1 Het Einde van Röhm. Toekom stlucht. (Van onzen Berlijnschen correspondent). BERLIJN, 30 Juni. Wat hier in het laatste etmaal geschied is, Was geen donderslag bij helderen hemel. En ook de abnormale aanleg van den uitgestooten rijksminister en chef van den staf der S. A., Ernst Röhm, die leidde tot de weerzinwekken de tooneelen in Wiessee, waarbij hij en zijn vrienden op heetev daad werden betrapt door Hitler, was al sedert de eerste dagen der groote verheffing het mikpunt van duizend „faule Witze". Maar wie den moed zou hebben gehad in het openbaar daar op te wijzener zijn om minder belangrijke zaakjes, eerlijke k°rels in het concentratie-kamp gestopt en k csn in den doofpot. 18 April hield Röhm. naast- Hitier. de opperbevelhebber der S. A.. voor het corps diplomatique en de buitenlandsche jour nalisten zijn groote rede over het wezen der S. A., de sterke arm der N. S. D. A. P. en haar schut, die voortgekomen is uit de troepen, cie de vergaderingen in de eerste Münchener dagen der partij moesten beschermen tegen de aanvallen der Communisten. Haar devies is „Gehoorzaam tot in den dood". Pathetisch riep Röhm zijn buitenlandsch auditorium toe: ..elke openlijke weerstand tegen dit jonge Duitschland zou een niet alledaagsche. maar heel zekeren zelfmoord zijn". Zou hij zich toen al politiek-besmet en ontrouw tegenover zijn vriend en leider geweten hebben? Of is hij eerst later als een dronkaard in zijn ongeluk geloopen? Na zijn groote goed uitgewerkte rede dronk hij dezen en g-°nen diolomaat of journalist vriendelijk toe; met uitgestrekten wijsvinger hield hij zijn likeurglaasje boven aan den rand omkneld en kipte het om met het joviale air van een resoluten kaaiwerker. Eerlijk gezegd, dat is mij toen van den grooten man het meest opgevallen. Maar ten slotte, het is voor den nationaal-socialist seen oneer, te worden vergeleken bij zijn „Volksgenosse", die kaaiwerker is. een resoluut en joviaal kaaiwerker. En een man in zoo hooge positie moet een voorbeeld zijn van mannelijkheid en trouw. Zijn neigingen hebben hem in verbin ding gebracht met obscure lieden, die hem in het kamp der politieke tegenstanders haal den. Zoo zeer was deze man een prooi van zijn ongebreidelde kwade hartstochten. Aan deze mogelijkheid heeft wel niemand ooit gedacht. Hij moet in verbinding gestaan hebben met 'den vroegeren kanselier generaal von Schlei cher, den leider der Duitsch-nationale monar chisten, die met het huidig regiem allerminst tevreden zijn, maar nu toch in hun erbarme lijke pers zoo jammerlijk geestdriftig uitroe pen: „O! met ijzeren hand heeft de leider weer toegegrepen". Dat heeft hij zeker! en raak ook, maar o! hoe graag hadden zij hem zien misgrijpen. De vreemde mogendheid tot welke von Schleicher zich gewend had om moreele on dersteuning, zou Amerika zijn. Zoo'n stap is al meer gedaan. Maar openlijk. Door Hugenberg. In de dagen der gemoedelijke republiek vroeghij de Amerikanen niet alleen moreelen doch ook financieelen steun voor zijn plannen tot red ding van het verdeelde vaderland, Dat open lijke weerstand tegen deze republiek gelijk staat met zelfmoord bewijst het ongelukkig lot van von Schleicher en zijn vrouw, die beiden in Kim woning zijn neergeschoten doodelijk verwond bij de schermutseling, die was ont staan bij de arrestatie van den ouden gene raal, volgens het officieele bericht. Een der S. A. leiders, die als rebel direct zijn neergeschoten, is de opper-groepleider Ernst van het district Berlijn-Brandenburg, een zeer populair man, die hier hoog in aanzien stond. In 'n zeer bijzonder licht komt nu een bekendmaking, die op zijn verzoek alle bladen in Berlijn en Brandenburg Dinsdag j.l. hadden opgenomen. Daarin zegt Ernst: „de chef van den staf (Röhm) heeft voor de maand Juli de gezamenlijke S. A. ter ontspanning vrij-af gegeven. De maand der schoolvacantles zal d m S. A. man bij zijn familie, zijn vrouw en zijn kinderen vinden". Het artikel gaat in onge- wonen, absoluut onpruisisch zoeten toon voort met het heele S. A.