BEVERWIJK RAADSVERGADERING Voorschot voor den bouw van 34 arbeiderswoningen. B. en W. verzoeken de Kroon samenvoeging met Wijk aan Zee en Duin. Dinsdagavond, vergaderde de gemeenteraad onder voorziterschap van burgemeester Mr. K J. J. Scholtens. Afwezig was de heer K. Steyn, De voorzitter wijdde eenige woorden aan de nagedachtenis van Z. K. H. Prins Hendrik, die door een ernstige ongesteldheid werd overval len toen hij zich praepareerde voor de verga dering van het Ned. Roode Kruis, die den vol genden dag te Beverwijk zou worden gehou den. Het Gemeentebestuur zou den Prins ot dien dag in de Beverwij kscne raadszaal hebben mogen begroeten. De voorzitter eindigde met den wensch, dat de Koningin en de Prinses de kracht zouden mogen ontvangen, om dit verlies even fier te dragen, als de zware taak, die beide hooge Vrouwen op de schouders is gelegd. Vastgesteld werd een suppletoir kohier voor ie hondenbelasting, alsmede een suppletoire begrooting voor Maatschappelijk Hulpbetoon. De heer D e Br u in plaatste daarbij de op merking, dat in deze begrooting het verwijt is weerlegd, als zou spr. destijds met zijn voorstel inzake gedeeltelijke vergoeding van zieken fondspremie voor ondersteunde werkloozen. partijpolitiek hebben beoogd. Na goedkeuring van het treffen van finan- ciëele voorzieningen voor de begrooting van den dienst 1933 stelden B. en W. voor met in gang van 1935 de naj aars veemarkt te doen houden op den laatsten Zaterdag in October, zoomede het aantal paardenmarkten te be perken, van 4 op 2. Hierdoor vervallen de markten van Maart en Augustus en blijven die van Mei en Novem ber gehandhaafd. Dit voorstel werd zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van B. en W. om aan de Woningbouwvereeni- ging „De Voorzorg" een voorschot uit de ge meentekas te verleenen van ten hoogste f 92042 voor den bouw van 34 arbeiderswonin gen op een terrein aan de Deken Waarestraat, Mevr. Kern p—H aan was het niet eens met de gestelde voorwaarde, dat in de wonin gen geen kostgangers mogen worden gehouden. Spreekster vindt dit wel wat ver gezocht. De heer Visser concludeerde uit het prae- advies, dat er thans meeh perspectief is voor de woningbouwvereenigingen, dan voorheen. „Goed Wonen" heeft destijds een uitstekend plan ingediend, waartegen naar spreker's mee ning allerlei „gezochte" argumenten zijn aan gevoerd. Het verheugde spr., dat het gemeen tebestuur de hand reikt aan degenen, die de arbeiders een goede woning tegen redelijke huurprijs gunnen. De huren van de door par ticulieren gebouwde woningen zijn te hoog voor kleine beurzen. De Voorzitter antwoordde Mevr. Kemp, dat aan haar bezwaren tegemoet kan worden gekomen, door aanvulling van de bepaling met een ontheffingsmogelijkheid, Voorts merkte spr. op, dat B, en W, zich over deze voordracht zeer rijpelijk hebben beraden. Ondanks de iminder gunstige toestand hebben B. en W. toch niet geaarzeld de voordracht in te dienen, omdat B. en W. meenen daardoor mede te werken aan een woningpoli-tiek, welke blijkens de laatste uitlatingen ook de regeering zal volgen. Alleen zal moeten worden afgewacht of -dit raadsbesluit degoedkeuring,zal .verwer-,: ven'van-de regeering. De opmerkingen van den heer Visser kon devoorzitter niet geheel onderschrijven. Het voorstel van B. en W. werd zonder hoof delijke stemming aangenomen. De heer Welagen verzocht B. en W. te willen bevorderen, dat in de eerste plaats bouwvakarbeiders uit de gemeente aan den bouw dezer woningen te werk zullen worden gesteld. De Voorzitter antwoordde, dat het in de bedoeling van B. en W. ligt, daaraan aan dacht te schenken. Naar aanleiding van de vraag, in de vorige vergadering gesteld