DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDEN BEVERWIJK j SPORT EN SPEL. Jj Schip Tan Term, aankomst Laatste bericht Ned. Indië 7 Juli van Colombo. Antiochia Mexico 9 Juli van Colon. Alberio Onega 13 Juli pass. 9 Juli Noordkaap. Arendskerk Japan Ariadne Kopenhagen 17 Juli 11 Juli te Stettin. Alcinous Batavia in lading Avance hoder. 4 Juli van Leningrad. Bodegraven Chili 1 Juli van Curagao. Berengar Buenos Aires 30 Juli 30 Juni van Rosario. Bennekom Chili 6 Juli van Callao. B'ritis Renown Abadan 19 Juli 5 Juli van Port-Said. Barneveld Chili 4 Juli v. Tallahuano. Chili 3 Juli te Hamburg. Caribia West Indië 13 Juli pass. 8 Juli Azoren. Chr. Huygens Ned. Indië 25 Juli 8 Juli van Sabang. Ceres Bourgas 15 Aug. 8 Juli ie Constantza. Desio B. Aires 21 Juni van Rosario, Deucalion Midd. Zee 18 Juli pass. 9 Juli Gibraltar. Eurymedon Batavia 23 Juli 6 Juli van Perim. Elpenor Ned. Indië 7 Juli van Belawan. Ella Sundsvall heden 2 Juli te Hernösand. Esther Maria Pitea 11 Juli 5 Juli vertrokken. Eulerpe Bordeaux in lading. Fiat Tonden heden 9 Juli uitgeklaard. Gera Ned. Indië 17 Aug. 29 Juni van Macassar. Gracefield Buenos Aires 6 Juli vertrokken. Gaasterland Rosario in lading. Gerda Kunstmann Hernösand 12 Juli 6 Juli vertrokken. g Ganymedes Hamburg in lading. f Gisela Oldendorf* Hangö 13 Juli 7 Juli vertrokken. Hans Bi-oge Leningrad in lading Hilversum Archangel 10 Juli pass. 9 Juli Utsire. Helder Caibarien 7 Juli vertrokken. Midd. Zee 10 Juli te Triest. Ioannis Vatis Buenos Aireo 4 Aug. 4 Juli van Necochea. Irene Danzig 15 Juli U Juii te Kopenhagen. Joh. v. Oldebameveldt Batavia 14 Juli 9 Jul) van Algiers. Juno (Ned.) Venetië 21 Juli 7 Juli van Palermo. Kreta West Indië 12 Juli 5 Juli van St. Michaels. Klipfontein Hamburg 15 Juli vertrekt 14 Juli. Larenberg Kemi 11 Juli 5 Juli vertrokken. La Plata 15 Juli 6 Juni v. Mer del Plata. Men es Ned. Indië 15 Juli 7 Juli van Marseille. Batavia 13 Juli vertrekt 12 Juli v. Londen. Myrmidon Batavia 23 Juli 3 Juli van Colombo. Neumark Ned. Indië 25 Aug. 29 Juni te Batavia. Oberon Gdynia in lading. President Francqul Batoum 13 Juli 28 Juni van Stamboul. Poelau Bras Hamburg in lading. Ned. Indië 7 Juli van Batavia Rina Corrado Rosario in lading. Rottum Londen heden 6 Juli uitgeklaard. 7 Juli 5 Juli van Colombo. Salland Buenos Aires 19 Juli 5 Juli van Bahia. Souh Africa Pt. Arthur 15 Juli 27 Juni vertrokken. Stelvio Houston 11 Juli 23 Juni vertrokken. Telamon Alexandrië 20 Juli 5 Juli van Smyrna. Trajanus Banes (Cuba) 11 Juli 8 Juli te Londen. Tanimbar Ned. Indië 21 Juli 9 Juli van Port Said. Taj andoen Ned. Indië 1 Aug. 7 Juli van Belawan. Tonis Chandris Miriapol 11 Juli 5 Juli van Gibraltar. Thistleford La Plata in lading. Trompenberg Trangsund 15 Juli 9 Juli vertrokken. Uckermark Ned. Indië 21 Juli 6 Juli van Pt. Said. Visurgis Leningrad in lading. Van Rensselaer West Indië 22 Juli 5 Juli v. Parimaribo. Vaccares Casablanca 7 Juli vertrokken. Kopenhagen in lading. Waterland Buenos Aires 7 Aug. 8 Juli vertrokken. Weissesee Necochea 31 Juli 28 Juni vertrokken. Zulderkerk Japan 9 Juli te Rotterdam. Beun os Aires 28 Juli 9 Juli van Santos. Hoogovens Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TB UMUXDBN AANGEKOMEN 8 C HEPEN Amsterdam Oxelösund Nederl. Zweedsch Berenice Runmarö laden erts Brand in het Heerenbosch. kwaadwilligheid in het spel? Gisteravond omstreeks