-corps voor 5 weken naar huis te zenden. Geen man mag in dien tijd zijn uniform dragen. Uitgezonderd zijn de mannetjes, die door den opper-chef van een schriftelijk bewijsje zijn voorzien. Welk een slag hebben die mannen wel gedacht te slaan? Stonden zij in verbinding met de oude Stahl- helmmacht of gingen zij daarentegen nog verder in den haat, die als normaal mag wor den aangenomen tusschen S. A. en Stahlhelm die nu „nationaal-socialistische frontstrijders- bond" heet? Misschien zal een tweede coup dit eerst aan het licht brengen, Enl^S voor gangers van den voorgenomen opstand zijn neergeschoten, de schrik is er voor een tijdje ingeslagen en allen, die in de laatste dagen een beetje overluid durfden te brommen over dit systeem, reopen weer met beklemden borst „heil" en „hoera". Het dagelijksch leven (tenminste in Berlijn) gaat zijn gewonen gang, niets, maar ook to taal niets wijst op de dingen, die hebben plaats gegrepen. In drommen trokken de Be;- lijners weer naar buiten voor hun week-end. Velen weten nog van niets en die er van weten, schijnen er zich weinig om te bekommeren. Zonda~~- m-gen: De straten toonen het ge wone beeld, lustige Zondagmorgenstemming. De schupo's dragen karabijnen. De kiosken zijn alle gesloten, kranten wor den druk gekocht in de stations. Hier worden de kranten-stalletjes zelfs bestormd, Bijna uit sluitend worden buitenlandsche bladen ge kocht, het eigen blad is als steeds in Duitsche aangelegenheden bij de buitenlandsche bladen éen paar dagen ten achter. Was Dinsdag de Putschdag? Lijst van Samenzweerders zou gevonden zijn Generaal von Fritsch zou ook worden geëxecuteerd. LONDEN, 2 Juli (V.D.). De bijzondere cor respondent van de „Daily Mail" te Berlijn meldt aan zijn blad, dat hij bijzonderheden heeft vernomen, welke een volkomen nieuw licht zouden werpen op de tragische gebeur tenissen van Zaterdag. Volgens deze bijzonderheden zou Hitier heb ben ontdekt, dat de leiders der S. A. met kapi tein Röhm aan het hoofd samenzweerden met de leiders van de Rijksweer met het doel de regeering van Hitier omver te werpen en de leiding in Duitschland in eigen handen te ne men, Een lijst* van de ontworpen regeering zou in handen zijn gevallen van den geheimen dienst van Hitier. Op deze voorloopige regeeringslijst dei- samenzweerders zouden de volgende namen voorkomen: generaal Von Schleicher, generaal Von Fritsch, de legercommandant kapitein Röhm en als vierde de oud-nationaal socialist Gregor Strasser. Een buitenlandsche mogendheid zou haar steun hebben toegezegd aan deze regeering. welke de monarchie zou hebben willen her stellen. Dit plan zou Dinsdag met behulp van het leger en generaal Von Fritsch ten uitvoer worden gelegd, drie dagen na het verlof, dat opzettelijk door kapitein Röhm ten behoeve daarvan was verleend. De arrestatie van Edgar Jung, de secretaris van Von Papen, zou de laatste gegevens be treffende deze samenzwering aan het licht hebben gebracht, waarna Hitier zou hebben besloten op te treden. Dit zou dan ook de ver klaring zijn van de