in hoeverre de in 1926 door de Woningbouwvereniging „Goed Wo nen" ingediende plannen nog voor nadere be handeling in aanmerking kunnen komen, deelde de voorzitter mede, dat dit niet wel mogelijk is. De omstandigheden hebben zich sindsdien zoo grondig gewijzigd, dat zoowel de plannen als de financieele opzet niet meer voor behandeling vatbaar zijn, De heer De Bruin herinnerde aan het verloop dezer zaak. Spr. verheugde zich in ieder geval over de mededeeling van den voorzitter, omdat nu het bestuur van „Goed Wonen" eindelijk eens weet, waar het aan toe is. De heer De Bruin vond het overigens on gehoord, dat het college „Goed Wonen" vijf jaar lang op sleeptouw heeft gehouden. Dit antwoord had bereids in 1931 ook kunnen worden gegeven. De voorzitter merkte op, dat de zaak, zooals ze in wezen daar lag, zich niet voor een praeadvies leende. Spr. had niet den indruk, dat het toenmalige college de aangelegen heid zou hebben getraineerd, waaraan wet houder Braun nog toevoegde, dat ook latei- van de zijde van „Goed Wonen" niets meer is gevraagd. Aan mej. C. Seebregts werd op haar verzoek met ingang van 1 Sept. eervol ontslag ver leend als onderwijzeres in de lichamelijke oefening. Op zijn desbetreffende vraag kreeg de heer Versteeg van den voorzitter te hoören, dat B. en W. zich met het oog op de volgende begrooting zullen beraden omtrent de voorzie- Y mogelijk zijn dit onderwijs beneden het vijfde leerjaar te verstrekken. Op verzoek van 11 leden (de wethouders uitgezonderd) zullen B. en W. aan de Kroon het verzoek richten om de samenvoeging te bevorderen van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin. Over het onderwerp werd niet gediscussieerd. B en W. deden de toezegging" onmiddellijk aan het verzoek van de 11 raadsleden gevolg te zullen geven. (Zie op een andere plaats in dit blad. Red.) Tenslotte hechtte de Raad zijn goedkeuring" aan een voorstel van B. en W., tot het aan gaan van een kasgeldleening van f 239,284,40 voor de verdere uitvoering van de haven uitbreiding. Bij de rondvraag drong de heer Eijking er op aan dat een ambtenaar zijn ambt als re serve-officier zou neerleggen, omdat het spr, ongewenscht voorkwam dat hij voor den tijd van drie weken aan den dienst wordt ont trokken. De Voorzitter wees er op, dat deze ver vulling van militaire plichten in den verlof tijd van den betrokken ambtenaar geschiedt. Een motie van den heer Visser over de ver laging der steunnormen kon niet in behan deling" komen, omdat het reglement van orde dit niet toeliet. Vervolgens deelde de voorzitter nog mede, dat hij binnenkort zal beslissen over de verzoeken van ie caféhouders betreffende het sluitingsuur. Spr. zegde overweging toe van de mogelijkheid om maatregelen te nemen tegen de ontsiering van het stadsbeeld door allerlei over de straten wapperende papieren zulks op verzoek van den heer Eijking, die daarover klaagde. De vergadering werd hierna, gesloten. VOOR HET NIEUWE BADHUIS. In de maand November zal een fancy-fair worden gehouden, waarvan de baten bestemd zullen zijn voor het bouwfonds van het Witte Kruis-badhuis. De voorbereiding berust bij een dames-com missie, die de bestuursfuncties als volgt ver deelde: Mevr. E. Brat—van Wijk, voorzitster; mevr. BoonDonker, secretaresse; mevr. San ders, tweede secretaresse; mevr. J. v. d. Ree, penningmeesteresse; mevr. Visser, tweede penningmeestersse; mevr. Visser, tweede pen ningmeesteresse en mevr. J. Matersde Ruiter Bovendien werd een eere-comité gevormd, dat als volgt is samengesteld: Mr. H. J. J. Scholtens, burgemeester van Beverwijk, eere-voorzitter; mevr. Scholtens Regout; mevr. A. A. v. Hattum—Dekker; Jkvr. BoreelGevers; mevr. Lamme—Schuit