslissing in zake voorstellen no pens de verdere ontwapeningsonderhandelin gen. Zes doodvonnissen in het proces te Kiew. Officieel wordt uit Kiew gemeld, dat vonnis is gewezen in het proces tegen de van bedrog beschuldigde ambtenaren. Zes hunner werden veroordeeld tot den dood door den kogel, acht beklaagden kregen 10 jaar gevangenisstraf, drie 5 jaar, drie 3 jaar en één 2 jaar gevan genisstraf, terwijl negen beklaagden veroor deeld werden tot een jaar dwangarbeid. Een conflict Henderson Barthou. Bij het begin van de niet-openbare verga dering van het presidium d^r ontwapenings conferentie diende Henderson gisteren zijn voorstel in dat beoogt 't verleenen van bijzonde re volmachten aan het presidium door de al gemeene commissie, ten einde de conferentie te redden. Barthou bracht het veiligheidsvraagstuk weer op het tapijt en verklaarde het voorstel van Henderson voor een groot deel niet te kunnen aanvaarden. In het bijzonder ver klaarde hij het niet eens te zijn met het voor stel het presidium bijzondere volmachten te geven. Wat thans voorgesteld wordt, aldus Barthou, is juist het tegendeel van wat men in de algemeene commissie heeft besloten. Barthou verklaarde er voor te zijn, dat Duitschland naar de conferentie terugkeert. Hij is er echter tegen, dat men Duitschland uitdrukkelijk vraagt om terug te komen. Duitschland moet terugkeeren uit eigen be weging, uit eigen vrijen wil, zooals het uit de conferentie is weggeloopen. Henderson antwoordde hierop zeer scherp. Wanneer de Franschen zijn plannen vernieti gen zonder er iets beters voor in de plaats te stellen moet hij daaruit de consequenties trekken. Wanneer de Franschen zijn onpar tijdigheid als voorzitter betwijfelen zal hij af treden. Hij heeft de algemeene commissie voor morgen bijeen laten roepen en hij weet niet hoe deze verder moet werken wanneer geen arbeidsplan opgesteld is. Barthou nam hierna weder het woord en trachtte de spanning te verminderen. Hij ver klaarde geen oogenblik te hebben getwij feld aan Hendersons onpartijdigheid. Hij wilde, zeide hij-, er slechts op wijzen, dat Hen derson met zijn voorstel geen rekening had gehouden met de gebeurtenissen van de laat ste dagen. (Reuter.) Saargebicd. De burgemeester van Saarlouis afgezet. De president van de regeeringscommissie voor het Saargebied, Dr. Knox, heeft met een beroep op de uitzonderingsverordening van 20 Mei 1933 den burgemeester van Saarlouis, Dr. Latz, uit diens politioneele bevoegdheden ont zet en deze overgedragen aan den Landraad van het district Saarlouis, Arwei'ler, of diens pl aa ts ve r vang er Regeeringspresident Knox heeft zijn besluit niet nader toegelicht. Het schijnt echter vast te staan, dat het is genomen naar aanleiding van de gebeurtenissen van Maandag. Maan dag hadden onbekenden n.l. twee Saarland- sche vlaggen van het gebouw der Saarland- sche Economische Vereeniging (S. W. V.) ver wijderd. De beheerder van het gebouw, een zekere Goerg, had daarvan aangifte gedaan en werd, toen hij op den terugweg naar huis in een café een glas bier dronk, door eenige leden van het Duitsche Front zoodanig mishandeld, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Hoewel ook hiervan aangifte werd gedaan, werden de daders, de werkloozen Heinrich Fries en Georg Kiehn, niet door de politie gearresteerd. Tegen den avond ver schenen zij met een groote groep nationaal - socialisten voor het gebouw der S. W. V., ver nielden alle ruiten drongen het gebouw bin nen en wierpen de meubels en vele uit