I De toestand in Duitschland. DE KAMPEERDERS Radio Moors». radioprogramma BUITENLAND. Lutze: Geen S.A. man aan de zijde Roehm". Von Papen's staf in vrijheid. S.S.-mannen controleeren op straat de gesprekken. Een medewerker van de nationaal-socialis- tische „Angriff" heeft met den chef van den staf der S.A., Victor Lutze. een vraaggesprek gehad over de toekomst der S.A.-organisatie. De chef van den staf verklaarde met de meeste beslistheid, dat geen S.A -man aan de zijde van den verrader Roehm heeft gestaan. Bij de revolte waren slechts een reeks leiders betrokken en die vormden ook slechts een kleine kliek. De eenvoudige en onbekende S.A.-man en zijn leiders wisten niets af van het sinds weken door de opperste S.A.-kliek gesmede complot. Men wilde slechts misbruik maken van de S.A., die volkomen vrijuit gaat. Het spreekt vanzelf, zei Lutze, dat de Führer haar trouw is. Wanneer er tusschen hem en de S.A. ook maar iets zou haperen, had hij haar immers kunnen ontbinden. De vraag, of door de hoogste S.A.-leiding opzettelijk elementen in de S.A. zijn opgeno men, die in politiek opzicht onbetrouwbaar zijn wilde Lutze niet zonder meer bevestigend beantwoorden. Wel was hij van oordeel, dat enkele der intusschen gefusileerde S.A.-leiders de toetreding van dergelijke elementen wen- schelijk hebben geacht, ten einde zoodoende een aantal ontevredenen in de S.A.-organisatie te verkrijgen. Hoe zal voortaaA de verhouding tusschen de S.A. en de S.S. zijn, vroeg de medewerker van de „Angriff" vervolgens? Evenals tot dusver zal tusschen deze beide organisaties een zuiver kameraadschappelijke verhouding bestaan, gaf Lutze ten antwoord. Beide zullen ook voortaan een afzonderlijke taak hebben en er zich ook afzonderlijk van moeten kwijten. Omtrent de reorganisatie van de S.A. kon Lutze nog geen nadere mededeelinsen doen Echter was hij er stellig van overtuigd, dat een reorganisatie inderdaad tot stand zal ko men. omdat deze beslist noodzakelijk is. Het is niet geheel uitgesloten, dat het effec tief der S.A.-afdeelingen bij deze reorganisa tie zal worden vernederd, aangezien Lutze uit de S.A. een in politiek opzicht volstrekt betrouwbaar instrument wil maken. „Zal voortaan iedere S.A.-man lid moeten zijn van de nationaal-soclalistische partij?" „Ik ben van oordeel, dat het op den duur onvermijdelijk zal ziin. dat de S.A.-man, maar in de eerste plaats de S.A.-leider, partijgenoot is. Wie garant is van een wereldbeschouwing behoort zich geheel aan deze nationaal-so- cialistische beweging over te leveren." Tenslotte deelde Lutze nog mede, dat de èeredolken, nadat de naam Röbm er af is ge slepen, weer gedragen mogen worden. Buitenlandsche journa listen onder dwang. De te München vertoevende buitenlandsche journalisten mogen volgens de Tel. telefoon gesprekken naar het buitenland alleen voe ren in de Duitsche taal. Blijkbaar beschikt de censuur in Beieren niet over voldoende taal kundigen om de gesprekken in de buitenland sche taal te kunnen controleeren. Doodenlijst wordt gepubliceerd. Van officieele zijde verneemt de Berlijnsche corr. van het Alg. Handelsblad, dat de lijst van slachtoffers binnen enkele dagen gepubliceerd zal worden. Als motief voor deze late publicatie wordt opgegeven, dat een vroeger bekend ma ken van de namen der slachtoffers het onder zoek zou bemoeilijken. S.S.