HET NIEUWE AVONDBLAD BERICHT Zomer. '19e JAARGANG No. 194 VRIJDAG 22 JUNI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs, ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE .HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.— bi., verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van Doven- en/of onderarm; 100.— Dij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge var. spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. j 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abpnné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtenj deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe" H-A.V-Bank te Schiedam. De Kinderlijke Wereld. De Engelsche aristocratie is druk bezig aan „the season". Het Seizoen! Hoogtepunt is „Royal Ascot", waarmee de paardenrennen in het plaatsje Ascot aangeduid worden. Niet alleen de Engelsche bladen, maar ook de bui- tenlandsche geven talrijke foto's van de Royal Enclosure", waarin Engelands beau monde zich verdringt. Er komen heele beschrijvingen van toiletten bij, en een verhaal hoe erg het ■was dat het op den eersten dag zoo regende, zoodat veel van. die toiletten bedorven zijn. Maar het is erg voordeelig voor de costumiers van het West End, en zoo. Er gebeurt nog meer geweldigs in Engeland. Larwood wil niet meer tegen de Australiërs cricketen, vanwege die ouwe ruzie, en nou zegt-ie dat er nog politiek in de zaak zit ook. Maar de Hooge Commissaris van Australië en nog eenige gewichtige Lords of iets derge lijks antwoorden van nietes. „Niks hoor", zou mijn jongste zoon, en de uwe eveneens, zeg gen. Zij willen de goede verstandhouding tusschen het Moederland en het Dominion geenszins doen lijden onder de vraag, of men bij het cricketspel voortdurend harde ballen aan den leg-kant mag gooien en daarbij op het lichaam van den batsman mikken, of niet. En ook niet onder de vraag of Larwood gelijk heeft met zijn protesten. Deze Larwood is een jonge man die erg hard en zuiver een cricketbal op of net naast drie paaltjes kan mikken, daarbij zorgend dat die bal steeds op vrijwel denzelfden afstand van den grond op springt. Voor het- overige heeft hij zich niet van zijn medemenschen door bijzondere gaven onderscheiden, en meer dan 3000 per jaar acht men zijn bowlen niet waard. Maar hij is op het moment de meestbesproken man in het machtige Engeland en in het werelddeel1 Australië. Er is meer. Geary, Hammond en Allen voelen zich niet lekker. Dat zijn ook allemaal cricketers van het Engelsch Elftal. Sensatie! Is Wyatt's duim, dien hij laatst bezeerd heeft, wel heelemaal genezen? Angstig probleem. Een geheel volk wordt dagelijks per enorme titels en kolommen-vol bezig gehouden met Wyatt's duim, de boosheid van Larwood en de maagpijn of keelpijn van Hammond. Echt Engelsch, zegt u? Niks hoor. Denk enkele weken terug. We gaan naar Rome. Nietes, naar Milaan. Weet je dat Van Nellen niet mee kan omdat zijn vader zoo ziek is? We kunnen Mol toch niet op nieuw linksbuiten laten spelen! Nee, hij .kan er niks van. Wat scheelt Mijnders toch? Die is ook ziek. Ze moesten Bakhuys een beetje meer sparen; die moet voortdurend meedoen in de promotiewedstrijden van Z.A.C.. Als van der Meulen nog maar even goed is! Nou, ik geloof dat dat best mee zal vallen. Hij heeft nooit meer dan één fout per wedstrijd gemaakt. Nietwaar? Het heele verschil met de Engelschen is, dat onze kinderlijke pret een beetje aan de hunne is voorafgegaan. En straks hebben we een nieuw relletje. We kijken er al gretig naar uit. Willy den Ouden zal haar zooveelste wereld