1 BEVERWIJK HEEMSKERK DE. FUSIE. Ter bespreking van het fusievraagstuk zul len Woensdagavond de R.K. Raadsfracties van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin afzonder lijk vergaderen. Het ligt in de bedoeling, om ook de niet-R.K. Raadsleden tot deze bijeen komst uit te noodigen. CONCOURS-SUCCESSEN. Het Klein Mannenkoor „Onder Ons", dir. de heer L. Tervoort alhier, nam Zondag voor de eerste maal onder leiding van dezen jeug digen dirigent deel aan een zangwedstrijd. Het koor behaalde in de tweede afdeeling mannenkoren op het te IJmuiden gehouden concours met „Haec Dies" van Vranken als verplicht- en „Morgenstemming" van Theo v. d. Bijl met 3Ó1 punten een eersten prijs. 'De heer Leo Pielage verwierf met zijn koor „St. Odulphus" uit Wijk aan Zee in de derde afdeeling gemengde koren op hetzelfde con cours een tweeden prijs. Gezongen werd als voorgeschreven compositie „Sanctus" van Kools, en als vrij werk „De Whiter", van Loots. Een fraaie prestatie van dit koortje, dat nog slechts ruim vier maan den bestaat. ZIJ ZIJN NIET AFGESCHRIKT. De tallooze Friezen, die wekelijks in auto bussen over den afsluitdijk van en naar Hol land worden vervoerd hebben zich door dras tische maatregelen van de vorige week, toen zij op den afsluitdijk door de ambtenaren der justitie werden genoodzaakt de voertuigen te verlaten en verder maar moesten zien „hoe zij er kwamen", niet laten afschrikken. Zoo als men zich zal herinneren werden deze autobussen in beslag genomen, omdat zij zonder vergunning een reizigersdienst uit voerden, m concurrentie met de A.T.O., die voor de verbinding Holland—Friesland coti- cessionnaire is. Wij dachten deze week in Beverwijk de Friesche bussen, die in onze straten al bekende en vertrouwde verschijnin gen zijn geworden, te moeten missen. Deze veronderstelling is onjuist. De Friesche bussen rijden rustig en lustig over den „diek". Voor de vensters der groote wagens hangt een kaart, met het opschrift: „Alléén voor leden". Drie tooverwoorden, die de Friezen veilig door de zóne loodsen. ZWEMDEMONSTRATIES IN BAD „ADRICHEM". 'Maandagavond hebben de Haarlemsche- en "de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigades een uitstekend geslaagde en zeer nuttige demon stratie gegeven in de nieuwe Zweminrichting „Adrichem", aan den Hoflanderweg. Dank zij het feit, dat het weer zich niet zoo dreigend meer liet aanzien waren een massa toeschou wers komen opdagen. Deze groote belangstel ling was wel het bewijs, dat de zwemsport ook in onze gemeente en haar omgeving populair is. Zoo konden de brigades dezen avond aan eenige honderden belangstellenden voortref felijke en nuttige lessen geven in reddend- en gekleed zwemmen. Dank zij dit aanschouwelijk onderricht heeft deze avond zeer zeker resultaten opgeleverd. De demonstratie werd dan ook met groote aandacht gevolgd. De verschillende hulpgre pen werden, alvorens zij in het water werden toegepast, op den kant gedemonstreerd, waar bij het publiek zich een duidelijk beeld kon vormen, hoe een redder zich uit de knellende omarming van een drenkeling kon bevrijden, om hem daarna veilig naar den bever' te brengen. Deze hulpgrepen werden duidelijk toegelicht en vervolgens in het bad toege past. De leden van de beide brigades toonden zich zeer bekwaam in het reddend zwemmen en wisten zich vaak uit hachelijke situaties los te werken. Het publiek genoot ook ten volle van het popduiken en van de overige