I DE BILT Hartelijke huldiging van burgemeester Maarschalk. DE KAMPEERDERS VERWACHT WORDENDE SCHEPEN:" RADIO-PROGRAMMA Schip Amstelland Aurora Alwine Russ A. K. Fernström Altona Alkmaar Baarn Bodegraven Batoe Berengar Bennekom Baldwin verm. aankomst Laatste bericht Crijnssen Cottica Desio Diana Den Haag Enggano Eurymedon Euterpe Elin Freiburg Fauna Flandria Ganymedes Galgewater Homeside Harpenden Hans Broge Irene Ioannis Vatis Joh. de Witt Joh. v. Oldebarneveldt Kreta Klipfontein Leeghwater Margaritas Menes Machaon Maaskerk Molenwater Margrete Mies Michael Frunse Myrmidon Oceaan Polyphemus Poelau Bras Perseus Poelau Laut Procyon Rio de Janeiro Rhenania Stentor Serooskerk Salland Stella Simon Bolivar Skogheim St. Brandan Tabinta Thuban Telamon Uekermark Ulysses Waalhaven Weissensee Zuiderkerk Japan Buenos Aires Venetië Kotka Sundsvall Ned. Indië Hamburg Chili Chili Ned. Indië Buenos Aires Chili Rouaan W. Indië West Indië B. Aires Borga Aruba Ned. Indië Batavia Bordeaux Danzig Ned. Indië Venetië Buenos Aires Bourgas Archangel La Plata La Plata Leningrad Kopenhagen Buenos Aires Ned. Indië Batavia West Indië Zuid Afrika Archangel La Plata Ned. Indië Batavia West Afrika Archangel Leningrad Littlehampton Leningrad Batavia Teignmouth Ned. Indië Ned. Indië Stet-tin Hamburg Archangel La Plata Hudiksvall Ned. Indië Japan Buenos Aires Bourgas Hamburg Sfax Swansea Ned. Indië Archangel Alexandrië Ned. Indië Hamburg Alexandrië Archangel Bahia B'lanca 29 Juni 8 Juli heden heden 30 Juni 7 Juli heden 26 Juni 28 Juni 16 Juli 19 Juni heden 19 Juni 23 Juni 7 Juli 2 Juli 20 Juni 4 Juli 25 Juni 24 Juni 21 Juni 9 Juli 23 Juni 12 Juli 10 Juli 2 Juli 21 Juni 20 Juni heden heden 30 Juni 4 Juli 18 Juni 3 Juli 21' Juni 19 Juni 18 Juli 15 Juli 24 Juni 20 Juni heden 19 Juni 9 Juli 18 Juli 30 Juni 17 Juni 12 Juni van Bahia. 14 Juni van Susak. 13 Juni vertrokken. 12 Juni vertrokken. 14 Juni te Tjilatjap. in lading. 6 Juni van Curacao. 12 Juni van Callao. 15 Juni van Perim. 8 Juni van Diamante. 14 Juni te Talcahuano. 16 Juni vertrokken. 12 Juni van Barbados. 14 Juni van Paramaribo. in lading. 14 Juni vertrokken, in lading. 14 Juni van Port-Said. 16 Juni vertrokken. 16 Juni vertrokken. 14 Juni vertrokken. 14 Juni van Gibraltar. 15 Juni van Algiers. 14 Juni vertrokken. 15 Juni van Piraeus. 15 Jui van Lodingen. 2 Juni van Montevideo. 26 Mei van Rosario. in lading 18 Juni van Danzig, in lading. 16 Juni van Algiers. 16 Juni vertrokken. 15 Juni van Pto Colombia. 16 Juni van Gibraltar. 14 Juni van Lodingen. 6 Juni v. Mer del Plata. 6 Juni van Colombo. 14 Juni van Colombo. 12 Juni van Las Palm as. 12 Juni vertrokken. 14 Juni vertrokken. 16 Juni vertrokken. 11 Juni vertrokken, in lading. 16 Juni vertrokken. 16 Juni van Port Said. 13 Juni van Colombo. 15 Juni te Kopenhagen. 15 Juni van Kopenhagen. 15 Juni vertrokken. I Juni vertrokken. 15 Juni vertrokken. 14 Juni van Gibraltar. 13 Juni van Shanghai, in lading. 15 Juni te Candia. vertrekt 23 Juni. 10 Juni vertrokken. 15 Juni vertrokken. 8 Juni van Padang. 14 Juni van Honningsvaag. 12 Juni vertrokken. 1'2 Juni van Batavia, in lading. 12 Juni van Malta. pass. 13 Juni Lodingen. II Juni te Nicochea. 15 Juni van Perim. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE LÏ MUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN Hoogovens Papierfabriek Britsch Nederl. s.s. s.s. Birtley Zwartewater New Cast-Ie Archangel kolen hout IJMUIDEN Schade hersteld. Het Italiaansche tankmotorschip Teresa Odero, dat dezer dagen met sleepbootassisten- tie binnenkwam wegens schade aan één der metoren, heeft deze schade te Amsterdam her steld. Op de uitreis kreeg het schip in het Noordzeekanaal op nieuw motorpech, zoodat het in de Binenhaven vastmaakte om eerst deze schade te repareeren. Zondagmiddag kon het evenwel naar Duinkerken vertrekken. Opgelegde schepen. Zaterdag waren te Rotterdam 23 schepen opgelegd, van welke 10 onder buitenlandsche vlag. Groote diepgangen. Het van Curasao aangekomen tankstoom schip Beaufort en het van Port Arthur aange komen Britsche tankstoomschip Lustrous pas seerden naar Amsterdam met een diepgang van resp. 8,1 en 8 Meter. Aanvoer papierhout. Het Nederlandsche stoomschip Zwartewater is van Archangel aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. AANGEKOMEN 16 Juni: Flandria s.s. Rotterdam. Trompenburg s.s. Kemi Edvard s.s. Leningrad Saint Kearan s.s. Britonferry Beaufort s.s. Curacao Birtley s.s. New Castle Orania s.s. Buenos Aires Lustrous s.s. Port Arthur 17 Juni: Sirrah s.s. Archangel Zwartewater s.s. Archangel Toweley s.s. Gdynia Merel s.s. Londen Theano s.s. Fowey Ansgir s.s. Bremen Peder Bogen s.s. Zuid Georgia Vliestroom s.s. Huil Orpheus s.s. Gothenburg Usko s.s. Raumo Springfontein s.s. Hamburg Calypso s.s. Hamburg Gapern s.s. Karlstad VERTROKKEN 16 Juni: Helga L. M. Russ s.s. Leningrad Pluto s.s. Santander Berenice s.s. Kopenhagen Melville s.s. Rouaan Theseus s.s. Londen Luciston s.s. Barry Midsland s.s. Leith Alkmaar s.s. Hamburg roode stift?" Hilda de Boom vestigde haar oogen op den politieman. „Een zilveren vulpotlood met een roode stift?", vroeg zij. „Gys mijn man heeft er een. Waarom vraagt U dat zoo?" „Ik vond het boven op het bureau van Uw man liggen" antwoordde Beitel. „Is het niet zijn gewoonte het bij zich te dragen?" „In den regel heeft hij het wel bij zich", zei Hilda mat, „maar misschien liet hij het ook wel eens liggen. Ik weet het werkelijk niet." Daarna wendde zij haar blik weer af. „Nu heb ik nog één vraag, vervolgde de in specteur. „Heeft iemand van U dezen avond de Voordeur hooren piepen?" Het was, 'of allen voelden, dat er een groote beteekenis in deze vraag lag. Nadenkend keken zij allen in de richting van den inspecteur, behalve Willy, die troosteloos bleef snikken in haar stoel. „Ik heb niets gehoord," zei Grond, na een korte poos. „Ik ook niet," zei Sestri. „En U, mevrouw de Boom?" vroeg Beitel. Hilda knikte van neen. De inspecteur ging nu naar Willy toe. „Kom mevrouw, ik zal u niet meer lastig vallen, maar denkt U eens even na. Hebt U de voordeur vanavond hooren open gaan?" „Neen. inspecteur, ik heb niets gehoord," antwoordde Willy, schokkend van het huilen, maar gewillig als een radeloos kind. „Heeren," zei nu de inspecteur tot Grond en Sestri, „ik wilde U graag even spreken. De dames behoeven het niet te hooren. Juffrouw Bellay, gaat U ook mee." Annie en de beide mannen volgden Beitel naar de donkere eetkamer. Juffrouw Bellay," zei de rechercheur, „kan naar het ziekenhuis gaan. Ik moet U, en de andere dames verzoeken, voorloopig dit huis niet te verlaten." Hij pauzeerde even, en wierp een donkeren blik op de mannen. „Eén van U beiden moet den moord hebben gepleegd." Wim Grond maakte een plotselinge bewe ging, of hij wilde antwoorden, maar