laden en vakken gehaalde documenten op straat. Vandaag stonden Fries en Kiehn terecht voor den snelrechter, die de zaak evenwel naar de meervoudige rechtbank te Saarlouis verwees. Van de zijde van het Duitsche Front be weert men, dat de gebeele zaak teruggebracht kan worden tot een dronkemansrelletje. Chamberlain over de schuldenbetaling. Neville Chamberlain heeft in het Lagerhuis sprekende over de aan Amerika verschuldig de bedragen verklaard, dat de betaling het noodzakelijk zou maken, dat Engeland zijn debiteuren een overeenkomstigen eisch stelt, hetgeen het geheele systeem van intergouver- nementeele schuld opnieuw zou aan de orde stellen. De Britsche regeering wil niet de ver antwoordelijkheid' op. zich nemen -voor 'een koers; welke onheilspellende" gevolgen zou heb ben. Chamberlain voegde hier aan toej dat de Britsche regeering niet de bedoeling heeft zich aan haar verplichtingen te onttrekken en be reid is opnieuw in onderhandeling te treden op een oogenblik, dat de president der Ver- eenigde Staten gunstig zou oordeelen, Een dergelijke bespreking zou waardevolle resul taten kunnen opleveren. In de Britsche nota aan de Vereènigde Sta ten wordt er op gewezen, dat dé Britsche re geering geen aanleiding ziet haar'standpunt, uiteengezet in haar nota van 1 December Ï932 te wijzigen, bij welke gelegenheid zij had toe gelicht waarom naar haar meening h.et toen maals bestaande systeem der intergouverne- menteele schuldverplichtingen was mislukt. De huidige regeling legt op het Britsche volk een last, welke onredelijk is en niet na te ko men wegens de behandeling, welke aan andere landen is toegestaan. De oorlogsvoor schotten hebben in het geheel 4277 millioen dollar bedragen, terwijl betaald is 2025 mil lioen. Het nominale bedrag der nog open staande schuld bedraagt 4.713,785.000. HERRIOT UIT DE LIGA VOOR DE RECHTEN VAN DEN MENSCH De plaatselijke groep van de Liga voor de rechten van den menseh te Lyon heeft met al gemeene stemmen tegen 1 en twee onthou dingen het 'besluit goedgekeurd, waarbij Her- iriot uit de Liga geroyeerd is'. BRAND IN EEN CHINEESCHEN MIJN. PROF. SCHMIDT TE MOSKOU AANGEKOMEN Reuter meldt uit Moskou, dat daar den 5en Juni professor Schmidt, de leider van de ex peditie op de „Tsjeljoeskin" in aangekomen. 75 MIJNWERKERS OMGEKOMEN. PEKING, 5 Juni (V.D.) Volgens een be richt uit Tansjaisjan is in een mijn, waar kort geleden een explosie plaats had, wederom een ontploffing ontstaan, waardoor de mijn in brand geraakte. Voor zoover tot dusver be kend is, zijn 75 mijnwerkers om het leven gekomen. KAYE DON STAAT TERECHT. WEGENS DEN DOOD VAN ZIJN MECANICIEN. DOUGLAS, (eiland Man). 5 Juni (V.D.) De bekende internationale autocoureur Kaye Don is gedagvaard wegens het ongeluk, waar bij zijn mecanicien Francis Taylor is gedood. Kaye Don en Taylor zijn op 28 Mei tijdens een snelheidsproef met een andere auto in bot sing gekomen en over den kop geslagen. Kaye Don kreeg hierbij slechts lichte wonden. Hem is dood door schuld ten laste gelegd. „CREMATIE EEN HEIDENSCHE GEWOONTE" Naar Reuter uit Vaticaanstad verneemt, zijn de betrekkingen tusschen Duitschland en het Vaticaan opnieuw eenigszins verscherpt door de nieuwe Duitsche wet, waarbij het cremee. ren van lijken wordt aangemoedigd. In kringen van het Vaticaan beschouwt men dit als een nieuwen slag naar de katholieke kerk, die zich steeds tegen crematie, als zijn de een heïdenscbe gewoonte, heeft verzet. Sedert jaren wordt er in Duitschland al ge streden tusschen de