record verbeteren, of er komt een nieuwe ne ger met een trompet. Jammer dat we geen Ascot en geen „Royal Enclosure" hebben, met een modeshow en verregende toiletjes, en wat zou the Countess Kissmequick nu morgen aan hebben, want die prachtjurk van 'r is vandaag heelemaal bedorven.en ze zeggen toch dat Lord K. op den rand van een faillissement staatoch kom, dacht je dan dat hij die toiletten betaalde?je weet toch wel kwebbeldekwebbeldekwebbel. Wij missen wel de georganiseerde „society" waarmee het Engelsche volk zich zoo aller- kinderlijkst bezighoudt, maar niet het soort gesprekken, waartoe deze verwonderlijke men- schen groepen aanleiding geven. Ik zou er nu nog wel meer landen en even zoovele bewijzen bij kunnen halen, maar is het noodig? De wereld schijnt kinderlijker dan ooit. Grooter gevaren bedreigen haar inmid dels, dan ooit tevoren. Wat geeft het? Sir John Simon zet z'n grijzen hoogen hoed op, wandelt in de Royal Enclosure, bewondert the countess Kissmequick en voelt zich een groot man. Allerlei andere mannen voelen zich groot. Maar wie van hen is het eigenlijk? Alleen Wyatt's gezwollen duim kan prat op groot heid gaan De zon schijnt. Het is blijkbaar goed het leven zeer kinderlijk op te vatten. Laat ons dus om deze dingen lachen. R. P. IJMUIDEN JUBILEUM IJMUIDENS MANNENKOOR. SCHITTEREND GESLAAGD OPENINGS CONCERT. comité waren slechts aanwezig de heeren W. A. Dolleman (beschermheer) en G. Duyckink Sander. Eveneens woonde het eerelid, de heer C. van Leeuwen uit den Helder het concert bij, als ook afgevaardigde van verschillende plaatselijke koren en vereenigingen. Aan de linkerzijde van het podium stond de banier 'der jubilaresse, met prijzen bela den, de vlag van het knapenkoor en de tafel niet de voor de winnaars uitgeloofde prijzen. Toen dirigent Henk J. Arisz het dirigeer- gestoelte betrad, werd hij met een hartelijk applaus begroet. IJmuiden's Mannenkoor reageerde hierop met het imposant gezongen Vereenigingslied en Zangersgroet. De voorzitter, de heer C. Visser Hzn., open de daarna met een kort woord, waarin hij allen welkom heette, inzonderheid de mede werkenden uit Bennebroek. Roeske's Gebed voor den Tempel oogstte terecht den bijval welke het verdiende. De leden deden wél hun best, doch maken de dubbelforti daarmede toch nietmooier. Onder de tenoren hoorden we, evenals het laagste register prachtstemmen. Indrukwekkend waren de strofen: Hoor Gij dan uit. den Hooge en Aanbidding, dank en eere. De Ghr. Gem. Zangvereeniging 'uit Benne broek, eveneens onder directie van directeur Arisz, maakte met Koop's Nevelvrouw en Die Winter is verghangen van Jan Ni eland een aangenamen indruk. De dirigent heeft hier goed '.en kneedbaar materiaal beschikbaar, dat in het mannenkoor nog wel eenige aan vulling 'behoeft. Toch is de klank een goede. De verdienstelijke alten zijn in verhou ding tot de heldere sopranen kwantitatief nog in de meerderheid. Het leeuwendeel van het succes viel na tuurlijk het knapenkoor, door den concours secretaris, den heer W. Cöhrs zoo triomfante lijk ten tooneele geleid, ten deel. Aan de piano, door mej. Visser begeleid, werd een viertal kinderliedjes ten gehoore gebracht, het één nog aardiger dan het ander. Het ge heel maakte een zeer ge disciplineerden in druk. De accoustisc'he moeilijkheden welke de tooneelruimte van het Patronaatsgebouw voor koren altijd oplevert waren door de con courscommissie op doeltreffende wijze onder vangen. De klankverhoudingen waren thans uitstekend. Dit bleek ons te meer in het na- de pauze uitgevoerde In Epiphania