half zes brak brand •uit in het Heerenbosch nabij den Sparrenberg; toen de brandweer aankwam hadden bosch wachters en ander personeel den brand zoo goed als gebluscht. Er ging een oppervlakte van circa 500 M2. verloren. Hedenmorgen om streeks half tien ontstond op dezelfde plaats opnieuw brand. Ook nu weer werd de hulp van de brandweer ingeroepen en met vereen de krachten slaagde men er in het vuur, dat zich door de groote droogte snel had uitge breid meester te worden. Thans brandde een oppervlakte van 200 M2. af, zoodat in totaal 700 M2. hout verloren ging. De brandweerauto is hedenmorgen bij het manoeuvreeren door het bosch in het zand weggezakt. Slechts met veel moeite kon het zware voertuig op den weg worden geholpen. De oorzaak van den brand Is onbekend. Men is echter van meening, dat kwaadwilligheid in het spel is. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 0.75—0.64. Tongen per K.G. f 1.75—0.90. Zetschol per 50 K G f 18—7.50. Kleine schol per 50 K.G. f 187.50 Schar per 50 KG f 3.30—160. Vleet per stuk f 2 80. Kleine poor, p°r 50 K .G.f 4.801.15. Groote Schclvisc'n per 50 K.G. f 26. Middelschelvisch per 50 K.G. f 2019. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 16 —f 8.40. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 7.10—3.80. Kabeljauw per 125 K.G. f 5018.50. Gullen per 50 K.G. (groote f 7.10—4.20. Idem (kleine) f 4.301.55. Leng per stuk f 0.50—0.32. Wijting per 50 K.G. f 3.80—1.20. Makreel per 50 K.G. f 74.10. Kleinmiddel hake per 50 K.G. f 2221.50. Kleine hake per 50 K.G. f 18—17.50. BESOMMINGEN. Manden: Trawlers 330 Adelante IJM. 19 2400 430 Alma, IJM. 44 3100 520 Carolina, IJM. 26 2300 380 Gerberdina Johanna IJM. 38 4100 Loggers: K.W. 162 360 K.W. 161 K.W. 266 O 311 E. 45 E 157 Kotters: 480 500 240 730 800 BERICHT OVER THUISSTOOMENDE TRAWLERS. Voor de Donderdagmarkt is thuisstoomende S.S. Jacqueline Clasine IJM. 10, vangst 50 manden schelvisch, 200 manden braad, 100 manden gul, 35 manden makreel, 15 manden platvisch. De samenvoeging met Wijk aan Zee en Duin. Officiëel verzoek aan de Kroon. In de Dinsdagavond gehouden raadsverga dering kwam een voorstel van 11 raadsleden in behandeling (de wethouders onderteeken den ambtshalve het verzoek niet) in hoeverre het aanbeveling zou verdienen, wanneer B. en W. Ingevolge art. 184 der Gemeentewet aan de Kroon zrtuden verzoeken maatregelen te wil len nemen, strekkende tot verkrijging van een samenvoeging der gemeenten Beverwijk en Wiik aan Zee en Duin. B. en W. werden voorts verzocht daarvan voor 1 Nov. 1934 aan den Raad mededeeling te willen doen. De burgemeester antwoordde, dat B. en W. aan dit verzoek onmiddellijk gevolg zullen geven. Over het fusie vraagstuk werd niet van ge dachten gewisseld. Dit was reeds in de vroe ger gehouden, niet-officieele bijeenkomst van raadsleden geschied. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 12 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling. 34 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H. O. V. 8.15 uur. Luxor Theater: „King for a Night". 815 uur. Palace: Sylvia Sidney in „Jennie Gerhard!" Op het tooneel: Gilett, English excentric. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Harry Liedtke en Louise Ullrich in „Zwischen 2 Herzen". Op het tooneel: The Jewels, sensatie op rolschaatsen. 