DE BILT 1 VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip van verm. aankomst Amstelland Buenos Aires 29 Juni Aurora Venetië Chili Bodegraven Chili Batoe Ned. Indië 24 Juni Berengar Buenos Aires 7 Juli Bennekom Chili Berenice Oporto Breitenburg Sornaes 15 Juni Cordillera West Indië 15 Juni Crijnssen W. Indië Calypso Hamburg Desio B'. Aires Dykwater Archangel 14 Juni Diana Borga Edvard Leningrad 15 Juni Enggano Ned. Indië 25 Juni Edmund Halm Danzig 16 Juni Eurymedon Batavia 19 Juni Euterpe Bordeaux Freiburg Ned. Indië 19 Juni Fauna Venetië 23 Juni Flandria Buenos Aires 7 Juli Ganymedes Bourgas 2 Juli Galgewater Archangel 20 Juni Halesius Bur m ah 17 Juni Homeside La Plata 4 Juli Harpenden La Plata 28 Juni Den Haag Aruba Irene Kopenhagen 19 Juni Joh. de Witt Ned. Indië 23 Juni Joh. v. Oldebarneveldt Batavia Kreta West Indië 9 Juli Klipfontein Zuid Afrika 23 Juni Leeghwater Arch,angel 17 Juni Margaritis La Plata 12 Juli Menes Ned. Indië 10 Juli Batavia 2 Juli Maaskerk West Afrika Goole 13 Juni Orania B. Aires 16 Juni Orpheus Gothenburg 18 Juni Polyphemus Ned. Indië 26 Juni Poelau B'ras Ned. Indië 4 Juli Polydorus Hamburg 14 Juni Perseus Stettin 17 Juni Poelau Laut Hamburg Rio de Janeiro La Plata 3 Juli Rudolf Londen heden Stentor Ned. Indië Serooskerk Japan Sirrah Archangel Sigulda Haukipudas Saxen Otterbachen (v. IJm.) heden Salland Buenos Aires Bourgas 15 Juli Saturnus Hamburg Springfontein Hamburg Simon Bolivar Hamburg 24 Jun i Tabinta Ned. Indië Trompenberg Brahestad 15 Juni Thuban Archangel 19 Juni Telamon Alexandrië Ned. Indië 18 Juli Vesta Alexandrië 30 Juni Waalhaven Archangel 17 Juni Weissensee Bahia Blanca Zuiderkerk Japan 17 Juni Zwartewater Archangel Laatste bericht 9 Juni van Rio de Janeiro. 12 Juni van Triest. 6 Juni van Oura§ao, 6 Juni van Arica. 1 Juni van Belawan. 8 Juni van Diamante. 5 Juni van Callao, pass, 12 Juni Dungeness. 9 Juni vertrokken. 14 Juni van Cherbourg. 12 Juni van Barbados, in lading. in lading. pass. 9 Juni Lodingen, in lading. 9 Juni vertrokken, pass. 8 Juni Perim. 12 Juni vertrokken, in lading. in lading. 11 Juni van Marseille. 10 Juni te Palermo. 14 Juni vertrokken. 10 Juni te Limni. 11 Juni vertrokken. pass. 9 Juni Gibraltar. 2 Juni van Montevideo.- 26 Mei van Rosario. in lading. 13 Juni te Gdynia. 9 Juni van Pt. Said, in lading. 14 Juni van Cartagena. 12 Juni van Marseille. 9 Juni vertrokken. 6 Juni v. Mer del Plata. 6 Juni van Colombo. 9 Juni van Belawan. 12 Juni van Las Palmas. 12 Juni vertrokken. 12 Juni van Lissabon, in lading. 11 Juni van Perim. 8 Juni van Penang. 13 Juni van Bremen, in lading. in lading. 1 Juni vertrokken. 11 Juni vertrokken. 8 Juni van Pt. Said. 6 Juni van Osaka. 12 Juni van Lodingen. 8 Juni vertrokken. 6 Juni vertrokken. in lading. 10 Juni van Stamboul. in lading, in lading, vertrekt 23 Juni. 8 Juni van Padang. 9 Juni vertrokken. 10 Juni vertrokken. 12 Juni vertrokken. 10 Juni van Singapore. 12 Juni van Malta. pass. 11 Juni Honningsvaag in lading. 7 Juni van Colombo. 12 Juni van Röst. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Vissschershaven Hoogovens Papierfabriek Zweedsch Zweedsch Finsch m.s. s.s. Inger Saxen Uuras Smögen Otterbalken Koivisto makreel erts hout IJMUIDEN RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Donderdag, 14 Juni 1934, radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Alcyno, Alchiba, Chr. Huygens, Cottica, Crijnsen, Joh. de Witt, Kota Nopan, Kota Pi nang, Kota Tjandi, Marn. v. St. Aldegonde, Orania, Poelau Bras, Poelau Roebiah, Rotter dam, Sibajak, Slamat, Veendam, Venezuela, Volendam, Zeelandia. Poelau TelloSingapore Radio. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen-radio te bereiken. Groote diepgang. Het met petroleum van Batoum aangekomen motorschip „Teresa Odero" passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,7 M. Hout voor Velsen. Het Finsche stoomschip „Uuras" is heden met een lading papierhout van Koivisto aan gekomen voor de Papierfabriek te Velsen. TRADER HORN IN THALIA. Het nieuwe programma van Thalia brengt een „oude" film, maar een film, die evenals „De Jantjes" als een buitengewone schlager beschouwd kan worden en die om die, reden voor een reprise in aanmerking komt. Velen hebben deze film gezien,'velen zullen haar nog eens willen zien en degenen die haar nog niet hebben gezien, mogen ditmaal de ge legenheid niet laten voorbijgaan want Trader Horn, zoo anders dan andere films boeit van het begin tot het einde; het is een film die men niet licht vergeet. In verband met het lange daglicht beginnen de voorstellingen te 8.30 uur. DE VERLOTING VAN D.C.IJ. De verloting van D.C.IJ. die gisteravond onder politietoezicht in Kennemerhof plaats vond, had het volgende resultaat: le prijs, gouden horloge no. 1204, 2e prijs, electrische strijkbout: 749, 3e prijs electrische schemer lamp: 829, 4e prijs electrisch hanglampje: 925, 5e prijs, kussen: 576. Verder vielen prijzen op de volgende num mers: 1250, 294, 634, 940, 1230, 312, 1274, 526, 223, 639 en 1025. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 0.65f 0.53. Griet pe 50 kilo f 30f 12.50 Tongen per kilo f 0.85f 0.46. Groote schol per 50 kilo f 23,50 iMiddelschol per 50 kilo f 31f 19. Zetschol per 50 kilo f26f 16. Kleine schol per 50 kilo f 21-—f 2.60, Bot per 50 kilo f 3.60 Schar per 50 kilo f 4.20f 1.35. Tongschar per 50 kilo f 26f 20. Vleet per stuk f 1.43. Kleine poon per 50 kilo f 5.40f 4.20. Groote schelvisch per 50 kilo f 28 Middelschelvisch per 50 kilo f 2d. KI. middelschelvisch p. 05 kilo f 18.50f 12.50 Kleine schelvisch per 50 kilo f 11.50f 2.80. Kabeljauw per 125 kilo f 42f 23.60. Groote gullen per 50 kilo f 11.50f 7. Kleine gullen per 50 kilo f 7f 3.50 Leng per stuk f 1.25f 0.68. Heilbot per kilo f 0.75f 0.50 Wijting per 50 kilo f 4f 1.60 Koolvisch per stuk f 0.25. Makreel per 50 kilo f 7f 5.60 BESOMMINGEN. Trawlers: Timor IJm. 491 300 manden f 1930. Oentoeng IJm. 131 100 manden f 1140. De Zwaluw IJm. 90 120 manden f 1110. Poolzee IJm. 77 125 m. f 1260 Claesje RO. 46 m. f 1640. Kotters: E 142 f 540. E 390 f 770. E 436 f 460. Loggers: KW. 39 f 640, KW 104 f 580, K]W. 24 630, KW. 60 f 330. ZWARE STRAF VOOR VERKEERSONGEVAL. CHAUFFEUR WAS DOOR SLAAP OVERMAND. Op 26 Maart jl. werd onder de gemeente Tegelen de voerman Vaessen met zijn paard dat voor een kar gespannen was, doodgere den door een vrachtauto bestuurd door een 28-jarig chauffeur, die zich daarvoor had te verantwoorden voor de rechtbank te Roer mond. Verd. wist dat hij een kar voor zich had gezien, maar op het moment van passeeren scheen hem de slaap overmand te hebben. 