ZWEMMEN WIELRIJDEN ATHLETIEK VOETBAL. MOTORWIELRIJDEN. GOLF HONKBAL HENGELEN Nederland-België. Holland met 30 door de Belgen geklopt, doch onze landgenooten winnen de estafette 4 x 200 Meter vrije slag. (Van één onzer medewerkers) Het was Zondag in het gezellige stadje Edam een heele drukte naar aanleiding van den in ternationalen wedstrijd, die tusschen Neder land en België in het mooie strandbad aan het IJselmeer gespeeld werd. Tal van enthou siasten waren van heinde en verre gekomen om deze sportieve gebeurtenis bij te wonen. De estafette 4 en 200 Meter vrije slag lever de een fraaie overwinning voor onze landge nooten op. Scheffer, als eerste man, ver schafte onze ploeg een flinken voorsprong. Hierna ging Regter van de Rotterdamsche Zwemelub te water, terwijl voor België Isselee startte. De Rotterdammer kon het niet bol werken; de Belg liep den achterstand vrij wel in. Arts uit Antwerpen zwom uitstekend tegen den Hagenaar van Aelst en zorgde er voor, dat bij het ingaan van den laatsten man België twee meter voor was. Blitz Sr. moest de laatste 200 Meter voor zijn rekening nemen, terwijl Mooi voor Holland zwom. De H. P. C.'er heeft buitengewoon fraai werk geleverd. De eerste vijftig meter bleef de voorsprong der Belgen gehandhaafd, maar toen kwam Mooi onweerstaanbaar naarvo/ren. Hoe Blitz ook trok, het hielp niet. Holland wist 10 seconden eerder aan te tikken. Bravo Mooi! Van de overige zwemnummers is vermel denswaard, dat Puck Oversloot uit Rotterdam, de Nederlandsche kampioene 100 Meter rug slag, op overtuigende wijze door de jeugdige Nelly Senff van de Amsterdamsche Dames- zwemclub werd geklopt. Haar broer, lid van D.J.K., Amsterdam, bleef in hetzelfde num mer voor heeren slechts 3/5 seconde op den Nederlandschen recordhouder, J. C. Scheffer, ten achter. Ook een fraaie prestatie! De polo-wedstrijd Deze ontmoeting werd verdienstelijk geleid door scheidsrechter Hofmann uit Neurenberg, leider van den Duitschen Zwembond De opstelling der zeventallen was eenigszins gewijzigd, men ging als volgt te water: Nederland: A. Veenstra, G. van Aelst, J. v. Oostrom Soede, A. J. Braam J. Rekkers, G. J. van de Kamp, J. W. van Daatselaar België: Casteleyn, G.Blitz Jr., Depauw G. Blitz Sr., van Gheen, Isselee, Disy. De beide aanvoerders, hoewel aanvankelijk als spil opgesteld, spelen nu linksachter. Braam stelde zich tot taak den 2 Meter speler Depauw te bewaken, Blitz moest onzen goalgetter Rek kers het scoren beletten. Laten we direct voorop stellen, dat de Bel gen volkomen verdiend hebben gewonnen, al leen zijn de cijfers eenigszins geflatteerd. Af gaande op de fraaie kansen, die Holland ge had heeft (Daatselaar kwam tweemaal voor open doel) ware een 2—3 uitslag o.i. beter ge weest. De wedstrijd stond op geen hoog peil, niet temin is er niet onverdienstelijk gespeeld. Vooral de Belgen hebben ons tal van aardige staaltjes polo laten zien. Het Hollandsche spel is doorzichtiger De Hollandsche voorhoede was het zwakste deel van het zevental. Het drietal heeft geen kans gezien een doelpunt te maken. De Belgi sche doelman heeft weinig gevaarlijks te doen gehad. De Utrechtenaar van Daatselaar bleek voortreffelijk in het missen van mooie kansen Het spel van onzen linksvoor was zwakjes. Van de Kamp heeft zijn best gedaan; hij bezon digde zich nogal eens aan kleine trucjes, die den