I SPORT EN SPEL. LAWNTENNIS Wimbledon (Overveen). ATHLETIEK HONKBAL ZWEMMEN MOTORSPORT. HENGELEN WIELRIJDEN. PING-PONG. WIMBLEDON. De laatste acht. Tot de acht „seedsd^spelers, dat wil zeg gen, de spelers, die ir. ehiliende groepen worden ingedeeld, omdat zij elkaar reeds te spoedig zouden kunnen ontmoeten, behoor den de Stefani en von Cramm. De Italiaan is op volkomen regelmatige wijze geslagen, von Cramm echter, thans ook verslagen, be hoorde tot de slachtoffers van* een keelaan doening, die ook andere sterren te Wimble don heeft aangepakt. Hij lag een dag op bed met hooge koorts en kreeg dien dag uitstel van zijn partij tegen den Zuid-Afrikaan Kirby. Toen hij den volgenden dag. weer koortsvrij, op het appel verscheen, was hij verzwakt en niet opgewassen tegen den Zuid- Afrikaan, die een sterk speler is en von Cramm met 6—2, 2—6, 6—4, 6—2 sloeg. Dit is wel pech voor den Duitscher, die onlangs enkelspel kampioen van Frankrijk werd en wiens illusie natuurlijk was. om Wimbledon te winnen. Hij was zeker niet kansloos, maar zijn droomen zijn nu voorbij. De Engelschen trokken een wat pijnlijke vergelijking tus- schen het zeer sportieve optreden van von Cramm, die heelemaal uiterlijk niet liet mer ken, dat hij in verzwakte conditie was en hun eigen ster Fred Perry, die te Parijs zijn enkel bezeerde, of althans zulks bezweert en die nog steeds met deze vermeende enkelblessure ko ketteert, wanneer een partij ook maar inci denteel in zijn nadeel gaat. Perry Ls een groot speler, veel te groot, om zich met der gelijke gallerijtrucjes in te laten en er zijn vele Engelschen, die er zich aan ergeren. Hij won op zeer gedecideerde wijze "van den Australiër Quist. Het werd 62, 6—3, 64. Shields versloeg in een zeer felbewogen partij den Franschman Boussus. De. score van 6—4, 36, 64. 79, 86 is welsprekend genoeg. Een verschil van 1 game. Verder sloeg Lott den Australiër Hopman met 46. 6—3, 62. 6—2. In de laatste acht zijn nu niet minder dan vier Amerikanen, namelijk Shields, Wood, Lott en Stoefen; twee Engelschen Perry en Austin; de Australiër Crawford en de Zuid- Afrikaan Kirby. De partijen in de kwart finale zijn Perry—Lott, KirbyWood, Austin Shields en CrawfordStoefen. Daar kan veel spanning uit komen en wij zien als laat ste vier Perry, Wood, Shields en Crawford. Het succes van de Amerikaansche afvaardi ging is wel heel groot. Bij de dames won Mile Payot van Miss Yorke met 63, 60; miss Round sloeg mrs. King 63, 26, 63; miss Palfrey overwon de Poolsche Jedrzejowska met 62, 62; miss Jacobs sloeg de Fransche Goldschmidt met 6—2, 63; miss Hartigan, die ook te Am sterdam speelde met haar Australische land- genooten verraste door een zege op mrs. Sperling Cnée Frl. Krahwinkel) met 64, 57, 64; miss Scriven sloeg miss Babcock met 97, 68, 62. De laatste acht dames zullen nu de volgende partijen spelen: Round—Payot, Jacobs—Aussem, Hartigan Scriven, Palfrey—Mathieu. De partij Jacobs Aussem is wel de interessantste en het lijkt niet onmogelijk dat de Amerikaansche het tegen het rotsvaste spel van de Fraulein zal afleggen. Maar ook zijn wij er zeer benieuwd naar, wat miss Palfrey, de dubbelspeelster, dierzichuin dit seizoen voor het eerst.ook. als een geducht enkelspeelster heeft ontpopt, zal presteeren. Nog dient vermeld te worden dat mej. Rol- lin Couquerque, In damesdubbel spelend met