's Zondags was hij met zijn meisje uit ge weest naar Duitschland en laat terug geko men. Den voerman, die met paard en kar geheel rechts van den weg reed, trof geenerlei schuld. Hij en het paard werden op slag ge dood. De officier van justitie eischte tegen ver dachte zes maanden gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de bevoegdheid om een motorrijtuig te besturen. meldt: Hoogste barometerstand 766.6 m.M. te TorShavn. Laagste barometerstand 752,5 m.M. te Stockholm. en voorspelt: zwakken tot matigen Westelijken tot Noorde lijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Later af nemende bewolking. Weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. Thermometer Hoogste gisteren F 60. Laagste hedennacht F 52. Hoogste heden F 60. Barometer Hedenmorgen 9 uur 763 mJM. Neiging stilstand. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Temperatuur Zwemvereeniging V.Z.V. Lucht F 62. Water F 64. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 5 uur, n.m. 5.24 uur. Zaterdag v.m. 5.36 uur, n.m. 5.57 uur. Zondag v.m. 6.11 uur, n.m. 631 uur. ARROND.-RECHTBANK UITSPRAKEN. Neef, die oom wilde bestelen. De Amsterdammer, die te Haarlem zijn oom en tante ging bezoeken met de bedoeling hen te bestelen en die zijn oom met een nijp tang op het hoofd sloeg, werd wegens poging tot diefstal met geweldpleging veroordeeld tot 3 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, con form den eisch. Verdediger was mr. D. de Jong. Dood door schuld. De Alkmaarsche bestuurder van een vrachtauto, die op den Wijkerstraatweg bij de Velserpont een bakfiets had aangereden, waarnaast de bestuurder liep, tengevolge waarvan deze zoo ernstig werd getroffen, dat hij onmiddellijk dood was, werd wegens het veroorzaken van den dood door schuld veroordeeld tot 3 maanden hechtenis met ontzegging van het recht om een auto te be sturen voor den tijd van 6 maanden. Geëischt was vier maanden hechtenis. Aanrijding door N.Z.H.T.M. op 17 Sept. van het vorige jaar reed een rij tuig van de Zandvoorter tram een auto aan, toen het van het viaduct onder Aerdenhout de Leidschevaart opreed. Voor de auto bevond zich een vrouw, die onder de treeplank van het tramrijtuig terecht kwam en zoodanig werd gewond, dat zij bijna onmiddellijk over leed. De bestuurder van de Zandvoorter, die te- terecht had gestaan wegens het veroorzaken' van den dood door schuld en tegen wien 6 weken hechtenis was geëischt, werd vrijge sproken. Verdediger was Mr. Waslander uit Utrecht. WEER NIEUWE BEZWAREN TEGEN DE AMSTERDAMSCHE BEGROOTING. Naar de Tel. verneemt, zijn tegen de on langs bij Ged. Staten van Noord-Holland in gediende herziene Amsterdamsche begroo- ting 1934 opnieuw bezwaren gerezen. Voorjaar. Het was één van die dagen, waarop de aar de voorzichtig een vochtigen vinger uit steekt, even aan een zonnestraal tipt-en zegt ,,'t wordt al warm". Eén van die dagen waar op de kastanjebladeren hun bruine winter mantel van de schouders laten glijden, zich coqueti in het gouden schijnsel baden en hun groen voorjaarscomplet met voorzichtige handen gladstrijken. De vogels probeeren hun stemmen, een enkel trillertje, een wiede- wiet, hier en daar een vreugdeschal. Katers