VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: —\foot Bo&fy-Aelikeien Uetsietto#et* Schip van verm, aankomst Laatste bericht Amstelland Buenos Aires 1 Juli 24 Juni van Las Palmas. Venetië 4 Juli 28 Juni van Gibraltar. Altona Ned. Indië 8 Aug. 26 Juni van Batavia. Hamburg 1 Juli 30 Juni v. Antwerpen. Curacao 7 Juli 16 Juni vertrokken. Algenib Onega 4 Juli pass. 28 Juni Noordkaap, Antiochia Mexico 5 Aug. in lading. Ajax Oporto 28 Juni van Vigo. Bodegraven Chili 27 Juni van Cristobal. Ned. Indië 5 Juli 27 Juni van Genua. Berengar Buenos Aires 19 Juli 22 Juni van Rosario. Bennekom Chili 26 Juni te Iquique. Berenice Kopenhagen 1 Juli 29 Juni vertrokken. Abadan 7 Juli 16 Juni vertrokken. Bara Sundsvall 3 Juli 27 Juni van Umea. Barneveld Chili 23 Juni van Callao. West Indië 1' Juli 25 Juni van Madeira. West Indië 13 Juli 28 Juni van Curagao. Colombia West Indië 8 Juli 25 Juni van Barbados. Cyril Archangel 1 Juli 22 Juni vertrokken. B. Aires 14 Juni te Rosario. Den Haag Aruba 5 Juli 17 Juni vertrokken. Eurymedon Batavia 16 Juli 27 Juni van Colombo. Euterpe Bordeaux 3 Juli 30 Juni vertrokken, Flandria ...o... Buenos Aires 7 Juli' 23 Juni van Pernambuco. Fauna Hamburg 1 Juli 30 Juni vertrokken. Leningrad 3 Juli 27 Juni vertrokken. Bourgas 4 Juli pass. 28 Juni Gibraltar. Ned. Inidë 17 Aug. 22 Juni te Macassar. La Plata 4 Juli 26 Juni van Madeira. Hans Broge Leningrad in lading Hermes Havana 1'6 Juni vertrokken. Newcastle heden 29 Juni vertrokken. Ioannis Vatis Buenos Aires 17 Juni te Necochea. Irini Constantza. 6 Juli 22 Juni v. Konstantinopel. Joh. v. Oldebarneveldt Batavia 20 Juli 23 Juni van Colombo. Juno (Ned.) Venetië 24 Juli 27 Juni van Triest. Kreta West Indië 10 Juli 23 Juni van Trinidad. Klipfontein Hamburg in lading. Margarlt&s La Plata 8 Juli 6 Juni v. Mer del Plata. Ned. Indië 10 Juli 23 Juni van Pt. Said. Machaon Batavia 2 Juli 27 Juni van Port-Said. Maaskerk West Afrika 1 Juli vertrekt 30 Juni v. Hamburg Molenwater Archangel heden 23 Juni te Londen. Myrmidon Batavia 23 Juli 26 Juni van Padang. Maasland Hamburg in lading. Norden Curasao 3 Juli 15 Juni vertrokken. Nereus (Duitsch) Danzig heden 25 Juni vertrokken. Neerlandia Londen heden 26 Juni uitgeklaard. West Indië 9 Juli 23 Juni van Havana. Kopenhagen 2 Juli 28 Juni van Stettin. Polyphemus Ned. Indië 30 Juni 28 Juni te Londen. Ned. Indië 4 Juli 26 Juni van Napels. Perseus Kopenhagen 30 Juni van Aarhuus. Rlö de Janeiro La Plata 3 Juli 25 Juni v. Las Palmas. Brevik 25 Juni te Kristiansand. Danzig in lading. Japan 7 Juli 27 Juni te Singapore. Salland Buenos Aires 18 Juli 27 Juni van Santos. Stella Bourgas 8 Juli 24 Juni van Odounleuk. Samara Londen (v. IJm.) 29 Juni 28 Juni vertrokken. Serafin Topic Sfax 30 Juni 28 Juni van Ouessant. Plymouth heden 27 Juni vertrokken. Bergen (v. IJm.) heden 25 Juni vertrokken. Ned. Indië 7 Juli 28 Juni van Marseille. Alexandrië 30 Juli 28 Juni van Stamfooul. Banes (Cuba) 5 Juli 20 Juni vertrokken. Tanimbar Ned. Indië 28 Juni van Colombo. Tajandoen Hamburg 1 Juli 30 Juni vertrokken. Tiberius Napels 12 Juli 28 Juni van Tarragona. Ned. Indië 21 Juli 21 Juni van Colombo. Buenos Aires in lading. Zulderkerk .„„..«..«.o.. Japan 2 Juli 27 Juni vp" Tvrarseille. Zaanland Hamburg 5 Juli vertrekt 4 Juli. VELSER ZWEMIfMWCntiriG ^AB!