onmiddellijke executie van generaal Von Schleicher en de fusilleering van Röhm. Tevens verneemt de correspondent, dat ge neraal Von Fritsch is gearresteerd en heden, Maandag, zou worden terechtgesteld. Voortgaande meldt de correspondent, dat verluidt, dat dr. Brüning, de vroegere rijks kanselier, die thans in Engeland is, daarheen is gegaan ten einde den steun van de Britsche regeering te verwerven. Voorts verneemt de correspondent, dat Prins August Wilhelm van Pruisen de derde zoon van den ex-keizer, uit de S. A. is gestooten. Wie zijn gefusilleerd? BERLIJN, 2 Juli (Reuter). De corres pondent van Reuter) te Berlijn bericht, dat in den loop van de week nog andere leiders van de S. A. zullen worden terechtgesteld. Het is nog niet mogelijk te zeggen wie de 10 personen zijn, die gefusilleerd zijn. Onder de namen, die het meest genoemd zijn, zijn die van von Alvensleben, een vriend van von Papen en van Done, particulier secretaris van von Papen. De corr. meent te weten, dat op het oogenblik 200 S.A. leiders in hechtenis zijn. Vermoedelijk zullen zij voor een krijgs raad moeten verschijnen. Hitler is nog steeds in Berlijn. (Fokker in een rede voor de Mij. v. Nijverheid; De toekomst ligt in de lucht). De luchtvaart, dat weten wij allen Nam reeds een merkwaardige vlucht We zijn er nog lang niet, zegt Fokker De toekomst, die ligt in de lucht Nu zijn er nog treinen en booten Voor 't laag bij de grondsche verkeer Maar 't vliegtuig zal het straks brengen In andre en hoogere sfeer. Hoeveel er dan ook al bereikt is We staan nog maar aan het begin Zoo ziet de deskundige Fokker De toekomst wel heel luchtig in Maar wie zal het durven bestrijden Kijk maar eens een kwarteeuw terug Ging daarin de luchtevolutie Soms niet ongeloofelijk vlug. Vandaag kan ons niets meer vei bazen De mensch schijnt voor niets meer te staan Straks zien we ze allemaal vliegen Dat neem ik met Fokker graag, aan Maar zie je den last van problemen Waaronder de menschheid thans zucht Dan zeg je, de toekomst die ligt niet, Die hangt, vooralsnog, in de lucht. P. GASUS. KRANIGE JONGEN REDT TWEE KINDEREN DE JUBILEUMVERLOTING VAN BEVERWIJK. Maandagavond geschiedde in de bovenzaal van Hotel „Oud Meerenstein" de trekking van de verloting, georganiseerd door de pers- en propagandacommissie van de v. v. „Bever wijk" ter gelegenheid van het derde lustrum. Voor den aanvang heeft de heer Sentony allen, die aan het welslagen van deze verlo ting hun medewerking verleenden, dank ge bracht. De trekking geschiedde onder politietoezicht. Het rijwiel viel op No. 238, de schemer lamp op 194 en de kapstok op 565. PERSONALIA. Te Bergen is aan de kweekschool St. Joseph Eerw. Zusters Ursulinen, mej. M. Spankjer. alhier, geslaagd voor het examen nuttige handwerken. AANRIJDING. Zaterdagmiddag werd op den hoek van de Breestraat en het Stationsplein een vracht auto aangereden door een in dezelfde rich ting gaande verhuisauto.. De voorste auto moest plotseling stoppen voor een aardbeien wagen van een tuinder die den rijweg over stak. De bestuurder van den verhuiswagen kon zijn auto niet tijdig tot staan brengen en reed op den voor hem rijdenden vrachtauto in. De verhuisauto werd aan de voorzijde zóó ernstig beschadigd, dat de reis niet kon wor den voortgezet. Het voertuig moest naar een garage worden gesleept. Er gebeurden geen persoonlijke ongevallen. SNIJBLOEMENVEILING. Irissen 27; Engelsche Irissen 38; Lelie Umbellatum 723; Craeseum 2168; Sim plex 265; Conculor 1'227; Candicum 3058 Longiflorum 250500 per 100 kelk; Rozen