er mej. A. C. A. Sepp. Ter bespreking der planhen wordt Donder dagmiddag te half drie in het gebouw „De Harmonie" aan de Gr-oenelaan een vergadering gehouden, waar een ieder, welke met heb be oogde doel sympathiseert, welkom is. Cultures in Kennemerland. Naast groenten, aardbeien, bloemen. bloembollen en Na het gisteren in ons blad geplaatste over zicht. waarin de beteekenis van Beverwijk als marktplaats voor groenten werd behandeld, willen wij thans de aandacht schenken aan de cultures, die naast de teelt van groenten van zoo'n groote beteekenis zijn geworden. Het product, dat Beverwijk zoowel in het binnen- als in het buitenland groote bekend heid heeft bezorgd is de aardbei. Aardbeien groeien op velerlei grondsoorten, maar het is vooral de duinzandgrond, waarop de aardbei weelderig groeit en de,beste vruchten geeft; Of dit aan de kwaliteit van het grondwater moet worden toegeschreven, of aan ,den kalk- houdenden bodem is niet uit te maken, maar een feit is, dat de aardbeien van de duingron- den van prima kwaliteit zijn en uitstekend houdbaar voor export. Het is vooral de, latere soort. Jacunda ge naamd of ook wel Amazone genoemd, die voor deze grondsoorten nog niet overtroffen is. Zij wordt in deze omgeving nog in massa geteeld. De Amazone, is op den duur echter degeneratie verschijnselen gaan vertoonen, zoodat men getracht heeft nieuwe soorten ter vervanging in te voeren. Aanvankelijk scheen het alsof de soort- „Moulin Rouge" een ern stige concurrent voor de Amazone zou worden. Het bleek echter, dat de nieuwe soort bij het inpulpen niet gaaf bleef, zoodat zij voor de jamfabrieken niet geschikt was. Voor de bin- nenlandsche markt leent de „Moulin Rouge" zich echter uitstekend. Tot 1914 werd een zeer groot gedeelte van den aardbeienaanvoer ge ëxporteerd en vooral Duitschland was een groote afnemer. Na den rampzaligen oorlog is dit land echter niet meer aan de markt ver schenen. De markt is thans aangewezen op het bin nenland en op de jamfabrieken. In de fabrie ken worden de aardbeien na gewasschen t* zijn in vaten ingekuipt. Een scheikundig prae- paraat maakt dat de vruchten langen tijd voor het bederf kunnen worden gevrijwaard. Bestond voor eenige jaren de vrees, dat als gevolg van de teeltwijziging de aardbeiencul- tuur ten deele zou worden verdrongen door de bloembollen en de bloemen, in den laatsten tijd wordt de teelt van aardbeien weer uitge breid voor zoover de saneering daartoe de mo gelijkheid open laat. En nu de bloembollen. Men zou het van het aardbeienland niet verwachten, maar toch is het waar, dat de bloembollenteelt in deze omgeving bijna zoo oud is, als in de eigenlijke bloembollenstreek tusschen Haarlem en Leiden. Daarop wijst trouwens, dat de af deeling Beverwijk een der, ning in deze vacature. In geen geval zal het oudste afdeelingen is van de Alg. Vereeniging 1 voor Bloembollencultuur. Midden-Kennemer- land, waaronder wordt verstaan de streek tus schen Velsen en Alkmaar, is een natuurlijke uitlooper van de beroemde bloembollenstreek, Men treft hier dezelfde grondsoorten aan, duin-, zand- en geestgrond voor de teelt van tulpen, hyacinten en gladiolen. Op de zwaardere gronden wordt de teelt van narcissen en z.g.n. „bijgoed"' uitgeoefend. Het is ook hier weer de natuurlijke trek naar Beverwijk als centrumplaats, die de positie van de bloembollen veiling verzekerde. Ern zoo treft men in deze plaats twee bloembollen veilingen aan, namelijk het „Centrum" en de N.V. Bloembollenveiling „Beverwijk". Een be langrijk deel van de bloembollen wordt bo vendien op de beurs of op andere wijze uit de vrije hand verkocht. De teelt heeft zich in Kennemerland zeer belangrijk ontwikkeld. Als