/p&HOOR.DECtSLmg, 't Zwemmen is een sport Waar ge gezond en sterk door wordt. BEVERWIJK DE VERGADERING VAN HET ROODE KRUIS. (Adv. Ingez. Med.) den secretaris, den heer J. H. Jongebloed te Wijk aan Duin. Uit het verslag van den penningmeester, den heer T. Nauta te Beverwijk, bleek dat de ont vangsten hadden bedragen f 251.77, waarvan was afgedragen aan het hoofdbestuur f 200. Uit het verslag van den bibliothecaris, den heer G. Voet te Velsen, bleek, dat verleden jaar 462 bijbels of gedeelten daarvan verkocht werden. De bestuursverkiezing had tot uitslag, dat in plaats van de aftredende bestuursleden, Prof. Dr. G, A. v. d. Bergh van Eysinga te Santpoort, Ds. L. W. Erdman te IJmuiden en Dr. D. J, van Katwijk te Velsen-Noord en in twee vacaturen gekozen werden Ds. S. Wes- bonk te IJmuiden en de heeren H. J. Lips te Velsen-Noord, H. de Vries te Wijk aan Duin, F. J. Frölich te Beverwijk en de heer C. Lijn zaad, hoofd der Comitéschool te IJmiuiden, terwijl de heer G. Voet herkozen werd. De wintercampagne zal in de eerstvolgende •bestuursvergadering worden besproken. IJMUIDEN VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TB IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN ANSJOVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisverkoop- Vereeniging.) Ansjovis: Onveranderd stil. AANGEKOMEN 29 Juni: Loke s.s. Gefle De Hoop m.s. Noordzee Theseus ss,. Hamburg Don s.s. Goole Vallescura s.s. Londen Enggano s.s. Batavia Hontestroom s.s. Londen Nereus s.s Danzig Drente m.s. Londen Chevychase s.s. Newcastle VERTROKKEN 29 Juni: Birtley s.s. Frederikshamn Montferland s.s. Buenos Aires Agamennon s.s. Puerto-Barrios Halesius s.s. Greenock Meryl s.s. New Castle Simon Bolivar s.s. Colon Usko s.s Blyth Escaut m.s. Parijs Acclivity m.s, Kirkcaldy Brunla S;S. Oslo Poelau Laut m.s. Ned. Indië Joma m.s, Branö Normandia s.s. Gothenburg Oilreliance m.s. Constantza Vallescura s.s. Havana De verzekering van de Dresden. De verzekeringssom van het in de Noorsche fjorden verongelukte Duitsche stoomschip Dresden bedraagt 475.000 Pd. Sterling, volgens de koers na den pon den val afgesloten. Heden zou de uitbetaling van genoemd bedrag dooi de assuradeuren geschieden ten kantore van de reederij te Bremen. Ertsaanvoer. Het Spaansche stoomschip „Mar Oaspio" is van Bilbao bij de. Hoogovens aangekomen met een lading ijzererts. WATER-POLO Hoogovens Hoogovens Hoogovens Binnenhaven Britsch Noorsch Spaansch Nederl. Hetton Meryl Mar Caspio De Hoop New Castle Londen Bilbao Noordzee kolen creosoot erts ledig VELSEN VERKOOP VAN GROND. Door A van Drielen en N. A. C. Ophoff te Velsen is verzocht, van de gemeente te mogen koopen, tegen den prijs van f 6 per M2, een perceel grond aan de Dr. Kuijperlaan, achter hunne perceelen aan den Stationsweg, aldaar uitmakende een gedeelte, ter grootte van on geveer 503 M2 van het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie H, no. 5798, met de bedoeling daarmede hunne erven te vergrooten en dus om bedoelden grond onbe bouwd te laten. Tegen inwilliging van dit verzoek bestaat bij B. en W. geen bezwaar, mits de verkoop geschiedt onder voorwaarde, dat de aanwe zige en/of nog aan te brengen beplanting óp een gedeelte, ter diepte van 5 M. langs de Dr. Kuijperlaan en over de geheele breedte, naar het oordeel van B. en W. zal worden ge bracht en gehouden in overeenstemming met de voortuinen van de naastliggende percee len en zal worden gebracht en gehouden op een zoodanige hoogte, dat daardoor het uit zicht van de ter weerszijden van het te ver- koopen perceel te stichten woningen niet wordt belemmerd. P. van Huizen te Santpoort heeft voorts verzocht, van de gemeente te mogen koopen, een perceel grond aan de Wüstelaan aldaar, uitmakende een gedeelte, ter grootte van ongeveer 134 M2, van het perceel kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie F. no. 3832, zulks in verband met het feit, dat hem is ge bleken, dat een put, behoorende bij de wo ning, welke hij krachtens raadsbesluit van 29 September 1931, no. 13, van de gemeente heeft gekocht, buiten zijn perceel ligt. Ook tegen inwilliging van dit verzoek be staat bij ons geen bezwaar, mits de verkoop geschiedt tegen een prijs van f 400,en en- der voorwaarde, dat door en voor rekening van kooper een nieuwe put in zijn grond zal worden gemaakt en dat de verplichting der gemeente tot het maken van een afscheiding opgenomen onder 6 in de akte van verkoop en koop, den Sen Januari 1932 verleden voor notaris W. A. Dolleman te IJmuiden (zie voordracht, opgenomen in gemeenteblad no. 90 van 1931), komt te vervallen. In overeenstemming met de adviezen der commissie van bijstand in het beheer der openbare werken stellen B. en W. den Raad voor, tot den verkoop van de bovenvermelde perceelsgedeelten over te gaan. GEEN 200, DOCH 150 OPCENTEN OP DE PERSONEELE BELASTING. DE GEMEENTE ECHTER IN DE VIERDE KLASSE. NAAR HOOGOVENS EN SCHEYBEEK. Den 16 Mei 1934 stelden Gedeputeerde Staten in handen van B. en W. ter kennisne ming een schrij ven van den Minister van Bin- nenlandsc'he Zaken dd. 14 Mei 1934, waarbij het Gemeentebestuur werd uitgenoodigd, het aantal opcenten op de personeele belasting te brengen op 200. De Minister, deelde mede, dat de door B. en W. tegen deze verhooging aange voerde bezwaren een punt van ernstige over weging hadden uitgemaakt. Het was hem ech ter niet mogelijk van de algemeene gedragslijn af te wijken. Daar B. en W. zich hiermede niet konden vereenigen is daarop gevolgd eene briefwisseling en een onderhoud met den Mi nister. In overeenstemming met het daar be sprokene werd den 6 Juni 1934 door het College den Minister verzocht mede te deelen of Zijne Excellentie goed kon vinden, dat voor dit jaar het aantal opcenten werd bepaald op 150 en voor het volgend jaar even- eens op 150, echter met in deel in p' van de ge meente in de 4e klasse. B. en W. schreven daarbij, dat zij vertrouwden, dat bij indeeling in de 4e klasse en heffing van 150 opcenten, zoolang aan noodlijdende gemeenten geen zwaardere belastingeischen dan thans gelden de worden opgelegd, de gemeente met de aan gegeven heffing kon volstaan. B. en W. hebben thans bericht ontvangen, dat de Ministers van Binnenlandsche Zaken en Financiën er genoegen mede kunnen nemen, dat voor 1934 het aantal opcenten wordt ge steld op 1'50 voor alle aanslagen met indee ling van de gemeente in de 4e klasse met in gang van 1 Januari 1935. Het College stelt in verband met het hoven- staande den Raad, voor, de betreffende verorde ning dienovereenkomstig te wijzigen.. NEDERLANDSCH BIJBEL GENOOTSCHAP De afdeeling Midden-Kennemerland hield Vrijdagavond haar' jaarvergadering in het Ned. Hervormd Vereenigingsgebouw te Wijk aan Duin. onder leiding van den voorzitter, Ds. J. A. L. Hovy. De voorzitter constateerde dat er in den afgeloopen winter weinig was gedaan, een gevclg ook van het vertrek van f 270; SCH 285 f 850. Donderdagavond trekken V.Z.V. en V.Z.V. 2 naar Halfweg om den wisselbeker, die in 1933 door V.Z.V. I werd gewonnen, opnieuw te ver dedigen. terwijl 'V. Z. V. 2 tegen Halfweg 2 een competitie-wedstrijd moest spelen, V. Z. V. I kwam als volgt uit: T. v. d. Broek, G. L. Vriend, P. Visman, G. Janus J. de Maijer, C. Visman, S. Oudhuizen, Als het spel slechts een halve minuut aan den gang is wordt J. de Maijer de bal toege speeld, die zich geen o ogenblik bedenkt en den bal zuiver in den hoek plaatst. 