DE OUDSTE MAN TER WERELD. 1 BEVERWIJK HEEMSKERK Steunt de Harmoniekapel De oudste en grootste vereeniging. De slechte tijden hebben ook in ons plaat selijk vereenigingsleven hun funesten invloed en hun verlammende werking geducht doen gelden. Talrijke vereenigingen werden van allerlei ingevoerde bezuinigingen de dupe. Van al die vereenigingen is er een, die den Bever wij kers na aan het hart ligt. Dat is onze Be verwij ksch Harmoniekapel, de vriendin van allen, die zich een groote plaats in het leven van de Kennemer marktstede heeft verworven. Ook zij zucht onder het juk van den crisis, niet alleen door vermindering van donaties, maar vooral door het feit, dat de gemeente raad. die al evenzeer door de ontwrichte eco nomische omstandigheden in haar werkzaam heden wordt beknot, zich genoodzaakt zag het jaarlijksche subsidie van f300.in te trekken. Bij wijze van tegenprestatie gaf de Beverwijk- sche Harmoniekapel daarvoor zes zomeravond- concerten, waarvan de geheele burgerij kon profiteeren. Dat wil echter niet zeggen, dat de Harmoniekapel zich, nu de gemeente haar bij drage niet meer kon verleenen, onbetuigd laat. Integendeel zij blijft haar zomerconcerten ten gerieve van de inwoners geven. Reeds twee maal musiceerde zij dezen zomer met even veel entrain op het C. H. Moensplein. Dat zal stellig ook de St. Jozef-Harm on ie doen, die al evenzeer door den gemeentelijken bezuinigings maatregel werd getroffen. Er is een tiid geweest, heel lang geleden, dat de instrumenten van de vereeniging in een op tocht werden meegevoerd op een wagen, met het veelzeggende opschrift ..Harmoniekapel zonder steun". Die tijd is gelukkig voorbij. Op steun kan zij wel rekenen en zeker op mo reel en steun, die ook de gemeente de eultu- reele instelling, waartoe de Beverwijksche Har moniekape! in den loop der jaren is uitge groeid. niet zal onthouden. Maar daardoor verdwijnt niet de zorgehjke trek van het aangelaat van den penningmeester. De „ader lating" van f300.— kan de Bruin niet trek ken. Het is daarom, dat het bestuur tot ver scheidene vooraanstaande plaatselijke veree nigingen een oproep om financiëelen steun heeft gericht. Wanneer die corporaties zouden kunnen besluiten donatrice van de Harmonie kapel te worden, was het „gat in de begroo ting" spoedig gedicht. Het is niet erg, dat de zen oproep om steun publiek wordt. Er zijn gelukkig nog altijd wel particulieren te vinden, die eveneens bereid zijn onze oudste en groot ste plaatselijke vereeniging op deze wijze te helpen door den crisis heen te komen De verdiensten, welke de Beverwijksche Har moniekapel voor onze plaatselijk samenleving heeft behoeven wij niet uiteen te zetten. Men kent ze. Alleen dit: concerten, feesten, lief dadigheidsuitvoeringen, opluistering wedstrij den, dat alles moet blijven voortbestaan, i's een Beverwijk's feest zonder Harmoniekapel denk baar? Wij wagen het niet deze vraag bevesti gend te beantwoorden, het zou volkomen m strijd zijn met het ook in dit opzicht roemrijke verleden van de kapel. De krachtige oproep van het bestuur „steunt Beverwijk's oudste en grootste vereeniging' moge dus weerklank vinden in de eerste plaats bij de verenigingsbesturen en vervolgens bij allen, die er van overtuigd zijn, dat de Bever wijksche Harmoniekapel haar verdienstelijk werk moet blijven voortzetten HET TWEEDE ZOMERCONCERT. Maandagavond gaf de Beverwijksche Har moniekapel het tweede