DE De Belgische regeering afgetreden. Duitschland terug naar Cenève? J|[ RADIO-PROGRAMMA |j BUITENLAND. De Broqueville door de liberalen len val gebracht. Krijgt hij opnieuw de opdracht? Fransche resolutie ten behoeve der voortzetting van de ontwapeningsconferentie. Barthou hoopt op Duitschland's terugkeer met gelijke rechten en verantwoordelijkheid! HET BELANGRIJKSTE NIEUWS BELGIë Tengevolge van het tegenstemmen van ver schillende leden der liberale groep, welke deel utimaakt van de regeering, is deze sedert Woensdagmiddag demissionair. De stemming in de Kamer liep over wets voorstellen van bijkomstigen aard, o.m. zekere bepalingen voor het verblijf van vreemde lingen in België. Hierbij dient te worden opgemerkt, dat dit wetsvoorstel van de regeering uitging. De oorzaak der ontevredenheid van liberale zijde moet worden gezocht in het feit, dat door de Kamers het wetsvoorstel tot regeling der talenkwestie in rechtszaken was goedgekeurd. Men neemt aan, dat de Koning het ontslag zal aanvaarden. Hoewel omtrent den verderen gang van zaken nog weinig met zekerheid ge zegd kan worden, verwacht men dat de Ko ning den aftredenden minister-president De Broqueville, die volkomen zijn vertrouwen schijnt te bezitten, zal belasten met de vor ming van een nieuw kabinet. In politieke kringen verwacht men dat De Broqueville, indien hij de opdracht van den Koning aanvaardt, van de gelegenheid gebruik zal maken om te voldoen aan de eischen der Walen, die sedert de benoeming van den Vlaamsehen Minister van Posterijen Van Cau- welaert voortdurend herstel van het „even wicht" in de samenstelling van het kabinet hebben geëischt, door nog een Waalsch mi nister in het kabinet op te nemen. Het aftreden van de regeering heeft te meer verrassing gebaard, waar de regeering bij de stemming over de door haar voorgestelde ver werpen wetsontwerpen niet de vertrouwens kwestie h,ad gesteld. GENèVE. Om half vier gistermiddag is de zitting van het presidium der Ontwapeningsconferentie voortgezet. Tegelijkertijd werd de reeds aangekondigde ontwerp-resolutie der Fransche delegatie ge publiceerd. De tekst dezer Fransche resolutie luidt als volgt: De hoofdcommissie neemt de ontwerpreso lutie in overweging, welke bij haar zijn inge diend door de delegaties der zes mogendhe den, Turkije en Sovjet Rusland; is overtuigd van de noodzakelijkheid, dat de conferentiewerkzaamheden moeten worden voortgezet met het doel een algemeene over eenkomst tot vermindering en beperking der bewapenig tot stand te brengen; is vastbesloten onverwijld de reeds aange vangen voorbereidende werkzaamheden voort te zetten zonder de bijzondere onderhandelin gen welke' de regeeringen mochten wenschen te voeren, om het definitieve resultaat te ver gemakkelijken, te beïnvloeden. 1. De Hoofdcommissie den nadruk leggende op de bijzondere beteekenis van een snelle op lossing van zekere sedert den aanvang der algemeene beschouwingen ter sprake gebrach te kwesties, neemt de volgende beslissingen. Ia. Aangezien de resultaten van vroegere conferentiewerkzaamheden reeds sedert een jaar in Europa het sluiten van zekere regionale veiligheidsverdragen hebben mogelijk gemaakt, verzoekt de Hoofdcommissie de politieke com missie onverwijld haar werkzaamheden te her vatten in een vorm, welke zij passend acht, voor het sluiten van nieuwe overeenkomsten van soortgelijken aard en ten slotte eventueele betrekkingen met de hoofdcommissie vast te leggen; Ib. De Hoofdcommissie verzoekt anderzijds de politieke commissie de bepalingen inzake de controle, welke reeds zijn aangenomen, voor zoover noodig te completeeren en voort te gaan met het onderzoek der uitvoeringsgaran ties. 2. Luchtvaart: De Hoofdcommissie belast haar subcommissie voor luchtvaartaangelegen heden met de onverwijlde hervatting der kwesties, welke in haar