01. Kort hierop maken C. Visman en S. Oudhuizen er 3—0 van. Na de rust doelnunt Oudhuizen 04. Bij een aanval van Halfweg komt de midden-voor binnen de twee Meter te liggen waardoor hij het water wordt uitgezonden. Dit beteekent voor Halfweg een verzwakking. De score word door Oudhuizen en C. Visman tot 06 opgevoerd, Door deze overwinning heeft V. Z. V. op nieuw voor dit jaar den beker in haar bezit ;ekregen en wanneer deze beker het volgend jaar wordt gewonnen, is de vereeniging eigenares. HALFWEG 2—V, Z. V. 2 V. Z. V. 2 kwam uit met A. Blok (d.)Chr. Visman (a,), E. de Maijer (a.), A. Koning stem (m.), J. Swier (v.), R. Bankert (v.) en J. v. Z wie ten Cv.) De eerste helft van den wedstrijd' is zeer eenzijdig, geregeld zit V. Z. V. 2 voor het doel van Halfweg waar de keeper niet over pech te klagen heeft. Wanneer Visman den bal te pakken krijgt, zwemt hij hiermede op en doelpunt 01. Na de rust krijgt Visman ophieuw den bal en doelpunt voor de tweede maal, Door een over treding van een der Halfwegspelers wordt deze uit het water gezonden. Bankert ontneemt een speler der tegenpartij den bal, hij gaat er mede van door en einde lijk heeft hij meer geluk en doelpunt 03. Met dezen stand kwam het einde. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 0,85—f 0,66 Griet per 50 K.G. f 30—f 14 Tongen per K.G. f2,15—f 0,75 Middelschol per 50 K.G. f 22,50 Zetschol per 50 K.G. f 18—f 15 Kleine schol per 50 K.G. f 17—f3,60 Schar per 50 K.G. f8 Kleine schelvisch per 50 K.G. f7,50f7,30 Gullen per 50 K.G. kleine f 6,50—f 6 Wijting per 50 K.G. f 4 BESOMMINGEN Trawler: Vios n IJM Ï34 110 manden f 1400 Loggers: KW 125 f760; KW 3 f580; KW 45 Na afloop van de Algemeene Vergadering en de officiëele ontvangst door het gemeentebe stuur hebben de afgevaardigden zich met het hoofdbestuur aan een noenmaal in het Kenne- mer Hotel vereenigd. Natuurlijk vormden de hooggeroemde B'everwijksehe aardbeien een onderdeel van het met zorg samengestelde menu. Onder leiding van het bestuur der plaat selijke afdeeling hebben de congressisten ver volgens een kort bezoek gebracht aan het Roode Kruis Ziekenhuis. Wij beluisterden bij dezen tocht door de ziekenzalen, Röntgen- en operatiekamers slechts uitingen van bewon dering voor de keurige inrichting van deze in richting, waarop Beverwijk's burgerij terecht trotsch gaat. Een groote waardeering viel ook aan het frissche en ruime zusterhuis ten deel, maar al dit enthousiasme voor dit „toonbeeld van een klein Ziekenhuis", zooals wij het hoorden betitelen, werd bij de afgevaardigden toch altijd weer getemperd door de gedachte, ,dat de Prins dit had moeten zien". Onze in gezetenen herinneren zich echter wel, dat het Roode Kruis Ziekenhuis reeds eenige malen de eer van een vorstelijk bezoek te beurt viel, namelijk van H. M. de Koningin Moeder en van den Prins, die eenmaal zelfs de openings rede heeft uitgesproken. Daarna reed men in touringcars naar de Kon. Ned. Hoogovens en staalfabrieken, waar onder leiding van de directie en deskundige employé's een excursie over de terreinen werd gemaakt. Burgemeester Rambonnet van Vel sen sloot zich hier bij de afgevaardigden aan. Mt groote belangstelling heeft het gezel schap van dit enorme en hoogst belangwek kende bedrijf kennis genomen. Het hoogte punt van dit bezoek was wel de demonstratie in eerste-hulp-verleening, waarmede de excur sie werd besloten. Plotseling liet de alarmsirene haar sinistere klanken over de omgeving loeien, Van den grooten gashouder was name lijk een man