zomerconcert in de muziektent op het C. H. Moensplein. Zij deed dit dezen avond in combinatie met haar on- derafdeeling, bekend onder den naam van Jongens-Harmonie. Ofschoon dit openluchtconcert plaats vond onder ideale weersomstandigheden was de publieke belangstelling ditmaal al zeer be scheiden. De wandelaars hadden op dezen mooien zomeravond blijkbaar hun schreden gericht naar het kermistenein aan den Ver lengden Munnikenweg. Zoowel de Jongensharmonie, die het eerste gedeelte van het programma voor haar reke ning had genomen als de Harmoniekapel, heb ben zich dezen avond weer van haar beste zijde laten „hooren" en de weinige concertgangers in muzikaal opzicht genotvolle uren gebo den, De jonge garde leverde onder aanvoering van dirigent Hofmeester verdienstelijk werk. De „hoop der toekomst" maakt groote vorde ringen. De wijze, waarop b.v. de composities voor het a.s. concours te Hoorn ten gehoore werden gebracht vestigde de overtuiging dat de reserves in haar afdeeling reeds tot con currenten zijn gegroeid, waarmede geducht re kening moet worden gehouden. De Beverwijksche Harmoniekapel voerde na de pauze een aantrekkelijk programma uit. De potpourri van Urbach over Schubert's mees terlijke composities genoot een verzorgde uit voering. In niet mindere mate was dat het geval met de ouverture uit „Rosamunde" van Schubert, waarmede door de Harmoniekapel eer werd ingelegd. De oude, bekende wals „Les Patineurs" van Waldteufel bracht een gewaardeerde afwisse ling. Het concert werd met een marsch beslo ten. DE TRANSPORTCOLONNE OEFENT. Maandagavond hebben de leden van de Transportcolonne van het Ned. Roode Kruis een nuttige oefening gehouden in Rooswijk. De colonne voerde ook de brancard mee. Deze oefening, die begunstigd werd door prachtig zomerweer, was nuttig voor de leden en aan den anderen kant leverden zij het bewijs, dat de plaatselijke trasportcolonne voor haar taak berekend is. SCHOOLREISJES. De leerlingen van school 4 maakten Maan dag een schoolreisje naar Den Haag en om geving. In de eerste plaats werd een bezoek gebracht aan het Westland, waar de druiven- kweekerijen werden bezocht. De oudste leer lingen bezichtigden voorts het Zeiss Planeta rium in de residentie, de jongeren brachten een bezoek aan het Panorama Mesdag. Ten slotte werd nog eenigen tijd vertoefd aan het Scheveningsche strand. Het jaarlijksche schoolfeest van de o.l. school no. 1 wordt op Vrijdag 20 Juli gehou den. Met- uitzondering van de beide laagste klassen, die een middag in Wijk aan Zee door brachten, gaan deze kinderen een tocht ma ken naar Alkmaar en omgeving. School no. 3 trekt eveneens naar de resi dentie en tenslotte zullen de leerlingen van de school voor B.L.O. Artis bezichtigen. DRUK BEZOEK AAN HET LUNAPARK. Het Lunapark aan den Verlengden Munni kenweg heeft zich op den openingsdag in een zeer druk bezoek mogen verheugen. Het mooie zomerweer was daarbij natuurlijk van veel in vloed. Op den eersten kermisdag zijn 142-00 be talende bezoekers de controle gepasseerd. Twintig procent van de entreé's komt ten goede aan het crisiscomité der gemeente Wijk aan Zee en Duin, op welks grondgebied de kermis is ondergebracht. Als -wij goed inge licht werd ook nog een aanzienlijk bedrag in eens aan de gemeente betaald. Maandag was het aantal kermisvierders aanzienlijk minder. In de meeste „spullen' was het verre van druk. De politie en de brandweer van