I I VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Altona Antiochia Alberio Arendskerk Ariadne Allan Bodegraven Berengar Bennekom Britis Renown Barneveld Baarn Caribia Chr. Huygens Ceres Desio Deucalion Eurymedon Elpenor Ella Esther Maria Gera Gracefield Gaasterland Gerda Kunstmann Ganymedes Hans Broge Hilversum Helder Ioannis Vatis Irene Joh. v. Oldebarneveldt Juno (Ned.) Kreta Klipfontein Larenberg Langleeridge Margarltis Menes Machaon Myrmidon Neumark President Francqui Poel au Bras Runmarö Rina Corrado Serooskerk Sail and Stella Souh Africa Stelvio Serula Telamon Trajanus Tanimbar Tajandoen Tonis Chandris Thistleford Uckermark Visurgis Van Rensselaer Vaccares Waterland Weissesge. Windermere Zuiderkerk Zeelandia Zeeland van verm, aankomst Ned. Indië Mexico Onega Japan Kopenhagen Sikea 8 Aug. 5 Aug. 13 Juli 17 Juli Chili Buenos Aires Chili Abadan Chili Chili 30 Juli 19 Juli West Indië Ned. Indië Bourgas 13 Juli 25 Juli 15 Aug. B. Aires Midd. Zee 18 Juli Batavia Ned. Indië Sundsvall Pitea 23 Juli heden 11 Juli Ned. Indië Buenos Aires Rosario Hernösand Hamburg 17 Aug. 12 Juli Leningrad Archangel Caibarien 10 Juli Buenos Aires Danzig 4 Aug. 15 Juli Batavia Venetië 14 Juli 21 Juli West Indië Hamburg Kemi Archangel 12 Juli 15 Juli 11 Juli heden La Plata Ned. Indië Batavia Batavia Ned. Indië 15 Juli 15 Juli 10 Juli 23 Juli 25 Aug. Batoum Hamburg 13 Juli Oxelösund (v. IJm.) Rosario Japan Buenos Aires Bourgas Pt. Arthur Houston Manechter 7 Juli 19 Juli 9 Juli 15 Juli 11 Juli Alexandrië Banes (Cuba) Ned. Indië Ned. Indië Miriapol La Plata 20 Juli 9 Juli 21 Juli 1 Aug. 11 Juli Ned. Indië Leningrad West Indië Casablanca Buenos Aires Necochea Onega i" Japan Beun os Aires Leningrad 7 Aug. 31 Juli heden .-T? -- - 28. Juli 11 Juli Laatste bericht 7 Juli van Colombo. 9 Juli van Colon, pass. 9 Juli Noordkaap. 5 Juli van Yokohama, in lading. pass. J Juli Elseneur. 1 Juli van Curagao. 30 Juni van Rosario. 6 Juli van Callao. 5 Juli van Port-Said. 4 Juli v. Tallahuano. 3 Juli te Hamburg. 2 Juli van Barbados. 6 Juli van Singapore, in lading. 21 Juni van Rosario, 7 Juli van Algiers. 6 Juli van Perim. 7 Juli van Bel-awan. 2 Juli te Hernösand. 5 Juli vertrokken. 29 Juni van Macassar. 6 Juli vertrokken, in lading. 6 Juli vertrokken, in lading. in lading 5 Juli v. Noordkaap. 7 Juli vertrokken. 4 Juli van Necochea. 9 Juli vertrokken. 7 Juli van Genua. 7 Juli van Palermo. 5 Juli van St. Michaels, vertrekt 14 Juli. 5 Juli vertrokken. 3 Juli vertrokken. 6 Juni v. Mer del Plata. 7 Juli van Marseille, vertrekt 12 Juli v. Londen. 3 Juli van Colombo. 29 Juni te Batavia. 28 Juni van Stamboul. in lading. pass. 7 Juli Elseneur. in lading. 5 Juli van Colombo. 5 Juli van Bahia. pass. 8 Juli Lydd. 27 Juni vertrokken. 23 Juni vertrokken, pass. 8 Juli Lizard. 5 Juli van Smyrna. 8 Juli te Londen. 7 Juli van Belawan. 30 Juni van Batavia. 5 Juli van Gibraltar. in lading. 6. Juli van Pt. Said., in lading. 5 Juli v. Parïmaribo. 7 Juli vertrokken. 8 Juli vertrokken. 28, Juni vertrokken. i Juli vertrokken. v 9 Juli te Rotterdam. 9 Juli van Santos. 