VERKEERSFONDS ONTMOET VEEL CRITIEK. PUROL BEVERWIJK DE DRAVERIJ OP SCHULPEN. DE INSCHRIJVINGEN. Voor den Zondag op het landgoed „Schul pen" te houden harddraverij op de korte baan, georganiseerd, door het Sportcomité 1934 zijn onderstaande snelle paarde ingeschreven. 1. Quita. eig en berijder J- van Leeuwen Jr., Wijk aan Duin; 2. Anna Bradford Guy, eig. J. F. v. Leeuwen, Amsterdam, ber. J. van Leeuwen Jr. 3. Clara Bascom, eig. Stal ,Alc- maria". Alkmaar, ber. B- v. Wiermgen. 4. Gret- chen H. en W. J. Silver, Oudesluis, berNot- telman, 5. Monte Carlo, eig. en ber. J. Pronk, Oostzaan. 6. Uniform, eig. J. W. Borst, Castri- cum ber. J. Borst, 7. Rentner, eig. j. v. Voorst. Uithoorn, ber. N- Groot, 8. Qualiteit, eig. en ber Jv Doorn, Bussum. 9- Oakland Baron B eig. en ber. B. Hagen, Bussum. 10 Brise, eio- en ber. D. Be eis. Beemster, 11. Trotteur. eig. K- Taafl» ft., Amsterdam, ben F Broers 12 Quail, ber. en eig. R. de Jong, Halfweg,13 Fatima. eig. J. Haan Jr. Wormer, ber. J. Ver gay. 14. Nothern Man B, eig. J. Schoon, Me- demblik, ber. J. Vergay, 15. Queen Ethel, eig. Stal L (P. Bakker,) ber. J. v. Leeuwen Jr Hilversum. 16 Gloria Bond. eig. stal ..Hooin te Hoorn, ber. J. v. Leeuwen Sr. 17 Cilly, ber. en eig. J. van Leeuwen Sr., Castricum. 18. Etna M. eig J. Schoon, Medemblik, ber. Fr. Broers. 19. Hartstein, eig. en ber. J. Wagenaar Amsterdam. 20 Kaptein de Bruane, eig. en ber C. Ver gay, Amsterdam. 21. Pietemei, eig. J Maks. Beverwijk, ber. N. van Leeuwen 22. Sar Axworthy, ber. en eig. N. L. Combee, Nieuwer Amstel. 23. Oro Setzer B, eig. G. v. d. Oord, Rijk. Haarlemmermeer, ber. S. v d Oord. De loterij geschiedt Vrijdagavond te half- negen in het restaurant van den heer P. v. d. Lem aan den Wijkerstraatweg. Als bijzondere attractie zijn aan deze dra verij hittenrennen verbonden. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND" 20 Juni 1934. Spinazie per kist 3048 Sla per kist 1328 Postelein per kist 22—30 Wortelen per bos 5 1/2—7 Rabarber per bos 35 1/2. Asperge I dik, wit per bos 2428 Idem n, d. bl. per bos 18—22 Idem m, dun W. per bos 10—14 Pieterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Uien per bos 1 1/22 Bloemkool I per stuk 46. Idem II per stuk 2—3 Aardappelen per K.G. 5.106.40 Aardbeien per doosje 812 Aardbeien per slof 5070 Doppers per K.G. 1113 Capucijnders Br. per K.G. 913 Peulen per K-G. 1015 Raspers per K.G. 22 Snijboonen per K G. 30—34 Dikke boonen per K.G. 4044 Sperc.b, m. dr. per K.G. 4244 Tuinboonen per K.G- 46 Frambozen per doosje 35 Noteering van Beverwijk 20 Juni 1934 Spinazie per kist f 0,32f 0,86 Postelein per kist f 0,18—f 0,28 Andijvie per kist f 0,15f 0,58 Wortelen per bos f 0,05f 0,09 Komkommers per 100 f 3f 6 Asperges per bos, wit f 0,16—f 0,22 Asperges per bos, blauw f 0,12f 0,20 Ar perges per bos, dun f 0,04f 0,09 Aardappelen, klei p. K.G. f 0,065f 0,07 Peeulen per K.G. f 0,10f 0,15 Doppers per K.G. f 0,08f 0,13 Tuinboonen per K.G. f 0,08 Snijboonen per K.G. f 0,35 Heerenboon en per K.G. f 0.26 Bloemkool per 100 f 3f 9 Uien per K.G. f 0,015 Sla per kist f 0.12—f 0,20 Rabarber per 100 bos f 3f 4 Pieterselie per bos f0 035 Selderie per bos f 0.02 Aardbeien per slof f 0,55f 0,78 Aardbeien per doosje f 0,09f 0,14 KENNEMER ZWEMCLUB Door de „Kennemer Zwemelub" zijn de ge diplomeerde leden van de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade uitgenoodigd om in het zwembassin „Adrichem'' een demonstratie te komen geven. Dit verzoek werd door de brigade terstond en spontaan ingewilligd. Deze de monstratie zal op den eerstvolgenden clubavond a.s. Maandag 25 Juni des avonds van 7.30 tot 8.30 plaats hebben. Gedemonstreerd zal wor den: Reddend en gekleed zwemmen, eerste huip verleenen bij mogelijke ongevallen enz. De demonstratie is kosteloos toegankelijk. HULDIGING VAN EEN JUBILARIS De heer P. Semeijns, bestuurslid van het Beverwij kseh Gemengd Zangkoor is tijdens de repetitie op spontane wijze gehuldigd in ver band met zijn zilveren jubileum als besteller bij de posterijen. De voorzitter van het koor, de heer O. Swan- ten heeft den heer Semeijns in vriendelijke bewoordingen gecomplimenteerd en deze ge- lukwensch vergezeld doen gaan van een bloe menhulde. Het zangkoor heeft daarna den jubilaris eenige liederen toegezongen. De heer Semeyns dankte mede namens zijn eehtgenoote voor deze spontane huldiging. Al zal hij dan over 25 jaren geen besteller bij i de posterijen meer zijn, toch hoopte hij dan nog altijd deel uit te maken van het Bever- wijksch Gemengd Koor. Het spreekt wel vanzelf dat deze huldiging den repetitieavond een nog gezelliger sfeer verleende, dan reeds altijd het geval is. WANDELSPORT DE AARDBEIENMARSCH VAN DE KENNEMER WANDELCLUB. Volgens de tot op heden bekende gegevens, kan op Zondag a.s. op een deelname van circa 400 wandelaars worden gerekend die aan den Zondag te houden marsch zullen deelnemen. Voor hen, die dezen marsch willen volgen, zal ruimschoots gelegenheid zijn op verschil lende punten den stoet te zien voorbijtrek ken, terwijl het bestuur op verzoek van de politie het publiek er op attent maakt, dat het volgen of mederijden zoowel per rijwiel als per auto ongewenscht is, zoowel in het belang van het verkeer, als in dat van de deelnemers. Het bestuur deelt mede, dat het hoofdpe loton de volgende punten op genoemde tijd stippen zal passeeren of aldaar zal aanko men: Vertrek van café Oud-Meerensteyn om 10 uur; controle kruispunt Rooswij kerlaan Nieuwe Schulpweg om 10.45 uur; bij de kerk te Wijk aan Zee om 11.20 uur; hoek Zeeweg— Creutzbergerlaan om 12 uur; aankomst in het K.S.A.-gebouw (groote rust) om 1 uur; laat ste controle café Rusthoek (De Klomp) om 3.30 uur; aankomst in het café Oud-Meeren steyn, na daarvoor de geheele Breestraat van het station af te zijn overgekomen, om 4 uur. Alle tijden zijn bij benadering aangegeven. Omstreeks 5 uur zal de uitreiking van de extra- en groepsprijzen door den burgemees ter van Beverwijk plaats hebben. Tot heden zijn reeds deelnemers ingeschre ven uit Beverwijk, Wijk aan Zee en Duin, Heemskerk, Velsen, Haarlem, Amsterdam, Den Haag, Delft, Voorburg, Hillegom, Heem stede, Zaandam, Den Helder, Hoorn, Castri cum, Alkmaar, en Aalsmeer, terwijl de in schrijving tot een half uur voor den start ge opend blijft. Een dezer dagen, zal in de etalage van den heer J. van der Wel, Schans te Beverwijk, de individueele herinneringen, groepsprijzen en extra-prijzen te zien zijn. Het startbureau zal des morgen om 9 uur worden geopend, op welk uur de leden van de K.W.C. controleurs, leden van de startbu- reaux's en zij die verder medewerking tijdens den marsch toezegden, worden verzocht pre sent te zijn. EEN GEHEIMZINNIGE GAST IN HET KENNEMER-TIIEATER. Kamers verhuren is geen pretje in deze slechte tijden nu het aanbod van gemeubi leerde kamers bijna dagelijks