HET NIEUWE AVONDBLAD Indrukken uit Montana. De spellingkwestie. 19e JAARGANG No. 201 VRIJDAG .9 JUNI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2^ cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000bij algeheele invaliditeit; 600bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank te Schiedam. De wed-koorts. Spelen, waaraan een motor of eenig ander mechaniek te pas komt, zijn hier in het ge heel niet gewild. Roulette e.d. is reeds jaren afgeschaft, vanwege het feit, dat de eigenaars (bankhouders) er veel te gemakkelijk mee konden knoeien en knoeiden. Zelfs het „punch- board", een soort spelde-prikken op karton, en het laten vallen van kaarten door een gleuf, welke verstelbaar is, waarbij dan het totaai aantal punten van de doorgevallen kaarten moet worden geschat, zijn hier verbannen, om dat er te veel vertrouwen van de spelers in de bank werd gevergd. De politie kijkt scherp toe, dat er niet valsch gespeeld wordt, maar rasspelers zijn gladde kerels, die soms vreem de dingen doen en als de bank eens slecht bij kas isnu, er zijn veel meer speelzalen dan agenten. Poker schijnt wel wat afgezaagd, toch wordt het nog veel gespeeld, maar faro, het goeie, heerlijke faro van de Old West, waaraan zooveel herinneringen uit de pioniers dagen uit de zestiger en zeventiger jaren zijn ver honden, de tijd van Bret Harte en Faro Pete, heeft nog slechts een schim van zijn vroegere populariteit behouden. Gebaarde en vergrijsde prospectors plegen er een zwak voor te hebben. Ik heb in één speelhuis nog een faro-tafel gevonden, geheel verdrongen in den hoek van de zaal door de bovengenoemde spelen. Drie man zijn er noodig voor de bank en dit is waarschijnlijk een der redenen waarom men liever de primitieve en stom-eenvoudige één mans gokjes speelt. Een van de drie zit bij de faro-tafel op een soort hooge kinderstoel en moet scherp op het spel letten. Nummer twee, de „dealer", legt van een spel kaarten lang- Saam kaart na kaart open, terwijl hij op ori- glneele wijze zijn wijsvinger vochtig houdt. De derde noteert alle opengekeerde kaarten op een soort telraam, zooals in de eerste klas van öe Lagere School wordt gebruikt om te bewij zen dat 2 x 3 en 3 x 2 beide 6 is. Hier dient het slechts om te bewijzen, dat er niet valsch ge speeld wordt. De kaarten worden op een win nende en verliezende hoop gelegd en men zet In op het verliezende of winnende vak. De volgorde der kaarten is gewoon, maar de kleur- Volgorde is harten, schoppen, ruiten klaveren. -Zoo gaat boven schoppen negen bijv. alleen harten negen en verder alle tienen, boeren, vrouwen etc. Behalve eenvoudig op de winnen de of verliezende hoop te spelen, kan er ook op bepaalde kaarten gezet worden; was bijv. de laatste kaart schoppen negen, dan zou een inzet op harten negen, gesteld dat die nog niet opengelegd was (zie het telraam), 15x de inzet als winst geven, indien harten negen werkelijk gekeerd werd. Van alle Staten komen de oude pioniers dikwijls speciaal naar Butte om er weer eens ouderwetsch faro-winsten „to sweep" (aan te vegen) of „to drawn in booze" verdrinken in ouwe klare). Butte is de eenige plaats waar je het blijkbaar nog eens op die manier kunt spelen. Een feit is het dat met faro de grootste bedragen worden gewonnen of ver loren. „De andere tafels zijn altijd veel beter be klant, maar hier wordt de „big money" neer gelegd, en daarom houdt de baas deze tafr nog vrij voor faro", zei één van de croupiers tegen me. Aan het einde van de tafel zat de „dealer", die kaart na kaart openlegde, glim lachend om zijn oude, trage klanten, o.a. een verweerde „prospector" met witte haren en dito baard en een stokoude Chinees, wieir bevende handen bijna