J RADIO-PROGRAMMA Worden genomen, hij wilde zich daarbij ver zetten en kwam om het leven. In het heele land heerscht rust. De on ruststokers zullen zwaar worden gestraft. De macht berust stevig in de handen van den leider en dergenen, die zijn vertrouwen genieten. De maatregelen zijn zonder verzet uitgevoerd daar de leiders vooraf waren in gelicht. Het proces der zuivering wordt thans mee- doogenloos uitgevoerd. Minister-president Goering. De leider zal niet langer dulden, dat de imacht der beweging door den ongelukkigen aanleg van asociale en amoreele elementen wordt benadeeld. Wij zullen ook niet dulden, dat nog van een tweede revolutie wordt ge praat. Wij zullen de S.A. reinigen van alle elemen ten, die thans eerst daarin zijn gekomen en de leidersposities innemen. De S.A.-mannen van 1928 tot 1930 moeten in eere worden her steld. Overal nemen zij in de beweging de slechtste positie in, anderen die het niet ver dienden, zijn leiders geworden. Het viel ons zwaar, deze maatregelen te ne men, maar de nat.-soc. staat gaat boven al. Wij zullen deze gelegenheid niet laten voor bijgaan zonder meedoogenloos en zonder voorbehoud de dingen in orde te brengen, die door bescheidenheid zijn vergeten. Deze actie zal leiden tot een zuiveren stevig gevestigden staat. Het volk zal bespeuren, dat de schul digen streng zullen worden berecht. Roehm doodgeschoten. Ook de ex-stafchef der S.A., rijksminister Ernst Rohm heeft de muiterij tegen het régime van Hitler met zijn leven moeten boeten, zoo verneemt het N. v. d. D. uit Berlijn. Naar van officieele zwordt medegedeeld is de S.A.- leider Zon., a'ddag gefusileerd. „Grupperführer" Ernst, die terechtgesteld werd. De terechtstelling werd voltrokken, nadat hij rekenschap van zijn daden had afgelegd. Hij weigerd van de hem geboden gelegenheid om zelfmoord te plegen gebruik te maken. In dit verband doet te Berlijn het gerucht de ronde, dat Röhm bij deze gelegenheid gezegd zou hebben: „zelfmoord zal ik niet begaan, ik wil door Hitier zelf worden doodgeschoten". Ook verluidt, dat Zondagmorgen nog andere execu ties hebben plaats gehad o.a. van enkele politie-officleren. Radiorede van Goebbels. Goebbels heeft een rede van een klein half uur voor de radio gehouden, die door alle Duitsche zenders is uitgezonden. Daarin heeft hij allereerst een korte uiteen zetting gegeven van de gebeurtenissen, die zich in den laatsten tijd in Duitschland heb ben voorgedaan, in 't bijzonder in den nacht van Vrijdag op Zaterdag. Hij stelde in het licht hoe onder persoon lijke leiding van Hitier de opstandige bewe ging van een kleine kliek onderdrukt is. Ver der deed hij mededeeling van de verschillen de maatregelen, die genomen zijn om in de plaats van de ontrouwe leiders mannen te zetten, waarop Hitier kan rekenen. Daarna gaf hij te kennen, dat uit den gang van zaken wel gebleken is, dat Hitier en zijn trouwe vol gelingen in staat zijn om eiken aanslag op zijn bewind te weerstaan. Er zal steeds krachtig en zonder aanzien des persoons worden opge treden. Ten slotte stelde hij in het licht dat Hitier door zijn krachtig optreden bij vernieu wing aanspraak kan maken op de dank van het geheele Duitsche volk. Rust in geheel Duitschland. De commandant van de Rijksweer, Blom berg, heeft Zondag een dagorder uitgevaar digd, waarin hij mededeelt, dat de alarmtoe stand voor het geheele Rijk is opgeheven en dat thans de toestand in geheel Duitschland rustig is. Op welke „buitenlandsche mogendheid" doelde