de aardbeiencampagne nadert. Ter navolging. thet eerste zomerconcert. Het Ontbrekende. „Deze zoo domme, en tevens zoo verstan dige tijd"zegt de begaafde, derhalve uit geweken Duitsche journalist Alfred Kerr er gens. En de evenzeer begaafde Spaansche geleer- de-en-publicist José Ortega y Gasset, met de zelfde gedachte bezield, licht haar in zijn boek „De opstand der horden" nader toe, als hij onzen tijd -vergelijkt met den Prins-Re gent van Frankrijk tijdens de jeugd van Lo- dewijk XV. Van dien Prins-Regent ging de roep uit, dat hij alle gaven bezat behalve alleen de gave, er gebruik van te maken. „Wij voelen trouwens geen achteruitgang in dit tijdperk, zegt Ortega y Gasset zoo on geveer. „Wij stellen het niet beneden vroegere tijdperken. Deed de tegenwoordige mensch- heid dat wèl, bewonderde zij een vroegere periode en stelde zij zich die ten voorbeeld, dan zou zij idealen hebben waarnaar zij le ven zou". Het schijnt mij toe dat deze twee zeer scherpzinnige denkers het Ontbrekende van dezen tijd zeer precies hebben aangeduid. Het stellen van de juiste diagnose kan ook hier de onmisbare voorwaarde zijn voor het vin den en toepassen van de therapie. Laten wij het hopen. Dat deze tijd dom zoowel als verstandig is, beseffen wij allemaal. Verstandig in de bijna fantastisch-snelle ontwikkeling van zijn ken nis en de verwezenlijking van zijn technische vindingen, dom in zijn gebrek aan inzicht, in zijn aanvoelen, zijn intuïtie, tenslotte vooral in zijn menschelijk idealisme. Is het tempo waarin de triomfen van het verstand be haald zijn te snel geweest? Hebben de ver standsgaven door haar te groot succes die andere, veel grootere gave, „hoe er gebruik van te maken", verdrongen? Men zou dit gaan veronderstellen, vooral als men de treu rige, beschamende vertooning ziet die zich thans in Genève afspeelt. Een droeviger miskenning van de groote gaven die deze tijd bezit, een droeviger paro die op het besef van de waarde van het Schoone Leven ,en van hetgeen onze taak en roeping daarin zijn, is moeilijk denkbaar. En dat is beschamend, want men kan wel ge makkelijk afgeven op de personen die daar aan het Meer de naties der wereld vertegen woordigen. maar wie even nadenkt zal daar op moeten laten volgen: „Als zij anderen stuurden, zou er dan veel meer bereikt wor den? Als ik er zelf bij was, zou ik dan veel meer uitrichten?" Het is de moeite waard die vragen te stellen, en er in bescheidenheid en zelfkennis een antwoord op te geven. Overal voelt men het groote, armelijke te kort van dezen tijd. Het is mogelijk en aan nemelijk dat men betere menschen naar Genève zou kunnen sturen, maar waarom lei den deze menschen de volleen niet en worden zij dus niet gestuurd? Omdat de aanbidding van het nuchtere verstand, niet die van hooge karaktereigen schappen en diep menschelijk inzicht, in de volken zelf overheerscht. Het is hetzelfde nuch tere verstand, gepaard aan het daarbij - vereischte cynisme, dat domme massa's de „horden" van Ortega y Gasset's werk, yioor- deelig poogt te hanteeren. En voelt dit ver stand zijn -'jen begrenzingen en tekortko mingen, dan doet het maar luidkeels een beroep op de jeugd. Niets makkelijker dan een beroep op de jeugd, waarmee men meteen de verantwoording zoo'n beetje van zichzelf af schuift. Maar de jeugd, die de toekomst is, is niet het heden. Het heden zijn de menschen die thans in het volle leven staan, op wier schouders de verantwoording drukt, ook voor de noodzaak dat de huidige jeugd de toekomst levend zal bereiken, en die zich met geen mooie praatjes aan die verantwoording kunnen onttrekken. Zij kunnen het heden niet tot toekomst ma ken, en de zaak aan jongeren, ongevormd en onrijp, overlaten. Zij kunnen die jongeren