scheidsrechter niet ontgingen. Voorts heeft hij, in gezelschap van Isselee, ongeveer de helft van den speeltijd op den kant doorgebracht, omdat hij te vroeg wegzwom. Berst toen het derde doelpunt gescoord werd, mocht hij weer aan het spel deelnemen. Rekkers was nog de beste van de drie. De Belgen drongen, heel tactisch, onze voorhoede zoo ver mogelijk van hun doel. De Hollandsche schoten werden derhalve van grooten afstand gelost. Rekkers schoot nog vrij veel. Een groote fout maakt hij echter, doordat hij zijn tegen speler steeds vrij Iaat opzwemmen. Een oude rot als Blitz Sr. profiteert daar dankbaar van. De H. P. C.'er Braam speelde vóór de rust kalm. schuchter zouden we haast willen zeg gen. In de tweede helft speelde hij zijn ge wone spel en deed tal van goede dingen. Hij bood zijn voorhoede eenige fraaie kansen, die helaas niet benut werden. De twee andere achterspelers, van Aelst en van Oostrom Soede hebben in zooverre teleurgesteld, dat zij te weinig zijn opgezwommen. Juist daarin ligt hun kracht in hun clubteams. Veenstra, onze doelman, heeft zijn doel be hoorlijk verdedigd, al was hij zoo nu en dan nogal onzeker. De Belgen hebben een goed, jong zevental, met uitzondering van Blitz Sr., die de drie kruisjes al gepasseerd is. Bij hun valt het snelle plaatsen op, daar hebben de Hollanders heel wat van kunnen leeren. Ook hun vrij zwemmen en overnemen viel te roemen. Over het verloop van den wedstrijd het vol gende: Al direct valt België heftig aan en het Hol landsche doel wordt Stevig onder schot ge nomen. Nadat de Pauw gemist heeft, krijgt Blitz Sr. het leder. Hij platst bij zijn neef, die via den paal doelpunt. Hierna lost Rekkers eenige keiharde schoten, die juist over den lat gaan. De Hollandsche achterhoede speelt uiterst voorzichtig en waagt niets. Prachtig samenspel tusschen Depauwr en Casteleyn heeft het tweede doelpunt tengevolge, door laatstgenoemden gescoord. Daatselaar krijgt een kans voor open doel, Disy had zijn doel zelfs verlaten, nog schiet hij over. Als Isselee en van de Kamp te vroeg weg-zwemmen moe ten zij het water verlaten. Met de. rust heeft België een 2—0 voorsprong Als weer begonnen wordt, haalt Casteleyn den bal en Veenstra moet reddend optreden. Braam zwemt prachtig op, geeft fraai over aan van Daatselaar, maar wederom faalt deze. Wederom volgt een Hollandsche aanval. Het samenspel vlot nu uitstekend. Braam plaatst naar den vrijliggenden Rek kers, v.an Aelst komt naar voren. Deze speler ontvangt den bal en schiet keihard in. Helaas komt de bal tegen den onderkant van den lat en springt uit het doel. Casteleyn is door het opzwemmen ongedekt. Hij krijgt den bal en Veenstra is ten derde male gepasseerd. Nu ko men van de Kamp en Isselee weer te water. Gescoord wordt echter niet meer. Uitslagen voornaamste zwemnummers: 100 M. vrije slag dames: 1. R. Mastenbroek O. D. Z. 1.09. 