1 Tijd van spanning. BERECHT Stads-Autorennen. Gisteren schreef ik in deze rubriek over de kinderlijkheden, die deze wereld vooral in dit seizoen kenmerken, en haalde er voornamelijk Royal Ascot, de Testmatches en „We gaan naar Rome, nee Milaan" bij. Nauwelijks was de inkt droog of er arriveerde een brief van onzen Parijschen correspondent, die mij eraan herinnerde dat ik de rubriek gevaarlijk speel goed vergeten had. In Parijs willen ze autorennen in de stad zelf gaan houden. Dit klinkt u misschien wat vreemd in de ooren, maar het idéé is niet nieuw, want in Monte Carlo doen ze het al sinds jaren, ook in de stad zelf. Vele „haar speldbochten" verhoogen de attractie zeer. Nimes en nog een paar Fransche provincie stadjes hebben ook al zulke races georgani seerd. Waarom dan de hoofdstad niet? Moet Parijs er niet voor zorgen dat het ook in zijn sportgebeurtenissen een leidende positie blijft innemen? Twee jaar geleden was de gedachte nog niet rijp genoeg, zegt Henry Lesturgeon. en het eerste geopperde „circuit" is verworpen om dat men daarbij om de Are de Triomphe moest draaien en dit onhebbelijk leek tegenover den Onbekenden Soldaat, die daar begraven ligt. Maar nu zijn er twee nieuwe plannen bij den gemeenteraad van Parijs ingediend, en er is er één bij dat veel kans van aanneming schijnt te hebben. In hoofdlijnen komt het hierop neer, dat de renmonsters door de kilo meters-lange Rue de Rivoli, over de Place de la Concorde en langs de Seine-kaden zullen razen, waardoor men een prachtig circuit te baat neemt. Het mooiste is dat het publiek zich zoo veilig kan opstellen in de ver-boven- straatniveau-liggende tuinen van de Tuile- rieën. De Tuilerieën! Oh herinneringen aan het Eerste Keizerrijk, en het Tweede Keizer rijk, en aan den goeden dikken koning Louis Philippe!en aan die wereldhervormende gebeurtenis, de Groote Revolutie zelf! Om dit historische centrum heen, met inbegrip van het Louvre, zal het levensgevaarlijke speel goed der Groote Kinderen van de Twintigste Eeuw met verwoed uitlaat-gebrul urenlang rondrennen! Blijkbaar zijn de keizerlijke en koninklijke souvenirs te oud, en is de Revo lutie te beschimmeld geworden, om voor deze Groote Herinneringen dezelfde égards te too- nen als voor het graf van den Onbekenden Soldaat, die wellicht bij zijn leven wie zal 't zeggen? zelf chauffeur is geweest. Aangezien dergelijke wereldsteedsche ge beurtenissen onvermijdelijk haar weerklank in de wereld plegen te vinden, vraag ik mij inmiddels al af hoe Amsterdam reageeren zal. Het bezit mannen die tegen vrijwel niets opzien. Welnu, wanneer krijgen wij den Grand Prix d'Amsterdam, op het circuit de la Pipe of het circuit de Kattenbourg, of het circuit du Jordan, met de karakteristieke aanmoe- digingskreten van tweehoog en driehoog, vele overreden poesen, een weergaloos rijm van Louis Davids en den heer Buziau in zijn nieuwe kil ome tervreter- creatie Ook aan Haarlem heb ik gedacht. Men is hier voorzichtiger. Men zou misschien geneigd zijn eerst een proef met kinder-trapauto's te nemen, waarvoor ik het Circuit Groote Markt SmedestraatBarteljorisstraat warm aan beveel, vooral vanwege de haarspeldbocht bij het politiebureau zeer gunstig gelegen om er slachtoffers binnen te brengen. Maar voor de 'heusche renwagens bezitten we vele mooie renbanen, b.v. Groote Houtstraat Groote Markt (verbogen haarspeldbocht naar de) KoningstraatGierstraat. En wat zoudt u zeggen van Groote MarktJansstraat JanswegKennemerpleinKruiswegKruis straat—Barteljorisstraat? Te kort, zegt