katholieke vereenigingen voor christelijke begrafenissen en de vrijden kers, die voor standers zijn van crematie. Nu de nationaal-socialistische regeerimg in Duitschland zich geschaard heeft aan de zijde der vrijdenkers, met de verklaring dat cre matie van lijken veel hygiënischer is, zullen deze op den duur wel overwinnen. Volgens de Osservatore Romano, het pause lijke orgaan, is het aantal crematies in Duitsch land toegenomen van 40 in 1913 tot 64.000 in 1933. STRAWINSKY FRANSCHMAN. De Russische componist Igor Strawinski is naar het Alg. Handelsblad weet mede te dee- len als Franschman genaturaliseerd. DE CYCLOONRAMP AAN DE KOREAANSCHE KUST. VERMOEDELIJK 350 SLACHTOFFERS. SJEOEL, 5 Juni (Reuter). Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal vis- schers, die tijdens den jongsten cycloon aan de Koreaansche kust om het leven gekomen, vermist of gewond zijn, drie honderd vijftig. Circa 300 schepen zijn vergaan, doch men heeft, zij het dan met groote moeilijkheden, 1800 personen kunnen redden. HET LOT VAN HET DUITSCHE STUDEN TENCORPS „VANDAlÏA". Naar aanleiding van het conflict, dat is uit gebroken tusschen de Deutsche „Studenten schaften" en het Heide'lbergsche corps „Van- dalia", omdat deze studentenbond geweigerd had zijn Joodsche oud-leden uit te sluiten, heeft thans naar de Tel. meldt de rector dei- betrokken universiteit het corps verboden, totdat de kwestie definitief zal zijn geregeld. De leider van de nationaal-socialistische stormafdeeling heeft een verordening uitge vaardigd, dat alle bij het corps aangesloten S.A. mannen als lid moeten bedanken, wan neer zij niet reeds uit de S.A. zijn gesloten. Ook de leider van de Studentenschaft te Halle heeft de leden van de Studentenschaft verboden lid te zijn van het corps „Borussia". omdat dit corps ten opzichte van een lid de Ariër-paragraaf niet heeft toegepast. FUSIE DER NATIONALE PARTIJEN IN ZUID-AFRIKA. EINDE DER HOIXANDSCH-ENGELSCHE TEGENSTELLING. Volgens een Reuterbericht uit Kaapstad zijn Hertzog en Smuts overeengekomen hun beide nartijen van „Natten" en „Sappen" (de aan hangers van de Nationale Afrikaansche Partij en de Zuid-Afrikaansche Partij) tot een groo te nationale politieke partij te vereenigen, die de regeering van Zuid-Afrika zal leiden in een geest van nationale onafhankelijkheid en ver zoening. Aldus zal aan den strijd, die 25 jaar geduurd heeft, over den voorrang van het Engelsche of Hollandsche ras, een einde gekomen zijn. Rumoer om Waterloo Bridge. (Van onzen Londenschen correspondent). LONDEN, 4 Juni. De oudste brug over den Theems in Londen is de brug der zuchten van de jongste ge schiedenis. Haar aanspraken op de droef geestige aanduiding moeten die van de ver maarde brug in Venètie zeer ver overtreffen. De intensiviteit van de zuchten der vertwij felden die een wreede Doge uit zijn paleis over de brug naar hun gevangenis stuurde, kan het hebben gewonnen van die der Lon dénaars; omzichtig stappend over hun Water - loobrug, van die der Londensche wagenvoerders omzichtiger rijdend over deze brug. Maar in kwantiteit en in frequentie moet de historische brug der zuchten het van de nieuwere verlie zen. Een tweede brug der zuchten heeft zich in den voortgang der wereld doen gelden. Die van Cambridge want ook deze universiteitsstad heeft haar brug der zuchten mag buiten beschouwing blijven. Ze heeft geen tragische associaties, hoogstens tragi-komische. Ze ver bindt twee hoven van St. John's College en ontleent haar naam alleen aan een flauwe