bedacht zich blijkbaar en bleef zwijgen. Arnold Sestri had zijn sarcastischen glim lach terug gevonden, en keek den inspecteur strak aan. „Uw wil, mijnheer de inspecteur, geschiede," sprak hij. „Ik zal nu een paar van mijn mannen hier in het huis op post zetten", vervolgde Beitel, „ik mag zeker wel even opbellen." „Wij staan dus onder bewaking," zei Sestri hoonend. De politieman maakte een verontschuldi gend gebaar. „Zooals U wilt," antwoordde hij, en ging door de zitkamer naar de gangdeur. Annie volgde hem aarzelend. (Wordt vervolgd.) Ulysses s.s. Hamburg Bowling s.s. Leith Royston s.s. New Castle Flandria s.s. Gothenburg Gateshead s.s. New Castle Kepler m.s. Bremen Don s.s. Goole Astarte s.s. Bremen Hontestroom s.s. Londen Vechtstroom s.s. Huil 17 Juni: Teresa Odero m.s. Duinkerken. HEEMSKERK R.K.V.V. „A.D.O." Uitslagen van 17 Juni. Sparta IA.D.O. I 03 A.D.O. II—D.E.M. II 4—4 S.V.A. m—A.D.O IV 0—8 S.V.A. b—A.D.O. b 0—2 Het eerste, dat voor den Bisschopbeker naar Wognum ging, wist zich door een overwin ning op Sparta in de volgende ronde te plaatsen. meldt: Hoogste barometerstand 768.6 m.M. te We enen. Laagste barometerstand 751.5 m.M. te Haparanda. en voorspelt: Zwakke tot matige winden uit Westelijke richtingen, toenemende bewolking. Waar schijnlijk nog droog, behoudens kans op on weer. Aanvankelijk nog warm. Barometer Hedemorgen 9 uur 764 m.M. Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren 71 F. Laagste heden nacht 62 F. Hoogste heden 68 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden Temperatuur Zwemvereeniging V.Z.V. Lucht 72 F. Water 69 F. HOOG WATER TE IJMUIDEN. Dinsdag v.m. 7.33 uur; n.m. 7.59 uur. Woensdag v.m. 8.24 uur; n.m. 8.50 uur. Donderdag v.m. 9.19 uur; n.m. 9.48 uur. DINSDAG 19 JUNI 1934. HILVERSUM 301,5 M. A.V.R.O. 8.— Tijdsein A.V.R.O.-klok. 8.01 Mixed Pickles 10.— Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Morgenwijding, 10.15 Gewijde Muziek. 10.30 Vioolrecital door Boris Lensky. 11.— Kook- en Bakpraatje door mevr. R. Lotgering—Hille- barand. 11,30 Van den Hak op den Tak. 12.- Tijdsein AVRO-klok. 12.01 Illustratieve film muziek door het Remibrandt-Theater-Orkest o.l.v. Daaf Hartogs, met tusschenspel van gramofoonmuziek. 1.45 Muziek in Schijven. 2.30 Pianorecital door Gerard Bunk. 3.— Knip cursus door mevrouw Ida de Leeuw van Rees 4.Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 4.15 Van de Draaitafel. Engelsch kwartiertje. 4.30 Radiokinderkoorzang o.l.v. Jacob Hamel. 5.Verhalen voor kleinere kinderen, door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 Dinerconcert door het Omroep-orkest, o.l.v. Nico Treep, tusschenspel van gramofoonmu ziek. 7,250verschakeling naar den versterkten zender. 7.30 Cello-Recital door Rafaël Lanes. 8.Tijdsein A.V.R.O.-klok. 8.01 Nieuwsbe richten van Vaz Dias. 8.05 Concert door Ko- vacs Lajos en zijn orkest. 9.45 Wat de naald doorgeeft. 10.— Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. 11.Nieuwsberich ten van Vaz Dias. 11.10 Aansluiting met hotel „Hamdorff" te Laren (N.-H.) Dansmuziek door „The Ramblers" o.l.v. Theo Uden Mas- man. 12.Tijdsein A.V.R.O.-klok. 12.— Slui ting. HUIZEN 1875 M. K.R.O. 8.Morgenconcert. 10.— Gramo foonmuziek. 10.30 Muziekuitzending voor fa brieken. 11.Gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Per- quin. 12.Politieberichten, 12,15 Harry Staf ford en zijn Hollandsch Orkest. 1.