Hitier? Herhaaldelijk wordt de vraag gesteld, welke buitenlandsche mogendheid met generaal von Schleicher tegen 'het huidige régime zou hebben geïntrigeerd, zoo verneemt het N. v. d. D. uit Berlijn. De combinaties, aldus United Press, welke in dit verband worden gemaakt, duiden in de eerste plaats op Frankrijk. In zekeren kringen beweert men, dat de bekende industrieel Arnold Rechberg als bemiddelaar tusschen generaal von Schleicher en de Fran- sche regeering zou zijn opgetreden. De politie doet thans ijverige nasporingen naar dezen industrieel, evenals naar generaal von Ham- merstein, daar beider verblijfplaatsen niet bekend zijn Lijfwacht von Ernst in arrest. Over het algemeen is men van oordeel, dat vooral Heines en Ernst misbruik maakten van hun snelle promotie bij de S.A. Alle leiders van de SA. .van boven af tot den rang van Standertenfuhrer moeten tot nader order in hun kwartieren blijven. De lijfwacht van Ernst te Bei-lijn blijft in arrest, totdat hun zaak behandeld zal zijn. Wil von Hindenburg aftreden? De Berlijnsche correspondent van de Paris Soir bericht, dat men in den nacht van Za terdag op Zondag, verklaarde, dat Rijkspre sident von Hindenburg besloten was af te .tre den, wegens de maatregelen tegen von Papen, Op aansporen van von Blomberg en den ex-kroonprins zou von Hindenburg besloten hebben met Hitier te confereeren, doch de kanselier zou zijn antwoord hebben uitgesteld. Verder bericht de correspondent, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag en in den loop van den dag bloedige botsingen tusschen Stahlhelm en SA. zouden 'hebben plaats ge had Von Blomberg kondigde actie Rijksweer aan. Het trekt nu de aandacht dat eenige da gen van te voren generaal von Blomberg in een artikel in de „Völkische Beach ter" de actie der Rijksweer in de politiek heeft aan gekondigd. De stemming op Huize Doorn. De berichten uit Duitschland waren voor de bewoners van Huize Doorn een groote ver rassing. Men had daar een dergelijke ontwikkeling van den toestand niet verwacht. Toen het be richt Zaterdagmiddag op Huize Doorn werd medegedeeld, had men daar zélf uit Duitsch land nog niets gehoord. Het schijnt ook, dat er Zaterdagmiddag en Zaterdagavond geen rechtstreekscbe verbin ding tusschen Huize Doorn en Duitschland is geweest. Tot laat in den nacht heeft men op Huize Doorn op de Duitsche radio-stations ge luisterd om op de hoogte te blijven van de jongste gebeurtenissen. Ook de ex-keizer was tot zeer laat op. Plet gerucht loopt, dat de ex-kroonprins in verband met de gebeurtenissen in Duitsch land uit Duitschland is vertrokken. Tot Zondagmiddag was hiervan op Huize Doorn echter niets bekend. Hij was daar ook nog niet aangekomen. Engelsche persstemmen- Het N. v. d. D. verneemt uit Londen: „In deze geheele bloedige episode der Duit sche geschiedenis, schrijft de „Financial News", is er een tragedie n.l. de moord op ge neraal von Schleicher en zijn vrouw. H-et is een van de onvermijdelijke lij densverschijnse len van gewapende partij-acties, dat van tijd tot tijd fatsoenlijke burgers de onschuldige slachtoffers worden en in dit geval kunnen wij slechts het slachtoffer betreuren van een van de bekwaamste mannen van Duitschland en een van de beste Duitsche vrouwen. Voor de overige slachtoffers van het bloedbad zul len weinig tranen door onpartijdigen worden vergoten." Van nu af aan kan Hit-Ier de physieke ba sis voor zijn macht slechts in de rijksweer en politie vinden. Eieiï vermin-dering van zijn po pulariteit