1 VELSEN RAADSVERGADERING. De raatl spreekt uitvoerig over de steun- verleening door de Rcgcering en verklaart zich ten slotte accoord met de conclusie van B. en W. In 1935 150 opcenten personeele be lasting. Gisteravond vergaderde de Raad dezer ge meente onder voorzitterschap van burgemees ter Rambonnet. De heeren Raven, Laurent en Groeneveld zijn afwezig met kennisgeving. Huldiging nagedachtenis Prins Hendrik. Direct na de opening sprak de voorzitter eenige woorden van hulde aan de nagedachte nis van Prins Hendrik (zie elders). Uit eerbied jegens den overledene schorste de voorzitter de vergadering voor een kwartier. Na de heropening komen allereerst aan de orde eenige belastingzaken. Vastgesteld wordt het kohier der Hondenbe lasting afdeeling Velsen, dienst 1934, terwijl verder behandeld worden eenige reclames in zake vergunningsrecht Drankwet belastingjaar 1934.1935. De ingekomen stukken en mecledeelingen. De ingekomen stukken en mededeelingen worden behandeld aan het eind dèr agenda. Financiëele besluiten. Vastgesteld, resp. goedgekeurd worden een aantal suppletoire begrootingen dienst 1933 alsmede eenige staten van af- en overschrij ving. De steunverleenmg der Regeering. In behandeling komt daarna de hoofdscho tel van het programma, het aanbod van de re geering, om de gemeente .voor steun in de kos ten der gemeentehuishouding een renteloos voorschot te verleenen van f 133.000 en het antwoord daarop van B. en W. Zooals onze lezers uit de uitvoerige mededeelingen dien aangaande in ons blad hebben kunnen lezen, stellen B. en W. den Raad voor, de voorwaar den, door de Regeering gesteld, niet te accep teeren. De lieer Visser (s.d.a.p.) wil over de voor dracht enkele opmerkingen maken. I-lij zal zich echter niet begeven in beschouwingen die ach ter ons liggen. Sprekers fractie staat op het standpunt, dat uit den Raad een zoo groot mogelijke eenheid moet blijken met het stand punt van B. en W. Spreker vergelijkt de hou ding van de regeering tegenover de gemeente met een chirurg die een patient bloed aftapt met de belofte hem beter te maken en dit zoo lang doet, tot de patient sterft. Er is voor de regeering, bij de zuinigheid, die steeds door de~gemeente is aan den dag gelegd en die spre kers fractie wel eens te ver ging, geen reden om op die manier in te grijpen. Bij het lezen van het raadsstuk kan men de gedachten niet van zich werpen, dat hier hetzelfde geschiedt als te Beerta, al gebeurt het dan niet met een wetsontwerp. Sprekers fractie is zich er van bewust, dat deze beslissing een zeer ernstige is, maar de Raad kan, wil hij zichzelf respec teeren, niet anders. De heer Sluiters (C.H.) zegt, door het raadsstuk diep te zijn getroffen. Hij is er van overtuigd, dat het college gehandeld heeft met een geprangd gemoed. Spreker heeft dit al een paar jaar zien aankomen. Maar toch vraagt- hij zich af, of het standpunt van B. en W. wel juist is. De gevolgen zullen zeer ernstig zijn en de Raad zal daarvoor nu verantwoordelijk zijn. Uit het raadsstuk blijkt, dat er zeer streng, tegep. de gemeente is opgetreden, zonder on derscheid. Spreker heeft den indruk, dat de heeren in den Haag nog niet weten, wat Velsen is. Het lijkt spreker hoog noodig, dat de bur gerij nu eens hoort, dat het niet aan B. en W. of den Raad ligt. Spreker staat in alles achter B. en W. behalve over hetgeen is gezegd over den ambtenaar. Die man heeft als ambtenaar zijn plicht gedaan. Spreker wil graag den Haag wakker schudden, maar hij wil graag