— Gramo foonmuziek. 1.15 Ensemble Stafford. 2. Vrouwenuurtje. 3.Modecursus door mevr. H. CuppensGeurs. H.I.R.O. 4.Uitzending voor de Theo sofische Vereeniging Ned. Afd. 4.35 Uitzen ding voor den Ned. Bond ter bestrijding der vivisectie. 5.10 Sluiting. K.R.O. 5.10 Gramofoonmuziek. 6.Gramo foonmuziek. 6.15 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer 7.Politieberichten. 7,15 Vra gen van heden en toekomst. 7.35 Gramofoon muziek. 7.45 Het KR.O.-orkest o.l.v. Henri Hermans. 8.30 Vaz Dias, 8.35 Gramofoon-mu- ziek. 8.45 Het K.R.O.-orkest o.l.v. Henri Her mans. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.De K.R.O. boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 11,30 Gramo foonmuziek. 12.Sluiting. UIT HAARLEM De aangekondigde huldiging van den heer C. Maarschalk, ter gelegenheid van zijn 15- jarig burgemeesterschap van Haarlem en zijn zilveren ambtsjubileum had Zaterdagmiddag" plaats in de door de goede zorgen van den dienst van Den Hout en Plantsoenen smaak vol versierde hal van het Stadhuis, waar zeer vele genoodigden zich vereenigd hadden, De voorzitter van het Jubileum-Comité, M r. A. B r u c h, lid van Ged. Staten en oud-wet houder. van Haarlem, opende de rij van sprekers. De heer Bruch vestigde er de aandacht op, hoe gaarne de Haarlemsche burgerij van de gelegenheid had gebruik gemaakt, haar waar- deering voor den jubilaris te uiten. In een korte spanne tijds van vier weken werden met veler medewerking de plannen voor een hul diging gevormd. „De waardeering", aldus spr., „uitte zich in stoffelijken vorm en wel in die mate, dat be halve een u te overhandigen kunstzinnig uit gevoerd album, vermeldende de namen der deelnemers, aan de Gemeente Haarlem kan worden aangeboden een levensgroot portret van u, teneinde dat een plaats in het Raad huis te geven, doch ook een niet onbelangrijk geschenk ten algemeene nutte, waarop uw keuze viel. en hetwelk het Gemeentebestuur bij voorbaat verklaard heeft te willen aan vaarden, n.l. een monumentale Maarschalk- bank. De tijd was te krap gemeten om reeds plan nen te kunnen ontwerpen. Nader overleg is nog noodig. Spr. eindigde zijn rede met woorden van hulde en waardeering tot mevr. Maarschalk, die steeds den burgemeester steunt in zijn taak, zooveel als in haar vermogen is. Hierna overhandigde de heer Bruch den jubilaris een artistiek album, met de hand- teekeningen der gevers van de huldeblijken. De nestor van den gemeenteraad, de heer M. de Braai, herinnerde er aan. dat de bur gemeester bij het aanvaarden van zijn ambt, 15 jaar geleden, een beroep gedaan had op het vertrouwen van burgerij en raad. Deze spontane huldiging was daarop het ant woord. Dr. E1 z i n g a, inspecteur van het voorbe reidend hooger en middelbaaronderwijs, zei- de, dat bij de vele bewijzen van hulde en aankelijkheid, een woord van erkentelijk heid van het onderwijs niet mag worden ge mist. Hij dankte voor wat burgemeester Maar schalk in het belang van het onderwijs heeft gedaan. De heer H. C. Honig, oud-wethouder van Koog aan de Zaan, mede het woord voerend namens den oud-wethouder, den heer E. G. Duyvis, herinnerde aan de periode, dat de heer Maarschalk burgemeester van Koog aan de Zaan was. Nadat de heer A. M e y e r de gelukwenschen had overgebracht namens de Kruisstraat- Kruiswegvereeniging, voerde drs. Th. B. F. Hoyer het woord, als vice-voorzitter van den Haarlemsche