pro gramma-nummers. De zwemmers en zwemsters konden vervol gens nog veel leeren van de demonstratie der verschillende zwemslagen, een demonstratie, die bovendien bij de niet-baders de lust om ijlings zwemmen te gaan leeren in hevige mate zal hebben aangewakkerd. Ook dit onderdeel van het programma was aan de leden van de brigades volkomen toe- vertrouwd. Zoo kon de Kennemer Zweinclub, die dezen avond had georganiseerd met volle tevreden heid op haar initiatief terugzien. De demon stratie was verder niet alleen een propaganda voor de zwemsport, mar zker ook voro de red dingsbrigades, die zoo'11 hoogst nuttig en helaas ook noodzakelijk werk verrichten. Het bestuur van de jeugdige zwemclub'zal het bij deze welgeslaagde demonstratie niet laten. In den loop van de maand Juli zullen de Haarlemsche „Waterratten" op bezoek komen om in het zwembad „Adrichem" een demon stratie te geven. Ongetwijfeld zal ook dit zwemfestijn weer veel belangstelling- trekken, volkomen terecht trouwens, want de Waterratten genieten in de wereld der zwemsport een uitstekende re putatie. ACHTERWIEL VAN EEN AUTO AFGELOOPEN. Ter hoogte van de R.-K. kerk in de Bree- straat liep Zondagmiddag een achterwiel van een personenauto af. Dank zij de betrekke lijk geringe snelheid, waarmede werd gereden, wist de chauffeur zijn Stuur meester te blij ven en zijn wagen spoedig tot stilstand 'te brengen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. AANHOUDING. De politie alhier heeft een man aangehou den, die gesignaleerd stond voor f 4 boete of 2 dagen hechtenis, aangezien hij de boete niet kan betalen is hij door de marechaussee naar Haarlem overgebracht. OPBRENGST COLLECTE. De opbrengst van de speldjesdag, welke Zon dag j.l. bij de R.K. kerken werd gehouden voor den K.R.O. 'ten bate van de Missieuitzen dingen heeft opgebracht: Kerk „St.-Agatha" f 58.74. Kerk O.L. Vrouw van Goeden Raad f 68.25, totaal f 126.99. SNIJBLOEMENVEILING. Irissen 27; Engelscthe Irissen 39; Lelie Kinbellatum 824; Craeseum 2168; Sim plex 4265; Conculor 1227; Candicum 3058; Longiflorum 250550 per 100 kelk; Rozen: Briarcliff 20—65; Noachs 15—60; Rc- selandia 15—75; Edith Helen 20—65; Hadley 2070; Ophelia 15—55; Gladiolen: Sunrise 3274; Surprise 1835; Energie 4082; v. Nessa 2138; Halley 1835; Anemoon 25; Ranonkels 27; Lathyrus 514; Violieren 1234; Margriegten 614; Korenbloemen 38; Pioenrozen 1524; Eremusus 412; Anjers 48; Ixia's 26; Legetum 48; Cal- la's 613; Gelardia 610; Plumosa 827; Sprengerie 823. Potplanten: Bladbegonia 655; Bolbegonia 311; Coleus 522; Cactus 655; Geraniums 817; Pteris 49; Plumosa 48; Sprenge rie 425; Tradescantia 614; Neprolepis 35110; Lobelin 35; Hortensia 1565; Pal men 45130; Fuchsia 815; Cloxinia 2560; Salvia 8—16; Crossula 1434; Bromelia 35 140. R.K. TUINDERVEREENIGING „KENNEMER- LAND. 25 Juni 1934. Spinazie per kist f 0.50. Sla per kist f 0.130.26. Postelein per kist f 0.150.28. Wortelen per bos f 0.060.09. Rabaiber per bos f 0.030.06 Asperge per bos (dik wit) f 0.300.35. Asperge per bos d. BI.) f 0.240.28. Asperge per bos (dun W.) f 0.120.15. Pieterselie per kist f 0.020.03. Selderie uer bos f 0.020.04. Uien per bos f 0.1 1/20.02. Bloemkool per stuk f 0.050.08. Bloemkool II per stuk f 0.020.03. Aardappelen per H.L. f 3,255.75. Aardbeien per doosje f 0.080.14. Aardbeien per slof f 0.500.80. Komkommers per stuk f 0.020.05. Doppers der K.G. f 0.100.17. Capucijners W. per K.G. f 0.160.22. Capucijners br. per K.G. f 0.130.17. Peulen per K.G. f 0.120.16. Raspers. per K.G. f 0.260.28. Snijboonen per K.G, f 0.320.40. Dikke boonen per K.G. f 0.340.40. Sperc.b, m. dr. per K.G. f 0.40 Tuintooonen per K.G. f 0.03 1/20.04 1/2. Tomaten per K.G. f 0.200.22. Frambozen per doosje' f 0.400.45. PERSONALIA Mej. Johanna Nijman,alhier, slaagde te Bergen als leerlinge der school van de zus ters Urselinen voor akte lager onderwijs. 