UIT HET BUITENLAND DE LUCHTROOVERS VAN HOITIKA Instructies van Goering aan de Duitsche procureurs generaal. Het recht in den nationaal-socialistischen staat. Niemand mag een onderzoek naar de jongste gebeurtenissen eischen. Ingrijpende bezuinigingen bij de Fransche post en telegrafie. Meer dan 10.000 functies opgeheven. Uniformverbod in de Belgische Kamer aangenomen. Duitschland. f Goering: „Er is slechts één rechtsopvatting, die van den Führer". Onder leiding van den minister van Justitie ür. Gürtner vond een bijeenkomst van alle Ge- neralstadtsanwalte en Oberstaatanwalte van Pruisen plaats. De Pruisische minister-presi dent Goering aldus lezen wij in de Tel. deed hier o.a. de volgende belangrijke mededee- lingen; De Führer heeft er met nadruk op gewezen, dat hij iederen aanval op en elke ondermijning van dén staat als een aanval op en een onder mijning van het nationaal-socialisme be schouwt. Daaruit blijkt voor U, als uitvoerders van het recht, de taak, dezen staat met alle middelen te verdedigen. Wij kennen niet de overdreven formule, dat alles ineen zal storten, indien het recht maar blijft bestaan. Wij 2ien het recht niet als iets primairs, doch het primaire is en blijft het volk. Eerst was het volk en het volk heeft zich het récht en den staat gegeven. Het recht is de grondslag voor het samenleven en het sa menwerken van het volk. Het recht en de wil van den Führer zijn 'één.- Het recht kan daarom door niemand als iets. vijandigs worden beschouwd. Daaruit blijkt dus, dat gij dit recht van den nationaal- sicialistischen staat met allen nadruk moet verdedigen. Ik zal in de toekomst geen vergif fenis of pardon meer doen °-?Men tyo-eno-vw ambtenaren, die in dit opzicht hun plicht niet vervullen. Ik wil thans nog over den toestand van den SOsten Juni tot den 2den Juh spreken Wat. hier gebeurd is was de bevrijding van het Duitsche volk van een vreeselijk gevaar en van een vreeselijken druk. De handelwijze van leiders van den staat in deze dagen was de hoogste verwerkelijking van het rechtsbewust zijn" van het volk en nu deze handelwijze, die op zichzelf reeds recht was, ook haar wette lijke formuleering gevonden heeft, kan nie mand meer het recht voor zich opeischen voor een of ander onderzoek naar deze actie. Niemand mag echter de zuiverheid van het gebeurde vertroebelen en uit zelfzuchtige be weegredenen tegen den wil van den Führer eigenmachtig handelen. Voorzoover buitenspo righeden zijn voorgekomen, moet gij ze zonder aanzien des persoons als misdaad beschouwen. Er kan slechts één rechtsopvatitng gelden en wel die, welke de Führer zelf heeft vastgesteld. Over de Rijksdag-zitting van hedenavond wordt nog medegedeeld dat ook Goering het woord zal voeren. -Géén tekort meer aan aardappeletn. Aan de tijdelijke aaidappelschaarschte is be- gin dezer week, volgens het D.N.B. geheel en al een einde gekomen. Door de berichten in de pers was de indruk gewekt, dat gezien de verlaging der autonome invoerrechten tot- 2.mark per 100 kilogram, een groote invoer van aardappelen gewettigd was. Deze meening is echter volkomen onjuist, aldus het persbureau. Voor de maanden April tot Juni stonden de invoerrechten krachtens de handelsverdragen vast zoodat zij niet gewijzigd konden worden. De verlaging der rechten is een gevolg van het feit, dat in Juni groote hoeveelheden aard appels waren verbruikt, zoodat groote kwan- tums uit liet buitenland in het bijzonder uit Nederland moesten worden ingevoerd. Streng onderzoek naar prijsopdrijving. Hoewel de rijksminister voor Economische £aken reeds meermalen tegen prijsverhoogin- gen gewaarschuwd heeft, zijn den laatsten tijd opnieuw klachten over het duurder worden van verschillende levensmiddelen en goederen binnengekomen. Deze gevallen worden thans grondig onderzocht, naar de Tel. verneemt, en indien inderdaad prijsverhoogingen plaats von den, zal met groote strengheid worden inge grepen. Het aantal proeven betreffende het gehalte