beklimmen de daken hunner uitverkorenen en zingen hun schoonste cantate, inspiree rend de jonge helden tot het maken van rood-gloeiende gediehten op de liefde, welke zij met wapperende manen en blakende geest drift hun jonge en ranke Aanalia's voorbla- ten. Kortom, het werd voorjaar en het men- schelijk hart opende zich voor warme, teedere gevoelens. Milde inspiraties doortrokken het ï-oode bloed en dat bruischende vocht dwong de armen zich te openen om geheel de wereld aan het bonzend hart te drukken. Juffrouw Pieters van het café „Het Ronde Vat" zat op een bank in den Hout en onder ging de natuur. Ze zag frisch groen hier en daar ontluiken en dat deed haar gedachten verwijlen bij malsche slakropjes met gebak ken aardappeltjes en met een klein beetje afschuw dacht ze aan de vette pot erwten soep die thuis op het petroleumstel stond te zeuren. Van die géle sla, met e en eitje! En dan een flensje toe, voor vulling Een pilowsche broek zette zich naast haar. Versleten schoenen scharrelden wat in het zand, Pruimesap spetterde breeduit op den grond. Juffrouw Pieters schrok „chut man!" De rafelige gedaante reageerde niet, maar pruimde verder, als een herkauwende koe met glazige oogen, toch niet zóó glazig, of ze hadden juffrouw Pieter's welgedane rondheid gemeten en getaxeerd. Wéér spet terde het bruine sap in kunstigen boog. „Hè man!! Spuug een anderen kant uit! Die smerige pruime De man keek bot: „Juffrau, as je honger heb, dan pruim jé: Voor ons mense die geen krwei kenne finde, is ter geen brood." „Tja" zuchtte juffrouw Pieters en ze zette zich schrap voor een praatje, onderwijl den man monsterend, die toch wel een knap pos tuur had en denkend aan de tafeltjes uit het café die wel eens een nieuw streekje mochten hebben, 't Werd een politiek gesprek en ieder staatsbewind van weïke richting dan ook, werd grondig afgekamd en alleen dat, wat binnenkort wel zou komen „want ze hcuwe 't toch niet" was het ware en goede. Het einde was dat de man zou komen om de tafeltjes een vervie te geven, tegen natje en droogje -m een kwartje per dag segaregeld. „God 1 sel tje loone" zei de man. Dienzelfden avond stapte hij „Het Ronde Vat" binnen en zen „ik kom maar éffies kïjke 1 hoeveel tafels d'r benne, dan ken ik miteen zegge hoeveel verf u mot hale." En toen, een beetje draaiend aan z'n pet „en meschien ken ik nou vast m'n kwartje voor morrege krijge, 'k heb geen cent in me sak". Juffrouw Pieters dacht aan de erwtensoep waarvan er voor morgen nog genoeg was, maar die eigenlijk niks lekker was in die warmte en aan de slaai die niet eens zoo bar duur was en ze zei „ga maar effe mee naar achtere, dan sel ik je wat snert geve, en hier is je kwartje". Ze deed de erwtensoep in een pan netje en zette dat juist op het gas, toen de café-bel ging. „Roer jij nou effe, ik moet na de bel." Toen juffrouw Pieters na een kwartier terug kwam was de soep op en man plus kwartje door de keukendeur verdwenen. „Hij had honger, die siel". filosofeerde juffrouw Pieters, en zette vast een kwast in het wa ter, dat hij morgen meteen zou kunnen be ginnen te schilderen, 't Was nog nét even voor achten en ze bedacht dat ze de verf nog wel gauw even kon halen Ze zette haar hoed op en trok haar mantel aan en bleef toen luisterend staan. „Warempel, 