Wijk aan Duin zien toe dat alles ordelijk verloopt. Ook brandbluschmiddelen zijn op het kermister rein ondergebracht. De bewoners van den Munnikenweg en om liggende straten profiteeren van de kermis. Zoo is b.v. het aantal rijwielstallingen in de buurt van het kermisterrein legio. Andere bewoners hadden hun voortuintjes als winkel ingericht. En dan spreken wij nog maar niet van het legertje ijscomannen en vischverkoo- pers, dat de omgeving bevolkt. Over het algemeen werden aan deze in richtingen ook al geen onfortuinlijke zaken gemaakt. MARKTBERICHTEN. R.-K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kenne- merland". 16 Juli 193' SDinazie per kist 2550 Sla per kist 2050 Postelein per kist 1018 Andijvie per kist 2030 Wortelen per bos 48 1/2 Rabarber per bos 35 Pieterselie per bos 23 Selderie per bos 24 Bloemkool I per stuk 1215 Bloemkool II per stuk 58 Tomaten per K.G. 68 Aardappelen per zak 3.206.50 Aardbeien per doosje 1015 Aardbeien per slof 6075 Komkommers oer stuk 14 Doppers per K.G. 813 Capucijners W per K.G. 8—13 Capucijners Br. per K.G. 8—14 Peulen per K.G. 1020 Raspers per K.G. 1220 Snijiboonen per K.G. 2426 Dikke boonen 1420 Soerc. b. m. dr. per K.G. 2227 Tuinboonen per K.G. 2—6 Roode bessen per slof 3540 Zware bessen per slof 4050 Frambozen per doosje 14—17 Kruisbessen per slof '4050 Noteering van Beverwijk 1'6 Juli 1934. Spinazie per kist f 0,46 Postelein per kist f0.12f0.26 Andijvie per kist f 0,30—f 0.60 Wortelen per bos f 0.03f 0.08 Komkommers per 100 f3—f5 Aardappelen, klei, per K.G. f 0.065 ld. zand per K.G. f 0,08 Peulen per K.G. f 0.04—f 0.14 Doppers per K.G. f0,20f0,22 Capucijners per KG 5 0J8fo.20 Raspers per K.G. f 0,20—f 0,24 Tuinboonen per K.G. f0.02f0.08 Snijboonen per K.G. f 0.20—f 0.28 Heerenboonen per K.G. f 0.16f0,24 Bloemkool per 100 f 6f 12 Sla per kist f 0.20f 0,40 Rabarber per 100 bos f 5 Pieterselie per bos f 0.04 Selderie per bos f 0.035 Aardbeien per slof f 0,40—f 0,80 Aardbeien per doosje f 0,11f 0.15 Framboozen per doosje f 0,10f0,15 Bessen zw., per slof f 0,40f 0,60 Kruisbessen per slof f 0,28f 0,38 Bij den dood van Zaro Agha. De man, die den dood vergeten scheen te 1 hebben, is nu overleden. Het was de Turk Zaro Agha. Hoe oud hij eigenlijk precies was, heeft, men nooit nauwkeurig kunnen vaststellen. Hij zelf verzekerde steeds, dat hij in het jaar 1770 in het plaatsje Motken in Azië was geboren. Was dit werkelijk het geval, dan moet"hij dus honderd en vier en zestig jaar oud zijn ge weest. De artsen, die hem onderzocht hadden, konden of wilden zijn leeftijd niet precies be palen. Doch hij was volgens hun meening ten minste honderd en twintig jaar oud. Zaro Agha verzekerde echter steeds, dat hij honderd en vier en zestig jaar oud was. Hij placht bijvoorbeeld te vertellen, dat hij zich nog heel goed kon herinneren de opwinding, die het uitbreken van den Amerikaanschen onafhankelijkheidsoorlog te Konstantinopel veroorzaakte. Hij was toen een jongen van zes jaar. Naast zijn vele vrouwen schreef de Turk zijn hoogen leeftijd toe aan zijn geheelonthouding. Hij heeft nooit in zijn leven ook maar één druppel alcohol gedronken. Hij hield echter bijzonder veel van zoetigheid en rozijnen en at er zooveel van, als hij maar kon krijgen. Zijn eigenlijke beroep was dat van pakjes drager. Op zijn honderdsten verjaardag gaf hij echter dit beroep op, daar het hem te moei lijk werd en toen werd hij