HET NIEUWE AVONDBLAD GYMNASTIEK. 19e JAARGANG No. 214 MAANDAG 16 JULI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT Alle abonnès van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceera en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; j 100.— Dij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000—, Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent sooor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Ultkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe HA.V.-Bank té Schiedam. IJMUIDEN Kampeer-Vereeniging „Ons Buiten". Officiëele opening van het kampeerterrein. Zaterdagmiddag vond onder groote belang stelling de officiëele opening plaats van het aan den Strandweg gelegen kampeerterrein van de Kampeer-Vereeniging „Ons Buiten". Reeds verleden zomer had de vereeniging op dit terrein in letterlijken zin haar tenten opgeslagen. Om bijzondere redenen kon er toen echter van een officieele opening geen sprake zijn. Thans echter heeft de heer B. G. Schuite maker, secretaris-penningmeester van IJmui- den's Bloei deze plechtigheid verricht, bij ver hindering van den voorzitter, den heer W. A. Dolleman. De aanwezigen, w.o. wij opmerkten eenige raadsleden, bestuursleden van IJmuiden's Bloei enz werden welkom geheeten door den heer Chr. R. Halvers, voorzitter van „Ons Bui ten". Spreker dankte het gemeentebestuur voor de verleende medewerking, waardoor de leden der vereeniging met hun vrouwen en kinderen ongestoord van de vrije natuur kun nen genieten. Spreker schetste de moeilijk heden, die men heeft moeten overwinnen al vorens de vergunning tot het kampeeren op dit terrein, dat zooals men weet, buiten het gemeentelijk kampeerterrein ligt, verkregen kon worden. Spr. bracht dank aan de heeren C. Oud, directeur van het Staatsvisscherij- bedrijf en den technisch ambtenaar, P. H. Hendrikse, den Commissaris van Politie ep den heer Schuitenmaker voor de verleende mede werking. Hierna werd de heer Schuitenmaker in de gelegenheid gesteld, het lint in het clubhuis, waar men zich vereenigd had, door te knip pen. Alvorens hiertoe over te gaan, wenschte de heer Schuitenmaker de vereeniging geluk met haar eigen kampeerterrein; hij sprak den wensch uit dat, waar de vereeniging een ter rein heeft, dat ruimte biedt aan 40 huisjes, dit spoedig uitgebreid zal mogen worden tot 2 a driemaal veertig. Spreker eindigde met den wensch. dat de leden der vereeniging steeds met genoegen in IJmuiden mogen kampeeren en knipte daarna het lint door. De secretaris der vereeniging dankte den heer Schuitenmaker en deelde hem mede, dat hij voor de vele bewezen diensten tot eereiid der vereeniging was benoemd. Aan mevrouw Schuitenmaker werd een fraaie bloemenmand aangeboden. Nadat de thee was rondgediend, was er ge legenheid, de kampeerhuisjes te bezichtigen. Over deze huisjes hebben we niets dan lof niet alleen de woonruimte, maar ook het ver dere. dat voor een gerieflijke bewoning on misbaar is, is aanwezig en het kan dan niet anders of de bewoners behoeven zich niets te ontzeggen. Omtrent de vereeniging kunnen wij nog vermelden, dat zij werd opgericht in 1932 als gevolg van het feit, dat een aantal kampeer ders op de openbare kampeerterreinen wel eens minder aangename ervaringen hadden opgedaan. Deze kampeerders namen het ini tiatief tot de stichting van de Vereeniging „Ons Buiten", die alleen als lid aanneemt te goeder naam en faam bekend staande per sonen. Zondagmorgen hebben de kinderen naar aanleiding van de openingspechtigheid feest gevierd, waar een goochelaar aanwezig was om de kinderen prettig bezig te houden. DRUK BEZOEK IN DE ZWEMINRICHTING. Met het klimmen van den zomer stijgt ook het aantal bezoekers van de