der levensmiddelen zal per jaar op elke duizend inwoners minstens vijf bedragen, terwijl op elke tweeduizend inwoners minstens één con trole op verbruiksvoorwerpen zal plaats vin den. België, Het uniformverbod aan genomen. De Belgische Kamer heeft met 94 tegen 71 stemmen de wet aangenomen, waarbij het dragen van uniformen voor leden van poli' tieke organisaties verboden wordt.. Frankrijk. schen (Chineeschen Ooster) Spoorweg zijn naar Reuter üit Moekden meldt wegens spion- nage verbannen. Bulgarije, Massa-arrestatie van communisten. De Bulgaarsche politieke staatspolitie heeft Donderdag 52 functionarissen van de verbo den Bulgaarsche communistische partij ge arresteerd, die beschuldigd worden van deel neming aan een tegen den staat gerichte sa menzwering. Onder de gearresteerden bevin den zich verscheidene voormalige Sobranje- afgevaardigden. Zuid-Afrika. Aanzienlijke bezuiniging bij de posterijen. President Lebrun heeft een decreet onder teekend,. waarbij 10.300 functies bij de Fran sche posterijen worden opgeheven Hierdoor wordt een bezuiniging van 152 millioen francs verkregen. Voorts wordt nader gemeld, dat de verkie zingen en herstemmingen voor de algemeene raden op 7 en 14 September zijn bepaald. Mandsjoekwo. Spoorwegbeambten wegens spionnage verbannen. De stationschef van Charbin en 31 Russi- gche beambten van den Noord-Mandsjoerij- De Hitlerjeugd in Zuid-Wes- Afrika verboden. Reuter meldt uit Windhoek (-Zuid-West- Afrika) Kapitein von Losnitzer, de leider van de Hit- Ier-jeugdbeweging in Zuid-West-Afrika en de Unie van Zuid-Afrika, heeft bevel gekregen het land te verlaten. De beweging is onwettig ver klaard. Onlangs heeft de politie huiszoeking ver richt in de lokalen van de beweging en hierbij zijn documenten ontdekt, waaruit duidelijk blijkt, dat de beweging een militair karakter heeft en schadelijk is voor de openbare orde. Arisch - niet arisch. De aanvechtbaarheid van gemengde huwelijken in Duitschland. LEIPZIG, 12 Juli (V.D.) De beslissing van de civiele Kamer der Rechtbank over de aan vechtbaarheid van Arisch-Joodsche gemeng de huwelijken, bevat o.m. de volgende gezichts punten: De aanvechtbaarheid van het huwe lijk is aanwezig, wanneer een huwelijk is ge sloten tusschen twee partijen, waarvan de eene bijzondere eigenschappen van de andere niet heeft geweten. Heeft iemand bij het slui ten van een huwelijk niet geweten dat de an dere partij tot het Joodsche ras behoort, dan is dat een vergissing inzake belangrijke per soonlijke eigenschappen. De aanvechtbaarheid van Arisch-Joodsche huwelijken kan ook bestaan uit hoofde van de wet op den beroepsambtenarenstand doch. slechts binnen het door deze wet getrokken kader. De rechtbanken zijn niet bevoegd bui ten het kader der Nationaal-Socialistische wet geving de nationaal-socialistische wereldbe schouwingen te doen gelden. OOK IN FRANKRIJK BOSCHBRANDEN PARIJS, 12 Juli. (V.D.) In de buurt van Bor deaux woedt een boschbrand, welke zich nog steeds uitbreidt. Tot nu toe zijn reeds 3000 HA. pijnboomen verwoest. Tal van plaatsjes worden bedreigd. Einde der droogteperiode in Engeland. Regen in vele gebieden. LONDEN, 12 Juli (V.D.) Nadat het 14 dagen lang volkomen droog was geweest, is gisteravond te Londen eenige regen gevallen en vandaag ook. Hierdoor is een beetje op luchting ontstaan. In de meeste deelen van het land heeft het eveneens geregend, en men verwacht thans, dat deze weersomstandighe den nog wat zullen aanhouden. ALS DOLKSTEKEN IN HAAR RUG Gekweld door rheumatiek. Thans van alle pijn verlost. Een vrouw schrijft ons: „Ik werd gemar teld door pijnen, die me als een dolkmes in mijn rug staken. Vandaar straalden de pijnen uit tot aan mijn schouders, zoódat ik mijn armen niet kon op en neer bewegen van pijn. Nu en dan dacht ik, dat ik mezelf nooit meer van deze kwellingen zou kunnen bevrijden. Weken lang liep ik 's nachts maar door de ka mer zonder te kunnen slapen. Ik probeerde allerlei soorten