1 BEVERWIJK DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN. Heden, Zaterdagavond zullen de plaatse lijke muziekkorpsen de Beverwijksche Har moniekapel en de St. Jozef-Harmonie zich in dienst stellen van het comité, dat jaar lijks de ouden van dagen een mooi uitstapje bezorgt. Niet alleen is daarvoor de hulp noo- dig van de autobezitters, die steeds met groo- te bereidwilligheid hun wagens beschikbaar stellen, maar van de heele burgerij, die door haar gaven het comité in staat moet stellen het jaarlijksche tochtje voor de oudjes tot een waar feest te maken. Het comité heeft op dien dag heel wat „monden open te hou den" en daar komt nog bij. dat de „opa's" een sigaartje moeten hebben en de „opoe's" een fleschje eau de Cologne. Het aantal gasten is ook alweer grooter dan vorig jaar. Wij willen maar zeggen, dat van onze plaatsgenooten ruime giften worden verwacht, wanneer het legertje trouwe helpsters tijdens de straat concerten zullen coilecteeren. De reis, die ditmaal den Haagschen Die rentuin tot einddoel heeft, vangt Dinsdag middag te 1 uur aan. De opstelling van den stoet geschiedt in de Hendrik Burgerstraat. 64 personenauto's en 5 groote autobussen zijn noodig, om de 400 personen, die den tocht meemaken te kunnen vervoeren. Door be middeling van de Gebr. Duin hebben de im porteurs van de r:Fijffes"-bananen hun re clame-auto beschikbaar gesteld. Deze wagen is voorzien van een muziekinstallatie, zoodat tijdens de reis ook nog een vroolijk nummer tje kan worden gegeven. Dezelfde firma schonk een hoeveelheid bananen. De reis naar de Residentie wordt gemaakt langs de binnenwegen, over de Zilk, Noord wij kerhout enz. De oudjes zullen de dieren tuin mogen bezichtigen en kunnen zich ver volgens vermaken in de groote zaal, waar Roemer's Band, die ook ieder jaar van de partij is, voor de vroolijke stemming zal zorgen. Des avonds te half tien kan de stoet in Beverwijk worden verwacht. Vermoedelijk zullen de muziekcorpsen voor een f eestelij ken intocht zorgen. Als het weer zich nu beter wil gedragen dan vorig jaar wat goot het in Bergen wacht den ouden van dagen een blijde dag, een dag, die voor velen het licht punt blijft in een overigens somber bestaan. R.K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND" 13 Juli 1934 Spinazie per kist f 0,55f0,60 Sla per kist f 0,20f 0,60 Postelein per kist f 0,12f 0,18 Andijvie per kist f 0,35f0,40 Wortelen per bosf 0,041/2—f 0,08 Rabarber per bos f 0,02f 0.05 Asperge I Dik Wit per bos f 0,30f 0,36 Asperge II D. BI. per bos f 0,24f 0,28 Pieterselie per bos f0,02f0,03 Selderie per bos f 0,02f 0,03 Bloemkool I per stuk f 0,10f 0,1'6 Bloemkool II per stuk f 0,04f 0,06 Tomaten per K.G. f 0,13 Aardappeleen per K.G. f 3,00f 5,40 Aardbeien per doosje f0,10f 0,14 Aardbeien per slof f 0,50f 0,70 Komkommers per stuk f 0,011/2f 0,05 f Doppers per K.G. f 0,07—f 0,13 Capucijners W. per K.G. f 0,07f 0,12 Capucijners Br. per K.G. f 0,06f 0,15 Peulen per K.G. f0,08f0,l'6 Raspers per K.G. f 0,10f 0,17 Snijboonen per K.G. f0,25f 0,27 Dikke boonen per K.G. f 0,18f 0,22 Sperc. b. m. dr. per K.G. f 0,28 TUinboonen per K.G. f 0,02 1/2f 0,06 Roode bessen per slof f 0,30f 0,45 x Zwarte Bessen per slof f 0,30f 0,50 Frambozen per slof f 0,70f 0,90 Kruisbessen per slof f 0,30f 0,40 f Druiven per K.G. f 0,52—f 0,54 BURGERLIJKE STAND. 