wel, door hun eigen machteloosheid en futloosheid, in hun ondergang meeslepen. Dat is geloof ik, de machtige waarschuwing die van woorden als die van Alfred Kerr en José Ortega y Gasset uitgaat. R. P. BEVERWIJK BEVOLKING. Ingekomen: C. A. Groen, dienstbode, Von- 'dellaan 13, van Heemskerk. P. M. J. Eldering, zonder, Peperstraat 17, van Zandvoort. A. Ver hoef, houtbewerker, Wolff en Dekenstraat 4, van Wijk aan Duin. M. H. Blom, huishoudster, Heemskerkerweg 8, van Hilversum. P. Draaijen, arbeider, Alkm. weg 22, van Wijk aan Zee en Duin. J. G. Rumping, arbeider, Baanstraat 30, van Wijk aan Zee en Duin. C. Brasser, arbei der, Kloosterstraat 23, van Wijk aan Zee en Duin. G. G. van Harselaar, brievenbesteller, Boeweg 7, van Wijk aan Zee en Duin. R. War- rink, arbeider, Woonwagenkamp, van Barsin- gerhorn. H. Kok, zonder, Dr. Schuijfstr. 31, van Zaandam. L. van Schie, slager, Zeestraat 36, van Boskoop. Van der Peijl. marechaussee, Marechausseekazerne, van Wijhe. A. Stoppa, werkmeester, Strick van Linschotenstr. 26, van Den Haag. A. Stoppa, zonder, Strick van Lin- schotenstraat 26, van Den Haag. Vertrokken: G. van der Wegen, zonder, naar Leiden, Kastanjekade 25. J. Tuijp, zonder, naar Edam. Meerzijde 408. J. W. Mebus, fabr. arb., naar Heemskerk, Rijksstraatweg 12. A. IJzelendoorn, zonder, naar Heemstede, Paulus Potterlaan 9. C. J. Korsman, winkelbediende, naar Haarlem, Kleverlaan 247. M. E. Appel, zonder, naar Velsen, Engelmunduslaan 43. L. Hendrikse, onderwijzer, naar Nederhorst den Berg, B 92. R. Harms, los arbeider, naar Vel sen, Heidestraat 6. S. H. Huhl, zonder, naar Velsen, Hadleydwarsstraat 2. De regen doet wonderen. „EET MEER AARDBEIEN". „Alle hens aan dek' in Kennemerland'' stond onder een plaatje in de krant te lezen. Deze woorden hadden niets met de scheepvaart te maken, zij moesten alleen maar dienen om de menschheid er op attent te maken, dat in Kennemerland de heele tuindersbevolking en haar aanhang is opgetrommeld om de behulp zame hand te bieden bij het oogsten van de aardbeien. „Ze zijn prachtig rijp" stond er ook nog bij en het is al evenmin waar, als de scheeps term, die hierboven werd vermeld, voorzoover deze althans op - aardbeien werd toegepast. De tuinders in Kennemerland zijn er al lang aan gewend geraakt, dat de fotopers het aard beienseizoen met behulp van een negatief uit het archief van vorige aardbeiencampagnes al vast maar voor geopend verklaarden, al viel er geen aardbei te bekennen. Maar op den vreemdeling, moet het al een heel zonder lingen indruk me" °n, wanneer hij op de aard beienvelden niets van deze groote drukte kan ontdekken. Dat is niet te verwonderen, want zoover is het nog niet. De vroege aardbeien soorten beginnen nu snel aan te rijpen. Na een lange periode van droogte, die op de vruChtzetting een zeer belemmerenden invloed uitoefen-de, heeft de gevallen regen vooral op de hooger gelegen akkers wonderen gedaan. He-t rijpingsproces vordert nu snel en binnen enkele dagen zullen de vroege aardbeien in steeds grooter wordende hoeveelheden wor den aangevoerd.. De veiling „Kennemerland" heeft reeds besloten met ingang van a.s. Dins- aparte aardbeienveilingen te houden. Daarna zullen dagelijks de aangevoerde aard beien over de klok worden verkocht. Het perspectief voor de markt schijnt ook dit jaar niet zeer bemoedigend te zijn. De vooruitzichten op export zijn wel zeer mini maal, de oogst zal wel weer in zijn geheel voor het binnenland bestemd zijn en afzet vinden bij de fabrieken en den tusschenhan- del. Te oordeelen naar de noteeringen van de nu reeds regelmatig op de groentenmarkt aangevoerde aardbeien kunnen ook de ver wachtingen omtrent den prijs niet hoog ge spannen zijn.Ook de aangevoerde hoeveelheden