smeersels, maar kreeg niet de minste verlichting. Toen probeerde ik het met Kruschen Salts en daarmee begon onmiddel lijk het wonderlijke resultaat, waarvan ik te genwoordig nog steeds geniet. Geen angst meer om naar bed te gaan, niet meer bang om te eten. Vroeger werd ik bijna altijd be nauwd door het eten. Het zal wel door een teveel aan maagzuur in mijn lichaam geweest zijn, maar ik kan met groote dankbaarheid zeggen, dat dit thans ook over is. Ik oogst veel succes met Kruschen Salts, wat ik nu regel matig eiken morgen neem. Het heeft me nieu we levenskracht gegeven". Mevr. E. P. Kruschen Salts spoort de inwendige orga nen aan tot krachtige werking. Urinezuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opge hoopt en de aanleiding Uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledematen worden weer normaal en U voelt zich weer gezond en lenig als voorheen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1,60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen Let op dat op het etiket op de flesch. zoo wel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv. Ingez. Med.) ENGELAND GAAT ZIJN LUCHT- VLOOT UITBREIDEN. Vijfhonderd oorlogsvliegtuigen er bij? Britsch-Noorsch visscherij- conflict. Oorlogsschepen ter bescherming der Engelsche visschersvloot? Reuter meldt uit Londen, dat Anthony Eden. Lord Privy Seal, een delegatie van visschers uit Huil heeft ontvangen, die hem mededeelde dat de inmenging der Noorsche autoriteiten in de visscherijrechten der Britsche visschers beangstigende vormen aanneemt. De Britsche treilers, die in de nabijheid der Noorsche kust visschen, zijn beducht bij het visschen in de neutrale wateren buiten de drie mijlenzone door Noorsche kanonneerbooten te worden aangehouden voor het gerecht te wor den gebracht en wegens overtreding der Noor sche visscherijbepalingen gestraft te worden, Eden deelde mede dat gedurende de laatste zes weken ernstige vert-oogen tot Oslo zijn richt. Wanneer het antwoord (dat inmiddels door de Noorsche regeering verzonden is) on bevredigend uitvalt of niet op een bepaald 'tijdstip binnenkomt, is de Engelsche regeering bereid zoo noodig -oorlogsschepen ter bescher ming der aan de Noorsche kust arbeidende Britsche visschersvaartuigen te zenden. Eden voegde er aan toe dat in elk geval het spoedig sturen van een Engelsch oorlogs schip naar de visscherij gebieden aan de Noor sche kust in het voornemen ligt. Het Noorsche antwoord. OSLO, 12,. Juli. (Reuter).., „Er is geen enkele, reden" aldus de Noorsche premier Mowih- ckel „waarom het Britsch-Noorsche meeningsversehil niet in-een vriendschappelij- ken geest zou worden bijgëlegd". Naar wordt vernomen heeft de Noorsche re geering twee antwoorden naar Londen gezon den. Zij gelooft niet dat een oplossing onover komelijke moeilijkheden hiedt. Men meent te weten dat zij 'gunstig heeft geantwoord op be paalde Britsche klachten, doch er den nadruk op heeft gelegd dat Noorwegen sedert onheuge lijke tijden altijd de grens zijner territoriale wateren op vier mijlen heeft bepaald en dat de Noorsche visschers, wier bedrijf hun brood winning is, op hun regeering rekenen voor de bescherming hunner rechten. LONDEN, 12 Juli (V.D.) Volgens berich ten in de bladen bevat- het uitbreidingspro gramma voor de Engelsche luchtvloot, dat Baldwin voor het zomer-reces aan het parle ment zal mededeelen, o.a. de volgende maat regelen: Door een vijf-jarenprogramma, dat eindigt in 1940, zal de gelijkwaardigheid van de Engel sche luchtstrijdkrachten met de Fransche luchtvloot bewerkt worden. De Engelsche luchtvloot zal ongeveer 48 tot 50 nieuwe es kaders of 50o oorlogsvliegtuigen in dienst stel len, indien het programma niet wordt beperkt door een verandering in den internationalen ontwapeningsstand. De verhooging van de Engelsche luchtvaartbegrooting zal het vol gende jaar waarschijnlijk één millioen pond sterling bedragen. Verdere verhoogingen zul len in de daarop volgende jaren