gevallen, die zwaar gewond op het platform lag. In een minimum van tijd was de keurig georganiseerde brandweer met fonkelnieuw materiaal ter plaatse, tegelijk met de hulpbrigade, die aanstormde met een brancard, zuursto fkoffers enz. Snel werd de Magriusladder opgedraaid en geen drie minuten later daalde aan lijnen de brancard, waarna aan den patiënt verdere hulp kon worden verleend. Intusschen was de ziekenauto van het Roode Kruis gearriveerd, waarmede het gelukkig nog springlevende slachtoffer van dit denkbeel dige bedrijfsongeval ijlings naar het Roode Kruis Ziekenhuis werd overgebracht. Deze oefening slaagde uitsekend en werd door de Roode Kruis-menschen, die met groote be langstelling en met critische blikken de hulp verleening gadesloegen, zeer op prijs gesteld. Vervolgens stond nog een bezoek aan onze mooie buitenplaats „Schey.beeck" op het pro gramma. Mevr. van Hattum ontving hier de afgevaardigden en toonde zich de beminnelijke en gulle gastvrouw van altijd. Eenmaal eerde hier de familie Baeck de Hollandsche gast vrijheid, door Vondel in vele zijner gedichten zoo menigmaal bezongen, toen hij, vervolgd om zijn Palamedes, op „Scheybeeek" een wijk en rustplaats vond, de tegenwoordige bewoon ster weet ook in dit opzicht „Scheybeeck's' naam hoog te houden. Het was heerlijk toe ven onder het oud geboomte en de afgevaar digden hebben van de geboden gelegenheid gretig gebruik gemaakt om wat te dwalen in Scheybeeck's hof. Slechts noode scheidde men van deze heerlijke lustplaats, waar bovendien op zoo'n bewonderenswaardige wijze voor de „inwendige mensehen" gezorgd was. Het dag- nrogramma was evenwel nog niet teneinde. Tenslotte werd nog naar Wijk aan Zee ge reden, waar gedineerd werd in de „Depen dence" op het duin. De afgevaardigden konden hier bekomen van e vermoeienissen en von den nog gelegenheid in aangenamen kout te ;enieten van het prachtige uitzicht op de Noordzee. Van Z, "7. H. Prins Hendrik werd nog een telegram ontvangen, waarin de voorzitter van het Ned. Roode Kruis onder dankbetuiging voor de geuite wenschen voor zijn herstel ver zekerde in gedachten bij zijn organisatie en het congres te zijn. De plaatselijke afdeeling van het Roode Kruis heeft op voortreffelijke wijze voor de organisatie van dezen dag zorggedragen. Al gemeen waren de afgevaardigden vol lof voor de ontvangst ën voor de vlotU af weking vaïï het veelzijdige programma. En tenslotte heeft het afdeelingsbestuur onze gemeente een dienst bewtzen, door haar onder de aandacht te brengen van vele voor aanstaande vaderlanders, die van „heinde en verre naar de aardbeienstad van Kennemer- land waren gekomen. Alvorens de openingsrede uit te spreken heeft de waarnemende voorzitter Jhr. Mr. J. H. Röell het overlijden herdacht van de Koningin-Moeder, waarbij spr. memoreerde, hoe een groot gedeelte van haar medeleven met het Nederlandsche volk afstraalde op het Ned. Roode Kruis. In het bijzonder de afdeeling Den Haag mocht talrijke blijken van haar belangstel ling en medeleven ondervinden. Zij was draag ster van het Kruis van Verdienste van het Ned. Roode Kruis. De afgevaardigden hebben eenige oogen- blikken aan de nagedachtenis van ae Konin gin-Moeder gewijd, waarbij zij zich van hun zetels verhieven. Na vaststelling van de rekening over 1933 en van de begrooting voor 1934, die met een tekort van f 833, 90 sloot, werd in de plaats van Dr. M. Rutgers, die om gezondheidsredenen had moeten bedanken, ter benoeming aan de Koningin voorgedragen Dr. H. H. Offerhaus, oud-kringcommissaris in West-Overijsel. Als plaats voor de volgende algemeene ver gadering in 1935 werd Utrecht aangewezen. Op voorstel van het Hoofdbestuur werd aan Prins Hendrik een telegram gezonden waarin de beste wenschen werden geuit voor zijn her stel. j RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 1 JULI HILVERSUM, 1875 M. VARA. 9. Postduivenbericliten, 9.03 Tuin- bouwhalfuurt-je. S. S. Lantinga „Gieten en Sproeien". 