Domini van Neumann, een der 4 niet-Nederlandsche werken van het gedegen programma, waarop aan den Hollandsehen componist terecht zoo groote plaats was ingeruimd. In Epiphania werd één der mooist gezon gen werken van dit concert; zuiver op toon, forsch doch niettemin waar vereischt werd, devoot. Benmebroek gaf een wel wat ijle vertolking van Jesus slapen gaan, voornamelijk door het lichte mannenkoor. Overigens een knappe uitvoering, waarin de sopranen zeer verdienstelijk werk deden. Nochthans (door de warmte?) een toon ge stegen. Het uiterst gevaarlijke Tenebrae van Pa- lestrina was veel beter. Hulde aan het vrou wenkoor voor de schoon gezongen Midden- satz. Het slot was uitstekend van samen zang! Een viertal knapen, veelbelovende krachten voor het oudere koor, oogstte een daverend succes met het door hen ingestudeerd reper toire. 't Was kranig hoor! Gecombineerd zongen de gasten uit Ben nebroek en het Knapenkoor De Vesper van v. Beethoven in het Duitsch nogal. De combi natie kunnen we niet bewonderen. Het 'was onevenredig en leelijk van uitspraak. Moge het bij dit eere-experiment blijven. Het vrije werk voor de e ere-afdeeling van het Dordrechter concours in September a.s., de Ruïne van Brandts-Buys, was het slot nummer. Ronduit mogen we zeggen, dat we den zan gers hiermede een goede kans geven. De ju bilaresse had het beste zeker wel voor het laatst bewaard! Uitstekend van nuanceering en voordracht, die lofzang op ons Kennemer- land. Rhythmisch in orde en op toon was de veeltoezongen Ruïne een waardig slot van dezen zoo vlotten openingsavond. En mogen we voor a.s. Zondag gegronde goede verwach tingen koesteren, W. Donderdagavond was dan de avond aan gebroken, waarop allen, die met ons oudste mannenkoor hier ter plaatse meeleven, zich reeds bij voorbaat verheugd hadden. Het 25-jarig bestaan van een der vetera nen onder de plaatselijke koren zal met een nationaal concours gevierd worden, een zan gerswedstrijd welke de laatste weken het on derwerp van vele gesprekken van zanglief- hebbers geweest is. De groote zaal van het Patronaatsgebouw was, toen het concert een aanvang nam, tot in de uiterste hoeken bezet. Van het eere Ook al hebben wij, kunstmatig, Wekenlang reeds zomertijd, Heden, eenentwintig Juni, Wordt de zomer ingewijd. 't Eind der lente gaf ons zomer, Zij het dan niet lang van duur En de zomer doet zijn intree Met een herfsttemperatuur, Laat ons hopen, dat die omkeer Snel en flink veel regen geeft, Voor ons land, dat naast zijn droogje, Ook zijn natje noodig heeft. Daarna komen de vacanties Met een nieuwen zonnetijd, Laat ons optimistisch blijven, Voel vooraf geen nattigheid. In een vochtige vacantie Is het zielige gezucht En het melige gemopper Niet, en juist wel „van de lucht". Laat ons daarmee nu eens breken, Raak niet met het weer van streek, Het verknoeit het goed humeur maar En vooral het helpt geen steek. Onze zomer als zoodanig, Maakte niet zoo'n best begin, Laat hem eventjes zijn gang gaan En dan werkt hij zich wel in. Nog terwijl ik zit te schrijven, Streelt een zonnestraal mijn hand, Juist door 't wolkendek gebroken, Welkom Zomer, weer in 't land. post, die in voortdurend contact met den hoofdpost zal staan. Op deze wijze hopen wij het baden en zwem men in zee veiliger te maken, hulp te verlee- nen aan drenkelingen, meer nog te voorko men, dat menschen drenkelingen worden door een intensieve bewaking van de baders, Op deze wijze denken wij te voorzien in een reeds lang gevoelde behoefte en ons dienst baar te maken aan het algemeen belang. Van onze leden