HET NIEUWE AVONDBLAD Keêdaeuiup sckeukt f#ai $es U êteupt! Houdt $e qta&% Uw womtQ tem, Loot dou Qas Uw (koudste# ziju! Visscherij-Snufjes '19e JAARGANG No. 207 ZATERDAG 7 JULI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, lossenummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden medèdeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers tijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: t 2000bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meel abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank to Schiedam. IJMUIDEN De Schotsche haringlevering aan Rusland. Moeilijkheden voor de zouters. Het overlijden van Prins Hendrik Herdenkingsbijeenkomsten in de Geref. Kerk Zooals men weet, is er een overeenkomst tot stand gekomen tusschen Engeland en Sovjet- Rusland inzake de levering van 70.000 vaten haring. Thans blijkt, dat de uitvoering dezer over eenkomst op ernstige moeilijkheden stuit, waardoor opnieuw de Schotsche haringvissche- rij bedreigd wordt. In de verschillende Schot sche havens en ook in Lowestoft maakt men zich over den afloop dezer moeilijkheden ern stig ongerust. Deze moeilijkheden zijn geenszins het gevolg van strubbelingen van Russische zijde, doch vinden hun oorzaak in het feit, dat de zouters den verkoop niet kunnen financieren. Zij had den er op gerekend, dat zij van de Coopera tive Wholesale Society door middel van subsi dies geholpen zouden worden, doch nu blijkt, dat de president van de British Herring Trade Association geen voldoende garanties kan ge ven, komt er van deze subsidies niets. VICTOR IJM. 149 OP DE THUISREIS. Naar wij vernemen is de stoomlogger IJM. 149 van de Vem met 250 kantjes pekelharing onder weg naar IJmuiden. Het vaartuig wordt a.s. Maandag alhier ver wacht. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN. De Zondagsdienst voor de apotheken wordt morgen waargenomen door de Kennemer Apo theek, Wijk aan Zeeërweg. Deze apotheek heeft ook den nachtdienst in de komende week. DE WIELERWEDSTRIJDEN OP HET V.S.V.- TERREIN. Omtrent de wielerwedstrijden, die zooals wij reeds hebben gemeld, morgen op het V.S.V.- terrein georganiseerd zullen worden (aanvang half twee) vernemen wij, dat aan de wedstrij den twintig van de beste grasbaanrenners uit Haarlem, IJmuiden-Oost, Beverwijk en Alk maar zullen deelnemen. Gereden wordt 1 K.M. sprint, een koppel wedstrijd over 100 ronden, en een achtervol ging tusschen drie ploegen van drie renners over 20 ronden om den Vereenigingsprijs tus schen Achilles (Haarlem), Kennemerland (Beverwijk) en Onderling Genoegen te Oud- Karspel. Verder hebben er nog eenige wedstrijden plaats tusschen een 30-tal renners van Kenne merland, bestaande uit een afvalrit, een ach tervolging en een 20-rondenrit. SCHOTSCHE KUIPERS EN KAAKSTERS NAAR DUITSCHLAND? Met de ontwikkeling der haringindustrie in Duitschland komt men in dit land tijdens het haringseizoen geschoolde krachten te kort. Aan The Fishing News wordt thans gemeld, dat een Duitsche firma pogingen in het werk stelt, om Schotsche kuipers en kaaksters uit Fraserburgh te bewegen, naar Altona te ko men. Eenige kuipers uit Aberdeen hebben reeds getracht, in Fraserburg een aantal arbeiders en arbeidsters aan te werven, welke laatste het vak aan Duitsche vrouwen zouden moeten leeren. Er wordt een nauwkeurig onderzoek inge steld, omdat men er rekening mee houdt, dat de meisjes in het buitenland zouden kunnen stranden. ANSJOVISBERICHT. (medegedeeld door de Coöp. Ansjovis verkoop-Ver.). 1933er (soort 13/1600 stuks per anker) 15.