resolutie van 23 Juli 1932 onder de rubriek I (luchtstrijdkrachten) werden opgeworpen (internationaliseering der civiele luchtvaart, afschaffing van het bom bardement uit de lucht, vermindering der mili taire luchtstrijdkrachten enz.) 3. De Hoofdcommissie verzoekt haar sub commissie voor de kwesties betreffende wapen- fabricage en den handel in wapens, onver wijld haar werkzaamheden te hervatten en overeenkomstig de verklaringen van den ver tegenwoordiger der Vereenigde Staten van 30 Mei zoo snel mogelijk rapport uit te brengen over de oplossingen welke zij voorstelt. Deze drie commissies moeten haar werk zaamheden naast elkander uitvoeren. Het zal de taak van het presidium zijn ze met elkan der in overeenstemming te brengen. Zoodra de Hoofdcommissie de meest drin gende kwesties heeft opgeklaard, laat zij den president der conferentie de taak over op het geschikte oogenblik de noodzakelijke maat regelen te treffen, opdat hij, zoodra het pre sidium de Hoofdcommissie bijeenroept, voor zoover mogelijk een volledig ontwerp voor een verdrag aantreffe. De Hoofdcommissie verzoekt den president de regeeringen het voorstel van Sovjet Rusland de conferentie onder den naam van vredes conferentie permanent te verklaren ter be handeling voor te leggen. Barthou zeide o.m. het volgende in ?ijn toe lichting: De kwestie van den terugkeer van Duitsch- land drukt op de beraadslagingen. Geen land zou zich meer dan Frankrijk gelukkig prijzen, wanneer Duitschland zou terugkeeren. Geen deur is gesloten. In de Saar-kwestie heeft Frankrijk een bewijs gegeven van zijn goeden wil deel te nemen aan een internationale over eenkomst, waaraan Duitschland eveneens deel heeft. Doch verscheidene vertegenwoordigers hebben de meening uitgesproken, dat de con ferentie zonder Duitschland haar werkzaam heden niet zou kunnen voortzetten. De Fransche delegatie is deze meening niet toegedaan. Ten aanzien van dit verschil van meening verklaar ik. dat het mogelijk moet zijn te persisteeren bij een werkprogram, waar bij de regeeringen, welke het noodig mochten achten, de diplomatieke onderhandelingen met Duitschland kunnen voortzetten, opdat het zijn plaats weder inneme. Ik herinner er .aan, dat ik er Dinsdag den nadruk op heb ge legd, dat men noch voorwaarden van Duitsch land mag accepteeren, noch Duitschland voor waarden mag opleggen. De deur moet open blijven. Het is noodig, dat Duitschland door deze deur binnenkomt met volkomen gelijk heid van rechten door hier de verantwoorde lijkheid op zich te nemen, welke dan gemeen schappelijk zal worden. De afwezigheid van Duitschland is geen hinderpaal voor de voort zetting der werkzaamheden, doch de aanwezigheid van Duitschland zou de werk zaamheden haar ware karkter geven en zou het misschien mogelijk maken tot een oplos sing te geraken. Frankrijk heeft met Duitsch land nota's gewisseld, welke op het oogenblik niet tot de competentie der conferentie behoo- ren, doch het is mogelijk, dat de regeeringen in staat zijn Duitschland te bewegen den drempel te overschrijden. Frankrijk heeft daar niets tegen en om deze regeeringen haar volledige vrijheid voor te behouden, is in de resolutie de zinsnede over de bizondere onder handelingen ingelascht. Aan-het slot van zijn verklaring kwam Bar thou opnieuw terug op de verhouding tot Duitschland. Hij verklaarde, dat hij, om ieder misverstand te vermijden nopens de tusschen Duitschland en Frankrijk gewisselde nota's er den nadruk op wil leggen, dat de houding van Frankrijk tot nu toe ongewijzigd is. Meer heeft hij niet willen zeggen. De Fransche regeering heeft steeds groote beteekenis gehecht aan het systeem van con trole en er naar gestreefd de bestudeering dei- kwestie van de uitvoeringsgaranties te bevor deren. Frankrijk, De luchtvaartcredieten. De Financieele commissie der Kamer heeft de