HONKBAL. Engeland en hef Duifsche moratorium. De stichting van een office t clearing (Van onzen Londenschen correspondent. De Britsehe regeering heeft door haar Kan selier van de Schatkist Neville Chamberlain aan Duitschland doen weten dat ze een clea ring-office (of verrekenkantoor) voor den Duitsch-Engelschen handel in Londen zal stichten indien dit land niet vóór 1 Juli een bevredigend voorstel doet voor betaling van rente op de Dawes- en Young-leeningen in handen van Britsehe beleggers. Het is Enge- lands antwoord op het jongste Duitsche mo ratorium-besluit. Het Clearing-kantoor moet den Engelschen bezitters van de genoemde leeningen huil rente waarborgen. Het Engelsch bezit in deze Jeeningen bedraagt ongeveer 28.000.000. De interest er op is tot heden prompt betaald. De eerstvolgende rentebetaling vervalt op 15 October (voor de Dawes-leening) De werking van het voorgestelde verreken kantoor moet ongeveer als volgt zijn: Alle be talingen voor uitvoer naar en voor invoer uit Duitschland moeten geschieden door dit kan toor waar het geld wordt vastgehouden. Er ontstaat dus een pot, verkregen door al het geld dat Engelsche en Duitsche handelaars moeten betalen of ontvangen uit den En- gelsch-Duitschen handel. Uit zulk een pot zouden eerst de Engelsche exporteurs, die goederen naar Duitschland hebben verkocht, worden betaald. Vervolgens wordt genoeg op zij gelegd om het bedrag te dekken dat Engel sche bezitters van Young- en Dawes-leeningen aan rente hebben te vorderen. Wat er over blijft gaat naar Duitschland ter gedeeltelijke betaling van vorderingen van Duitsche han delaars, voortvloeiend uit Duitschland's uit voer naar Engeland. Dit moet uiteraard een gedeeltelijke betaling zijn aangezien de pot, na dat er het rente-bedrag der genoemde leeningen aan is onttrokken, niet toereikend kan zijn. De regeering in Duitschland moet haar exporteurs op Engeland schadeloos stel len. Zulk een clearing-kantoor, als Chamber lain bedoelt in te stellen kan alleen aan het In dit geval beoogde doel beantwoorden in dien en zoo lang Duitschland tamelijk veel méér naar Engeland uitvoert dan Engeland naar Duitschland, zoo lang de handelsbalans dus actief, of zooals men het soms wat on gelukkig uitdrukt „gunstig" is voor Duitsch land. Op het oogenblik is dat (nog) het ge val. Verleden jaar bedroeg het Duitsche exportsurplus in den Duitsch-Engelschen handel ongeveer 5.000.000. Zulk een bedrag is hoog genoeg om de bezitters van de ge noemde leeningen te beschermen tegen ge volgen van de Duitsche financieele maat regelen. Het surplus is echter den laatsten tijd aanmerkelijk verminderd. Een andere belangrijke factor in deze zaak is dat het Britsehe rijk in zijn geheel meer naar Duitschland verkoopt dan het in dat land koopt. De rollen zijn hier dus omgekeerd. Het resultaat kan zijn dat Duitschland zijn"aan- koopen in Australië b.v. zou moeten vermin deren indien geld, voor Duitsch exporteurs op Engeland bestemd, in Londen werd on derschept. Daaruit kan wrijving ontstaan tusschen Engeland en de Dominions. Hier heeft men twee factoren die de be rekening van Engeland zouden kunnen doen falen. Eenige jaren geleden zou een maat regel, als Groot Brittannië thans voornemens is te nemen, zeer doeltreffend hebben