Briarcliff 2055; Noachs 1560; Roselandia 15—70; Edith Helen 20—60; Hadley 20—65; Ophelis 1550; Gladiolen: Sunrise 3070; Surprice 1832; Energie 4060; v. Nessa 2135; Halley 16—32; Anemoon 25; Ranon kels 27; Lathyrus 514: Violieren 1234; Margrieten 614; Korenbloemen 26; Pioen rozen 1522; Eremusus 411; Anjers 37; Ixia's 25; Legetum 47; Calla's 512; Ge- lardia 5—9; Plumosa 826; Sprengerie 7—22. Potplanten: Bladbegonia 655; Bolbegonia 311; Coleus 522; Cactus 650; Gera niums 815; Pteris 49 Plumosa 4=8; Sprengerie 425 Tradescautia 614; Nepro- lepis 35110; Lobelin 35; Hortensia 1565; Palmen 45130; Fuchsia 812; Cloxinia 2555 Sylvia 816; Crossula 14—32; Bromelia 35—140. BEVERWIJK DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Het comité voor den Autotocht met Ouden van Dagen verzoekt -ons te willen berichten, dat de ouden van dagen, die op Dinsdag 17 Juli den tocht naar Den Haagschen Dieren tuin willen meemaken zich voor a.s. Zaterdag 7 Juli moeten aanmelden bij een der comité- leden: D. M. G. Botterop, Breestraat 104, C. J. Kochx, Breestraat 114 of N. van Leeuwen, Breestraat 83. De leeftijdsgrens voor de deelneming aan dezen tocht is evenals vorig jaar bepaald op 65 jaar. Indien echter van een echtpaar of de man of de vrouw dien leeftijd hebben be reikt, mogen beiden aan den autotocht deel nemen. BEVERW. GEMENGD KOOR. Leden van het Beverwijksch Gemengd Zangkoor zullen Zaterdagavond den feest avond, welke in „de Prins" wordt gegeven ter gelegenheid van de op dien dag te houden algemeene vergadering van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren, met enkele zangnummers opluisteren. EEN GEVAARLIJKE HOLPARTIJ. EXAMENS HANUtNARBF.lD. Aan de Bisschoppelijke Kweekschool slaagden voor de akte Handenarbeid de hee- ren: L. Koper, B. Limburg. F. Meunese, J. Muller. M. van Nieuwenhoven. J. van Nuijs, C. Schoof, G. Schuld en J. Vergouw. Maandagmiddag liet een tuinder zijn paard en wagen even onbeheerd in de Zeestraat voor een winkel staan. Tijdens het korte oponthoud van den voerman in den winkel sloeg 't. paard op hol en rende in steeds snellere vaart in de richting van de Breestraat. Tot groote sennk van de voorbijgangers zaten op den bok twee kleine kinderen van zes of zevenjarigen leef tijd, die elkander in hun angst stevig om strengeld hielden. Het paard zwenkte in dollen ren de Breestraat op, een manoeuvre, die won derlijk goed af liep. In de eerste plaats pas seerde juist op dat moment geen auto de Molenstraat, waaruit het gerij te voorschijn kwam en vervolgens wisten de kinderen op hun gevaarlijke zitplaats bij het nemen va den scherpen bocht hun evenwicht, zij het op het kantje af te handhaven. Het geval ver wekte groote consternatie, de arme kleuters verkeerden in levensgevaarlijken toestand en niemand slaagde er in het hollende dier te grijpen. Toen kwam gelukkig redding opdagen. De stalhouder Dekker naderde met paard en wagen van den anderen kant. Hij overzag on middellijk den toestand, plaatste zijn wagen midden over den rijweg van de Breestraat en dwong het hollende paard de Gasthuissteeg in te draaien. Intusschen was zijn 1-jarigen zoon, die naast zijn vader op den bok zat 't hollende dier tege moet geloopen. Moedig wierp hij zich voor het paard en probeerde dit met een forschen greep tot rede te brengen. Dank zij mede het han dig manoeuvreeren van zijn vader mocht hij er in slagen aan de holpartij een einde te maken. In een minimum van tijd waren de kleuters, die geen letsel hadden bekomen, uit hun gevaarlijke positie bevrijd. Zij