2. M. Helms het Y 1.14 2/5, 4 x 200 Meter vrije slag landen-estafette: 1. Holland 10 min. 22 4/5 sec. 2. België 10 min. 32 2/5 sec. 100 Meter rugslag voor dames: 1. N. Senff A. D. Z. 1 min. 23 4/5 sec. 2. B. Martin O. D. Z. 1 min. 26 1/5 sec. 3. P. Over sloot O. D. Z. 1 min. 27 2/5 sec. 100 M. rugslag voor heeren: 1. J. C. Scheffer D. J. K. 1 min. 18 2/5 sec. 2. J. P. Senff D. J. K. 1 min. 19 sec. Wedstrijden te Apeldoorn. Zondagmiddag hadden te Amersfoort in het prachtige Berg- en Bosch Bad groote natio nale zwemwedstrijden plaats. Door het deelnemen aan deze wedstrijden van onze wereldrecordhoudster Willy den Ouden en haar clubgenooten, de dames Tim mermans, Brouwer-s, Baumeister en Hogeweg, was er een recordaantal bezoekers, naar schat ting drieduizend, aanwezig. Aan de uitslagen ontleenen we het volgende: 3 x 50 Meter wisselslag estafette, heeren na tionaal: 1. Haarlem I (met de heeren v. d. Meer, Hensbergen, van Gelderen) 1 min. 46 1/5 sec. 2. Dolfijn, Amsterdam 1 min. 52 4/5 sec. 3 Haarlem II. 100 Meter schoolslag, heeren, juniores: 1. J. S. Kemp (H. V. G. B-, Heemstede) 1 min. 28 sec. 2. H. van Heerde (H. V. G. B., Heem stede), 1 min 281/5 sec. 3. E. van Voorst (Z. B. Z. V., Zwolle) 1 min. 29 1/5 sec. 100 Meter rugslag dames: 1. Mej. Oortgijzen (A. D. Z.) 1 min. 32 4/5 sec. Deze zwemster zwom met een groep hee ren mee en haalde allen in. 100 Meter vrije slag heeren, nationaal: 1. C. Zeeman (Haarlem) 1 min. 10 sec. 2. L. v. d. Brem (Dolfijn, Amsterdam) 1 min. 10 1/5 seconde. 5 x 50 Meter estafette, dames, nationaal 1. R. D. Z. (met Willy den Ouden, Timmer- mahs, Brouwers, Baumeister, Ho ge werf) 2 min. 42 3/5 sec. 5 x 50 Meter estafette heeren, nationaal: 1. Haarlem I (met de Vries, Capteyn, Van Hensbergen, van Gelderen, en Zeeman) 2 min. 38 1/5 sec. 2. Haarlem II 2 min. 52 3/5 sec. 100 Meter rugslag heeren, nationaal: 1. A. J. v. d. Meer (Haarlem) 1 min. 18 2/5 sec. 2. L. v. d. Brem (Dolfijn) 1 min. 27 2/5 sec. 3. J. F. Prenger (Enschedesche Zwem- en Polo club) 1 min. 39 2/5 sec. 100 Meter vrije slag dames, seniores, na tionaal: 1. Willy den Ouden 1 min. 7 1/5 sec. 2. Mej Timmermans 1 min. 12 sec. 3. Mej. Gr. Brou wers 1 min. 15 sec. 4. Mej. Hogeweg 1 min. 16 sec. (allen R. D. Z.) 5. L. Oortgijzen (A. D. Z.) 1 min. 18 sec. Een groep deelnemers aan den Sportdag van den Kennemer Turn kring, die op het ter rein aan de Kleverlaan plaats had. B. Leene en A. van der Linden plaatsten zich bij de amateurs voor de finale. Bij de kwart-finale werd W. Ooms uitgeschakeld. Bij de profs kwamen Clignet en Wals niet aan den start zoodat Jac. van Egmond en J. van den Heuvel zonder strijd in de halve finale kwamen. W. Metz werd door G. Leene geklopt en Pijnenburg won van Sliphorst. Bij de halve finales nam Van Egmond dadelijk den kop en klopte Pijnenburg in een langen eindspurt. Bij de onafhankelijken plaatsten Beukers en v. d. Leur zich in de finale Finales uitgesteld. De finales zouden Zondag worden verreden, maar wegens het regenachtige weer werden zij uitgesteld tot a.s. Dinsdagavond. Rein KuJn. bij onze lezers welbekend om zijn zwerftocht naar Italië, demonstreert op den Sportdag van den Kennemer Turnkring hoe bij het Slmgerbal een bal gevangen moet worden. De Tour de France. Uit Cannes: Na den rustdag van Zaterdag is de Ronde van Frankrijk Zondag voortgezet met de elfde étappe van Nice naar Cannes, een afstand van 126 K.M. Deze étappe werd in de sprint gewonnen door den jeugdigen Franschen renner Vietto, vóór Martano. Beiden hadden eenige minuten voorsprong op de rest van het peleton. In het algemeen klassement heeft A. Magne nog steeds den kop met slechts gering verschil op Martano. Frankrijk is onbetwist no. één in het lan- denklassement. Het algemeen klassement was alt volgt: 1. Magne 72 uur 34 min. 5 sec. 2. Martano 72 uur 36 min. 