suppletoire begrooting voor luchtvaart tot een bedrag van 3120 millioen franken goed gekeurd met 22 tegen 12 stemmen. Amerika. Vlootbouwplannen door minister Swanson goed gekeurd. De minister van Marine, Swanson, heeft de plannen goedgekeurd voor den bouw van een slagkruiser, drie lichte kruisers, twee zware torpedoboot jagers, 12 lichte torpedobootjagers en zes duikbooten. De bouw zal plaats vinden volgens de Vin- son-bill, welke den vlootbouw tot de bij de verdragen geregelde sterkte toestaat. Swanson heeft verklaard, dat de Marine vasthoudt aan haar politiek de slagschepen als ruggegraat van de vloot te beschouwen en ook is voor de hand having van de thans bestaande, maritieme verhoudingen. Steeds meer volmachten voor Roosevelt. De wet, waarbij president Roosevelt wordt gemachtigd handelsovereenkomsten te sluiten met andere landen, is thans door beide huizen van het Congres afgehandeld. De wet machtigt president Roosevelt in de volgende drie jaren handelsverdragen krach tens wederkeerigheid te sluiten. De duur der te sluiten handelsverdragen wordt door deze wet niet beperkt. De president wordt gemachtigd de thans bestaande Amerikaansche douane tarieven naar goeddunken met 50 pet. te ver- hoogen of te verlagen. Hij kan evenwel geen artikelen op de lijst plaatsen, welke tot nu toe vrij van rechten waren of omgekeerd. De president wordt voorts gemachtigd de verdragen op ieder oogenblik geheel of gedeel telijk op te zeggen. De beurswet geteekend. President Roosevelt heeft de wet tot rege ling van het beursverkeer onderteekend. Saargebied. Gemeenteraadsleden van Saarlouis. Leden van den gemeenteraad van Saar louis hebben bij den president der regeerings- commissie voor het Saargebied geprotesteerd tegen de beschikking van den president, waarbij hij de leiding over de politie van den burgemeester van Saarlouis heeft overgedra gen op den landraad van het district Saar louis. Britsch^Indic, Verbod der Indische congres- partii ingetrokken. Uit Calcutta, 6 Juni: De regeering heeft de tegen alle organisaties der All-Indische Congres Partij, bestaande verbodsbepalingen tot nader order ingetrokken. De noodwetten, welke zijn uitgevaardigd ter bestrijding van revolutionnaire activiteit, blijven voortbestaan. De regeering behoudt zich voor het partijverbod weer van kracht te verklaren, wanneer de Congrespartij weer den koers van onverzoenlijkheid zou in slaan. De uitgesproken revolutionnaire orga nisaties blijven verboden. Van amnestie- is niets gekomen. Duitsehland, Onderhoud BarthouVon Lersner. Massaal proces tegen commu nisten te Breslau. Tegen 61 van 111 communisten, die terecht staan voor de rechtbank te Breslau zijn thans straffen geëischt. Tegen een hoofdbeklaagde is geëischt 15 jaren tuchthuis, 10 jaar verlies van burgerrechten, twee beklaagden zullen worden veroordeeld tot 13 jaren tuchthuis straf, 22 tot in het geheel 161 1/2 jaar de 36 anderen tot gevangenisstraffen verieerende van 1 tot acht jaar tuchthuis en 2 1/2 tot 1 jaar gevangenisstraf. Havas meldt uit Genève: Vernomen wordt, dat de besprekingen, welke de Fransche minister van buitenlandsche zaken Barthou, de vorige week heeft gevoerd met baron von Lersner, die namens de Rijksre- geering te Genève onderhandelde over de rege ling van het Saar-referendum, niet slechts betrekking hadden op de Saarkwestie, maar dat er tevens de huidige stand en de toekomst der Fransch-Duitsche betrekkingen in werd aangesneden. In Geneefsche politieke kringen gaat men wel is waar niet zóó ver, dat men de con clusie trekt, dat Duitschlands terugkeer naar Genève waarschijnlijk wordt genoemd of zelfs in de naaste toekomst mag worden verwacht, maar wel beschouwt men de verklaringen die Barthou de laatste dagen herhaaldelijk met betrekking tot Duitschland heeft afgelegd, als een gunstig voorteeken. En men is