en tot op zekere hoogte ook het speculatief element in den aardbeienhandel spelen in de prijsregeling van de markt een rol. Over het „beschot" van den oogst loopen de meen in gen onder de tuinders nogal uiteen. De stand van het gewas is nogal wisselvallig. De lager gelegen velden en ook de aardbeien- tuinen langs de Creutzberglaan hebben de droogte-periode het beste doorstaan. Op de hoogere gronden was het gebrek aan water aan de vruchtzetting zeer goed merkbaar. De propaganda voor het Kennemer product zal ook in 't a.s. seizoen weer door de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer worden ter hand genomen. De bekende aardbeien folder zal weer in ruime mate worden verspreid. Aan vreemdelingen zal gelegenheid worden geboden op de velden aardbeien „zoo van de struik" te consumeeren. Ook de restaurants hebben zich op deze campagne ingesteld en verstrekken tegen ei- vielen prijs aardbeien met slagroom. De pro paganda voor de aardbeien zal allicht ten goede komen aan den afzet. BURGERLIJKE STAND: (Met ingang van 1 Juni zijn de ijlgesprekken per telefoon met Indië vervallen). Sinds d' eersten van de maand is 't uit met ijlgesprekken Per telefoon met d' Oost besluit van P.T.T. Die maatregel kan ons slechts tot voldoening strekken, Dat 's andre pee-tee-thee, dat is een goed idee. Er is niets tegen om met Indië te praten, Daarvoor is 't- kabelnet tenslotte aangelegd, Maar wie aan 't ijlen slaat, die kan het beter laten, Er wordt toch veel te veel al overijld gezegd. De P.T.T. kan zoo op haar terrein genezen, O, kwam er op den duur nu ook nog eens een wet, Dat in de Staten Generaal en, nevens dezen, In den gemeenteraad, het ijlen werd belet. P. GASUS. Ondertrouwd: H. F. Comis en W. Kemp. G. J. de Jong en H. Ladru. Getrouwd: F. Jongsma en S. H. Huhl. Geboren: d. van L. M. BakkerKoster, d. van J. J. JansmaEijkelboom- wonende te Wijk aan Zee en Duin. z. van H. G. Suanet— Amse. d. van A. M. WernkePirovano. Overleden: J. E. Renssen. 89 jr.. wed. v. G. van Diermen. W. Nauta. 51 jr., wed. van A. Maas (gew. hebb. te IJmuiden). KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving het navolgende ten geschenke: van den heer J. J. Zandbergen, een antieke gebeeldhouwde pot van rood aardewerk, opge graven op het terrein van de voormalige hof stede „Meerwijk"; van den heer C. v. d. Laan drie antieke aardewerkborden met afbeeldingen en een al manak van 1850; van den heer G. Berghuis, een boekje met reproducties van schilderijen van Rembrandt. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". 8 Juni 193 Spinazie per kist 3590 cent. Sla per kist 15—35 cent. Postelein per kist 30—40 cent. Wortelen per bos 812 cent. Rabarber per bos 2—5 1/2 cent. Asperges I dik wit per bos 28—36 cent. Asperges II D. BI. per bos 20—26 cent. Asperges III dun W. per bos 1218 cent. Radijs per bos 3—4 cent. Pieterselie per bos 2 1/2—4 cent. Selderie per bos 34 cent. Bloemkool I per stuk 1319 cent. Bloemkool II per stuk 810 cent. Tomaten per K.G. 30 cent. Aardbeien per doosje 10—17 cent. Aardbeien per slof f 0.65f 1.10. Komkommers per stuk 48 cent. Doppers per K.G 2026 cent. Capucijners Br. per K.G. 16 cent. Peulen per K.G. 1425 cent. Snijboonen per K.G. 4054 cent. Dikke boonen per K.G. 72—76 cent. Frambozen per doosje 3544 cent. ZEEHAVEN. Het Nederlandsche motorschip Geziena is van Londen aangekomen met een lading ijzeraarde voor de N.V. Chemica. R.K. ORATORIUM-VEREENIGING Vrijdagavond werd in de bovenzaal van Hotel „Oud-Meerenstein" een bijeenkomst ge houden van zangers en zangeressen teneinde te overwegen van de oprichting eener af dee ling van de R.K. Oratorium-vereeniging, ge vestigd te Haarlem. Het ligt in het voornemen onder leiding van den dirigent Olivier