kunnen zijn. Maar naarmate internationale handel meer wegkwijnt wordt zulk een dwang-middel als een „Clearing Office" van minder betee- kenis. Het is echter het eenige middel dat Groot-Brittannië ten dienste staat. A. K. v. R, DE PEPERSTRAAT KRIJGT EEN BEURT. Maandag verschenen werklieden van Open bare Werken in de Peperstraat teneinde het plaveisel eens een goede beurt te geven. Deze straat werd in 1927 geasphalteerd, waarbij gebruik werd gemaakt van een z.g.n, koud-procédé. De asphaltlaag werd eenvoudig aangebracht op de bestaande bestrating en wij hebben kunnen constateeren, dat de dek laag zeer houdbaar was en over het algemeen uitstekend heeft voldaan. In den loop dezer zeven jaren moest de straat hier en daar ver scheidene malen worden opgebroken voor werkzaamheden aan de gas- en electriciteits- geleidingen of aan de rioleering. Openbare werken heeft thans de straat over de geheele breedte onder de teer gezet en daarover een laagje fijn bazaltslag ingerold. Wanneer deze deklaag voldoende is vastgereden zal de Peper straat dus weer in zeer behoorlijken staat ver- keeren. Moge nu ook spoedig de goede zorgen van O. W. zich uitstrekken tot de Baanstraat. Het gedeelte tusschen Jan Alsweg en Strick van Linschotenstraat verkeert tengevolge van de aansluiting der nieuwe straat in deplorabelen toestand. SCHOOLREISJE. BEVERWIJK AANHOUDINGEN. De politie alhier heeft een jongmensch aan gehouden, dat nog een rekening met de justitie te vereffenen had van f 2.50 boete of een week tuchtschool. Hij gaf de voorkeur aan het behoud van zijn vrijheid en betaalde de boete. Anders was het gesteld met een volwassen persoon, die na zijn aanhouding geen vijf gul den ter tafel kon deponeeren en zich naar Haarlem zag overgebracht, om vier dagen „op kosten van ongelijk" te gaan logeeren. BALDADIGHEID OF IETS ANDERS? Een knaap, die met zijn vader eenige oogen blikken verwijlde op de markt in de hal van het veilingsgebouw „Kennemerland", kwam tot de ontdekking, dat zijn rijwiel was ver dwenen. Vermoedelijk had een andere jongen van de gelegenheid gebruik gemaakt een ritje te maken. Hij heeft echter tot nu toe vergeten het rijwiel terug te brengen. Nu vormde het bezit van dit leuke, kleine jongensrijwiel een begeerenswaardig bezit op. De politie meende het meenemen van het fietsje dan ook meer te moeten toeschrijven aan een soort baldadig heid, dan aan een zucht, om zich het rijwiel toe te eigenen. De jongen, die er op het karre tje vandoor ging, mag in zijn eigen belang wel heel spoedig zorgen, dat het rijwiel terugkomt, als hij niet wil, dat over korten tijd de deuren van de tuchtschool voor hem open gaan. De politie is van oordeel, dat hij nu voldoende ge legenheid heeft gehad, om het rijwiel eens te probeer en. Misschien zal hij, wanneer hij dit gelezen heeft, tot de ontdekking komen, dat hij nog juist den dans kan ontspringen als hij tenminste voort maakt. Koot, dienstbode, Breestraat 79, van Schagen.' Vertrokken: G. Brouwer, muziekwinkelier, naar Zaandam, Parkstraat 90. G. Raaijen, ar beider naar Harderwijk, Hierenschestr, w. 14, P. Bergers, arbeider, naar Wijk aan Duin, C. Matersweg 100. Nic. Komen, koopman, naar Wijk aan Duin, Tulpenlaan 34, R. de Ruiter, dienstbode, naar Amsterdam, Keizersgracht 38:0, J. M. A. Hoogveld, religieuse. naar Best (N.