7 en 9.15 uur. meldt: Hoogste Ingö. Laagste Isafjord. voor dames en Heeren als slot van den sport dag gehouden. iDe ingewikkelde organisatie van dezen dag werd mogelijk door de medewerking van het gemeentebestuur, van het bureau voor licha melijke opvoeding, en van verschillende school hoofden. barometerstand 765.6 m.M. te barometerstand 751.0 m.M. te en voorspelt: Zwakken tot matigen veranderlijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk nog droog, behoudens kans op onweer. Aanvan kelijk nog warm. Thermometer Hoogste gisteren 70 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden 62 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. Temperatuur Zweminrichting V.Z.V. LiVht 74 F. Water 69 F. HOOG WATER TE IJMUIDEN Donderdag v.m. 3.26 uur; n.m. 3.53 uur. Vrijdag v.m. 4.02 uur; n.m. 4.28 uur. Zaterdag v.m. 4.38 uur; n.m. 5 uur. Reorganisatie der Oosten- rijksche regeering. Dollfuss wordt bondskanselier en neemt vier portefeuilles op zich. „Concentratie tegen staatsgevaarlijke bewegingen". VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. K.F.C.Willem II (scheidsrechter J. Mut ters). AFDEELING III. Promotie tweede klasse. Z.A.C.-NJES.C. (Sportkr.) CRICKET IN ENGELAND. DERDE TESTMATCH EEN DRAW De Australiërs zijn er Dinsdag toch wel in geslaagd de follow on te vermijden doordat de staartwickets tot algemeene verrassing nogal productief bleken te zijn. O'Reilly bleef met 30 not out. Wall scoorde nog een kostbare 18 en Chipperfield een even noodzakelijke 26 Daardoor werd het Australische totaal nog 491, waardoor Engeland weer in moest gaan. Sutcliffe en Walters speelden het Australische bowlen met verbluffend gemak en toen er 123 runs waren zonder wicketverlies sloot Wyatt maar de kans om Australië nog in een mid dag uit te gooien, was natuurlijk wel z i v gering. Dit lukte dan ook niet, De gasten speelden den tijd uit en hadden toen 66 runs voor het verlies van 1 wicket (Brown voor 0) De traditie dat het terrein op Old Traf- ford te Manchester geen zege aan een dei- partijen in testmatches brengt, is gehand haafd. tegen elkaar èn in drie partijen kwam het tot de volle vijf sets. De uitslagen waren; Heerenenkelspel Wetselaar si. Seinfeld 62. 62, 57, 60. Van Eek sl. Knottenbelt 6—4, 1—6, 8—10, 6—3, 7—5. Timmer sl. Oudes 64, 63, (30. Wheatcroft sl. van Olst 06, 911, 62, 6—1, 9—7. Mr. van der Feen sl. Mi-, Feith 63, 38, 6—2. 4—6. 9—7. Von Metaxa sl. Mr. Marinkelle 62, 64, 63. Dr. Kleinschroth sl. Mr. Shy 7—5. 6—2, 6—2. Leembruggen sl. de Quant 61, 62, 60. De Stefani sl. Scheurleer 64, 61, 64. Damesenkelspel Mej. A. Kerckhoff sl. mej. Groters 63. 62. Mej. van Lindonk sl. Mej. de Jong 62, 61. WEENEN, (Reuter en V.D.) Bondskanse lier Dollfuss heeft namens de geheele regee ring aan bondspresident Miklas ontslag van het kabinet aangeboden. De bondspresident heeft daarop Dollfuss opgedragen voorstellen te doen voor de samenstelling van een nieu we regeering. De Bondskanselier zal thans de volgende ministerlijst voorleggen: leider der regeering, Bondskanselier, buitenl. zaken, veiligheid, landbouw en defensie: Dollfuss. Vice-kanse- lier: Starhemberg, Onderwijs: Schnuschnigg. Soc. zaken: Neustadter Stttrmer. Financiën Buresch. Handel: Stöckinger. Justitie Berger- Waldengech. Staassecretaris voor veiligheid Karwinsky; staatssecretaris voor buitenlandsche zaken Ir. Fauschitz Voor de aangelegenheden van bin- nenlandsche bestuur zal een bondsminister worden