-mannen in burger controleeren tl de gesprekken. De Tel. verneemt uit Berlijn: Te Berlijn is het wel is waar uiterlijk volko men rustig, maar de eigenaardige berichten over de putschplannen en over de relaties der muiters met den Franschen generalen staf berichten welke overigens onmiddellijk zijn gedementeerd hebben de belangstelling dei- bevolking weer wakker geschud. Er is in de ge sprekken. welke men hier en daar hoort, een groeiende twijfel over de juistheid der officiee le verklaringen omtrent de toedracht der ge beurtenissen te constateeren. Ten einde de gesprekken van het publiek te controleeren. loopen in burger gekleede S.S.- mannen in de straten rond, die zich onopval lend in de buurt van pratende groepjes men- schen begeven, of zich in café's of restaurants onder de bezoekers mengen. Personen, die in hun gesprekken een staatsvijandigen toon aanslaan, of ongeoorloofde critiek oefenen, worden gearresteerd. In den loop van den dag zijn ook vele ge wone S.A.-mannen gearresteerd, die zich blijk baar een oordeel hadden aangematigd over 'het h. i. te scherpe optreden der S.S. tegen de leiders der S.A. Von Papen's medewerkers op vrije voeten. BERLIJN, 6 Juli. Tijdens het onderzoek naar de hoogverraderlijke revolte werden o.m. gearresteerd: Fritz Gunthur von Tschirschky en Boegendorff, Friedrich Savigny en Marga- rete von Stotzingen. Zij behoorden volgens de Tel. tot de staf van Von Papen. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat zij met de zaak niets uitstaande hadden. Hun arres tatie werd ongedaan gemaakt. Von Killinger niet betrokken bij de revolte, BERLIJN, 7 Juli (V.D.) Ter fine van on derzoek in de revolte is ook oppergroepsleider v. Killinger gearresteerd. Op bevel van den leider werd Killinger direct weer in vrijheid gesteld. Er is komen vast te staan, dat hij niets uitstaande heeft met de hoogverraderlijke re- VOlte. 1 u Von Papen naar Hindenburg. Naar United Press volgens de Tel. uit be trouwbare bron verneemt, is vice-kanselier von Papen voornemens eerstdaags een bezoek te brengen aan president von Hindenburg, die. zooals bekend, op zijn buitenverblijf te Neu- deck vertoeft. Von Papen verlangt van de regeering het bewijs, dat het optreden tegen zijn medewerkers gerechtvaardigd is. Von Pa pen voert op het oogenblik nog besprekingen met den rijkskanselier over zijn positie in het kabinet. De vice-kanselier ziet er vermoeid en overwerkt uit. Minister Schmitt economisch dictator? De tijdens de laatste kabinetszitting aan genomen wet in zake het economische leven in Duitschland is vandaag gepubliceerd. Door deze wet wordt de minister van Economische Zaken, Schmitt, practisch gesproken econo misch dictator. De wet verstrekt namelijk ver regaande volmachten aan den rijksminister ter bevordering van het bedrijfsleven. Alle door hem noodzakelijk geachte maatregelen kunnen door Schmitt worden getroffen, zelfs indien deze in strijd zijn met de bestaande wetten; hij behoeft het kabinet niet vooraf te raadplegen. Naar United Press verder verneemt, is een aantal zeer vooraanstaande personen be vreesd relaties met het buitenland te onder houden. Velen van hen hebben namelijk de uitnoodiging afgeslagen, die zij hadden ontvangen voor het bijwonen van recepties, die door leden van het corps diplomatique worden gehouden. Felle woorden in de Fransche pers. PARIJS, 6 Juli (Reuter.) De meeste Fransche bladen beperken zich er hedenmor gen toe de inmiddels formeel tegengesproken tendentieuze berichten in de