plaats heb ben. Ook de luchtstrijdkrachten der Engelsche zee- vloot zullen met ongeveer 400 a 500 vliegtui gen versterkt worden. Het nauwkeurige getal is echter afhankelijk van het resultaat der vlootconferentie van het volgende jaar en van het feit of Amerika en Japan al of niet zullen toestemmen in een door Engeland ge- wenschte vermindering van de luchtstrijd krachten hunner marine. In verschillende streken van Engeland zul len ongeveer 12 tot 15 nieuwe oorlogsvlieg velden worden aangelegd, waarvan drie in het Zuiden, in het Oosten en Westen van Londen en een vierde zeer versterkt vliegveld voor bombardementsvliegtuigen in het Noord Wes ten der hoofdstad. Tegelijkertijd zal het mi nisterie van Luchtvaart een intensieve recru- teeringscarnpagne voor de versterkte lucht vloot organiseeren. Waarschijnlijk wordt ook het Engelsche landleger uitgerust met bom- bardements- en jachtvliegtuigen, waardoor het wordt in geleid in het kader van het al gemeene luchtverdedigingssysteem. .En Japan blijft niet ten achter. Tegen pensioenverlaging. Gepensionneerden der spoorwegen protesteeren. Gistermiddag is in het N.V. Huis te Utrecht een vergadering gehouden van den Bond van Gepensionneerden bij de Ned. Spoorwegen tegen de pensioenverlaging, voorgesteld door de directie der spoorwegen en de regeering. Voor deze vergadering zeide de heer Krui- zinga uit Nijmegen, dat protesten en agitatie ten dienste staan om de publieke opinie te bewerken. De heer H. J. van Braambeek hield een rede, waarin hij erop wees. dat in 1925 in een wetsbepaling uitdrukkelijk is opgenomen, dat de pensioenrechten onaantastbaar waren. Dit beginsel is trouwens in de geheele pen sioenwetgeving terug te vinden. Spr. noemde de financieele positie van het pensioenfonds niet sterk, maar de omstandigheden, waarin het fonds thans verkeert, komen geheel voor rekening van de regeering en de maatschap pij. Door de vergadering werd tenslotte een resolutie aangenomen, waarin stelling wordt genomen tegen het onrecht, dat den gepen sioneerden dreigt te worden aangedaan. Strijd tegen het lawaai. KN, A. C. organiseert een congres Propaganda-schildjes ingesteld TOKIO, 12Juli (V.D.) Zoowel het mi nisterie van marine als dat voor het leger stellen thans de begrooting op voor het vol gende jaar. Volgens de bladen wil de marine ongeveer 650 millioen yen vragen, terwijl het leger meer dan 500 millioen noodig zal hebben, met inbe grip van Mandsjoerije. Het ministerie van Marine deelt voorts mede. dat binnen het kader van het driejarenplan tot versterking van de luchtstrijdkrachten der Japansche marine orders zijn gegeven voor den bouw van 288 vliegtuigen, welke in 1937 gereed moeten zijn. De credieten voor den bouw van het luchteskader zijn reeds ter beschikking ge steld. EEN „VRIENDSCHAPPELIJKE" VOETBALWEDSTRIJD. VEELGEPLAAGD SCHEIDSRECHTER TROK ËEN REVOLVER. SVEN HEDIN WEER VRIJ? PEKING, 12 Juli. Uit Kasjgar zijn tot dusverre over het lot van de expeditie Sven He din nog slechts vage berichten ontvan gen. Volgens deze berichten heeft, naar in politieke Chineesche kringen wordt verklaard, de leider der opstandelingen, Matsjoenging zich overtuigd van de zuiver cultureele doel einden der expeditne waarop hij bevolen zou hebben de gearresteerde leden der expeditie weer op vrije voeten te stellen. Twee Chinee sche kooplieden uit Kasjgar vrienden van Matsjoenging zijn vertrokken om den gene raal zoo noodig te overtuigen van de noodza kelijkheid Sven Hedin vrij te laten. BELGRADO, 12 Juli (V.D.) Te Kragoe- jevatz heeft de voetbalclub van dien naam een wedstrijd gespeeld tegen Paratsjin, die „vriendschappelijk" werd genoemd. Het spel werd echter zeer heftig en de scheidsrechter zag zich genoodzaakt verschillende spelers van de thuisclub van het veld te sturen. Daar door werd het publiek steeds meer opgewon den en tenslotte stormde het het veld op en bedreigde den scheidsrechter. Het bleek ech ter, dat deze op dergelijke gebeurtenissen