de Italiaansche Valerio gemakkelijk won van het Engelsche paar Kitson, McAlpine. Het werd 61, 6—1. Een geslaagd tournament, spannende finales, veel belangstelling. In de A-afdeeling moesten twee finales uit gesteld worden tot in den loop dezer week. Zoowel in het damesenkelspel als in het ge mengd dubbelspel bereikte o.a. mej. de Jong (T.C.H.) de finales en daar T.C.H. een belang rijken degradatie-wedstrijd had te spelen, was mej. de Jong niet tijdig beschikbaar. Het heerenenkelspel A werd dit jaar door Hoeke gewonnen, die de bijzondere prestatie leverde, Wetselaar in 4 sets te slaan (63. 1113, 63, 63). Hoeke was Zondag wel buitengewoon op dreef. Zijn drives hadden een prachtige lengte tot diep in de hoeken en in het passeeren bleek hij ook al een zeer scherpe speler te zijn. Wetselaar daarentegen speelde niet zijn normale spel en bleef beneden zijn normalen vorm, al was het Hoeke, die dit mede veroorzaakte. Zijn scherpe passings hiel den Wetselaar op de base-line en vandaar uit was Wetselaar geen dreigend gevaar voor Hoeke. Het gevaar voor Hoeke lag in het.net- spel van Wetselaar en daar kwam deze niet of onvolkomen aan toe. Het heerendubbelspel A werd door Dinge mans en Kermer gewonnen, die v. d. Stadt en De Veer sloegen met 63, 64. Laatstgenoem den hadden via een bye en een walkover de finale bereikt' Het damesdubbelspel A leverde een glorieuze zege op voor mej. Hulshof en mej. Uitenhage de Mist. Deze tweede klasse-dubbel versloeg eerst de eerste klasse dubbel mevr. Elhorst frl. van Riemsdijk met 3—6, 64, 63 en ver volgens de eerste klasse-dubbel: mevr. Kotte mej. de Jong met 63, 62. Een alleszins goede prestatie; een eerste prijs zeker waard! In de B-afdeeling hebben weer verscheide ne oude bekenden de prijzen gewonnen. Melse nam er twee voor zijn rekening n.l. het heerendubbelspel (met de Ruiter) en het ge- mengddubbelspel (met mevr. Kuhn). In het heerenenkelspel werd Melse door v. d. Togt in de 2e ronde geëlimineerd met 5—7, 6—2, 7—5. In het heerendubbelspel hadden de Ruiter en Melse reeds 3 heerendubbels geslagen, voor dat zij de andere finalisten, de gebr. G. en A. van Lóben Seis ontmoetten. In de eerste ronde werden Roeske en Flohil geslagen met 6—2, 6—1; vervolgens werden Lanet en Aarts ge ëlimineerd met 64. 63 en in de halve eind strijd werd een fraaie 2 sets zege (75, 64) op Eysvogel en Elhorst behaald. De finalisten vergden twee long sets (8—6, 75) eer de zege werd afgestaan. Voor de jeugdige gebr. van Löben Seis toch een goede prestatie. Trouwens G. van Löben Seis had reeds in het heeren enkelspel goede prestaties geleverd en de laat ste vier bereikt (via Verwey, Verwaal, v. Hees en A. de Roos, die v. d. Togt juist gewipt had) en eerst in den halven eindstrijd moest hij de meerderheid van Kermer erkennen. Het gemengddubbelspel B werd gewonnen door Melse en mevr. Kuhn, die mevr. Kamer beek en v. q. Klashorst versloegen met 64, 46, 62. De zegevierende mixed had zonder een set verlies de finale bereikt. Na mej. Ter- wey en de Vletter (6—2. 6—3), volgden mej. Fonkert en de Regt (6—2. 