portier. Nog tot zijn laatste ziekte was Zaro Agha heel gezond en frisch. Een paar maanden geleden zei hij nog: „Ik zal zoolang leven, als de wereld bestaat." Nu heeft een hartkwaal een einde gemaakt aan zijn leven. Daarmede is de oudste mensch van deze wereld overleden. Het lijk is op instructie van den minister van gezondheid aan de universiteitskliniek te Istamboel ter schouwing gegeven. De artsen moeten nu vaststellen, in welken toestand de hersenen en de innerlijke organen van dezen zonder twijfel heel ouden man zich bevinden. Het lijk werd aan de universiteitskliniek ge geven, hoewel de familie van den overledene er geen toestemming toe gaf. Het resultaat, dat de lijkschouwing zal opleveren, zal zonder twijfel voor de medische wetenschap van groot belang zijn. Het mysterie van Brighton. Een nieuwe lugubere vondst. LONDEN. 6 Juli. In de misterieuze moord zaak van Brighton heeft de Engelsche politie nadat het onderzoek vijf weken lang geen re sultaat had opgeleverd, thans een nieuwe op zienbarende ontdekking gedaan. Tot dusverre had men slechts den romp en de beenen van het vrouwelijke slachtoffer in een paar reis koffers gevonden. De politie heeft thans in een derden koffer, die verborgen was is een, kolenhok onder de trap van een klein huis in Brighton de resten van een hoofd, dat van den romp gescheiden was, en twee armen ge vonden. De chef-politiedokter van Scotland Yard is onmiddellijk naar Brighton vertrokken om de vondst te onderzoeken. Men acht het zeker, dat het hier de lichaamsdeelen van het onbe kende slachtoffer betreft. „Daily Mail" weet zelfs mede te deelen, dat de koffer, die thans gevonden is, bovendien het lijk heeft bevat van een tweede vrouw, die door een hamerslag op het hoofd gedood zou zijn. Men wijst er In dit verband op, dat ook de moord op een kleermaker, die een week ge leden in East End plaats heeft gehad, nog niet opgehelderd is, Deze man was met ver brijzelden schedel in zijn werkplaats gevon den. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. De 12e étappe voor Lapebie. Uit Marseille: De 12e étappe van Cannes naar Marseille, een afstand van 19o K.M. werd Maandag onder gloeiende hitte langs de kust gereden. Elf renners kwamen tegelijk te Marseille aan, waarbij de sprint gewonnen werd door Lapebie. In het algemeen klassement heeft Magne de leiding en op de tweede plaats Martano. Frankrijk heeft nog onbetwist den kop in het landenklassement. Aan de Zweminrichting „Maerelaan" zijn in de afgeloopen week 1820 baden genomen. COLLECTE. Op Zondag 22 Juli wordt alhier een collecte gehouden ten bate van „Herwonnen Levens kracht". R.-K. V. V. A. D. O. A. D. O.—Zeevogels 12 Oranje Wit 2—A. D. O. 2 3—2 In een van A. D. O. zijde zeer slecht gespeel de wedstrijd werden zij door het enthousiast spelende Zeevogels, uitgeschakeld voor den „Bisschopsbeker". Zaro Agha. Later heeft hij in Syrië tegen de troepen van Napoleon gevochten. Bovendien was hij als sol daat in Griekenland, toen Lord Byron zijn leven voor de vrijheid der Hellenen liet. Ook in den Krimoorlog vocht Zaro Agha voor den sultan en was hij, naar hij vertelde, getuige van den slag bij Plevna, waarin de Russen een overwinning behaalden op zijn landgenooten. Toen was hij reeds honderd en zeven jaar oud en was hij daarom te oud om wapens te dra gen. Hij werkte toen als knecht en hielp mee bij het vervoer van geschut over de bergpassen. Hoe oud