't reget". Maar ze, bedacht zich niet lang want 't was zoo acht uur en ze greep naar haar parapluie en stapte haastig naar buiten. Maar ze had nog geen stap gedaan, of ze bleef stokstijf staan. „Ja, wéér viel er iets op haar hoed. „Ze keek naar boven om de oorzaak te onderzoe ken, en een groote groene kleverige droppel viel in haar oog. Juffrouw Pieters was zeer resoluut en dus zwaaide ze haai- parapluie óm, teneinde het inwendige te kunnen be- studeeren en daar voor haar verbaasde oogen spreidde zich de erwtensoep uit, die zij in de maag van den rafeligen man vermoedde. Er werd dien avond geen verf gekocht en de ta feltjes deden het nog een poosje zonder, tot juffrouw Pieterse ze door een schilder liet af halen om ze te laten beschilderen, „want ik seg altijd maar, vakwerk is maar alles." SPORT EN SPEL. —Kruid 4 punten; 4 op 3 ronden: Brey— Slheidler 3 punten; 5 op 4 ronden: Baak—Fa bel 5 puten. Uitslag sprint Juniores: 1. Hensen, 2. Kuiper. Achtervolging tusschen A. Molendijk en A. Schaper over 20 ronden: gewonnen door Scha per; deze liep 25 Meter in. volgt VOETBAL. STORMVOGELS—VELOCITAS. Stormvogels komt vermoedelijk als uit: Hollenberg, Haak Sr., Tol, Haak Jr., Prins, v. d. Velde, d. Steen Sr., Fijen, Ketting, Effern, v. d. Steen Jr. Het meespelen van Haak Sr. en Effern is nog niet zeker. DE OLYMPISCHE DAG. DE ATHLETIEK-WEDSTRIJDEN. WATERPOLO. H. P. C. Ill—NEPTUNUS III 5—1. Voor de reserve derde klasse afdeeling B speelde H. P. C. III haar eersten competitie wedstrijd tegen de Zaandammers Neptu- nus III. Direct ontwikkelt H. P. C. een sterk aan vallend spel. Al spoedig kan Derkx naar Sip- kema plaatsen, die de score opent (10). Nep- tunus geeft een zwak tegenspel te zien. Bij het nemen van een vrijen worp door H. P. C. verplaatst Brand zich te vroeg, waarvoor hij het water moet verlaten. Met zeven tegen zes man komt Neptunus gevaarlijk opzetten, doch Wesseling speelt nu een verdienstelijk spel; als na eenigen tijd van zwaar verdedigen Derkx er van door gaat, plaatst hij naar Leloux, die hard inschiet. Keeper Dekker in het Neptunusdoel slaat den bal weg; deze be landt bij Leloux, die fraai inschiet (2—0) rust. Na de hervatting zijn de H. P. C.'ers weer direct aan het woord. Sipkema vergroot met een onhoudbaar schot den voorsprong (30), spoedig gevolgd, na snel doorzetten van Brand door het vierde doelpunt wederom van Sipke ma (40). Neptunus geeft'het niet op; als de H. P. C.-achterhoede even te ver is opgedron gen, profiteert de midvoor er handig van (41). Als Brand zich heeft vrij gemaakt, krijgt hij den hal toegespeeld; hij scoort on houdbaar (5-11). H. P. IV—HAARLEM II (1—3). Al direct bij het uitzwemmen begaat Stuif meel den fout om den bal te vergeten, waar van Captein handig profiteert (01). H. P. C. vertoont een zwak spel, waartegenover Haar lem een enthousiast spel te zien geeft. Cap tein kan na opzwemmm enmet 'n zuiver schot keeper Van Huisstede voor de tweede maal passeeren(02). Enkele malen hebben de H. P. C.'ers pech. «t In de tweede helft gaan de partijen aanvan kelijk gelijk op. C. Kemper zwemt snel op en geeft over aan Stuifmeel, die scoort (12), Bij een aanval van Haarlem ziet Van Huis stede zich voor de derde maal gepasseerd (1—3). H. P. C. UITSLAGEN V. Z. V. I—H. P. C. V 1—1 V. Z. V. II—H. P. C. vn 0—2 H. P. C. adsp. B—H. V. G. B. adsp. B 1—3 onder protest v. H. P. C. Aan de Athletiekwedstrijden ter gelegenheid van den Olympischen Dag op a.s. Zondag in het Olympisch Stadion wordt deel genomen door 100 meter heeren: Berger (1923), Jansen (V.L.), Boersma (A.A.C.), Ossendorp (Trek vogels),. Van Beveren (1923), Houtman (1923). 