1 Getrouwd: P. G. Muller en H. E. Ledegang. J. Maenhout en T. Bos. J. J. Spanjaard en A. G. Noordermeer. Ph. M. R. Pattes en H. J. Zythen. Geboorten: C. E. WinderGroot, z. C. A. Wolterman—Duin, z. F. R. van der Bijl—Bui tenhuis, z. (wonende te Velsen). Overleden: M. Hendriks, 46 jr., gehuwd met L. Adrichem. KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer verkreeg een schilderij van omstreeks 1830, voorstellende een Notabele, vermoedelijk uit de gemeente Be verwijk; voorts reproducties van geschilderde portretten van Prins Willem I door Adriaan Key; Joost van den Vondel door Philips Ko- ninck; Johannes Utenbogaert door M. J. van Miereveld en van Herman Boerhave door Aert van Gelder. HOE RICHT IK MIJN WONING IN? Voor de leden van de afd. Beverwijk van de Ned. Vereen, van Huisvrouwen hield de ar chitect A. V. Hartogh uit Bennebroek in het gebouw de „Harmonie" een voordracht over het onderwerp „Hoe richt ik mijn huis in naar mijn levengewoonten?" In zijn inleidend betoog wees spr. er op, dat zijn causerie slechts bedoelde leiding te geven bij de inrichting, maar dat de voor naamste factor toch blijft de smaak van de vrouw des huizes, die haar eigen stempel op de inrichting van de woning moet blijven drukken. Spr. behandelde vervolgens de moderne in zichten, de nieuwe technische snufjes, die het werk van de huisvrouw vereenvoudigen. Een kwestie van plicht is z.v. het doen toe- stroomen van licht en lucht in de kamers. Ook de inrichting van de keuken werd be sproken, waarbij al evenzeer wenken werden gegeven, om onnoodig heen en weer geloop te voorkomen. De voordracht werd door de leden met groote interesse gevolgd De presi dente heeft den spreker aan het slot der bij eenkomst dank gezegd voor zijn leerzaam be toog. HET TWEEDE ZOMERCONCERT. Het programma voor het tweede zomercon- cert, dat de Beverwijksche Harmoniekapel in samenwerking met de St.-Jozef-Harmonieka pel a.s. Maandagavond op het C. H. Moensplein zal geven vermeldt de volgende nummers: Jongens Harmonie: 1. Rucphensche feestmarsch, J. R. v. d. Glas, 2. La Charmante, ouverture, Sam. Viessing. 3. L' Andalusië. fant. ouverture, Tilliard. 4. Sous la Charmille, fantaisie, Bajus. 5. L' Amabile, ouverture. Werkman. Beverwijksche Harmoniekapel: 6. Brucker Lager marsch, Krol. 7. Aus Schuberts Skizsenbuch, Urbach. 8. Rosamunde, ouverture. Schubert. 9. Les Patineur. valse. Waldteufel. 10. Marche-finale. PROPAGANDA VOOR DE WANDELSPORT „Wandelt mee met de K. W. C." Vrijdagavond werd in de bovenzaal van „Suisse"' een propaganda-vergadering gehou- d envoor de liefhebbers van de wandelsport, georganiseerd door de Kennemer Wandelclub, die eenige weken geleden een zeer geslaagde aardbeienmarsch hield. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door den heer De Vries, consul van den A. N. W. B. De voorzitter van K. W. C„ de heer D, Brand wijk hield een lezing over wandelsport en wandeltoerisme en het nut van aansluiten bij een wandelsportvereeniging. In zijn inleiding betoogde spr., dat het wandeltoerisme nog de eenigee sport is, die niet ontsierd wordt door record-jagerij enz. Het wandeltoerisme is in staat aan het volk in het algemeen groote voldoening te schenken en zij is in dit op zicht van groot nut. Het loopen geraakte op den achtergrond door de mechaniseering van het verkeer, maar thans begint de wandel sport, gesteund door het wandeltoerisme, stormenderhand ons land te veroveren. Te recht, aldus spr., want het wandelen is een belangrijke factor te achten voor den mensch. De groote deelname aan de Vierdaagsche be wijst wel, dat de beoefening van de wandel sport veld wint. Spr. toonde dit met cijfers nader aan. De groote gymnastiek- en athle- tiekorganisaties organiseeren wandeltochten, de A. N. W. B. schreef wandelingen uit en be ijverde zich verbetering en aanleg van wan