niet meer in staat wa ren het geld in' te zetten. Als die twee eens aan het praten waren te krijgen! Bfjiden wa ren echter zoo volkomen in beslag genomen door het spel, dat ze eenvoudig geen inmen ging duldden. Er kwam iemand naar de tafel toeloopen, die tegen den dealer zei: „Jouw paard heeft gewonnen; hier heb je je 75 tientjes". „Tjonge en ik weet niet eens den naam van mijn beestje", zei de ander, terwijl hij de bankbiljetten oprolde, „weet je nog zoo'n goeie voor me?" „Ja", zei de geldtorenger", een prachtkans in de volgende Mexico-handicap". „Nu, zet ze daar dan maar op", antwoord de de ander en gaf hem het geld terug. Ik liep met dezen „paarden"-kenner terug naar voren en daar bemerkte ik nu, wat mij eerst ontgaan was; 3 groote borden, met mas sa's paardenamen en cijfers, die voortdurend veranderd werden; de races worden ook hier gevolgd en in welk een spanning! Of het nu wedrennen in Auteuil, Derby, Rio de Janeiro of New York zijn, doet er niet toe telefoon en radio zorgen tot in de perfectie voor de ver bindingen en de races worden door middel van luidsprekers volledig „verslagen". Herhaalde lijk, wordt overgeschakeld, en zoo hoor ik: „Pimlico start over twee minuten", „Radio Mejicana: tweede handicap om half vier", en even later: „Pimlico, daar gaan ze". Dan komt er eenige beroering onder de toehoor ders-toeschouwers; soms schreeuwt er een ah of oh een man naast me is reeds geheel in vervoering- over de prachtkansen van zijn paard en roept: „Vooruit jonge, hou je taai, kom, toe dan, toe nou, come on baby", alsof hijzelf op de renbaan bij Londen stond. Dan is er weer dreigende stilte om vooral geen woord van bet verslag te missen, en eindelijk met zuchten, jammerklachten en uitroepen is de spanning gebroken en ieder herademt. Velen moeten aanzien hoe enkelen 'n vette buit op strijken; sommige spoelen hun ontgoocheling weg met een paar borrels. Wat heeft de elect-riciteit hier wat op haar geweten! Als je alle telefoondraden naar Butte zou doorknippen, was minstens negen tiende deel van het wedden onmogelijk geworden. Alle loterijbriefjes van Amerikaansche en Èuropeesch.e sweepstakes zijn hier te krijgen, evenals die van de meeste wedrennen. Maar hiermee zijn de mogelijkheden om te wedden nog lang niet uitgeput. We wedden hier op getallen, bijv. op het aantal dollars dat dagelijks in New York door een bepaalde bank, of 10 banken, wordt omgezet; op het aantal geslachte varkens in Chicago; op het aantal menscnen in een bioscoop; op net aan tal auto's in de straat, ja zelfs op een voorbij ganger, die de straat oversteekt, n.l. of hij met de linker of rechtervoet op het andere trottoir zal stappen. Daarvoor dienen, wat eerstgenoemde wed denschappen betreft, de andere borden, maar één bord wordt dik wij 13 geheel in beslag ge nomen door de weddenschappen op de honk balwedstrijden en hondenrennen. Vooral op de eersten wordt hevig gewed en met geld gesmeten; dit is de bekende „baseball-pool", waar zelfs vrouwen aan meedoen. Zulke „pools" zijn er hier legio; daarom worden de resultaten van wedstrijden bijzonder nauw keurig in de kranten opgenomen. De verha len van fantastisch-hooge prijzen zijn een geeliefd onderwerp van gesprek, alles tot grooter prikkeling van h.et wedden. Hoe meer deelnemers, hoe grooter prijzen, hoe meer winst voor den ondernemer, die meestal 10 pet. krijgt, wat door de politie wordt ge controleerd Ik heb eens berekend, naar opgave van een oud-croupier, dat er door een groot speelhuis ongeveer 25 a 30 mille netto winst per maand gemaakt wordt Misschien is dit cijfer, dat reeds laag was in 1930, nu nog wat lager, maar vier a vijf ton per jaar lijkt heel gewoon, als we weten dat in 