800 meter heeren: A. Zeegers (A.V.A.C.), Buis (Haarlem), v. d. Booren (Haarlem), Haver (1923), Heymans (A.A.C.), Bouman (A.A.C.), Dop (V.L.), Zijlstra (1926), Scherpenhuizen (Haarlem) en Robert (1923). 110 meter horden; Kaan (Haarlem), Mes man Schultz (1923), Jansz (V.L.), Voogd (Haarlem), Karman (V.L.) en Stakman (T.O.V.). 4 x 100 meter estafette heeren: A.V. 1923 I, A.V. 1923 II, Haagsche ploeg, Blauw Wit, Haarlem en A.A.C. 100 meter dames: Schuurman (K.N.A.U.), Aalten (T.O.V.), Martin (Olympia), Dalmolen (Brunhilde), Doorgeest (A.D.A.) en Hallen beek' (AD.A.). 4 x 100 meter estafette dames: Nationale ploeg (Schuurman, Aalten, Martin, Dalmolen), A.D.A. (Amsterdam)Brunhilde (Leiden)A.W. (Amsterdam) en UD.A. (Utrecht). DAMMEN. DAMCLUB HAARLEM. De uitslagen van de laatst gespeelde par tijen voor de wedstrijden der Damclub Haar lem, luiden als volgt: Hoofdklasse clubkampioenschap: H. W. ZitmanTh. van Wamel 11. Promotie-degradatie wedstrijd: H. A. van AbsC. Dikkeboom 20, R. C. BroekmeierJ. P. Exel Jr. 02. Zomerwedstrijd: Th. van WamelC. v. d. Werff afgebr., P. van WamelB. Gabriël 11, H. W. Zitman M. van Leeuwen 20, W. van DaalenP. Otto- lini 2—0, J. LycklamaJ. P. Exel Sr. 1—1, W. StrooL. P. Huges 20. WIELRIJDEN. H. S. V. DE KAMPIOEN Bovengenoemde vereeniging hield haar we- kelijksche clubwedstrijden op de Heem- steedsche Wielerbaan. Er werd gereden 40 K.M. koppelwedstrijd voor profs en amateurs, sprintwedstrijd 800 Meter, achtervolging sprint Junioren. Uitslag sprint: Finale der Isten: 1. Schaper, 2. Drost, 3. R. Groot (terug gezet naar de 3de plaats wegens binnendoor passeeren) Finale der 2den: 1. Kossen, 2. J. Groot. 3. J. de Bruin. 40 KM. koppel wedstrijd met 3 klassementen deelnemende koppels: Rijneveld—Fruitema; Metzv. Dijk; KruidMoerkerk; Hessels Oudolf; FabelBaak; ScheidierBrey. Na de 39ste ronde liep het koppel Metz Van Dijk 1 ronde in. lste klassement: 1. Metzv. Dijk, 2. Hesseis —Oudolf, 3. RijneveldFruitema, 4 Scheidier —Brey. Wegens een valpartij moest de wedstrijd ge neutraliseerd worden; hierdoor viel het kop pel Moerkerk—Rijneveld uit. Fruitema en Kruid vormden een nieuw koppel. 2de Klassement: 1. v. DijkMetz. 2. Hessels —Oudolf, 3. Kruid—Fruitema, 4. Scheidier— Brey. Laatste klassement: 1. Baak—Fabel, 2. v. DijkMetz, 3. Hessels alleen. 4. Brey Scheidier. Totaal uitslag: 1'. Metz—v. Dijk 13 punten; 2. op 2 ronden: Hessels 8 punten; 3. Fruitema DAMMEN. CLUBKAMPIOENSCHAPPEN HAARL. DAMCLUB. Ph. G. Amelung Jr., behaalt het tweede klasse clubkampioenschap. In den wedstrijd om het tweede klasse clubkampioenschap 19331934 der Baarlem- sehe Damclub is thans de beslissing ge vallen. De jeugdige Ph. G. Amelung Jr., be haalde den titel. Verleden jaar promoveerde de nieuwe kampioen van de derde naar de tweede klasse, zoodat zijn debuut in de twee de klasse wel bijzonder fraai is geweest. Na afloop promoveeren naar de hoofd