Koop met de R.K. Zangers en Zangeressen te repe teeren voor de groote uitvoering, welke de R.K. Oratorium-vereeniging ter gelegenheid van de Pausfeesten in het najaar te Haarlem zal geven. Bij voldoende deelname zal a.s. Vrijdag avond opnieuw worden vergaderd, waarna de repetities onmiddellijk een aanvang zullen nemen. DE KENNEMER ZWEMCLUB. De leden van de Kennemer Zwemclub volgen reeds met groote animo de zwemlessen onder deskundige leiding in het nieuwe zwembad „Adrichem". Deze* inrichting is op de Zondag middagen van 12—2 en des Maandagsavonds van 6.30 tot 9.30 uur gereserveerd voor de leden van de Kennemer Zwemclub. EEN UITSTEKEND PROGRAMMA. Maandagavond te 8 uur geeft de Bever wijksche Harmoniekapel in de gemeentelijke muziektent op het C. H. Moensplein het eerste buitenconcert, een mededeeling, die door de trouwe bezoekers en bezoeksters van deze bui tenconcerten zeker met veel voldoening zal worden vernomen. Het optreden van de Be verwijksche Harmoniekapel geschiedt ditmaal onder, bij vorige zomers vergeleken afwijkende omstandigheden. Vorige jaren toch werden deze concerten door de gemeente gesubsi dieerd met een bedrag van f 300 voor zes con certen. Het was zeer zeker een gevoelig ver lies voor de plaatselijke muziekcorpsen en, als groote vereeniging, voor de Beverwijksche Harmoniekapel zeer in het bijzonder, toen, de gemeenteraad, door de ongunstige tijdsom standigheden, genoodzaakt was, de gewone gemeentelijke bijdrage in te trekken. De Beverwijksche Harmoniekapel zal on danks dezen ongu-nstigen factor de burgerij niet verstoken houden van goede concerten en alsof er niets veranderd is zullen de mannen van Hofmeester Maandagavond een van hun tot een traditie gegroeide concerten geven. De populaire kapel verdient daarvoor aller waardeering, welke zich naar onze meening het beste zal kunnen uiten niet alleen in een druk bezoek van het eerste zomeravond-con cert in dit seizoen, maar bovenal door een aandachtig gehoor voor de uitgevoerde mu ziek. Het programma is ditmaal wel van eeai zeer goede samenstelling en van hoog muzikaal gehalte. Inderdaad telt het eenige voortreffe lijke composities voor blaasorkest en niet min der goede arrangementen. Onder de bekende goede leiding van den heer H. W. Hofmeester zal de Beverwijksche Harmoniekapel Maan dagavond onderstaand programma ten ge- hoore brengen: 1. Per aspera ad Astra, marsch. Urbach. 2. Hebriden - ouverture Mendelssohn-Bar tholdy 3. Carmen Sylva, walzer, Ivanovici. 4. 1ste Arlesienne-suite, G. Bizet- a. Prelude, b. Menuetto. c. Adagio, d. Carillon 5. Figaro's Hochzeit, ouverture Mozart. 6. Czardas uit „Die Ge-ist der Woiwoden" Grossmann 7. La Valse des Poupés Bayer. 8. Marche-finale. KRACHTSPORTVEREENIGING D. O. K. Ook bij den tweedoen wedstrijd van het ne- derla-gentournooi, georganiseerd door de K-rachtsportvereeniging D. O. K. is het de be zoekende vereeniging niet gelukt D. O. K. een nederlaag toe te brengen. De Beverwijksche vereeniging won met groot verschil van Achil les uit Wormerveer. Donderdag 14 Juni komt „De Halter" uit Zaandam op bezoek. D. O. K. verwacht voor dezen derden nederlaagwedstrijd veel publiek, omdat dien avond spannende partijen ver werkt zuilen w-orden. HET JUBILEUM DER V. V. „BEVERWIJK. Het vijf tien-jarig bestaan der voetbalver- eeniging „Beverwijk" zal op Zaterdag 16 Juni feestelijk worden herdacht. Deze feestelijke viering van het derde lustrum van de club der roodbroeken zal geschieden door middel van een soiree-danssant in het veilingsgebouw Centrum" Het duo Els en George du Bree zal optre den met liedjes en transformaties. De muzi kale medewerking berust bij Fred's Old Fel lows Band. De leiding van den feestavond is in handen van den balletmeester Red. Brinski. DE WIELERWEDSTRIJDEN IN HET SPORTPARK. Het programma van de wielerwedstrijden in het 'Gemeentelijk Sportpark, welke Zon dagmiddag als onderdeel van den tweeden V.V.V.