-B.). P. Mooij, zonder, naar Wijk aan Du-in, Verl. Vondell. 18, A. W. Eckhardt, winkelier ster, naar Wor-merveer, de Ruijterkade, J. Bloemendaal, zonder, naar Bloemendaal, Prov. Ziekenhuis, Joh. Pauw en gez. zonder-, maar- Alkmaar, Tulpstraat 8, A. C. van der Lem, zon der, naar aan Duin, Galgenweg 17. P. A. van der Lem, zonder, naar Velsen, Rijpstraat 4, P. L. Stals, ass. Ned. Sp. wegen, naar Bergen, K. de Grootelaan 44, J. E. Moorlag, dienstbode naar Haarlem, Zuid Brouwerstraat 18. M. C. R. van der Groen," dienstbode, naar Leiden, Oude Singel 134a. DE VERBREEDING VAN DEN RIJKSWEG. Heden, Dinsdag maken de drie hoogste klas sen van de o.l. school no. 2 per autobus een uit stapje naar Apeldoorn. DE ZONNESTRAALDAG. Het plaatselijk comité voor den Zonnestraal dag verzoekt ons opname van het volgende: Is het U bekend dat in Nederland elk jaar ongeveer 6000 menschen sterven aan de T.B.C.? Is het U ook bekend dat al deze levens bij tijdig ingrijpen gered hadden kunnen worden? Weet U ook dat hoofdzakelijk door gebrek aan financieele middelen, deze menschen niet van den dood gered konden worden? Mogen wij dit laten bestaan? Helpt dan ook dit leed aan duizenden onzer medemenschen voorkomen, helpt ons op 23 Juni a.s. de speld jesdag voor „Zonnestraal" te doen slagen geeft U op als colleCtrice, koopt het speldje. Want ook voor U geldt de leuze: De sterken voor de zwakken. Ons comité deed nooit een vergeefsch beroep op de hulp en mildheid van de inwoners van Beverwijk en omstreken, ook nu zal dit toch zeker niet te vergeefs zijn, nietwaar? Vrouwen en meisjes, geeft U op aan onderstaande adres sen, of aan het kantoor van het Roode Kruis Ziekenhuis aan de Vondellaan, om op 23 Juni a.s. het Zonnestraalspeldje te verkoopen. Vrijdag 22 Juni 's avonds tusschen 7 en 8 uur verwachten wij U in de wachtkamer van het Roode Kruis Ziekenhuis, om de speldjes en de bussen in ontvangst te nemen. Wij rekenen op U, stelt ons niet te leur. Door Uw hulp redt gij uw medemenschen van den dood. In het plaatselijk Comité hebben zitting de heeren: O, van Alphen, Alkmaarscheweg 10 H. J. Bilderbeek, Adrichemstraat 35. C. Dingier Breestraat 52, W. Maters, Vondellaan 10, H. Rothe, Schoolstraat 13. BEVOLKING Ingekomen: H. S. Out, zonder, Baanstraat 3, van Stein, J. J. van Opzeland, stoker, Alkm straatweg 99, van Wijk aan Zee en D-uin. A. M. van der Does, huishoudster, Boeweg 65, van Heemskerk. H. Fuhir, mach. bankwerker, Str. v. Linschotenstraat 10, van Wijk aan Duin. H. de Ruijter, zonder, Nico Scholtestraat 3, van Velsen, H, Steenkamp, machinist MEKOG Alb. v. Saxènstraat 6, van Wijk aan Duin. F. Steen, chauffeur-, Hobbestraat 46, van Wijk aan Duin. Th. Stoppa, kantoorbediende, Strick van Linsch.str. 26, van Velsen, J. W. Ph. Stop pa, kantoorbediende, Strick v. Linschotenstr. 