konden op het politiebureau van den hevigen schrik be komen. Zoo liep dit ongeval nog heel goed af De voerman kon zijn gerij zelfs onbeschadigd in ontvangst nemen. Maar de hoofdzaak was toch, dat door het kranige ontreden van den 14-jarïgen Dekker de twee kinderties voer een ernstig ongeluk konden worden behoed. En de voerman zal zich in het vervolg wel tweemaal bedenken, alvorens hij zijn paard en wagen, met twee kinderen nog wel, onbeheerd zal la ten staan HET TWEEDE ZOMERCONCERT. Woensdagavond zal de Beverwijksche Har monie-kapel in de muziektent op het C. I-ï. Moensplein het tweede zomerconcert geven. Zij doet dit in samenwerking met haar onderaf- deeling de Jongens-Harmonie, die voor de pauze vijf composities ten gehoore zal brengen. Het programma voor dit concert vermeldt onderstaande nummers: (Jongens-Harmonie) 1. Rucphensche feestmarsch, J. R. v. d. Glas 2. La Charmante, ouverture, Sam. Vlessing 3. L'Andalvuse, fant. overt., Tilliard Sous la Charmille, fantasie Bajus. 4. Sous la Charmille, fantasie Bajus. 5. L'Amabile, ouverture, J. Werkman De nummers 2 en 3 zal de Jongens-Harmonie op 29 ."uli op het concours te Hoorn uitvoeren. (Beverwijksche Harmoniekapel): 6. Brucher Lager, marsch Krol 7. Aus Schubert's Skizsenbuch, Urbach 8. Rosamunde, ouverture, Schubert 9. Les Patineurs, Valse, Emil Waldteufel 10. Marche-finale. JUBILEUM. Zaterdag heeft mej. Leyesen haar' zilve ren jubileum gevierd als verloskundige Een groot aantal bloemstukken getuigden van een waardeering, die in alle kringen der bevol king voor den arbeid van mej. Leyesen wordt gekoesterd, Zaterdagmiddag hield de jubila- resse in haar woning een druk bezochte recep tie. waarop o.a. de vereenigingen voor kraamverpleging en -verzorging door haar bestuursleden vertegenwoordigd waren. De jubileerende verloskundigen mochten in den loop van den dag vele schriftelijke geluk- wenschen in ontvangst te nemen. WIJK AAN ZEE AANRIJDING OP HET JULIANAPLEIN. Door een verkeerde manoeuvre botste een auto bestuurd door een dame tegen de wa rande van 't café van den heer Jansen. Eeni- ge bezoekers hadden hun fietsen daarvoor ge kaatst. Een tweetal werd totaal vernield en iet mag wel een wonder heeten, dat het on- seval zonder persoonlijke ongelukken afliep, daar slechts een oogenblik tevoren een dame met een kind gepasseerd was. TWIST. Toen een werkman bij een inwoner der bad plaats zich vervoegde om voor gedane werk zaamheden zijn loon te ontvangen, ontstond hierover twist, die in handtastelijkheden ont aardde en waarbij beide partijen flinke ver wondingen opliepen. Van 't gebeurde werd de politie in kennis gesteld. HEEMSKERK GESLAAGD. Aan de kweekschool St. Joseph. Eerw. Zus ters Ursulinen te Bergen is voor het examen nuttige handwerken geslaagd mej. H. Nijman, alhier. GROOTE BRAND TE AMSTERDAM. AMSTERDAM, 2 Juli. Hedenmorgen om half zeven is brand uitgebroken in een groot complex loodsen aan de Buyskade. Hoog sloe gen de vlammen reeds op, toen de brandweer arriveerde. Het vuur had zulk een dreigend aanzien en de brandbaarheid van de omge ving was van dien aard, dat de bevelvoerende brandmeester groote brand liet seinen, waar op spoedig meer materiaal uitrukte. De brand is ontstaan bij den autoreparateur F. Keune. Tusschen vier en half vijf had een nachtwaker nog zijn ronde gedaan, maar niets bespeurd. Al spoedig deelden de vlammen zich mede aan de omliggende loodsen, die in ge bruik zijn bij verschillende groentenhande- laren. Reeds dreigden de vlammen aan de overzijde van den weg, die