1930 nog meer dan een mil lioen netto werd verdiend. Voor alle speel huizen in Butte komt men dus spoedig tot een jaarwinst van 6 a 7 millioen dollar. Daar bij komt de drankhandel, die alle winstschat ting onmogelijk maakt, vanwege de bekende illegale status, maar alleen aan belastingen brengt deze "strafbare handel meer dan een ton op! Hoeveel belasting is hierbij nog ont doken: tonnen en tonnen! Over dit belastinggeld breken we ons hier het hoofd sedert jaren: mag dit geld nu voor gewone uitgaven worden gebruikt: ja of nee? „Nee", zegt Washington. „Ja", zegt Butte en heel Montana. Soms worden eenige „boot leggers" opgebracht door federale agenten; het blijkt een volmaakte komedie ze komen voor de jury, die allen Montaneezen zijn, en „kletsnat" en aldus hun beste wijnleveran ciers zouden veroordeelen! NO SIR! Ze worden dan ook geregeld vrijgesproken en als de jury „onschuldig" zegt, kan geen rechter een straf opleggen. Boetes worden genoeg geeischt, maar de „firma" zorgt voor haar handlangers en dan beteekent een 100 dollarboete natuur lijk niets. Er zijn 10000 mijnwerkers in Butte; de heu vel die vroeger goud en zilver aan zijn opper vlakte bezat, heeft in de diepte overvloedige koperertsen, die reeds tot op 1200 M. ontgon nen worden en nog steeds een hoog koper gehalte hebben. Hieraan dankt Butte zijn naam van „richest hill on earth" rijkste heuvel ter wereld, waar reeds meer dan drie millioen ton koper uit gewonnen is. De mijn werkers zijn natuurlijk sterk voor de speel- en drankvrijheid en stemden dan ook uitsluitend op „natte" candidaten. Ze vormen een typisch Amerikaansche nationaliteiten-hutspot; bij de volkstelling van 1930 werden er 23 verschil lende talen onder hen opgenomen, o.a. ook een aantal Hollanders. Maar 19 menschen, van verschillende rassen, bleken niet ingedeeld te kunnen worden: met 16 verschillende talen werden ze door de consciëntieuze tellers en tolken bestookt, echter zonder resultaat. Het gevolg was dat deze menschen niet voor den Staat bestonden, ondanks hun klaarblijkelijk bestaan. Voor den praktischen Amerikaan is dit volkomen „banana-oii" (nonsens) en de kranten hebben er dagenlang pret over ge maakt: wat een benijdenswaardige immuni teit voor de wet en de belastingen! Butte is een centrum geworden voor het toeristenverkeer van en naar het Yellow stone Park, dat hier 200 K.M. vandaan is, ver der naar Glacier Park en de Indianen-reser vaties: maar meer dan dit alles is het een trekpleister voor de duizenden vacantiemen- schen uit het Oosten (de zoogen. „dudes"), die versmachten van dorst naar ware ouwe klare en hunkeren naar. een gokje. Volgens de couranten uit andere steden, speciaal die in het Oosten (New York, Boston, Philadelphia enz.) bestaat er geen immoreeler stad in de Unie, en deze reputatie is zoo over- heerschend. dat een Buttenaar, als hij een degelijke kerel is, geneigd is zijn excuses aan te bieden over zijn woonplaats, wanneer hij buiten Montana is. Butte, de woestijnstad der zonde, waar je zooveel mag, met een veeltalige bevolking van een oneindige verscheidenheid van karakter en opvattingen, als wel nergens ter wereld, lijkt een experiment van verdraagzaamheid onder de naties, een proeve van een modern gelukzoekerskamp, waar orde en vrijheid heerschen, een zeldzaam interessant nummer van het Westersch beschavings-programma. TJ. DE VRIES TRAININGS AVOND D. C. IJ. Ook dezen zomer zullen in de maanden Juli, Augustus en September door het bestuur van de Damclub IJmuiden trainingsavonden wor den belegd. De eerste trainingsavond zal vermoedelijk begin Juli in Kennemerhof gehouden wor den, Als ik 't zaakje heb begrepen, Is de spelling vrij partij, Nu voorloopig