26, van' Velsen. A: Schouten, arbeider', Kerk straat 63, van Velsen. Joh. van Dijk, arbeider MEKOG, Kloosterstraat 27;, van Wijk aan Duin, J. van Haaster, vulwagendrijver, Zeestr. I, van Wijk aan D-uin, J. J. Piekenia, slager, Alkm. weg 47, van Wijk aan Duin. M. A. C. J. Schuurmans, liefdezuster, Peperstraat 44, van Eist. A. M. van Hattu-m, wegwerker N. S„ Ro- merkerkweg 59a, van Delft. J. A. Stikvoort, kuiper, Meerstraat 2, van Alkmaar. M. C. VORDERINGEN VAN HET WERK. Langzaam maar zeker voltrekt zich de ver breeding en moderniseering van den Rijksweg tusschen Beverwijk en Alkmaar. Ten Noorden van Castricum voldoet deze druk bereden weg thans aan de eischen, die het snelverkeer aan een hoofdweg stelt. Ook voor de wielrijders en zelfs voor de voetgairgers is gezorgd dooi den aanleg van behoorlijke fiets- en wandel paden. In het dorp Castricum is de zaak nog niet voor elkaar.De weg gaat daar nog midden door de bebouwde kom, die in den huidigen toestand te smal is en bovendien te bochtig om het snelverkeer naar behooren te ver werken. Zuidelijk van dit dorp ontbreken tot hal verwege de buurtschap Noordorp (gem. Heemskerk) naast den asphaltweg de rijwiel paden, doch ook deze zijn reeds afgepaald, zoodat het hopelijk niet al te lang zal duren, dat ook op dit gevaarlijke gedeelte de wiel rijders, die in de zomermaanden in drommen naar Bakkum aan Zee trekken, van den ver keersweg zullen verdwijnen. Tot aan het Hultooneel verkeert de weg nog in den ouden toestand, te weten een klinkerbestrating voor het snelverkeer en twee smalle, in slechte staat verkeerende rijwielpaden. Toch begint het op dit stuk ook ernst te worden. De sloo- per heeft reeds duchtig in de oude, onteigen de perceelen huisgehouden. De eene oude wo ning na de andere valt onder de slagen van den moker. Achter de plaatsen, waar deze per ceelen stonden verrijzen, op flinken afstand van den rijweg de vriendelijke nieuwe wonin gen en schuren. Zoodra de voor de wegverbreeding be- noodigde gronden zijn vrijgekomen zal ook dit gedeelte van den Rijksweg naar Alk maar een algeheele verandering ondergaan. Maar het zal wel een jaar verder zijn, alvo rens ook daar het leed is geleden. Dezen zo mer blijft het daar ter plaatse voor automo bilisten en wielrijders nog oppassen. Wat met den weg door Beverwijk zal geschieden weet officieel nog niemand. Officieus wel na tuurlijk, maar bevestigen doet Waterstaat dergelijke dingen nu eenmaal niet. Het moet vrijwel zeker zijn, dat de weg oostelijk van Beverwijk zal komen, door het industrieter rein en verder achter het sportpark om. Het plan, waarbij de weg de Wijk aan Duinsche tuingronden doorsneedt burge meester Rothe heeft dit eerste plan destijds nog eens als een ramp voor de streek gekwa lificeerd schijnt men definitief te hebben losgelaten, evenals het- plan, waarbij demping van de haven op het programma stond. De weg zou dan langs het station zijn gekomen en ook dat heeft zijn bezwaren. In Zaandam is dit o.m. het geval, maar de vorige week is in die stad een speciale bijeenkomst gehou den van het gemeentebestuur, den kanton rechter en de politie ter overweging van maatregeleii, waardoor het schrikbarend aan tal ongelukken nabij het station op den hoofdverkeersweg kan worden beteugeld. In- tusschen weten wij er officieel in Beverwijk nog niets van. Nu het drukke aardbeiensei zoen en 'dé 'groentenoogst weer zijn aangebro ken en de tuinders hun wagens in lange rijen langs de Breestraat scharen, om hun beurt voor de veiling af te wachten, blijkt weer iederen dag, hoezeer het verkeersvraagstuk speciaal voor het gedeelte van de Breestraat tusschen Bloksteeg en Schans, om een oplos sing