Duitsche avond bladen te publiceeren, volgens welke Frank rijk op de hoogte was van het complot van von Schleicher e.a. en dit gunstig gezind was. Commentaren hierop gaven tot nu toe alleen het „Journal" en de Matin", Eerstgenoemd blad schrijft. „Een hooge functionaris in de Wilhelmstraasse heeft ge zegd, dat aangezien de Fransche pers ei niet voor was teruggedeinsd het documen' van Wickham Stead te publiceeren betreffende den bacteriologischen oorlog, dien Duitsch- and voorbereidt, de minister van Buitenland sche Zaken geen enkele reden had tegen over Frankrijk een verzoeningsgezindheid te toonen, welke dit land niet verdient." Het blad concludeert dan: „Het ging dus om re présailles. Maar al staat het Duitschland vrij naar eigen goeddunken een verklaring aan zijn onderdanen te geven over de execu ties van Roehm en von Schleicher, het heef; niet het recht beweringen te publiceeren, waarvan het weet, dat zij valsch zijn, betref fende een buitenlandsche mogendheid, waar mede het, althans officieel, vriendschappelij ke betrekkingen onderhoudt." De „Matin" geeft den volgenden commen- .ar: „Daar de gebeurtenissen in Duitschland elkaar snel opvolgen, moet men zich afvra gen, of de machthebbers in Duitschland zich ten volle bewust zijn van de gevolgen van hetgeen zij doen af laten doen. Het is zeer ze ker nooit voorgekomen, dat de geheele pers van een land een ander land zonder bewijzen er van beschuldigt, deel te hebbengenomen aan een samenzwering tegen de regeering.- Oud-minister Treviranus. t dag kreeg. In het begin van 1930 kwam er een scheiding in deze partij. Graaf Westarp vorm de den groep der Volksconservatieven, waar toe Treviranus behoorde, en de minister van landbouw Schiele keerde zich eveneens van Hugenberg af en vormde een nieuwe politieke partij. In Maart 1930 benoemde Brüning Trevira nus tot minister voor de bezette gebieden, terwijl hij na de ontruiming dezer gebieden met de functie van rijkscommissaris voor de hulpverleening aan Oost-Pruisen belast werd. Van October 193»! tot Mei 1932 was hij in het tweede kabinet Brüning minister van Verkeer. Veel opzien baarde destijds zijn rede over het Poolsch-Duitsche grensvraagstuk. In Po len verwekten zijn woorden groote veront waardiging. Een herinnering. Luitenant Scheringer, een van de drie Rijksweer-officieren, die door het Hoogge rechtshof van Leipzig eenige jaren geleden wegens hoogverraad werden veroordeeld, i: naar wij gemeld hebben, gefusilleerd. Van dit proces weet men zich nog te her- iifneren, dat Hitier verklaarde, dat „de hoof den door het stof zouden rollen, wanneer de nationaal-socialisten aan het bewind zouden komen." Faulhaber's paleis onder strenge bewaking. Het paleis van kardinaal Faulhaber, de aartsbisschop van München wordt streng door detectives bewaakt. Zij nemen iedereen, naar Reuter meldt, die het paleis binnengaat of uitkomt, nauwkeu rig op. tigheidsgehalte van de lucht buitengewoon hoog was. Daarentegen valt in het door de droogte ge teisterde gebied van Dakota en Minnesota sedert veertien dagen onafgebroken regen, die gepaard gaat met hevige stormen. De mate- rieele schade is zeer aanzienlijk. Des nachts is de temperatuur in deze streken vrij koud. Oostenrijk Liquidatie van de Chr. Soc. partij. De Christelijk-Sociale club heeft haar ver trekken in het parlementsgebouw ontruimd. Het archief is in zes gesloten kisten onder gebracht in het secretariaat van de