acht het blad niet uitgesloten. De „Daily Telegraph" vraagt, wat de werke lijke oorzaak is van een dei-gelijken bitteren strijd in de rangen der Nazi's. Waar schijnlijk kan deze gevonden worden in de toenemende ontevredenheid der extremisten met den klaarblijkelijken wensch van Hitler om de successen der revolutie op gematigde basis te consolideer en. Zij verdachten hem er van dat hij de legers der bruinhemden wilde bevrijden van ongewenschte en overtollige elementen en zij zagen in de gedwongen va- cantie voor de S.A- en S.S. de gelegenheid voor ontslagen op groote schaal. Het eenige mysterieuze in de geheele episode is de associatie met von Schleicher met derge lijke samenzweerders. Niettemin heeft hij sterke sympathieën voor de linkerzijde aan den dag gelegd, toen hij rijkskanselier was en Hin denburg twijfelde aan zijn goede trouw. WORDT GOERING VICE-KANSELIER? De rekening opgemaakt. De correspondent van Reuter te Berlijn be richt dat Berlijn een normaal aanzien biedt. Alleen het drukke verkeer van couriers tus schen de verschillende regeeringsgeibouwen wijst op een koortsachtig werken achter de schermen. De omgeving van de Tiergarten is weer vrij gegeven voor rij verkeer en nog slechts een politieman bewaakt het gebouw, dat gisteren nog vol politie was. Ook Wilhelmstrasse is weer vrijgegeven, doch hier patrouilleert nog zwaargewapende politie. Goering heeft een dagorder aan de SA uit gevaardigd, waarin hij elke critiek op de ac tie van den leider verbiedt, zelfs het bespreken van de maatregelen is verboden. De vacantie gedurende de maand Juli blijft van kracht, evenals het uniformverbod voor dien tijd. Vice-kanselier von Papen moet in zijn ap partementen blijven. Verder gaat het gerucht, dat twee van zijn assistenten zelfmoord hebben gepleegd. Men is thans van meening, dat Goering vice- kanselier zal worden. De volgende feiten komen uit de chaos naar voren lo. De Rijksweer blijft Hitier trouw. 2o. De speciale politie van Goering en keur troepen van de SS waren de voornaamste werktuigen van Hitier. 3o. De loyaliteit van de SA in het algemeen is twijfelachtig. 4o. Een aantal leden van de regeering blij ven Hitier trouw. De positie van Hitler is zonder twijfel ver sterkt, aangezien tot nu toe velen zich afzijdig van de beweging in verband met de minder gewenschte elementen, die in de SA waren. GENERAAL VON SCHLEICHER. Militair en politicus. ZIJN ROL IN DE DUITSCHE POLITIEK. Kurt von Schleicher werd in April 1882 in Brandenburg geboren in een oude adellijke militaire familie. Hij volgde de loopbaan van zijn stand en klom snel op; in 1914 plaatste GrÖner hem bij den grooten generalen staf; hij maakte den oorlog door aan het oostelijk front en later, als, majoor, bij den staf, om na de revolutie, terstond na de oprichting van de rijksweer, door Noske geroepen te worden bij de organisatie ervan te helpen; in 1924 was hij luitenant- kolonel, in 1926 afdeelingsleider in het ministerie van rijksweer, in 1929 generaal- majoor en in 1929 chef van het departement, als hoedanig hij in October tot luitenant- generaal werd bevorderd. Toen Gröner in 1929 rijksweerminister werd, was Schleicher's po sitie zeer vast. Achter de schermen oefende hij reeds grooten invloed uit. Evenzeer politicus als militair kende hij de politieke wereld van het oude en het nieuwe leger in de perfectie. Hij volgde GrÖner op 2 Juni 1932 op als rijks weerminister in het kabinet-Von Papen en werd tegelijkertijd bevorderd tot generaal van de infanterie. In het eerst trad hij in het kabinet-von Papen niet zoo op den voorgrond, maar zijn invloed was op buitenlandsch politiek gebied merkbaar in het vasthouden van de gedele geerden te Genève en in het binnenland dooi de welgezinde houding tegenover de nat.