vraagt. Verkeersopstoppingen zijn in dezen „trechter" aan de orde van den dag en men staat er verbaasd over, dat de ongelukjes en aanrijdingen in Beverwijk over het algemeen zoo goed afloopen. Zoodra zich op dit gedeelte, een of ander voertuig al is het maar het wagentje van den melk boer, langs den trottoirband posteert, loopt het verkeer, dat zich uit beide richtingen door den „trechter" moet wringen, vast.' Wanneer aan een zijde de groenten- en aard beienwagens zijn geschaard blijft er nauwe lijks gelegenheid tot passeeren van twee auto's over. Vooral nu het verkeer over den afsluitdijk ook Beverwijk zijn portie ruim schoots toebedeelt, is een voorziening meer dan ooit urgent. Maar dat zal ook Waterstaat wel weten. MARKTBERICHTEN. 16 Juni 1934. R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kenne merland". Spinazie per kist 2570 Sla per kist 1325 Postelein per kist 2232 Wortelen per bos 710 Rabarber per bos 35 Asperge I dik, wit per bos 27—32 Asperge II d. bl. per bos 1822 Asperge III dun w. per bos 1216 Pieterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Uien per K.G. 1 1/22 Bloemkool I per stuk 57 Bloemkool II per stuk 34 Aardbeien per doosje 814 Aardbeien per slof 6080 Komkommers per stuk 25 Doppers per K.G. 1215 Capucijners W. per K.G. 1517 Capucijners Br. per K.G. 1217 Peulen per K.G. 30 Snijboonen per K.G. 3640 Dikke boonen per K.G. 4052 Tuinboonen per K.G. 5 1/28 Tomaten per K.G. 1220 Frambozen per doosje 55 HEEMSKERK BPRGERLIJKE STAND. Geboren: Agnes Anna, d. van Th. N. Knaap en J. M. Keet; Alida Maria d. van J. van Tu- nen en A, Beentjes. Gehuwd: Petr. K. Kuijs 29 j., te Castricum. en M. Bleeker 30 j., alhier. Joh. M. Smit 29 j. en M. A. Impink 22 j. bei den alhier. Bevolking: Vertrokken personen: Mej. Corn. Sc have maker, huishoudster, van Rijksstraatweg 106 naar Beverwijk. de 5e plaats nog een behoorlijke verrichting mag heeten. Fraai was het nummer 800 M„ waarbij v. d. Booren direct de leiding nam in snel tempo en deze ongeveer 500 M. behield. Toen viel hij ten offer aan deze inspanning; zijn concur renten gingen voorbij. De strijd Dop—Bou- man werd door alle aanwezigen meegeleefd. Zelden zagen we een finish zoo scherp als op dezen middag, want vallend wist tenslotte Bouman nog Dop, die een zekere winnaar leek, te passeeren. Ook de tijd 1 min. 59.8 sec. is beter dan langen tijd vertoond, in hoofd zaak echter te danken aan den Haarlemmer, die de race geheel maakte. Jammer, dat hij steeds den kop moet nemen, men profiteert hier zooals heden goed van, doch voor een enkele maal eens andersom, schijnt geheel uitgesloten. Daarvoor vreest men v. d. Booren te zeer. Het fraaiste athletiek-demonstratie num mer is nog altijd wel de 110 M. horden en dit is ook wel de oorzaak, dat dit nummer op het programma stond. Zooals Wim Kaan over de hindernissen scheerde, was de indruk werkelijk verhef fend. Een slechte start bezorgde hem een achterstand bij de eerste horde en hoewel hij toch nog spoedig de leiding had, kostte hem dit tenslotte het record, want nu no teerde hij wederom 15.1 sec. Dat een record verbetering komt, is echter na deze race meer dan voldoende bewezen, want uit de beheer- sching na het achterzitten bij den start toonde de Haarlemmer meer nog een verbete ring