-sportdag door de B.R.C. „Kennemer land" worden gehouden, vermeldt de volgende nummers: 1. Afvalwedstrijd voor renners uit de B. klasse, 10 deelnemers. Prijzen zilveren beker, zilveren lauwertak, zilveren medaille. 2. Achtervolging over 20 ronden A-klasse. 8 renners. Prijzen: 4 groote zilveren medailles voor het winnende peleton. 3. 20 ronden rit voor renners der C-klasse. 12 deelnemers. Prijzen: zilveren lauwertak. 2 zilveren medailles. 4. Koppelwedstrijd over 80 ronden volgens het zesdaagsche systeem. 9 deelnemende kop pels. Prijzen: 2 zilveren bekers, 2 zilveren lauwertakken, 4 zilveren medailles. Zooals wij reeds berichtten geschiedt de prijsuitreiking van de wedstrijden niet in het Sportpark maar in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein". In verband met de te verwachten groote toe loop bestaat tot heden Zaterdagavond 10 uur gelegenheid van den voorverkoop van toe gangsbewijzen gebruik te maken in de sigaren magazijnen van de heeren Lindner, Breestraat en v. d. Wel, Schans. De voetbalwedstrijd om den V.V.V.-beker tusschen Beverwijk en W.F.C. vangt direct na afloop va nde grasbaanwedstrijden aan. WIJK AAN ZEE In Litauen heeft een militaire putsch plaats gehad ten gunste van den vroegeren minister-president Woldemaras (links). Aan den huidigen staatspresident Smetana (rechts) is een ultimatum gesteld. I TREKHONDEN. De jaarlijksche hondenkeuring zal dit jaar plaats hebben a.s. Donderdag 14 Juni des na middags 2 uur op het plein voor het raadhuis. HEEMSKERK HOLLAND—AMERIKA LIJN. Damster-dijk, Rotterdam n. Vancouver 8 te Willemstad. Binnendijk, Philadelphia n. Rotterdam, 7 v. Norfolk. Lochkatrine, Rotterdam naar Vancr. 7 v. Hole H. Narenta, Vancouver n. Rotterdam 7 te Bal boa. Volendam, New-York n. Rotterdam 10 (6 n.m. G. T.) te Plymouth en (11,50 n.m.) te Rotterdam. HALCYON LIJN. Stad Zaltbommel, Lissabon n. Kirkcaldy 6 (6.1 n.m.) 25 mijl Z. van Niton. Vredenburg 7 v. Lulea n. Maasburg 7 v. Emden te Narvik. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk 7 van Rotterdam, te Beira. Rietfontijn 8 van Bremen te Hamburg. Heemskerk (uitreis) 8 (n.m.) v. Antwerpen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN Serooskerk (thuisreis) 6 van Osaka. Zuiderkerk (thuisreis) 7 van Colombo. Gaasterkerk 8 van Hamburg te Rotter dam. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisidane 7 van Shanghai naar Java. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 8 van Rotterdam te Amster dam. Almaar, Chili naar Rotterdam, 7 v. Liver pool via Antwerpen. Amazone 7 v. Huelva te Setubal. Aurora 7 van Catania n. Venetië. Bodegraven 6 van Arica n. Mollendo. Boscoop 8 van Hamburg te Antwerpen. Calypso 8 van Venetië te Amsterdam. Ceres 8 van Amsterdam te Rotterdam. Deucalion 7 van Genua n. Patras. Hercules 7 (9.30 n.m.) v. Amsterdam te Hamburg. Juno 8 van Amsterdam te Rotterdam. Perseus, Amsterdam n. Kopenhagen p. 8 Holtenau. Poseidon, Amsterdam n. West-Indië 7 (12 midd.) 130 mijl N.W. van Flores. Saturn us, W.-Indië n. Amsterdam 7 (10 n.m. 4 mijl van Lizard, 9 (n.m.) verwacht. Simon Bolivar, Barbados n. Amsterdam 7 (6.52 v.m.) 500 mijl Z.W. van Land's End.. Stuyvesant, Paramaribo n. Amsterdam 8 (4 n.m. te Plymouth verwacht. Telamon 7 van Malta n. Alexandrie. Trajanus 7 v. Belize n. Pto Cortes. Venezuela, Amsterdam n. Barbados 7 van Madeira. Ajax 8 Juni van Kopenhagen naar Am sterdam. Hebe. 7 Juni van Danzig te Stettin. Vulcanus 8 van Rotterdam n. Faro v. o. Euterpe 8 van Amsterdam naar Bor deaux. Orpheus 8 van Amsterdam naar Gothen burg. Irene 8 Juni van Amsterdam naar Kopen hagen. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia (uitreis) 7 (10 n.m.) van Southampton, Amstelland (thuisreis) 7 van Santos. Gaasterland (uitreis) 6 te Rio de Janeiro. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 7 te Singapore. Agnita 7 te Avonmouth naar Rouaan. Aldegonda 4 van Pladjoe naar Tjilitjap. Aletta 6 van Singapore n. Soesoe. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) 7 (5 n.m.) v. Tan- ger. Slamat (uitreis) 8 Juni (2 n.m.) van Mar seille. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Machaon, Batavia n. Amsterdam 8 te Pe- nang. Alcinous, Amsterdam n. Batavia 8 van Be- lawan. Hector, Japan n. Rotterdam 8 te Mar seille. Menestheus, Japan n. Rotterdam 8 van Co lombo. Stentor, Batavia n. Amsterdam, 8 van Port Said. Theseus Batavia n. Amsterdam p. 7 Gibral tar. Aeneas, Japan n. Rotterdam 7 van Hon- kong. City of Eastbourne, Japan n. Rott. 6 van Shanghai. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Bintang 7 van Vancouver te Calcutta. Silverwillow N.-Orleans n. Calcutta 7 te Beira. Silvermaple, Calcutta n. Vancouver 4 van Macassar. Saparoea 6 van San Francisco n. Calcutta. Silverbelle, Vancouver n. Calcutta, 6 te Batavia. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (thuisreis) 7 van Belawan. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Zaterdag, 8 Juni 1934, radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-radio: Alcyone. Aldabi, Alchiba, Alwaki, Chr Huy- gens, Indrapoera, Joh. v. Oldenbarnevelt Joh. de Witt, Kota Agoeng, Kota Nopan, Kota Pi nang, Marn. van St. Aldegonde, Orania, Oranje Nassau, Poelau Bras, Poelau Tello, Rotterdam H.A.L., Sibajak, Simon jBolivar, RAADSVERGADERING Vrijdagmiddag vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van burgemeester W. Vreugde. Na vaststelling der notulen deed de voorzit ter mededeeling van de ingekomen stukken, o.a. een verzoek van J. Th. v. d. Maat om de sloot voor zijn perceel te rioleeren. B. en W. stelden voor dit stuk voor kennis geving aan te nemen. De heer De Vries, lid van de waterloo- zing-commissie meende, dat het verzoek moest worden ingewilligd. De voortschrijden de bebouwing maakt daar ter paatse een be hoorlijken toestand noodzakelijk. De kosten zouden volgens spr. niet hoog zijn. Ook de heer N. Hennemali drong op rio- leering van deze sloot aan. De heer K1 a a s s e was van meening, dat er iets aan de op de sloot uitkomende riolee- ringen moet haperen. De voorzitter herinnerde er aan, dat verscheidene eigenaren in gebreke zijn ge bleven te rioleeren. Het zou een precedent scheppen, wanneer de gemeente de zaak in orde maakt. Het adres werd voor kennisgeving aange nomen. De termijn van ontruiming van de onbe- woonbaarverklaarde woning aan de Star straat 3 werd op verzoek van den eigenaar met een jaar verlengd. Het kohier voor de Hondenbelasting 1934 werd vastgesteld op f 461.50. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om de crediet-overeenkomsten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten groot f 60.000 en f 50.000 te verlengen van 30 Juni tot 31 Dec. a.s. Vastgesteld werden de voorgestelde wijzi gingen van de gemeentebegrooting 1933 en van de beheersverordeningen. Ingekomen was een schrijven van den Mi nister, die in verband met de noodlijdendheid der gemeente een heffing van tien pet. op de entree-prijzen der openbare vermakelijkhe den te laag achtte. B. en W. stelden voor de verordening te wijzigen en de heffing te be palen op 20 pet. De raadsleden kantten zich heftig tegen dit voorstel. De heer De Vries vond dit zelfs in het nadeel van de gemeente. Hij wilde de Heems- kerksche jongelui liever in de gemeente hou den en dat is met de