toeneemt en het is dan ook begrijpelijk, dat mevrouw Bunting, ofschoon ze de mooiste kamers had, die in heel Paddington te huur zijn, bijna huilde van blijdschap, toen er eindelijk iemand kwam voor haar kamers. De nieuwe huurder was een vreemdeling, een zeer aan trekkelijk type. Angloff was zijn naam. Het bleek een stille, zachtzinnige- jongen, die meesterlijk de lang niet slechte piano van mevrouw Bunting bespeelde. Daisie, de charmante dochter van het echt paar Bunting, gevoelde zich steeds meer tot den nieuwen huurder aangetrokken. Zij ge noot van zijn prachtig pianospel en omdat hij schijnbaar in 't geheel niet te maken had met de dagelijksche kleinigheden, die de zorgen voor het verdienen van het dage lij kseh brood met zich brengen, zag zij hem in een romantische sfeer, die hem in haar oogen dubbel aantrekkelijk maakte. Daisy's vader vond het heelemaal niet ro mantisch, dat de jonge man geen baantje had. Het leek hem een beetje verdacht en hij vroeg hoe de jonge man eigenlijk aan den kost kwam. Kort voor dat de nieuwe huurder bij Bun ting zijn intrek had genomen, was Londen opgeschrikt door een reeks afgrijselijke moor den. Het waren uitsluitend vrouwen op wie de moordenaar het voorzien had en het eeni ge, dat men van hem wist was, dat de moor denaar een buitenlandsch uiterlijk had, dat hij slank en donker was en meestal een viool kist bij zich had. De Hongaarsche politie had een beroemd detective naar Londen gestuurd en na een der slachtoffers onderzocht te hebben, ver klaarde deze, dat men hier naar alle waar schijnlijkheid te maken had met de wanda den van een uit een Hongaarsch gesticht ontsnapten krankzinnige Stephan genaamd. Toen de nieuwe huurder een paar dagen in het nieuwe pension was, werd er weer een moord gepleegd. De verslagene werd vermoord in een pu blieke telefooncel gevonden. Daisy die als te lefoonjuffrouw, op dat uur juist dienst had, hoorde een angstige schreeuw, maar omdat zij vermoedde met een flauwe aardigheid te doen te hebben, sloeg ze er verder geen acht op. Ze vertelde het voorval aan haar vriend Joe, een journalist en die publiceerde de mede- deeling onmiddellijk. De nieuwe huurder bleek buitengewoon geïnteresseerd in de moordaanslagen. Den volgenden morgen meldden de bladen opnieuw een afschuwelijken moord. De heer Bunting kon de ontstellende gedachte niet van zich afzetten dat Angloff iets met de moordaanslagen te maken had. Hij was ook vreemdeling donker en slank, hij was dol op muziek en speelde geniaal piano Bunting holde naar de telefoon en deelde zijn verdenking mede aan Joe, die inmiddel- lijk de politie van een en ander in kennis stelde. En toch Angloff was de moordenaar niet. W\e het dan wel was en hoe Daisy aan het groote gevaar ontsnapte, dat kunt u beter op de film gaan zien, die deze week het hoofdnummer uitmaakt van het programma in het Kennemer-Theater. Als tweede hoofd film draait de U.F.A.