hij ook in werkelijkheid geweest mag zijn, hij kon zich heel duidelijk nog ge beurtenissen herinneren, die meer dan hon derd jaar geleden hadden plaats gehad. De inwoners van Konstantinopel wisten langen tijd niet, dat zulk een Methusalem in hun midden leefde, tot hij eindelijk de aan dacht van zijn buurman trok. Dadelijk toon den nu ook de journalisten belangstelling voor den man, die den dood scheen te hebben over wonnen en zij waren het, die Zaro Agha tot een internationale beroemdheid maakten. De oude Turk was genoeg zakenman om zijn beroemdheid productief te maken. Hij vond het wel leuk te reizen en de wereld te leeren kennen. Hij reisde door heel Europa en werd overal als overwinnaar van den dood gevierd. In het jaar 1930 kwam hij naar de Vereenig- de Staten. Hij werd daar door een taxi over reden, maar reeds eenige dagen later was hij weer volkomen gezond en liet zich herhaalde lijk door Amerikaansche geleerden onderzoe ken, die bekennen moesten, dat hij heel oud was, maar die er zich liever niet aan waagden, zijn leeftijd precies te bepalen. Nadat hij daarna naar Europa terug was ge keerd, bezocht hij Engeland. Hij maakte hier een tochtje in een vliegtuig en verliet het als overtuigde luchtvaart-enthousiast. „Vliegen is lang zoo gevaarlijk niet als elf keer trouwen", zei hij tegen de journalisten, die hem inter viewden. De piloot, die hem het stuur op zijn wensch een paar minuten had laten vasthou den, zei vol bewondering, dat de Turksche Methusalem een geboren piloot was. Naar Turkije teruggekeerd moest hij de er varing opdoen, dat de profeet in zijn vader land niet geëerd is. En in 1933 stonden berich ten in de couranten, dat hij volkomen ver armd was. Nu gaf de magistraat van de stad Konstantinopel hem een klein pensioen, waar van hij net kon rondkomen. In April van dit jaar haalde de bekende ver jongingsdokter Woronow hem over, zich door hem te laten onderzoeken. Zaro Agha ging er mee accoord onder voorwaarde, dat er geen „apengeschiedenissen" bij in het spel waren. In zijn lange leven is de Turk natuurlijk met heel wat vrouwen in aanraking gekomen. Hij is „slechts" twaalf keer getrouwd geweest. Daardoor heeft hij natuurlijk veel gelegenheid gehad, de psychologie van de vrouw te bestu- deeren. Hij beweerde telkens weer, dat het ge heim van zijn lange leven schuilde in zijn vele huwelijken. Hij trouwde voor den eersten keer, toen hij een heel jonge man was. Nu heeft hij een schoonzoon, die reeds negentig jaar oud is. Met een van zijn vrouwen leefde hij twee en veertig jaar samen, maar de meesten stierven jong, d.w.z. jong vergeleken met Zaro. Zijn laatste vrouw stierf verleden jaar in den ouderdom van zes en zestig jaar. Zooals be kend had hij dezen winter weer trouwplannen. MUNITIE-VOORRAAD TE BOEKAREST GEëXPLODEERD. BOEKAREST, 16 Juli (Reuter). Heden morgen vroeg werd Boekarest gewekt door een geweldige ontploffing, waardoor vensters sprongen en de deuren open werden gegooid. Het bljek dat een munitiepark nabij Boe karest in de lucht was gevlogen. Een aantal personen werd hierbij gewond. Het schijnt dat de munitie door de groote warmte is ontploft. De „Westea" bericht evenwel dat een geheim-» zinnig vliegtuig over het kamp is gevlogen* van waaruit brandende voorwerpen geworpen waren. ATHLETIEK. COMPETITIE K. T. K. De tweede wedstrijd van de athletïek-com- petitie K. T. K. voor heeren heeft aan de span ning, die