5 Juli vertrokken. IJMUIDEN AANGEKOMEN 8 Juli: Rhea m.s. Kopenhagen. Monica m.s. Londen Pluto s.s. Rouaan Vliestroom s.s. Huil Colombia m.s. West Indië Brunla s.s. Oslo Crijnssen s.s. Hamburg Merel s.s. Londen Ranöfontein s.s. Hamburg Indus s.s. Skoghall Rijnstroom s.s. Leith Aamazone s.s. Stettin Alacrity s.s. Gdynia S Juli: Saint Brandan s.s. Swansea Venus s.s. Hamburg Rhein s.s. Hamburg Irini ss.. Constantza Tiberius s-s. Lissabon Opgelegde Noorsche vloot. In de afgeloopen week is het aantal in Noor wegen opgelegde schepen met 27 tot 119 terug- geloopen; deze hebben een draagvermogen van 584.000 ton. De vermindering betreft hoofd zakelijk de middelsoort schepen, namelijk de voor houtvervoer geschikte schepen, die thans emplooi gevonden hebben. Het aantal stilligende tankbooten is van 19 tot 27 gestegen. EXAMEN RADIOTELEFONIST. Voor het certificaat als radiotelefonist zijn geslaagd: D. van Beelen, A. Cramer; A. P. van Diessen; C. A. von Hertzberg; J. Koenen; J. Krab; A. Krab en H. Brab; F. van Loosen; N. van Pel; C. T. W. Rippe; A. Stam en J. Vis ser, allen te IJmuiden. BINNENGESLEEPT. De Scheveningsche motorbotter SCH 38 is hier gisteren met machineschade binnenge sleept door den Deenschen motorkotter E 84. Het schip zal hier repareeren. LEDENVERGADERING „RIJPERE JEUGD". Maandagavond hield de Vereen. Rijpere Jeugd in de I. O. O. F.-zaal haar algemeene le denvergadering. V/as de opkomst der leden, mede tengevolge van het fraaie zomeravond- weer niet overweldigend, het bestuur heeft toch aan een belangstellende groep toehoor ders een hartelijk welkom kunnen toeroepen en uiteenzetten wat er tot den dag van van daag gebeurd is met betrekking tot de Ver- eeniging en den ontwikkelingsgang tot dus ver kunnen schetsen. Het ontwerp-statu ten werd met enkele kleine wijzigingen goedgekeurd. Daarna stond be stuursverkiezing op de agenda. Het voorloopige bestuur bleek het volle vertrouwen der verga dering te hebbn en werd in zijn geheel herko zen. Met het oog op de vele nog te verrichten werkzaamheden werden uit de vergadering nog twee leden hieraan toegevoegd, zoodat liet definitieve Bestuur thans bestaat uit de da mes Velthoven en Vijlbrief en de heeren Heij- brock, Kries, Fournier, v. d. Linden, v. d. Smis sen en Verbeek, die onder elkander de ver schillende functies zullen verdeelen. VAN DEN KETEL GEVALLEN. Bij het verrichten zijner werkzaamheden in de afdeeling centrale der papierfabriek, had de arbeider N. N. het ongeluk, een val te maken en terecht te komen ,-op het achter hoofd. Deze val veroorzaakte een gapende wonde welke aan huis van Dr. Fierstra door diens assistent werd gehcht. N. werd daarna per auto naar zijn huis ver voerd. ARBEIDSONGEVAL. Maandagmiddag j.l. geraakte de gehuwde arbeider J. P., wonende aan den Konings weg alhier werkzaam aan de papierfabriek, bekneld tusschen een ijzren staaf en 'n groot contra-gewicht eener lift, wegende ongeveer 600 kilo. Op zijn hulpgeroep schoten eenige arbeiders toe welke hem uit zijn hachelijke positie ver losten door de lift weder in benedenwaardsche richting te brengen. Spoedig werd de hulp ingeroepen van Dr. de Groot, tijdelijk