delwegen te bevorderen. De wandelsport is in korten tijd populair geworden, voornamelijk te danken aan het feit, dat zij door een ieder kan worden beoefend, zelfs door degenen, die op sportgebied nog nimmer iets hebben ge presteerd. Spr. gaf vervolgens waardevolle in lichtingen omtrent het trainen en over de techniek van het wandelen. De kosten van het wandelen zijn zeer gering en liggen binnen ieders bereik. De mooie zijde van het wandel toerisme is, dat tijdens de beoefening van de wandelsport volop van natuurschoon kan wor den genoten. Met nadruk wilde spr. er de aandacht op vestigen, dat het wandelen niet moet ontaarden in record-jagen. De wedstrijd- gedachte moet verre blijven. Na herinnerd te hebben aan de prestities van de schier legen darisch figuru van een Dudok de Wit en aan den bekenden tippelaar Jan Pastoors wekte spr. zijn gehoor krachtig op de wandelsport te beoefenen onder de leuze „Wandelen is leven en leer entegelijk". In het tweede gedeelte zijner lezing behan delde spr. het nut van aansluiting aan een wandelsportorganisatie. Het belang van deze sport brengt mee, dat zij in een aparte or ganisatie, die leiding kan geven, moet wor den ondergebracht. Van veel beteekenis daar bij is, dat in de vereeniging geldt het samen uit, samen thuis". Men wandelt in groepsver band en geniet gezamenlijk, daarbij ongemerkt het saamhorigheidsgevoel aankweekend.' Spr. bepleitte dan ook aansluiting bij de wan delorganisaties. in het bijzonder voor Bever wijk en omgeving bij de Kennemer Wandel club. die de leuze voert: Wandelt mee, met de K. W. C.", die zich beijvert deelname te bevor deren aan marschen onder deskundige leiding en die een behoorlijke deskundige training verzorgt. De heer Brandwijk oogstte met zijn zeer verzorgde lezing onder de wandelaars veel succes. Na afloop gaven vele belangstellenden zich op als lid van de Kennemer Wandelclub zoodat deze propagandavergadering voor de K. W, C. een succes beteekende. DE WERKLOOSHEID. Het aantal bij den dienst der werkloosheids verzekering en arbeidsbemiddeling ingeschre ven werkloozen vertoonde deze week een kleine stijging en kwam van 362 op 384. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 183 (vorige week 172h Wijk aan Duin 168 (163) en Heemskerk 35 (27). DE BAZAR VOOR HET NIEUWE BADHUIS. Vrijdagmiddag werd onder leiding van me vrouw Brat in gebouw de „Harmonie", aan de Groenelaan een vergadering gehouden van belangstellenden ter voorbereiding van de bazar, welke in de maand November in het Luxor Theater zal worden gehouden ten bate van het bouwfonds van een nieuwe Witte Kruis Badhuis. Blijkens de mededeelingen, welke de pre sidente deed, mag reeds nu op groote mede werking worden gerekend. Van verscheidene fabrieken mochten al geschenken worden ontvangen, anderen deden toezegging voor de levering van artikelen tegen inkoopsprijs. De bazar zal een groote verscheidenheid bieden, o.m. zullen stands worden ingericht voor den verkoop van bloemen, chocolade en nougat, luxe voorwerpen, fruit enz. De attracties zullen zeer zeker in staat zijn de aantrekkelijkheid der fancy-fair te ver- hoogen. Wij noemen daarvan b.v. de grabbel ton, het beroemde rad van avontuur, touw trekken, electrisch visschen en zooal meer. Natuurlijk zal een stukje muziek de gezellige sfeer verhoogen. De aanwezigen dames werden over de verscheidene „etablissementen" inge deeld en verklaarde zich gaarne bereid, de haar toegewezen taak met enthousiasme te aanvaarden. Velen deden de commissie een dienst met het verleenen van adviezen, die met erkentelijkheid werden aanvaard. Nadat