in de le klasse na den eersten wed strijd ontstond, een einde gemaakt: Turnlust H. is kampioen geworden. De drie deelnemersploegen ontliepen elkaar overigens uiterst weinig, en de eindstand heeft daarin geen verandering gebracht al wissel den alle ploegen van plaats. Concordia zakte, ondanks voortreffelijk werk van P. Spoor, van de le naar de 3e plaats. De B. G. V. behaalde in den tweeden wedstrijd de meeste punten, waardoor zij van de 3e naar de 2e plaats ver huisde. Turnlust H„ dat eerst no. 2 was, werd nu no. 1. Al deze wijzigingen waren gevolg van uitermate kleine verschillen. Nooit was deze competitie dan ook zóó spannend. De eindstand werd: 1. Turnlust H., 555.45 p., 2. B. G. V. I 552 p.. 3. Concordia I 550.90 p. De beste prestaties waren: 100 M. hardloo- pen 11,7 sec., 800 M. hardloopen 2 min. 17.4 sec., hoogspringen 1,80 M., hinkstapsprong 12.06 M., speerwerpen 38.60 M., kogelstooten 9,38 M. Wat het kampioenschap betreft, was er in de 2e klasse van spanning geen sprake. In den eersten wedstrijd had Turnlust B. reeds een grooten voorsprong genomen en deze bleek na den tweeden wedstrijd verdubbeld. De uitslag werd hier: 1 Turnlust B, 272,75 p., 2 T.V.IJ. 224.55 p.. 3 O. S. S. 209.95 p.. 4. B.G.V. H, 5. Tunlust B II, 6. Turnlust B III. 7. Concordia n, 8. Turnlust B iv, 9. o. s. s. n. In de 2e klasse klasse waren de beste pres taties: 100 M. hardloopen 12,1 sec., hoogsprin gen 1.60 M., verspringen 5.18 M., kogelstooten 8.61 M., discuswerpen 26,20 M., KAMPIOENSCHAPPEN K. T. K. Op Zondag 19 Augustus worden op het ter rein aan de Kleverlaan onder leiding van den heer W. H. Verkes de kampioenswedstrijden in athletiek van den Kennemer Turnkring ge houden. EENHEIDSFRONT VAN SOCIA LISTEN EN COMMUNISTEN IN FRANKRIJK. TEGEN FASCISME EN OORLOG. PARIJS, 16 Juli. De nationale raad der socialistische partij heeft Zondag een motie aangenomen, waarin het aanbod der commu nistische partij voor een gemeenschappelijke actie tegen fascisme en oorlog wordt aanvaard en waarin de raad het aan de bestuurscom missie der partij overlaat, den tekst van de overeenkomst te formuleeren en de overeen komst te onderteekenen. De nationale raad heeft besloten, de com munistische partij reeds thans het organisee- ren van gemeenschappelijke demonstraties ter gelegenheid van den twïntigsten verjaardag der oorlogsverklaring voor te stellen, De na tionale raad heeft verder besloten, zijn eischen mede te deelen aan de Tweede Internationale en haar te verzoeken, bij de Derde Internatio nale inlichtingen in te whmen, of deze bereid is, een der gelijken stap in internationaal ka der te ondernemen. Intusschen bevat de motie, die is ingediend door den secretaris-generaal der socialistische partij, Faure, eenige reserves. De communis ten hadden n.l. geëischt, dat alle geschikte middelen voor het voeren der actie zouden worden aangewend. De socialisten daarentegen verlangen, dat iedere onwettige handeling achterwege blijft en zij eischen, dat de onaf hankelijkheid der partij bewaard blijft. Radiorede over de steun regeling. Naar aanleiding van gemaakte opmerkingen over de plaats gehad hebbende herziening van de steunregeling van werkloozen zal de rijks inspecteur, de heer G. W. F. van Hoeven, refe rendaris aan het departement van Sociale Za ken, morgenavond te 7.15 uur over dit onder werp voor de K.R.O. een radiorede houden. N.V.V.