50-JARIG JUBILEUM. De viering van het 50-jarig jubileum van de Zusters Franciscanessen alhier, dat aan vankelijk 5 Juni zou plaats gehad hebben, doch om bijzonderheden werd"uitgesteld, zal nu plaats,.yindqn. qp Zqnd.ag, 8. J^li-^en .commis.- sie samengesteld uit 'verschillende vereeni- gingen, waarvan de' pastoor voorzitter is, heeft het initiatief genomen de zusters te huldigen. In de loop dezer week zullen enkele- dames langs de huizen komen met een bus om de noodige gelden in té zamelen. De feestdag zal beginnen met een plechtige H. Mis, 's morgens om 10 uur. PERSONEEL PROVINCIE NOORD-HOLLAND. V eriaging der salarissen. VOOR HET LAGERE PERSONEEL KINDEKTOESLAGEN In de Prov. Sta ten-ver ga dering van 9 Jan. jl. deden Ged. Staten mededeeling van hun voornemen, spoedig" eene algemeene herzie ning van het Salarisreglement ter hand te nemen. Was aanvankelijk bij Ged. Staten de gedachte gerezen, dat het in de gewijzigde omstandig heden wellicht aanbeveling zou verdienen, op het voetspoor van het Rijk, door invoering van huwelijks- en kindertoelagen, stand plaatsaftrek voor ongehuwden, in groote ma te rekening te houden met de individueele behoeften der ambtenaren, zij hebben daar van, mede op advies der Centrale Commissie voor .georganiseerd overleg, afgezien. De door den economischen toestand onvermijdelijke verlaging van de salarissen kan ook op an dere wijze worden tot stand gebracht en be hoeft niet te leiden tot wijziging van het be ginsel, dat tot dusverre steeds aan de sala- rieering van het provinciaal personeel in Noordholland ten grondslag heeft gelegen, beginsel, krachtens hetwelk een ambtenaar met een gezin behoorlijk van zijne bezoldiging moet kunnen bestaan. Slechts in één opzicht wijkt het thans aan geboden ontwerp in beginsel van het gelden de reglement af. Nu, mede tengevolge van het volledig pensioensverhaal, de bezoldigingen belangrijk worden verlaagd, achten Ged. Sta ten deze voor ambtenaren met een groot ge zin in de lagere bezoldigingsklassen niet meer voldoende. Ged. Staten hebben daarom gemeend te moeten voorstellen, thans over te gaan tot in voering van een kindertoelage van f 52 per kind tot de voltooiing van het achttiende jaar te beginnen bij het derde kind, echter met deze beperking, dat de toelage niet genoten wordt door ambtenaren, wier bezoldiging f 3000, of meer bedraagt en dat zij ten aanzien van ambtenaren, wier bezoldiging minder dan f 3000 beloopt, desnoodig zooveel verlaagd wordt, dat de toelage, vermeerderd met de be zoldiging, genoemd bedrag niet te boven gaat. In andere opzichten wenschen Ged. Staten de algemeene grondslagen der salarieering niet aan te tasten. Inzonderheid achten zij het niet gewenseht den standplaatsaftrek in te voeren, omdat die invoering voor een groot deel van het personeel, in verband met de geographische ligging van sommige takken van dienst, tot onbillijke gevolgen zou leiden. Tal van ambtenaren, werkzaam bij het Pro vinciaal Electriciteitsbedrijf en het Provin ciaal Waterleidingbedrijf