de quali- ficaties over den ambtenaar teruggenomen 21 De heer A. de Waal (groep Schilling) acht het standpunt van B. en W. juist. B. en W. hebben getoond, dat zij hebben durven zeggen hoe de zaken staan. Ook voor IJmuiden heeft de regeering niets gedaan. Spreker heeft het toegejuicht, dat de gemeente het heeft aan gedurfd de vuist te ballen tegen de regeering. We behoeven niet bang te zijn voor de gevol gen, als de geheele Raad achter het college staat. De heer A. ten Broeke (C.H.) kon het ook juist vinden, dat de Raad achter B. en W. staat, maar hij kan zich niet indenken, dat een minister een dergelijk rapport uitbrengt. Maar is de weigering van B. en W. niet wat al te vlug? Spreker meent, dat de regeering niet voldoende kennis van zaken heeft en dat de gemeente niet aangeklopt heeft aan het juiste adres. Spreker gelooft niet, dat dit raadsstuk er toe zal meewerken, om de regee ring tot helpen te nopen. Er wordt gesproken over „wij eischen", maar het is gevaarlijk om bii de regeering met eischen te komen. De. heer Maas (R.-K.) merkt op. dat er over den zakelijken inhoud van het raadsstuk nog geen woord is gezegd. Spreker kon zich voorstellen, dat de een met wrevel, de ander met een zekere voldoening het raadsstuk heeft ontvangen. De gemeente heeft al 3 jaar getracht hulp te verkrijgen, echter tever geefs. Aan alles komt tenslotte een eind en daarom kan spreker het standpunt van B. en W. verklaren. Men is nu bang voor de gevol gen, maar het kan zijn. dat de minister nu, wellicht door de persberichten opgeschrikt, tot de overtuiging komt. dat er iets voor Vel t sen gedaan moet worden. De houding van den accountant vindt spreker getypeerd in de ver gelijking van de gemeente met een belasting betaler, die de belasting heeft ontdoken. Spreker kan zich vereenigen met het stand- Punt van B. en W. De heer Vermeulen (A.-R.) is eveneens ten zeerste getroffen door den inhoud van het raadsstuk. Spreker is vol lof over hetgeen door B. en W. voor de gemeente is gedaan. Dit vindt nu zijn „bekroning" in de voorwaar den, aan de gemeente gesteld en dit is een groote teleurstelling. Sprekers fractie staat voor de volle honderd procent achter de me dedeelingen gedaan over het standpunt van B. en W. Er zijn echter eenige zaken, waar mede sprekers fractie zich niet kan vereeni gen. Met alle waardeering voor wat B. en W. hebben gedaan, moet toch ook de billijkheid spreken en moeten we in overweging nemen' met welke groote moeilijkheden onze regee ring te kampen heeft. Zij heeft veel moeten overlaten aan personen, die belast zijn met een taak, waarvoor zij niet zijn berekend. Spreker wil dit niet zeggen van dezen accoun tant. maar we kunnen ons er aan toetsen. Het is hier een ambtenaar die accountant is bij de belasting en die in zijn dagelijksch leven voor heel andere dingen kwam te staan dan voor het controleeren van een gemeente-admi nistratie. Spreker is van meening, zich onthoudende van een oordeel over den accountant, dat in het advies eenige dingen staan vermeld die er beter niet in hadden gestaan. De heer van Woensel (C.P.) meent, dat de gemeente zoo spreekt om tegenover de ar beiders uit te laten komen, dat men wat voor hen doet. Al dat radicale gepraat is niet gemeend, ten slotte zullen B. en W. toch moeten toegeven. Mr. v. d. Flier (S.D.A.P.) verheugt zich er over, dat B. en W. hebben getoond, rugge- graat te hebben. Het is spreker onbegrijpe lijk, hoe de heer Sluiters de verdediging van den ambtenaar op zich kan nemen. Deze