-socia listen. Dezen met loslating van hun extreem ste eischen aan de regeeringstafel te brengen, scheen hem het belangrijkste vraagstuk van het oogenblik. Daartoe hield hij na het af treden van von Papen in November '32 ver scheidene besprekingen met de leiders der nat.-soc.ialisten. Pas toen hij de doelloosheid van deze onderhandelingen inzag, richtte hij zich tot de vakvereenigingen en nam daarop in December 1932 het rijkskanselierschap op zich. Het rijksweerministerie hield hij daarbij on dei- zijn leiding. In een radiorede op 16 December 1932 verklaarde hij, dat het eenige punt van zijn regeeringsprogramwas: arbeid te schep pen. Zoowel de N.S.N.A.P. als de sociaal-demo craten in de commissie kwamen in scherpe oppositie tegen hem. Zeer spoedig liepen er geruchten over on- eenigheid in het kabinet. De wet op de ge dwongen bijmenging van boter verwekte groote ontstemming tegen de regeering in breede kringen en deed Schleicher zijn roep van den „socialen generaal" te zijn verliezen, welke hij daarop door onderhandelingen met de vakver eenigingen trachtte te versterken. Het bekend worden van een onderhoud tusschen Hitier en von Papen te Keulen en het gerucht over on derhandelingen van Schleicher met den afge- zetten nat.-soc. leider Gregor Strasser deed de politieke onrust vermeerderen. Op 8 Januari 1933 deed de president van den Rijkslandbond, graaf Kalckreuth, een heftigen aanval op de regeering; kort daarop liet ook de Duitsche volkspartij S. officieel los en toen stond de regeering-von Schleicher zonder vasten po- litieken achtergrond. De tegen 7 Februari vast gestelde bijeenkomst van den Rijksdag kon de val van de regeering beteekenen, indien niet van tevoren de dictatuur werd afgekondigd. Het is niet opgehelderd, in hoeverre de ge- ruchten van eind Januari 1933, welke het eerst dooi' Engelsche bladen verspreid werden, dat het garnizoen Potsdam naar Berlijn zou op-, rukken, op waarheid berustten; evenmin waar toe het optreden van de rijksweer gediend zou hebben: om op bevel van Schleicher de tot standkoming van een kabinet Schleicher-vak- vereenigingen-Braun-Bi'üning mogelijk te ma ken, of om een regeering von Papen-Hugen- ber'g zonder nat-socialisten af te dwingen. In ieder geval trad von Schleicher 28 Januari 1933 als rijkskanselier af, waarop op 30 Januari de regeering Hitler-von Papen-Hugenberg-Seldte aan het bewind kwam. DILLINGER WEER AAN 'T WERK. Uit Southend (Indiana) wordt gemeld: In een schietpartij tusschen bandieten en politie na een overval op een bank, herkende een de tective, John Dillinger. In het gevecht werd een politieman gedood en vier gewond. Dillinger moet eveneens gewond zijn. De vijf bandieten wisten met 20.000 dollar te ontkomen. PéTAIN WIL STRENGER MAATREGELEN TEGEN DIENSTWEIGERAARS De Fransche minister van Oorlog, maar schalk Pétain, heeft getracht een andere methode te vinden om tegen principieele dienstweigeraars op te treden. Den laatsten tijd zijn ei' een aantal gevallen van princi pieele dienstweigering voorgekomen, vooral onder de reservisten, die wanneer zij opge roepen werden voor herhalingsoefeningen, plotseling van meening waren, dat hun gewe ten hun verbood dienst te doen. Thans heeft maarschalk Pétain een