dan in zijn vorige races met zijn fraaie tijden. De 100 M. was voor Berger, doch hij heeft in Osendarp een waardig tegenstander ge had, die het aspect van dezen wedstrijd wel zeer verhoogde. Alle krachten moest onze kampioen aanwenden om den comingman, die wij de vorige week op het Haarlem-terrein in actie zagen, van zich af te schudden. Ook Jansen kon in het gezelschap weer goed mee komen en eindigde voor de geduchte 1923-ers. Bij de dames was mej. Schuurman ver superieur. Mej, Aalten op de tweede plaats moest zich behoorlijk inspannen om voor haar estafetteteamgenooten Dalmolen en Mar tin te eindigen, waarin zij weliswaar slaag de, doch. waarbij tevens de kracht van de estafetteploeg weer eenigszins verklaard werd. VOETBAL. VELOX—STORMVOGELS. Op uitnoodiging van de in de U. P. V. B.- spelende vereen-iging „Posta", speelt Stormvo gels Zondag a.s. in Utrecht een wedstrijd te gen den 2de klasser Velox. ATHLETIEK. DE OLYMPISCHE DAG. TWEE RECORDS OP DE ESTAFETTE NUMMERS. Minister Goebels heeft bij zijn bezoek aan Polen een krans gelegd op het graf van den onbekenden soldaat. Over het gedeelte Athletiek op den Olyrn- pisehen Dag schrijft men ons nog het vol gende Het was voor athletiek wel zeer ideaal weer; deze omstandigheid heeft in groote mate medegewerkt tot het doen welslagen van het athletiekgedeelte bij den Olympi- schen Dag. Met eenige frissche nummers is de athletiek-demonstratie in het Stadion ge worden tot een machtige propaganda. Het eerste record werd gemaakt door de dames, die als oefening voor de Wereld- spelen voor Vrouwen, welke in Augustus te Londen gehouden worden, in een geheel nieuwe formatie liepen met mej. Schuurman op de eerste plaats. Zij liep aan de binnen baan een prachtige race, waardoor de ploeg reeds zoo'n moreel overwicht verkreeg, dat alle nerveusiteit, welke zoo licht kan ont staan, uitgesloten was; de geheele 400 M.- afstand werd een verlengde sprint, zooals het tenslotte zijn moet en met 48.5 sec. leverde onze ploeg zelfs een beter resultaat dan de Duitsche ploeg een week geleden, toen 48.7 sec. genoteerd werd. De Duitsche ploeg is overigens de meest gevreesde concurrent, zoo dat de dames uit deze verrichting wel krach ten kunnen putten. De heeren noteerden 42 sec. op 4 maal 100 M. estafette met de ploeg van A.V. '23, een verbetering van 0.1 sec. op den tijd het vorig jaar eveneens gemaakt op den Olympischen Dag. Hier was het wisselen minder goed dan bij de dames; bij het laatste wisselpunt zat de Haagsche ploeg zelfs nog iets voor, doch Berger liep zoo formidabel, dat het verschil tenslotte nog beduidend was. Velen zullen zich hebben afgevraagd, wat eigenlijk het verschil is tusschen Ned. record en clubrecord want op het laatste werd een verbetering aangekondigd. Het Ned. record is de tijd, ge maakt door vier Nederlanders, leden van ver schillende vereenigingen en een dergelijke ploeg heeft eenmaal een tijd geloopen van 41.7 sec. in 1926 met de ploeg De Boer, Broos, Lamp en Van den Berge. „Haarlem" werd bij deze estafette 5e. Zij had de binnenbaan, doch de jonge Metz, nog een junior, kon op het eerste stuk niet mee- 1 komen; dit bezorgde de ploeg zoo'n achter stand, dat er geen ophalen aan was en zelfs Haarlemsche Competitie. D. E. v.