amb tenaar heeft dingen gezegd, die achteraf ble ken onjuist te zijn. Hoe kunnen de tegenstan ders vrees hebben voor de gevolgen? Vrees is een slechte raadgeefster, aldus spreker. Zich refereerende aan een uitlating van Calvijn wees spreker er op, dat het gaat om de auto nomie der gemeente. De geschiedenis van Beerta heeft geen sensatie veroorzaakt, maal ais de regeering een zelfde houding zou aan nemen tegen Velsen zou er een storm van verontwaardiging in den lande opgaan. Spre ker verheugt zich er over. dat er in het ge meentebestuur mannen zijn die weten wat zij willen. Laten we toonen dat we iets hebben van den geest van het College en zeggen: „hier staan wij ,wij gaan geen stap verder". De voorzitter licht het standpunt van het College nader toe. Spreker wees op den langen leidensweg die het gemeentebestuur in de twee jaren van sprekers burgemeester schap heeft moeten volgen. De gemeente heeft toegegeven wat met eenige mogelijkheid kon worden toegegeven. Toen kwam het be kende rapport en heeft men gezegd: „zoo erg zal men het wel niet meenen". Verschillende eischen werden toegegeven- maar er kwa men steeds nieuwe eischen. Zoo is het gegaan met de 200 opcenten op de personeele be- alsting. Alleen na een langdurig onderhoud met den minister heeft de burgemeester dit af kunnen wentelen. Bij dit onderhoud had de minister de volle belangstelling voor de moei lijkheden van Velsen en men kreeg weer eenige hoop. Maar spoedig daarop kwam het rapport van den accountant .dat men het fixatierapport.had genoemd maar beter vexatie rapport genoemd had kunnen worden. Als het rapport van den accountant wordt gevolgd, kan de gemeente zijn diensten niet meer gaande houden. Men heeft over de opmerkingen van den accountant' gesprokén'-; maar wannéér iemand -zulk een werk ter hand neemt moet men ten volle tér zake kundig zijn en -hij iè gebleken dat niet te zijn. Hij kan wel de knapste ac countant zijn maar van gemeentezaken heeft hij niet het minste verstand en om nu te voorkomen dat straks andere gemeenten het zelfde ondergaan, hebben B. en W. waar schuwende woorden gesproken. Deze accoun tant had zoo royaal moeten zijn te verklaren dat hij niet tegen het werk opgewassen was. Men moet zich er daarom niet over verwon deren dat B. en W hebben gezegd, dat zij niet met zulk een ambtenaar hebben kunnen werken. Er is een Rijksbelang, maar er is ook een gemeentebelang en nu kan naar sprekers mee ning het Rijksbelang niet beter gediend wor den dan wanneer de belangen der gemeenten bij elkaar goed gediend worden. Wij hebben, vervolgt spreker, de eed moe ten afleggen, dat we het gemeentebelang zul len dienen en wij hebben steeds het gemeente belang voor oogen gehad. De wijze waarop de gemeente door den Haag werd beoordeeld typeert spreker met een voor beeld. Het is onduldbaar, dat men op die manier in zijn bestuur gehinderd wordt. Is het de schuld van de gemeente zelf dat zij in zulke moeilijkheden verkeert? Om twee redenen is dit niet het geval. Als de gemeente een even groote uitkeering uit het gemeentefonds kreeg als andere gemeenten, zou zij niet in zulke moeilijkheden verkeeren en ten tweede heb ben de rijkswerken een groot aantal arbeiders naar deze gemeente getrokken die thans wer keloos zijn. Het juiste standpunt zou zijn dat de regeering de geheele werkloosheidsvoor ziening voor haar rekening nam. Waarom moeten gemeenten als Velsen, die zoo sterk getroffen zijn, ook nog de groote lasten op zich krijgen? De heer Visser