6—2) en tenslotte in den halven ein strijd mevr. Fiekenhorst en Miedema (51, 60). Het damjsenkelspel B werd gewonnen door mevr. v. d Klashorst, die in de finale mej. Uitenhage de Mist met 8—6, 6—3 overwon. Jn het hderenenkelspel B won de eerste klas Me j. t Stouten van ..Gita" (Haarlem) bij het vèr-springen tijdens de dames-athletiekkampioenschappen te Hilversum. W. Kaan zegevierde weer in het hordennummer te Berlijn. se speler Kermer van den coming-man Knoop. Dat Kermer in dit milieu te sterk zou blijken was voorufc te voorzien en het is dan ook spor tief gezond, dat hij voortaan alleen in A-tour- nooien zal kunnen uitkomen. Knoop sloeg C. Borgerdinf,' (62). 6—3), H. Borgerding (6—2, 63), Drijber (86, 06, 64) en Beynes (6—4, 6—4). Zijn score tegen Kermer was zeer goed voor een tweede klasser (46,. 5—7). Het damesdubbelspel B was voor mevr. de Graaf en mevr. Bouman, die daartoe in den eindstrijd mevr. Kuhn en mej. Uitenhage de Mist overwonnen met 60, 1513. De laatst? uitlagen luiden: Heerenentelspel A; Dingemans slaat Beynes 62, 108; Kamp slaat Drijber 62, 46, 63; Kermer slaat E. Nielsen w.o.; E. Hoeke slaat-Strauch 61, 63; Wetselaar slaat Din gemans 62, 60; E. Hoeke slaat Kermer Finale: E. Hoeke slaat Wetselaar 63, 1113, 6—3, 6—3. Heerendubbelspel A: de Veer en v. d. Stadt slaan Blom en E. Nielsen w.o. Finale: Dingemans en Kermer slaan de Veer en v. d. Stad; 6—3, 6—4. Damesenkelspel A: mej. Hulshoff slaat mej. Adams 62, 86. Finale: mej. de Jong versus mej. Hulshof (wordt deze -week nog gespeeld). Damesdubbelspel A: mej. de Jong en mevr. Kotte slaan mej. Adams en mej. Terwey 61, 57. 6—4. Finale: mej. Hulshoff en mej. Uitenhage de Mist slaan mej. de Jong.en mevr. Kotte 63, 6—3. Gemengddubbelspel A: mevr. Elhorst en El horst slaan mej. Hulshoff en Eysvogel 46, 8—6, 6—4. Finale: mevr. Elhorst en Elhorst versus mej. de Jong en de Veer (wordt deze week nog ge speeld). Heerenenkelspel B: v. Löben Seis slaat v. Hees 62, 62; A. de Roos slaat v. d. Togt 2—6. 6—2, 6—4. Beynes slaat v. Stederen 75, 108; v. Löben Seis slaat de Roos 36, 64, 64; Knoop slaat Beynes 64, 64; Kermer slaat v. Löben Seis 6—4, 64. Filiale: Kermer slaat Knoop 64. 75. Heerendubbelspel B: Gebr. v. Löben Seis slaan Cassee en v. Beaumont 6—4, 6—2; gebr. v. Löben Seis slaan Koster en Wijt 6—3, 46 63; Eysvogel en Elhorst slaan de Roos en Knoop 4—6. 6—4. 6—1 de Ruiter en Melse slaan Lanet en Aarts 6—4. 6—3; gebr. v: Löben Seis slaan de Regt en Sprengers 6—1, 63; de Ruiter en Melse slaan Eysvogel en Elhorst 7—5. 6—4. Finale; De Ruiter en Melse slaan gebr. van Löben Seis 8—6, 7—5. Damesenkelspel B: mevr. v. d. Klashorst slaat mej. de Wolff 62, 63. Finale: mevr. v. d. Klashorst slaat mej. Uitenhage de Mist 86, 63. Damesdubbelspel B: mevr. Kamerbeek er mej. Uitenhage de Mist slaan mej. van Beau mont en mej. Grimberg 61, 62; mevr. Bou man en mevr. de Graaf slaan mevr. Kuhn en mej. v. d. Haar 6—3, 97. Finale: mevr. Bouman en mevr. de Graaf slaan mevr. Kamerbeek en mej. Uitenhage de Mist 6—0. 15—13. Gemengddubbelspel Mevr. Melse en van Stederen slaan mej. van Beaumont en van Beaumont 63, S7: mevr. Melse en v. Stederen slaan mej. Leenderts en Sikkes 6—1, 61; mevr. Kuhn en Melse slaan mej. Fonkert en de Regt 62, 62; mevr. Kuhn en Melse slaan mevr. Frekenhorst en Miedema 6—1, 6—0; mevr. Kamerbeek en v. cl. Klashorst slaan mevr.