zweminrichting der V. Z. V. In de afgeloope.n week werd weel een record-aantal bezoekers genoteerd nl. 5245. Het hoogste aantal werd genoteerd Zaterdag 7 Juli, nl. 902, hetgeen eveneens een dagrecord is. STRANDFEEST SCHOOL H. Men schrijft ons: Door de tijdsomstandigheden, die zich in vele gezinnen laten voelen, was het dit jaar niet mogelijk, met de kinderen een school reisje te maken, daar er niet gespaard kon worden. Toch heeft het onderwijzend perso neel met de oudercommissie getracht nog iets voor de kinderen te kunnen doen; en er kan zonder overdrijving gezegd worden, dat het nog op schitterende wijze voor elkaar is gekomen. Met vrijwillige bijdragen van die ouders, die nog iets konden missen, en van enkelen, die onbekend wenschten te blijven, werden wij in staat gesteld iets goeds voor elkaar te krijgen. Ook de winkeliers, die met het doel symphatiseerden stelde eenige ver snaperingen beschikbaar, o.a. Beider Belang, die ons van koek voorzag, de heer Marcelis, die pinda's ter beschikking stelde, en de Vel- ser Melkinrichting die melk schonk. De di rectie van de Stormvogel-bussen zorgde voor het vervoer van de kinderen, naar het strand. Aan al deze gevers onzen hartelijken dank. Aan het strand werden groepsgewijs, ver schillende spelen gedaan, die ook met enkele prijsjes beloond konden worden. Nadat zich allen moe hadden gespeeld en zich te goedt hadden gedaan aan de ver snaperingen werd de terugtocht aanvaard. Met muziek voorop, trok het vroolijke volkje naar de school terug, waar tot slot nog een gemeenschappelijk dansje op de speelplaats werd uitgevoerd. Namens het onderwijzend personeel en de Oudercommissie zeggen wij dan ook hartelijk dank aan allen, die hebben medegewerkt om dit strandfeest voor de kin deren te doen slagen. Ook den heer Kozieleh voor het afstaan van het strandgedeelte, waarop de kinderen de aangename uren konen doorbrengen. KERKELIJK FEEST. Zaterdagavond heeft onze plaatsgenoot Ste- verinus de Jong, die 8 Juli j.l. te Mill Hill Hastinge (Engeland) tot priester gewijd werd. zijn eerste H. Lof gecelebreerd. Om half zeven werd de geestelijke door eenige R.K. jeugdvereenigingen en bruidjes ten aanschouwe ven een groot aantal belangstel lenden van Zijn ouderlijke woning aan de Ka naalkade, die bij deze gelegenheid feestelijk versierd was, afgehaald en naar de R.K. Kerk gebracht. Voor den versierden ingang der kerk werd de neomist opgewacht door pastoor Moei, die hem een welkomstwoord toesprak Hierna celebreerde de neomist zijn eerste H. Lof. Na afloop hiervan werd hem in den tuin. die eveneens op toepasselijke wijze versierd was hulde gebracht door de St. Jczefsgezel- len. die Graal en de bruidjes. Elk der vereeni gingen deed dit op haar eigen wijze; de Graa.l- meisjes voerden een voor deze plechtigheid vervaardigd spreekkoor uit en de bruidjes brachten haar hulde door aanbieding van witte lelies. Nadat de neomist zich naar de pastorie had begeven, stelden de groepen zich op voor een défilé langs de pastorie, dat van uit een der vensters door den jongen priester werd gadegeslagen. Zondagmorgen 9 uur werd door de neomist de H. Mis gecelebreerd. Hiertoe werd hij door bruidjes naar het altaar geleid, waarna pastoor Lasance een feestpredikatie hield. Des middags 2 uur vond een huldiging plaats door de schooljeugd, waarbij de kinderen rijk onthaald werden. In de Zusterschool hield de jonge geestelijke receptie, die door een groot aantal geloovigen was bezocht. DIEFSTAL VAN GEREEDSCHAPPEN De heer Van L. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van eenige nieuwe beitels en een schroevendraaier, welke diefstal werd gepleegd op een bouwwerk aan den Velser- duinweg, alhier. Ten nadeele van den heer R. is een accu, merk Varta gestolen, welke accu was bevestigd aan een auto, die was geplaatst in een garage an de Zuidzijde van de Visschershaven. Groote besparing. De schepen van de zoogenaamde Ballin- klasse der Hamburg-Amerika-Lijn (De stoom schepen Albert Ballin, Deut-schland, Hamburg) zijn alle verbouwd en van nieuwe voorstevens voorzien. Deze verbouwing heeft tot gevolg gehad, dat ongeveer 1000 ton stookolie per reis bespaard wordt. Nog steeds 1' Atlantique. Door de verzekeringsmaatschappijen, die in het begin van dit jaar veroordeeld werden tot volle betaling van de assurantiesom voor het verbrande stoomschip i' Atlantique, is hooger beroep tegen dit vonnis aangeteekend. Op 2 November zal dit beroep door de rechtbank te Parijs worden behandeld VAN WIEN IS DIE FIETS? Aan den politiepost Engelmundusweg zijn inlichtingen te verkrijgen over een rijwiel, dat men op een nacht onbeheerd vond voor een perceel aan den Rijksstraatweg. VOORLOOPIG OPGELEGD. De stoomtrawler Vios III en Timor zijn voorloopig opgelegd. Zij zullen vermoedelijk in Augustus weer in de vaart worden gebracht. EINDEXAMEN R H.B.S. Voor het eindexamen R.H.B.S. afdeeling A. zijn gslaagd J. van Gelder, M. Brandhoff. Jo hanna Voerman. Paulina Seyffert en Hendri- na Moerman, allen IJmuiden. Heilina Brader. Velsen, J. Rol, Beverwijk, en B. Y. Kingma. Uitgeest. DE WESTKUST-REIS VAN DE UTRECHT IJM. 73. De stoomtrawler Utrecht IJm. 73 was Zater dag aan den afslag met een besomming van f 2920. Hierbij dient te worden gevoegd de opbrengst van de Zaterdag 7 Juli door de De rika 7 van dezen trawler aangevoerde visch ten bedrage van f 600, zoodat de totale be somming f 3520 bedroeg, hetgeen voor een reis van 24 dagen niet te veel is. De trawler zal voor reparatie worden opge legd en daarna gaan trawlen op haring RADIO VOOR SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Maandag, 16 Juli 1934 radiotelegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen Radio. Alcyone. Alwaki, Baloeran, Chr. Huygens, Cottica, Crijnssen, Dempo, Joh an de Witt, Orania, Poelau Laut, Poelau Tello Van Rens selaer, Sibajak, Slamat, Statendam, Vene zuela, Volendam. Zeelandia. Behalve bovengenoemde passagiersschepen zijn de meeste Nederlandsche vrachtschepen eveneens via Scheveningen radio te bereiken. VELSEN Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen week kwamen hier binnen 52 stoomschepen en 12 motorschepen, tezamen 64 schepen tegen 89 schepen in de week te voren. Naar zee vertrokken deze week 52 st-oom- en 14 motorschepen, tezamen 66 sche pen tegen 82 schepen in de voorafgaande week. Uit en naar zee passeerden in de laatste week 130 schepen of 41 schepen minder dan in de voorlaatste week. Ook Duitschers naar IJsland. Behalve de reeds eerder door ons gemelde expedities naar IJsland voor de uitoefening der haringvisscherij aldaar zal dit jaar ook een expeditie uit Duitschland derwaarts ver trekken. Er wordt samengewerkt met een Noorsche combinatie, die hoofdzakelijk de be manningen zal leveren. Een klein deel der op varenden zal uit Duitschers bestaan. Er gaat een moederschip van 1400 bruto ton en een gewone trawler mede naar de vangstplaatsen Ertsaanvocr. Het Fransche stoomschip Janine is hier van Nantes aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Te waterlating „Jagers fontein". Van een der hellingen van de Nederl. Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam zal a.s. Zaterdag de te waterlating geschieden van het m.s. ..Jagersfontein", gebouwd voor de Holland—Afrika lijn van de N.V. Vereenigde Nederl. Scheepvaartmaatschappij te 's-Gra- venhage. De hoofdafmetingen van dit schip zijn 487' X 63' X 38'8". Sleepbedrijf. De zeesleepboot Utrecht, welke hier in sta tion lag. is naar Nieuwediep vertrokken ter vervanging van de daar gestationneerde .sleep boot Drente. Deze komt naar hier o.n de j aar lij ksche schoonmaakbeurt te ondergaan Bezoek vreemde oorlogsschepen. Aanstaanden Zondag kunnen hier de Pool- sche onderzeebooten ..Dwilk, Rije en Bbik" en het transportschip „Wilja" worden binnen verwacht, ten einde een niet-officieel bezoek aan /Unsterdam te brenzen. Donderdag zul len de' schepen weder naar zee vertrekken tot voortzetting van hun oefentocht. De brand op s.s. Zuiderkerk. Het stoomschip „Zuiderkerk". dat al eerder gemeld met brand in de lading te Lissabon binnenliep is hier aangekomen om in Amster dam de voor die haven bestemde lading te lossen. Vervolgens gaat het stoomschip naar Hamburg om te lossen en vervolgens in ballast naar Rotterdam terug om daar de geleden schade te herstellen. De in Rotterdam geloste lading, welke door den brand of het bluschwater geleden hebben, zal aldaar publiek worden geveild. NAAR AMSTERDAM GEBRACHT. De stoomtrawler Azimuth is naar Amster dam gebracht om te worden gerepareerd. OPBRENGST ZONNESTRAAL-COLLECTE. De Zaterdag in onze gemeente gehouden collecte ten bate van Zonnestraal heeft op gebracht f 439.99. Het comité, dat de collecte heeft georgani seerd, verzoekt ons. aan allen die hun mede werking hebben verleend, hartelijk dank te brengen. Men verzocht ons tevens, er op te willen wijzen, dat door Zonnestraal spaar- busjes worden uitgegeven, welke bestemd zijn voor het verzamelen van „kruimeltjes" voor dit mooie doel. Deze busjes zijn verkrijgbaar aan het adres Edisonstraat no. 10, waar even eens inlichtingen te verkrijgen zijn aan gaande het doen stempelen van naam en adres in riiwielmerken. STEUNBONNEN VOOR RADIO-DISTRIBUTIE. Het comité verzoekt ons te melden, dat in schrijving voor het verkrijgen van een steun- bon voor de maand Augustus voor aangeslote nen bij een der radio-centrales in de ge meente Velsen zal geschieden a.s. Donderdag 19 Juli en uitreiking op Donderdag 26 Juli op de bekende tijden en plaatsen zooals voorheen. Er wordt aan herinnerd, dat alleen op ver toon van dagstempelkaart, bondsstempelkaart en andere deugdelijke bewijzen wordt inge schreven.. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat ter gemeen tesecretarie ter inzage liggen verzoeken met bijlagen van a. E. Homan te Santpoort, om vergunning tot het oprichten van drie ondergrondsche berizinebewaarplaatsen met elect-risch aange dreven aftapinrichtingen en van een lucht- compressor aangedreven door een electromo tor van 1 1/2 P.K., op/in het perceel Slaper dijk no. 2; b. de N.V. Bataafsche Import Mij. te 's-Gra- venhage. om vergunning tot het wijzigen van een benzinepomp-installatie op/in het perceel Bloemendaalschestraatweg no. 168 te Sant poort; c. de Mij. tot Import van Petroleumproduc- ten N.V. Matip, te Amsterdam, om vergun ning tot het oprichten van een ondergrond sche benzinebewaarplaat-s met aftanmrich- tintr. on'in het perceel Hoofdstraat 128—130 te Santpoort; d. de N.V. Ijsfabriek voor de Vischhandel- vereeniging en Koelhuis ..IJsvries" te IJmui den. om vergunning tot het uitbreiden van haar koelhuis in de uerceelen Prins Hendrik straat 15 en Kanaalstraat 12. Op Zaterdag, den 28 Juli 1934, des voormid dags te elf uren, zal ten gemeentehuize gele genheid bestaan om bezwaren tegen die ver zoeken in te breneen en deze mondeling en schriftelijk toe te lichten. DISTRIBUTIE RUNDVLEESCH IN BLIK De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft in een circulaire aan de gemeentebe**»»- ren medegedeeld, dat naast de in vroegere circulaires in aanmerking komenden, de dis tributie van rundvleesch in blik ook