wets ontwerp opgesteld, krachtens hetwelk het in de toekomst mogelijk zal zijn principieele dienstweigering krachtiger te onderdrukken. HELIUMGAS-MONOPOLIE VOOR DE VEREEN. STATEN. VOOR LEGER- EN MARINE-LUCHTVAART. Het Amerikaansche regeeringsbureau voor het Mijnwezen deelt mede, dat het een mono polie heeft verworven voor het winnen van heliumgas op het 20.000 HA. groote terrein te Amarillo in Texas, waar dit gas wordt aange troffen. Het zal worden bestemd voor de leger en marine-luchtvaart. Het bureau heeft reeds een winningsinstallatie in gebruik welke sinds 1929 57 millioen kub. voet heliumgas heeft ge produceerd, d.i. ongeveer de helft van de to tale wereldproductie. De gasreserve der Ama rillo-terreinen is naar schatting tot dusver slechts met 2% verminderd. ERNSTIGE VLIEGONGELUKKEN Zoon van Lord Mayor omgekomen De Tel. verneemt uit Londen: De groote militaire vlieg-demonstraties te Hendon, waar Zaterdag tienduizenden kijkers waren, eindigden met een treurig ongeluk. Een der bombardementsvliegtuigen stortte plotseling naar beneden. Doordat de motor niet meer aansloeg kon de piloot het toestel niet meer in evenwicht krijgen. Het vliegtuig kwam met een schok neer en ging in vlam men op. De piloot was ongedeerd, doch de waarnemer kwam in de vlammen om. De on gelukkige, de escadrille-leider Collet, was een zoon van den lord-mayor van Londen. Roland Garros gedood De beroemde Fransche vlieger Roland Gar ros, voorzitter van de Aeroclub, is bij een vliegongeluk te Orly, om het leven gekomen. Een zijner leerlingen, die tegelijk met hem was opgestegen, is ernstig gewond. Voorts is een door drie personen bemand vliegtuig, dat had deelgenomen aan een af- stanasvlucht naar Boulogne, op ongeveer 300 K.M. afstand van die stad uit een hoogte van ongeveer 400 meter neergestort. De drie inzit tenden, o.w. een vrouw, zijn om het leven ge komen. Zij konden nog niet worden herkend. DE GEBROEDERS ADAMOWICZ GELAND. OCEAANTOCHT GESLAAGD, WARSCHAU NIET BEREIKT. De Poolsche Oceaanvliegers, de gebroeders Adamowicz, hebben, naar United Press meldt.. Zaterdagmiddag om 3.20 uur, nabij Alenqon, in Noord-Frankrijk, wegens gebrek aan brandstof een noodlanding moeten maken. Het vliegtuig werd beschadigd, de inzittenden bleven ongedeerd. De gebroeders waren Vrijdagmorgen om ca. 6 uur uit Harbour Grace (Newfoundland) ver trokken en wilden een non-stopvlucht naar Warschau maken. TOCH VERRUIMING DER ZONDACSSLU1TINC. Wijziging Winkelsluitingswet weer aan de orde. Mr. Steenberghe wil plaatselijke regelingen. De minister van economische zaken heeft een brief gericht aan den voor zitter der Tweede Kamer met betrek king tot de wijziging, van de Winkel sluitingswet 1930. In dit schrijven herinnert de minister er aan, dat in de vergadering der Tweede Kamer van 24 Mei j.l. op verzoek van zijn ambtsvoorgan ger de beraadslagingen over bovengenoemd wetsontwerp geschorst zijn, na aanneming van een amendement van het lid der Kamer den heer Teulings, waardoor een algemeen gel dende tijdelijke verruiming van de verkoopge legenheid op Zondag voor sommige soorten van winkels in het leven zou worden geroe pen. De schorsing had ten doel de regeering de gelegenheid te bieden, zich nader omtrent deze aangelegenheid te beraden. De regeering is thans tot de conclusie ge komen, dat de regeling, zooals die momenteel in het ontwerp van wet belichaamd is, inder daad verder gaat dan noodzakelijk is. Bepaal delijk ziet hij er een bezwaar in, dat, verkreeg het ontwerp