u? Dan PleinWagenwegSpanjaardslaanFontein- laanDreef! Er is meer, veel meer. En blijkt Haarlem niet modem of niet spor tief genoeg, dan heb ik hoop op de zeer spor tieve gemeente Heemstede, die bovendien specialiste in haarspeldbochten is bij den aanleg van haar plantsoenen en vluchtheuvels. Vindt men die bochten te kras, wat zou men dan zeggen van 't Circuit Blauwe Brug— Heemsteedsche DreefCamplaanBinnenweg Bronsteeweg? Enfin, we zullen afwachten. Mij verheugend dat ik de gedachte locaal aan de rol heb mo gen brengen, en dat de wereld tenslotte toch zoo bar jong en kinderlijk blijft, teeken ik als altijd, in afwachting van het lawaai, de snel heid en 't geslip door de bochten, uw dw. R. P. BEVERWIJK MEN ZIJ OP Z'N HOEDE! De politie alhier verzoekt ons nogmaals de aandacht te willen vestigen op de waarschu wing van den Commissaris van Politie te Schiedam tegen de zoogenaamde Spaar- en Credietinstelling „De Onderlinge" of „Eigen Hulp", beheerd door M. van Weerden, gevestigd te Schiedam. Deze v. Weerden stelt zijn instel ling thans onder den naam van „Spaarcre- dietbank" aan het publiek voor. Het spreekt vanzelf, dat ook voor deze nieuwe vondst dezelfde waarschuwingen blij ven gelden. Een tweede waarschuwing geldt ten aanzien van aanknoopen van relaties met zekeren Ramsenhoven, geboren te Weenen. Deze oude bekende van verscheidene politiecommissaris- sen gaat nog steeds voort met het aanknoopen van relaties met Nederlandsche firma's, aan wie offerte wordt gevraagd voor het doen van leveranties aan groote Europeesche Staten. Het gelukt hem daarbij vele malen bedragen van f 150 van reflectanten los te krijgen als ver goeding van reis- en verblijfkosen. Van de leveranties komt natuurlijk niets terecht. DE VASTRECHTCONTRACTEN. In het Maandblad van de Winkeliersver- eeniging „Eendracht Maakt Macht" schrijft het bestuur: Door den directeur der Gemeentelijke licht- bedrijven zijn aan alle winkeliers, van wie het vastrechtcontract afliep, nieuwe contrac ten aangeboden. Het overgroote meerendeel van deze nieuwe contracten komt hier op neer. dat het bedrag voor vast recht, genoemd in die contracten over eenkomt met het tot nu toe betaalde bedrag aan vastrecht. Echter is de maximum belas ting, die daarvoor verstrekt wordt, in den regel eeheel ontoereikend, zoodat men in den Spertijd (Nov., Dec. en Jan.) deze verre zal overschrijden en ais gevolg natuurlijk een grooter, in sommige gevallen een veel grooter bedrag aan vastrecht moet betalen, dan in het contract genoemd. Natuurlijk mogen wij geen aanmerkingen maken, als de tarieven voor afname van elec- trischen stroom zoodanig geregeld worden, dat een ieder naar verhouding ongeveer een zelfde tarief betaalt en dat verschillen, zoo als wij thans tegen komen (er zijn winke liers. die tot nu toe een doorsneeprijs van ongeveer 10 ets. en ook winkeliers die onge veer 23 ets. betaalden), uit den weg geruimd worden. Maar dat de winkelstand momenteel heusch geen zwaardere lasten kan dragen, is ook een feit dat onomstootelijk vaststaat. De besturen van E. M. M. en Hanze zitten dan ook niet stil, om te trachten een meer gunstige regeling in deze vernieuwing dei- contracten te verkrijgen. Zij hebben zich daar toe o.a. ook gewend tot het gemeentebestuur dat-, naar zij hopen de billijkheid van him ver zoeken zal inzien. Mocht echter niets baten, dan moeten wij andere middelen gebruiken om te zorgen, dat toch onze lasten niet hooger worden. Een onzer leden stelde reeds voor „Dan maar een uur vroeger sluiten 's avonds", wat