voor bereid was. Hij trok althans een revolver en dreigde ieder neer te schieten die hem durfde aanraken. De politie is hem daarna te hulp gekomen en heeft het veld doen ontruimen, waarna het bezoekende elftal onder politie- geleide naar het station werd gebracht. DUITSCHE ACTIVITEIT IN DE V. S. Amerikaansche publiciteitsagent in dienst der I. G. Farben. NEW YORK, 12 Juli (V. D.) Bij het onder zoek, dat door de parlementaire sub-commis sie is ingesteld naar deactiviteit van de nazi's en van andere vreemde elementen in de Ver. Staten, is gebleken, dat de bekende publici teitsagent, Ivy Lee, 25.000 per jaar heeft ont vangen van de I. G. Farben Industrie voor haar bewezen diensten met inbegrip van ad vies over de Duitsche herbewapening. Sedert eenigen tijd heeft de Kon. Ned. Automobiel-Club den strijd aangebonden tegen het steeds in omvang toenemende straat- lawaai. Met vreugde kan worden geconstateerd, dat blijkens de jongste wijzigingen van het Motor en Rijwielreglement de wetgever ook zijn aan dacht aan dit vraagstuk heeft gewijd door te bepalen, dat het gebruik van een geluidssignaal alleen dan kan worden toegestaan als de nood zaak daartoe dwingt, terwijl onnoodig gebruik er van strafbaar is gesteld. Zooveel staat wel vast, dat de anti-lawaai- actie in alle lagen van de Nederlandsche be volking weerklank heeft gevonden en dat men allerwege iedere poging, welke tot verminde ring van het straatlawaai zou kunnen leiden, met vreugde zal begroeten. Dat vooral ook in automobiel- en motorkringen deze actie voor meer stilte, veler belangstelling heeft is be grijpelijk. De toeneming van het lawaai op straten en wegen wordt voor een groot deel toegeschreven aan de automobilisten of mo torrijders, die men een te veelvuldig gebruik van claxon of hoorn verwijt. Daar echter in vele gevallen bij ongelukken de schuldvraag afhankelijk wordt gesteld van het feit of de bestuurder van een motorrijtuig al of niet sig nalen heeft gegeven, is het anti-lawaai-vraag- stuk voor den bestuurder van te meer belang, omdat hij eenerzijds moet trachten zich te vrijwaren voor de nadeelige gevolgen van een te gering gebruik van claxon of hoorn, maar anderzijds de plicht heeft om alles te vermij den wat het automobilisme en motorsport bij het groote publiek kan schaden. Van dit standpunt uitgaande, heeft de K. N. A. C. thans in overweging genomen om in haar anti-lawaai-campagne in de eerste plaats de beide genoemde categorieën te betrekken, die met haar van meening zijn, dat zij in dit opzicht een belangrijke en ook opvoedende taak hebben te vervullen. Een van de middelen in dezen strijd voor meer stilte is, het organiseeren van een z.g,„ anti-lawaai congres, dat zoo mogelijk nog in" het komende najaar zal worden gehouden en waarin sprekers van naam het woord zullen voeren over het onderwerp, dat de belangstel ling heeft van alle weldenkende menschen. Daarnaast echter heeft de K.NA.C.ê de be doeling al diegenen, die in het straatlawaai een beletsel zien voor de propaganda voor het automobilisme en de motorsport, nauwer in haar actie te betrekken. Zij meent dit doel te kunnen bereiken door middel van de instel ling van een speciaal schildje, waarvan de strekking zal zijn er op te wijzen, dat de eige naar daarvan een voorstander is van meer stilte op den weg. ANTI-FASCISTISCHE STRIJDBOND IN KANTON ZURICH VERBODEN. ZüRICH, 12 Juli (V.D.) Ter uitvoering van het besluit van den regeeringsraad dd. 8 Februari over het verbod van verdedigings- en aanvalsformaties van politieke partijen, heeft de politie van het kanton Zürich den anti-fascistischen strijdhond en de weer- afdeeling van het nationale front verboden. Het besluit treedt onmiddellijk in werking. HANS ALBERS VERLIEST EEN PROCES BERLIJN, 12 Juli fV.D.) Hans Albers heeft zijn proces tegen de UFA verloren. Zooals bekend, had Albers de UFA een pro ces aangedaan om 68.009 RM. zijnde het bedrag dat hij schade zou hebben geleden ten gevolge van het feit, dat de verfilming van een sce nario langer heeft geduurd, dan was aange nomen. EEN ZESLING IN ROEMENIë GEBOREN. BOEKAREST, 12 Juli (Reuter) Volgens een hier uit het dorp Loutesi ontvangen be richt heeft een vrouw daar het leven geschon ken aan een zesling. Moeder en kinderen ma ken het goed. ENGELSCH REUZEN-VLIEGTUIG OP STAPEL LONDEN. 