heeft Beerta genoemd, maar vóórdat Velsen dien kant op gaat, zal er nog heel wat moeten gebeuren. De portée van het raadsstuk is geweest, aan den Raad ge legenheid te geven, zich uit te spreken. MaarL de deur is nog niet heelemaal gesloten. Er zal over de kwestie nog geschreven worden maar dan in een sfeer, zooals hier tot uit drukking is gekomen. Het rapport is een fixatierapport, d.w.z. een eindrapport. Daarop moet worden geantwoord: neen Laat de Regeering vertrouwen in de ge meente hebben. Niemand weet beter dan de gemeente om de middelen te vinden, uit de moeilijkheden te geraken. Geen accountant kan dat beter dan het gemeentebestuur zelf. Er zal dus verder gecorrespondeerd wor den, maar het zal neerkomen op het „non possimus". We hebben veel meer gedaan dan we kon den en daarom kunnen we gerust de gevol gen afwachten. Nu dit alles is gedaan zal de regeering niet die maatregelen gaan nemen, die sommigen wellicht vreezen. De heer Vermeulen (A. R.) merkt op, dat er gesproken is over vrees. Maar bij spre kers fractie is niet de minste vrees voor de gevolgen. Spreker is er van overtuigd, dat de regeering zich niet achter een ambtenaar zal verschuilen. Voor het zakelijke gedeelte staat de geheele raad achter B. en W- en alleen over zekere franje is er misschien eenig verschil van meening. Mede namens de heeren Handgraaf, Maas, ten Broeke, Heykoop en Homburg dient de heer Vermeulen de volgende motie in: „De Raad der gemeente. Velsen, kennis ge nomen hebbende van het advies van B. en W. inzake steunverleening in de kosten der ge meentehuishouding, gehoord de besprekin gen, zich onthoudende van een oordeel over de instanties, die de Regeering ter zake van ad vies hebben gediend, van gevoelen zijnde, dat de door de Regeering gestelde voorwaarden berusten op een onjuisten indruk betreffende het financieele beheer der gemeente Velsen, verzoekt B. en W. voor zoover dit nog noodig mocht zijn, aan Gedeputeerde Staten alsnog een uiteenzetting te geven omtrent den feite- lijken toestand met betrekking tot die punten, waaromtrent reeds voorzieningen zijn getrof fen en verklaart verder, in te stemmen met het standpunt van B. en W. voor zoover dit betreft de zakelijke feiten der overige punten De heer Visser (S. D. A. P.) merkt op, dat aanneming van de motie-Vermeulen c.s. be- teekerit een belangrijke verzwakking van de positie van het college. Thans is het oogenblik aangebroken, dat we zeggen: we kunnen geen stap verder. De heer E n z e r i n k (V.B.) is het daarmee eens. Spreker lijkt deze motie overbodig. De heer Van der Flier (S- D. A. P.) heeft waardeering voor de bedoeling van den heer Vermeulen. Spreker toont aan, dat' in de beschouwingen van B. en W. de argumenten geheel zijn gericht tot de regeering zelf. De heer ten Broeke (C. H.) heeft even eens niet gesproken uit angst, maar hij heeft gemeend, dat overleg niet mogelijk was.' Hij wil daarom het standpunt van B. en W steu nen en verzoekt den heer Vermeulen de mo tie terug te trekken. De heer Sluiters (C. H heeft ook niet uit vrees gesproken, want hij is voor niemand bang. (Gelach) Nu hij de woorden van den voorzitter heeft gehoord, gelooft hij, dat het met Velsen wel los zal loopen. Hij voelt niets voor de motie-Vermeulen. Laten we niet op een slinksche wijze bakzeil gaan halen, meent spreker. De heer Maas (R.K.) heeft de motie onder teekend omdat hij wilde; dat de heele raad achter B. en W. zou staan. Nu inmiddels twee heeren zich teruggetrokken hebben wil spre