-, 1931a 141/2. De visscherij schijnt Afgeloopen; het totaal resultaat taeeren wij op ca. 9000 anker, incl. Bergen op Zoom. OPENLUCHT- SAMENKOMST. Heden, Zaterdagavond 8 uur zal op het Wil lemsplein een openlucht-samenkomst worden gehouden, uitgaande van het Gereformeerd Verband voor Evangelisatie. Als sprekers zul len optreden de heeren Ds. S. E. Westbonk, A. de Jong en Meijer ink. STRANDFEEST SCHOOL H. ïnplaats van een schoolreisje zullen de kin deren van school H. dit jaar een strandfeest krijgen. Vrijdagmiddag zal dit feest plaats hebben voor de leerlingen der vier hoogste klassen en Zaterdagsmorgens daaropvolgend voor de kinderen der drie laagste klassen. Het feest zal plaats hebben op het strand bij paviljoen Kozielek. OPENBARE VERKOOPINGEN. Ten overstaan van notaris W. A. Dolleman vond gistermiddag in Kennemerhof de open bare verkoaping plaats van de wasch- en str ij kinrichting met alle daarbijbehoorende vaste en losse machineriën aan de Snellius- straat. Kooper werd de heer J. J. Baart q.q. alhier voor f 15.100. Verder vond in Nummer Eén ten overstaan van notaris G. D. Boerlage de openbare ver- kooping plaats van het woon- en winkelhuis met erf en grond Roggeveenstraat 15, hoek Bontekoestraat. Dit perceel werd gekocht door de N.V. „de Heide" alhier voor f 4100 Gisteravond heeft, onder auspiciën van de Ned. Herv. Kerk, de Gereformeerde Kerk en de Christ. Oranjevereeniging, in de Gerefor meerde Kerk, Velserduinweg een herdenkings bijeenkomst plaats gehad in verband met het overlijden van Z.K.H. Prins Hendrik. Als voor ganger trad op Ds. A. A. Wildschut. Nadat deze geopend had met gebed en een korte liturgie, schetste spreker het verlies, dat in zoo'n korten tijd door HM. de Koningin is geleden. Vervolgens stond Ds. Wildschut stil bij het leven van den Prins, waarbij hij in den breede uitweidde over hetgeen de Prins in zijn leven gedaan heeft en hoe hij getracht heeft, door daden zijn plaats onder liet Nederland- sche volk waardig te zijn. Hierbij sprak Ds. Wildschut over de Berlinramp in 1907, over 's Prinsen arbeid voor de N. en Z. Hollandsche Redding Maatschappij en als voorzitter van Het Roode Kruis. Vervolgens besprak Ds. Wildschut het leven van den Prins, als Prins- Gemaal en als Prins-Vader. Met den wensch dat de Almachtige onze geëerbiedigde Koningin en Kroonprinses mocht bijstaan en bewaren eindigde Ds. Wildschut zijn met aandacht gevolgde rede, waarna de aanwezigen staande zingen Gez. 273:7 „Laat Hem besturen, waken". Na dankgebed werd tot slot het tweede couplet van het Wilhelmus gezongen. Even zij nog opgemerkt dat door de Christ. Oranje Vereeniging op den dag der begrafe nis van den Prins een autotocht naar Den Haag wordt gemaakt. Men kan zich hiervoor opgeven bij den heel de Grijn, Zeeweg 49. HANDENARBEID. Alhier is gevormd een voorloopige commis sie, bestaande uit de heeren F. Hofman, Hout manstraat 26 en A. Groenendijk, IJmuider- straatweg 79, welke zich ten doel stelt te ko men tot het stichten van een afdeeling „Vel- sen en Omstreken" van de Vereeniging tot bevordering van het onderwijs in Handenar beid in Nederland". Bij genoemde heeren kunnen belangstellen den alle gewenschte inlichtingen verkrijgen. JAARVERSLAG ZIEKENFONDS „VELSEROORD" Donderdag j.l. hield het Ziekenfonds „Vel- seroord" zijn jaarvergadering in „Flora,". De voorzitter de heer A. van Bodegraven opende na een korte beschouwing over de moeilijk heden in verband met de economische ver houdingen, met een welkomstwoord de verga dering. Dé notulen zoowel als het jaarverslag van den secretaris den heer Jac. Gutteling werden zonder op- of aanmerkingen goedge kgurd. Het financieele verslag van den penn.