van dit groote complex houten opslagplaatsen loopt, hun weg te vervolgen, toen de brandweer ingreep en uitbreiding naar dien kant kon voorkomen. De vier loodsen, waarin zich het vuur al dadelijk had genesteld, brandden geheel uit. Een brandwacht, die op het dak van één der loodsen in de vuurpoel water gaf, is naar be neden gevallen en vermoedeliijk met een ge broken enkel naar het gasthuis gebracht. Het complex opslagplaatsen behoort aan de firma N.V. Bouw- en Handelmaatschappij. Een aantal vrouwelijke studenten van Britsch-Indische Universiteiten zijn naar Rome gegaan om de onderwijsinstellingen aldaar te bestudeeren. Zij werden door den secretaris- generaal der Fascistische partij ontvangen. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 2 Juli 1934. Bevallen: 27 Juni, M. H. J. HirschfeldtBen ter, z., H. A. H. Steen—Hoffman, z.( 28 Juni, H. E. LippesHarmes, z., 29 Juni, M. A. v. SchootenLührmann, z., T. TienstraSlijver, z., C. A. BeenhakkerLams, 2 z., M. L. Rom- bautv. d. Velde, d., W. Pronk—Albrecht, d., J. v. NimwegenBruins, z., 30 Juni, E. Met Paap, d. Overleden: 29 Juni, A. M. C. Schellekens, 47 j., Maasstraat. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 3 JULI Thalia Bioscoop: „Het schot in den Nacht" en „Champagne bij Kaarslicht". 8.30 uur. Bibscoop de Pont: „Het geheim van de blauwe Kamer" en „Die Zwei vom Südexpress" 8 uur. Gemeentehuls: Vergadering gemeenteraad. 7 uur WOENSDAG 4 JULI Thalia Bioscoop: „Het schot in den Nacht" en „Champagne bij Kaarslicht". 8.30 uur. Bioscoop de Pont: „Het geheim van de blauwe Kamer" en „Die Zwei vom Südexpress" 8 uur. AGENDA TE HAARLEM Heden: DINSDAG 3 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling 8159.13 uur. Rembrandt Theater: .Dancing Lady". Op het tooneel: Five Bennets; elegante dansen. 7 en 9.15 uur. Palace: „Je bent 'n schatje, Ros' Marie". Op het tooneel: Pipifax-Humsti-Bumsti. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De Sensatie-Corres pondent". 8.15 uur. WOENSDAG 4 JULI Bioscoopvoorstellingen 's middags en dej avonds SCHEEP VAARTBERICHTEN ROTTERDAMSCHE LLOYD. Blitar (thuisreis) 2 te Havre, vertrek 4 Juli. Baloeran (thuisr.) 1 (2 n.m.) van Sabang. Dempo uitr.) p. 1 3 v.m.) Kaap del Armi. Kota Nopan (uitr. p. 30 (11 v.m.) Pt. de Kota Tjandi (thuisr.) 1 (5 n.m.) ie Suez. Siantar (uitr.) p. 1 (3 v.m.) Ouessant. Tapanoeli (thuisr.) p. 30 (7 n.m.) Finisterre. Indrapoera (uitr.) p. 30 (3 n.m.) Perim. Palembang (thuisr.) 1 van Belawan. ROTTERDAM-ZUTD-AMERIKA LIJN. Alchiba 2 van Rotterdam te Hamburg. Alphacca (thuisrs.) p. 30 St. Vincent. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Enggano 2 van Amsterdam te Hamburg. Marnix van St. Aldegonde, Genua naar Ba tavia 30 van Suez. Tajandoen, 30 van Batavia n. Amsterdam. Poe la u Laut (uitr.) 30 (12.22 n.m.) 30 mijl van Niton. Batoe (thuisr.) pass. 30 Gibraltar. Tabinta (thuisr.) p. 30 Gibraltar. Poelau Roebiah (uitr.) p. 30 Perim. Joh. v. Oldenb. (thuisr.) 2 Juli te Suez. SILVER-JAVA-PACIFIC LIJN. Kota Intern, N. Orleans n. Calcutta 30 van Port Natal. Tarakan 28 van Vancouver naar New-Or- leans. Salawati 3 Ov. New-Orleans naar Calcutta. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Bennevis, Japan naar Rotterdam 29 te Lon den. Achilles, 1 van Japan te Rotterdam. Laomedon, 1 van Rotterdam naar Yokoham. Sarpedon, Japan naar Rotterdam 30 van Sjanghai. Phrontis, Amsterdam naar Java pas. 1 Juli (7.58 n.m.) Scilly. City of Wellington, Japan naar Rotterdam 30 te Dairen. City of Winnipeg, Dairen naar Rotterdam 29 te Singapore. City of Hankow, Dairen naar Rotterdam p. 2 Gibraltar. HOLLAND-AMERIKA LIJN. Lochmonar Rott. n. Vancouver 1 te Londen. Veendam N.