-rolprent „Wien wo der Wein und der Walzer blüht". DRIEHUIS KINDERFEEST. Door de Vereeniging van Bewoners in de Buurtschap Driehuis was gistermiddag op het sportterrein van ,,'t Huis te Velsen", daar toe welwillend afgestaan, voor de jeugdige be woners der Buurtschap een feest georgam- heerd. Jammer genoeg werkten de weersom standigheden niet mede, maar mocht dit op de opkomst der ouders al invloed gehad heb ben, niet op die der jongens en meisjes, ter wijl hun animo bij de verschillende spelen, die onder hoofdleiding van de heeren De Jong werden gehouden, er al evenmin onder te lijden had, dank zij vooral de aardige prij zen, die door het bestuur waren beschikbaar gesteld. Bovendien had het bestuur ge zorgd, dat ook de inwendige mensch niet ver geten werd, zoodat de jeugd een prettigen middag meemaakte. De hoofdleiders, geassis teerd door de dames Vrèugdenhil, Van Rooyen. Boesen, Hülsman, Datema en Brug- geman, kunnen dan ook met genoegen op dezen middag terugzien. De uitslagen der verschillende spelen wa ren: Kleintjes van af 6 jaar. Ringwerpen: le prijzen Rietje de Haan, Hajo Bruggeman, Joost Hülsmann. 2e prijzen: Nel Heeremans, Grada Kuyk, Jaap Vreugdenhil. 3e prijzen: Joop Graffner, Betsy Ouden dijk, Hans Schuitman. 4e prijs: Toosje van Rensen. Zakloopen. le prijzen: Annie Verzijlenberg, Cor van Hengten, Erik Boesen. 2e prijzen Ploontje Kodhx, Eef Jongens, Jan Brongersma. 3e prijzen: Moontje Bartels, Hans Bieren broodspot, Jan Wijnmalen. Balplankïoop. le prijzen: Corrie Buys, Jaap Oudendijk, Hans Schuitman. 2e prijzen: Lena Heeremans, Dieuwke S:e- bergen, Jeannette Bronmans. 3e prijzen: Rietje de Haan, Noortje Vreug denhil, Joost Hülsmann. Blokjesrapen. le prijzen: Lena de Haan, Johan Borgart, Gientje Datema. 2e prijzen: Rietje de Haan, Ali Berghuis, Jan Brongersma. 3e prijzen: Lena Heeremans, Johan Goze- Iing, Joost Hülsmann. Grootere jongens: 80 M. hardloopen1, Theo Gerrits. 2. Ton Jongens, 3. Harry Schor. Hindernis-wedloop. 1. Theo Gerrits, 2. Rut van Zijleniberg, 3. Bas van Breukelen, 4. Tonnie Jorna. Zakloopen. 1. Theo Gerrits, 2. Ton Jongens, 3. Remko Mooi. Grootere meisjes. 80 M. hardloopen: 1. Annie Heeremans, 2. Annie Dam, 3. Annie Tervoort. Zakloopen. 1. Annie Verzijlenberg. 2. Ploontje Kochx, 3. Noortje Bartels. Baïwerpen. 1, Annie Heeremans, 2, Annie Dam, 3. Noortje Bartels. Hinderniswedloop. 1. Noortje Bartels, 2. Annie Heeremans, 3. Annie Dam. STA TEN-GENERAAL TWEEDE KAMER Behandeling van de belasting op goederen in de doode hand geschorst. 20 Juni. De Kamer heeft de pas ingediende, en zeer omvangrijke herziening van het Tarief van Invoerrechten verzonden naar een Commissie van Voorbereiding, bestaande uit de heeren Ketelaar (v.d.), Fleskens (r.k.), Hermans (r.k.), v. d. Waerden (s.d.). Schouten (a.r.), Bierema (v.d.) en Lovink (c.h.) Het verzoek van den heer Schalker (comm.) om te mogen interpelleeren over de steunver laging in de vier groote gemeenten, heeft de Kamer, op voorstel van den Voorzitter met 62 tegen 25 stemmen geweigerd, omdat deze kwes- cie pas kort geleden bij de interpellatie-Kupers is behandeld. Voor de behandeling waren de communisten, de soc. dem. en de heeren Snee vliet (rev. soc.) en van Houten (c.d.u.). De heer Wijnkoop (comm.) was gelukkiger. Hij kreeg verlof, om den Minister van Justitie op een nader te bepalen dag te interpelleeren over de nadere instructies aan de politie om trent toelating en verblijf van vluchtelingen. Na dit „voorspel" ging de Kamer weer ver der met de behandeling der belasting van de goederen in de doode hand. Alleen Mr. Ver voorn (Platt. Bond) stemde voor zijn amende ment. om de coöperatieve vereenigingen vrij te stellen van deze belasting. Ook de amende menten van den heer Wijnkoop (comm.) om de arbeiderscoöperaties ,de Rijkspostspaarbank en de vakvereenigingen aan deze belasting te onttrekken, werden met overgroote meerder heid van stemmen