1 en het Colon distriet. Een merkwaardige stad Twintig jaar gei eden was Maracaibo een visschersdorp. Wat palmbladhutten aan den oe*ar van een zandwoesteijn. Sonst gar nichts. Nu is het een flinke stad met asfalt straten. mooie pleinen, electrische trams en luxe taxi's. Alles door de olie. En de olie- menschen zelf wonen in een villavoorstad op een heuvelrug, waar ze van elk briesje profi teered want het kan erg warm zijn in Mara caibo. Maar wat deze heele streek op de kunststrooken van Java en Sumatra vóór heeft, dat zijn de heerlijke koele nachten. Rondom de golf van Maracaibo ligt een der rijkste petroleumgebieden van onze aar de. De kolossale raffinaderijen der ruwe aardolie op Curagao en Aroeba, de grootste der aarde, krijgen al hun grondstoffen uit het Maracaibo-district en daardoor heeft zich hier een zeer drukke scheepvaart ontwikkeld met al den aankleve van dien. Eiken da: varen een zes- of achttal tankschepen naar en van Curacao naar de Golf en bovendien zijn er drie passagiers- en vrachtdiensten. Ik reisde per tankboot, om nog eens iets meer te zien van de aardolievelden. Verleden jaar had ik alleen het groote mooie veld van Me- na Grande bezocht. Nu had ik het vreeselijk- ste en gevaarlij leste van alle uitgekozen, dat zoo ongeveer als strafkolonie beschouwd wordt: Het Colondistrict ten Zuid-Oosten van de Golf. En laat ik maar dadelijk zeg gen, dat het erg meeviel. Maar eerst moet men zich aanmelden in Maracaibo. Natuurlijk even bij de leiders der groote oliemaatschappij, de Venezuelan Petroleum Co., ook weer nauw verwant aan de Koninklijke, al was het alleen maar om de doodeenvoudige reden, dat men zonder deze machthebbers niets bereiken kan en met hun hulp hier alles mogelijk is. Maar dan is er nog de Venezolaansche regeering. Ik reisde ditmaal met speciale aanbevelingsbrieven van de legatie in den Haag en was door het ministerie van Buitenlandsche Zaken in Ca racas overal aangemeld. Maar ik moest even goed al mijn koffers en pakken openmaken voor de douanen en duizend Bolivares waar borg storten, dat is maar eventjes 400 gul den (zonder waarborg, dat je ze terug krijgt). En ik kreeg bijna 20 Bolivares boete, omdat hun reizigers uitiaatkantoor op Zaterdag middag en Zondag gesloten is en ik mij slechts op het nippertje persoonlijk kon aan melden. Als ik den volgenden keer geen per soonlijke aanbevelingsbrief van Generaal Gomez heb, zet ik nooit een voet meer in Ve nezuela! Ondertusschen is Maracaibo een merkwaar dige stad. Hoewel betrekkelijk jong is het toch voor een groot deel gebouwd op de echt Spaansch-Venezolaansche wijze. Uitgebouw de traliehekjes voor de ramen, waarachter de schoonen zich laten bewonderen en de vrijer blijft buiten. Ook het verkeer in de stad is echt Spaansch. Bijna alles gaat op ezeltjes, de bakker, de kruidenier, de groenteboer, de koopman in kramerijen, alles rijdt per ezel vóór, of de huisdeur in tot op het patio, de binnenplaats, als ge dat verkiest. Weer an dere merkwaardige figuren zijn de Indianen- vrouwen. de Guajira's, die wangen en neus in een breede band donkerblauw of donkerbruin verven. Gewoon geen gezicht. Verder zijn er natuurlijk veel auto's, maar bij elke brug staat een agent en verbaliseert, zoodra je met meer dan 10 kilometer snelheid er over rijdt. En nooit twee auto's tegelijk, want de leuning is prachtig, maar de fundeering laat wel eens wat te wenschen over.. Ik stuif een paar uur door de stad, van kantoor naar kantoor (zachtjes op de brug gen) en in een minimum van tijd is alles voor elkaar. Twintig uur nadat ik in Maracaibo ar riveerde, stond ik weer op den steiger met de Chefs van de personeel