klasse de spelers die met minstens 1,33 moyenne dezen wedstrijd eindigden. Ph. G. Amelung Jr., D. Kleen, Ph. F. Amelung Sr., J. Poppen en F. W. de Pater promoveerden in- tussehen definitief naar de hoofdklasse. Naar de derde klasse degradeeren de spe lers die met minder dan 0.70 moyenne eindig den. J. M. A. Minderhoud dégradeerde definitief naar de derde klasse. ROEIEN EINDWEDSTRIJD „TELEGRAAF-BEKER" NJORD WINT IN RECORDTIJD. Woensdagavond had de eindstrijd van de Telegraaf-beker-wedstrijden plaats tusschen Njord en Triton. Op de beide bruggen over den Amstel en ook op die bij het Amstelkanaal hadden vele zich een goed plaatsje uit zocht. Het is een buitengewoon mooie race ge worden, die door Njord. gewonnen werd in den recordtijd van 15 min. 42 sec. Beide ploegen hebben een goeden start en gaan er direct in flink tempo van door. Triton slaat in de eerste halve en heele minuut resp. 19 en 37 en Njord resp. 21 en 40. Njord, die ook nu weer boei 2 heeft, weet hiervan goed pro fijt te trekken. De Njord-ploeg vormt weel een mooi geheel. Het waterwerk is krachtig en zuiver. Ook thans is het sturen van Reeser weer keurig. Bij de eerste groote bocht, bij de ringspoorbaan, hebben de Leidenaren een voor sprong van ongeveer 3/4 lengte. De Utrechte naren gaan nu echter mooi inloopen; ook zij nemen goed de bochten. Bij Zorgvlied is hun achterstand nog maar een halve lengte en bij den Wandelweg liggen beide ploegen zoo goed als gelijk. Het wordt nu een pracht race. Bij den Omval, als er nog 1800 Meter geroeid moe ten worden, liggen beide ploegen gelijk. Het wordt nu eenigen tijd een boord aan boord- race. Als de Berlagebrug gepasseerd wordt ligt Triton iets vóór, doch lang duurt dit niet. Weldra is Njord weer bij en liggen beide ploe gen weer gelijk. Triton gaat nu iets afzakken en bij het clubhuis van Nereus liggen de Leidenaren een halve lengte voor. Het baan- tempo van beide ploegen bedraagt ongeveer 32. De Utrechtenaren schijnen vermoeid te zijn; hun tempo wordt slapper, terwijl de Leidenaren er nog een schepje op gaan gooien. Bij de Amstelbrug, bij de Ceintuurbaan is het verschil ongeveer twee lengten. Met een prach- tigen eindspurt gaat Njord met twee lengten verschil in den mooien tijd van. 15 min. 42 sec. als eerste door de finish, luide toegejuicht door de talrijke supporters. Deze fraaie tijd van de Leidenaren betee- kende een nieuw record. Het oude record stond eveneens op hun naam en bedroeg 15 min. 47 sec. en was in 1931 gevestigd. De winnende ploeg was als volgt samen gesteld: G. A. Catalani (boeg(, Ramses II, B. E. van Zanten, G. J. ter Poorten, M. W. L. de Jonge, H. Neeb, J. Kolkman, H. J. Du Pon (slag) en L. D. J. Reeser (stuurman). Uitslag: 1. Njord in 15 min. 42 sec. 2. Triton (twee lengten achter). MOTORWIELRIJDEN DE WEGEN NAAR HET CIRCUIT VAN ASSEN. De K. N. A. C. meldt ons, dat de weg Beilen Spier, welke thans voor het verkeer is af gesloten, met ingang van 21 Juni a.s. weer zal worden opengesteld. Aangezien deze weg deel uitmaakt van de route Meppel—Ruinen—Eursinge—Beilen Hooghalen en als beste toegangsweg naar het circuit van Assen kan worden beschouwd, komt deze openstelling voor de T. T.-races van 23 Juni a.s. juist op tijd.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7