verworpen. Mr. Rutgers van Rozenburg (c.h.) verdedig de een amendement, om de voor den open baren eeredienst bestemde zaken, van de be lasting vrij te stellen en dus niet alleen de kerkgebouwen. Hij achtte het volkomen logisch om de zaken, die voor den eeredienst bestemd zijn, onder de vrijstellingen op te nemen. Hier was dus weer de kwestie terug, die ook bij de algemeene beschouwingen reeds heel wat stof had opgejaagd. Mr. de Geer (c.h.) sprong den voorsteller van het amendement bij. De vrijstelling der zaken, die voor den openbaren eeredienst zijn achtte hij volkomen gemotiveerd, ja geboden. Ook de heeren Lingbeek (H.G.S.) en Kersten (S.G.P.) gingen er mede accoord. Dr. v. d. Tempel (s.d.) bestreed het amendement. Werd het aangeno men, dan moest z.i. het ontwerp worden inge trokken, want dan is de verkregen overeen stemming inzake het ontwerp weg. Mr: Goseling (r.k.) achtte deze belasting een „noodoffer", waarbij hij sterk hechtte aan het tijdelijk karakter der heffing. Als het strikt noodig is, moet dit noodoffer ook gebracht worden van de kerkelijke goederen, maar is het niet strikt noodig, dan gaat hij er niet. mede accoord. Ook de heer Sneevliet (Rev. Soc.) verzette zich krachtig tegen het amen dement. Daartegenover achtte Mr. Vervoorn (Platt. Bond) het amendement-Rutgers van Rozen burg wel te liggen in de lijn. der vrijstellingen van het ontwerp, wijl het gaat om de beharti ging der geestelijke belangen. Zoo bleken dus Te Odense, in Denemarken, wordt een uitkijktoren gebouwd van 175 meter hoogte. IJzeren buizen, die gebruikt werden voor het betonstorten bij den bouw van een der pijlers van een brug, worden nu voor dezen toren gebezigd. In den herfst moet men van dezen toren van een prachtig uitzicht over het eiland Fünen kunnen genieten. in de Kamer de meeningen nogal uiteen te loopen. Men mocht benieuwd zijn, welke houding de Minister tegenover deze kwestie zou aan nemen. Minister Oud heeft zich niet bereid ge toond voor de geuite bezwaren op zij te gaan en kerkelijke goederen vrij van de belasting te stellen. Dit zou strijden tegen de beginselen van zijn ontwerp. Dat wil een „noodoffer" door deze belasting en als zoodanig moet het ook aanvaard worden. De vrijstelling der kerke lijke goederen kon hij evenwel niet aanvaar den, dan lag zijn heele ontwerp principieel om ver en kan men beter de zaak geheel opnieuw ophalen, of laten liggen. Hij wilde er niet aan en adviseerde, om het amendement niet te aanvaarden, of nog beter om het in te trekken. Er stonden dus twee meeningen tegenover elkander. De zaak dreigde een botsing te worden. Er scheen vrees te zijn, dat het amendement- Rutgers van Rozenburg, tegen den zin van den Minister aangenomen zou worden. Dan liep de geheele wet gevaar. Daarom kwam de heer Schouten (a.r.) met een „brug" in dit debat. En Mr. de Geer (c.h.) steunde dit pogen. De heer Schouten stelde n.l. plotseling een amen dement voor, om alle vrijstellingen van letter f en art. 4 te doen vervallen. Dit beteekende dan, dat de vrijstelling zou vervallen van de heffing van eultureele instellingen, die de Mi nister oorspronkelijk vrij wilde stellen. De heer Schouten meende, dat als die vrijstellingen vervielen, de heer Rutgers van Rozenburg dan voor een groot deel zou zijn gerust gesteld, dat hij zijn amendement terug zou nemen. Of dat zoo is, hoorden we niet. Nu het debat zoo liep, schorste de voorzitter