ker zijn handteekening ook terugtrekken. De voorzitter schorst de vergadering opdat het College zich over de motie kan be raden. Na de schorsing merkt de voorzitter op, dat bij de discussies naar voren,is.gekopren, alsof S. en W. een aanval hebben :gedaan': op de: ambtenaren! Dit is niet* juist. Er is alleen een. aanval gedaan óp ditwerk van den ambte naar. Verder zegt spr'eker, dat er nog niet ge sproken is over de houding van Gedeputeer de Staten. Spreker stelt er prijs op te verkla ren, dat dit College, bijgestaan door zijn amb tenaren niets dan lof verdient voor de wijze waarop het de gemeente heeft ter zijde ge staan. Wat de motie betreft merkt de voorzit ter op, dat het College er geen bezwaar tegen heeft, maar dat het liever zou zien, dat de Raad zich met de conclusies van B. en W. in hun geheel accoord zou kunnen verklaren. Nadat de heer Vermeulen nog even het woord heeft gevoerd blijkt, dat vier der leden hunne handteekening onder de motié hébben - teruggetrokken, waardoor de motie komt te vervallen. Zonder hoofdelijke stemming wordt dan het voorstel van B. en W. aangenomen. De hee ren Vermeuden en Homburg hielden zich door de zaal te verlaten, buiten stemming. De opcenten personeele belasting Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, het aantal opcenten op de hoofd som der personeele belasting te verhoogen op 150 en de gemeente in te deelen in de vierde klasse. Het voorstel wordt bestreden door den heer Enserink (V.B.). Aanneming van het voorstel zal voor het Zuidelijk deel onzer ge meente funeste gevolgen hebben; het wordt een klap aan onze gemeente, aldus spreker. De heer Visser (s.d.a.p.) zegt, dat ook zijn fractie niet accoord kan gaan met den door de regeering gestelden eisch. De progres sie, die in de regeling zat, wordt bij aanne ming van het voorstel te niet gedaan. Spre kers fractie zal stemmen tegen het voorstel. De heer Homburg (a.r.) wijst er op, dat er misschien niets valt te winnen, maar zeker valt er veel te verliezen. De middenstan ders kunnen geen zwaardere lasten dragen, maar er is niet aan te ontkomen, meent spre ker. Wat ons hier wordt aangeboden moeten we met beide handen aangrijpen. De heer ten Broeke (c.h.) brengt évenals reeds de heeren Visser en Homburg deden, hulde aan B. en W. voor hetgeen zij in dezen hebben gedaan. Spreker meent, dat de Raad het voorstel met beide handen moet aanvaarden. De heer Van Woensel (c.p.) is te gen het voorstel, vooral omdat de gemeente in de vierde klasse wordt geplaatst, waardnor de minst-draagkrachtigen het meest worden getroffen. De heer Sluiters (c.h.) heeft vele bezwaren. Ook hij vreest nadeel voor de ge meente. doordat men er zich door laat af schrikken om zich hier te vestigen. De heer v. d. F 1 i e r (s.d.a.p.) vindt het curieus, dat de Regeering wel luistert naar een ambtenaar die zijn zaken niet kent en niet luistert naar een ambtenaar die dat wel doet (inspecteur der belastingen). De heer v. H e ij s t) tn.p.) .vreest de ge volge nvan de verhooging, maar hij meent dat de Raad niet anders kan doen dan het voorstel aannemen. De heer N ij s s e n, wethouder van Fi nanciën, doet nog eenige mededeelingen over den gang van zaken. Er is niet aan te ontko men. We staan, vergeleken bij Amsterdam en Haarlem, niet in een ongunstige positie met 150 opcenten, meent spreker. Ook de Voorzitter wijst op de nood zakelijkheid, het voorstel aan te nemen. Hij zegt o.a. dat de minister de 200 opcenten te hoog vond. Het ging er alleen maar om