in dezen vorm kracht van wet, de verruiming een algemeen karakter zou dragen en dat daardoor met de belangen van hen, die ONZE DA GEL1JKSCHE KINDER VER TELLING. „Ik breng jullie naar Amsterdam", zei de baron, „en daar ga je een dagje mee uit". De jongens wisten niet wat ze hoorden. Ze zouden het zeker goed hebben bij den gullen baron en Sietske zag zich al in een café zitten met een kopje koffie of een glas kwast. Ja, kwast, dacht de bengel en hij viel meteen achterover. „Vlug, ieder een ïjsco", zei de baron en hij liet de bengels uitstappen. „En nog een dikke van een dubbeltje voor den baron," en hij ging met een groote gevulde mond naar den baron toe. En toen, tot pret van allen, ging de baron op de tree plank zitten en smulde dat het een lust was. „Vlug, rrieneer de baron," zei Sietske, die vol spijt een stukje ijs op den grond zag vallen en hij veegde met zijn zakdoek langs zijn lippen. de verruiming niet wenschen, geen rekening zou worden gehouden. Ten einde aan dit bezwaar tegemoet te ko men, zou tweeërlei gedragslijn kunnen worden gevolgd, en wel: öf de inbehandellngneming van het crisisontwerp, hetwelk dit bezwaar niet heeft, met gelijktijdige intrekking van het ontwerp, dat beoogde eenige technische wijzi gingen in de wet te brengen, en indiening van een nieuw wetsontwerp, waarin de tijdelijke verruiming niet is opgenomen öf wijziging van het laatsgenoemde ontwerp in dier voege, dat daaraan alsnog de noodige bepalingen worden, toegevoegd, welke een onvoorwaardelijke toe passing van de daarin neergelegde crisisrege ling kunnen voorkomen. De minister heeft gemeend, met het oog op den te betrachten spoed, aan de' laatste op lossing, waarvan de voorbereiding reeds door zijn ambtsvoorganger is geschied, de voorkeur te moeten geven, ofschoon deze oplossing wel licht, uit legislatief oogpunt bezien, minder fraai is. Nota van wijzigingen. Deze brief van den minister gaat vergezeld van een Nota van Wijzigingen Deze beoogt de werking van het amende- ment-Teulings uit te schakelen in die geval len, waarin op verruiming geen prijs wordt ge steld door de meerderheid der betrokkenen. Hij verbindt n.l. aan toepassing van het in het amendement-Teulings bepaalde de voor waarde, dat de verruiming alleen in werking treedt, indien voor zoover de gemeenteraad heeft verklaard, van oordeel te zijn dat de tegenwoordige buiten-gewone omstandigheden daartoe aanleiding geven. Een dergelijke verklaring moet worden afge legd binnen twee maanden na de afkondi ging der wet, zij moet inhouden een vermel ding van het bedrijf of de bedrijven ten aan zien waarvan de verruiming van toepassing is en kan niet worden afgelegd dan nadat de winkeliers uit het betrokken bedrijf zijn ge hoord. Ten aanzien van sigarenwinkels en slijte rijen wordt dan nog bepaald, dat, indien de verruiming volgens het amendement-Teulings van toepassing is (verkoop gedurende 4 uur) de afwijking van het verbod van Zondagsver koop, die krachtens de thans vigeerende be palingen der Winkelsluitingswet bij plaatse lijke verordening op grond van bijzondere om standigheden mag worden toegestaan, niet meer dan twee uur mag bedragen. Dit blijkbaar om te voorkomen dat door ge combineerde werking van de nieuwe en de reeds bestaande verruimingsmogelijkheid der gelijke winkels den geheelen Zondag geopend zouden zijn. De nieuwe wijziging komt dus hierop neer, dat voor elke gemeente op grond van plaatse lijke omstandigheden en na overleg met de be trokken winkeliers, beslist