- Melse en van Stederen 1—6, 6—1, 6—4. Finale: mevr. Kuhn en Melse slaan mevr. Kamerbeek en v. d. Klashorst 64, 46, 62. H. B. S. (Velsen)S- S. H. (24- -19) Hoewel de eerste inning deed verwachten dat de H.B.S. een groote overwinning zou be halen is het verschil dank zij taai volhou den van S.S.H. vrij klein. Het spel der H.B.S.'ers was minder dan ge woonlijk en vooral het werpen van Van Dijk en Rodenburg was zwak. Vogelzang van S.S.H. wierp ook veel wijd en was tegen het einde zoo vermoeid dat hij ver vangen moest worden door Van Ommeren, die goed begon, doch zeer spoedig afzakte. De inningscijfers zijn: S.S.H.2 6 4 4 3 is 19. H.B.S. Velsen: 8 3 6 7 is 24. Mooi tweede te Parijs. Uit Parijs: De Heemstedenaar Mooi werd in het nummer 100 Meter vrije slag heeren tijdens internationale zwemwedstrijden te Tourelies tweede in den goeden tijd van 1 min. 2.8 sec. Eerste werd de Hongaar Csik in 1 min. 0.4 sec. Taris werd derde in 1 min. 3.6 sec. Adspiranten wedstrijden K. T. K. Onder leiding van den heer W. Marsman werden Zaterdagmiddag op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan atletiekwed strijden gehouden voor adspiranten uit den Kennemer Turnkring. Er namen ongeveer 150 jongens en meisjes aan deel uit de vereenigingen Bato, Concor dia en Turnlust (Haarlem), O. S. S. (Zand- voort), T. V. IJmuiden, T. V. Santpoort, Gratia Plato (IJmuiden-Oost) en Turnlust (Bever wijk). De prestaties toonden een verrassenden vooruitgang in alle groepen. Merkwaardiger wijze stonden de verrichtingen van de jongste meisjes en de jongste jongens op vrijwel de zelfde hoogte. Van de vier groepen stonden de oudste jongens 't hoogst. De wedstrijden verliepen door allerlei om standigheden verre van vlot zoodat de tijden van het chronologisch overzicht niet bruik baar werden. Evenals vorig jaar beheerschte Turnlust (Beverwijk) den wedstrijd. Van de 24 num mers, waren 14 eerste plaatsen voor deze ver- eeniging, terwijl zij verder vele lagere plaat sen bezette. Van de Haarlemsche vereeni gingen onderscheidde zich Bato bij de meis jes. Ook het IJmuider Gratia-Plato blonk uit. en wel bij de oudste adspiranten. De uitslagen luiden: Jongste meisjes; 60 M. hardloopen: 1 G. Visman T.V.IJ. sec. 2 R. v. Ronkel, Turnl. B., 3 M Jansen Bato Hoogspringen: 1 A van Essen, Bato, 1.35 M. 2 M. Jansen Bato, 3 J. Schanikes Turnl. B. Verspringen: 1 R. v. Ronker Turnl. B. 4.15 M.. 2 A. v. Essen Bato, 3 M. Jansen, Bato. Balwerpen: 1 R. v. Ronkel Turnl. B. 21.10 M. 2. G. Visman T.V.IJ. 3 A Schipper, Turnl B. Jongste jongens 60 M. hardloopen: 1. J. Zwart Turnl. B. sec. 2 A. Meester T. V. IJ. 3 P. Makkelie Turn- 1. H. Hoogspringen: 1 J. Zwart Turnl. B, 1.25 M., 2 J. Schoós Turnl. B en A. Meesters T. V. IJ. Verspringen: 1 C. Ooïjevaar Turnl. B. 4.01 M., 2 R. Braaksma Conc., 3 H. Zammé Conc. Balwerpen: 1 J. Zwart. Turnl. B. 22.58 M. 2 P. Makkelie Turnl. H., 3 A. Meesters T.V.IJ. Oudste meisjes: 80 M. hardloopen: 1 L. Klinge Gratia-Plato 10.8 sec., 2 H. Zijp, Turnl. B, 3 A. Zwemmer O. S. S. Estafette 4 x 80 M. 1 O. S. S. 48 seconden. 2 Turnl H. Hoogspringen: 1 A. Terhorst Bato 1,35 M., 2 P. v. Amstel Bato. D Segerius Bato, R. v.d. Veen -Turnl. B, L. Klinge, Gr. PI. Verspringen 1 H. Zijp, Turnl. B, 4.33 M. A. ter Horst Bato, 3. C. Klooswijk Conc. Duitsche driesprong: 1 L. Klinge Gr. PI. 9.12 M. 2 D. Jongejans Turnl. B, 3 T. Schaap Turn lust B. Discuswerpen 1 R. Sjouwerman Conc. 20 M. 2. C. Godschalk Gr. PI., 3 C. Mijer O. S. S. Speerwerpen 1 P v. Amstel Bato 16,21 M., 2. R. v. d. Veen Turnl. B., 3 C. Suyk Turnl. B. Kogelstooten: 1 C. Myer O. S. S. 6.43 M., 2 