plotseling de behandeling van het geheele ont werp. Na twee dagen debat liep zoo de zaak finaal vast en moet men later beslissen. Plot seling was het afgeloopen. Het Verkeersfonds. Zoo begon men in een bijna leege Kamer in eens aan het wetsontwerp inzake het Ver keersfonds. Voor de leege banken konden nog een 5-tal sprekers het woord voeren. Zij hadden allen bezwaren, groote bezwaren, tegen de plannen van Minister Kalff. De heer v. d. Waerden (s.d.) wil voor alles coördinatie van het verkeer. Hij is niet tegen een Verkeeersfonds, maar dan als sluitsteen en niet als poort ergens in de wildernis. Den Minister verklaarde hij niet te kunnen volgen. Ook de heer v. d. Heuvel (a.r.) had groote be zwaren. Hij meent, dat de spoorwegen eerst moeten bezuinigen en op de auto-tractie mag niet een deel van het spoorwegtekort gelegd worden. Het bedrijfsleven wil hij daarbij niet zwaarder belasten. De derde spreker, die bezwaren had, was de heer van Voorst tot Voorst (r.k.) die de heffin gen te zwaar vond voor land- en tuinbouw en oordeelde, dat de spoorwegen meer econo misch moeten worden beheerd. De 9 millioen meer uit de belasting op het motorverkeer, achtte hij geheel ongemotiveerd. De heer Ebels (v.d.) was de vierde bezwaar de. Zijn bezwaren, die parallel liepen aan die der andere sprekers, zijn niet gemakkelijk weg te nemen. En Mr. Westerman (Nat. Herst.) oordeelde, dat de Minister feitelijk zelf de schuldige is aan de verwarring hier, omdat hij de kwesties op een hopelooze wijze in de stukken heeft behandeld. De bezwaren kwamen dus van alle zijden los. Donderdag eerst het spellingsdebat en is dat achter den rug, dan gaat de Kamer met het Verkeersfonds weer verder. Het was geen erg prettige dag voor de Re geering! OBSERVATOR. Doorzitten Stukloopen Zonnebrand (Adv. Ingez. Med.) HEEMSKERK JUBILEUM Op den lsten Juli zal het 12 1/2 jaar geleden zijn, dat de heer H. v. d. Zon als penningmees ter van het R.K. Par. Ziekenfonds werd be noemd. JEUGDIGE INBREKERS. Naar wij vernemen zullen een dezer dagen de schuldigen aan den inbraak welke dit voor jaar in 't Badhotel, alhier gepleegd werd, zich voor den rechter te verantwoorden hebben. HOLLAND—AMERIKA LIJN Beemsterdijk, Rotterdam n. New-Orleans 19 (n.m.) van Tampico. Dinteldijk. Rotterdam n. Vancouver 19 te Victoria (B. CO Lochkatrine, Rotterdam n. Vancouver 19 te Bermuda. Binnendijk, 20 v. Philadelphia te Rotterdam Statendam, Rotterdam n. N. York 20 (12.30 n.m.) v. Boulogne. Boschdijk, N.-Orleans n. Rotterdam via Londen p. 20 12.30 n.m.) Lizard. HALCYONLIJN Vredentourg 20 v. Lulea. Stad Zaandam 19 v. Rotterdam te Napels voor San Juan (Sp.) Flensburg 20 v. Emden. Stad Haarlem 20 van Melilla te Rotterdam. HOLLANDAFRIKA LIJN Meliskerk (thuisreis) 20 Juni te Mombassa. Springfontein 20 v. Amsterdam te Rotterdam Nijkerk (uitr.) 20 te Kaapstad. Klipfontein (thuisreis) p. 15 (5 n.m.) Oues- sanfc. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN Arencskerk (uitr.) 20 te Manilla. Gaasterkerk 20 v. Antwerpen n. Hamburg. Zuiderkerk (thiusr.) 20 v. Port Said. HOLLAND—AUSTRALIëLIJN Aagtekerk (uitr.) 20 te Antwerpen. Almkerk (uitreis) 20 Juni te Melbourne. JAVA—CHINA—JAPANLIJN Tjisadane, Shanghai n. Java 19 v. Macassar. Tjisaroea 17 v. Dairen te Hongkong. Taman 17 v. Manilla te Kohsichang. Houtman 19 v. Port Natal n. East London. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Aurora 19 v. Lipardi n. Catania. Costa Rica, Amsterdam naar West-Indië 20 te Madeira- Crijnssen, Barbados n. Amsterdam p. 19 (7 n.m.) Flores. Juno 19 v. Oran te Pto. Empedocle. Triton, Savona n. Amsterdam p. 19 Gibraltar. Medea 18 v. W--Indië te New York. Venezuela 16 v. Barbados n. Port Limon. Baarn, Chili n. Amsterdam via Liverpool 19 (12.32 n.m.) 350 mijl W. v. Land's End. Nereus 19 Juni van Aalborg te Stettin. Berenice 19 van Kopenhagen te Gdynia- Ajax 20 van Pasapes te Bilbao. Pluto 20 van Santander naar 'Se tubal. Ariadne 20 van Carthagena te Malaga. Agememnon 20 van Amsterdam n. Ham burg. Orpheus 20 van Amsterdam n. Kopenhagen. Kon. HOLLANDSCHE LLOYD. Flandria (thuisr.) 19 v. Rio Janeiro. Salland 19 v. B.-Ayres n. Amsterdam Waterland 19 v. Amsterdam te B.-Ayres. ROTTERDAMSCHE LLOYD Kota Pinang (uitr.) 20 (9 v.m.) te Belawan. Kota Nopan (uitr.) 2 0(8 v.m.) v. Suez. Tapanoeli (thuisreis) 20 "van Port Said. Sibajak (thuisreis) 20 van Marseille. SILVERJAVAPACIFICLIJN Kota Inten, N.-Orleans n. Calcutta 19 v. Koapstad. Silver hazel, Calcutta n. Vancouver 17 te Los Angeles. Silverash, Calcutta n. Vancouver 19 v. Soe- rabaja. Silverwillow, N.-Orelans haar Calcutta 1<9 v. Madras. Bengalen, Calcutta n. Vancouver 18 v. Sin gapore. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Enggano (thuisr.) 20 v. Marseille. Johan de Witt (thuisr.) 20 v. Southampton. 21 (9 v.m-) te IJmuiden en (1 n.m.) te Am sterdam verwacht. Poelau Roebiah (uitr.) p. 18 Gibraltar. Tabinta (thuisr.) p. 19 Perim. Poelau Bras (thuisreis) p. 19 Perim. Tanimbar (thuisreis) 20 van Batavia. Batoe (thuisreis) 20 te Suez. STOOMVAART MIJ- OCEAAN. Achilles, Japan n. Rotterdam p. 20 Gibraltar City of Eastbourne, Japan n. Rotterdam 20 te Penang. City of Hankow, Dairen n. Rotterdam p. 20 Perim. Bennevis, Japan n. Rotterdam 18 te Mar seille. Eurymedon, Batavia n. Amsterdam 19 v. Singapore. Agamemnon, Japan n. Rotterdam 19 te Hongkong. Peisander, Amsterdam n. Java 20 van Suez City of Winnipeg, Dairen n. Rotterdam 19 te Manilla. Helenus, Rotterdam n. Japan 19 te Penang. Duitsche reederijen. De Soereederei „Frigga" te Hamburg leed over 1933 een verlies van 0,33 millioen Mark zoodat het geheele verlies tot 1,81 millioen Mark is opgeloopen. De Bugsier-, Reederei Bergungs A.G., eveneens te Hamburg, had ook een verlies, hetwelk op het oogenblik tot 0.448 millioen Mark is toegenomen. De Nordischer Ber- gungs-Verein had geen winst maar ook geen verlies. Een kade voor de Normandie. De burgemeester van New York heeft den vertegenwoordigers van de Comp. Generale Transatlantique beloofd dat de nieuwe kade, welke speciaal voor het schip Normandie ge bouwd zal worden met een lengte van 330 Meter, gereed zal zijn tegen den tijd, dat het schip zijn eerste reis zal maken. Hout voor Velsen. Het Nederlandsche stoomschip Thuban is van Archangel aangekomen met een lading hout voor de papierfabriek te Velsen. AANGEKOMEN 20 Juni: Mies m.s. Littlehampton Sambre m.s. Antwerpen Ek s.k Oslo Elsa Essberger m.s. Antwerpen Galgewater s.s. Archangel Skogheim s.s. Sfax Thuban s.s. Archangel VERTROKKEN 20 Juni: Grim s.s. Stockholm Uur as s.s. Kaskö Gorm s.s. Sarpsborg Lustrous s.s. Preson Towneley s.s. Gdynia Dan s.s. Immingham Rhein s.s. Hamburg Carsten Russ s.s. Hamburg Orpheus s.s. Kopenhagen Agamemnon s.s. Hamburg Theano s.s. Rotterdam Peder Bogen s.s. Zeebrugge

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6