jongste cultuur vermelden wij de teelt van snijbloemen, die in groote hoeveelheden in de bloemenveiling „Centrum" aan de Ko ningstraat worden geveild. Dat ook hier een levendige handel is ont staan bewijzen de omzetcijfers, die in de laatste twee jaren tengevolge van de ont wrichte maatschappelijke omstandigheden be langrijk terugliepen. In 1931 werd aan deze veiling voor een bedrag van f 337'.343,62 aan bloemen omgezet. In het daarop volgende jaar daalde dit cijfer tot f 278.259.84 en in 1933 zelfs tot f 236.S46.21. Toch kan uit deze cijfers worden afgeleid, dat de teelt en de afzet van bloemen voor deze omgeving een belangrijke tak van bedrijf is geworden, die zeer nauw verwant is aan de reeds genoemde cultures. Intusschen illustreert een- en ander volkomen de belangrijkheid van Beverwijk als markt plaats van midden-Kennemerland. Saneering in den Bloemenhandel. Beperking van het aantal venters noodzakeilijk In het veilingsgebouw ,,'t Centrum" hielden de Bloemkweekers vereeniging „Flora" en de Bloemen- en Plantenhandelaarsvereeniging „Ons Belang" Dinsdagavond een gecombineer de openbare vergadering met als sprekers de heeren J. de Roos, voorzitter der saneerings- commissie en S. Presser, voorzitter van den Alg. Ventersbond in Nederland, beide met het onderwerp: „Is saneering van den bloemen handel noodig?" De heer T. de Vries leidde deze vergadering en heette de aanwezigen en vooral de heeren Presser, de Roos en Tim, hartelijk welkom. De heer de Roos is het een buitengewoon genoegen het saneerings-idee te mogen pro- pageeren. In Amsterdam hebben de vier organisaties op dit gebied de handen ineen geslagen en een concept opgemaakt. Waarom aldus spr. is het idee saneering zoo grif in onze besturen op genomen? Omdat de bittere - werkelijkheid het nood zakelijk heeft gemaakt dringende maatregelen te nemen opdat- de bonafide handelaren weel een behoorlijke boterham zullen gaan verdie nen, aldus spr. De directe aanleiding is de crisis geweest, want „iedereen gaat tegenwoor dig in de bloemetjes". Sommigen gemeenten geven aan werkloozen „handgeld" om een handeltje te beginnen en dat handeltje wordt dan meestal een bloemenhandel en ook gaven sommige veilingen credieten aan kleine kweekers, zoodat er op het oogenblik een on gelimiteerd aantal venters en kleine kweekers is. Dit moet beperkt worden, opdat niet allen (ben- -gronde zulleiugiaan/vDaarornjmoetrea?>(P.eifc gezamenlijke actie gevoerd worden, maar dan moeten ook allebelanghebbenden medewer ken teneinde het vak, dat door en door ziek is, weer gezond te maken. Spr. uit den wensch, dat alle aanwezigen, voor zoover zij nog geen voorstander van de saneerings-idee zijn, dit zullen worden. Vervolgen-s sprak de heer S. Presser. Sa neering, aldus spr., is gezond wanneer het -orde schept in een zaak waar wanorde heerseht. En wanorde heerseht er zeer zeker in het bloemenvak. Daarvoor zijn twee dingen noodig. Op de eerste plaats organisatie van den han del en o pde tweede plaats organisatie voor den handel. Spr. geeft vervolgens - een paar cijfers die duidelijk de t-oeneming van het aantal straat kooplieden demonstreeren. In 1914 was dit aantal "ïh Amsterdam, 1500, in 1923 3500, in 1929 7000, in 1933 8000 en op het oogenblik kunnen we dit veilig op 10.000 stellen. Op de 100 gezinnen zijn er in Am sterdam 3 winkeliers, 1 venter en 1 markt koopman in bloemen. In Rotterdam steeg het aantal venters de laabse 5 jaren van 4000 tot 10.000. Het aantal straatkooplieden in Nederland durft spreker veilig op 80.000 te stellen. In de eei-ste plaats moet men eefi behoorlijke vakorganisatie hebben, wil men aanspraak maken op verbetering. Daarom, aldus spr. moet