Christe- lijk-sociale partij op den Schwarzenbergplatz Het vermogen der club is in overeenstemming met een desbetreffend besluit overhandigd aan Bondskanselier Dolfuss voor weldadige doeleinden. De liquidatie der Christelijk-Sociale partij zal thans geleidelijk plaats vinden in voort durend overleg met de regeering. De partij zal niet geheel ontbonden worden, vóór de nieuwe grondwet in 'haar geheel in werking zal zijn getreden. De 24 ,,Schützen"-compagnieën van Oost- Tirol zijn vereenigd tot een regiment van bataljons. Engeland Treviranus. Ook oud-minister Treviranus, is, naar wij reeds in een deel van onze vorige oplaag heb ben gemeld, blijkens een Reuterbericht uit Berlijn gefusilleerd. Gottfried Treviranus, die 43 jaar oud ge worden is, was tijdens den wereldoorlog com mandant van een torpedoboot. Na den oorlog heeft hij zijn militaire loopbaan prijsgege ven om aan de landbouwstudie te wijden, 't Eerst trad hij in politiek opzicht op den voor grond in 1924 toen hij als lid van de Duit- Nationale Volkspartij zitting in den Rijks- Persstemmen over de a.s. vlootconferentie. De Engelsche pers is pessimistisch gestemd in verband met het verloop der vlootbespre- kingen, die thans te Londen worden gevoerd als voorbereiding voor de conferentie van 1935. De diplomatieke medewerker van de „Daily Telegraph" wijst op de ernstige meeningsver- schillen, die bij de onderhandelingen reeds tot uiting-zijn gèkom"en. De Correspondent meldt, dat als voorlooper der Engelsch-Fransche vlootbesprekingen een Fransche mededeéiing te Londen is binnengekomen, waarin wordt ge vraagd, welke houding Engeland aanneemt ten aanzien van de vlootclausules in het Ver drag van Versailles. Parijs wil weten, of En geland geneigd is tot een herziening der vloot- clausule of meer voelt voor een herziening der overeenkomstige militaire clausule. Frankrijk ontkent, aldus deze correspondent, dat het een bewapeningswedloop wil. Het wenscht slechts een overschot boven de gezamenlijke Duitsche en Italiaansche vloten. Regeering verbiedt Duitsche bladen. De bondsraad' heeft besloten den invoer en de verspreiding van Angriff, Voelkischer Beo- bachter en Berliner Boresenzeitung in Zwitser land te verbieden. Recordh/te in het Oosten der V. s. In andere gebieden regent het. HONDERDVEERTIG DOODEN OP DEN ONAFHANKELIJKHEIDSDAG. NEW YORK. 6 Juli (V.D.) Naar thans wordt gemeld, zijn er op den Onafhankelijk heidsdag 140 dooden te betreuren. Duizenden personen liepen wonden op, alleen in New York 2500. Tengevolge van verkeersongeluk ken kwamen 57 personen om het leven. 59 ver dronken en 21 vonden door andere oorzaken den dood. Anti-semitische agitatie in het Dardanellengebied. Turksche regeering zal ingrijpen. ANKARA. 6 Juli (V.D.) Van officieele Turksche zijde wordt medegedeeld, dat de Joodsche uittocht uit het Dardanellen-gebied en andere streken van Thracie geweten moet worden aan kwaadwillige agitators, die in geen enkele relatie staan met de autoriteiten. De Minister van Binnenlandsche Zaken zal zich persoonlijk naar verschillende steden in Thra cie begeven en de verantwoordelijke daders zullen gestraft worden. Tijdens een zitting van het Turksche parle ment heeft de Minister-president verklaard, dat de uittocht der Thracische Joden een ge volg is van door de regeering gelaakte mis standen. die zij krachtig zal bestrijden. De naar Istanboel gevluchte Joden kunnen rustig naar hun woonplaatsen in Thracië terug- keeren. NEW YORK. 6 Juli (V.D.) De Oostkust van de Vereenigde Staten wordt sedert onge veer veertien dagen geteisterd door een hitte golf, die de hevigste is die men in dit gebied sinds 1901 heeft gehad. Vrijdag noteerde men te New York een recordtemperatuur van 55 graden Celsius in de zon en 36 graden Celsius in de schaduw, waarbij tegelijkertijd het voch- ZONDAG 8 JULI. HILVERSUM 1875 M. 9.00 VARA. Tuinbouwhalfuurtje door S. S. Lantinga. 