assistent van Dr. Fierstra, die het na onderzoek noodig achtte, den getrof fene in een ziekenhuis te doen opnemen. Per ziekenauto van Van Gameren werd P. vervoerd naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk. BEVERWIJK VRIJ VAN STEMPELEN. Maats. Hulpbet. verzoekt ons mede te deelen dat aan de werkloozen Woensdag a.s. ter gele genheid van de begrafenis van Prins Hendrik vrijstelling van hun stempelplicht zal wor den gegeven. R. K. COöPL. TUINDERSVEREENIGING. „KENNEMERLAND". 9 Juli 1934. Spinazie per kist f 0.450.60. Sla per kist f 0.250.60. Postelein per kist f 0.100.14. Andijvie per kist f 0.250.35. Wortelen per bos f 0.03 1/20.07. Frambozen per doosje f 0.140.20. Pieterselie per bos f 0.020.04. Selderie per kist f 0.020.03. Bloemkool I per stuk f 0.070.10. Bloemkool II per stuk Tomaten per K.G. f 0.14—0,16. Aardappelen per K.G. f 3.204.80. Aardbeien per doosje f 0.080.12. Aardbeien per slof f 0.50—0.75. Komkommers per stuk f 0.020.04. Doppers per K.G. f 0.070.13. Capucijners W. per K.G. f 0.080.12. Capucijners br. per K.G, f 0.070.14. Peulen per K.G. f 0.080.16. Raspers per K.G. f 0.12—0.16. Snijboonen per K.G. f 0.340.38. Dikke boonen per K G. f 0.320.36. Sperc. b. m. dr. per K.G. f 0.350.38 Tuinboonen per K.G. f 0.02—0.07. Roode bessen per slof f 0.300.35. Zwarte Bessen per slog, f 0.450.55 Framboozen per doosje f 0.140.20. Bij de rondvraag kwamen nog enkele nut tige opmerkingen ten aanzien van werkplan nen en huisvesting naar voren, waarvan het bestuur dankbaar gebruik zal maken. Na alle aanwezigen nog eens extra aangespoord te hebben om het ledenaantal, dat thans 85 be draagt, uit te breiden, sloot de voorzitter met een woord van dank aan de aanwezigen de geslaagde vergadering. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN De volgende tschepen zijn Dinsdag 10 Juli 1934 radiotelegrafisch te bereiken via het kusr- station Scheveningen Radio. Alphacca, Alpherat, Alwaki, Baloeran, Chr. Huygens, Cottica, Dempo, Johan de Witt, Joh. v. Oldenbarnevelt, Indrapoera, Kota Tjandi, Mam. v. St. Aldegonde, Orania, Poelau Laut, Poelau Roebiah, Poelau Tello, van Rensselaer, Simon Bolivar, Veendam, Volendam, Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen via Scheveningenradio te bereiken. VERKEERSONGEVAL. Zondagavond heeft op het kruispunt Kal- verstraatZeeweg een aanrijding plaats ge had tusschen een vrachtauto, bestuurd door 't H. alhier en een 17-jarige wielrijdster uit Amsterdam, die een bezoek had gebracht aan het strand te IJmuiden. Het meisje werd gewond aan haar linker onderbeen, terwijl haar rijwiel bijna geheel werd vernield. TE VERWACHTEN TRAWLERS VOOR DE WOENSDAGMARKT. Van heden af zullen ingevolge een overeen komst met de directie van de V.E.M. in ons blad geregeld vermeld worden de namen der naar IJmuiden onderweg zijnde trawlers van deze reederij met de door deze trawlers op gegeven vangsten. Verwacht worden voor de Woensdagmarkt: s.s. Caroline IJm. 26. Vangst: 220 manden braadschelvisch, 65 manden schelvisch, 120 manden gul, 100 man den makreel, 10 manden platvisch, 120 stuks stijve kabeljauw. s.s. Alma, IJm. 