—R. H. B. S. Zaterdagmiddag ontving D. E. V. de Rijks H. B S Velsen Bij de Haarlemmers wisselden Lit en van Brussel elkaar als werper af, maar beiden werden geducht geslagen. Eenige kee- ren werd zelfs door de Velsenaren een home run geloopen. De beide Velsensche werpers wierpen min der vaak wijd. Bovendien waren de Haarlem mers zwakker aan slag. Inningscijfers: Rijks H. B. S. Velsen 10 7 0 21 1 totaal 39 D. E. V. 5 3 2 1 3 totaal 14 S. S. H.—HAARLEM m De Haarlemmers hadden eenige goede slag- menschen in de gelederen en daardoor had den zij met het werpen der Velsenaren weinig last. Hoogwinkel als werper en Maas als ach tervanger maakten het honkloopen voor S. S. H. veel moeilijker. Ondanks de automatische nul wisten de Haarlemmers dan ook verdiend te winnen. De einduitslag was 2513. AGENDA VOOR VELSEN EN LTMUIDEN DINSDAG 19 JUNI Thalia Bioscoop: Trader Hom. 8.30 uur. Bioscoop de Pont: „De Jantjes". 8 uur. WOENSDAG 20 JUNI Thalia Bioscoop: Trader Horn. 8.30 uur. Bioscoop de Pont: „De Jantjes". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 19 JUNI Luxor Sound Theater: „Een afgedwongen bekentenis" en „De Circusvoorstelling op Vrij dag den 13den". 8.15 uur. Palace: „Schandaal in Budapest". Op het tooneel: Henry Rosen, de landlooper-violist. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „CanailleOp het tooneel: Aurora-troupe, kunstwielrijders. 7 en 9.15 uur. Orgelbespeling Groote Kerk, door den heer George Robert. 8.159,15 uur. WOENSDAG 20 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 18 Juni. Bevallen 13 Juni: H. SchoorlArendse, z.; 14 Juni: C. J. van der Pol—van Dam, d.; L. L. A. KalterTielenius Kruijthoff, z.; 15 Juni: G. M. Pot—Lagerweijd.; E. C. C. Ha- gedom-n—Bakker, z,; 16 Juni: J. M. Erdtsieck Zuidweg, d.; L. FennisGriekspoor, d Overleden 15 Juni: A. C. D. Miezenbeek— Terpoorten, 70 j., Amsterdamstraat SCHEEP VA ARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Rotterdam, 18 v. New-York te Rotterdam. Lochmonar 17 van Vancouver te Rotter dam. Volendam 17 (2 n.m.) v. Oslo te Kopen hagen. Delftdij'k, Rotterdam n. Vancouver 17 (v.m.) te Londen. Damsterdijk, Rotterdam n. Vancouver 14 (n.m.) v. Pta. Arenas (C. A.) Drechtdijk 14 van Vancouver n. Rotter dam. Boschdijk, N.-Orleans n. Rotterdam via Londen 16 (10.55 n.m.) 1100 mijl WZW v. Seilly. HALCYON LIJN. Flensburg 17 v. Emden n. Stad Vlaardingen 17 v. Vlaardingen n. Kir- kenes. Stad Amsterdam 17 v. Vlaardingen te Lulea voor Rotterdam. Stad Zwolle 17 van Schiedam n. Lambton Drops. Stad Arnhem 18 v. Gefle te Vlaardingen. Rozenburg, Rotterdam n. Palerma p. 16 Gibraltar. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Me-liskerk (thuisreis) 16 te Zanzibar. Randfontein (thuisreis) p. 15 Dakar. Springfontein 18 van Hamburg te Amster dam. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (thuisreis) 18 van Havre 19 te Rotterdam verwacht. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Gaasterkerk 18 van Rotterdam te Antwer pen. Grootekerk (uitreis) passeerde 18 Juni Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk 17 van Hamburg te Rotterdam. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN Tjisadane 15 van Manilla n. Macassar. Tjinegara, 15 van Hongkong n. Amoy. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Alkmaar 17 v. Amsterdam te Hamburf. Ariadne 17 van Valencia te Gandia. Aurora 16 v. Bari n. Lipari. Baarn, Chili n. Amsterdam 17 (12 u. midd.) 475 mijl N. v. Terceira. Calypso 18 v. Hamburg te Amsterdam. Ceres 16 v. Algiers n. Malta. Colombia 17 v. Christobal n. Cartagena. Fauna, Venetië n. Amsterdam p. 17 Gibral tar. Oosta Rica, Amsterdam n. W.-Indië p. 16 Dongen. Hermes 16 vanvan Havanna n. Amster dam. Juno 16 van Oran n. Pto Empedocle. Nereus 17 van Kopenhagen te Aalborg. Orpheus 17 van Gothenburg te Amster dam. Perseus 18 v. Kopenhagen te Amsterdam. Stella 17 van Candia n. Izmir. Telamon 17 v. Izmir n. Stamboul. Tribon 16 van Savona n. Amsterdam. Ulysses 17 (3.30 n.m.) v. Amsterdam te Hamburg. Vesta 16 v. Torrcvieja n. Alicante. Vulcan us 16 v. Faro te Barcelona. Pluto, Amsterdam n. Santander p. 16 Dun- gen. Trajanus 14 v. Kingston (Ja) n. Cuba. Boskoop, Amsterdam n. Chili 16 (10.28 n.m.) 1000 mijl W. van Land's End. Bennekom, Chili n. Amsterdam, 15 v. Talca huano. Sipora 15 te Belawan-Deli. Hercules, Amsterdam n. San Juan P.R. 16 (3 n.m.) 80 mijl West van Land's End. Euterpe, Bordeaux n. Amsterdam, p. 18 Lydd. Berenice 18 van Kopenhagen naar Gdynia. Deucalion 18 Juni van Jaffa n. Haifa. Ganymedes 17 van Patras te Cephalonia. Tiberius 17 van Cadix te Genua. KON. HOLL. LLOYD. Waterland (uitr.) 18 (2 v.m.) te Monte video. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (thuisreis) p. 18 Juni Kaap del Ar- mi. Kota Radja -17 (3 n.m.) v. Rotterdam te Hamburg. Kota Agoeng 18 (5 v.m.) v. Londen te Hamburg. Inidrapoera (uitreis) p. 17 (7 n.m.) Oues- sant. Slamat (uitr.) p. 16 (7 v.m.) Perim. Kota Nopan (uitr.) 16 (1 v.m.) v. Napels. Kota Pinang (uitr.) 17 (8 v.m.) te Pa- aang. Kota Tjandi (thuisreis) 17 (2 n.m.) v. Sa- bang. Sibajak (thuisreis) 20 (7 v.m.) te Marseille verw. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca (thuisreis) 16 van Santos. Alplierat 17 v. Hamburg te Rotterdam. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Tosari, Vancouver n. Calcutta 14 v. Ma nilla. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Batoe (thuisreis) 17 te Port Sudan. Poelau Tello (uitr.) 15 van Singapore. Chr. Huygens .(uitreis). 17 van Sabang. Batoe Batavia n. Amsterdam, 17 van Pt. Sudan. STOOMVAART MIJ OCEAAN. City of Eastbourne, Japan n. Rotterdam. 18 Juni van Singapore. Oily of Wellington. Rotterdam n. Japan 17 van Kobe. Aeneas, Japan n. Rotterdam 16 van Sa bang. Stentor, 18 Juni van Batavia te Amster dam. Menestheus, Japan n. Rotterdam 18 be Suez. Theseus 16 v. Eatavia en Amsterdam be Londen. Benrinnes 17 v. Manilla te Rotterdam. City of Athens, Dairen n. Rotterdam via Havre 16 (37 n.m.) 115 mijl W. v. Niton. City of Winnipeg, Dairen n. Rotterdam 16 v. Saigon. Havenstaking. In de haven van Malaga OSpanje) is een wilde staking uitgebroken onder de haven werkers, doch na twee dagen weer opgeheven. Sloopen in Genua. Het aantal in Genua opgelegde schepen is in het afgeloopen jaar teruggeloopen, hoofd zakelijk door het sloopen van een aantal ver ouderde schepen. In die haven werd in het vorig jaar niet minder dan 52 schepen met een inhoud van 142.797 ton tot oud ijzer gemaakt met een opbrengst van 48.691' ton metaal.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5