zal mo gen geschieden aan gestichten, waar uitslui tend of nagenoeg uitsluitend armlastigen voor rekening van openbare kassen of instellingen van weldadigheid worden verpleegd, nadat daartoe voor ieder geival afzonderlijk toe stemming van de Crisis Rundveecentrale i verkregen. ALGEMEENE STAKING TE SAN FRANCISCO. Heden is te San Francisco de algemeene staking uitgebroken. De laatste dagen is het reeds herhaaldelijk tot botsingen gekomen tusschen de stakende havenarbeiders en de politie, waarbij yan traangasbommen gebruik werd gemaakt. BURGERLIJKE STAND dr. Huetschool. van de U.L.O.-school B en van de O.L. Scholen 23-24. Met groepen van zes werd daar klassikaal geturnd, waarbij vrije oefeningen, brug-oefeningen en paard- sprongen de onderdeelen vormden. Van de 38 opgegeven ploegen waren er te veel, n l. 10, niet opgekomen. Vrijwel alle deelnemende ploegen kwamen in aanmerking voor een prijs, maar over het algemeen stond het ver toonde niet op bijzonder hoog peil. Eerste, tweede en derde prijzen werden toe gekend bij een minimum-percentage van resp, 75. 70 en 60. De uitslagen van de gymnastiekwedstrijden luiden: Jongste meisjes: Eerste prijs Gratla- Plato, tweede prijs O.S.S., derde prijzen Concordia II, Bato I en II, Sparta en T.V.S.. Oudste meisejs: Tweede prijzen Concordia IV. Bato en Gratia-Plato, derde prijzen Con cordia I. II en III. O.S.S en Sparta. Jongste jongens. Eerst prijzen O.S.S. en Concordia II. derde prijzen T.V.S. I en II, en Concordia I. Oudste jongens: Derde prijs Concordia. De spelwedstrijden onder leiding van den heer P. J. Wagemans begonnen laat in den middag op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. De ploegen van buiten Haar lem kwamen eerst aan bod (de voorwedstrij den tusschen de Haarlemsche vereeniging gen waren reeds voorzoover noodig op 7 Juli gehouden), waarna de winnaars uitkwamen tegen de Haarlemsche kampioenen. Geheel bevredigend waren enkele spelwedstrijden niet, want Turnlust B was voor slingerbal heeren niet opgekomen en Concordia kon door een misverstand geen grensbalploeg meisjes vormen. Dit ne/imt evenwel niet weg, dat ook bij verschijnen van deze ontbrekende ploegen de eind-uitslag niet gewijzigd zou geworden zijn In slagbal en kastie werden goede wedstrijden gespeeld, en grensbal en slingerbal leverden 't bewijs, dat zij als „ath- letiek in spelvorm" zeker recht van bestaan hebben. De spelwedstrijden hadden 't volgende resultaat: Slagbal meisjes: Gratio-Platoos ff 23-« 21; Gratio-Plato—Turnlust H 1911. Slagbal jongens: Concordia I—O.S.S. 18 14; Concordia IConcordia II 1418. Kastie meisjes: Concordia II—O.S.S. 19—38. O.S.S.Concordia 2114. Grensbal meisjes: Turnlust B I—Turnlust B II 6—0. Slingerbal jongens: Turnlust B—Concordia 9—0. Grensbal dames: B.G.V.—Turnlust B 0—1; ConcordiaTurnlust B 30. Slingerbal heeren: B.G.V.—Bato 0—3. Gedurende de spelpauze. n.l. van 5 tot 6 uur, werd in de aangrenzende inrichting zwem wedstrijden voor adspiranten gehouden. Voor enkele nummers was de inschrijving niet groot, maar deze eerste proeve van den K.T.K, op zwemgebied. die geleid werd door den heer W. H. Verkes, mag zeker wel geslaagd heeten. In elk geval is er voor zwemmen (en ook voor spel) de noodige K.T.K.-propaganda in eigen kring gemaakt. De uitslagen luiden: Jongste meisjes. Schoolslag: 1. J. v. d. Sluis, Turnlust B, 2. B Mes, B.G.V., 3. E. Kemper, Turnlust H. en T. van Telgen, B.G.V.. Vrije slag: 1. S. Hommels, Turnlust H. Oudste meisjes: Schoolslag 1. E. Storing T.V.S.2. T. Kuypers, Bato, 3. J. van Zouten, Concordia, 4. A. Verplanken. B.G.V.. Vrije slag. 1. W. van Amstel, Turnlust H. Jongste jongens. Schoolslag. 1. P. Makke- lie, Turnlust H. Vrije slag: 1. J. van 't Veer, Gratio-Plato. Oudste jongens: Schoolslag. 