- a dm. den heer van Telgen lokte uitvoerige be sprekingen uit. Het verslag zelf werd met al gemeene stemmen goedgekeurd. Echter de vraag kwam naar voren of in verband met de vermindering der inkomsten het niet noodig was, de contributie te verlagen en verschil lende bezuinigingen in te voeren, b.v. vergoe ding administratie en bestuur. De voorzitter hield een uitvoerige beschouwing over de fi nancieele positie der organisatie. Indien er contributieverlaging zou moeten komen, dan zou dit bijna uitsluitend te verhalen zijn op de salarissen der doktoren en tandartsen, welke aan het fonds verbonden zijn, aldus de voorzitter, en dit, en hier sprak hij namens het geheele bestuur zou bij het bestuur geen verdediging vinden, ten eerste omdat deze heeren, toen de werkloosheid in omvang toe nam, onmiddellijk bereid waren een belangrijk deel van hun salaris af te staan, om de gun stige voorwaarden, welke voor de werkloozen gelden, mogelijk te maken en in de tweed: plaats, omdat de doktoren nooit het hoogste salaris hebben geëischt voor hun arbeid, zoo dat, nu de conjunctuur ongunstiger is, het be stuur van meening is dat dit niet onmiddellijk op de geneesheeren verhaald mag worden. En in de derde plaats is het zoo dat b.v. de verpleeggelden in de ziekenhuizen, zoowel hier als te Beverwijk verlaagd zijn, doch dat de VELSEN (Adv. Ingez. Med.) verpleegduur per patient ongeveer met 4 ver- pleegdagen is verlengd. Spreker legde hier den nadruk op, aat dit in de toekomst zeker nog sterker zou gebeuren. De medici hadden hem niet tegengesproken, toen hij als zijn meening uitsprak, dat deze langere verpleging haar oorzaak vindt in het mindere geestelijke en li chamelijke weerstandsvermogen van velen, welke door de economische crisis worden ge troffen, en dat, mocht er ook al verbetering komen, de gevolgen van dezen tijd zich nog lang zullen doen gevoelen. Verschillende spre kers voerden het woord. Algemeen was men van oordeel, dat èn de vergoeding van het bestuur, èn de salarissen der doktoren van dien aard zijn, dat deze niet, althans heden nog niet verminderd mogen worden. De heer Voogt bracht namens de controle-commissie verslag uit van zijn bevindingen. In een uit voerig betoog, besprak hij de verschillende cijfers. Gaarne verklaarde hij, dat alles tot in de puntjes in orde was en dat het geheel, administratief zoowel als organisatorisch het bewijs leverde, dat het Ziekenfonds tot heden met succes zich, ondanks de crisis had weten te handhaven. Met veel lof sprak hij over de activiteit van het bestuur. De vergadering on derschreef door krachtig applaus, deze waar deerende woorden. De heeren Voogt, Kool en Noij vormden de nieuwe controle-commissie, ïnplaats van den heer Stevens, die als com missaris had bedankt, werd bij enkele can- didaatstelling de heer J. A. Geelen e-ekozen. De beide periodiek aftredenden, de heeren Jac. Gutteling en Wagenaar. werden bij acclama tie herkozen. Een ingekomen schrijven van het „Brillenhuis" werd na voorlezing, terzijde gelegd. De vergadering was door ongeveer 60 leden bezocht. Dr. Oosterwij k en Tandarts Paerl, woonden de vergadering bij. GECOMBINEERDE VANGSTEN. Gisteren is alhier van de Westkust binnen gekomen de stoomtrawler Derika 7 IJm. 417 met 200 manden eigen vangst, nl. 120 manden hake en 80 manden diverse benevens van de Gerberdina Johanna IJm. 38 50 manden