voorgesteld. Voor de landsverdediging zal, in plaats van minister Schouburg Harten- stein, die uit persoonlijke motieven heeft verzocht niet opnieuw te worden benoemd, een staatssecretaris worden benoemd. Evenzoo zal voor den landbouw een staatssecretaris worden benoemd. Bondskanselier Dollfuss is tot de reorgani satie van het kabinet overgegaan, om op deze wijze een concentratie der portefeuilles, die toetrekking hebben op de handhaving van orde en rust, te bewerken en zoo de laatste resten van staatsgevaarlijke bewegingen te verwij deren. Onverwijld zal een reeks maatregelen worden uitgevoerd, die in het bijzonder betrek king hebben op uitbreiding van de wetten en voorschriften, geldende voor dynamietaan- slagen. Op het bezit van dynamiet wordt de dood straf gesteld, indien niet binnen zeer korten termijn, waarin de onbevoegde bezitter niet met straf wordt bedreigd, de voorhanden zijn de ontplofbare stoffen volledig worden uitge leverd. Het gewicht van het besluit van den minis terraad wordt geaccentueerd door het benoe men van een algemeenen staatscommissaris voor buitenlandsche veiligheidsmaatregelen tot bestrijding van staatsgevaarlijke bewegin gen. waarvoor Fey benoemd is, die voorzitter wordt van een permanente commissie en een buitenlandsche staatscommissaris met bijzon dere volmachten. GYMNASTIEK DE SPORTDAG K. T. K. De organisatoren van de gymnastiek-, spel en zwemwedstrijden, die de Kenemner Turn kring a.s. Zaterdag in Haarlem zal houden, spraken oorspronkelijk van een „sportmid dag", maar de overstelpende deelneming heeft dezen doen uitdijen tot een „sportdag". De wedstrijden duren n.l onafgebroken van half twee tot half negen. Vrijwel geen enkele K.T.K.-vereeniging laat zich daarbij onbetuigd, en sommige clubs schreven zelfs zóó ruim voor allerlei wedstrij den in, dat de samenstelling van een op 1 dag te houden programma onmogelijk bleek. Daar om werden j.l. Zaterdag vóórwedstrijden ge houden, maar dit neemt niet weg, dat vele honderdtallen dames, heeren, jongens en meisjes op 14 Juli uren lang in 't touw zullen zijn. Oorspronkelijk zouden de gymnastiekwed strijden bij gunstig weer op het terrein aan de Kleverlaan worden gehouden, maar ge durende den wedstrijd optredende weerveran- deringen zouden wegens het reeds geheele ge vulde werkrooster uitstel beteekenen tot een lateren datum. Voor alle zekerheid hebben daarom de gymnastiekwedstrijden plaats in drie zalen, n.l. in die van de dr. Huetschool aan het PrinsenboTwerk, van de O.L.S. aan de Wouwermanstraat en van de U.L.O.-school aan het Juno-plantsoen. Als jury-leden zullen daar hoofdzakelijk Amsterdamsche en Zaansche technici optre den. Voor de gymnastiekwedstrijden worden le, 2e en 3e prijzen beschikbaar gesteld bij een minimum-percentage van resp. 75, 70 en 60 van het totaal aantal punten. De vereenigingen, die ook aan de spelwed- strijden deelnemen, zijn met de gymnastiek wedstrijden deelnemen aan de beurt, zoodat reeds om half vier (de gymnastiek begint om half twee) met spel aan de Kleverlaan kan worden begonnen. Slingerbal voor jongens gaat dadelijk in eindstrijd; de overige beslissingen moeten worden voorafgegaan door een voorwedstrijd. Dit betreft slagbal jongens, slagbal, kastie, en grensbal meisjes, grensbal dames en slin gerbal heeren. Voor elk spel is één prijs be schikbaar. De spelen duren voort tot 7 uur; het zwem men