van oor deel, dat deze uitlatingen, die trouwens over eenstemmen met Frankrijks ontwapenings nota's. de verwezenlijking kunnen vergemak kelijken van een gebeurtenis, waarnaar alle landen schijnen te verlangen. AANSLAG OP HET KASTEEL VAN REINHARDT. AANZIENLIJKE SCHADE AANGERICHT. WEENEN, 6 Juni (V.D.) De gendarme rie te Salzburg deelt mede, dat de schade, veroorzaakt door het ontploffen van drie papnerbommen en een bom bij Slot Leopolds- kron bij Salzburg vrij aanzienlijk is. Alle ven sterruiten werden vernield en vier zware deuren werden versplinterd. Een kostbare glazen kroon en het gebrandschilderde raam van de slotkapel gingen in scherven. De eigenaar van het slot, de bekende Duit- sche tooneel-regisseur Max Reinhardt, ver toefde ten tijde van den aanslag op het slot. EEN BELGISCHE PRINS GEBOREN. GENOEMD NAAR WIJLEN ZIJN GROOTVADER. BRUSSEL, 6 Juni (V.D.). Hedenavond is Koningin Astrid van België verblijd met de geboorte van een zoon, die naar wijlen zijn grootvader Albert zal heeten. Prins Albert is het derde kind uit het huw! lijk van Leopold en Koningin Astrid. De oudste telg is Prinses Charlotte, het tweede kind Kroonprins Boudewijn. Naar wordt medegedeeld verkeeren moeder en kind in goeden welstand. ONTZETTENDE DOOD IN DRIJFZAND. BRESLAU, 6 Juni (V.D.) In het dorp Ratte bij Oels zou op een boerderij een put uitgebaggerd worden. Een 45-jarige arbeider daalde met behulp van een ladder in de out af, en zonk tot zijn enkels in het slib. Hij sloeg daar geen acht op en ging aan het werk, tot hij tot zijn ontzetting merkte, dat de bodem van de put uit drijfzand bestond, waarin hij steeds dieper -wegzonk. Hij riep om hulp en spoedig waren brandweer en geneeskundige dienst ter. plaatse, die ver geefs trachtten hem uit de verraderlijke, taaie massa te bevrijden. Steeds verder werd het lichaam van den ongelukkige door het drijfzand weggezogen en na twee uur gaf het slachtoffer den geest. De zandmassa had het lichaam zoodanig tezamen geperst, dat de bloedsomloop erdoor gestremd werd en het hart bleef stilstaan. EEN PRESIDENT HIELD ZIJN INTOCHT ONDERDANEN WIERPEN MET BOMMEN. POLITIEKE MOORD IN SPANJE. FERNANDO BERENGUER BIJ VERGISSING VERMOORD? Generaal Damasco Berenguer. Uit Madrid: Nabij San Sebastian is een aanslag ge pleegd op generaal Fernando Berenguer, die door eenige kogels werd getroffen en dood. Men vermoedt, dat generaal Berenguer het slachtoffer is geworden van een misverstand en dat de daders hem hebben gehouden voor zijn broer, generaal Damasco Berenguer, oud- minister-president en minister van Oorlog in de dictatoriale regeering die kort voor het uitbreken der revolutie, van 1930 tot 1931, aan het bewind was. Geruchten over een complot tot afzetting van den president der republiek worden door minister-president Lerroux en in kringen der regeering en de rechtsche partijen tegen gesproken. PARIJS. 6 Juni (V.D.) Uit Damascus wordt gemeld, dat het bij de eerste officieele rondreis van den president der Syrische Re- tmbliek, Mohammed Eli Abed naar Noord- Syrië tot incidenten is gekomen. Nationalis tische elementen wierpen verscheidene bom men. Er werd slechts materieele schade aan gericht. N. V. V. OVER DE STEUN VERLAGING. Woensdag is een vergadering gehouden van het dagelijksch bestuur van het Nederl. Ver bond v. Vakvereenigingen waarin de door den minister van sociale zaken bekend gemaakte plannen om te komen tot verlaging van den steun aan werkloozen zijn behandeld. Aan een bericht in het Volk ontleenen wij: Het dagelijksch bestuur nam kennis van de mededeelingen, gedaan door zijn vertegen woordiger in de contactcommissie, waar deze aangelegenheid nog in behandeling is. Met verbazing nam het dagelijksch bestuur kennis van het feit, dat, hoewel de onderhan delingen nog niet beëindigd zijn, de minister de vrijheid heeft genomen, deze aangelegen heid maar vast te publiceeren. In verband met hetgeen de minister thans heeft gepubliceerd heeft het N.V.V. reeds we ken lang zoowel met de bestaande instanties der arbeidersbeweging als met de sociaal-de mocratische raadsfraoties besprekingen ge- voerd.In de eerstvolgende dagen zullen aan alle bestuurdersbonden omtrent de verder te voeren actie de noodige inlichtingen worden verstrekt- Heden zouden alle werkcomité's uit het ge- heele land bijeen komen. In deze bijeenkomst zou de N.V.V.