overeenkomst met het oorspronkelijk stuk in de stad aan de Lagunen. Er is reden te veronderstellen dat het ge slacht van de toekomst op zoek naar touristi- sche aantrekkelijkheden in Londen, slechts de plek te zien zal krijgen waar eens de brug der zuchten over de rivier lag. Misschien zal het er een brug zien, maar ze zal anders zijn dan wat men thans kent als Ronnie's Master piece". De aanduiding „masterpiece" is zooals de nieuwe taalgeleerden zeggen „emotief". Het is een term die niet past in de nuchtere wer kelijkheid maar die gebruikt wordt om emoties te wekken. De voorstanders van het behoud van de Waterloobrug hebben al elf jaar lang emotioneelen steun geoogst voor hun opvatting door voor het woord „Waterloo Bridge" de uit drukking „Rennie's Masterpiece" in de plaats te stellen. Toen de Italiaansche beeldhouwer Canova tegen het einde van zijn leven, om streeks 1816, Londen bezocht was de bouw van Waterloo Bridge bijna gereed en noemde hij haar de fraaiste brug van Europa. Deze gezag hebbende uitspraak is nooit verloren gegan, En al mogen er in de 118 jaren, die sedert ver- loopen zijn, honderd of meer rivierbruggen in Europa zijn gebouwd, voor den emotioneelen Londenaar blijft zijn oudste Theemsbrug de mooiste van Europa. Bij 'deze emotieve termen in dienst van het behoud van stadsschoon is het niet gebleven. Zij die de brug willen be waren kenschetsten haar ook als een oorlogs- gedenkteeken, als een trotsch monument van het zegevierend krijgsmanschap der oude Engelschen. Niet alle Londénaars zijn emotioneel en niet iedereen heeft de overtuiging dat de Waterloo-brug werd gebouwd ter herinnering aan den slag van Waterloo. En daarom zou het veelvuldig gebruik van de argumenten, die op het gevoel werken, alleen al ruim voldoen de zijn geweest om het vraagstuk van de brug te doen groeien tot een eersteklas dispuut, Maar andere tegenstrijdige overwegingen en opvattingen waren noodig om dit brugprobleem te maken tot een.van de meest, verbijsterende voorbeelden van autoritair .gehaspel die wel licht in de annalen van stadsbestuur en -zorg zijn opgeteekend. Het merkwaardige is dat men bij een grondige studie van de kwestie die de Londénaars en feitelijk het gansche land reeds elf jaar bezighoudt moet erkennen dat men er niemand een verwijt van kan maken. Pro en contra wegen in deze zaak zoo netjes tegen elkaaT op dat men langs den ge- bruikelijken bestuurlijken weg niet tot een beslissing kan komen. Het probleem is niet alleen een voorbeeld van hopeloos gewurm waarin autoriteiten tot eigen ontsteltenis en afgrijzen kunnen ver vallen, maar ook een van de meest illustra tieve Gordiaansche knoopen die aan een stads bestuur ter ontwarring is voorgelegd. Het schijnt dat hH nieuwe bestuur van den Lon denschen Graafschapraad het Gordiaansch karakter van den knoop heeft onderkend en beseffend dat hij zich niet tot ontwarren leent zich heeft voorgenomen hem door te hak ken. Dit nieuwe bestuur is naar men weet een Labour-bestuur en zijn ingrijpend of liever inhakkend plan is zoowaar door partijzuch- tigen aangegrepen om de politiek met de ha ren in het dispuut te sleepen. De kwestie waar het om gaat is of de Waterloobrug be houden zal blijven (met restauratie en ver breeding) of zal worden opgeruimr en plaats zal maken voor een nieuwe. Het Lagerhuis heeft juist in vrije stemming uitgemaakt dat de bestaande brug zal worden hersteld. Uit de verdeeling der stemmen bleek ten duidelijk ste, dat men hier niet te doen heeft rqet een politieke