voor adspiranten heeft aan de Kleverlaan van 5 tot 6 uur plaats, zoodanig, dat de zwem mers (sters) op dat uur vrij zijn van spel. yan 7.30—8.30 worden de zwemwedstrijden WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. Zevende étappe. Uit Grenoble: De zevende étappe leidde Dinsdag van Aix les Bains naar Grenoble, een afstand van ruim 229 K.M. Naar men weet lig gen op dit traject twee zware toppen, n.l. de Galibier, een hoogte van 2658 Meter, en de Col du Lautaret, een hoogte van 2075 Meter. De route leidde van Aix les Bains naar Aiguebelle en van daar naar St. Jean de Maurienne. Van dit plaatsje uit begon een zeer sterke stijgin; n.l. van 712 Meter hoogte via de Telegraohe- pas (1350 Meter) naar de Galibier op 2658 M. en deze stijging moest worden volbracht in ruim 35 K.M. Tien K.M, van de Galibier ligl de Lautaret en van daar ging het in een zeer scherpe daling naar Bourg en steeds dalende verder naar Grenoble. De temperatuur was weer zeer haog. De Fransche renner Viette onderscheidde zich bijzonder in deze étappe. Reeds op de Galibier had hij een voorsprong verkregen, welke hij op de Lautaret nog vergrooten kon, Dicht op hem volgden de Spanjaard Ezquerra, de Italiaan Martano, de Spaansche klimmer Trueba en Cazzulani (Italië). Bergafwaarts ging het daarna in razende vaart. Te Grenoble wist Viette in de sprint te winnen in den tijd van 8 uur 43 min. 50 sec. Tweede aankomende was Louviot, daarop voli den Magne, Ezquerra. Molinar en Trueba. De laatste kwam met 6 sec. achterstand door de finish. Het resultaat van deze étappe was: 1. Viette tijd 8 uur 43 min. 50 sec.; 2. Lou viot. Frankrijk zelfden tijd. 3. Antonie Magne, Frankrijk zelfden tijd, 4. Ezquerra, Spanje zelf den tijd. 5. Molinar individueel zelfden tijd. Trueba. Spanje tijd 8 uur 43 min. 56 sec. In het algemeene klassement heeft Magn; nog steeds de leiding met Martano op de twee de plaats. In het 1 andenklassement staat Frankrijk een, daarop volgen Italië. Duitschland, Zwit serland. Spanje en tenslotte België die leelijk is afgezakt. Morgen wordt gereden van Grenoble naar Cap, een afstand van 102 K.M. over de Col Bayard. LAWNTENNIS GROENEND AAL-TOURNOOI Van 16 to-t en met 22 Juli zullen in het Tennispark in Groen-endaal werr de jaar-lijik- sche open tenniswedstrijden (B-tournooi) olaats hebben. De inschrijvingen sluiten op Donderdag 12 Juli bij mevrouw G. J. van He zeiWesselimk, Emmaplein 22. Wedstrijd leider is de heer J. A. Plak. De wedstrijdcommissie bestaat uit Jhr. van de Poll. voorzitter; mevrouw G. J. van HezelWesselink. secretaresse-penningmees- teresse, en F. Kramer. Het programma be staat uit: heeren enkelspel, dames enkelspel gemengd dubbelspel, heeren dubbelspel en dames dubbelspel. Lettende op de gezellige sfeer, die het vorig jaar op dit prachtige banencomolex geheerscht heeft, zal het aan tal inschrijvingen wel groot zijn. De Int. kampioenschappen te Noordwijk. Von Cramm en Cilly Aussem spelen niet. Uit Noordwijk: Nadat de dag van eergiste ren gebruikt was voor de voorronden d.w. voor de middelmatige Nederlandsche spelers werd Dinsdag een begin gemaakt met het internationale gedeelte. Uit deze voorrond, hadden zich geplaatst Mr. van der Feen, de Quant, Tonjer, Imhoff, Mr. Shy, Seinfeld, Oudes en Born. De verschillende buitenlandsche spelers, die aan dit tournooi deelnemen (von Cramm is tot zijn spijt verhinderd, terv/ijl