Journalistenkring. Voor de afd. Haarlem en Omstreken van de Ned. Ver. van Huisvrouwen bood mevrouw C. J. Cohen Tervaert-Koch de gelukwenschen aan en als oud-vriend sprak de 87-jarige ka pitein E. Prins uit Amsterdam. De heer J. H. Speenhof f droeg een aar dig huldigingsgedicht voor, dat de aanwezigen zeer vermaakte. Voorts voerden nog het woord de heeren: J a c. van Maris, voor de Toonéelvereeni- ging „Jacob van Lennep" eh den Haarl. Ke gelbond; C. vaii dér Winden namens de Haarlemsche zeilvereeniging; G. Tiggel- m a n, namens de commissie tot het organi- seeren van een kinderfeest te Spaarndam en W. F. B e e r e m a n s, voor de vereeniging „Patrimonium". De burgemeester dankt. Met een hartelijke toespraak dankte de bur gemeester voor de hem gebrachte hulde en de geschenken. Spr. herinnerde aan de pret tige jaren, door hem in Koog aan de Zaan doorgebracht, gewaagde van de goede en vriendschappelijke samenwerking in het ge meentebestuur te Haarlem en dankte voor de medewerking en den steun, van zoovelen on dervonden, niet het minst van de wethouders, de hoofden van takken van dienst en de amb tenaren. De burgemeester eindigde zijn toespraak al dus: „Mij is niets meer uit het hart gegrepen, dan dat ik door Hoogeren zegen ons vader land weer spoedig moge zien komen tot wat meer bloei, meer werkgelegenheid, nieuwe welvaart en ik geef u allen de verzekering, dat het mooie feest, dat u mij heden hebt be reid, mij een aanmoediging te meer zal zijn, om zooveel als mijn bescheiden krachten mij veroorloven, in de jaren, die mij nog resten, getrouw te ijveren voor de belangen van Haarlem's burgerij. Mede namens mijn vrouw dank ik ook de politie wel heel hartelijk voor haar fraai ge schenk. Zij heeft mij daarmede een blijk van kameraadschap en saamhoorigheid gegeven, dat ik hoogelijk waardeer en dat een eere plaats zal behouden in ons huis. Aan allen en allen nogmaals ons beider heel hartelijken dank!" Kinderzang op de Groote Markt Na de huldiging in het stadhuis volgden vele bewijzen van huldebetoon er buiten. De gebr. Martin hadden ervoor gezorgd dat ongeveer 3500 kinderen van de twee hoogste klassen der openbare en bijzondere scholen op de Groote Markt hadden plaats genomen, wat geen kleinigheid is om geregeld en orde lijk te laten verloopen. Onder leiding van den heer R. M- v. d. Hart zongen zij enkele liederen. De burgemeester, zijn vrouw, enkele familieleden en Mr. A. Bruch als voorzitter van het huldigingscomité, stonden op het bordes van het stadhuis, terwijl uit duizenden kinder keeltjes eerst het Wil helmus klonk en daarna o.a. Hollandsch Liedje. De'filé van vereenigingen. Nadat onder leiding van de heeren A. Kur- vers en A. H. de Bruyn Sr. op het terrein van de Dr. Huetschool aan het Prinsen Bolwerk eenige tientallen vereenigingen waren opgesteld trok deze lange stoet langs het Kennemerplein door den Kruisweg, Kruisstraat, Smedestraat en over de Groote Markt naar het stadhuis. Voor het bordes brachten de vereenigingen een vaandelgroet Concerten van de H. O. V., het Tram- en Politiemuziekcorps. De Haarlemsche Orkest Vereeniging heeft op de Groote Markt een concert uitgevoerd, waarvoor de leden zich belangeloos ter be schikking hebben gesteld. Een groot gehoor was op de Markt verzameld en van vele zijden bleek dat de geste der H. O. V. zeer op prijs werd gesteld. Van zeven tot negen uur speelde het tram corps