9.30 Uitzending van het Vara-Zo- merfeest te Amersfoort. Concert door Arb. Muziekver. „P. J. Troelst-ra" o. 1. v. Joh. Boers. 12.— Sluiting. AVRO. 12.— Tijdsein Avro-klok 12.01 Zang door het kinderkoor „Onder Ons" 1. v. Jacob Hamel. 12.15 De „Finishing Touch'' voor de Koffietafel. 1.Kinderkoor „Onder Ons". 1.15 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn orkest. 2.Boekenhalf uurtje Herman Robbers bespreekt „Baccarat" door C. J. Kelk. 2.30 Muziek voor Schommelstoel en Hangmat". 3.Aansluiting met het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie-orkest o. 1. v. Ignaz Neumark. 4.30 Nabeschouwing door Han Hollander van den voetbalwedstrijd om het Ned. Kampioenschap Ajax versus Velocitas, hedenmiddag in Amsterdam gespeeld, gevolgd door pittige marschmuziek. 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dias. 5.Sluiting. VARA. 5.Or gelspel door Joh. Jong. 5.30 Gramofoonmuziek 5.40 Voetbal van den dag. 6.Sluiting. VPRO. 6.— Halve uren met boeken „Amei" door Ruth Schaumann. „Eine Kindhait". Spreekster Tony de Ridder. 6.45 Wijdingsuur in de studio. Spr, Dr. H. Faber. 8.— Sluiting. AVRO. 8.Tijdsein Avro-klok. 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias. 8.15 Concert door het Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. So liste Rethberg. 9.Radiojournaal met muzi kaal gevolg. 9.30 Een flits uit het Kurhaus- concert. Marion Anderson, de beroemde Ne- ger-altzangeres, zingt met begeleiding van het Residentie-orkest o. 1. v, Carl Schuricht. 9,40 Populair concert door het Omroeporkest' o. 1. v. Nico Treep. 10.30 Kovacs Lajos en zijn orkest. 11.10 Gramofoonmuziek. 12.Tijdsein Avro-klok en sluiting. HUIZEN, 301,5 M. NCRV. 8.30 Morgenwijding door Ds. A. G. F. Smit. 9.30 Sluiting. KRO. 9.30 Gramofoonmu ziek. 9.45 Hoogmis uit de Parochiekerk van den H. Jacobus te Winterswijk. 11.45 Gra mofoonmuziek, 12.15 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. 1.— Boeken en Schrij.- vers. „Zegen der Goedheid" van Antoon Goo ien door C. Vos. 1.20 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud, 2.Godsdienstonder richt voor ouderen door D. Bont. 2.30 Plet Hil- versumsch Trio. 3— Gramofoonmuziek, 3.30 Het Hilversumsch Strijktrio. 4.— Ziekenlof uit Bloemendaal. 5.— Sluiting. NCRV. 5.— Kerk dienst uit de Geref. Kerk te Laren. Voorgan ger Ds. J. Verkuyl. 6.30 Gramofoonmuziek. 6,45 Duetten door Mevr. Agusta Raelaire, alt, Louis Bergman, bariton. Studio-orgel Ferdi nand Kloek. 7.45 Sluiting. KRO. 7.45 Voetbal uitslagen van de R. K. F. 7.50 „Het Zedelijk heids vraagstuk" door Prof, Dr. A. Steger. 8.1'5 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer. 9.— Vaz Dias 9.05 Piano-recital door Theja Schwartz. 9.20 Gramofoonmuziek. 9.30 Het Kro-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud. 10.15 Vaz Dias. 1020 Het Kro-orkest o 1. v. Marinus van 't Woud. 10.40 Epiloog door het Klein Koor 1. v. Jos. H. Pickers. "^lüS »'T KLEUTERHUIS" 27 Trompstr. 