-York n. Rotterdam 1 (10.30 n.m.) van Plymouth. Rotterdam 1 v. Rotterdam te New-York. Damsterdijk 28 v. Rott, te Vancouver. HOLLAND-BRITSCH-INDIE LIJN. Streefkerk (uitr.) 30 van Madras. HALCYONLIJN. Stad Amsterdam 2 v. Vlaardingen te Lulea, naar Rotterdam/Vlaardingen. Stad Arnhem 1 v. Oxelosund naar Lulea.. Stad Zaltbommel 30 v. Stockholm te Ajos, n. Rotterdam/Schiedam. Stad Zaandam 29 v. Oran te San Juan (Sp.) voor Rotterdam, HOLLAND-AUSTRALIë LIJN Arendskerk (uitr.) 1 van Shanghai. Gaasterkerk (uitr.) p. 2 Gibraltar. Zuiderkerk (thuisr.) 1 te Lissabon. HOLLAND-OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr) 1 van Penang. HOLLAND-WEST-AFRIKA LIJN Maaskerk 1 van Hamburg te Amsterdam, ver trekt 2 (n.m.) naar West-Afrika. HOLLAND-AFRIKA LIJN. Nijkerk (uitr.) 2 te Lor. Marques. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tji'badak 29 van Hongkong naar Amoy. Tjisalak 29 van Hongkong naar Amoy. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Amstelland 2 v. B.-Ayres te Amsterdam. Flandria (thuisr.) 1 (10 v.m.) v. Las Palmas. Orania (uitr.) 1 (7 n.m.) van Oporto. Montferland (uitr.) p. 30 Ouessant. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 1 v. Centa te Genua. Ajax 2 v. porto te Amsterdam. Alkmaar 1 v. Antwerpen te Amsterdam. Amazone 30 v. Amsterdam te Kopenhagen. Barneveld, Chili n. A'dam 29 te Valparaiso. Bererice 1 v. Kopenhagen te Amsterdam. Calypso 1 v. Amsterdam te Barcelona, Ceres 30 v. Salonika te Izmir. Cottica 2 v. Paramaribo te Amsterdam. Crijnssen 1 v. Amsterdam te Hamburg. Deucalion 29 v. Piraeus n. Matapan Fauna 1 v. Hamburg te Amsterdam. Hebe 30 v. Oran n. Palermo. Hermes 2 v. Havana te Amsterdam. Irene, A'dam n. Kopenhagen p. 2 Holtenau. Juno 1 v. Fiume n. Susak. Nereus 2 v. Amsterdam te Hamburg. Perseus 2 v. Aarhuus te Amsterdam. Pluto 30 v. San Felin de Guixois te Barcelona. Simon Bolivar. Amsterdam n. W.-Indië 1 (9.53 v.m.) 85 mijl Z. v Land's End. Telamon 30 v. Stamboul te Izmir. Tiberius 2 Juli van Napels te Huelva. Venezuela 30 v. Cristobal n. Cartagena, Vulcanus 1 v. Beyrouth n. Canalla. Makreelaanvoer. Gisteren is hier van Stavanger aangekomen de Noorsche motorkotter Steinsland met 400 kisten makreel, bestemd voor een plaatselijken importeur, ->u- Brand in de lading. Het van Japan naar Amsterdam (via Rot terdam) bestemde stoomschip Zuiderkerk is met brand in de lading te Lissabon binnenge- loopen. De brand schijnt in ruim I te zijn ont staan doch bijzonderheden zijn nog onbekend. Vermiste visschersschepen, Bij Lloyds te Londen zijn als vermist afge schreven: de Fransche visschoener Eider uit St. Malo (232 bruto ton); 29 Januari van Saint Malo naar Reykjavik vertrokken; het Japansch visschersvaartuig Inatsuma Maru uit Osaka (108 ton), 5 November van Korea ter visch- vangst uitgevaren en de Engelsche stoom trawler Loch Ard uit Aberdeen (351 ton), 14 Januari van Huil naar IJsland vertrokken. Toegekend liulploon. In het begin van dit jaar was het Russisch stoomschip Rosa Luxemburg in aanvaring ge weest met het Deensche stoomschip Lifland en kon toen met behulp van verschillende sleepbooten in een Engelsche haven worden binnengebracht. De Admiralty Devision in Londen heeft thans voor de verschillende sleepbooten het verdiende hulploon vastgesteld en het blijkt, dat aan de sleepboot Oostzee 3200 is toegekend,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5