9.30 Orgelspel door Joh. Jong. 10.00 VPRO. Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk te Sneek. 12.00 AVRO Filmpraatje door L. J. Jordaan. 12.30 Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 1.10 Causerie door B. W. Wierink. „Pauw" door Sam van Beek: 1.30 Voortzetting lunchconcert 2.00 Boekenhalfuurtje door Dr. P. H. Ritter Jr. 2.30 Kamermuziek door het Concertgebouw- Kamermuziek-ensemble: 3.15 Gramofoonmu- ziek; 4.C0 Arnhem's mannenkoor o.l.v. Peter Frequin; 4.20 Spelmomenten uit den voetbal wedstrijd K.F.C,Willem H, door H. Hollan der. Daarna marschmuziek; 4.45 Vaz Dias; .00 VARA Joh. Jong, orgel; 5.15 Voor de kin deren. Vraaguurtje door oom Henk; 5.45 Gra- mofoonmuziek: 6.00 Voetbal van den dag; 6.20 De Flierefluiters o.l.v. J. v. d. Horst; 7.00 Stemmen uit het proletariaat. Een diamant bewerker spreekt; 7.20 Strijkensemble met orgel o.l.v. Hugo de Groot; 8.00 Vaz Dias; 3.15 Aansluiting met het Concertgebouw te Am sterdam. Concertgebouworkest o.l.v. Eduard van Beinum. George van Renesse, piano. Ferd. Helmann, viool, Henk van Wezel, cello; 9.05 Radiojournaal; 9.20 Concert door het omroep orkest o.l.v. Nico Treep; 10.00 Luchtige muziek door Albert Sandler en zijn orkest; 10.30 Groote militaire taptoe ter gelegenheid van de Rotterdamsche week uit te voeren door de Kon. Mil. Kapel van het Regiment Grenadiers en het korps Tamboers en Pijpers van de af- deeling Mariniers. (Sergt Majoor Tamboer C. Witteveen) het geheel onder leiding van den kapitein-directeur der Kon. Mil. Kapel o 1. v. C. L. Walther Boer; 11.00 Kovacs Lajos en zijn orkest; 12.00 Tijdsein AVRO-klok en sluiting. HUIZEN 301.5 M. KRO. 8.30 Morgenwijding door Pastoor L. H. Perquin O.P. N.C.R.V. 9.30 Orgelbespeling door Han Hoogewoud; 10.00 Kerkdienst uit de Geref. kerk te Amsterdam. Voorganger Dr. J. G. Geelkerken; 11.30 Gewijde muziek door de Chr. Zangvereeniging „Looft den Heere". KRO. 12.15 Het KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud: 1.00 „De Film" door A. van Dom burg; 1.20 Orkest; 2.10 Maria van de Bra- bantsche dorpen", fragment uit „Zegen der Goedheid" van Anth. Coolen door Ko van Dijk 2.20 Het dameskoor „Davoli" o.l.v. Willem Herckenrath; 2.50 Gramofoonmuziek; 4.10 Het dameskoor „Davoli". NCRV. 5.00 Gewilde muziek door de Chr. Zangvereeniging „Zingt den Heer een nieuw lied" te Zaamslag. dir. H. Wisse Jzn.; 5.20 Kerkdienst uit de Ned. Herv. kerk te Zaam slag. Voorganger Ds. G. van Dis; 7.00 Gewijde gramofoonmuziek. KRO. 7,45 Voetbaluitslagen van de R.K.F.: 7.50 „Het Zedeliikheidsvraagstuk" door Prof. Dr. A. Steger; 8.15 Het 7e Eeuwfeest der Pa ters Franciscanen te Maastricht. Aansluïtine met het Stadspark te Maastricht. Concert door het Stedelijk Orkest van Maastricht. 