men had besloten in de maand Sep tember opnieuw een bijeenkomst in dezelfde zaal te houden, sloot mevrouw Brat de bijeen komst. DE KAMPIOENSDRAVERIJ OP DE BREESTRAAT. De Harddraverij vereeniging „Beverwijk en Omstreken" heeft van den Rijkswaterstaat toestemming ontvangen om de harddraverij op Donderdag 6 September op de Breestraat te houden. Wij berichtten reeds, dat op deze harddraverij het kampioenschap zal worden verreden van Nederland op de korte baan ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum der Harddraverijvereeniging. Deze groote draverij zal het hoogtepunt vormen van de in de week van 3 tot 9 September a.s. te houden f eest- week, waarvan bovendien het Lunapark aan de Baanstraat een belangrijke attractie zal zijn. HET GAAT GESMEERD. Het bestuur van de Harddraverijvereeniging „Beverwijk en Omstreken", deelde ons mede, dat de verkoop van loteii voor de groote, jaar lijksche paard en verloting in opvallend snel tempo geschiedt. Als bewijs daarvoor kon die nen, dat b.v. een lotenverkooper te Hoorn bin nen enkele weken kans zag 1500 loten te plaat sen. De man haastte zich nog ijlings 1000 ge luksnummers te bestellen. Deze animo zal wel veroorzaakt worden door het feit, dat het be stuur de waarde van den hoofdprijs met f f 250 verhoogde en bracht van f 1000 op f 1250. STATEN-GENERAAL TWEEDE KAMER Verruiming van den Zondagsverkoop mogelijk. Subsidie aan het Lozentzlyceum te Eindhoven. De Kamer is op recès. 13 Juli. De tweede Kamer is op recès. Het werd tijd ook. Den laatsten dag was er nog heel wat te be slissen. Allereerst is met 63 tegen 25 stemmen door de Kamer aangenomen de wijziging dei- Winkelsluitingswet, gelijk Minister Stecn- berghe deze nu had voorgesteld met het oog op de verruiming van den Zondagsverkoop van 4 op 6 uur. Alleen op één punt moest de Minister bij dit eerste treffen met de Kamer een veertje laten. Immers, de Gemeenteraad moet nu een ver klaring geven, dat de tegenwoordige bui tengewone omstandigheden aanleiding geven tot verruiming van den Zondagsverkoop. Daar voor moesten, volgens het voorstel van den Minister, eerst de winkeliers uit het betrok ken bedrijf zijn gehoord. De Kamer heeft nu, met 50 tegen 37 stemmen aangenomen een amendement van den heer Drop (s.d.) dat „de winkeliers" verving door „belanghebben den". Dat is dus een zekere beperking. Voor dit amendement stemden de soc. dem„ de anti- rev., de chr. historischen, de staatk. geref. en de communisten. De wijziging der Winkelsluitingswet is ten slotte door de Kamer aanvaard met 63 tegen 25 stemmen. Tegen waren de anti-rev., de chr.-historischen, de Staatk. Geref. en de heer Lingbeek (H.G.S.) Over de motie-Wijnkoop (comm.) die de Kamer afkeuring uit wilde doen spreken over het regeeringsbeleid, werd niet eens hoofde lijk gestemd. Ze werd, bij zitten en opstaan, verworpen. Alleen de communisten en de heer Sneevliet (rev. soc.) waren voor. In de kwestie, of de heer G. Rijsdijk té Zwijndrecht alsnog arbitrage zou krijgen in verband met den strop bij de afdammingswer- ken in „De Strooppot", werd thans met 42 tegen 43 stemmen verworpen het amende mentvan Dijken (a.r.) waarover gisteren (40—40) de stemmen staakten en waarin de Kamer zich over arbitrage niet meer uit sprak. Met 1 stem meerderheid koos zij voor arbitrage, maar Minister Kalff heeft duide lijk gezegd, dat hij die uitspraak niet uitvoert, omdat de rechter hier beslist heeft. Practisch beteekent deze uitspraak dus niets. Vandaag wordt in Frankrijk volgens oude gewoonde de bestorming van de Bastille herdacht met volksfeestelijkheden. Hoe