3. Vietto 73 uur 3 min. 50 sec. 4. Vervaecke 73 uur 9 min. 58 sec. 5. Morelli 73 uur 10 min. 47 sec. 6. Lapebie 73 uur 11 min. 37 sec. Landenklass ement 1. Frankr-ijk 218 uur 48 min. 50 sec., 2. Zwitser land-Span je 220 uur 28 min. 13 sec. 3. Italië 220 uur 48 min. 11 sec., 4. Duitsch- l?,nd 222 uur 9 min. 54 sec., 5. België 227 uur 14 min. 40 sec. De Nederlandsche kampioenschappen. VAN EGMOND WINT VAN PIJNENBURG. Zaterdag hadden in het Amsterdamschi Stadion de voorwedstrijden voor de Neder landsche wielerkampioenschappen plaats. De Engelsche kampioen schappen. Berger No. 3 op 100 yards. (Van onzen medewerker) LONDEN, 14 Juli. Het is aan de Hollandsche ploeg Zaterdag niet mogen gelukken, beslag te leggen op een Engelschen titel bij de wedstrijden in het White City Stadium, welke hier verder werden afgewerkt. Berger werd op 100 yards derde en de 4 X 110 yards-ploeg eindigde eveneens op de derde plaats. Het weer was belangrijk beter dan Vrijdag, waardoor naar schatting 40.000 personen de spannende kampen met aandacht volgden. Op de 100 yards was de hoop der Nederlan ders gevestigd op Berger, die het tot de derde plaats bracht met gering verschil achter den Hongaar Sir, die in 9.9 sec. won. De series en halve beslissingen waren alle van goede kwa liteit; uitmuntende tijden werden genoteerd. Berger eindigde reeds in zijn serie achter Sir, die in 10 sec. won, doch het verschil was ook hierbij zeer gering. In de halve beslissing won hij gedecideerd van den titelhouder Saunders in 9.9 sec., doch in de finale was zijn start min der goed, zoodat hoewel hij nog een oogenblik voorzat, de Hongaar hem nog kon passeeren, evenals de Engelschman Sweeny. Het verschil onderling was uiterst gering. In de finale 220 yards heeft Ossendorp het tot de 4e plaats kunnen brengen, een alles zins bevredigend resultaat in dit groote gezel schap. Van start ging hij snel weg, doch reeds door de bocht ging hij wat terrein verliezen, zoodat op het rechte eind de achterstand niet meer in te halen viel. De bekende Rangeley, no. 2 bij de Olympische Spelen te Amsterdam, eindigde achter hem. Bij de 4 maal 110 yards lootten „De Snel- voeters" de binnenbaan, doch tegen de goed loopende Hongaren, moesten zij toch het on derspit delven. Osendarp begon goed en ver loor geen terrein, een goed wissel met Van Beveren deed hier nog het beste hopen, doch spierpijn, veroorzaakt door het deelnemen aan de 100 yards, belette dezen zijn volle kunnen te ontplooien. Zelfs den zwaksten man van Prenssen Krefeld kon hij daarbij niet benade ren. Een aarzelende wissel van Jansen volgde er ging hier weer terrein verloren. De Hage naar hield zich op deze moeilijkste plaats uit stekend, doch toen ook de laatste overname, totaal mislukte, was het pleit beslecht. Berger, stormde nog op Preussen Krefeld af, naderde steeds meer, doch op de eindstreep was hij blijkbaar nog achter, althans het resultaat luidde zonder dat beraadslaagd behoefde te worden: derde. Een geduchte tegenvaller voor de aanwezige Hollanders was het falen van Wim Kaan bij het hordenloopen. Tot de zesde horde ging het met Finlay gelijk op, doch dan werpt hij een horde zoo resoluut om, dat hij bijna valt. Wel herstelt hij zich, doch de volgende horde kan hij toch niet goed nemen en daar ook de eer ste horde door hem bleek te zijn aangeraakt, moest hij worden