afgeloopen En we blijven spellingvrij. Het verraadt misschien gemakzucht En ik ben waarschijnlijk dom, Maar persoonlijk moet ik zeggen: Ik ben er niet rouwig om. Men is nooit te oud voor leeren, Dat heb ik altijd geloofd, Maar wij hebben tegenwoordig Andre zorgen aan ons hoofd. Na het woord van den minister Is men nog niet overtuigd, Dat hij zich nu voor het votum Van de Tweede Kamer buigt. Hij is daartoe niet gedwongen En heeft blijkbaar weinig zin, Als hij wil, voert hij het strakjes Toch nog op de scholen in. Maar ik hoop, dat met de spelling, Niet Marchant zoo marchandeert, Dat hij zich uit compromis lust, In het eind compromitteert P. GASUS. IJMUIDEN SAMENWERKENDE SCHOENWINKELIERS. De schoenwinkeliers en reparateurs Bak kernes, van Leeuwen en Sivier, hebben hun winkel en reparatieinrichting vereenigd tot het Schoenmagazijn en Reparatiebedrijf Trio, dat 2 Juli a.s, gevestigd zal worden in het perceel Kennemerlaan 34. Ongetwijfeld zal deze samenwerking den klanten ten goede komen en waar genoemde heeren bekend staan als goede vaklieden op het gebied van reparatie en zij de modernste machines in hun bedrijf hebben, zal men van een vakkundige bediening verzekerd kunnen zijn. WIE IS DE 1000e BEZOEKSTER? De heer Duller, Kalverstraat alhier verwacht binnenkort in zijn damessalon de 1000e klant voor een permanent wave. Deze buitengewone gebeurtenis wenscht de heer Duller niet ongemerkt te laten voorbij gaan. Hij is voornemens de dame, die als l'OOOe bezoekster zijn salon binnenkomt feeste lijk te ontvangen. Zij zal een gratis behande ling ontvangen en tevens zal haar een souve nir worden aangeboden. LAAGSTE INSCHRIJVER. De heer P. Gjaltema, IJmuiden-Oost was met f 2000 de laagste inschrijver voor het uit voeren van voorzieningen aan militaire ge bouwen en werken van Uitgeest tot Velsen en bij IJmuiden. Er waren U biljetten ingeleverd. DEBATAVOND DS. VAN DUYL MR. v. d. FLIER. Mr. van der Flier verzoekt ons, er op te wijzen dat hetgeen in ons verslag is geschre ven over zijn bezoek aan Mussolini niet ge heel juist is weergegeven. Nauwkeurig werd onderzocht of zich bij het gezelschap, waar mede Mr. v. d. Flier op audiëntie ging, geen onbevoegden behoorden. Het anti-chambreeren duurde niet lang. Wel moesten de bezoekers een haag van geheime politieagenten (geen zwarthemden) passeeren. In het kabinet was alleen Mussolini met een beeldhouwer aanwezig. NAAR ZEE. De stoomtrawler Sperwer IJM. 133 is giste ren naar zee vertrokken. WEER EEN TELEFONIE - Z EINDER Thans wordt ook de stoomtrawler Irene IJM. 89 van een telefonie-zender voorzien. STRAND WED STRIJD D. C. IJ. Naar wij vernemen, zal de Damclub IJmui den dezen zomer weer een strandwedstrijd organiseeren. Vermoedelijk zal als tegenpartij voor het eerste tiental fungeeren de Club kampioen van Nederland „Gezellig Samenzijn" can Amsterdam. iDe wedstrijd zal in Juli gehouden worden in het Badhuis List en zal besloten worden met een middernachtfeest. DEBATAVONDEN N.S.B. Naar wij vernemen heeft de kring IJmuiden der N.S.B. van den algemeen-leider verlof ge kregen debatavonden te organiseeren met competente sprekers van iedere nuanceering, van de R.K. Staatspartij tot de Communisti sche Partij, onder dezelfde voorwaarden als de debat-avond Ds. van Duylmr. dr. van der Flier gehouden is. CONCOURS IJM. MANNENKOOR. Het nationaal concours door bovengenoemd koor georganiseerd zal Zondag a.s. gesloten worden. Op dezen laatsten dag zal een groot aantal koren onder dirigenten van naam het strijdperk betreden. Wij treffen naast onze IJmuider koren Polyhymnia en a Capella Koor, resp. onder leiding der heeren J. Beider en P. Grin, de namen aan van Leo Pielage, J. Mienes, H. van Dijk en F. Sicking. De wedstrijd begint 's middags 1 uur (in het Patronaatsgebouw)dan zijn aan de beurt de 4e, 2e en le afd. Gemengde Koren. (In deze laatste komen het a Capella Koor en Poly hymnia uit). 