men, niet bang zijn, om een paar centen in de week te betalen, als men daardoor zijn eigen bestaan kan redden. De belangrijkste eischexi wil men weer tot een gezond bedrijf komen, zijn dus: versterking van de vakorganisatie en afsluiting van het bedrijf. Na de pauze behandelden beide sprekers de vele ingekomen vragen. Uit de beantwoording bleek, dat in de toekomst -ieder, die het vak uitoefent, lid van de centrale moet zijn en dat kweeker en venter tegelijk niet meer mogelijk zal zijn. De heer Tim legde nogmaals den nadruk op het feit, dat iedere kweeker-venter, voorzoover hij kweeker is, zich op moet geven aan de Bloemisterij-Centrale anders krijgt hij in het volgende jaar geen teeltvergunning'. De heer T. de Vries sloot, nadat hij dank had gebracht aan de beide sprekers, deze geanimeerde ver gadering. VOETBAL. HAARL. VOETBALBOND De wedstrijd Haarlem- Amsterdam. We herinneren er aan, dat a.s. Donderdag avond half acht op het R. C. H.-terrein te Heemstede de eindstrijd van het Vierbonden- tournooi zal plaats hebben .Het gaat hier, zoo als men weet, tusschen het vertegenwoordi gend Haarlemsch en het Amsterdamsch elftal We weten natuurlijk wel, dat,er in Juli eigen lijk niet meer over voetbal behoorde gesproken of geschreven te worden, want eind Augustus beginnen we nota-bene weer aan het nieuwe seizoen, maar dit jubiieumtournooi dient toch uitgespeeld te worden. Het is daarom van de 'desbetreffende commissie goed gezien, om bovengenoemden wedstrijd in het late avond uur te laten spelen. Wanneer de wind uit de zelfde richting blijft waaien, als de laatste dagen het geval was, dan zal het verblijf op het fraaie en ruime R. C. H.-terrein zoowel voor spelers als kijkers tenslotte nog aange naam zijn. De elftallen zullen als volgt tegenover elkaar staan; HAARLEM: Doel: Michel (V.-S. V.). Achter: Krom (R. C. H.) en Haak (Storm vogels). - - Midden: R. Jongeneel (H. F. C.), De Ko ning (V. S. V.) en Vreeken (Haarlem). Vóór: Nottrot (E. D. O.), U. de Wolf (V. S. V.), Sterk (V. S. V.), Smit (Haarlem) en Paape (R. C. H.). AMSTERDAM. Doel: Oerlémans (Spartaan) Achter: Caldenhoven en Van Stokken (beiden D. W. S.). Mi d d e n-k. Muniiiks (V. V., A.)„ Wijders :(Blauw.Wit) en Huisman Ti>;rW.-..S,'). Vóór: Van Neck (A.F.C.).Slot (DW.S.I Jonas(Ö...V. V,.-O.), Brandts (V. V.A.)"' r""ën Roeg (D. E. C.). Zooals onze lezers zien, zijn er geen Ajax- spelers in dit elftal opgenomen. Wij vernemen, dat deze spelers niet beschikbaar waren, om dat de.mogelijkheid bestaat, dat Ajax nog voor het spelen van een wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland in aanmerking komt, namelijk als Willem II a.s. Zondag van K. F. C. zou winnen, want dan zijn er drie clubs, die met gelijk aantal punten eindigen en dat zijn dan Ajax, K. F. C. en Willem II. Hoe staat het met Tor gier? „Daily Mail" bericht zijn dood. LONDEN, 9 Juli (V.D.) De Berlijnsche correspondent van de „Daily Mail" heeft aan zijn blad geseind dat de Duitsche communis tische leider Torgler in zijn cel dood is ge vonden. Deze dood zou langs natuurlijken weg zijn ingetreden. Toen in Berlijn desbetreffende informaties werden ingewonnen, werd medegedeeld, dat inzake Torgler niets te vermelden viel. Goebbels spreekt het bericht tegen BERLIJN, 10 Juli (V.D.) De Duitsche mi nister voor de propaganda, dr. Goebbels, de menteert met beslistheid alle berichten, vol gens welke de vroegere communistische Rijks dagafgevaardigde Torgler niet meer in leven zou zijn. Hij bevindt zich nog steeds in de gevangenis van Tegel, waarnaar hij na zijn vrijspraak in het Rijksdagbrandproces is overgebracht. Hij is bovendien gezond. Marechaussee uit een auto beschoten. AMSTERDAM, 