gediskwalificeerd, voor het eerst in zijn loopbaan. Een prachtigen indruk heeft het loopen van den Pool Kusocinski gevestigd op het nummer 3 mijl. Regelmatig legde hij ronde na ronde met grooten voorsprong voor zijn tegenstan ders af en de bewondering voor deze fraaie prestatie uitte zich in een geweldig applaus van alle tribunes. De bekende Lovelock won de mijl, doch niet op overtuigende wijze. Steeds werd het tempo gedrukt, men had zichtbaar angst voor elkaar. Op het laatste stuk ging de Nieuw-Zeelander er van door en won nog gemakkelijk, doch in vorm is hij blijkbaar nog niet. Rampling, nog steeds de hoop van Engeland op 400 M., won overtuigend de kwart mijl, doch deze looper heeft reeds zoo vaak gefaald, dat het Britsche optimisme ons wel wat misplaatst voorkomt. De wedstrijden blonken uit door een keurige, vlotte regeling. Reeds op het moment, dat de loopers elkaar feliciteerden, klonken door het Stadion de resultaten, een omstandigheid, welke de belangstelling zeer bevorderde. Bo vendien bleven dan op een bord deze uitslagen nog tot het opvolgende nummer vermeld. Op het middenterrein werden alle athleten en officials, welke er op een moment niets te maken hadden, geweerd en zoo verliep het ge heel voorbeeldig. De resultaten zijn: 100 yards: 1ste halve beslissing 1. Sweeney Engeland, 10 sec. 2. Davis Engeland. 2de halve beslissing: 1. Berger Nederland, 9.9 sec.; 2. Saunders Engeland. 3e halve beslissing: 1. Sir Hongarije, 9.9 sec.; 2. Rangeley Engeland. Beslissing: 1. Sir Hongarije, 9.9 sec.; 2. Swee ney Engeland; 3. Berger Nederland. 220 yards: 1. Murdock Engeland 22.1 sec.; 2, Sweeney Engeland; 3. Young Engeland. 440 yards: 1. Rampling Engeland, 55.4 sec.; 2. Stoneley Engeland; 3. Blake Engeland. 880 yards: 1, Cooper Engeland, 1 m. 56.4 sec.; Powell Engeland; 3. Gutteridge Engeland. 440 yards horden: 1. Brown Engeland. 55.4 sec.; 2. Wallace Ierland; 3. Hunter Engeland. 1 mijl (1609 31.)1. Lovelock Nw. Zeeland, m. 26.6 sec.; 2. Wooderson Engeland; 3. Cor- nes, Engeland. 3 mijl: 1. Kusocinski Polen, 14 m. 13.6 sec.; Beavers Engeland; 3. Allen Engeland. 120 yards horden: 1. Finlay Engeland, 14.8 sec.; 2. Stanwood Engelaxrd; 3. Gabriel Enge land. 4 X 110 yards estafette: 1. Budapest, 43 sec.; Preussen Krefeld; 3. De Snelvoeters. 2 mijl Steeplechase: 1. Johnson Engeland. Hoogspringen: 1. Bodosi Hongarije, 1,90 M. Michic Engeland, 1.88 M.; 3. Gray Engelanti, 1.85 M. Verspringen: 1. R. Paul Frankrijk, 7.23 M.; Duncan Engeland, 7.M.; 3. Pallett Enge land, 6.96 M. Polslioog: 1. Phillipson Engeland, 3.73 M.; Babington Engeland, 3.73 M. Discuswerpen: 1. Bermingham Ierland, 41.23 M. Kogelslingeren: 1. O'Callaghan Ierland 50.47 M. Speerwerpen: 1. Bowen Engeland 51.74 M. Kogelstooten: 1. Heljasz Polen, 14.89 M. KON. NED. VOETBALBOND. De uitslagen. Kampioenschap van Nederland. K. F. C.—Willem n 2—3 AFDEELING Hl Promotie tweede klasse Z. A. C.—N. E. C. 8 (Door dezen uitslag promoveert Z. A. C. weer naar de eerste klasse, dank zij Bakhuys, die zeven maal scoorde.) Ranglijstjes. Het succes komt juist aan tegenovergestel de zijde. Van der Wouw plaatst van grooten afscta-nd hard in. Veen houd den bal goed, maar laat het leder weer uit de handen vallen. Van Ham is ingeloopen en heeft geen moeite den bau in doel te loopen. (13). Willem n speelt nu tegen wind in. K.F.C. zet direct een zwaar offensief in hetgeen zijn uitdrukking vindt in eenige hoekschoppen. Na 6 minuten heeft K. F. C. reeds succes. Spijkers werkt slecht weg, waardoor Boutshoorn ge makkelijk in het bezit van den bal komt. Deze lost een schuiver, waarop van der Aa.