en de transport af- öeeling van de oliemaatschappij. Daar lag de D 67 te puffen. Een zeewaardig, motorsloep van een twintig meter lang met een fijne Kromhoutmotor, twee weken fourage, drie leunstoelen, veldbed. stormkinglantaarns, schrijftafeltje. Kapitein, stuurman, machi nist, twee matrozen en een kok. Voeg daarbij een ijskast, twee levende haantjes en mijn bagage, vouwboot en projectielantaarn in cluis, en ge zult begrijpen, dat de zaak in orde was. Alleen voel je je dubbel eenzaam met aan eiken kant een leegen leunstoel. Dus legde ik aan een kant mijn beste vriend, mijn zeisskijker en aan den anderen kant foto- en kinotoestel en zoo zwerf ik nu al bijna een week rond door en langs Venuzuela's wilder nissen! Tegen een frisch Zuidenwindje tornen wij het meer op, dat onafzienbaar groot is, zoo'n keer of drie de Zuiderzee dunkt mij! Schuin naar den overkant naar Cabimas, met Laguenillas, een der interessantste velden, om dat een groot deel der boortorens IN het wa ter staat. De Koninklijke is hier begonnen op de heuvels in het binnenland, toen legde de Amerikaansche Lago beslag op de oevers en de Gulf op het water en dat geeft een bosch van boortorens, waaraan ik een paar meters film wilde wagen! Bovendien ligt Ca bimas prachtig verscholen tusschen hooge co- cospalmen, aardige zeilscheepjes voeren af en aan, dus er was heel wat te zien. Wat mij het meest frappeerde, was een groot aantal opgelegde tankers van de Golf. Nota bene, wij hebben alles in de vaart, wat varen kan en nog is er een tekort aan ruwe olie, daar de raffinaderij op Curagao met volle kracht werkt. Meest voor China tusschen twee haakjes, dat wij blijkbaar van de Ameri kaansche markt hebben weggelokt. Zou dit een teeken zijn, dat de Koninklijke den strijd gaat winnen of zou het de volgende maand net omgekeerd zijn? Deze slag is in elk geval ons! Als wij verder varen komt mijn kok, een neger van Trinidad, tevens tolk als de Kapi tein mijn Spaansch niet verstaat, met thee aanzetten. En Verkade biscuits en Droste flikken. Gezellig hè, in VenezuelaDe melk is Amerikaansch merk: „Carnation (Anjer), From contented cows." Van tevreden koeien. Een curieuze aanbeveling. Het fototoestel rust nu weer, maar er is telkens werk voor den kijker. Fregatvogels vissehen in de golven van ons bootje, aalscholvers duiken op om even te zien wat er aankomt en even snel te verdwijnen, of zitten op drijvende boomstom pen hun vleugels te drogen, net als in Bolnes bij Rotterdam! Laguenillas is de volgende halte, maar juist als ik op fotografieafstand kom en de boorto rens mooi afsteken tegen een loodgrijze don derwolk. verdwijnt de zon ook achter een dreigende bui. Toch zwaaien wij even langs de pier om te zien of het de moeite waard is hier terug te komen. De havenmeester komt even kijken. Een Hollandsche jongen, m Haarlem op school geweest. Als lichtmatroos in zee gegaan. Lang als kapitein gevaren en nu havenmeester bij de olie! Aardige, vlotte, hartelijke vent. „Even rondzien? Mijn wagen staat om den hoek." Welja, ik heb den tijd, moet morgen om zes uur aan den overkant zijn." „O, maar dan hoeft u pas vanavond om 12 uur weg! Wij laten Dr. van der Sleen hier zoo maar niet los! Eerst een lezing voor de club hoor!" Ze kennen mij hier dus ook al. Meteen nóg een donderslag, maar nu een echte. Drie bliksemstralen tegelijk en een plasregen! Een kwartier later stond ik druipend voor den Su perintendant van het veld, even later bij den club-president-. Toen een droog pakje van mijn nieuwen vriend en ondertusschen was de projectielantaarn al van boord ge haald. Zestig man, Hollanders, Engelschen, Amerikanen, Duitschers en Zwitsers