wordt veel gevergd. lederen Zondag wordt dienst gedaan op het strand. Dinsdagsavonds volgen zij een cursus in E. H. B. O. of oefenen zich in de zwemkunst in de inrichting der V- Z. V. en iederen Vrijdag avond kan men ze aantreffen op het strand om te oefenen met haspel en lijn en andere zaken, die als de nood aan den man komt, mo gelijk het leven van een evenmensöh zullen kunnen redden. Onze leden doen zulks gaarne. Met liefde offeren zij hun vrijheid op voor Uwe veilig heid. Behoudens goedkeuring van B. en W. zullen wij Zaterdagmiddag collecteeren. De nieuwe reddingsboot zal door de ge meente worden gevoerd onder de lustige tonen der muziek. Wijs onze collectanten niet af. Geef al is het nog zoo weinig. U steunt daardoor een goed en menschlie- vend werk. ENGELSCHE REGEERING STEUNT DE HARING- VISSCHERIJ. Zij, die zich met ingang van t Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. MET GARANTIES EN CREDIETEN. IJMUIDER REDDINGSBRIGADE. De beurzen open voor de veiligheid der baders. REDDINGSBOOT KOMT ZATERDAG COLLECTEEREN. Wij hebben reeds meermalen een beroep moeten doen op de mildheid van onze plaats- genooten en het spijt ons werkelijk, dat wij dit opnieuw moeten doen. Het kan niet an ders. Wij zijn in- deze abnormale tijden uit sluitend aangewezen op de hulpvaardigheid van onze medeburgers, w.o. er gelukkig nog een groot aantal zijn, die, al wordt het voor hen ook moeilijk, geneigd zijn in hun beurs te tasten om ons voortbestaan mogelijk te maken. Van de plaatselijke autoriteiten mogen wij thans geen financieele offers vergen. Zij heb ben ons op ^andere wijze geholpen zooveel in hun vermogen lag. Wij zijn hen daarvoor uiterst dankbaaï. Voor onze plannen is echter geld noodig en om dit te verkrijgen doen wij een beroep op U, medeburgers, wetende, dat ons beroep niet tevergeefs zal zijn. Wat dan wel onze plannen zijn? Wij hebben een uitstekende reddingsboot doen vervaardigen, die deze week is gereed gekomen. Voor deze boot moeten we een goede bergplaats hebben aan het strand. Te vens moet er komen een gebouwtje voor het onderbrengen der dienstdoende manschap pen en dat tevens moet dienen als uitkijkpost. Dit gebouwtje zal worden geplaatst naast he: gebouwtje van het Roode Kruis, zoodat er op ons strand een complete, centrale post voor hulpverleening zal worden geschapen door twee vereenigingen, die elkaar zullen aan vullen. Dan moet er nog komen een kleiner bouwtje op het strand bij paal 57 voor het on derbrengen van een vooruitgeschoven hulp- R.. :.._üHAATSEN ZONDER ROLLEN, In Berlijn wordt op straat een nieuwe rolschaats geprobeerd, die in plaats van rolletjes een ketting heeft, waarop men voortglijdt. Het moet mogelijk zijn.dat men er mee kan „snelrolsehaatsen" en „kunstrolschaatsen?'. Als men tenminste rolschaatsen kan. Overeenstemming is bereikt tusschen den Staatssecretaris voor Schotland en de verte genwoordigers van de Scottish Producers' en de English Catchers' Association inzake het verleenen van steun door de Britsche regee ring aan de haringvisscherij. De steun bestaat uit een vergoeding in de uitrustingskosten en in het verleenen van een crediet voor het aanschaffen van netten en stooomdrifters en motordrifters kleiner dan 65 voet welke van uit havens in Schotland of aan de N.O. kust van Engeland deelnemen aan de haringvisscherij. Om voor steun in aanmerking te komen, moe ten de drifters tot een maximum van 1000 voorkomen op een lijst, die door de reeders- vereenigingen vóór 14 Juli zal worden over gelegd aan het visscherijministerie en vóór of op 7 Juli aan