10 Juli. In den afgeloo- pen nacht is in de Sarphatistraat uit een auto geschoten. De marechaussee- werd niet getroffen. Het nummer werd opgenomen. De auto, welke het nummer voert, is heden in den loop van den morgen door de politie op gespoord. De eigenaar van dezen wagexi heeft evenwel niets te maken met den wagen van waar uit geschoten is. Er is dus met een valsch nummer gereden. De relletjes te Amsterdam. Hedenmorgen overal rustig, behalve in „Noord". Een foto van den zwaren boschbrand, die bij Waren in Mecklenburg, gewoed heeft. Zelfs moest assistentie van leden van de Rijksweer worden ingeroepen. AMSTERDAM, 10 Juli. In de verschillen de buurten was het in den loop van den mor gen rustig. Ook hedenmorgen was in alle wij ken de militaire machtteruggetrokken en werd door de politie deï gewoxfé. - straatdienst gedaan. Een uitzondering maakte hierop Noord, waar in de Hortensiastraat door opgeschoten jon gens de straat werd opgebroken -en waar een slagersbed-iende, die met afgewogen vleesch naar de klanten ging, werd aangevallen. De mand met vleesch werd leeggeschud, een ge deelte over de straat verspreid; een ander deel is vermoedelijk meegenomen. In dat ge deelte van d-e bloemenwijk wordt dan ook nog gepatrouilleerd. In de omgeving van de Borgerstraat, waar gisteravond, zooals wij meldden, een man neergeschoten, die bij een burenruzie een agent te lijf ging, wordt het geval nog druk besproken en geeft aanleiding tot samenscho lingen. Dé politie houdt in deze buurt een dubbel oogje in het zeil. In de Houthaven duurde hedenmorgen de staking nog voort. Er worden in den loop van den morgen besprekingen gehouden, waardoor men verwacht, dat vanmiddag het werk zal worden hervat. Duitsche Rijksdag Vrijdag bijeen. BERLIJN, 10 Juli (Reuter) De Duitsche Rijksdag is naar N. D. Z. meldt voor a.s. Vrij dag des avonds te 8 uur precies voor een zit ting bijeengeroepen. Op de agenda staat als eenig punt het aanhooren van een verklaring der Rijksregeering. ARRON D.-RECHTB AN K UITSPRAKEN Bedrieglijke bankbreuk Een bewoner van IJmuiden, die voorheen te Haarlem een slagerij heeft gedreven, waar in hij gefailleerd is" en die de opbrengst van zijn slagerij niet aan den curator had verant woord, terwijl hij voor de rechtbank had be weerd, dat hem te Amsterdam duizend gul den zou zijn ontstolen, werd veroordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf. De eisch was een jaar. De inval bij „De Tribune". Mr. Van 't Hoff Sfcolk verzoekt vrijgeving van pand en goederen. AMSTERDAM, 10 Juli. Bij de Arr. Recht bank alhier is door mr. P. van 't Hoff Stolk een request ingediend namens de N.V. Atta- lanta, waarin vrijgeving verzocht wordt van het pand en van de goederen, welke in be slag zijn genomen bij de huiszoeking in het perceel Amstel 85, waar de N.V. Attalanta en de drukkerij van het dagblad de „Tribune" is gevestigd. Binnen drie dagen zal over dit request een beschikking worden genomen. HOLLAND—AMERIKA LIJN Dreehtdijk, Vancouver n. Rotterdam 7 v. Cristobal. Nebraska, Glasgow n. Rotterdam 9 (12.34 n.m.) 50 mijl N. van Smalls. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam via Li verpool p. 9 (7.49 v.m.) Fastnet. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam 9 te Los Angeles. HALCYON LIJN Vredenburg, Lulea n. Emden p. 9 Brunsb. Stad Dordrecht 9 van Rotterdam te Bagnoli, voor Melilla. Stad Zalbbommel 19 van Simo te Schiedam. Stad Amsterdam, 10 v. Vlaardingen n. Gefle. Maasburg 10 v. Narvik te Rotterdam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisr.) 9 (5 n.m.) v. Genua. Nlj kerk, 3 van Beira naar Rotterdam. Heemskerk (uitr.) 8 van Mombassa, HOLLAND—OOST AZIë LIJN. Grootekerk (uitr.) 9 van Hongkong. Gaasterkerk iuitrgis). 