9.2n De KRO-boys o.l.v. Plet Lustenhouwer; 9.00 Vaz Dias: 9.05 Voordracht door A. Verheven. „De Hel van Heintje Pek" van Pater E. Flee- rackers S.J.; 10.15 Vaz Dias; 10.05 Gramofoon- ONZE DA GEL1JKSCHE KINDER VER TELLING. Na veel vragen kwamen de bengels eindelijk in Edam. „Zijn jullie niet moe," vroeg Ben, „dan kunnen we best van Edam naar Volendam tippelen",- en dat vonden ze „reuze fijn". Ze bekeken de zware ijzeren booten met de vischnetten er in en kwamen na een flinke wandeling op het mooiste gedeelte van Nederland. „Wat een leuke pakjes hebben de menschen hier aan," zei Sietske en hij spoorde Ben aan enkele schetsjes te maken. „Gaat er nog een boot naar Marken?" vroeg Ben toen hij klaar was en een boer wees hem een botter aan, die hun wel brengen zou. „Het bevalt me hier wel," zei Sietske, vreeselijk deftig, want hij meende een paar Amerikanen in de boot te_ hebben ontdekt. muziek; 10.20 de KRO.-boys o.l.v. Piet Lusten houwer; 10.40 Epiloog door het klein koor o.l.v. Jos. Pickkers. LUXEMBURG 1304 M. 12.30 Engelsche dag. Gevarierd graroofoon- platenconcert; 1.00 Dansmuziek; 5.00 Concert. 8.00 Concert van lichte muziek; 900 Sympho- nieconcert (gr. pl.) 9.45 Gevarieerd gramo- foonplatenprogramma; 10.30 Dansmuziek; 11.00 Pianorecital door Alexandre Zakin. BRUSSEL 484 M. 1.30 Het omroeporkest o.l.v Franz André; 7.30 Gewijde muziek; 8.20 Gramofoonmuziek; 10.40 Het Chass Remue-orkest. BRUSSEL 322 M. 12.15 Populair concert o.l.v. Franz André. I.30 Max Alexys* orkest; 8.20 Populair con cert o.l.v. Karei Walpot; 10.30 Het Chass Re mue-orkest. KALUNDBORG 1201 M. 12.20 Carl Rydahl's instrumentaal ensem ble; 4.20 Openluchtconcert o.l.v. Egisto Tango, 9.30 Het omroepstrijkorkest o.l.v. Fritz Mahler II.10 Teddy Petersen's dansorkest uit rest. „Wivex". BERLIJN 357 M. 2.35 Charles Kullmann. tenor, zingt, dans orkest; 6.20 Vroolijk programma; 6.50 Kamer muziek: 8.20 Orkestconcert o.l.v. Camillo Hil- debrand. HAMBURG 332 M. 12.30 Populair concert o.l.v. Gerhard Maas; 3.20 Het omroepkoor o.l.v. Gerhard Gregor; 8.20 Gevarieerd progTamma; 10.50 Marcel Wittrisch zingt (gr. platen). PARIJS (Poste Parisien) 313 M. 9.15 Avant-garde dansavond o.l.v. Jean Lau- rant, 10.15 Gramofoonmuziek. PARIJS (Radio) 1643 M. KONINGSTR.27, TELEF00N1460Ö Officieel PHILIPS REPARATEUR MAANDAG 9 JULI HILVERSUM, 1875 IVL VARA. 8.Gramofoonmuziek. 9.De No tenkrakers o. 1. v. Daaf Wins. VPRO. 10.— Morgenwijding. VARA. 10.15 „Het Einde" (Lode Zielens) Voordracht door Hetty Beck. 10.35 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins. 11.Gramo foonmuziek. 11.20 „Zeg het met bloemen" Een novelle door Franz Xaver Kappus. vertaald en voor te dragen door Hetty Beck. 11.40 De No tenkrakers o. 1. v. Daaf Wins. 12.Klein- Vara-ensemble o. 1- v. Frits Bakels. 12.30 Gra mofoonmuziek. 1.30 Klein-Vara-ensemble o. 1. v. Fritz Bakels. 2.— Gramofoonmuziek. 2 30 Voor de vrouwen. Onderwerp: A. M Ernst: „Kleine huisdieren". 3.Cellorecital door Ko Arneveldt. 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Over schakelen naar den zender Kootwijk. 4.— Gramofoonmuziek. 4.30 Na schooltijd. Rolien Numan vertelt. 5.De Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst. 5.45 „De Krokodil", een fragment uit „Schkid", de republiek der va gebonden. 6.Orgelspel door Cor Steijn. 6 30 Het muzikaal babbeltje door Piet Tiggers. 7. Neerlands natuur III. 7.20 Composities van James Simon. 8. Vaz Dias, 8.15 Vara-Orkest o 1. v. Hugo de Groot. 9.— „De elfde' Een schets van Henri Barbusse, voor te dragen door Frans Nienhuijs. 9.20 Vara-Orkest o. 1. v. Hugo de Groot. 10.Vaz Dias. 10.15 Strijk ensemble met orgel o. 1- v. Hugo de Groot. 