natuur lijk een directe besparing op electrischen stroom van minstens 25 pet. zou beteekenen. En uit ervaring weten we. dat het publiek zeer spoedig aan een veranderde winkelsluiting gewend is. Maar nog eens, wij hopen, dat een „minnelijke schikking" in deze getroffen zal kunnen worden en het noodzakelijk zal blij ken te zijn, dat wij, winkeliers tegen „ons eigen bedrijf" te velde moeten trekken. Intusschen is in de jongste ledenvergade ring van E. M. M. besloten een technisch ad viseur. Ir. van Doorn te Heemstede, over deze aangelegenheid een rapport te doen samen stellen, dat aan B. en W. de directie en de commissie van de lichtbedrijven zal worden aangeboden. AANGEHOUDEN. De politie alhier heeft aangehouden een man, die in het Alg. Politieblad gesignaleerd stond voor f 4 boete of 3 dagen hechtenis. Hij kon de boete niet betalen en werd naar Haar lem overgebracht teneinde zijn straf te on dergaan. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving het navolgende ten geschenke: van den heer M. H. de Wolf, een Privilegie- acte op perkament d.d. 14 October 1723 voor het uitgeven van 2 boekwerken; van den heer A. Rommel te Castricum, een merkwaardige met houtsnijwerk versierde Pa- poe a-wandelstok. NAAR DE K. R. O.-STUDIO. Het R. K. Werkloozencomité heeft voor de R. K. werkloozen een fietstocht georganiseerd naar Hilversum. Des morgens te 7 uur vertrokken 29 wielrij ders van het, Meerensteinplein en peddelden met den sterken wind tegen Gooiwaarts. In Hilversum werden de K. R. O.-studio's en het raadhuis bezichtigd. Des avonds te half tien arriveerden de deelnemers weer in de beste welstand in Beverwijk. Het comité had hen een prettigen, afwisselenden dag bezorgd en kon derhalve met genoegen op zijn werk te rugzien. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: A. J. van Westen en M. E. M. Zürlohe. G. J. Spanjaard en A. G. Noorder- meer. Getrouwd: P. G. de Jong en H. Ladru. H. F. Comis en W. Kemp. Geboorten: J. van der KolkSalomons z. M. M. A. Staringvan den Bos d. 't Is tijd van den zevenden hemel op aard, Of tijd van heel diep in den put, 't Is tijd voor 't gevoel van: nu ben ik wat waard, Of voor een gevoel van: Piet Lut. 't Is tijd van de zaligheid: dat is voorbij, Ontspanning na veel druppels zweet, Besef van: hoera, ik ben eindelijk vrij, Nu is er een eind aan het leed. Dat vreugdegevoel geldt gelukkig het meest, Maar ook schuilt er hier en daar pijn, Om 't droevig besef: ach, hoe schoon was t geweest, Helaas, het heeft niet mogen zijn. D' examens, bedoel ik, zijn druk aan den gang, Nog pas aan 't begin hier en daar. Met ouders en slachtoffers danig op stang, Voor sommige andren al klaar. 't Seizoen van het vragen en antwoorden spel, Het geestes-gymnastisch toernooi, De jeugd van het vaderland stijf in de knel, Aan angstige spanning ten prooi. Gij, die nog zult slagen, of die er reeds zijt, Mijn hand hoor, gefeliciteerd, Ik wensch je een prettigen zorgvrijen tijd, Je hebt er wat voor gepresteerd. En gij, die gezakt zijt of nog zakken zult, Dat is nu wel lam, maar komaan, Geen zuchten maar kop-op en hiervan vervuld: Het volgend jaar beter gedaan. P. GASUS. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". Spinazie per kist 45 cent. Sla per kist 1324 cent. Postelein per kist 1630 cent. Andijvie per kist 70 cent. Wortelen per bos 68 cent. Rabarber per bos 35 cent. Asperges I Dik per bos 2532 cent. Asperges II D. BI. per bos 1620 cent. Asperges III Dun W. per bos 1014 cent. Pieterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 23 cent. Uien per K.G. 11/22 cent. Bloemkool I per stuk 45 cent. Bloemkool II per stuk 23 cent. Aardbeien per doosje 714 cent. Aardbeien per slof 5075 cent. Komkommers per stuk 15 cent. Doppers per K.G. 10117 cent. Capucijners Br. per K.G. 1518 cent. Peulen per K.G. 10—17 cent. Raspers per K.G. 25 cent. Snijboonen per K.G. 3438 cent. Dikke boonen per K.G. 4048 cent. Tuinboonen per K.G. 35 cent. Tomaten per K.G. 10—21 cent. Frambozen per doosje 5055 cent. BEVOLKING. Ingekomen: W. ten Wolde, werkt.k. teeekenaar, Str. v. Linschotenstr. 6, van Velsen. A. van Heijst, zonder, Ctr. v. Linschotenstr. 6. van Velsen. H. Kanninga, arbeider, Kerkstraat 88, van Sleen. J. Veltraan, kellner, Breestraat 2 van De venter. J. de Blok, fitter P.W.B., Str. van Linscho tenstr 20, van Schagen. J. egrijn, sigarenmaker, Dierluststr 19, van Wijk aan Zee en Duin. E. Houtkoop, kok, Groote Houtweg 106, van Leiden. W. J. Roenhorst, leerl. verpleegster, Vondel laan 13, van Haarlem. G. M. Hendriks, Romerkerkweg 51, van Utrecht. sterdam. P .H. den Brok, dienstbode, Zeeweg 112, van Den Haag. I: Veltman, dienstbode, Groote Houtweg 61, van Hilversum. Lammers geb. Reijs, zonder, Breestraat 105 van Amsterdam. Vertrokken J. E. Gimme, huishoudster, naar Amster dam, Amstelveld 7. H. Franzen, zonder naar, Dordrecht, Mer- wekade 4. C. Wezel, kant.bediende posterij, naar Wijk a. Duin, Verl. Groenelaan 58. A. A. Brouwer, handelsreiziger, naar Wijk Duni, Verl. Groenelaan 58. W. van Roon, zonder, naar Lichtenvoorde, Harreveld. E. Dijktsra, timmerman, naar Hilversum, Eemnesserweg 6. J. de Haan, zonder, naar Wijk aan Duin, Oude Alkm. weg. Jac. Duin, metselaar, naar Wijk a. Duin, Oude Alkm. weg. S. van der Kolk, fabr. arbeider, naar Vel sen, Trompstraat 170. J. Geerling, zonder, naar Haarlem, Klever laan 157. E. t enBoom, arbeider, naar Velsen, Wijker- straatweg 279. J. W. van der Lee, arbeider, naar Nijme gen, Koninginnelaan 110. P. G. J .de Jong, chauffeur, naar Amster dam, J. v. Stolbergl. 14 hs. H. Ladru, naar Amsterdam, J. v. Stolbergl. 14 hs. H. F. Comis, fabrieksarb., naar Wijk a. Zee en Duin, Hoflanderw. 17. W. Kemp, naar Wijk aan Zee en Duin, Hof landerw. 17. C. P. Coca, zonder, naar Amsterdam, Prin- sengr. 375 II. C. J. Hienkens, stucadoor, naar Wijk a. Zee en Duin, Romerkerkweg 25 Zij, die zich met ingang van 1 Juli per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Juni nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. DE GEZONKEN „DRESDEN". De „Dresden" van den Noord-Duitschen Lloyd die aan de Westkust van Noorwegen aan den grond liep en lek stootte. Het schip was op een plezierreis. Passagiers en bemanning konden worden gered. Twee vrouwen stierven aan hartverlamming. G M. Noom, De Visscherstraat 33, van Am-f jaar 1918, toen het revolutie-spook dreigde, "WA.., 4* j-or ognwOTi- HEEMSKERK door spreker onder de aandacht der aanwezi gen gebracht. Spreker bracht, door al deze beelden uit de geschiedenis aan te halen, de daden van het Oranjehuis naar voren. Aan een voorspelling inzake de toekomst, durfde spreker zich niet wagen, mara wel durfde hij zeggen dat ons volk steeds onder de vaan van Oranje zich veilig kan gevoelen. Daarom laat breed uit uw oranje wimpel boven de nationale driekleur wapperen, roept spreker uit, en weest er van verzekerd, dat als Nederland met Oranje is, God is met Nederland, want God, Nederland en Oranje zijn één. Na de pauze, die gekort werd door het zin gen van twee coupletten van het Wilhelmus, beklom de Burgemeester het spreekgestoelte. Deze