8 te Port Said, JAVACHINAJAPAN LIJN. Tjibesar 9 van Macassar. Tjikembang, Manilla n. Java 8 te Hongkong. Tjibadak 8 van Shanghai te Hongkong. Tjisalak 7 van Hongkong te Shanghai. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 9 van Napels naar Savona. Ariadne 9 v. Kopenhagen n. Stettin. Hebe, 9 v. Venetië n. Triest. Mars 9 v. Cadix n. Barcelona. Oberon 9 van Amsterdam te Kopenhagen. Pluto 9 v. Malaga n. Cadix. Cottica 10 v. Amsterdam n. Paramaribo. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Zeelandia (thuisr.) 9 van Santos. Zaanland (uitr.) p. 9 Ouessant. Maasland (uitr.) 9 (7.49 v.m.) 100 mijl Z.W. van Niton. ROTTERDAMSCHE LLOYD Tapanoéli 9 (11.45 n.m.) v. Rotterdam naar Hamburg. Kota Radja (uitr.) p. 10 (2 v.m.) Finisterre. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alphacca 10 v. B. Aires te Rotterdam. SILVER—JAVA—PACIFICLLJN §a.E3M£a. J&iisouyeï „t gajSs g yaii getyi. Tosari 9 v. Vancouver te Calcutta. Silverbelle 8 van Calcutta n. Vancouver, Silverwillow 8 van Calcutta n. Vancouver. Silverbeech, Vancouver naar Calcutta 6 v. Dupont W. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND Johan de Witt (uitr.) p. 9 Gibraltar. Tabian (uitr.) 9 te Penang. Poelau Laut (uitreis) 10 te Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Agamemnon Japan n. Rotterdam 10 v. Aden. Aeneas Japan n. Londen 9 v. Marseille. Sarpedon, Japan naar Rotterdam 10 v. Sin gapore. City of Windsor, Japan n. Rotterdam 9 van Keelung. City of Hankow, Japan n. Rotterdam vertr. 11 van Havre. AANGEKOMEN 9 Juli: Stella s.s. Bourgas Trito s.s. Fowey Flandria s.s. Gothenburg Baboe s.s. Batavia Robert Saub-er s.s. Gdynia Jorna m.s. Plymouth 10 Juli: ej, ^ïereesi RunmarÖ s.s. Oxelösund Fanö s.s. Danzig VERTROKKEN 9 Juli: Mapia m.s. Noordzee Prowess m.s. Falmouth Snar s.s. Archangel Maartje m.s Padstow Vega s.s. Luebeck Saint-Erandan s.s. Rotterdam 10 Juli: Monica m.s. Stettin De Noorsche handelsvloot. Volgens de statistiek van Bureau Veritas is de Noorsche handelsvloot in het eerste half jaar met 41 schepen en een inhoud van 37.331 bruto ton teruggel-oopen. Er gingen 48 schepen met 92.069 ton uit de vaart, doch daartegenover kwamen 7 motor schepen met 54738 ton in de vaars., Op 1 Juli telde de vloot 1900 schepen (bo ven 100 ton) met totaal 3,9 millioen bruto ton inhoud, Ertsaanvoer. Het Zweedsche stoomschip Runmaro is hier met een lading erts voor de Hoogovens aange komen van Oxelösund. IJzcrvcrscheping. Het stoomschip Berenice kwam van Amster- dam bii de Hspgeygas sm fiarMj Mssï iens- men en keerde daarna naar Amsterdam terug ter completeering van de lading voor de Oostzeehavens. Eigenaardige vangst. De EngeLsche stoomtrawler George Adgell vischte bij de Hebriden een torpedo op, welke te Fleetwood aan land gebracht werd. Bij on derzoek bleek deze torpedo nog geheel gaaf te zijn, zoodat de waarde op ongeveer l'50G Pd. Sterling (d. i. ongeveer 10.000 gulden) ge schat kan worden. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 10 Juli. Bevallen 6 Juli: A. van Leersumv. d. Kooij, d.; 7 Juli: A. J. Derogeede Bruin, z,; J. de Wit—Galjaard, d.; M. P. T. Tierie—de Best, z.; G. C. Verbraeck—v. d. Pol, d„; C. van Heijs—Sernee, d.; A. H. Ragetlie—Hooij- schuur, z.; 8 Juli: A. Molenkamp—Sebrechts, z.; J. R. HoogkamerLamboo, d. Overleden 6 Juli: G. E. Witte—Verhoek, 80 j., Heerensingel; J. J. Tiggelman, 14 j., Prean- gerstraat; 7 Juli: H. N. Sweerts, 68 j„ Rijks straatweg; 8 Juli: J. M. Gros—Pruimboom, 54 j., Schoterweg; F. A. G. Stadman, 61 j„ Heerensingel; H. Westerveld—v. d. Voort, 81 j.., WeT

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2