44. Vangst: 90 manden braadschelvisch, 50 manden schelvisch, 135 manden gul, 45 man den platvisch, 15 manden makreel, 10 manden hake, 10 manen varia, 600 st. ijskabeljauw, 300 st. stijve kabeljauw. s.s. Gerberdina Johanna, IJm. 38. Vangst: 220 manden groote hake, 20 man den kleine hake, 50 manden makreel, 30 man den gul en leng, 50 manden varia. HEEMSKERK R.K. MIDDENSTANDSVEREENIGING. Bovengenoemde vereenigin hield een ledenvergadering in het R. K. Vereenigingsge- bouw. De voorzitter, de heer W. Meijer, heette de aanwezigen welkom, in het bijzonder den geestelijk adviseur, kapelaan Perquin. O.m. werd de crisis credietverleening aan den mid denstand besproken, welk onderwerp nog al veel stof tot bespreking gaf. Besloten werd in Augustus wederom te vergaderen en tegen dien tijd gegevens te verzamelen. ONGEVAL. Een zoontje van de wed. J. Schuyt viel van een paard en kwam op de straatsteenen te recht. De val was zoo hevig, dat het ventje bewusteloos bleef liggen en bij bakker Meyer aan de G. van Assendelftstraat binnengebracht werd. Spoedig was de jongen weer tot bewust zijn en klaagde over pijn in zijn heup, waarna hij naar zijn woning gebracht werd. Dit is in hetzelfde gezin al de vierde maal in een paar jaren dat iemand een ongeluk overkomt. VELSEN DE SCHEEPVAART. In de afgeloopen week kwamen voor de ha vens dezer gemeente aan 9 zeeschepen, waar van 2 voor de Hoogovens, n.l. 1 met erts en 1 om te laden, 3 voor de papierfabriek met hout en 4 voor IJmuiden, waarvan 1 met ijs en 2 met makreel. LETTEREN EN KUNST MUZIEK. Hef Muziekconcours te Heemstede. Door rouw in het Vorstelijk Huis werd van den marschwedstrijd elk uiterlijk vertoon af gelast. Als terrein kwam daarvoor nu in aan merking het veld waar ook de wedstrijd wordt gehouden. Ook de officieele ontvangst door het gemeentebestuur had dezen dag niet plaats zoodat op het bepaalde ur zich de korpsen opstelden en voorafgegaan door de jongens van Sint Jan, deze korpsen zich naar beste krachten gingen meten in het ordelijk en gericht marcheeren, 't behouden van het juiste tempo van 120 pas per minuut en 't bewaren van de voorgeschre ven paslengte a 75 c.M. Natuurlijk werd ook weer gelet op de muzikale weergaven van de te spelen marsch. De inzet door de Haarlem sche Jeugdfanfare „Oosterkwartier" was al bijzonder gelukkig, en het pittig marcheeren scheen een stimulans te zijn voor de andere korpsen, in dit opzicht hun beste been vóór te zetten: „Jong Excelsior", A'dam, stond nog weer een tikje hooger, totdat de Heemsteed- sche Harmonie „Eensgezindheid" de kroon op het werk kwam zetten en (dit mag ik al vast hier vermelden) winnaar werd van den extraprijs, een draagmedaille voor het korps dat dezen middag 't hoogst aantal punten zou behalen. Als curiositeit moge gelden, dat deze prijs was uitgeloofd door den voorzitter van het winnende korps. Bij het Velser korps „Voorwaarts" zoowel als bij „Crescendo" uit Assendelft werd aan de gestelde eischen niet ten volle voldaan, al liet ook de medewerking dezer korpsen niet na, luister bij te zetten aan het tooneel van den marschwedstrijd. De uitslag luidde: „Jeugdfanfare Ooster kwartier", Haarlem le prijs met 54 p., „Jong Excelsior", A'dam, le prijs met 57 p., „Voor waarts", Velsen, 2e prijs met 51 p. „Crescen do". Assendelft, 2e prijs met 48 p. „Eensge zindheid", Heemstede le prijs met 60 p. De Middagwedstrijd, Om half twee des namiddags was het weer de Haarlemsche Jeugdfanfare „Oosterkwar- tier", die het eerst het terrein betrad en den wedstrijd opende, die dezen middag die van Er vertrok in deze week geen enkel geladen den vorigen Zondag nog overtrof. Nog meer Kerklaan te Heemstede, schip van de Hoogovens. effect zou het werk van Peter Wit Jr. hebben gehad, wanneer hij niet in beide werken was overgegaan tot een plotseling versnellen van het tempo. Ook de opzet der bassen in het verplicht werk was even weifelend. Overigens was het geheel goed beheerscht van voor dracht en belooft dit korps iets goeds voor de toekomst. In dezelfde afd. kwam uit „Soli Deo" uit Warmenhuizen,: dat echter tot mijn verwondering een ander werk uitvoei-de dan aangegeven stond Het korps was de dupe ge worden van den uitgever, die iets anders zond n.l. „Souvenir de Corbeil". De weergave had geen bijzondere kwaliteiten, althans ik heb er :een herinnering van meegedragen. Dit was wel 't geval bij „Jong Excelsior" uit de hoofd stad. De dirigent p. Swager, oud-klarinettist van het Concertgebouworkest, heeft van zijn leerlingen voorbeeldige houtblazers gemaakt en daarbij 't koper mooi doen aanpassen. In hooge liggingen ook werd alles mooi gere gistreerd. Zeer fijn speelde ook „St. Grego- rlus", Duivendrecht, dat in 't verplicht werk prachtig rythme gaf, en waarbij 't klein koper glanzend tegen de mooie donkere bassen con trasteerde. „Voorwaarts", Velsen, was in 't ■ythme van den marsch uit de „Norma"-fan- tasie een beetje aan den slappen kant; de hoofdnoot werd te kort tegenover de volg- noot, al verviel men daardoor nog niet geheel tot triolen, 't Verplicht werk was in zijn ge heel genomen niet slecht. Indien „Concordia", Hoogkarspel, wat beter van stemming was geweest (de althoorns waren o m. te laag), dan zou het stellig een nog beteren indruk hebben gemaakt, al was ook het tempo naar mijn gevoelen te mat. Beter was hier „Cres cendo", Assendelft, die hetzelfde verplichte werk uitvoerde. In de afd. uitnemendheid fanfare waren het „Eensgezindheid", Egmond-binnen, en „De Verwachting", Avenhorn, voor wie Paul Gil- son's uiterst moeilijke „Carmen festivum" was opgelegd. In de snelle passages was bij beiden lang niet alles juist, terwijl het tweede korps ook slechts ten deele bevredigde in Rossini's „Tancred' -ouverture, waar de opstijgende pas sage van 't hoofdthema nog lang geen violen- klank was. Ook in de slotgroep werden de terts en zangen slechts onvolkomen gehoord. De daaropvolgende afd. uitnemendheid Har monie werd ook door twee korpsen ingenomen Vlessing's „Pastorale Suite" voldeed vooral bij „Winkel's harmonie" buitenmate; vooral deel II was voortreffelijk. De fraseering in de dee len vier en vijf, waarin hetzelfde motief wordt verwerkt, mag men liever dirigeeren naar de manier zooals de componist die aangeeft in 't