hake en 40 manden diversen, van de Ewald IJm. 140 manden hake en 150 manden diversen en van de Utrecht IJm. 73 40 manden hake en 50 manden diversen. De Derika 7 had deze visch in de Iersche zee van genoemde trawlers overgenomen. ARM GEBROKEN. De sigarenhandelaar J. T alhier, die giste ren een hoeveelheid rookartikelen naar de haven van de Hoogoven zou brengen, had toen hij met zijn rijwiel aan de hand een trap wilde oploopen het ongeluk te vallen. De heer T. brak hierbij een arm, terwijl voorts een hoeveelheid tabak en sigaren in het water viel en verloren ging. (Adv. Ingez. Med.) INSTELLING ONDERWIJS-VERKEERS- COMMISSIE. Vrijdagavond is in de raadzaal de door bur gemeester Rambonnet ingestelde onderwijs- wijs-verkeerscommissie geïnstalleerd, hetgeen door den burgemeester persoonlijk geschied de. Aanwezig waren de heeren G. Ch. Dun, inspecteur van het L. O. in de Inspectie Alk maar, Mr. Dr. A. v. d. Flier, lid van de com missie van Bijstand voor onderwijszaken, aan gewezen als voorzitter, B. F. Kipp, hoofdin specteur van politie, H. J. Zeeman, directeur der Nijverheidsschool, P. J. de Mooij, hoofd der o.l. school D I, J. Dalhuijsen, hoofd der Insingerschool, H. P. van Roosendaal, hoofd der St.-Josephschool en W. Chr. Suwerink, chef der afdeeling Onderwijs. Later kwam ook de heer D. de Ridder, commissaris van poli tie ter vergadering. Burgemeester Rambonnet, sprak een woord van welkom tot de aanwezigen en dankte hen voor hun bereidwilligheid, de uitnoo- diging tot het vormen van een onderwijs-ver keerscommissie te hebben aanvaard. In het bijzonder heette de burgemeester welkom den heer Dun die van verre is gekomen, om zijn medewerking aan een gewichtige taak te ver- leenen. Burgemeester Rambonnet wees er op, dat de wenschelijkheid naar voren is gekomen, aan de onderwijzers en via de onderwijzers aan de kinderen meer kennis van de ver keersregelen bij te brengen. Spreker achtte dit, met het drukke verkeer in onze gemeente van groot belang. Het aantal verkeersonge lukken is ook hier vrij talrijk. Als men zich veel in het verkeer beweegt, is het opvallend, hoeveel fouten er gemaakt worden. Het is gewenscht hierin verbetering te brengen. De eerste besprekingen over deze zaak werden gehouden in de Onderwijscommissie waar Mr. Dr. v. d. Flier de vraag ter sprake bracht, of hieraan niet meer aandacht geschonken kon worden. In een naburige gemeente (Haar lem) is deze zaak ook aangepakt. Oorspron kelijk heeft men er aan gedacht het onder wijs uit verkeerskringen aan de kinderen te doen geven, maar men achtte het bij nader inzien beter, dit onderwerp door de onder wijzers te laten geven. Maar ook bij het on derwijzend personeel zijn er nog heel wat la cunes in de kennis der verkeersregelen en daarom achtte men het noodig, dezen eerst in de finesses van het vak in te wijden, he' geen zal geschieden door menschen van he; vak, i.e. de politie. Het eerste werk van de commissie is, de hoofden en de onderwijzers van de ruim der tig scholen in deze gemeente te doordringen van enthousiasme voor het plan. In ander gemeenten heeft men niet steeds dat enthou siasme ontmoet, maar spreker verwachtte hier betere resultaten. Er zijn al onderwij zers bij spreker geweest om te vragen, of zij aan de cursussen kunnen deelnemen. Het is de bedoeling een vergadering te hou den waarin de details nader zullen worden uiteengezet. Daarna worden de cursussen houden, waarna de onderwijzers en onder wijzeressen hun kennis aan de kinderen kun nen doorgeven. In de toekomst zullen