's Avonds dingen de afd. Uitmuntendheid Gemengd- en Mannenkoren, Eere- en Supe rieure klassen der Gemengde en Mannenkoren naar de hoogste prijzen. Uit Utrecht komt het Gemengd koor De Stem (le afd.) met een ledental van meer dan 110. Het belooft dus voor de liefhebbers der vo cale kunst een interessante dag te worden, die een gang naar de Patronaatszaal overwaard is. Het concours staat, dit hebben we 1.1. Zon dag reeds opgemerkt, op hoogen trap, terwijl de hardwerkende concourscommissie voor een uitstekende regeling en een vlot verloop van het geheel zorgdraagt. DE KABELJAUWVISSCHERIJ OP DE NEW FOUNDLANDSCHE BANKEN. De heer D. Kruyff, schrijver van het in ons •blad v. j.l. Woensdag verschenen artikel: „Ka- beljauwvisscherij op de New Foundlandsche banken zendt ons de volgende rectificatie: In mijn artikel, getiteld: „De Kabeljauw- vissc'herij op de New Foundlandsche banken" is een technische fout geslopen. Er staat ver meld: „Een barquentine is een schoener met twee masten, doch waarvan de fokkemast met vierkante zeilen, getuigd is. Dit moet ech ter zijn: „Een barquentine is een schoener met drie masten, doch waarvan de fokkemast met vierkante zeilen, getuigd is. VLESSING SR'S LAATSTE COMPOSITIE. Van de Uitgevers Mij P. Noordhoff N.V. te Groningen ontvingen wij ter bespreking een bundel Kerstliederen: „Van 't Kindeke blij, zingen zij." De woorden zijn van mej. H. de Graaff, hoofd der Insingerhewaarschool, terwijl wij len Sam Vlessing de begeleidende muziek ge componeerd heeft. De titels der liederen zijn als volgt ^Kerst feest, Het blijde nieuws, In Bethlehems vel den, Engelenzang, 't Kindje Jezus, De Oos- tersche Wijzen, Klokjes Feestzang, Duizend kleine Lichtjes. Het bundeltje, dat typografisch keurig ver zorgd is en van een kleurigen omslag is voor zien, is voorzien van een aanbevelend woord van de hand van wijlen mevr. M. van Woensel Kooy, die o.m. zegt: „Mej. de Graaff schrijft kleine gedichtjes voor kleine kinderen. Zij schrijft over hooge en gewichtige dingen, maar doet niet hoog en gewichtig." De poëzie van het Kerstfeest, het feest des lichts, komt in dit werk zoo simpel naar vo ren, dat kinderen en ook ouderen door deze versjes mede door de gevoelige melodieën, welke de overleden kunstenaar met dit zijn laatste werk gewrocht heeft, bekoord worden. Qua compositie lijken ons 5, 6 en 7 zeer ge slaagd. No. 5 ('t Kindje Jezus) is wel een zeer ka rakteristieke Vlessing-compositie. De verha lende melodie wordt in de linkerhand bege- lied door een basso-obstinato, zooais Vles sing Sr. ze bij voorkeur schreef. De Oostersche Wijzen 'No. 6) is geheel in mineur-toonaard en oosterschen stijl gehou den en doet aan de kerktoonsoort denken, terwijl het eindigt in een majeur accoord, zooals wij bij Joh. Seb. Bach in vele van zijn werken aantreffen. De Klokjes Feestzang getuigt daarentegen van den Vlaamschen geest van den com ponist. De 6/8 maat geeft den luisteraar den pas torale landelijken indruk, de klokjes zijn in de diskant op aardige wijze geïmiteerd. Al met al een uitgave, die het zeker wel doen zal. W. GOUDEN ECHTPAAR. Dinsdag 4 Juli a.s. hoopt het echtpaar G. PostVisser, Neptunusstraat 11 zijn 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Beide oudjes mogen zich ondanks hun hoogen leeftijd, Post is 75, zijn vrouw 71 jaar oud in een goede gezondheid verheugen, l' Mosder Post beroemt er zich op, dat zij zelf haar huishouding nog bestiert en de echtelieden zijn er niet minder trotsch op, dat zij ondanks dat