laatste deel. Beide dirigenten (ook de heer Betz van „Eensgezindheid", Heemstede) hiel den zich echter angstvallig aan de partituur, Bij 't laatste korps klonk alles daarbij iets te nadrukkelijk, te automatisch, al maken wij gaarne ons compliment bij 't vrije werk voor de mooi teruggehouden begeleidingsfiguren van hout en klein koper. Minder goed slaagde de cadens voor klarinet. Winkel muntte ook in 't vrije werk uit door Lecocqs ballet „Les fantocchini". De altsolo in 4, de duidelijke polyfonie in 6 trokken zeer de aandacht. Ten slotte kwam nog in de eere-afdeeling Harmonie „Zaandam's Muziekkorps" onder S. C. Kruyt ons hoogelyk verrassen. Wagner's ouverture voor „Rienzi" was een moment van zuiver muzikaal genot. De klank die dit 55 leden tellend korps ontwikkelt is voorbeeldig. In Massenet's ..Scènes alsaciennes" kwam wel ieder onder bekoring van den weelderigen klank der hoorns, terwijl de solo-fluitist ook zeer de aandacht trok, al was in 't forte soms zijn toon eenige zwevingen te hoog. De drie pauken en de strijkbas kwamen aan den,, to taalklank zeer ten goede. Het was anderhalf uur over den vastge steld en tijd, toen de jury (die weer bestond uit de H.H. H. W. Hofmeester, Jos. de Klerk en M. C. v. d. Rovaart) den uitslag liet bekend maken, die aldus luidde; Fanfare: 4e afd.: „Jeugdfanf. Oosterkwartier" te Haarlem, le prijs 307 p. „Soli Deo", Warmen huizen. 2e prijs 277 p. 2e afd.: „St. Gregorius", Duivendrecht, le prijs 347 p. le afd.: „Concordia" Hoogkarspel, le prijs 306 p. „Crescendo", Assendelft le prijs 332 p. Afd. Uitmuntendheid: „Eensgezindheid", Egmond-Binnen, 2e prijs 282 p. „De Verwach ting", Avenhorn, 2e prijs 270 p. Werklooze voetballers. De K. N. V. B. zal hun werk verschaffen. Ook in het bestuur van den K.N.V.B. heeft het vraagstuk der werkloosheid, in het bij zonder onder de voetballers, een punt van bespreking uitgemaakt. Wij vernemen, dat deze besprekingen hebben geleid tot het ont werpen van een plan om werklooze voetbal lers te werk te stellen. Het bestuur van den K.N.V.B. heeft daartoe een voorstel uitge werkt, dat Woensdag a.s. in de financieele commissie van den bond zal worden behan deld. Het bestuur stelt voor een belangrijk bedrag uit de bondskas ter beschikking te stellen, ten einde werklooze voetballers te werk te stellen. Het ligt in de bedoeling na goedkeuring van dit voorstel door de finan cieele commissie en de bondsvergadering deze voetballers de voetbalterreinen van de aan gesloten vereenigingen in orde te laten ma ken. De te werk gestelde voetballers zullen hiervoor betaling ontvangen. RADIO-PROGRAMMA Harmonie: 3e afd.: „Jong Excelsior", Amsterdam le prijs 308 p. 2e afd.: „Voorwaarts", Velsen, 2e prijs 292 p. Afd. Uitmuntendheid: Winkers harmonie", le prijs 345 p. „Eensgezindheid", Heemstede, le prijs 319 p. Eeré-afd.: „Zaandam's Muziekkorps", le prijs 351 p. Eere-wedstrijd. De nu zeer beknotte pauze was nog maar juist verstreken, of daar traden alweer de winnaars van eerste prijzen in het veld, voor aan het jeugdkorps uit Haarlem onder Peter Wit Jr. Men moest nog een derd* nummer te zijner beschikking