kwestie en dat ze ook niet geweldda dig politiek is gemaakt. De Times en de Man chester Guardian, respectievelijk conservatief en radikaal, hebben met kracht voor het her stel van de oude brug gepleit. De Daily Tele graph, conservatief, heeft een warm pleidooi geleverd voor het slechten van „Rennie's Mas- ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TEL L ING. terpiece" en zijn vervanging door een nieuwe naar het ontwerp van den vermaarden archi tect Sir Giles Scott. Algemeen wordt erkend; dat „the voice of London" dat wil zeggen de meerderheid van de bevolking zich al lang heeft uitgesproken voor een nieuwe brug. Het bestuur van de haven van Londen, de hoogste autoriteit op zijn gebied uiter aard, acht het in het belang van de scheep vaart op de rivier geboden dat de oude brug verdwijnt. Ze ligt in een bocht en de stroom gaat daarom schuin door de zeven half-ellip- tische bogen ^waarvan er thans twee geslo ten zijn waar de in het midden verzakte brug geschraagd is). Volgens de Port of London Authority is een vaart door Scylla en Charybdis met 'de Bre men kinderspel vergeleken bij de manoeu vres van navigatie die noodig zijn om-een ri vierschuit gaaf door een van de fraaie bogen van Waterloo Bridge te sturen. Het aesthe- tisch argument wordt bestreden met de rede neering dat de Theemsoever architectonisch zoo zeer van karakter is veranderd, dat de brug zeer zeker de mooiste brug van Londen zoo lang ze gaaf was maar daarom nog niet een meestei-stuk dat van zijn slooper een van daal zou maken niet langer in harmonie is met haar omgeving. Dat de voorstanders van de opruiming het ook nu weer niet gewonnen hebben in het La gerhuis (dat men de kleinste meerderheid van stemmen waarmede het in zijn huidige samenstelling een beslissing heeft genomen, het behoud heeft verlangd) ligt aan een com binatie van financieele en utiliteitsoverwe- gingen. De belangen van de scheepvaart kun nen niet door het Lagerhuis zijn verwaar loosd. Het heeft klaarblijkelijk de bezwaren van het havenbedrijf niet erg steekhoudend geacht. De overheerschende opvatting is ge weest dat herstel van de bestaande brug, met haar verbreeding om ruimte te geven voor vier verkeersbanen, tegelijk de beste en de goedkoopste oplossing is. Die oplossing was tien jaar geleden al voorgesteld, maar de toenmalige conservatieve L. C. C. kwam er op terug en vroeg toen ook om een nieuwe brug. Een nieuwe brug, die zes verkeersbanen zou krijgen, acht de meerderheid van het Lager huis even duur als onpraktisch. Zes verkeers banen op een brug hebben geen zin indien ze in de stad niet voort kunnen gaan. Dat kan zeker niet op de plaats waar de brug thans den noordelijken oever bereikt, dat is het drukke, dicht bebouwde stadsdeel juist len westen van de City. Het Lagerhuis ziet liever dat het geld bewaard wordt voor uitvoering, men hoopt in een niet te verre toekomst, van dat grootsche plan, den bouw van een brug bij Charing Cross tot Trafalgar Square toe, waar verkeer ruimte heeft en in vele richtingen kan gaan. Maar met deze jongste beslissing van. het Lagerhuis is de lijdensgeschiedenis van de brug der zuchten in Londen nog allerminst voltooid. De L. C. C. heeft al het voornemen te kennen gegeven zijn plan door te zetten. Zijn geduld en lankmoedigheid zijn op. Het had de goedkeuring voor zijn plan van het Lagerhuis noodig omdat het 60 percent van de kosten opgebracht wilde zien uit het rijks- fonds voor. aanleg en onderhoud ,vaq wegen. Nu deze steun achterwege blijft wil