^lijkbaar niet verdacht is. want de Wilem H-kèéper valt te 'laat uit, de bal ligt dan reeds achter hem (2—3). Het aantal corners, dat K.F.C. mag nemen is niet meer te tellen, gedurende den geheelen wedstrijd zullen het er zeker wel 20 zijn ge weest. Van der Aa is de vesting, waarop alle aanval len stranden. Geheel K. F. C. zit hem op de huid, wat de Koogsche natuurlijk op verschil lende vrije trappen komt te staan. Nog een paar minuten. Hoe K.F.C. ook zwoegt, het lukt niet en als de heer Van Moorstel het einde aan kondigt, juisct het geheele Willem H-elftal voor deze overwinning. StormvogelsD. W. S. (52) Stormvogels speelde Zondag te Halfweg een pi-opaganda-wedstrijd tegen D.W.S. Voor den winnaar dezer ontmoeting was een beker ter beschikking gesteld. Met 5-2 wist Stormvogels op dezen prijs beslag te leg gen. gesp. gev •ge .verl.pnt. v.—t. gem. K. F. C. 8 3 2 2 10 16—'7 1.25 Ajax 8 4 2 2 10 21—8 1.25 Willem II 8 4 2 2 10 16—17 1.25 Heracles 8 4 0 4 8 13—20 1.14 Velocitas 8 1 0 7 2 8—22 0.25 fr 3 AKHUYS die Z.A.C. in de 1 ste klasse terugbracht Kampioenschap van Nederland. Willem II wint met 32 van K. F. C. De belangstelling voor den laatsten wed strijd der kampioenseompetitie was uit den aard der zaak bijzondler groot. Immers, mocht Willem II er in slagen te Koog a.d. Zaan van K. F. C. te winnen, dan eindigden drie clubs gelijk in de kampioenscompetitie nl. Ajax, K.F.C. en Willem II. K. F. C. had aan een ge lijk spel voldoende om kampioen van Neder land te zijn. Men was zoo zeker van zijn zaak dat reeds voorbereidende maatregelen waren getroffen om dit kampioenschap 's avonds te vieren Helaas, het heeft niet zoo mogen zijn. He laas, schrijven wij. omdat door de overwinning van Willem II op de Koogers de kampioensconi petitie weer met droe weken verlengd is. En eerst op 5 Augustus de beslissing kan vallen. Tenzij er maatregelen worden genomen, bijv. door de drie wedstrijden snel achter elkaar op avonden in de week te laten spelen. Aanvoerder De Leeuw kiest den wind, die over de lengte van het veld staat. mee. K.F.C. is ondanks den tegenwind aanvankelijk ster ker. Met open, snel spel krijgt de voorhoede van de Koog eenige scoringskansen. Spijkers en Smulders verdedigen goed. Van der Aa, houdt er eenige harde schoten uit van Bouts hoorn en Mol. Van der Wouw komt in botsing met Bley en het ruurt even voor de Willem ïl'er weer op volle kracht kail verder spelen. De aanvallen van Wiylem II worden nu beter opgezet en er ontwikkelt zich een snel open spel aan weers zijden, Een mooi opgezette aanval in het midden le vert Willem II na ruim een kwartier spelen een doelpunt op. Zuiver geplaatst gaat het leder van voet tot voet en tenslotte wordt de bal naar den vrijstaanden Van Ham doorgegeven, even loopt deze door en dan scoort de midvoor vet een schuin, hard schot in den hoek, on houdbaar voor Veen. (0—1). Aangemoedigd door dit onverwachte succes 'blijft Willem II in den aanval. Gesteund door den wind onderneemt haar voorhoede eenige gevaarlijke aanvallen. Kort samenspelend komen van der Wouw en Maas door de Koogsche verdediging heen, Maas krijgt vlak voor doel het leder voor de voeten en met een hoog schot, dat tegen den onder kant van de lat stuit, scoort de Tilburgenaar onhoudbaar. 