hoe veel men er beneden zou gaan. Na nog eenige discussie-brengt de voorzitter het voorstel in stemming. Het voorstel wordt aangenomen met de stemmen der S.D.A.P. en.van den heer A. van Woensel (C.P.) tegen. Beheersverordeningen In verband met een schrijven van Gedepu teerde Staten, waarin dit College mededeelt, dat het den termijn, binnen welken hun de regelen voor het beheer van takken van dienst, als bedoeld in art. 252 der Gemeente wet ter goedkeuring moeten worden toegezon den tot 1 Juli 1935 'hééft verlengd, stellen B. en W. den Raad voor. de voorloopig herziene regelen tot genoemden datum van kracht te 'verklaren. Goedgekeurd Vergoeding ,y^qr..boventallige leerjpraehten. Van verschilièndé bestüreii van bijzóndere scholen zijn verzoeken ingekomen ter verkrij ging van een' vergöetïïng.in de ^salarissen van de boventallige leerkrachten, 4ie in 1932 aan die scholen waren verbonden., Blijkens den be- rekeningsstaat kan echter' de gevraagde ver goeding niet aan alle besturen worden toege kend. B. en W. stellen nu voor, de vergoeding vast te stellen, zooals deze in den berekenings- staat zijn aangegeven. Goedgekeurd. Gymnasïum-wee. Den 28sten Maart j.I. werd in.handen van B. en W. gesteld om advies een adres van het comité tot voorbereiding der stichting van De nieuwe burgemees ter van Den Haag, mr. S. J. R. de Monchy, is Maandag in de Resi dentie geïnstalleerd. V. 1. n. r.: prof. v. d. Bilt, mr. Boasson, mr. De Monchy, Snoeck Henkemans, Quant en ir. Feber. een gymnasium in deze gemeente. B. en W. ad- viseeren thans op het advies afwijzend te be schikken. Goedgekeurd. Diverse voorstellen. Aangenomen worden de voorstellen tot over neming van een weg te Santpoort, tot het ver leenen van vergunning tot het aanleggen van een weg te Santpoort, alsmede het advies in zake het verzoek van H. M, v. d. Pieterman te IJmuiden om vergunning tot 't aanleggen van een gedeelte van den P. J. Troelstraweg. Eveneens gaat de raad accoord met het voor stel inzake het dempen van een gedeelte van een sloot langs den Bloemendaalscheweg te Santpoort. Het voorstel inzake den verkoop van grond aan de Wüstelaan wordt aangehouden, in verband met door den heer Vermeulen ((A.R.) naar voren gebrachte bezwaren. Aan genomen wordt 't voorstel tot verkoop van grond aan de Dr. Kuyperlaan. Verharding Hagelingerweg en Kruid- bergerweg. In verband met adressen van bewoners van den Hagelingerweg en den Kruidbergerweg te Santpoort, houdende verzoek, den grond voor hunne perceelen te doen verharden deelen B. en W. den Raad mede, dat deze grond, zoodra met de verbetering van den Brederoodschewcg wordt aangevangen, met het van dien weg af komend materiaal zal worden behard, terwijl het verder in de bedoeling ligt, op de begroo ting voor 1935 gelden voor verbetering uit te trekken. De heer Sluiters (C.H.) is over den gang van zaken niet tevreden, Toen er puin was, heeft men die aan de gemeente Bloemendaal ver kocht. Het voorstel wordt aangenomen. Benoeming. Ter voorziening in de vacature D. Kossen .'(groep ouders van leerlingen van openbare scholen) bieden B. en W. den Raad de volgen de aanbeveling aan: 1. E. van Millingen, Santpoort. 