mej. Aussem in Londen is teruggehouden) wonnen allen hun eerste ronde. De Italiaan de Stefani speelde nog niet zijn beste spel tegen Scheurleer, doch won niette min in drie sets. dank zij het dekken van het veld en het goede plaatsen van rechter en lin kerdrive. De veteraan Kleinschroth sloeg Mr. Shy in drie sets. dank zij het goede volleei-en, dat de dubbelspeler van een twintig jaar geleden nog behouden heeft. De Oostenrijkse!)e Daviscupspeler Von Me taxa is voornamelijk een baseliner, die zi.in kracht heeft in het snellere tempo van zijn lage forehanddrive en van zijn goed plaatsen. Aan hst net bleek hij zooveel goed werk te doen. dat het ons verwondert, dat hij dit niet meer in zftn spel brengt, hoewel dit tegen Ma rinkelle niet noodig was. De Engelsche speler Wheatcroft leverde een zwaren strijd tegen Van Olst. De partij duur de niet minder dan ruim 50 games. Het ge halte stond niet op de zelfde hoogte als de lengte. Wheatcroft is een middelmatig county- jpeler, die& dank zij een gunstige loting nog wel verder zal komen. Provinciale Staten van Noord-Holland. Prins Hendrik en Jhr. Mr. D. E. van Lennep herdacht. morgen half twaalf kwamen de Pro vinciale Staten voor de eerste gewone zitting in openbare vergadering bijeen. Herdenking Prins Hendrik. Onmiddellijk na de opening sprak de Com missaris der Koningin, Jhr. Mr. Dr. A, Rdell, de navolgende rede uit ter herdenking van Prins Hendrik. ,Had ik bij de opening van uw jongste buitengewone zitting op 10 April dezes jaars den treurigen plicht te vervullen, een woord van weemoedige hulde te wijden aan de nage dachtenis van HM. de Koningin-Moecler, weinig had ik gedacht, dat ik juist drie maan den daarna geroepen zou worden tot eenzelfde droeve taak. Maar een tweede zware slag heeft in die korte spanne tijds het Koninklijk Gezin ge troffen en thans draagt het vaderland mett H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana, rouw over het verscheiden, nog in kracht des levens, van den Prins der Nederlanden. Een ziekte van slechts weinige dagen nam hem weg van de Zijnen en uit den breeden kring van bemoeiingen, waaraan hij gedurende drie en dertig jaren de vollen maat had gegeven van zijn warme belangstelling, zijn onverflauwde toewijding. Zonder een oogenblik de plaats uit het oog te verliezen, die in ons staatsbestel de Gemaal der Koningin de zijne mag noemen, heeft de ontslapene op die plaats gewoekerd met de gaven, die hem geschonken waren. Zijn een voudige en hartelijke persoonlijkheid heeft hij zonder eenige terughouding in dienst ge steld van tal van belangen in den lande, die om behartiging vroegen en die door 's Prinsen blakenden ijver en de activiteit, waartoe deze anderen aanvuurde, tot nieuwe leven werden gewekt of tot krachtiger ontwikkeling konden worden opgevoerd. Velen onzer, die persoonlijk met den overledene in aanraking zijn geweest kunnen met mij en vele anderen getuigen van de minzaamheid, waarmede de Prins daarbij een ieder, van welken rang of stand ook, tege moet trad. Een groote leegte laat het verschei den van Z.K.H. achter. Allereerst in het Ko ninklijk gezin, waaraan de Vorstelijke gemaal en de beminde vader ontviel; onze oprechte gevoelens van deelneming gaan dan ook vóór alles uit tot onze geliefde Koningin en tot de Kroonprinses. Doch niet minder in menigen kring van de ingezetenen des lands en bepaaldelijk van deze Provincie, waar de Prins ik denk in het bijzonder ook aan de eilanden zoo her haaldelijk vertoefde en in de harten van zeer velen een welverdiende plaats had veroverd. Met weemoed staren wij Hem na. 