en dus standplaats hebbende te Bloemendaal, wonen in de ge meente der le klasse Haarlem, terwijl omge keerd verschillende ambtenaren van -de Pro vinciale Griffie en van den Provincialen Wa terstaat, wier standplaats -derhalve Haarlem is, woonplaats hebben in Heemstede en Bloe mendaal, welke gemeenten in een lagere klasse gerangschikt zijn. Op deze gronden hebben Ged. Staten be sloten voor te stellen, de tot dusverre geno ten salarissen procentueel te verlagen en zij brachten daarom bij de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg het denkbeeld in bespreking om het percentage dier verlaging t>e stellen op acht. Deze Commissie bleek ech ter in meerderheid van gevoelen, dat een zoo groote verlaging, in het bijzonder voor de be zoldigingsklassen der werklieden, tot gevolg zou hebben, dat de loonen niet zouden beant woorden aan het vooropgestelde beginsel, dat- zij voldoende zouden zijn om aan ambtenaren met een gezin met twee kinderen een behoor lijk bestaan te verzekeren, Met name werd er l.door haar op gewezen, dat -de bezoldiging zou dalen beneden die, welke door Rijkswerklie- den in vergelijkbare functies volgens het Be zoldigingsbesluit 1934 worden genoten. Zij stelde derhalve voor, dit percentage op vijf te stellen. Ged. Staten konden de juistheid van dit betoog niet geheel ontkennen, doch meenden anderzijds, dat eene verlaging van de hoo- gere jaarwedden met sleohts 5 procent niet voldoende in overeenstemming met "dé bedoe ling der wijziging van het Salarisreglement zou zijn. Zij besloten daarom, voor te stellen de jaarwedden in dier voege te verlagen, dat de vermindering voor de lagere klassen 5 pet. zou bedragen om daarna geleidelijk tot 8 pet. voor de hoogste klasse van het Reglement te stijgen. Het is Ged. Staten niet ontgaan, dat de op deze wijze berekende nieuwe salarisnormen voor vele functies boven het peil van het Be zoldigingsbesluit- 1934 uitgaan en vooral voor de hoogere ambtenaren niet onbelangrijke verschillen met de Rijksnormen vertoonen. Ongemotiveerd zijn deze verschillen echter geenszins. In de eerste plaats zijn zij te ver klaren uit het feit, dat de ambtenaren, die het hier betreft, veelal werkzaamheden verrich ten, welke bij de overeenkomstige dienstvak ken van het Rijk aan ambtenaren, die een hoogeren rang -bekleeden, worden opgedragen. Eene vergelijking van de bezetting der Mi nisteries met die van de Provinciale Griffie toont dit ten duidelijkste aan. Een verdergaande gelijkschakeling met het Bezoldigingsbesluit 1934 achten Ged. Staten niet in het belang der Provincie. Hetzelfde geldt voor de salarieering van de niet in het Salarisreglement genoemde Hoofd ambtenaren, ten aanzien waarvan Ged. Staten een afzonderlijk voorstel doen. Eene aanvankelijk opgemaakte overgangs bepaling hield in, dat de in dienst zijnde werksters, dienstboden, typisten, stenotypisten en chef-stenotypisten hare vóór de in wer- kingtreding der wijziging geldende bezoldi gingen zouden behouden. Bij nadere overwe ging zijn Ged. Staten tot de slotsom gekomen, dat dit standpunt niet te handhaven is, doch dat er wel aanleiding bestaat den overgang naar de nieuwe salarissen voor deze functio narissen, wier bezoldiging naar verhouding veel sterker daalt dan -die der overige ambte naren, geleidelijk te bewerkstelligen. Zij stel len daarom voor, door vaststelling van over gangsbepalingen voor te schrijven, dat aan haar gedurende vijf jaren na de