zich wel eens moeilijkheden voordoen, maar B. en W. zullen de commissie bij hun arbeid gaarne behulpzaam zijn. Als de cursus is af geloopen, kan overwogen worden of er een verkeersdi- ploma of een onderscheidingsteeken aan d: cursisten kan worden uitgereikt, eveneens of een herhalingscursus noodig is om de belang stelling levendig te houden. Mr. v. d. Flie: zeide de burgemeester tenslotte, heeft zich bereid verklaard, het voorzitterschap van de commissie te aanvaarden. Hij is dus als ware de schakel tusschen de commissie en E. en W. Hierna verklaarde de burgemeester de com missie voor geïnstalleerd. Mr. Dr. A. v. d. Flier, dankte den burge meester namens de Onderwijscommissie, da hij deze verkeerscommissie in het leven heeft willen roepen en hier eenige richtlijnen heeft aangegeven. Spreker zeide niet in herhaling behoeven te treden. Het verheugde spreker, dat verschillende heeren bereid zijn gevon den aan den arbeid deel te nemen. Dit ver wonderde hem niet, want het blijkt, hoe lan ger hoe meer, dat zij, die aan het verkeer deel nemen, wat meer kennis noodig hebben. Het verheugd spreker, dat hieraan nu gewerkt wordt en de burgemeester zoodra de weg be kend was, bereid was, dien weg aan te geven, De commissie zal zeker alles doen wat noodig is, om het doel te bereiken. De burgemeester droeg daarna de leiding over aan den heer d. Flier en wenschte de commissie vruchtdra- genden arbeid toe. Nadat de heer P. J. de Mooy tot secretaris was benoemd, begon de commissie haar werk zaamheden. MANNENKOOR „DE EENDRACHT". Naar het bestuur van het Mannenkoor „De Eendracht" mededeelt gaat de repetitie a, Dinsdagavond door. Na afloop der repetitie heeft een bespreking plaats over een even- tueele feestelijke herdenking van het 5-jarig bestaan. CLXXIX, De oogst van deze week werd aangebracht door 25 trawlers, 37 loggers en 14 kotters en die oogst was deels afkomstig van de Noord zee. deels van de Iersche Zee of de Clyde; 21 trawlers kwamen van de Noordzee, 4 van de wateren langs Albion's Westkust. De Hollandsche vlag is daar thans wel rijk vertegenwoordigd; men kan er eiken dag van de week minstens tienmaal het rood-wit- blauw ontmoeten. Schitterend zijn de resultaten niet, die tot nu toe ginds bgreikt werden. De booten blij ven in den regel 18 a 20 dagen weg en als we dan zien, dat de besommingen varieeren van f 1900 tot f 3300, dan weten we wel dat dit aan den schralen kant is. De Antje R.O. 15 had wel f 5500, maar daar was ook een portie bij van de RO 16 en de RO 46. Als ze dit met hun drieën moeten deelen, is het ook al niet te royaal. Ook nu weer hadden de booten mooie vang sten. Zoo voerden de zes Noordzee- en West kustbooten, die Maandag aan de markt waren, 3300 manden visch aan en door dit groote kwantum kwamen ze nog aan een eenigszins behoorlijke besomming. Dit gold niet voor de IJszee IJm, 167, die voor haar 500 manden visch. gevangen na een reis van 10 a 11 da gen niet meer dan f 1900 besomde. Dat de visscherij aan de Westkust zulke magere resultaten afwerpt, is voornamelijk het gevolg van de lage hakeprijzen. Het is nu geen 110 a 120 gulden meer per kist. maar slechts de helft daarvan. Een gevolg van den sterk aan banden gelegden uitvoerhandel? Overschie's noodlottige invloet Automobilisten blijven er hun stuur niet meester. Een winkel in den Jordaan, welke het bij de ongeregeldheden heeft moeten ontgelden. Overschie blijkt een noodlottige Invloed te hebben op automobilisten. Het aantal auto ongelukken. hetwelk daar heeft plaats gehad is legio, doch