's Prinsen beeld zal niet verbleeken in de herinnering van het Nederlandsche volk, oorspronkelijk niet het zijne, maar waaraan hij van zijn eerste komst in ons midden af, zoo tallooze blijken van liefde en gehechtheid heeft ge geven en zich zoo innig had. verbonden". De leden hoorden deze rede staande aan. In memoriam Jhr. Mr. D. E. van Lennep. De President herdacht daarna het overlijden van het Statenlid Jhr. Mr. D. E. van Len nep. „Een onherstelbaar verlies", aldus spre ker, heeft voorts den engeren kring der staten van Noord-Holland getroffen, Gisterenavond bereikte mij het ontstellende bericht van het overlijden van uw medelid, Jhr. Mr. David Eliza van Lennep. Ik kan nauwelijks onder woorden brengen, welke gevoelens deze droe vige tijding in mij opriep. Sedert bijkans vijf tig jaren was ik door persoonlijke vriend schapsbetrekking aan Van Lennep verbonden en in de laatste twintig jaren was deze vriend schap versterkt en verdiept door onze ambte lijke aanrakingen, eerst tijdens zijn burge meesterschap van Heemstede, daarna gedu rende zijn langjarig lidmaatschap van De- deputeerde Staten. Ik behoef zeker in deze vergadering niet breedvoerig stil te staan bij de verdiensten, welke hij in die functie heeft aan den dag gelegd. Als weinig anderen genoot Van Lennep het vertrouwen van de Staten, een vertrouwen, dat volkomen was gerechtvaar digd. Want hij was toegerust met een zeld zaam samenstel van voortreffelijke eigenschap pen, gedegen kennis, groote bekwaamheid, een fijne geest, een hart dat warm klopte voor de belangen der provincie die hem dierbaar was, een betrouwbaarheid, die op al zijn han delingen haar stempel drukte. Niemand, die hem geen goed hart toedroeg, of die ooit' bij alle verschil van staatkundig inzicht, twij felde aan de oprechtheid van zijn dikwijls door een kosfcelijken humor gekruid woord, aan de zuiverheid van de bedoelingen, waar door al zijn daden werden beheerscht. En ook nadat hij het College verliet naar hij mij verzekerde, omdat de taak hem te zwaar begon te vallen en hij die niet ten halve wilde vervullen bleef hij in deze ver gadering de figuur van beteekenis. tot wie allen zonder onderscheid met onverdeelde sympathie en vereering opzagen. Sedert anderhalf jaar was Van Lennep lijdend, doch nog altijd zag hij hoopvol op naar herstel van zijn geschokte gezondheid en hervatting van zijn tal rijke bezigheden. Die hoop is ijdel gebleken. Hij is ontrukt aan zijn liefhebbend gezin, aan de vele bemoeiingen, waarin hij opging, aan de Provincie, waarin hij was gewonnen en getogen en voor wier welzijn hij gansch den schat van gaven en krachten, die hem sier den, inzette. Die provincie en haar vertegen woordiging in de eerste plaats, zal zijn nage dachtenis blijven eeren en hem steeds blijven gedenken als een der besten van haar inge zetenen". Ook deze rede werd staande aangehoord. Buitengewoon lid Ged. Staten. De heer Luden werd tot buitengewoon lid .in Ged. Staten herbenoemd. De overige agendapunten werden commis soriaal gemaakt. De zitting werd verdaagd tot Dinsdag 24 .Verschillende Hollandsche spelers kwamen Juli, des morgens half elf.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7