Haarlem-Leiden van de N.Z.H.T.M., even eens op de Groote Markt een uiteraard geheel ander programma, onder leiding van den heer Reynier van 't Hoff. Ook deze uitvoering viel zeer in den smaak bij de velen die naar de Groote Markt waren gekomen en zich een plaats uitkozen om de muziek te kunnen volgen. Het Politiemuziekcorps speelde voor het huis van den burgemeester aan de Crayenesterlaan. De gondel vaart. Tot slot van d'en diag was er een gondel vaart langs de woning van den heer Maar schalk. De Haarlemsche watersportvereenigin- gen hebben zich hierbij niet onbetuigd gela ten. De voorzitters der verschillende vereeni gingen hebben den burgemeester namens hun vereenigingen hun gelukwenschen aangebo den. Prof. A. D. Fokker, voorzitter van „Het Spaarne", hield een korte rede. HONDERDEN MENSCHEN VERGIFTIGD. Ondeugdelijk ijs gegeten. EENIGE ERNSTIGE ZIEKEN. Het plaatsje Nieuwkoop is Zondag terd door een massale vergiftiging ten gevolge van ondeugdelijk ijs. Alleen in Nieuwkoop hebben zich volgens Het Volk bij meer dan honderd personen, voor het meerendeel kinde ren, vergiftigingsverschijnselen voorgedaan van ernstigen r.ard. In het naburige Noorden zijn eveneens eenige tientallen ziek, terwijl ongetwijfeld vele doortrekkenden, die van het bedorven ijs heb ben geconsumeerd, onderweg ziek moeten zijn geworden. Een tiental padvinders werd door een voorbijganger brakend in het gras langs den Ziendeweg gevonden. De zieke jongens zijn echter later verder getrokken. Het bedorven ijs was afkomstig van den ven ter B. v. d. W. De vergiftigingsverschijnselen hebben zich alleen voorgedaan bij hen, die ijs van Van der W. hebben gebruikt. Menschen, die ijs van andere venters hadden betrokken, bleven gezond. Dr. Nout uit Nieuwveen, wiens hulp bij af wezigheid van den plaatselijken geneesheer was ingeroepen heeft een bewonderenswaar dige activiteit aan den dag gelegd en door snel ingrijpen ongetwijfeld vele ernstige pa tiënten gered. Desondanks is de toestand van eenige patiënten nog zorgwekkend. In som mige gezinnen liggen allen ziek, terwijl bij andere soms zes en zeven kinderen aangetast zijn. Door het warme weer was er vandaag zeer veel ijs verbruikt, zoodat de vrij groote voorraad van den betrokken venter geheel uit verkocht was en dus geen restant in beslag genomen kon worden. Burgemeester Van der Weyden, die, nadat vanmiddag de vergiftigingsverschijnselen zich voordeden, alle gezinnen bezocht, heeft fae- caliën in beslag doen nemen voor het opzen den naar het bacteriologisch laboratorium. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TEL L ING. „Het is toch wel erg, als je zoo je leven moet slijten," zei Sietske, toen ze een ouden man en vrouw met een orgeltje passeerden. En nadat ze een paar centen gegeven hadden, fietsten ze kalm verder. Maar wat was dat? Waar kwamen die kreten vandaan? Verschrikt sprongen de jongens van hun fiets en toen zagen ze wat er aan de hand was. Twee autos waren tegen elkaar gebotst. Voor die auto's was het echter niet het ergste. De twee oude orgeldraaiers, die ook bij het ongeluk betrokken waren, hadden het 't hardst te verantwoorden. Toen de jongens naar de plek van het ongeluk toesnelden, staar den ze vol ontzetting naar het droevige tooneel. Eerst moesten de oude menschen opgetild worden, dat hadden de jongens direct begrepen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6