11. Gramofoonmuziek. 12.Sluiting. HUIZEN, 301,5 M. NCRV. 8.— Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert (Gramofoonmuziek). 10.30 Morgendienst door Ds. W. J. van Lokhorst. 11.— Lezen van Chr. Lectuur „Genoveva", na- vertéld door K. ten Beeke. 11.30 Gramofoon muziek. 12.Politieberichten. 12.15 Gramo foonmuziek.. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche kerk te Amsterdam. 2.Gramofoonmuziek. 2.35 „Beantwoorden van vragen over kamerplanten" door A. J. Her wig. 3.15 Gramofoonplaten halfuurtje 3.45 Verzorging zender. 4.— Bijbellezing door Dr. J. Thijs. 5.Concert door het N. C. R. V.- Strijkorkest o. 1. v. Piet van der Hurk. 6.30 Vragenuurtje. 6.58 Overschakeling op den ver sterkten zender. 7.Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek of een greep uit het Dagelijksch Gebeuren. 7-30 Vragenuurtje. 8.— Het NCRV. Klein-Orkest o. I. v. Piet van der Hurk. 9.— Z. Exc. Dr- A. A. L. Rutgers, oud-gouverneur van Suriname. „Het Surinaamsche Probleem". 9.30 Vas Dias. 9 40 Orgelconcert uit de Groote Kerk te Arn hem, door C. de Wolf. 1045 Gramofoonmuziek II.30 Sluiting. LUXEMBURG. 1304 M. 7.Italiaansche avond. Pianorecital. 8-20 Gevarieerd Italiaansch concert door het Om roeporkest o. 1. v. Henri Pensis. 8.40 Vervolg Italiaansch concert. 9.20 Gevarieerd concert door het omroeporkest o. 1. v. Henri Pensis. 9.45 Moderne muziek 10.15 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 1.30 Gramofoonmuziek. 5.15 Max Alexys' orkest. 6.35 Concert door het „Quatuor beige clavier". 9-05 Concert uit Vichy. BRUSSEL 322 M. 12.17 Tweede en vierde bedrijf van „Othel lo", Verdi. 5.15 Het omroeporkeset. 6.50 Gra mofoonmuziek. 10.30 Gramofoonmuziek dans- platen). KALUNDBORG 1261 M. 12.20 Arnold Nielsen's ensemble. 3 30 Piano recital door Palle Andersen. 3.50 Louis Preil's instrumentaal ensemble. 8.20 Richard Johan- sen's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 4.20 Het omroepkleinorkest o. 1. v. Willy Steiner. 6.50 Solistenconcert. HAMBURG 332 M. 2.35 Vroolijke muziek. 7.20 Het Stettiner Concertorkest o. 1. v. Rudi Plato. 11.20 Het Stettiner Concertorkest o. 1. v. Rudi Plato. DAVENTRY 1500 M. 1.35 Het Western Studio Orkest o. 1. v. Frank Thomas. 2.50 Gramofoonmuziek. 9.45 Solisten programma 11.05 Het Casani Club Orkest. PARIJS, POSTE PARISIEN 313 M. 7.09 Muziek van Debussy (gr. pl.) 8,05 Gra mofoonmuziek. 8.30 Vroolijk halfuur. 10.2Q Dansmuziek (gr. pl.) PARIJS RADIO 131 M. 12.20 Het Robert Krettly-orkest. 4,50 Con cert. 8.20 Een vocaal kwartet zingt. 9.05 Sym- phonieconcert. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 5.30 Dansmuziek. 6.15 Gramofoonmuziek- 9.05 Populair concert. 10.20 Kamermuziek. ROME 421 M. 5.20 Vocaal en instrumentaal concert. 7.15 Gramofoonmuziek. 9.05 Populair concert. 10.20 Gevarieerd programma. WEENEN 507 M. 4.30 Solistenconcert. 7.50 Operafragmenten, m. m. v. solisten. 10.Orgelconcert door Vik tor Sokolowski. 10.55 Populair concert o.l.v. Josef Holzer. 12.20 Gramofoonmuziek. WARSCHAU 1345 M. 4.20 Populair concert o. 1. v. G. Gorzynski. 6.35 Gramofoonmuziek. 9.32 Het omroeporkest o- 1. v. St. Nawrot. 10.35 Dansmuziek. BEROMUNSTER, 540 M. 4.20 Het omroeporkest o. 1. v H. Neppach. 5.20 Accordeonmuziek door Albin Williman. 8.10 Walsen door het omroeporkest o. 1- v. Hermann Hofmann. 9.30 Moderne Tsjechisch^ muziek.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 9