voorgestelde heffing van 20 pet. zeker niet mogelijk. De heer K 1 a a s s e concludeerde uit het ministerieele voorschrift, dat de raad overbo dig wordt. „Als je geen hand hebt, kun je geen vuist zetten", zei wethouder Henneman en hij bedoelde daarmede, dat de gemeente niet in zulke rooskleurige omstandigheden verkeert, dat zij zich de weelde kan veroorloven een ministerieelen wensch naast zich neer te leg gen. Ook de voorzitter betoogde, dat het noodzakelijk was aan den wensch van den Minister gevolg te geven. De raad sprak zich met 2 tegen 9 stemmen uit tegen het voorstel van B. en W. Alleen de wethouders stemden voor. De voorzitter merk te laconiek op, dat hij het den Minister zal mededeelen. Eveneens op verlangen van den Minister werd een wijziging gebracht in de verorde ning op de heffing van de besmettelijke ziek- tengelden. Aan het verlangen van Ged. Staten werd tegemoetgekomen door het reglement van het Algemeen Armbestuur aan te vullen met een bepaling omtrent het benoemen van nieuwe functionarissen, het vaststellen van instructies enz. Ook in de bouwverordening werden op ver langen van Ged. Staten eenige wijzigingen aangebracht. Op voorstel van B. en W. werd de onder linge afstand van eventueel aan de Marquet- telaan te bouwen perceelen op 50 M. bepaald uit de erfscheiding. Bij de rondvraag informeerde de heer Klaasse naar den stand van zaken betreffen de zijn reeds vroeger gedaan verzoek, om na bij het raadhuis een gebouwtje te plaatsen, dat kan dienen als bergplaats. Ook brak de heer Klaasse een lans voor aansluiting bij de waterleiding van perceelen die achteraf gelegen zijn. Spr. wilde een actie instellen bij de gemeenteraden, om er bij de Provincie op aan te dringen, dat alle inwo ners van Noord-Holland aangesloten worden bij den gemeenteraad. De voorzitter zegde toe een en ander in overweging te zullen nemen. In antwoord op een desbetreffende vraag van den heer J. de Wit deelde de voorzitter mede bij den Minister een verzoek te hebben ingediend, om het onderhoud van de wandel paden in „Marquette" ook in het vervolg Dij wijze van werkverschaffing te doen geschie den. De heer De Wilde wees op de ontwate ring der gronden door verlaging van het wa terpeil en gaf in overweging het water in de beken op te houden, voornamelijk in het be lang van de tuinbouwproducten. De voorzitter zal dit vraagstuk onder de oogen zien. De heer D e W i t informeerde of de begroo ting voor 1934 na gewijzigd te zijn is terug gezonden. De voorzitter beaamde dit, doch merk te op, dat het slechts enkele administratieve wijzigingen gold, die B. en W. meenden wel zonder den Raad meenden te kunnen afhan delen. Wethouder Henneman deelde mede, dat de aangebrachte wijzigingen niet zoo ge ring waren, als de voorzitter wel deed voor komen. Spr. heeft er dan ook in het college op gewezen, de begrooting te wijzigen zonder den raad er in te kennen. De voorzitter sloot hierna de vergadering. Slamat, Veendam Venezuela, Volendam Zee landia Poelau Tello, Sabang Radio. ■?e^Ialve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen radio te bereiken. AANGEKOMEN 8 Juni: Atherton s.s. Middlesbro Sambre m.s. Rotterdam Pauline s.s. Huelva Hetton s.s. New Castle Calypso s.s. Venetië Beijerland s.s. Sunderland Achilles s.s. Alexandrië Prowess m.s. Londen Friesland s.s. Leningrad Geziena m.s. Londen Speedfast s.s. New Castle Rotterdam m.s. Houtson Dan s.s. Gefle 8 Juni: VERTROKKEN Plato s.s. Blyth Oskar Friedrich s.s. Rotterdam Otto s.s. Methil Sambre m.s. Parijs Euterpe s.s. Bordeaux Borée s.s. Rotterdam Ek s.s. Fredrikstad Orpheus s.s. Gothenburg Irene s.s. Kopenhagen Brough.ty s.s. Kirkcaldy Atherton s.6. Middlesbrg

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6