herinnerde er aan, hoe men in het ver leden de verjaardagen van het Koninklijk huis vierde. Deze dagen deden zich kennen door vlaggen, wedstrijden, concerten en andere festiviteiten; maar van het feit waai-om men eigenlijk feestvierde waren velen helaas niet genoeg doordrongen. Wat Oranje voor Neder land was geweest, dacht men niet. Eens in 't jaar zoo'n feestdag was wel aardig om dien te vieren, maar dan niet meer. Omdat men niet genoeg doordrongen was van de beteekenis van het: Nederland en Oranje één, daarom was het mogelijk, dat een anti-Koningsgezinde gedachte bij velen van ons volk ingang kon vinden. Dit werd met voorvallen door Mr. Rambonnet verduidelijkt. In 't bijzonder werd hierbij in herinnering gebracht het ge beurde met de Zeven Provinciën en uitroepen door Wijnkoop en Lou de Visser gedaan bij de opening der Staten-Generaal. Daartegenover stelde spreker de spontane huldiging van de Koningin in het stadion en de uiting, gegeven door het geheele Neder landsche volk bij de begrafenis van de Konin gin-moeder. Deze laatste voorvallen zijn uitingen van ons volk waarmee het te kennen geeft, weer terug te willen naar de oude beproefde paden om zich weer te scharen rondom Oranje in wiet. wij nog steeds zien het symbool van onze vrijheid. SCHOUW. Dat er tijdens de j.l. Maandag gehouden schouw over de wegen enz. serieus is ge schouwd, bewijst wel (in vergelijking met an dere jaren) het aantal personen nl. 230 dat in den schouw is gevallen. Van den anderen kant is het evenwel bedroevend, dat de menschen en in het bijzonder de tuin ders hun belang niet beter begrijpen dooi er zorg voor te dragen, dat de beken enz. op tijd zijn opgemaakt. De gelegenheid wordt nu nog geboden tot 2 Juli a.s. na welken datum het zeer zeker wel op een andere ma nier aan het verstand der nalatigen zalwor den gebracht. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Maria Anna, d. v. Joz. de Munk en A. M. Kruijenaar; Adrianus Lambertus Petrus z. van Adr. Meiland en Cath. A. Hees terbeek. Theodorus Petrus Gerardus, z. v. C. J. Duineveld en M. Sinneger, Anna Jacoba d. van R. Beentjes en C. M. de Wildt. Gehuwd: Joh. Jac. Limmen 33 j. en Marg. C. de Ruijter 23 j., beiden alhier. BEVOLKING. Ingekomen personen: P. de Munk, arbeider, Oudendijk 13, van Uitgeest. Corn. Adrichem, melkslijter, M. v. Heems- kerekstraat 34 a, van Uitgeest. Remb. Degeling en gezin, tuinder Rijks straatweg 176, van Alkmaar. Vertrokken personen: Mej. M. Bleeker, zonder beroep, van Klei nen Houtweg 42 naar Castricum. A. N. Pe kel cementwerker, van Oudendijk 11, naar Lage Zwaluwe; P. Komen en echtg., fabrieks arbeider, van Rijksstraatweg 129 c naar Hei- loo. VELSEN VERGADERING ORANJEVEREENIGING. Gistravond heeft in gebouw Concordia een vergadering van de Oranjevereeniging plaats gehad. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter den heer Deinum en werd o.a. bijgewoond door den burgemeester en mevrouw Rambonnet. De vergadering had behalve het maken van propaganda, ook tot doel, den band tusschen de leden onderling te versterken. Na een kort inleidend woord van den voorzitter, werd het woord verleend aan kapelaan M. van Nobelen kapelaan te Beverwijk, die als onderwerp had „Vlag en Wimpel". Spreker besprak het eerst een stukje ge schiedenis van Oranje, n.l. de dagen van 1830 de terugkomst van den prins van Oranje te Scheveningen. Hierna stond spreker stil bij het jaar 1860, het rampjaar, de overstrooming van den Bommelerwaard, en herinnerde hier bij aan de daden destijds verricht dóór Ko ning Willem