-bestuurder H. Lindeman een uitzetting van de oogenblikkelijke positf geven. Daarna zal in de daarvoor in aan merking komende plaatsen met de bestuurders bonden en de s.d. raadsfracties worden ver gaderd. FELLE BRAND TE HELMOND. SCHADE VAN TIENDUIZENDEN AANGERICHT. Woensdagmiddag is, naar wij in een deel onzer vorige oplage nog konden melden, een felle brand uitgebroken in het bedrijf van de firma de Vries te Helmond, welk bedrijf, even als de aangrenzende chemische fabriek van de N.V. Edah en een zestal kleine stallen en bij keukens van in de nabijheid liggende wonin gen in de asch is gelegd. De totale schade van den brand, die den ge- heelen middag voortduurde kan op het oogen blik nog niet worden opgegeven, doch is zeer groot en beloopt vele tienduizenden guldens. Omstreeks 12 uur was men bij het bedrijf van de firma W. de Vries bezig met het op laden van krullen aan de houtschaverij, die direct aan den Kanaaldijk is gelegen. Plotse ling vlogen deze krullen door vonken uit een tractor in brand. Voordat men gelegenheid had den brandenden wagen te verwijderen, was het vuur overgeslagen naar het gedeeltelijk uit hout en gedeeltelijk uit steen opgetrokken gebouw, waarin de houtschaverij is gevestigd. Snel breidde het vuur, dat gretig voedsel vond in de groote hoeveelheid licht brandbaar mate riaal, zich uit. Hoewel de brandweer zoo spoedig mogelijk ter plaatse verscheen, was zij niet in staat het vuur te beperken. Het duurde niet lang of de vlammen deelden zich mede aan de aan grenzende houtopslagplaats, die een opper vlakte heeft van ongeveer duizend vierkante meter. Er stond een lichte Zuidwestelijke wind, wat tot gevolg had dat een zestal arbeiderswonin gen, gelegen achter de houtopslagplaats, be dreigd werden. Deze woningen werden ont ruimd. Behalve de bijbehoorende kleine stal len en bijkeukens, konden zij echter worden behouden. Aan den anderen kant bedreigde het vuur de kantoren van de firma De Vries en men haastte zich boeken en andere bescheiden uit het gebouw te verwijderen. Raamkozijnen en dakranden vatten reeds vlam en zoo dreigend werd de toestand, dat de politie moest ver bieden het gebouw verder te betreden. De brandweer, die tegen de enorme vuurzee nagenoeg niets kon uitrichten, slaagde er echter in het kantoorgebouw zelf te behouden. Plotseling kreeg het vuur een nieuwe uit breiding. Aan de rechterzijde van de hout schaverij van de firma de Vries stond de che mische fabriek van de N.V. Edah. Het vuur tastte ook deze fabriek aan en het duurde niet lang of een nieuwe vlammenzee was ge vormd. De geheele fabriek, waarin een aantal kostbare machines stond, werd verwoest. Alleen hier loopt de schade reeds in de tienduizenden. Aan den anderen kant werden nog vier wo ningen door het vuur bedreigd, gelegen naast het kantoorgebouw, doch de brandweer slaag de erin deze te behouden. Tegen half drie in den middag was het ge vaar voor verdere uitbreiding vrijwel geweken. ONZE DAGELIJKSCHE KINDERVERTELLING. „Je bent zoo veilig als je maar wenschen kunt", zei de boer en de jongens, die blij waren, dat ze daar hun tent konden opslaan, boden den man een paar sigaretten aan. „Nee, die rommel moet ik niet", zei deze en stopte een pruim in zijn mond. Toen. met een: „Ik ga eens kijken hoeveel de kippen gelegd hebben", liet hij het stel