L. C. C. haar plan op eigen kosten uitvoeren, hetgeen dan verhooging van plaatselijke belastingen mee zal brengen. Maar aangezien „the voice of London" voornoemd al lang genoeg heeft van het. zuchten en graag een nieuwe brug wil hebben, van den statigen vorm door Sir Giles Scott ontworpen, mag men aannemen, dat niemand tegen deze belastingverhooging bezwaar zal maken. Is dan nu het einde van de ellende te voorzien? Alleen een onverbe terlijk optimist zou de vraag bevestigend willen beantwoorden. De zaak heeft al zoo veel slecht humeur gesticht dat nieuwe ver wikkelingen zijn te verwachten. De vroegere bestuurders van Londen, de „Muncipal Re formers", zooals zij naar veler oordeel wat euphemistisch heeten, hebben reeds doen we ten dat zij zich met hand en tand tegen de plannen van de Labour-L. C. C. zullen ver zetten hoewel zij tot voor kort hemel en aar de trachtten te bewegen die zelfde plannen doorgezet te krijgen. En ook al vraagt de L. C. C. niet meer om geld bij het Lagerhuis het moet er toch wel weer om volmachten vra gen voor uitvoering van werk, dat twee maal door dat Lagerhuis is afgekeurd. A. K. VAN R. TURKSCHE STAMMEN RAKEN SLAAGS. 50 DOODEN. 'ANKARA, 5 Juni. (V.D.) Uit familieomstan digheden tusschen twee stammen in de streek van Sirt in Oostelijk Anatolie heeft zich een kleine oorlog ontwikkeld in den loop waarvan het tot eenige felle gevechten is ge komen. In totaal werden daarbij ongeveer 50 personen gedood. DE AANVARING VAN DE „OLYMPIC" MET EEN LICHTSCHIP WASHINGTON, 6 Juni. (Reuter.) De regee ring der Vereenigde Staten eischt een bedrag van een half millioen dollar schadevergoeding wegens de aanvaring van het passagiersschip .Olympic" met het lichtschip „Nantucket". Zij acht deze aanvaring uitsluitend te wijten aan onachtzaamheid van degenen, aan wie de „Olympic" was toevertrouwd. Geëischt wordt dat de „Olympic" zal worden verkocht om de geëischte schadevergoeding te betalen. Nog langer dan ze dachten duurde het voor er boerde rijen in zicht waren. „Ik voel me niks op mijn gemak," zei Sietske, die achteraan kwam en hij keek met groote oogen naar de bosschen en struiken, die overal waren. „Stel je niet aan," zei Ben, maar als je zijn gezicht had kunnen zien, zou je begrepen hebben, dat hij ook niet erg op zijn gemak was. En zoo vlug ze konden gingen ze op de eerste de beste boerderij af. Een boer, die aan de gezichten van de jongens wel zag, dat er iets haperde, kwam hen nieuwsgierig tegemoet. En toen Sietske een geweldig fantastisch verhaal over het bezoek van het zwijn had gedaan, liet hij hen met zich mee gaan en kwam men weldra aan een hofstede. „Ik denk, dat je hier niet bang zult zijn," lachte de boer en toen Sietske van schrik wilde wegloopen, toen hij een paar varkens hoorde knorren, pakte de boer hem stevig vast, OUD-PREMIER IN DE GRIEKSCHE KAMER AANGEVALLEN. In de Grieksche Kamer deed de vroegere ministerpresident Papanastasioe een scherpen aanval op den minister van oorlog Kondylis. Een afgevaardigde maakte zich daarover zoo kwaad dat hij een stoel opnam en daarmede Papanastasioe aanviel, die aan den arm werd verwond. De vergadering werd zoo vertelt Reuter onder groot kabaal opgeheven. De ministerraad zal in bijzondere vergade ring zijn standpunt bepalen tegenover dit in cident. TWEE ZWEEFVLIEGKAMPEN. Dezen zomer zullen er twee zweefvliegkam- pen worden gehouden en wel op de heide van Teriet bij Arnhem en op het strand te Noord wij kerhout.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3