van de Shell, van de Lago en van de Gulf, want wij zijn hier beste vrienden, kwamen om ne gen uur in de club bijeen en om elf uur mocht ik weer naar boord. Daar was mijn muskie tennet in de kamer uitgespannen en stond mijn veldbed opgemaakt klaar. Mooie helde re sterrenlucht. Maar het water was nog wat onstuimig na de bui en ze hadden mijn bedje dwarsscheeps gezet, zoodat hoofd en voeten afwisselend een meter hooger of lager waren, dan de andgre helft. Na aldus de helft van een uur op mijn kop gestaan te hebben ver zette ik mijn slaapstee langsscheeps, rolde er om heen en toen ging het veldbed schui ven. Toch geloof ik nog geslapen heb, want het was ineens helder dag. Wij voeren net de Boca Encontrados in, het beloofde land, wemelend van vogels en krokodillen. En die waren er niet, maar de Engeltjes huilden kro kodillentranen, anders had het nooit zoo hard kunnen regenen. Ons motortje pufte echter rustig door, want het Colondistrict ligt zoo wat vijftien uur varen stroomopwaarts. Ik knipoogde tegen mijn kijker, lachte eens te gen mijn camera en wij gingen alle drie weer ter ruste! VAN DER SLEEN. BEVERWIJK AARDBEIEN EN VREEMDELINGEN VERKEER. In den vorigen zomer heeft de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in samenwerking met verscheidene tuinders en enkele restau ranthouders een reclamecampagne gevoerd voor het bekende en gerenommeerde product van Kennemerland's geestgronden, de aard beien. Ook in het komende aardbeienseizoen is deze actie van de V.V.V. te verwachten. In verband hiermede vernemen wij, dat aan het secretariaat der V.V.V. reeds nu talrijke aanvragen binnenkomen, om inlichtingen over het bezichtigen van aardbeienvelden. Eenige reisbureaux zijn voornemens tochterf naar Beverwijk te ondernemen, teneinde de vreemdelingen in de gelegenheid te stellen de tuinen te bezichtigen en aardbeien „zoo van de struik" te consumeeren. DE TWEEDE SPORTDAG DER V.V.V. Voor den tweeden Sportdag, georganiseerd door de Vereeniging voor Vreemdelingenver keer, welke Zondag a.s. in het Gemeentelijk Sportpark zal worden gehouden, bestaat reeds nu groote belangstelling. In het bijzonder gaat de belangstelling uit naar de grasbaanwed- strijden onder auspiciën van de Beverwijksche Wielerclub „Kennemerland". Aan deze wielerwedstrijden, welke zullen be staan uit een achtervolgingsrit, een afvalrit, een 20-rondenrace en een koppelwedstrijd over 80 ronden, zullen ongeveer 35 wielren ners deelnemen. Na afloop van de wielerwedstrijden, welke te 2 uur aanvangen, volgt een voetbalwed strijd tusschen de eerste elftallen van „Be verwijk", de kampioen der vierde klasse en de bekende tweede klasser W.F.C. uit Wormervee: Beide elftallen verschijnen volledig, zoodat een spannende strijd om den V.V.V.-beker kan worden tegemoet gezien. „Beverwijk" verschijnt met de volgende op stelling Doel: P. Adrichem. Achter: C. Zoutman en J. Kuyer. Midden: W. Kuyer, P. van Amersfoort en A. de Ruyter. Vóór: W. Bakker, Th. Kuyer, A. Markx, J. Maenhout en S. Teeling. - W.F.C. plaatst daar het volgende elftal te genover: Doel: P. Rensen. Achter: Jb. Kuiper en J. Dietz. Midden: B. Aden, T. van Gelder, en P. Dietz. Vóór: J. Stolp, D. Bleeker, D. Max, C. Rem en E. Verhoeven. De wedstrijd wordt geleid door den heer Koning. Na afloop van de wedstrijden worden de prijzen, uitgereikt in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein". In verband met den te verwachten grooten toeloop van het publiek geschiedt de voorver koop van toegangsbewijzen tot Zaterdagavond 10 uur in de sigarenmagazijnen van de heeren Lindner, Breestraat en v. d. Wel aan de Schans. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". Donderdagavond hield de R.K. Coöp. Tuin- dersvereeniging „Kennemerland" een vergade ring in de bovenzaal van haar veilinggebouw aan de Breestraat. De voorzitter de heer J. P. Nijssen deelde in zijn openingswoord mede, dat ingevolge de voorwaarden van de dading, voor de R.K. Land- en Tuinbouwbank in het bestuur zitting heeft genomen de heer Luc. Aardenburg, al hier. Spr. gaf daarover zijn voldoening te ken nen en maakte tevens van de gelegenheid ge bruik den heer Aardenburg dank te brengen voor den belangrijken dienst, dien hij de vei ling bewezen heeft in de dagen, dat het fail lissement elk ©ogenblik kon worden uitge sproken, door de groentenveilmgen op zijn naam en voor zijn rekening te doen geschie den. Vervolgens deelde de heer Nijssen mede, dat voor het rooien en aanvoeren van vroege aardappelen een vergunning noodig is. Deze vergunningen worden ten kantore verstrekt. Daarna werden mededeelmgen gedaan over de a.s. aardbeienveilingen, waarmede a.s. Dins dag een aanvang zal worden gemaakt. Daarna werden besprekingen gevoerd over het in te voeren gemeenschappelijk veilen door De residentie van een stamhoofd bij de Afrikaansche Goudkust. Bij het bouwen is men zeker beïnvloed door Arabiseh-Mohammedaansche voorbeelden. T Kennemerland en Vrije Veiling. De regeling, Y j zooals de besturen zich die voorstellen, vormde ook reeds een punt van bespreking in de ver gadering van de „Vrije Veiling". De directeur, de heer W. de Groot gaf een toelichting en deelde daarin mede, dat de bedoeling der be sturen is een z.g.n. „neerzet- veiling" en een veiling over de klok vanaf den wagen te doen houden. Spr. wees in dit verband op de betee- kenis van den kleinhandel voor de Beverwijk sche markt, waar de export ontbreekt, maar waarop veel gekocht wordt voor Amsterdam, Haarlem en de Zaanstreek. Bovendien is nog in overweging een afzonderlijke veiling van groote aanvoeren van bepaalde producten over de klok van de „Vrije Veiling". Het be stuur moest, volgens de verklaring van den directeur, het dagelijksch veilen dringend aan bevelen. Dit is van groot belang voor de voed selvoorziening van de groote steden. Het dage lijksch veilen zal zeer ten goede komen aan den afzet. Nog vele interne aangelegenheden zullen moeten worden besproken door de beide organisaties. Van de gelegenheid tot het stellen van vra gen werd een ruim gebruik gemaakt. De vragenstellers werden uitvoerig beant woord. De heer De Groot merkte daarbij nog op. dat het gemeenschappelijk veilen zeer zeker voordeelen zal bieden welke men niet zou ver wachten. Spr. aarzelde niet het houden van dagelijksche veilingen een zegen voor de streek te noemen. Voor de aardbeien zal het houden van morgenveilingen worden overwogen. Nadat nog eenige leden van de rondvraag gebruik hadden gemaakt werd de vergadering gesloten. KLEINHANDELARENVEREENIGING ST. PETRUS In de Donderdagavond gehouden ledenver gadering van de R.K. Kleinhandelarenver- eeniging „St. Petrus" werd een verslag uit gebracht van de saneerings-commissie. Daar uit bleek o.m. dat reeds met succes is opgetre den tegen de gelegenheids-handelaren. Besloten werd de contributie met een gul den per jaar te verhoogen ter tegemoet ko ming in de onkosten, verbonden aan het werk der saneeringscommissie. Het verdrag van den kleinhandel werd aangevuld met de be paling, dat geen enkele kleinhandelaar een zaak mag beginnen zonder toestemming van de saneeringscommissie. Vervolgens werd een artikel ingeiascht, met de bedoeling om te voorkomen, dat aardappel- of fruithandelaren zich met den groentenhandel gaan bemoeien, wanneer de toestand van de markt daartoe - aanleiding zou geven. Medegedeeld werd, dat met ingang van 15 Juni de belasting op de aardappelen opgeven zal worden. Daarentegen zal de Ned. Aardap pelcentrale nog slechts een beperkt aantal er kenningen verstrekken tot uiterlijk Augustus en dan bovendien nog slechts aan hen, die be wijzen kunnen overleggen, dat zij op 1 Sept. 1933 als aardappelhandelaren gevestigd waren GEEN VERKOOP UIT DE HAND Ingevolge de wettelijke bepalingen zullen de tuinders geen producten, dus ook geen aard beien meer uit de hand mogen verkoopen. Op dagen, dat geen veilingen worden ge houden, de zoogenaamde tusschendagen, wordt geen bezwaar gemaakt tegen verkoop van producten, waarmede' de tuinders den handel van dienst kunnen zijn, mits deze transacties bij de veilingen worden ingeschreven De koo- per zal zich echter bij den kassier van de be trokken veiling moeten legitimeeren en zoo noodig cautie moeten stellen, wanneer hij al thans niet tot de geregelde koopers behoort. In tegenstelling met andere tuinbouwcentra kunnen de tuinders in deze omgeving nog geen veiling kiezen, omdat de regeeringscom- missaris dat voor Kennemerland nog niet heeft toegestaan, zoolang de centralisatie der Beverwijksche veilingen nog in studie is. DE GROENTEVEILINGEN BIJ KENNEMERLAND. Aan de veiling „Kennemerland" zal met ingang van Dinsdag 19 Juni des namiddags te 3 uur een groentenveiling worden gehouden Aan de inbrengers is in overweging gegeven in hoofdzaak die artikelen aan te voeren, welke eenigennate in het groot gekocht kunnen worden, vooral door de grossiers. Onder deze producten worden verstaan: sla, peen. rabarber doperwten, tuinboonen en later ook andijvie en boonen. Op deze wijze meent het bestuur van „Kennemerland" de leden in de gelegen heid te kunnen stellen mede te doen aan de voedselvoorziening van de groote steden op Woensdag en Vrijdag in de hoop daardoor ver ruiming van den afzet te bereiken. In ieder geval zullen de Beverwijksche producten in meer verschen toestand op de verschillende markten verschijnen. Deze regeling, welke ook in den zomer van 1933 gold, zal bij samenwerking met de Vrije Veiling nog nader onder het oog worden ge zien. De zoogenaamde binnenveiling zal aan Ken nemerland vanaf 15 Juli reeds te 11 uur aan vangen. De exportveiling van groenten zal zoo mogelijk geleidelijk worden vervroegd. DE AARDBEIENVEELINGEN. De R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Ken nemerland" zal op Dinsdag 12 Juni a.s. des namiddags te 4 uur de eerste exportveiling van aardbeien houden en vervolgens op iederen werkdag. Op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag zullen de veilingen te 4 uur aanvangen, op de overige dagen omstreeks 5 uur. Evenals vorige jaren zal het bestuur de extra heffing van 11/2 pet. van de aardbeien voorloopig moeten heffen, om daaruit de ge bruikelijke toeslag tot de gemiddelden dagprijs voor de eerste 30 aan aanvoeren te kunnen financieren. Aardbeien van afwijkende kwaliteit komen voor dezen toeslag niet in aanmerking. SCHEEP VAARTBERÏCHTEN STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Benrinnes Manilla n. Rotterdam 5 van Marseille. City of Athens, Dairen n. Rotterdam 6 van Port Said. Machaon, Batavia n. Amsterdam 6 van Sin gapore. Hector Japan n. Rotterdam vertr. 8 van Marseille. Peisander, Amsterdam n. Java te Liverpool. Rhesus Cebu n. Rotterdam 5 van Manilla. City of Wellington Rotterdam n. Dairen 7 van Takao. Menelaus. Japan n. Rotterdam 6 te Sjangha.i Ajax 6 van Japan te Rotterdam. Helenus, Rotterdam naar Japan 5 van Port Sudan. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam 6 van Lulet'a n. Rotterdam Vlaardingen. Stad Zaltbommel Lissabon n. Kirkcaldy p 5 Ouessant. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochmonar, Vancouver n. Rotterdam 6 te Liverpool. Binnendijk Philadelphia n. Rotterdam 6 te Norfolk. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Zuiderkerk (thuisreis) 6 te Colombo. Gaasterkerk 6 van Hamburg naar Rotter dam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Rietfontein 7 n.m. v. Bremen n. Hamburg. JAVACHINAJAPANLIJN. Tjisondari 5 van Batavia te Hongkong. Tjikembang 5 van Hongkong n. Muntok, KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles, Beyrouth n. Rotterdam p. 7 (1 v.m.) Lydd. Amazone 6 van Huelva n. Setubal. Bennekom Amsterdam n. Chili 5 van Callao. Fauna 6 van Bari n. Catania. Orpheus, Amsterdam n. Gothenburg 6 n.m. te IJmuiden. Stella 6 van Bourgas n. Vama. Tiberius 6 van Vigo n. Lissabon. Titus 6 5 n.m. van Hamburg n. Amsterdam. Orion, Savona n. Amsterdam p 6 Gibraltar Stella 7 van Bourgas te Varna. Achilles 7 van Beyrouth te Rotterdam. Titus 7 van Hamburg te Amsterdam. Juno 7 van Amsterdam n. Rotterdam. Vulcanus 7 van Amsterdam n. Rotterdam. Ceres 7 van Amsterdam n. Rotterdam. KON. HOLLANDSOHE LLOYD. Zaanland thuisreis 9 12 midd. te Amsterdam verw. Maasland thuisreis 9 7 v.m. te IJmuiden verwacht. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran 7 8 v.m. van Rotterdam te Ba tavia. ROTTERDAM—ZUID-AMBRIHA LIJN. Alchiba (thuisreis) 6 van Victoria (Br.) STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Roebiah 6 van Hamburg te Amsterd. Marnix v. St. Aid. 6 v. Batavia n. Genua. Tabinta (thuisreis) 5 Juni van Batavia. Poelau Laut 6 van Batavia te Amsterdam. Chr. Huygens (uitr.) 5 van Suez. Poelau Bras thuisreis 5 van Singapore. Johan de Witt thuisreis p. 5 Perim. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverpalm, Vancouver naar N.-Orleans 3 van Los Angeles. Silverwillow, N.-Orleans naar Calcutta 5 v. Lor. Marques. Bintang, Vancouver naar Calcutta 2 van Colombo. Silverbeech 4 van N.-Westminster naar Calcutta, HEEMSKERK R.K. VOETBALVEREENIGING A. D. O. Programma voor 10 Juni: S. V. A. 2—A. D. O. 3, 2.30 uur. A. D. O. 4S. V. A 3, 12.30 uur. A. D. O. B—D. E. M. C, 2.30 uur, Vitesse- terrein. Beslissingswedstrijd DIEFSTAL. Ten nadeele van den boterhandelaar C. B. werd 's nachts voor ongeveer f 7 aan boter en vet ontvreemd. De dief of dieven hebben met een stok, waaraan een spijker was bevestigd de pakjes boter en vet door het kelderraam naar zich toegehaald. SANTPOORT R.K. SPORTVEREENIGING In de gisteravond gehouden bestuursverga dering van de R.K. Sportvereeniging „Sant poort" deelde de voorzitter, de heer P. P. Smit, mede. dat hij zich bij zijn aanstaand periodiek aftreden niet meer beschikbaar zou stellen. WIJK AAN ZEE EEN VOLKSFEEST. Uit de commissie voor volksfeesten te Wijk aan Zee is een voorloopig bestuur gevormd om te komen tot de oprichting eener Ko- ninginnevereeniging, welke o.m. zich ten doel stelt 't houden van het jaarlijksche volks feest. Het is thans reeds zoo goed als zeker, dat dit jaar in de tweede helft van Septem ber een volksfeest gehouden zal worden. ARRON D.