2. J. Drijver, Santpoort. Benoemd wordt de heer van Millingen. Bij de behandeling der ingekomen stukken brengen de heeren Visser (S.D.A.P.) en van Woensel (C.P.) de adressen inzake weigering van een vergunning tot het houden van een meeting ter sprake. Met welk recht, vraagt de heer Van Woensel, heeft de burgemeester de verlangde toestemming niet verleend? Waarop de voorzitter laconiek antwoordt: „Omdat die niet noodig is!" Over de steunverlaging wordt nog gesproken door den heer Van der Veer, die wenscht, dat de gemeente in een hoogere klasse wordt gebracht, omdat de steunverlaging voor de be trokkenen funest is. De heer Bosman, wethouder voor Sociale aangelegenheden zegt, dat daarover met de re geering geconfereerd wordt. Hierna sluiting. KIEZERSLIJST KAMER VAN KOOPHANDEL. De Burgemeester van Velsen brengt ter al- gemeene kennis, dat ter secretarie voor een ieder ter inzage zijn gelegd uittreksels uit elk der kiezerslijsten voor de Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Haarlem en Om streken. Tot en met 14 Juli a.s. Is een ieder bevoegd, bij de Kamer verbetering van de door de Ka mer vastgestelde kiezerslijsten te vragen op grond dat hij zelf of een ander in strijd met de wet daarop voorkomt, niet .voorkomt, of verkeerd geplaatst is. SANTPOORT BREDERODE-NIEUWS. Brederode-Nieuws, het vereenigingsblaadjé van de voetbalvereeniging Brederode deelt mede dat de heer Pie. penningmeester, wegens zijn verhuizing naar Alkmaar, voor zijn functie en als lid van Brederode heeft moeten bedan ken. De vice-voorzitter de heer Thoolen heeft zich op verzoek van het dagelijksch bestuur bereid verklaard, het penningmeesterschap te aanvaarden tot op de algemeene vergadering een definitieve voorziening wordt getroffen. Verder wordt o.a. medegedeeld, da.t in den loop van de maand Juli een wedstrijd op het terrein der vereeniging zal worden gespeeld tusschen R.C.B. donateurs en een schippers- elftal uit Amsterdam. Voor Brederode zullen o.a. uitkomen de heeren: B. de Boer, F. Thoo len, F. v. d. Enden, H. Duyn. Kabel, Jore en Schonn IJMUIDEN GESLAAGD. Deze week slaagde te Leiden voor het ean- dïdaats-examen theologie onze plaatsgenoot de heer W. J. Fo.urnier Jr. NEDERLANDSCIIP ROODE KRUIS. In verband met het overlijden van den Ko ninklijken voorzitter Z.K.H. Prins Hendrik, zal de oefening der afdeeling IJmuiden-Velsen, van het Nederlandsche Roode Kruis op Don derdag 5 Juli geen doorgang vinden. POLOWEDSTRIJDEN. Heden (Woensdagavond) vindt in ie zwem inrichting van de V.Z.V. de tweede ontmoeting in de polo-competitie plaats. Gespeeld wordt V.Z.V. I—Haarlem IH en V.Z.V. IIH.V.G.B. V. De wedstrijden beginnen kwart over acht. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Veendam 2 van New-York te Rotterdam. Volendam 2 van Rotterdam te New-York. Beëmsterdijk 30 van N.-Orleans naar Rot terdam. Dinteldijk, Vancouver naar Rotterdam 1 te San Francisco HALCYON LIJN. 'Stad Amsterdam 2 van Lulea naar Rotter- dam-Vlaardingen Stad Zwolle 2 van Stockholm naar Gefle. HOLLAND—BRTTSCH-INDIë LIJN. Kota Agoeng 1 van Hamburg te Bremen. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 3 (6 v.m.) van IJmuiden. HOLLANDAFRIKA LIJN. Randfontein 1 van Rotterdam te Hamburg. Meliskerk (thuisreis) 2 te Suez. Nijkerk (uitreis) 3 Juni van Lor. Marques. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Arendskerk (uitreis) 30 van Shanghai. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. JTjileboet 30 yan Tawao naar Milke, Tjikembang 30 van Tawao naar Manilla. Tjibadak 2 van Batavia te Shanghai. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Bennekom 1 van Arica naar Molleiido. Bodegraven, Chili naar Amsterdam vla Li verpool 1 van Curagao. Boskoop, Amst. n. Chili 28 van Curagao. Calypso, 2 van Barcelona naar Genua. Ceres 2 van Izmir naar Stamboul. Euterpe, 3 van Bordeaux te Amsterdam. Irene 2 van Amsterdam te Kopenhagen. Juno 2 van Bari naar Catania. Oranje Nassau 2 van West-Indië te New- York. Pluto' 2 van Barcelona naar Tarragona. Satumus 2 van Algiers naar Malta. Tiberius 2 van Huelva naar Lissabon. Trajanus. Cuba naar Amsterdam 2 (9.30 n.m.l 00 mijl West van Land's End. Ganymedes, Bourgas n. Rottm. p. 13 (11 v.m.) Dover. Agamemnon, Amstm. n. S. Juan P.R., 1 (2.30 n.m.) 250 mijl Z. v. Valentia. Amazone 3 Juni van Kopenhagen te St^in. Colombia, Barbados n. Amst. 3 v. Madeira. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland 1' van Hamburg te Bremen. Zaanland 1 van Bremen te Hamburg. Orania (uitr.) 2 van Lissabon. Zeelandia 1 v. Amsterdam te B.-Ay res. Salland (thuisr.) 2 te Bahia. KON. PAKETVAART MIJ. Sipora 1 te Belawan-Deli. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Nopan (uitreis) 3 (6 v.m.) te Sabang. Tapanoeli (thuisreis) p. 3 (10 v.m.) Dover. Garoet (thuisreis) 3 (10 v.m.) van Port Said. Dempo (uitreis) 3 (1 n.m.) van Port Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Aldabi (thuisreis) 2 v. Rio Jan. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Bras (thuisr.) 3 te Londen. Tabian (uitr.) 2 van Bombay. Joh an van Oldenbarnevelt (thuisr.) 3 van Port Said. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Bintang Calcutta n. Vane. 2 v, Belawan. Tosari Vane. n. Calcutta 2 v. Belawan. Kota Inten N.-Orleans n. Calc. 2 te Lor Marques. Silverpalm 1' v. N.-Orleans n. Calcutta. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Perseus Japan n. Rott. 30 te Tientsin. Eumaeus Java n. L'pool 1 van Colombo. City of Windsor Raire n. Rott. 1 te Hankow. Aeneas Dairen naar Rotterdam 3 van Suez. Rhesus Cebu naar Rotterdam pass. 2 Perim. Laomedon Rotterdam n. Japan p. 1 Dungeness Machaon, Batavia n. Amst. p. 3 Gibraltar. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 3 v. Colombo AANGEKOMEN 2 Juli: Farndale s.s. Kotka Ek s.s. Oslo Nieuwendam m.s. Nordenham Texelstroom s.s. Liverpool Vtoraja Pyatiletka s.s. Leningrad Vpga s.s. Norresundet Tora s.s. Skien Loughfisher s.s. Grangemouth 3 Juli: City of Cork s.s. Dublin Regina s.s. Rotterdam Everhope s.s. Walkom Friesland s.s. Leningrad Norden m.s. Curagao Topas s.s. Britonferry Magne m.s. Smögen Euterpe s.s. Bordeaux Marne m.s. Parijs VERTROKKEN 2 Juli: Christian Russ s.s. Sluiskil Venersborg s.s. Liibeck Steinsland m.s. Haugesund E. Russ s.s. Antwerpen Medée s.s. Blyth 3 Juli: Leersum s.s. Archangel Midsland s.s. Leith Tilly L. M. Russ s.s. Kiel Maaskerk s.s. Bordeaux Farad ale s.s. Durban Harpenden s.s. Mö Audacity m.s. Greenock Nieuwendam m.s. Londen Nereus s.s. Rotterdam City of Cork s.s. Antwerpen Loke s.s. Antwerpen Hermes s.s. Antwerpen Alkmaar s.s. Chili Merel s.s. Londen Vliestroom s.s. Hull Rijnstroom s.s. Leith Mar Caspio s.s. Blyth Gevolgen van de crisis. De White Star Line heeft het geheele kapi taal van 5 millioen Pd. St. verloren en de Cu- nard Line is met haar kapitaal van 8 millioen Pd. St. niet in staat eenig dividend uit te kee- ren, wat trouwens over de laatste vier jaar het geval is geweest. Makreelaanvoer. De Zweedsche motorkotter Magne is van Smögen aangekomen met een lading makreel voor een plaatselijken importeur. IJsinvoer. Gisteren is hier van Skien aangekomen het Noorsche stoomschip Tora met een lading ijs voor de Mij. tot Verkoop van Natuurijs, zoodat deze op het oogenblik twee schepen in lossing heeft.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2