aan hun lot over. r.iOL uuiuue niet lang, of ae jongens waren heelemaal ingèburgerd Net alsof ze hun leven lang niet anders ge wend waren geweest, zoo wisten ze met de waterput om te gaan. „Dat wekt nare herinneringen bij me op," zei Sietske, „en tegelijkertijd mooie," en hij liet den emmer pardoes vallen, zoodat zijn helper het water in zijn gezicht voelde spatten. „Ik ben al gewasschen," zei Sjef en hij vroeg zijn kameraad wat voorzichtiger met ander mans spullen om te gaan. NEDERLANDSCH ELFTAL-SUPPORTERS GEHULDIGD. Zij waren naar Milaan gefietst. Op Initiatief van burgemeester A. M. Nieu- wenhulsen zijn te Schoonhoven de heeren Chr. Hartman en G. Hoogendoorn, die per rijwiel naar Italië zijn geweest, voor deze prestatie gehuldigd. STEEKPENNINGEN AANGENOMEN. Woensdag hebben voor den Zeekrijgsraad! te Willemsoord terecht gestaan de sergeants bottelier P. v. S. en C. S. die er van beschul digd werden steekpenningen te hebben aange nomen van den vischhandelaar Z. in Den Helder. Zij beheerden de zoogenaamde toe- spijsgelden der korporaals en minderen, waar voor de „zuurwaar" gekocht moest worden. Aan het einde van iedere maand werd bij den handelaar afgerekend, die dan, om de botte liers als klant te houden, een gift in geld van gewoonlijk 25 pet. van het betaalde bedrag aan hen cadeau deed. Tegen v. S. werd vijf en tegen S. vier maan den gevangenisstraf geëischt. VRIJDAG 8 JUNI. HILVERSUM 302 M. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 Orkest o.l.v. Hugo dt Groot; 10.00 VPRO. Morgenwijding; 10.15 VARA. Janny van Oogen draagt voor; 10.35 VARA. Orkest o.l.v. H. de Groot; 11.00 Janny van Oogen draagt voor; 11.20 VARA- orkest o.l.v. H. de Groot; 12.00 AVRO. Gramo foonmuziek; 12.30 Kovacs Lajos en zijn orkest afgewisseld door gramofoonmuziek; 2.30 Mo depraatje door mevr. Ida de Leeuw van Rees; 3.00 Gramofoonmuziek; 4.00 VARA. Cor Steyn orgel; 4.30 Na Schooltijd. Hetty Beck, ver tex500 VARA. Orkest o.l.v. Hugo de Groot; 5.45 Gramofoonmuziek; 5.55 Overgang naai den versterkten zender; 6.00 Het VARA-too- neel o.l.v. Willem van Capellen voert op: „Grijpende handen"; 7.00 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot; 7.30 Democratie en dictatuur, Mr. M. v. d. Goes van Naters; 7.50 Gramo foonmuziek; 7.57 Herhaling S.O.S.-berichten; 8.00 VPRO. Windesheim en Deventer in het licht der kerkgeschiedenis. Ds. O. v. d. Veen; 8.3 OConcert; 9.00 He4 Vrijz. Prot. in ons land. Dr. W. R. M. Noordhoff; 9.30 Concert; 10.00 Vrz. Godsd. persbureau; 10.05 Vaz Dias; 10.15 Droom en geloof, Dr. N. Westerdorp Boerma, 10.45 Gramofoonmuziek; 11.00 VARA. Gra mofoonmuziek; 11.15 Gramofoonmuziek; 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 8.00 NCRV. Schriftlezing en medita/tie. 8.15 Gramofoonmuziek; 10.30 Morgendienst; 11.G0 Ensemble v. d. Horst; 12.00 Politieberichten; 12.15 Gramofoonmuziek; 12.30 Ensemble v. d. Horst; 1.15 G. Snijders, orgel; 2.00 Gramofoon muziek; 2.30 Lezen van Christelijke lectuur; 3.00 Mej. Reilingn, sopraan, a. d. vleugel Hans Schouwmans; 3.45 Rustpoos; 4.00 Natuur- filmpjes, die niet ieder ziet, door H. Pilon; 4.30 Gramofoonmuziek; 5.00 NCRV. Klein or kest o.l.v. P. v. d. Hurk, Ferd. Kloek, orgel; 6.00 Zorg voor veiligheid als gemeenschaps plicht. Spr. G. W. J. van Sierenberg de Boer. 6.15 Gramofoonmuziek; 6.30 De behandeling van de ster van Bethlehem en de gloxinia in den zomer, door A. J. Herwig; 7.00 Politiebe richten. Ned. Chr. Persbureau; 7.15 Gramo foonmuziek; 7.30 Literair halfuurtje. K. Hee roma „De boer zonder God" van J. H. Eek hout; 8.00 NCRV. Klein orkest o.l.v. P. v. d. Hurk; 9.00 De oorsprong van edelgesteente in de natuur, door J. Bolman; 9.30 Orgelcon cert uit de Nieuwe Kerk te Amsterdam door Henk Loohuys; 10.45 Gramofoonmuziek; 11.30 Sluiting.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3