tot Vrijdagavond toe waren de bewoners althans in hun huizen nog veilig Daaraan is nu echter ook een einde gekomen. Zoo is omstreeks halfacht gisteravond een Er komen nu tamelijk veel Denen aan de markt. Ook deze maken het niet meer zoo goed als verleden jaar. Het blijft nu bij 500 a 600 gld., behalve de E 157. die Donderdag f 11 80 besomde. Daar zal wel flink op gedron ken zijn, denk ik. U weet toch, dat die blonde jongens over het algemeen onze oude klare naar waarde weten te schatten? Verder is er weinig nieuws. Alleen wil ik nog even vertellen, dat we nu weer onze hoop ge vestigd hebben op de trawl-haringvisscherij. De eerste trawler is met den trawl op haring uit en zal wel spoedig aan de markt zijn. In verband hiermede is het van belang, met aandacht te lezen het in de IJmui-der Cou rant van gisteren voorkomende berichte over genomen uit Staatsblad 328, waarin wordt medegedeeld, dat aan een 10-tal IJmuiden- sche trawlers gedurende de maanden Juni, Juil en Augustus vergunning is verleend, hoogstens 200 kantjes steunharin-g per schip aan te voeren. Of dat nu per reis, per maand of gedurende de geheele periode is, staat er niet bij. maar er zal wel het laatste mee be doeld zijn, denk ik. Ten genoegen van een door den Minister aan te wijzen crisis-organisatie moet worden aangetoond, dat deze steurha- rine bestemd is voor de rookerijen. Hoe dat kan? Ik weet het niet. De bestem ming is alleen bekend, wanneer de haring in den afslag is verkocht. Het komt natuurlijk hierop neer, dat de haring alleen door loo kers gekocht mag worden. Het lijkt me een beetje cr'sis-achtig en tevens een object voor allerlei overtredingen, waar de reeder buiten staat, maar waarvan hij per saldo de dupe wordt. Het zijn wel vreemde tijden waarin wij leven. PIETERMAN. vrachtauto, bestuurd door den 20-jarigen chauffeur J. H. F. F. uit Schiedam door den voorgevel van de woning van L. Randerhorst aan de Dorpsstraat gereden. De gevel en de voordeur werden ernstig beschadigd en de auto, die aan de voorzijde geheel werd inge drukt, kwam gedeeltelijk in de woning te recht. Gelukkig geschiedde de ontmoeting op een ongevaarlijke plaats, zoodat niemand van het gezin R. gewond werd. De chauffeur kwam wonder boven wonder eveneens zonder letsel- uit de ruine van den wagen te voorschijn. Hij verklaarde, dat zijn stuurinrichting defect was geraakt, zoodat hij onverwachts niet meer van richting kon veranderen. Een uurtje later reed een leerling-chauf feur door het hek van het postkantoor. Ernstige treinbotsing te Enkhuizen. Eenige personen gewond. Vrijdagmiddag om half drie had op het sta tion te Enkhuizen bij het binnenkomen van den sneltrein uit Alkmaar een vrij ernstig on geluk plaats. De trein reed langzaam door om zooals dat steeds gebeurde, eenige meters voor het stoot- blok te stoppen. Voor het stootblok stond nu een reserve derde klasse passagierswagen en door tot nu toe onbekende oorzaak botste de trein daartegen op, waardoor dit rijtuig uit de rails liep en ernstig beschadigd werd. Doordat de passagiers in de rijtuigen stonden om direct uit te stappen, werden allen door de botsing tegen de wanden geworpen, waarbij verschil lende personen verwondingen opliepen. Eeni- gen konden na verbonden te zijn de reis voort zetten, doch een tweeetal waaronder de hoofd- conducteur v. R uit Alkmaar werden zoo ern stig gekwetst, dat zij na voorloopig verbonden, te zijn naar het Snouck van Loozen Zieken-* huis moesten worden vervoerd.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1