12 Juli (VJ>.) De Blackburn vliegtuigenfabriek zal binnenkort beginnen met den bouw van een groote zes-motorige vliegboot, dié plaats zal bieden aan vijftig pas sagiers. De zes motoren zullen ieder 650 P.K. hebben ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Zoo kwam hij aan het uiterste puntje van zijn jacht velden. Behoedzaam trok hij zich aan een tak van een der knotwilgen op en zageen boot liggen, zachtjes dei nend op den golfslag van de rivier. Voetje voor voetje sloop hij nog wat nader. Geen mensch viel te bekennen. Waar kwam die boot zoo opeens vandaan? Een heele poos wachtte hij, maar toen er niemand kwam opdagen, ging hij het vaartuig natuurlijk eens van dichtbij bekijken. Wat een prachtige boot! Een motorboot, alsjeblieft. Heelemaal afgedekt en alleen achterin een plaatsje om bij den motor te zitten en de handles te be dienen. Dat wilde Pietje wel eens nader beschouwen, ZATERDAG 14 JULI. HILVERSUM 1875 M. VARA. Gramofoonmuzlek. 9.00 De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins. 10.00 VPRO Morgen wijding. 10.15 VARA Uitzending voor de ar beiders in de continubedrijven. 12.90 Eddy Walis en zijn ensemble. 12.45 Gramofoon muzlek. 1.00 Eddy Walis en zijn ensemble. I.45 Rustpoos. 2.0Ö Klein VARA ensemble o.l.v. Frits Bakels. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 klein VARA ensemble olv. Frits Bakels 3.45 Overschakeling naar Kootwijk. 4.00 Gra mofoonmuziek. 4.15 Filmkwartiertje door M. Sluyser, 4.30 Vacantie en fantasie. Schlager- spel door Jack Bess. De Fliefefluiters olv. Jan van der Horst. Esther Phiiipse, zang, Alb. de Booy, zang. 5.40 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6,00 „Faust" verkorte opera van Gounod. Het koor van de opera te'Pa rijs, met solisten en orkest, (gr. pl.) 7.00 Orgelspel door Johan Jong. 7.30 Platen van deze maand. 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8.03 Gramofoonplaten. 8.20 Vaz Dias en varia. 830 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 9.00 Liedjes bij de luit door J. Moulijn. 10.00 Or gelspel door Joh. Jong. 10.20 Vaz Dias. 10.30 VARA-orkest olv. Hugo de Groot. 11.00 Vroo- lijke gramofoonpfaatjes. 12.00 Sluiting. HUIZEN 301 M. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmu ziek. 10.30 Muziekuitzending voor fabrieken. II.00 Gramofoonmuzlek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.01 Poliiteberichten. 12.15 Onze serie Holland- sche orkesten. Lunchconcert door John Kris tel and his band. 1,00 Gramofoonmuziek. 1.15 Berichten voor Nederlandsche Postduiven- houders, Daarna vervolg concert. 1.45 Ver zorging zender. 2 00 Halfuurtje voor de rij pere jeugd door P. Fouwels. 2.30 Reportage van gebeurtenissen op het vliegveld te Soester- berg ter gelegenheid van den Nationalen Luchtvaartdag. 3.00 Kinderuurtje door mevr. Sophie NuwenhuisVan der Rijst en mevr. Corrie Marresvan der Ven. 4.0Ö Vervolg re portage van Soesterberg. 4.45 Het KRO-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Orkest 7.00 Politieberichten. 7.15 Medische causerie. 7.35 Gramofoonmuziek. 7.45 R.KF. Kwartiertje 8.00 De KR.O-Boys olv. Piet Lustenhouwer. 8.30 Vaz Dias 8.35 Bespeling van het Italiaansche volksinstrument de picolino der Dani la Ron- delle. 8.50 Iets over de KRO-vloot. 9.00 Schot- sche muziek en volkszang door Mr. and Mrs. John-Mc. Duncan. 9.15 De KRO-Boys olv. Piet Lustenhouwer 9.45 Dani la Ronlelle. 10.00 De KRO-Boys ol.v. Piet Lustenhouwer. 10.20 Schotsche volksmuziek en volkszang. 10.35 Vaz Dias. 10.40 De KRO-Boys. 11.00 Gramo foonmuziek. 12.00 Sluiting.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3