het er in de straten van Parijs en andere steden toegaat, ziet men op bovenstaande afbeelding. Verder heeft de Kamer zich bezig gehouden met de kwestie der subsidieering van het Lorentz-lyceum te Eindhoven. Minister Mar- chant had op de Begrooting voor 1934 een subsidie voor het lyceum uitgetrokken, doch daartegen rees in de Kamer sterk verzet. Men heeft n.l. in Eindhoven twee neutrale lycea, één van de gemeente en het Lorentz- lyceum. Dat vond men in de Kamer te veel en er werd van alle zijden op aangedrongen om hier tot een fusie te komen. Eerst, moet alles beproefd worden voor een fusie en dan pas kan men aan subsidie voor het Lorentz- lyceum denken. Dus toog de minister aan het werk, om tot een fusie te komen. Dat leek een heksentoer. Doch eindelijk was men zoover, dat er een convenant was. B. en W. van Eind hoven gingen er mee accoord, doch de Raad verwierp het voorstel met algemeene stem men, behalve die der wethouders. Nu is men weer even ver en hing het bestaan van het Lorentz-lyceum aan een zijden draad. Minister Marchant wilde nu graag subsi dieeren. maar dan moest de Kamer hem van zijn vroegere belofte omtrent de fusie ont slaan, omdat die onmigelijk was gebleken. Zijn partijgenoote Mevr. Bakker—Nort stak hem de helpende hand toe. Zij interpelleerde over de kwestie en diende een motie in, waar in de Kamer als haar oordeel uitspreekt, dat vóór 15 Augustus a.s. te Eindhoven alsnog een convenant moet zijn getroffen, óf de Minis ter kan het Lorentz-lyceum subsidieeren. Deze motie is aanvaard met 45 tegen 25 stemmen. De heeren van Dijken (a.r.) en Ti- lanus (c.h.) hadden er bezwaren tegen, hoofd zakelijk ook vanwege den financieelen toe stand. Tegen de motie waren: de a.r., de staatk. geref., de chr. historischen (op 2 na) en en kele R.K. De rest van wat er nog te doen was, kwam spoedig gereed. Behalve verschillende hamerstukken was er ook bij de wijziging der Landbouwcrisiswet, die meer centralisatie in den landbouwsteun brengt. De communisten en Mr. Vervoorn (Platt. Bond) waren tegen het ontwerp. Als er niets bijzonders is, komt de Kamer niet weer bijeen voor de sluitingszitting op den Zaterdag vóór den derden Dinsdag in Sep tember. Maar de Eerste Kamer vergadert nog wel. OBSERVATOR. ZWEMBAD „ADRICHEM". In de afgeloopen week zijn in het zwembad „Adrichem" 1740 baden genomen. Thans is men in die inrichting bezig met het aanbren gen van een betonnen bak voor voetbaden. KENNEMER ZWEMCLUB". De wedstrijden, welke georganiseerd waren voor 22 Juli zijn op last van den Nederland- schen Zwembond uitgesteld tot 27 Juli, des namiddags 2 uur. De reden van dit uitstel zijn de Intern. Wedstrijden welke op 22 Juli in Rotterdam zullen worden gehouden. Het pro gramma vermeldt voor 27 Juli: Demonstratie zwemslagen. Onderling nummer „K. Z.", On derwater zwemmen, figuurzwemmen voor dames van de Waterratten te Haarlem, drie maal 50 meter zwemmen voor heeren „Water ratten", Pantomime, 50 meter dames en heeren „K.Z." 3 maal 50 meter schoolslag dames van de „Waterratten", polowedstrijd „K.Z." en „Waterratten" en tot slot polowed strijd „Waterratten' tegen „de Dijl" uit Leiden. Reeds mocht het bestuur van de „Kennemer Zwemclub" een fraaie medaille ontvangen voor bovengenoemde wedstrijden. DIENSTPLIOHT. Het nader onderzoek van de verlofgangers van den dienstplicht der lichtingen 1922 en 1925 zal gehouden worden te Velsen m de Openbare Lagere School E, aan den Stationsweg te Vel sen op 19 Juli a.s. des voormiddags ten 9 uur. DE W. R. B. OP HAAR POST. Gedurende de feestwéek op het terrein aan den Munmkerweg zal