1. A. Wissink T.V.IJ. Vrije slag: 1 G. Keuter, Gratia-Plato. Meisjes estafette: 1. Turnlust H. HAARLEM, 14 Juli. Ondertrouwd 13 Juli: G. v. d. Haak en J. M. van Kipshagen. Bevallen 10 Juli. A. J. Overdam—van Duijn, d.; A. Rozenhartv. Melsen, z.; 11 Juli: G. A. van VeenendaalJehles, d.; G. W. M. Aarts— Vollaerts, d G. GoukaMakkelie, z.; C. A. SpanjaartNooij, z.; 12 Juli: R. de Könnigh— Eijpe, d.; 13 Juli: P. Dijkhuizen—Glas, z.: E. WesselsHolla, d.; Overleden 9 Juli: E. A. M. O. Reichardt Fiedler, 82 j., Schoterweg; 10 Juli: C. J. Ro meinHangjas, 79 j., Spekstraat; 11 Juli: C J. StolpPlatéijdt, 78 j., Kleverparkweg. De Sportdag van den K. T. K. De sportdag van den Kennemer Turnkring heeft Zaterdag bij de honderden deelnemende dames, heeren, jongens en meisjes zeker vol doening gewekt. Er was gymnastiek, er was spel, er was zwemmen, voor elk dus wat wils: er was een werkrooster ontworpen, dat be rekend was ook op tegenwerkende omstan digheden, zoodat de uitgebreide organisatie geen oogenblik gevaar liep (laten we er bij voegen: mede dank zij de medewerking van het weer. dat na den regenachtigen ochtend geheel verbeterd was). Er werd voorts met sportiviteit gestreden. In 't kort: de jeugd en ook de ouderen hebben een genotvollen dag gehad Wij geloover. daarom, dat deze eerste sportdag van den K.T.K. niet de laatste zal zijn Een talrijk publiek woonde de verschil lende wedstrijden bij. De heer A. G. Boer, Wethouder van Onderwijs, was geruimen tijd tegenwoordig, en als bekend turner uit vroe ger dagen toonde hij ook deskundige belang stelling Vroeg in den middag vingen onder leiding van d enheer J. J. van Doorn de gymnastiek wedstrijden aan, en wel in de zalen van de Als slot van den sportdag werden zwem wedstrijden voor dames en heeren gehouden. Verschillende deelnemenden toonden reeds een goeden slag te bezitten, terwijl anderen daarentegen de noodige soepelheid ontbrak. Van enkele vereenigingen had de deelneming ongetwijfeld veel grooter kunnen geweest zijn De resultaten waren hier: Dames. Schoolslag. 1. M. Duyff, Concordia, 2. T. Stammes, Concordia, 3. A. van Kooten, Turnlust H. Vrije siag. 1. A. van Kooten, Turnlust H. Estafette: 1. Concordia. Heeren: Schoolslag. 1. S. Klees, Turnlust B., 2. J. Kemper, Turnlust H. Vrije slag. 1. L. Kieviet Bato, 2. S. Klees, Turnlust B. Estafette; 1. Turnlust H I. B.G.V. en O.S.S. kampioen. De tweede en tevens laatste competitie in athletiek voor dames uit den Kennemer Turn Kring heeft in de le klasse der Bloemendaal- sche Gymnastiek Ver. aan 't hoofd van de competitie als geheel gebracht, en wel met 2832.10 p. totaal tegen no. 2, Concordia, met 2614.04 p. Ver beneden deze ploegen bleven die van T.V.IJ. Concordia II en Turnlust B, die resp. no. 3, 4 en 5 werden, met onderling kleine verschillen. De beste prestaties waren: 60 M. hardloo- pen 7.9 sec., hoogspringen 1.40 M., Duitsche driesprong 10.57 M„ speerwerpen 24 99, en kogelstooten 9.18 M. Door goed werk in den 2en wedstrijd ver drong O.S.S. het Haarlemsche Turnlust van de eerste plaats. Beide ploegen kunnen vol gend jaar zeer zeker in de le klasse uitkomen. De eidn-uitslag in de 2e klasse werd: 1. O.S.S. 1684.35 p., 2. '.Turnlust H. 1636.35 p., 3. T.V.IJ. 1516.15 p., 4. B.G.V.5. Concordia, 6. Turn lust B, 7. Turnlust H., 8. O.S.S., 9 B.G.V., 10. Turnlust B, 11. Turnlust B. In de 2e klasse waren de beste prestaties: 100 M. hardloopen 13.9 sec., hoogspringen 1.35 M„ kogelstooten 8.34 M., discuswerpen 27,02 Meter. De 2e klasse had dezelfde onderdeelen te verwerken als in den eersten wedstrijd, de le klasse gedeeltelijk nieuwe.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1