inwerking treding van besluit eene tijdelijke, geleidelijk dalende toelage zal worden verleend, berekend op de basis van het verschil tusschen hare nieuwe bezoldiging en die, welke zijzouden genieten, indien de voor hare functie gelden de bezoldiging slechts met eenzelfde percen tage als -de overige functies ware verlaagd. Deze tijdelijke toelagen zullen bedragen f 2.88, f 2.31, f 1.74, f 1.16 en f 0.58 in het le, 2e, 3e, 4e en 5e jaar. vaart van den Stommëérpolder en het aan brengen van de deklaag op het gedeelte tus schen de Ringvaart van den Haarlemmer meerpolder en den Dorpsweg te Aalsmeer, is voltooid. Het viaduct onmiddellijk benoorden het em placement Aalsmeer, hetwelk door de Neder- landsche Spoorwegen op kosten van de Pro vincie zal worden gebouwd, is kort geleden aanbesteed. Met de uitvoering is bereids een aanvang gemaakt Tracé Hembrug—Limmen— Castricum. Het aanbrengen van de fundeering en de deklaag, benevens het aanbrengen van een rijwielpad op het gedeelte tusschen Wormer- veer en de grens tusschen Assendelft en Uit geest, is gereed gekomen. Op den 31sten Ja nuari j.l. is de weg tusschen de Hembrug en den Rijksweg Haarlem—Alkmaar bij Limmen over de geheele lengte voor het verkeer open gesteld. De aarden baan van het gedeelte Lim men— Bakkum is voor het grootste gedeelte gereed. Het viaduct over d-e spoorbaan Uit geest—Alkmaar, hetwelk door de Nelerland- sche Spoorwegen voor rekening van de Pro vincie Noord-Holland wordt gebouwd, is m uitvoering. Een gedeelte van den weg BakkumCas tricum aan Zee, dat door de duinen loopt, wordt in werkverschaffing gebracht op een kruinsbreedte van 15 M„ met het werk is kortgeleden aangevangen. DE PROVINCIALE WEGEN. OPHEFFING VAN DE HAARLEMMERMEER SPOORLIJNEN? EEN ENGELSCH MUZIEKKORPS IN PARIJS. In Parijs vertoeven momenteel militaire muziekkorpsen uit verschillende landen. Bij een optocht marcheerden de Engelschen aan den kop van den stoet. STAND DER WERKZAAMHEDEN. Aan het verslag inzake den aanleg van pro vinciale land- en waterwegen in Noord-Hol land ontleenen wij: Tracé HaarlemSchipholAmstel veenDiemen's- GravelandBussum. Ter zake van de verbinding tusschen het kruispunt van den Spaarnwouderweg en den Spieringweg in den Haarlemmermeerpolder heeft eenige maanden geleden te 's-Graven- hage onder leiding van den Inspecteur-Ge neraal der Spoor-en Tramwegen een bespre king plaats gehad tusschen vertegenwoordi gers van den Rijkswaterstaat, het ministerie van Defensie en den Provincialen Waterstaat Naar aanleiding daarvan heeft de minister van Waterstaat dezer da- dagen verzocht de overbrugging van de spoorlijn HaarlemHoofddorp nog eeni- gen tijd uit te stellen, opdat eerst zal kunnen worden onderzocht of die lijn wellicht voor opheffing in aanmerking komt. Korten tijd geleden hebben Ged. Staten van den minister van Defensie toestemming verkregen om in afwachting van het tot standkomen van de akte van overdracht over de terreinen van het fort Schiphol te beschikken. De voorbereidende maatregelen voor dén brugbouw, bestaande in het sloopen van het fort en van de overige gebouwen zul len nu met spoed worden getroffen. Het grondwerk van het gedeelte van de aarden baan tusschen den Amstelveenschen weg en den Amstel te Ouderkerk is nagenoeg voltooid. Het viaduct in de spoorlijn Amsterdam AalsmeerAmstelveen, dat door de Neder- landsche Spoorwegen voor rekening" van de Provicie Noord-Holland gebouwd wordt-, is eenigen tijd