2. R. Heidoorn. Turnl. B., 3 T. v. d Veen Turnlust B. Oudste jongens: 80 M. hardloopen: 1. A. Schaap Turnlust B 9.8 sec. 2 G. Keuter Gr. PI., 3 C. Blikslager Turnlust B. Estafette 4 x 80 M. 1 Turnl. B 43.8 sec., 2 O. S. S. Hoogspringen 1 G. Keuter Gr. PI. 1.45 M. 2 H. v. d. Mije O. S. S. en J. Braaksma Conc. 3 J. v. Vlie Turnl. B Verspringen 1 A. Schaap Turnl. B 5.45 M., 2. G. Wagenaar Turnl. H. 3 W. Prins Gr. PI. Duitsche driesprong: 1 A. Schaap Turnl. B. 10.32 M, 2 W. Prins Gr. PI., 3 W. Glas O.S.S. Discuswerpen: 1 K. Honig Turnl. B 23,81 M. 2 C. Blikslager Turnl. B, 3 C. Reijnders Turnl. B. Speerwerpen 1 A. Schaap Trunl. B 31.05 M., 2 H. v. Bos O. S. S., 3 C. Blikslager Turnl. B. Kogelstooten: 1 C. Blikslager Turnl. B, 9.69 M., 2 H. v. Bos O.S.S., 3 J. Keuter Gr. PI. De Dameskampioenschappen te Hilversum. (Van onzen medewerker.) Voor het eerst na eenige jaren werden de athletiekkampioenschappen wederom in spe ciale dameswedstrijden gehouden en hoe wel de opzet van een en ander te loven valt, mag toch niet verheeld worden, dat het suc ces maar heel matig was. Het programma vertoonde hinderlijke gapingen; zoodoende slaagde men er niet in het publiek aange naam bezig te houden, een omstandigheid, welke dringend verbetering behoeft wil men de belangstelling voor de prestaties der dames niet voor goed verliezen. Ook onze Haarlemsche damesvereeniging Gita was met een ploeg vertegenwoordigd en hoewel zij niet onder de prijswinners kon den komen, vertoonden eenigen van hen toch voldoenden aanleg om in de toekomst daar van iets te verwachten. Zoo bereikte mej. Stouten de finale verspringen, welke gewon nen werd door mej. Schuurman en bleek mej. Jansen, indien zij leert wat minder ver af te zetten een goede kracht bij het hoog springen. Men dient in aanmerking te ne men. dat de concurrentie zwaar was. Onze stadgenooten zijn nog beginnelingen; de aanwezigheid op dit athletiekfestijn was hoofdzakelijk bedoeld om wedstrijd-routine op le doen, zoodat tenslotte het doel wel be reikt is. Als het geleerde nu nog in practijk gebracht kan worden, zullen langzamerhand ook de prestaties nog wel komen. Mej. Schuurman behaalde drie kampioen schappen, op 100 M., op 200 M en op vèr- springen. De 100 M. legde zij af in den tijd van 11,9 sec., een tijd gelijk aan haar Ned. en wereldrecord, waardoor zij meteen wederom in het middelpunt der belangstelling over de geheele wereld staat, vooral omdat dit jaar de wereldspelen voor vrouwen gehouden worden, waarvoor men haar zeer terecht thans een goede kans kan geven. Ook de 200 M. was met groot verschil voor haar. Aan de buitenbaan loopend werd zij zelfs geen oogenblik bedreigd; met een voor sprong van zeker 20 M. passeerde zij de fi nish. Bij het verspringen was de verrichting slechts middelmatig, doch geen der aanwezi ge deelneemsters vertoonde een betei-en vorm zelfs niet in de finale, waaraan de Zwolsche niet eens deelnam. Bij het hordenloopen werd mej. Ter Horst, de recordhoudster regelmatig geklopt door mej. Doorgeest in den goeden tijd van 12.5 sec., waardoor Nederland ook op dit nummer tegenover het buitenland wederom aan kracht gewonnen heeft, terwijl mej. Pels op het discuswerpen blijk gaf eveneens bij de wereldspelen te zullen meetellen, evenals mej Koopmans bij het hoogspringen. Mej. De Koek, onze Engelsche kampioene, behaalde weliswaar