27, IJmuiden-Oost (Adv. Ingez. Med.) Voor een goede BRUIDSFOTO Ibij J. VAN VELDHUIZEN WILL. BARENDSZSTRAAT 5 aam (bij de Julianakade), IJmuiden) (Adv. Ingez. Med.) BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: L. Jaspers-Post., d. Tusschen- beeksweg 7, IJmuiden. E. F. Th. Wenting- Luhde, d. IJmuiderstraatweg 94, IJmuiden. C. M. Niesink-de Haan, d. Tasmanplein 12, IJmuiden. Overleden: Jantje Keur, 1 jaar, dochter van J. H. Keur, Neptunusstraat 22 rd., IJmuiden. Gehuwden: H. van der Heide en F. J. van ■der Steen, Stephensonstraat 59, IJmuiden. J. Smit en G. A. Aarsen, Frans Halsstraat 56, IJmuiden. Ondertrouwden: W. van Winkoop en H. A. de Waal, Batavia, Ned. Oost-Indië. G. Broeik en G. Zwart, Julianakade 9 rd., IJmuiden. A. de Heer en M. Guijt, Planciusstraat 3 rd., IJmuiden. L. Stekchenburg en C. M. Stokman, Bontekoestraat 5, IJmuiden, C. L. Boogaard en A. Ros, Enschedestraat 37, IJmuiden. P. Klop en S. Kok, 2e Vooruitgangstraat 37, Haarlem. Th. W. Deinum en J. C. Kooman, Noorderwijkweg 7, Wijk aan Zee. N. G. J. van Roden en J. E. Ros, Frans Halsstraat 54, IJmuiden. bij A. Kraak ZEEWEG 87 IJmuiden - Oost MAANDAG 2 JULI. HILVERSUM 1875 M. 8.00 AVRO. Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Gra mofoonmuziek. 10.00 Tijdsein AVRO-klok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Ernstige klanken. 10.30 Mr. Philippe C. la Chapelle draagt voor. 11.00 Orgelconcert door Piet v. Egmond Jr. Soliste: Mevr. Grethe WeijnschenkHogenbirk, so praan. 12.00 Tijdsein AVRO-Klok. 12.01 Con cert door Kovacs Lajos en zijn orkest met tus- schenspel van gram.muziek. 2.15 Gramofoon muziek. 2.30 Piano-recital door Egbert Veen. 3.00 Orkestmuziek op Gram.platen. 4.00 Over schakeling op den zender „Radio Kootwijk". 4.15 Gram.muziek. 4.30 Disco-causerie door Max Tak. 5.30 Aansluiting met cabaret-dancing „Atlantic" te Scheveningen. Diner- en salon- muziek door John van Brück en zijn orkest. 6.30 Orgelconcert door Pierre Palla mmv. de Mandoline-Vereeniging „Crescendo". 7.15 Cau serie „Mobilisatieherdenking" door P, van Rees JWzn. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Causerie door Kapt. F. Raland over den Nationalen Luchtvaartdag. 8.00 Tijdsein AVRO-klok. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Grauio- foonmuziek. 9.00 Concert door het Omroep orkest olv. Albert v. Raalte mmv. Theo van der Pas, piano. 10.00 Voordracht door Claudine Witsen Elias. 10.20 Concert door het Omroep orkest olv. Albert van Raalte. 11.00 Nieuwsbe richten van Vaz Dias. 11.10 Gramofoonmuziek. 11.15 Precisie-tijdsein. 11.15 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 301,5 M 8.00 NCRV. Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Dr. W. Lodder. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur. 11.30 Orkestmuziek (gr.platen). 12.00 Politieberich ten. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelcon cert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk te A'dam. 2.00 Lie deren-recital door Mevr. Rie Dijs-Ochel, alt, a. d. vleugel W. L. Doortmont. 2.45 Wenken voor de keuken. 3.15 Gram. muziek (kinderliederen). 3.45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. J. G. Feenstra. Zang Mej. C. de Jager. Orgel C. Drieënhuizen. 5.00 Gram.muziek. 5.30 Piano recital door Marinus Flipse. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Grammuziek. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Con cert. H. v. d. Horst, cello, K. F. Borgers, cello, Ferdinand Kloek, studio-orgel. 9.00 Mevr. Matty Vigelius spreekt over: „Per Pottenbak- kerswiel van Oost naar West". 9.30 Het Amster- damsch Salon-Orkest olv. D. H. Ph. Kiekens, 10.00 Persbureau Vaz Dias. 11.00 Gramofoon muziek,.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7