zal worden of, en zoo ja, voor welke der in het amendement- Teulings genoemde categorieën van winkels de verruimingsmogelijkheid zal gelden. Het be zwaar, dat het amendement-Teulings geen rekening hield met de belangen van hen, die de verruiming niet wenschen, wordt daardoor dus ondervangen. JABOTINSKY KOMT OP 8 JULI. AMSTERDAM, 1 Juli. Naar wij vernemen is het bezoek van Wladimir Jabotinsky thans definitief Vastgesteld op Zondag 8 Juli: Jabo tinsky zal dien avond het woord voeren in de zalen van gebouw Bellevue. INDISCHE PENSIOENEN NIET MEER GEKORT? ER ZIJN GEEN VASTOMLIJNDE PLANNEN. Naar Aneta-Holland verneemt, is de aange legenheid van een eventueele verdere korting op de pensioenen van de Indische ambtena ren door den heer Hardeman bij zijn bezoek aan Ned.-Indië niet namens den minister van koloniën ter sprake gebracht, en zijn er oók nog geen vastomlijnde plannen tot een ver dere korting. DINSDAG 3 JULI 134. HILVERSUM 1875 M. 8.00 AVRO. Tijdsein AVRO-klok; 8.01 Gra mofoonmuziek; Populair programma. 10.0-1; Morgenwijding; 10.15 Orgelconcert door Mar cel Dupré; 10.30 Pianorecital door Mies Sa- mehtini; 11.00 Kook- en Bakpraatje door me vrouw R. Lotgering-Hillebrand11.30 Lunch concert door het Ensemble Rentmeester met tusschenspel van gramofoonmuziek; 1.30 Gra mofoonmuziek; 2.00 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep; 3.00 Knipcursus door mevi'. Ida de Leeuw van Rees; 4.00 Overscha keling op den zender Radio Kootwijk; 4.15 Gramofoonmuziek; 4.30 Radio Kinderkoor zang o.l.v. Jacob Hamel; 5.00 Verhalen voor kleinere kinderen door mevr, Ant. v. Dijk; 5.30 Concert door het Omroepconcert o.l.v. Nico Treep met tusschen spel van gramofoon muziek; 7.00 Causerie door Alex, de Haas: 7.15 Precisietijdsein; 7.30 Gramofoonmuziek; 7.40 Causerie door Mr. K. Mansma; 8.00 Tijd sein AVRO.-klok; 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias; 8.05 „Compote Variété". Medewer kenden: Kovacs Lajos en zijn orkest. Louis Noiret, kampeer- en trekkersliedjes o.l.v. Dr. G. Brouwer. Het Omroeporkest. Nicholas' Me lody Makers; 10.30 Zijden en keerzijden; 11.00 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dias; 11.10 Aansluiting met cabaret-dancing „Palermo" te Scheveningen. Dansmuziek door Walter Schacht en zijn orkest. Refreinzang- Franco Gualtieri; 12.00 Tijdsein AVRO-klok. Sluiting. HUIZEN 301.5 M. 8.00 KRO. Morgenconcert; 10.00 Gramofoon muziek; 10.30 Muziekuitzending voor fabrie ken; 11.00 Gramofoonmuziek; 11.30 Gods- ?oe£stig^lfuurtje d001' Pastoor L. H. Perquin 12.00 Politieberichten; 12.15 Lunchconcert op gramofoonplaten; 1.45 Verzorging zender; 2,00 Vrouwenuurtje; 3.00 Modecursus door mevr H. Cuppens-Geurs; 4.00 Voordracht door Mirmy Heijermans; 4.15 Gramofoonmuziek; 4.45 Voordracht door Minny Heijermans; 5.00 Muziek; 5.15 De KRO.-Boys o.l.v. Lustenhou- wer; 6.00 Gramofoonmuziek; 6.30 De KRO.- Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; 7.00 Politiebe richten; 7.15 Vragen van heden en toekomst. 7.35 Gramofoonmuziek; 7.45 Middenstands- kwartiertje; 8.00 Het KRO.-orkest o.lv Ma- rinus van 't Woud; 8.30 Vaz Dias; 8.35 Zang recital door Vera Korijn, a. d. vleugel; Fred Boshart; 8.50 Het KRO-orkest o.l.v. Marinus' van 't Woud; 9.30 Iets over de KRO-vloot* 9 40 Eerste bedrijf van de opera „Rigoletto" van Giuseppe Verdi; 10,40 Vaz Dias; 10.45 De K. R.O.-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer; 11.25 Gramofoonmuziek.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6