twee titels, nl. op kogel stooten en speerwerpen, doch haar verrich tingen stelden vergeleken bij het vorig jaar, wel eenigszins teleur. Ook op de andere nummers werd tenslotte nog aardige sport ten beste gegeven; het blijft daarom te betreuren, dat de nummers onder ling zoo ver uit elkaar lagen en de interresse verloren ging. W. Kaan wint het hordennummer te Berlijn. Uit Berlijn; Wim Kaan won Zondag op het internationaal athletiektournooi van de S. C. Charlottenburg de 110 Meter horden in precies 15 sec., hetgeeen.een nieuw record vor Neder land beteekerit. NOIK EN KALEN t Ook wanneer u niet zelf in Assen geweest zijt bij de T.T. om den Grooten Prijs van Europa, herinnert gij u misschien uit de be schrijving van de race der 500 kub. centime ters, dat de Belg Noir op F.N. en de Zweed Kalen op Husqvarna na feilen strijd onder ling en met den leider Demeuter, respectieve lijk als tweede en derde eindigden. Dat is ne gen dagen geleden. Noir en Kalen, twee jonge kerels, werden geestdriftig toegejuicht voor hun kranig en onverschrokken rijden. Een week later. Er wordt weer gereden, dit maal om den Grooten Prijs van Duitschland en in dat land. Het is een soort revanche van Assen. Velen derzelfde renners dingen weer mede. Ernstige ongelukken ontsieren het sportief succes. Twee dooden. Zij heeten Noir en Kalen. Assen kan aan deze droeve gebeurtenis na tuurlijk niets doen. Daar is gelukkig nog nooit een werkelijk ernstig ongeluk gebeurd. Maar zelfs de grootste motorrace-enthousiasten zul len 't met ons eens zijn, dat de motorsport der gelijke vreeselijke offers niet waard is. Reünie van motorrijdsters. Li navolging van de twee voorgaande jaren organiseert de Kon. Ned. Motorwielrijders Vereeniging op 8 Juli a.s. voor autobestuur sters en motorrijdsters een gezellige reünie, waaraan een aardige rondrit is verbonden. Na dat de deelneemsters des voormiddags tus- schen 11 en 12 uur in Hotel Bloemink te Apel doorn zijn samengekomen, waar zij door het K. N. M. V.-bestuur en de organisatiecommis sie worden ontvangen, volgt een rondrit over de Veluwe, waarvoor de mooiste trajecten zijn uitgezocht. De rit eindigt te Loenen in Hotel De Vrijenberg, waar de thee wordt aangebo den en een strijkje de stemming zal verhoogen. De deelneming staat voor iedereen open. dus ook voor niet-leden van de organise er en de vereeniging, Alle deelneemsters ontvangen een souvenir, terwijl bovendien enkele mooie voorwerpen, als een gouden armband, zilveren fruitschaal, zilveren toiletgarnituur, etc., be schikbaar zijn gesteld. Het programma is verkrijgbaar aan het se cretariaat der K. N. M. V., 2e van den Bosch straat 38. Den Haag, alwaar de deelneemsters zich tot uiterlijk Donderdag a.s kunnen aan melden. Vrijstaande hengelaars. Zondagmorgen hielden de vrijstaande visch- colleges een korpswedstrijd, waaraan 10 col leges met 50 visschers deelnamen. Er werd gevischt op witvisch in de Ringvaart onder Heemstede. Na twee maal anderhalf uur gevischt te hebben, vertrok men naar het clublokaal van het vischcollege „De Vrije Hengel", Smede- straat 17, waar de uitslag bekend werd ge maakt. Deze was als volgt; le prijs De Morgenstond; 2. De Dageraad beide van Heemstede; 3. De Vrije Hengel; 4. De Rietvoorn; 5. Onder Ons; 6. De Lustige Hengelaar; 7. De Morgenstond; 8. De Florel; 9. Vischlust; 10. Door Onthouding