-RECHTBAN K DIEFSTAL VAN EEN PORTEMONNAIE Een juffrouw uit Wijk aan Zee kwam op 5 Mei tot de ontdekking, dat haar portemon- naie, die zij kort te voren nog op haar tafel had zien liggen, verdwenen was en zij herin nerde zich, dat even te voren een scharenslij per aan haar deur was geweest, zonder even wel te kunnen zeggen, dat die man de porte- monnaie had weggenomen. Het toeval wilde, dat enkele minuten later de veldwachter Vel- lekoop in den tuin van zijn vader aan den Zeeweg was en toen zag dat de hem bekende scharenslijper zich niet ver van daar op een onbebouwd terrein bevond. Hij schonk daar aan niet veel aandacht, maar toen hij kort daarop op dat terrein kwam, keek hij toch eens nauwkeurig rond en omdat hij den scharenslijper ook nog een beweging had zien maken, alsof hij op den grond stampte, schof felde hij het zand wat weg en vond toen een portemonnaie, waarin onder meer een briefje was met den naam Schipper. De veldwachter kende juffrouw Schipper en zoodoende kón hij de juffrouw haar vermiste portemonnaie terug bezorgen, maar het geld was er uit. Thans stond de scharenslijper voor diefstal terecht. Hij ontkende, maar de getuigenis van den veldwachter was dan toch wel" lieef erg bezwarend en de officier van justitie eischte tegen den man, die reeds eenige ma len voor diefstal en voor dronkenschap is veroordeeld, een gevangenisstraf voor den tijd van 6 maanden. De verdediger Mr. Briët wees er op, dat ver dachte ook verklaard had in gezelschap van een anderen scharenslijper geweest te zijn en vroeg een nader onderzoek voor het ver hoor van dien persoon; de Officier achtte dit niet noodig. Uitspraak over 14 dagen. AGENDA VOOR BEVERWIJK VRIJDAG 8 JUNI Kennemer Theater: „De vrouw dde zich ver kocht" en „Een meisje met temperament". 8 uur. ZATERDAG 9 JUNI Kennemer Theater: „De vrouw diie zioh ver kocht" en „Een meisje met temperament". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: VRIJDAG 8 JUNI Cinema Palace: Two hearts in waltz time. Op het tooneel: Walter Behr met muzikale imitatie van filmsterren. 7 en 9 15 uur. Luxor Sound Theater: Paniek in den die rentuin. 8.15 uur. Rembrandt Theater: Wat nu, kleine man? Op het tooneel De Willards, aecordeonspelers 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 9 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. AANGEKOMEN 7 Juni: Gruno m.s. Londen Borée s.s. Caen Gudur s.s. Malmö Hontestroom s.s. Londen Torkei s.s. Hango Bïoughty s.s. Huil Vechtstroom s.s. Huil Bowling s.s. Leith Gateshead s.s. Newcastle Titus s.s. Hamburg Heminge s.s. Huelva Urd s.s. Powey E. F. Liljevalch s.s. Lulea Glanton s.s. Gdynia VERTROKKEN 7 Juni: Martin Goldschmidt s.s. Newcastle Planter s.s. Middlesbro Otto H. s.s. Leith Maasstroom s.s. Bristol Alacrity s.s. Newcastle Shilka s.s. Leningrad Juno s.s. Rotterdam Vulcanus s.s. Rotterdam Maraboe m.s. Mistley Fortuna s.s. Emden Ceres s.s. Rotterdam Texelstroom s.s. Liverpool Doktershulp op zee. De Braziliaansche pers meldt een eigenaar dig geval van hulpverleening door een dokter vaska in de Stille Zuidzee een groote schat begraven liggen, welke afkomstig moet zijn val\ ej?n reec*s jaren geleden gepleegden zee roof. De afstand naar dit eiland bedraagt on geveer vijf honderd mijl van Tahiti. De schat zou bestaan uit veertien vaten on gemunt goud en een vermogen aan juweelen uit de Inkatempels. Volgens de overlevering zou deze schat in 1848 in handen gevallen zijn van zeeroovers, die een van Cal lao naar Spanje onderweg zijnd schip hadden geplunderd. De ingenieur, die het relaas gehoord had van vrienden in Australië, reisde naar dé aan gegeven plaats en slaagde er werkelijk in een paar juweelen aan het daglicht te brengen. Naar verluidt heeft de expeditie van de Fransche regeering toestemming gekregen om de onderzoekingen verder voort te zetten on der beding, dat de regeering de helft van het gevondene krijgt. Op het oogenblik is de schatgraver onder weg naar Engeland tot het aanschaffen van de nieuwste machines voor zijn werk. Ertsaanvocr. Het Fransche stoomschip Borée is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoog ovens alhier. j

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6