de bruidegom al gerui- men tijd geen arbeid meer verricht, niemand om iets lastig behoeven te vallen. Nog tot voor korten tijd heeft de heer Post aan den kant gewerkt en wel tot de reeders het besluit namen de arbeiders die ouder waren dan 65 jaar niet meer aan te nemen. Dat was natuurlijk een heele teleurstelling voor den arbeidzamen man. Beiden zijn afkomstig van Urk. Na een tijd lang in den Helder te hebben gewoond, waar vader Post visscherman wias, vestigde het echtpaar zich 30 jaar geleden in IJmuiden; al 28 jaar wonen zij in het huis Neptunus straat 11. Van de 9 kinderen zijn nog vijf in leven. Als visscherman heeft vader Post heel wat meegemaakt. Zoo werd hij eenmaal, toen hij nog van den Helder voer, door een stortzee overhoord geslagen. Als door een wonder werd hij gered, maar toen hij weer op zijn schip stond, waar hij door een golf werd terugge worpen, kwam hij tot de ontdekking, dat zijn 13-jarige zoon, die bij hem aan boord voer, overboord geslagen en verdronken was. Dit was voor het echtpaar een zware slag. Maar deze slag en ook de vele andere slagen, die hen troffen, hebben zij met moed en berus- sting gedragen. Moge een blijde levensavond hun deel ziin. Toronto (Canada) oefent een visschen-dokter zijn practijlc uit. Vermoedelijk l hij alleen wel klandizie hebben van de aquarium-houders. Vischliefhebbers of visschers zulle» feegj, -dunkt ons, wel niet raadplegen, VELSEN BAZAR T.B ,C.-VEREENIGING. Men schrijft ons: Evenals zoovele vereenigingen, ondervindt ook de Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose in haar financiën de gevolgen van de tijdsomstandigheden. Teneinde niet genood zaakt te zijn haar werkzaamheden in te krim pen, zon het bestuur op middelen ten einde de financiën te versterken. Een damescomité heeft zich bereid ver klaard ten bate der vereeniging een bazar te organiseeren. In dit Comité hebben zitting: Mevrouw Ram- bonnetSpeet, eere-voorzitster, mevrouw de BaerHarder, voorzitster; mevrouw Moojen Beekman, vice-voorzitster, mevrouw Fierstra Hundt, 1ste secretaresse; mevrouw Verbon Smiedel, 2de secretaresse; mevrouw Mac. Da niëlVis, le penningmeesteresse; mevrouw SuwerinckHeykoop, 2e penningmeesteresse. Vervolgens te IJmuiden: de dames Dek ker, Bais, Wijnschenk, Loendersloot, Zwart, Homburg, Boerée, Meijer, Heykoop, Raza, Ver meulen, van Rijn en Dijkstra; te V e 1 s e n de dames Arends en van Leusen; te Driehuis de dames van Heyst en Pol derman; te Santpoort de dames van der Velden, Ouwerkerk en Schipper; te V e 1 s e n-N oord de dames Appel, de Weerd, Raadsman, Krijger, van Oost, Brijker en Metselaar. De bazar zal worden gehouden op 4, 5 en 6 October vermoedelijk in de Oranjerie van Vel- serbeek. Nadere bijzonderheden zullen in September a.s. bekend worden gemaakt. Het damescomité verzoekt vriendelijk eên ieder iets te reserveeren voor dit goede doel en dit mede te geven als daarvoor te zijner tijd zal worden rondgegaan. VAN HET PLAATSELIJK CRISISCOMFTé Verrekening van B. steunbons. Nog steeds zijn niet alle B-steunbons ter betaling aangeboden. De penningmeester zal hiervoor nog gele genheid geven op zijn gewone zitting. Maan dag 2 Juli a.s. des avonds van half 8 af. Er wordt een dringend beroep gedaan op allen, die nog bons onder zich hebben, om deze a.s. Maandagavond te komen verre kenen HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis dat door hen de volgende hinderwetsvergunningen zijn ver leend a. aan Th. Janssen te Santpoort, tot het oprichten van een smederij in het perceel Rijksweg no. 496. to. aan J. K. Moojen te Santpoort tot het uitbreiden van zijn machinewerkplaals aan, den Hofgeestorw^g.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1