de visscherij deelnemen. Vergoeding zal worden verleend aan stoom- drifters tot een maximum van 50 en aan de motordrifters tot een maximum van 25 wan neer met deugdelijke bewijzen kan worden aangetoond, dat het netto-winstaandeel per boot, uitgerekend volgens usance, minder be draagt dan de uitrustingskosten, bestaande uit dokgeld, schilderen, kleine herstellingen, kadegeld, verzekeringspremie voor de zomer- visscherij, zeilmaken,. shipehandler enz. Verder wordt een bedrag van 50.000 be schikbaar gesteld tegen een rente van 3%, af losbaar in 3 jaar voor het verstrekken van lee ningen voor het aanschaffen van netten en wel tot een maximumbedrag van 70 sh. per net voor ten hoogste 24 netten voor booten, groo ter dan 65 voet en van 12 netten voor booten kleiner dan 65 voet. HET CRISIS-HAR'INGBESLUIT 1934 IN HET LAGERHUIS. bied is er voor ieder iets te krijgen en tegen concurreerende prijzen. Ter kennismaking ontvangt iedere klant, die voor één gulden besteedt een verrassing. De 10e, 25e, 50e en 100e klant krijgt zelfs een extra cadeau. NED. VEREEN. VAN HUISVROUWEN. De afdeeling Velsen-IJmuide-n der Nederl. Vereen, van Huisvrouwen had in d.e voorma lige Bewaarschool aan de Wüstelaan een bij eenkomst georganiseerd, welke zeer goed be zocht was. Mevr. P. de Boer-Harder heette als presi dente, alle aanwc 'gen hartelijk welkom, in 't bijzonder de eere-voorzitster mevr. M. Rambonnet-Speet, die deze laatste bijeen komst in het seizoen bijwoonde. Mevr. van Hille-Gaerthé uit Den Haag, de bekende schrijfster, hield hierna een cau serie met als onderwerp: „De Huisvrouw, haar zorgen en vreugden". Spr. die het eerste deel van haar rede aan het verleden wijdde, wees op wat de huis vrouw in vroegeren tijd voor haar gezin te doen had. Het ontbreken van de technische hulpmiddelen, die wij nu kennen en de an dere positie welke de vrouw in maatschappij en gezin toen innam maakten van haar maar al te vaak een slavin en huissloof. Toen een 40-tal jaren geleden zich een nieuwe strooming baan brak, heeft zich veel ten gunste van haar plaats in de samenle ving gewijzigd. Spr. wees op het groote nut der huishoudscholen, die er veel toe bijdroe gen. dat de huisvrouw zich voor meer onder werpen als stoppen, wasschen en breien inte resseeren ging. De vrijmaking der vrouw in haar verhou ding tot de maatschappij in 't algemeen loopt als het ware parallel met de perfectionnee- ring der hulpmiddelen, die haar in de huis houding ten dienste staan. Er was vroeger hierin zoo aanzienlijk meer te doen dan thans: alles is veel minder gecompliceerd geworden. In het tweede gedeelte van haar met aan dacht gevolgde rede wees mevr. van Hille- Gaerthé er op, dat naast de zorgen de huis vrouw ook haar vreugden kent, vreugden welke haar heur taak verlichten en maken, dat zij terecht het middelpunt van het gezin kan blijven. Een hartelijk applaus beloonde deze inte ressante lezing, waarvoor mevr. de Boer- Harder de schrijfster dankte. Ten bate van de kas' werden een taart en een cake verloot. De afdeeling heeft voor den 3en Juli een excursie georganiseerd naar de Drostefabrie- ken te Haarlem, waarvan echter een beperkt aantal dames zal kunnen profiteeren, omdat de directie slechts een 30-tal dames toela ten kan. De afdeeling heeft zich eveneens op ver zoek van het Ministerie van Economische Zaken bereid verklaard, gegevens te verza melen voor de statistiek, welke dit departe ment aanlegt aangaande kosten van levens onderhoud in ons land. Met een hartelijk tot weerziens, heeft de afdeelingsvoorzitster daarop deze laatste bij