door de leden der Wijk aan Zeeer Reddingsbrigade de dienst voor het verleenen van Eerste Hulp waargenomen worden. GEM. R.K. ZANGVEREENIGING ST. ODULPHUS. Aan de gemengde R. K. zangvereeniging St. Odulphus is een kinderklasse toegevoegd. Deze staat eveneens onder leiding van den diri gent den heer L. Pielage. WIJK AAN ZEE EN DUIN WINKELSLUITINGSWET. Door Burgemeester en Wethouders is ten aan zien van de winkels, in deze gemeente geves tigd aan den Hoflanderweg, den Munnikenweg de Reguliersstraat en de Reguliersdwarsstraat en mede ten aanzien van de winkels op het feestterrein aan den Munnikenweg. in het tijd vak van 15 tot en met 22 Juli 1934 onthef fing verleend van de verbodsbepalingen dei- Winkelsluitingswet en mogen deze winkels ge opend zijn des Zondags namiddags 3 uur tot des nachts 12 uur en op werkdagen eveneens tot des nachts 12 uur. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Rob, zoon van C. van der Meulen en E. van Noord, Johannes Hendrikus, zoon van J. H. Langendijk en N. Gieling, Berdina Afra, dochter van F. Bol en M. C. Snijders. Bernardus Petrus zoon van P. B. Castricum en C. Lodewijks. Ondertrouwd: J. W. Leijen en G. Stellingwerf 1 Gehuwd: A. W. C. Alkemade, 23 j. en H. H. van Bragt 22 j. HEEMSKERK BEVOLKING Ingekomen personen: Joh. Chr. Reijnen en echtgen.. zonder beroep, Oosterstreng 144, van Amsterdam. Mej. G. Mulder, zonder beroep, Kleine Hout weg 30 b, van Heiloo. Ant. Heijnen, tuinder, G. v. Assendelftstraat 44, van Uitgeest. Mej. J. M. Nanne, zonder beroep, G. v. Assen delftstraat 37, van Limmen, Mej. M. M. Zonneveld, dienstbode, Luttik Cie 4, van Castricum. A. Winkler en gezin, bouwondernemer, Oosterstreng 104, van Haarlem. Vertrokken personen: Mej. M. Strik, zonder beroep, van Kerkweg 5, naar 's Gravenhage. A. D. O. Programma voor 15 Juli: A.D.O. 1' speelt voor de finale Groep 4, voor den Bisschop beker tegen Zeevogels uit Egmond a. d. Hoef. Oranje Wit 2A. D. O. 2 uur A. D. O. 3Vitesse 3 12,30 uur Geboren: Afra, d. v. Th. van der Kolk en M. Admiraal; Theodorus Gerardus, z. v. Nic. Limmen en M. C. Heentjes; Cornelis Johan nes, z. v. Alb. GO. Huipen en M. J. Metzelaar; Anna Cornelia, d. v. Joh. P. Zonneveld en Corn. Louter; Simon, z. v. S. N. de Ruijter en Geertr. A. Sinnige; Antonius Joseph, z. v. Corn, en M. A. Buter. SCHEEP VAARTBERICHTEN HOLLANDA.MERIKA LIJN. Rotterdam, New-York n. Noorwegen en Rusland 12 (5 n.m.) v. Reijkjavik. Veendam, 12 (8 n.m.) v. Reijkjavik n. Rot terdam. Lochgoil, Vancouver n. Rotterdam 12 van Liverpool. Delftdijk, Rotterdam n. Vancouver 11 (6 v.m.) van Cristobal Damsterdijk Rotterdam n. Vancouver 10 van Los Angeles. Lochkatrine, Rottrdam n. Vancouver 10 van Los Angeles. Volendam, New-York n. Midd. Zee en Noor wegen 12 (3 n.m.) van Madeira. HOLLAND—AFRIKA LIJN Randfontein (uitr.) 13 van Antwerpen. HOLLAND—WEST-AFRIKA LLJN. Reggestroom (uitr.) 12 van Kribi. HALCYON LIJN. Vredenburg 13 van Emden naar Stad Vlaardingen 12 van Narvik naar Stad Zwolle 12 van Emden te Lamb ton Drops, voor Stockholm. Stad Zaltbommel 12 van Schiedam naar Lambton Drops. Rozenburg, Oran naar Treport p. 11 Gi braltar. Maasburg 13 van Rotterdam n. Pto Ferrajo. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Arendskerk (thuisreis) 13 te Dairen. Grootekerk (uitreis) 13 v. Shanghai. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) p. 12 (12,52 n.m.) Casq. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisondari, Dairen n. Manilla 11 van Bata via. Tjibfcdak, 12 van Shanghai te Manilla. (ysjisadaiie li van Batavia te Hongkong. KON. HOLL. LLOYID. Orania (uitr.) 12 (I2midd.) v. Pernambuco. KON. NED STOOMBOOT MIJ. AJax 12 van Santander n. Musel. Aurora 13 van Amsterdam te Hamburg. Bacchus 13 van Amsterdam te Rotterdam. Calypso 12 van Alexandrië n. Jaffa. Ceres 12 v. Constantza te Stamboul. Colombia 13 van Hamburg n. Kopenhagen Euterpe 12 van Bordeaux n. La Pallice. Flora 13 van New-York naar Port au Prince, Mars 13 van Barcelona n. Genua. Titus 12 van Malaga n. Alicante. Triton 12 van Faro n. Barcelona. Ulysses 12 van Tanger n. Algiers. Vesta 12 van Gothenburg n. Aarhuus. Cottica, Amsterdam n. West-Indië 12 (3.43 v.m.) 60 mijl Z.W. v. Niton. Crijnssen 13 van Amsterdam naar West- Indië. Tiberius 13 v. Amsterdam n. Rotterdam. Venus 13 van Amsterdam naar Guatemala. NED-INDISCHE TANKSTOOMBOOT MIJ. Agatha, 8 van Singapore naar Saigon, daar na Pladjoe, Colombo. Agnita, 8 te Houston, naar England en Rouaan. Aldegonda 9 v. Padang n. B. Papan, Singa pore. Aletta 29 te Singapore, daarna naar Soesoe, Singapore. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tapanoeli 13 v. Hamburg n. Rotterdam. Sibajak (uitr.) 13 (5 n.m.) v. Southampton. Slamat (thuisr.) 13 van Singapore. Siantar (uitr.) 12 (10 n.m.) van Pt. Said. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN Alchiba 13 van Rotterdam naar B.-Ayres. Alppherat (uitr.) 12 te Montevideo. SILVER JAVA PACIFICLIJN Saparoea, Vancouver n. Calc. 12 te Besoeki. Silverelm 11 van N. Orleans n. Calcutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan van Oldenbarnevelt (thuisr.) 13 van Southampton. Poelau Roebiah (uitr.) 11 v. Belawan. Joh. de Witt (uitr.) 13 v. Genua^ STOOMVAART MIJ. OCEAAN Elpenor Batavia n. Amst. 12 v. Colombo. Stentor 13 v. Amst. n. Liverpool en Batavia. City of Hankow, Dairen n. Rotterdam, 12 te Londen. Laomedon, Rotterdam n. Japan 13 van Suez. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 12 v. Penang. Pyrrhus, Batavia n. Liverpool 11 te Singapore Patroclus 12 van Taku Bar n. Rotterdam. Helenus 11 van Rotterdam te Kobe. AANGEKOMEN 12 Juli: Larenberg s.s. Kemi Lough Fisher s.s. Grangemouth Kreta s.s. West Indië Trajanus ss. West Indië Vechtstroom s.s. Huil Douglas s.s. Goole Bowling s.s. Leith Ganymedes s.s. Hamburg Hontestroom sa. Londen Escaut m.s. Rotterdam Valdirosa sa. Londen VERTROKKEN 12 Juli: Runmarö s.s. New Castle Prospector s.s. Boston Seruia s.s. Liverpool Pascholl m.s. Mistley Bacchus ma. Rotterdam Deensclie visschers naar Albanië? De consul-generaal van Albanië te Kopen hagen heeft dezer dagen van zijn regeering opdracht gekregen, in onderhandeling te tre den met Deensche visscherij-ondernemingen om de geheele visscherij in de wateren van Albanië ter hand te nemen. Er is een groote vischboeveelheid in de bin nenwateren en rivieren zoowel als langs de kust, maar tot heden werd de mogelijkheid tot vesi-ging van een bedrijf geheel onge bruikt gelaten. De regeering ginds heeft het oog op de De nen laten vallen wegers de erkende bekwaam heid der Deensche visschers en daarom wil men in verbinding komen met één firma of een combinatie. Deze zou dan een concessie krijgen om alleen de visscherij uit te oefenen en visch te verkoopen. In weerwil van den grooten vischrijkdom is het in Albanië op een paar kilometer van de kust al niet cneer mogelijk versche visch te koopen ofschoon de gelegenheid tot transport zeer gunstig is. Terug van proeftocht. Het Nederlandsche motorschip „Mapia" heeft een goed geslaagde proeftocht gehouden op de Noordzee en passeerde gisteren naar Amsterdam, om daar verder te worden gereed gemaakt, --

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 9