geleden aanbesteed. Met de uit voering' is inmiddels begonnen. Tracé HaarlemHeemstedeAals meerUithoorn. Met den eenigen eigenaar, met wïen nog geen overeenstemming was verkregen over de gronden voor het gedeelte tusschen het Wipperplein en de Ringvaart van den Haar lemmermeerpolder bij de Cruquius, is na langdurig overleg onlangs een regeling ge troffen. Het grondwerk op het genoemde gedeeltte, alsmede 'op het aansluitende vak tusschen de Cruquius en de Noordelijke afbuiging van de Kruisvaart, hetwelk onderhands is opgedra gen voor een bedrag van f 39.000.is vrij wel voltooid. De aanleg van de rijbaan en het rijwielpad is ter bespoediging bij onderhand- sche aanbesteding opgedragen voor een be drag van f 26.100,het werk is in uitvoe ring. De onteigeningsprocedure terzake van de benoodigde perceelsgedeelten in de kom van Hoofddorp is kortgeleden afgeloopen; het werk zal in den loop van dezen zomer worden afgemaakt. Het maken van de opritten naar de brug' over de Ringvaart van den Haarlemmermeer- polder bij Aalsmeer, het aanbrengen van de fundeering en de deklaag op deze opritten, het aanbrengen van de fundeering op het ge deelte tusschen de Ringvaart en de Ring GELDLEENINGEN NOORD HOLLAND. ONGEVEER ƒ3.000.000. Ged. Staten der provincie Noordholland stellen aan de Prov. Staten voor aan te gaan geldleeningen tot zoodanige nominale bedra gen als noodig zullen blijken, om een som te verkrijgen ter voldoening van: a. f 1.700.000 wegens kosten van uitbreidings werken ten behoeve van het Provinciaal Elec triciteitsbedrijf; b. f 35.000 wegens kosten van uitbreidings werken ten behoeve van het Provinciaal Wa terleidingbedrijf; c. f 10.850 wegens uitkeering aan het Pro vinciaal Ziekenhuis te Medemblik voor bui tengewone werken; d. f 1.250.000 wegens bijdrage voor den aan leg van een scheepvaartkanaal van Amster dam naar den Boven Rijn. Verder om te bepalen, dat deze leenmgen zullen worden aangegaan tegen een reeele rente, van ten hoogste 4 1/2% 's jaars. KRANZINNIGENVERPLEGING IN NOORD-HOLLAND. De Provinciale Staten van Noord-Holland hebben Gedeputeerde Staten uitgenoodigd te onderzoeken of en zoo ja, in hoeverre de pro vinciale subsidieregeling ten behoeve der ge meenten voor de verpleging van krankzinni gen en andere geesteszieken tot gevolg heeft, dat deze' lijd,ers niet of te laat, dan wel op ondoelmatige wijze ter verpleging worden op genomen. Ged. Staten hebben aan alle gemeentebe sturen in deze provincie een aantal vragen gesteld. Deze antwoorden luiden alle negatief ten aanzien van de vraag, of de provinciale sub sidieregeling een rol speelde bij de eventueele gevallen, waarin opneming niet of te laat dan wel in een minder geschikt gesticht ge schiedde; zij bevatten ook overigens weinig gegevens. Slechts het gemeentebestuur van Haarlem vermeldt, dat de te hooge verpleeg- prijs voor de sanatorium-afdeeling; van het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort soms een bezwaar opleverde patiënten in deze. af deeling te doen opnemen, zoodat zij meermalen naar particuliere inrichtingen werden verwe zen. Van belang voor het onderhavige onderzoek Is de quaestie, dat voor deze partiënten, die niet als krankzinnig beschouwd kunnen wor den en voor wier verpleging de provinciale bijdrage dus niet gegeven wordt, de kosten, die bij verpleging in een aangewezen inrichting betaald moeten worden, te hoog zijn, zoodat meermalen hetzij de plaatsing daarin wordt