hebben, anders viel er in de eere-afdeelir.g niet mee te dingen. Aan dezen eisch voldeden alle acht korpsen, wat nog niet een zoo vanzelf sprekende zaak is. Wij gingen zelfs menigmaal te gast aan wat ons in dezen eere-wedstrijd'werd opgediend. Zoo voerde „Winkel's Harmonie" niet meer of minder uit dan Gluck's ouverture bij „Alceste" op een wijze die menig beroepsgezelschap ach ter zich zou laten. De jonge Haarlemmers'' dan speelden „L' aurore d'un beau jour". Hef, werd pittig ge blazen en rythmisch nauwkeurig uitgevoerd. Het middendeel was niet geheel zuiver. Jong Amsterdam speelde „Mignonette"-ouverture van J. Baumann, en zooals wel te begrijpen is: beschaafd en mooi van klank. „St. Gregorius" Duivendrecht, kwam met Vlessing's „Feest- ouverture" en voldeed daarin meer dan „Con cordia", Hoogkarspel met „Patria" van Pain- paré. 't Was lang niet altijd correct. Assen delft (Crescendo) gaf een fraaie „Marche des Eburons" van Jac. Martin, en oogstte vooral voor zijn trompetten den hoogsten lof. Met een fantasie „Le lac maudit" trad „Eensgezind heid" Heemstede in het krijt. Vele stukken waren ook aan de blazers der overige korp sen niet bekend, of de vreemde namen waren een struikelblok, dat 't onthouden moeilijk maakte. Hier kwam echter de volksetymolo gie te hulp en hoorde men, als „Le lac maudit' de eerste klanken deed hooren, van vele kan ten: „lap me dit" of minder uitdagend „lak me dit". Misschien lag er aan dit gevloekte meer een historie als van Vineta ten gronde, wat ik uit de vele en nijdige „lap me dit's" zou opmaken. Hoe 't zij. er was volle aandacht voor de Heemstedenaren, die zich dezen dag zelf overtroffen Als nog „Zaandam's Muziek korps" kwam met Ponohielli's „Danze delle ore" uit Giocohda en dit ballet, wel niet tot in de puntjes verzorgd, doch wel met veel kleur uitvoerde, was ook deze eere-wedstrijd ge ëindigd, die weer door zeer velen werd bij gewoond. Het bestuur van St Michël verzoekt ons nog te vermelden, dat den volgenden Zondag wederom ten raadhuize de officiëefle ontvangst zal plaats hebben door het Gemeentebestuur van Heemstede, en dat ook weer de marsch wedstrijd zal worden gehouden op het terrein dat daarvoor zoo uitnemend geschikt is, n.l. de WOENSDAG 11 JUILI. LUXEMBURG 1304 M. 7.Luxemburgsche avond. Populaire liede ren. 7.30 Vervolg populaire liederen. 8.20 Luxemburgsch concert door het omroeporkest o.l.v. Henri Pensïs, m.m.v. Dolorès Goeres. 8.40 Vervolg Luxemburgsch concert. 9.10 Piano recital door René Delporte. 9.30 Militaire mu ziek o.l.v. Fernand Mertens. 10.Zangrecital door Marcelle Gérar .10.30 Dansmuziek (gra- mofoonplaten) BRUSSEL 484 M. 1.30 Gramofoonmuziek. 6.50 Populair concert o.l.v. Karei Walpot, 9.20 idem 10.40 Het Chass Remue-orkest. BRUSSEL 322 M. 1.30 Max Alexys' orkest. 6.20 Gramofoonmu ziek. 6.50 Moderne Vraamsche muziek door het omroeporkest o.l.v. Franz André. 8.20 idem. 1-0.30 Populaire gramfooonmuziek. K3ALUNDBORG 1261 M. 12.20 Herald Andersen's ensemble. 3.20 Teddy Petersen's orkest. 8.20 Het omroeporkest o.l.v. Emil Reesen. 10.30 idem. 11.20 Aage Juhl Thom- sen's dansorkest. BERLIJN, 357 M. 4.20 Harmoniemuziek o.l.v. Otto Jolly. 