02. Twee minuten later ligt het leder achter Van der Aa, als Mol uit een algemeen en aanval onhoudbaar den keeper passeert (12). Er ontstaan eenige moeilijke oogenblikken voor het Willem n-doel, eenmaal schiet Mol met een schuiver dangs het doel en ook een aantal corners leveren geen resultaat op. Van der Pluym verongelukt. Uit Luik: Bij de wedstrijden op motoren op het circuit van Francorchamps is een ongeluk gebeurd, waarbij de Nederlander Van der Pluym om het leven is gekomen. Van der Pluym, die op een 500 c.M. motor reed, slipte. De Belg Lambert, die vlak achter den Nederlander reed, reed v. d. Pluym aan: beiden kwamen in het publiek terecht. Er ontstond groote consternatie. Van der Pluym was op slag gedood. De Belg werd erns tig gewond: hij kreeg een hersenschudding, brak een paar vingers en liep verschillende andere wonden op. Drie toeschouwers zijn ge wond. De beide motorrijwielen zijn verbrand. Van der Pluym behoorde tot de beste ren ners van Nederland. Hij reed, evenals te As sen bij den Grooten Prijs van Europa, op Husq- varna. Van der Pluym was in 1932 bij de T. T. races te Assen winnaar in de 500 ccM klasse, terwijl hij in 1933 zoowel in de 350 ccM. klasse als in de 500 ccM klasse TT winnaar werd. Dit jaar werd hij bij den Grooten Prijs van Europa derde in de 500 ccM. klasse en behaalde daar mede het Nederlandsche kampioenschap. Win naar werd de Meuter voor Noir. beiden België met als derde van der Pluym. Naar men weet hebben zoowel de Meuter als Noir Zondag j.l. te Hohenstein het leven gelaten bij de motor races om den Grooten Prijs van Duitschland. Ook de bekende Zweedsche renner Kalen werd gedood. Van der Pluym is nu reeds de vierde renner, die na Assen het leven liet. De laatste wedstrijd, dien hij tot een goed einde hracht, was j.l. Zondag te Hilversum, toen hij tweede werd achter Buttlei (Duitsch land) Kennemer GolfcluB. Dezen keer hadden 44 spelers ingeschreven voor den maandelijkschen wedstrijd van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort. De eerste prijs voor de dames werd gewon nen door mevrouw Steinmetz (14) met 1 down. Bij de heeren won J. R. Koning (14) met 2 up den eersten prijs. Tweede was H. A. Healy (13) met 1 up. Gompetitiestanden. Eerste klasse gesp. gew. gel verl. pnt. Blauw Wit 8 5 0 3 10 Haarlem 8 5 0 3 10 Ajax 6 3 1 2 7 H. H. C. 3 3 0 3 6 V. V. G. A. 6 2 1 3 5 Z. R. C. 8 3 0 5 6 Quick 6 2 0 4 4 Tweede klasse A gesp. gew. gel. verl. pnt. E. D. O. 4 3 0 1 6 Ajax II 5 2 1 2 5 D. E. C. 4 2 0 2 4 H. H. C. II 5 2 0 3 4 A. M. V. J. 4 1 1 2 3 Het Baarsje. Boven genoemde vereeniging hield Zondag een onderlingen wedstrijd op baars in de Am sterdamsche vaart. Men vertrok te vier uur van het clubhuis. De vangst was matig. Na afloop van den wedstrijd ging men naar het clubhuis, waar door den voorzitter, den heer Wilschut, de prijzen werden uitgereikt. Deze werden als volgt gewonnen: le prijs Hoogendorn met de grootste visch; 2e pr. Mewen met de meeste; 3e pr. v. d. Pol; 4e pr. Reinders, 5e pr. G. Veen; 6e pr. Nicolay; 7e or. F. Slot 8e pr. Deen, 9e pr. W. Gieberts; 10e pr. B. Veen; 11e pr. Kuur; 12 pr. Papenburg; 13e pr. Warmerdam.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3