nagelaten dan wel uitgesteld, hetzij de patiënt in eenig andere, minder geschikte inrichting geplaatst wordt. Intusschen is dit niet het gevolg van een fout in de provinciale subsidieregeling, doch van het feit, dat deze subsidieregeling zich slechts over een bepaalde categorie van patiënten, de eigenlijk gezegde krankzinnigen uitstrekt. In de eerste plaats wordt zoo vervolgen Ged. Staten de meening geuit, dat het be drag, hetwelk volgens de subsidieregeling voor rekening van de gemeenten blijft, te hoog is voor minder draagkrachtige gemeenten, het geen op de verzorging van geestelijk defecten uit die gemeenten van invloed moet zijn. Ged. Staten meenen reeds in 1932 te hebben aan getoond, dat het systeem der provinciale sub sidieregeling op goeden gronden is gekozen. Dat het bedrag van f 800 hetwelk voor reke ning der gemeenten blijft, voor sommige ge meenten een betrekkelijk zwaren last kan beteekenen, willen zij niet ontkennen; dat dit de gemeentebesturen er toe brengt niet dan in dringende gevallen de kosten van verpleging van patiënten in gestichten op zich te nemen, voor zoover zij daartoe niet ver verplicht zijn, kunnen zij in deze tijden, nu met alle middelen naar vermindering van de overheidsuitgaven moet worden gestreefd, niet als een bezwaar beschouwen. Verminde ring van het bedrag zou slechts een ver plaatsing van lasten en, indien daardoor inderdaad de opnemingen zouden toenemen wat Ged. Staten voorshands betwijfelen 'ook een verzwaring van lasten voor de over heidskassen beteekenen. SCHEEP VAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Bilderdijk Rottm. n. Mexico 25 (7 n.m.) v. Antwerpen. Volendam Rott. n. N.-York p. 24 (n.m.) Lizard. Beemsterdijk, Rotterdam n. N.-Orleans 23 te Houston. Lochgoil Vancouver n. Rotterdam 22 te Balboa. HALCYON LIJN. Vredenburg, Lulea n. p. 24 Brunsbuttel. Stad Vlaardingen 24 v. Vlaard. te Kirkenes. Stad Amsterdam 24 v. Lulea te Vlaardingen. Stad Arnhem 23 v. Derwenthaugh n. Oxelo- sund. Stad Zaltbommel 25 v. Lambton Drops te Stockholm, voor Simo. Stad Zaandam 23 v. Napels n. San Juan (Sp.) via Oran. Stad Zwolle 23 v. Lambton Drops n. Stoekh. Stad Haarlem, Rotterdam n. Pto Ferrajo p. 24 Juni Dungeness. Stad Dordrecht Melilla n. Rotterdam p. 25 Dungeness. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (thuisreis) p. 24 Ouessant, via puinkerken. Springfontein (Uitreis) 24 v. Antwerpen en passeerde Vlissingen. HOLLAND—OOST-AZIë* LIJN. Arendskerk (uitreis) 24 Juni van Hongkong. HOLL. BRITSCH INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) p. 25 Perim. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (uitr.) 24 te Sydney. Aagtekerk (uitreis) pass. 24 Juni Dungeness. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom, Chili n. Amst. 22 v. Valparaiso. Barneveld, Amst. n. Chili 23 van Callao. Saturnus, Rott. n. Tanger p. 24 Dungeness. Hebe Rott. n. Midd. Zee p. 23 Dungeness. Agamemnon 24 van Hamburg te Amsterdam. Ajax 23 van Muséi te Oporto. Aurora 23 van Palermo naar Algiers. Ceres 23 van Alexandrië naar Piraeus. Crijnssen, Barbados n. Amst. 25 (5 n.m.) van Havre, 26 (4 n.m.) verw. Ganymedes 22 van Calamata naar Algoers. Helder 23 van Pto Plata te Pto. Barrios. Irene 24 van Kopenhagen te Amsterdam. Simon Bolivar 24 van Hamburg te Amst. Stella 24 van Irmir te Odounlouk. Telamon 24 van Constantza te Stamboul. Theseus 25 van Amsterdam te Hamburg. Tiberius 23 van Livórno naar Napels. Triton 25 van Cavona te Amsterdam. Achilles 24 Juni van Olhao naar Cadix. Baarn Chili n. Rotterdam 25 te Antwerpen. Juno 24 v. Amsterdam te Venetië. Nereus 25 Juni van Rostock te Amsterdam. Orpheus 25 v. Odense n. Stettin. Pluto Amst. n. Midd. Zee p. 25 Gibraltar. Perseus 25 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Rhea 24 v. Amstm. te Neufahrwasser. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland (thuisr.) 24 (6 n.m.) v. Las Pal- mas. Zeelandia (uitr.) 23 van Bahia. Flandria (thuisr.) 23 (7 n.m.) v. Pemambuco. Salland (thuisr.) 23 te Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Dempo (uitr.) 25 van Lissabon. Kota Pinang 25 van Batavia te Soerabaja. Palembang 23 van Batavia naar Rotterdam. Tapanoeli, Batavia n. Rottm. 25 v. Napels. Siantar (uitr.) 24 te Londen. Indrapoera (uitr.) p. 24 (7 v.m.) K. del Armi. Slamat (uitreis) 25 Juni (7 v.m.) te Belawan. Kota Nopan (uitreis) p. 23, 6 n.m.) Perim. Sibajak (thuisreis) p. 25 (4 v.m.) Ouessant, wordt (6 n.m.) te Southampton verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Aldabi 22 van Buenos-Ayres naar Rotterdam. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Bintang 23 Juni v. Calcutta naar Vancouver. Bengalen Calcutta n. Vancr. 25 v. Manilla. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Hankow, Dairen n. Rottm. 2-4 te Suez. Menelaus Japan n. Rottm. 24 v. Penang. Stentor 24 v. Batavia en Amsterdam te Ldn. Polyphemus, Batavia n. Amst. p. 23 Gibraltar Peisander, Amsterdam naar Java p. 24 Perim Polydorus, Amst. n. Batavia p. 24 Dungeness. Agamemnon, Japan n. Rott. 25- te Singapore. Menestheus, Japan n. Rott. 23 v. Marseille. Achilles, Japan n. Rott. 25 te Portland verw. Bennevis, Japan n. Rotterdam 24 v. Gibralt. Eumaeus, Batavia n. Liverp. 23 v. Singapore. STOOMVAART-MIJ. NEDERLAND. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 25 te Genua. Poelau Bras (thuisreis) 23 van Port Said. Poelau Laut 24 van Bremen te Amsterdam. Tanimbar (thuisreis) 23 Juni te Belawan. Buitenlandsche visscherij. De Cranzer Fischdampfer A. G. te Cranz a. d. Elbe bestelde bij H. C. Stülcken Sohn te Hamburg een stoomtrawler met de afmetin gen 45x8x4 Meter. Een Fransche reederij in Noord-Afrika kocht in Scheveningen den logger Jacoba Maria en laat die op een werf te Deest van een 4-takt Benz-motor voorzien, waarna het schip gebruikt zal worden voor de visscherij bij de Canarische eilanden. De Smiths Dock Co. Ltd. te South Bank kreeg van de reederij H. Markham Cook Ltd. fce Grimsby opdracht voor den bouw van twee stoomtrawlers, terwijl Hall, Russel Co. te Aberdeen een stoomtrawler voor een Engel- sche firma in Kaapstad bouwt. De IJslandsche vloot werd uitgebreid met den in Frankrijk aangekochten stoomtrawler La Vierge aux Roses uit Boulogne s.M. AANGEKOMEN. 25 Juni: Rijnstroom s.s. Leith Procyon s.s. Archangel Russum s.s. Wiborg Triton s.s. Savona Noordzee m.s. Bowcreek Trito s.s. Fowey Nereus s.s. Danzig VERTROKKEN. 25 Juni: Polaris s.s. Oskarshamn Edvard s.s. Immingham Anita L. M. Russ s.s. Trangsund Redcar s.s. Antwerpen A. K. Fernström s.s. Immingham Highland s.s. Blyth Ask s,s. Lübeck Thisbé s.s. Newcastle Er bleef nog' winst. De „Atlas" Reederei te Einden had over 1933 een exploitatieoverschot van 1,3 (vorig jaar 1,37) millioen Mark doch na afschrijving en reserveering bleef er een naar de nieuwe rekening over te brengen saldo van...,. 43 marfe.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5