6.50 Carl Gottlieb Reissiger-concert. 7.40 Volks liederen. 11.20 Dansmuziek. HAMBURG 332 M. 12.35 Herbert Fröhlich's kapel. 2.35 Populaire muziek (gr.pl.) 4.20 Het omroeporkest o.l.v. Gerhard Maass. 8.50 Het omroeporkest o.l.v. Erwin Bolt m.m.v. vele solisten. 11.20 Moderne kamermuziek. KEULEN 456 M. 12.20 Middagconcert door het Herbert Fröhlich's kapel. 4.20 Populair concert o.l.v. Dr. Wilhelm Buschkotter. Het groot omroep orkest o.l.v. Dr. Wilhelm Buschkotter. 10.50 Mario Iseglïo's kapel uti Café Wien te Dlis- seldorf. DAVENTRY 1500 M. 1.05 Het Western Studio Orkest o.l.v. Frank Thomas. 3.35 Het Stedelijk orkest van Bourne mouth o.l.v. Sir Dan Godfrey. 8.20 Het Radio Militair Orkest o.l.v. B. Walton O' Donnell. 10.- Het B.B.C.-orkest (afd. C.) o.l.v. Warwick Brait Het B.B.C.-orkest (afd. C.) o.l.v. Warwick Braihwai.te, ll„,20 H.et Grosvener House Dans ork&st o.l.v. Sidney Lipton. PARIJS (POSTE PARISIEN) 313 M. S 7.09 Muziek van Verdi (gr.pl.) 8.10 Gramo foonmuziek en tusschenspel. 8.35 Gramofoon muziek. PARIJS (RADIO) 1648 M. 12.30 Het Lucian Goldy-orkest. 9.05 Het om- roepsymphonie-orkest o.l.v. M. Ingaelbrecht. 10.50 Dansmuziek. MILAAN 369 M. 6.15 Gramofoonmuziek. 9.05 idem. ROME 421 M. 5.30 Kaemmruziek. 6.15 Gramofoonmuziek 9.05 „Delitto e castigo" opera van Arrigo Pe- drollo. WEENEN 507 M. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.50 Karl Lauridsen tenor zingt Noorsche liederen. 10.35 Eva Ha- drabova zingt. 11.20 Jazzmuziek door de Leo Jaritzkampel m.m.v. Gohème-kwartet. WARSCHAU 1345 M. 5.50 Pianorecital door L. Muenzer. 6.35 Gra mofoonmuziek. 8.32 Populair concert. 9.32 So-' listenconcert.. 10.35 Dansmuziek. BEROMÜNSTER 540 M. 4.20 Het omroeporkest o.l.v. Erwin Gilbert. 5.Dansen van bekende meesters. 6.05 Gritll Wenger jodelt. 9.30 Klassiek Concert door het omroeporkest o.l.v. Hermann Hofmann. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 9 Juli. Bevallen 4 Juli: A. v. d. BogaardJanssen, z.; 5 Juli: J. C. van Egmondvan Aanhout, z.; S. C. Prins—Huisman, d,; A. F. G. Miede- maKeune, z.; 6 Juni: G. TesinkWarnar, d,; H. BruijnHuisjnanz.; W. H. J. C. Klein Schiphorst—Lucas, z,; 7 Juli: B. J. Roest Titzing, d.; M. C. v. d. SplinterSpeelman, z. Overleden 6 Juli: W. Molenaar, 67 j„ Mo- lijnstraat; J. C., 2 j., z. v. J. C. Zwaneveld, Scheeperstraat. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 10 JULI Thalia Bioscoop: „Boefjes" één bier." 8.15 uur. en „Aannemen, Bioscoop de Pont: „De Gevangene van Port Zamba" en „Texas Tornado". 8 uur. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 10 JULI Concertgebouw: Piano-recital door Hugo Kander-Velden. 8.15 uur Luxor Theater: „King for a Night". 8.15 uur. Palace: Sylvia Sidney in „Jennie Gerhardt" Op het tooneel: Gilett, English excentric. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Harry Liedtke en Louise Ullrich in „Zwischen 2 Herzen". Op het tooneel: The Jewels, sensatie op rolschaatsen. 7 en 9.15 uur. él. J. KALT. Géén bioscoopvoorstellingen. WOENSDAG 11 JTJLI v7

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3