eenkomst gesloten. AFGEVAARDIGDE UIT LOWESTOFT SPREEKT OVER DE DRIFTERS IN IJMUIDEN. Dezer dagen is in het Lagerhuis het Crisis- haringbesluit 1934 en de eventueele nadeelen daarvan voor de Engelsche haringdrifters, die in het najaar IJmuiden bezoeken, be sproken. De afgevaardigde Mr. Loftus van Lowestoft was verstomd over het door de Ne- derlandsche regeering genomen besluit vol gens hetwelk (althans volgens Mr. Loftus) de invoer van haring door Britsche schepen verboden is. Colonel J. Colville, secretaris van het de partement voor buitenlandschen handel ant woordde, dat hij omtrent een dergelijk voor stel geen officieele mededeelingen had ont vangen, maar dat inlichtingen werden inge wonnen. De kwestie zal ongetwijfeld in ge dachten worden gehouden en een punt van bespreking uitmaken bij de onderhandelin gen die met de Nederlandsche regeering wor den geopend, aldus Mr. Colville. Uit het bovenstaande blijkt, dat men in Engeland onjuist is ingelicht omtrent de strekking van het Crisis-haringbesluit. Er is nl. geen sprake van dat de aanvoer van ver- sche haring door Engelsche drifters verbo den is. Het is echter wel verboden, deze ha ring aan boord of aan wal te steuren. Alleen mogen Nederlandsche haringtrawlers een zekere hoeveelheid haring aan boord zouten. SANTPOORT NIEUWE ZAAK. Zaterdagmiddag 2 uur zal de opening plaats vinden van „Het Warenhuis van Sant poort", Zinneveltlaan 1, hoek Bloemendaai- schestraatweg. Deze zaak, geheel modern inge richt, is in deze omgeving', waar het aantal woningen zich steeds uitbreidt, zeer zeker op haar plaats en ongetwijfeld het zal den eige naar van de zijde der dorpsgenooten niet aan belangstelling ontbreken. Op huishoudelijk ge- kozen. UIT HAARLEM ELECTRISCHE TRAM MAATSCHAPPIJ. JAARVERGADERING. In de op 21 Juni 1934 gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders in de Noord- Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. werd verslag uitgebracht over het afgeloopen jaar en werden de balans en winst- en ver liesrekening per 31 December 1933 goedge- ^Het'exploitatie saldo bedraagt 639.875.62j4 (vorig jaar 652.915,89 1/2). Na de normale afschrijvingen en de afschrij ving van verliezen wegens wijziging of ophef fing van enkele baanvakken, sluit de winst en verliesrekening', met inbegrip van het na* deelig saldo over het jaar 1932 108.065,22), met een nadeelig saldo van 480.775.34. Dividend-uitkeering heeft niet plaats (als vorig jaar). De aan de beurt van aftreding zijnde Com missaris. de heer H. M. van Bemmelen, werd herkozen. In de algemeene vergadering van aandeel houders in de Electrische Spoorweg Maat schappij N.V. werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goed gekeurd. Dividend kan niet worden uitge keerd (evenals vorig jaar). De aan de beurt van aftreden zijnde Com missaris Jhr. H. G. van Holthe tot Echten werd herkozen. In de algemeene vergadering van aandeel houders in de Eerste Nederlandsche Electri sche Trammaatschappij N.V. werden de ba lans en winst- en verliesrekening over het af geloopen jaar goedgekeurd en de aan de beurt van aftreden zijnde Commissaris, de heer G. S. de Clercq, herkozen. In de algemeene vergadering van aandeel houders in de Maatschappij tot Exploitatie van Tramwegen N.V. werden de balans en winst- en verliesrekening over het afgeloopen jaar goedgekeurd en besloten tot een divi dend-uitkeering van 5.50 op de aandeelen Serie A (vorig jaar 6, De aan de beurt van aftreden zijnde Com missaris Ir. A. G. A. van Eelde, werd her-

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1