III. Gevoelden de Hollanders zich veilig bij de komst van prins Willem te Scheveningen, niet minder gerust gevoelden zij zich toen de Bommelerwaard dor die vree- selijke ramp werd getroffen. Vervolgens me moreerde spreker hetgeen wijlen de Koningin moeder voor de zieken in sanatoria enz. heeft gedaan, waarvan, zeide spreker die sanatoria nog tientallen van jaren zullen spreken. Ver volgens besprak kapelaan van Nobelen het leven onzer Koningin, in het bijzonder de jaren 19141918, hierbij herinnerend aan het jaar 1916, toen Noord-Holland door over strooming geteisterd werd. Eveneens werd het HET WIEN NEERLANDSCH BLOED OP DE WERELDTENTOONSTELLING. De uitzending van het „Wien Neerlandsch' Bloed" door den beiaardier van het Kon. Paleis te Amsterdam, den heer J. Vincent, van het kantoor der Western Union te Am sterdam over den kabel via Londen en New- York naar de Wereldtentoonstelling te Chi cago is aldaar uitstekend ontvangen. Ander halve minuut nadat de uitzending had plaats gehad, werd ten kantore der W. U. te Am sterdam bericht ontvangen van de Century of Progress dat de overkomst goed gelukt was, terwijl de President Rufus A. Dawes dank zegde voor de uitvoering. AGENDA VOOR BEVERWIJK ZATERDAG 23 JUNI Kennemer Theater: „De geheimzinnige Gast" en „Wien, wo der Wein und der Walzer blüht', 8 uur. ZONDAG 24 JUNI Kennemer Theater: „De geheimzinnige Gast", 2.30 en 5 uur; „De Geheimzinnige Gast" en „Wien, wo der Wein und der Walzer blüht" 8 uur. t MAANDAG 24 JUNI Kennemer Theater: „De geheimzinnige Gast" en „Wien, wo der Wein und der Walker blüht", 8 uur. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 23 JUNI Thalia: Mie en Ko, 8.15 uur. Bioscoop de Pont: „De Jantjes". 8 uur. ZONDAG 24 JUNI Thalia: 3 en 5 uur: Bioscoop. 8.15 uur: Ge zelschap Mie en Ko. Bioscoop de Pont: Alle voorstellingen: De Jantjes. AGENDA TE HAARLEM Heden: ZATERDAG 23 JUNI VRIJDAG 22 JUNI Rembrandt Theater: Een meisje met tem perament. Op het tooneel: De song-singers. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Theater: Hold your man. (De sterk ste band). 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: De Broadway-Revue. Op het tooneel: K. en C. Speenhoff- 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 24 JUNI Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 24 JUNI Bioscoopvoorstellingen. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Rottm n. Phllad. 21 te Norfolk. Boschdijk, N.-Orleans n. Rottm. 21 te Ldn. Lochkatrine, Rottm. n. Vancouver 20 (v.m.) v. Bermunda. Narenta, Vancr. n. Rottm 24 te L'pl verw. Sattendam, Rottm n. N.-York p. 21 Lizard. HALCYON LIJN. Rozenburg 21 v. Vlaardingen te Palermo, voor Susa. Stad Arnhem 21 v. Vlaardingen te. Derwen- thaugh, voor Oxelosund. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitr.) 22 te Antwerpen. Heemskerk (uitr.) 22 v. Suez. Meliskerk (thuisr.) 22 van Mombassa. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk 22 v. Rotterdam te Hamburg. HOLLAND—OOST-AZIëLIJN. Gaasterkerk 20 v. Antwerpen te Hamburg. Arendskerk (uitr.) 21 v. Manilla. Serooskerk (thuisr.) 21 te Manilla. JAVA—CHINA JAPANLIJN. Tjileboet, 21 v. Padang n. Panaroekan. Tjinegara, 21 v. Shanghai n. Java. KON. HOLL. LLOYD. Zeelandia, (uitr.) 21 (4 n.m.) v. Pernambuco. Gaasterland (uitr.) 19 v. Santos. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Agamemnon, 21 (11 n.m.) v. Amsterdam te Hamburg. Ajax, 21 v. Musel n. Oporto. Aurora, 21 v. Catania n. Messina. Colombia 21 v. Curacao n. Pto. Cabello. Fauna. Venetië n. Amsterdam p. 21 (4.45 n.m.) Ouessant. Hebe, 22 v. Amsterdam te Rotterdam. Irene, 21 v. Kopenhagen n. Amsterdam. Iris, 20 v. Cristobal n. Buenaventura. Juno 21 v. Catania n. Venetië. Melba, 22 v. New York n. Port au Prince. Nereus 21 v. Stettin n. Rostock. Poseidon, 21 v. Pto Rico n. San Domingo City Saturnus 22 v. Amsterdam te Pernis. Telamon 21 v. Bourgas n. Varna. Tiberius 21 v. Genua n. Savona. Vesta, Alexandrië n. Amsterdam 21 te Lissa bon. Stuyvesant, Amsterdam n. W.-Indië p. 21 Ouessant. Triton, Savona n. Amsterdam p. 22 Sagres. Euterpe 22 van Amsterdam naar Bordeaux. Perseus 22 van Amsterdam naar Kopenhagen Calypso 22 van Amsterdam naar Faro. Hercules. Amst. n. W.-Indië 22 t. Z. v. Flores. Achilles 22 Juni van Vigo te Lissabon. Ariadne Malaga n. Amst. p. 22 Gibraltar. Ceres 22 v. Malta te Alexandrië, ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak Batavia n. Rott. 22 (9 v.m.) v. Gibr. Blitar (thuisr.) 21 (8 n.m.) van Marseille. Slamat (uitr.) 21 (10 n.m.) van Colombo. Kota Pinang (uitr.) 22 te Singapore. NED. IND. TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha 20 v. Soesoe n. Singapore. Agnita 14 v. Rouaan n. Key West v. o. SILVER-JAV A-P ACIFICLIJN. Silverwillow, 21 v. N. Orleans te Calcutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Tabian (uitr.) 22 v. Suez. Tabinta (thuisr.) 22 v. Suez. Poelau Laut 21 v. Hamburg te Bremen. Poelau Roebiah (uitr.) 22 van Genua. STOOOMVAART-MIJ. OCEAAN. City of Bath, Rott. n. Japan 21 te Port Said. Eurymedon. Batavia n. Amst. 22 v. Belawan. City of Wellington, Rott. n. Japan 21 te Taku Bar. Polyphemus, Batavia n. Amst. 21 v. Mars. Rhesus, Japan n. Rotterdam 22 van Colombo. City of Athens, 22 v. Dairen te Rotterdam. Helenus, Rotterdam n. Japan 21 te Singapore City of Windsor, Taku Bar n. Rotterdam, 21 te Dairen. AANGEKOMEN 22 Juni: Truida m.s. Londen Nephrite s.s. Llanelly Monica m.s. Hamburg Audacity m.s. Londen Alice M. Craig s.s. Swansea VERTROKKEN 22 Juni: Broughty s.s. Kirkcaldy Ek s.s. Oslo St. Kearan s.s. Londen Euterpe s.s. Bordeaux Perseus s.s. Kopenhagen Calypso s.s. Barcelona De stoomkranen voor Rusland. Dezer dagen meldden wij, dat de Sovjetstaat aan de firma Verschure Co. te Amsterdam den bouw van twee drijvende stoomkranen had opgedragen. Het blijkt nu, dat deze kranen zullen worden gebouwd op vrachtbooten van 1000 ton draagvermogen, die in de ruimen kolen zullen bergen en dus als drijvend bun kerstation in de haven van Leningrad zullen dienst doen. De kosten dezer schepen zouden, naar verluidt, 220.000 gulden bedragen. Binnengesleept. De Belgische motorkotter Marie Robert is met een tros in de schroef te Esbjerg binnen- pefadzcbidsclwjmdfiasta I DOOS 20 CT.-TUBE 40 EN 60 CT. 1 (Adv. Ingez. Med.) gesleept door den Belgischen motorkotter Marguerite Simon. Vlootvermindering. Het stoomschip Rietfontein van de Veree- nigde Scheepvaart Maatschappij is voor den sloop naar Hendrik-Ido-Ambacht verkocht. Nieuw vischdok te Grimsby. Met den aanleg van het nieuwe vischdok te Grimsby is men reeds zoover gevorderd, dat het vrij zeker in October in gebruik zal kunnen worden genomen. Sleepreizen. De sleepboot Indus, welke hier idezer dagen binnenkwam om den grooten zandzuiger Ba- tavus van de Fa. den Breejen van den Bout naar den Nieuwen Waterweg te sleepen, ljgt nog steeds in de Binnenhaven opgehouden door het stormweer. Inmiddels is ook de sleen- boot Donau hieir van Vlaardingen aangeko men om een paar onderlossers naar Maassluis te brengen.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6