Vereenigd. „Held van den dag", was H. Geuskens. Des avonds werden de prijzen in het club lokaal van „De Vrije Hengel" door den heer IJ. Doves uitgereikt. Hierna bleef men nog eenigen tijd gezellig bijeen. Wedstrijden te Heemstede. Zondag werden op de Wielerbaan te Heem stede wedstrijden gehouden, welke de volgen de uitslagen hadden: Sprintwedstrijd voor amateurs: 1. B. v. Dijk, 2. J. Homma, 3. D. Fabel, 4. M. v. Gelder. Sprintwedstrijd voor profs: 1. J. v. Egmond, 3 pnt., snelste tijd 12 sec. 2. J. v. d. Heuvel, 4 pnt., 3. G, Leene, 5 pnt, 4. K. v. Nek Sr., 6 pnt. Klassementswedstrijd voor profs en onafhan kelijken over 6 K.M.: 1. J. de Wolf 9 pnt, tijd 8 min. 3 2/5 sec., 2. W. Bouquet, 7 pnt., 3. D. v. Dijk, 6 pnt.. 4. J. Beukers, 5 pnt. Achtervolgingswedstrijd voor amateurs: Pa ter haalt A. Molendijk in, tijd 5 min. 33 1/5 sec. Nationale koppelwedstrijd voor profs en onaf hankelijken over 60 K.M.: 1. J. v. d. Heiden J. de Wolf, 13 pnt., tijd 1 uur 22 min. 39 2/5 sec., 2. K. FruitemaJ. Rijneveld, 5 pnt., 3, W. BouquetS. Bouquet, 4 pnt. Op één ronde. 4. J. RiethovenJ. Verschoor, 13 pnt.. 5. G. LeeneD, van Dijk, 6 pnt. Op twee ronden: 6. J. Pootjes—J. Beukers, 20 pnt. Op drie ronden: 8. K. v. Nek Sr.—R. Kroese, 6 pnt. Grand Prix Paris. Uit Parijs: Zondag werden de finales ge reden van de Grand Prix sprint voor profs en amateurs. Bij de profs won de Duitscher Richter tegen Gerardin in de finale. Scherens was reeds in de demifinale uitgeschakeld. Bij de amateurs won Merkens (Duitschland) vóór van der Linden, terwijl de Franschman Lenté derde werd. Achilles. Zondag hield bovengenoemde vereeniging een sprintwedstrijd over 300 M., waarvoor 30 renners aan den start verschenen. De wedstrijd gaf zeer mooie ritten te zien, doch voor de verrassing zorgde Rijnbeek, door in de eerste plaats de demi-finale te winnen van Van Wees; in de finale welke de matches a deux wer verreden, kloptd hij alle drie de finalisten, waardoor hij dus beslag legde op de eerste plaats der A- en B- klasse, met als tweede Henk Bakker. Bij de Juniores bleek C. de Veer de sterkste maar het rijden van den kleinen Dernison viel buitengewoon op. Deze legde n.l. beslag op de 3e plaats in zijn categorie en liet daarmede heel wat forsche knapen achter zich. Dat be looft dus wat, temeer daar dit een van zijn eerste wedstrijden was. De uitslagen waren als volgt: A- en B.klasse: 1. A. Rijnbeek, 2. Henk Bak ker, 3. Jan Engel, 4. Cor Meyer. Juniores: 1. C. de Veer, 2. B. de Vroes, 3. Dernison. Haarlemsche Ping-Pongclub. De Haarlemsche Ping-Pong-Club hield als sluitingsavond van dit seizoen onderlinge wedstrijden. Op het programma stonden zoowel enkel als dubbelspelen vermeld. De uitslagen luidden; Dames; le prijs enkelspel: mej. C. Leenders. Heeren: le prijs enkelsped: D. de Vries. Juni ores: le prijs enkelspel: J. van Hemsbergen. Dubbelspelen: le prijs: J. C. Heeck en mej. H. Frantsen. 2e prijs: H. v. Son en mej. B. Klijzing. 3e prijs: D. de Vries en mej. B. Nijenhuis. Aan de juniores werden twee troostprijzen uitgereikt in den vorm van ping-pong-speldjes. Het was een welgeslaagde avond. Het nieuwe seizoen begint in September Datum zal nog nader worden bekend gemaakt. Mej. Tolline Schuurman won bij de dames- athletiekkampioenschappen te IVli-Surn drie titels.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3