-bestuur bij den minister van Sociale Zaken. WEER EEN SCHOTSCH MONSTER. Zeedier met manen aan den hals. LONDEN, 16 Juli (V.D.) Naar beweerd wordt is bij Dunnet Head aan de Schotsche Noordkust een merkwaardig zeemonster aan land gespoeld, dat ongeveer 10 meter lang was. Hij had de gelegenheid, met een vrouw van I Volgens de verklaringen van de vinders is de veertig jaar te trouwen, maar zij was hem te kop van het dier groot en plat, terwijl het oud en hij weigerde, met haar een huwelijk mannen aan den hals draagt. De romp zou aan te gaan.ongeveer 55 cM. dik zijn. Bespreking van werkloosheid en huur- verlaging. AMSTERDAM. 16 Juli Zaterdag j.l. heb ben de heeren E. Kupers. F. van de Walle en H. Lindeman in hun kwaliteit van bestuurders van het Nederlandsch Verbond van Vakver- eenigingen (N.V.V.), een uitvoerig onderhoud gehad met den minister van Sociale Zaken, bij w-elk onderhoud tevens tegenwoordig was de directeur-generaal voor werkloozenzorg, de heer Van Geelen. Door de delegatie is met den minister een aantal aangelegenheden betref fende de werkloozenzorg en het vraagstuk van de huurverlaging besproken. Ten opzichte van eenige dezer punten heeft de minister nadere overweging toegezegd. SCHEEP VA ARTB ER ICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Veendam 16 v. Reykjavik te Rotterdam. Nebraska, Rottm. n. Vancouver 15 te Londen Burgerdijk 14 v. N.-York n. Rotterdam. Rotterdam, N.-York n. Noorwegen en Rus land 16 te Hammerfest. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam 13 v. Bellingham. Volendam N.-York n. Midd. Zee 14 te Cadix. Lochgoil. Vancouver n. Rottm. 15 te Londen. HALCYONLIJN. Stad Zaandam, Rotterdam n. Lissabon 15 (1.30 n.m.) 30 mijl Z.O. v. Niton. Maasburg. Rottm. n. Pto Ferrajo 14 (11.39 n.m.) 130 mijl O. v. Land's End. Stad Haarlem 14 v. Pto. Ferrajo n. Almeria. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Klipfontein 15 v. Hamburg te Amsterdam. Heemskerk (uitr.) 14 v. Mozambique. Randfontein (uitr.) p. 14 Ouessant. Springfontein (uitr.) 16 Juli te Kaapstad. Nijkerk (thuisr.) 15 Juli van Dar-es-Salaam. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Maaskerk (uitr.) 14 van Dakar. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Zuiderkerk 16 v. Amsterdam naar Hamburg. Grootekerk (uitreis) 16 Juli te Dairen. HOLLAND—BRITSCH-INDIë LIJN. Kota Agoeng (uitr.) 15 (12.10 n.m.) 85 mijl Z. W. v. Niton. JAVA—NEW-YORK LIJN. Kota Gede 16 v. N.-York te Batavia. Clytoneus N.-York n. Java 15 v. Suez. Prometheus 14 v. N.-Orleans n. N.-York. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang 13 v. Hongkong n. Dairen. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Ajax 15 v. Mucel te Oporto. Aurora 15 v. Hamburg te Amsterdam. Bacchus Rott. n. Sevilla p. 15 Dungeness. Bennekom Chili n. Amst. 13 v. Buenaventura Berenice 14 v. Amst. te Kopenhagen. Boskoop, Amst. n. Chili 13 v. Callas. Ceres 15 v. Stamboul te Izmir. Colombia 15 v. Kopenhagen n. Wyborg. Costa Rica 15 v. Cristobal n. Cartagena. Crijnssen Amst. n. W.-Indië p. 15 Ouessant. Deucalion 15 v. Patras te Amsterdam. Fauna 14 v. Oran n. Genua. Irene 15 v. Kopenhagen te Amsterdam. Gebouw van De Tribune vrijgegeven. AMSTERDAM, 16 Juli. Naar wij verne men heeft de justitie hedenmorgen het gebouw Amstel 85, waarin de „Tribune" gedrukt wordt, vrijgegeven. Daar de persen, die op last der justitie onbruikbaar waren gemaakt, in deplo- rabelen toestand verkeeren, zal het blad voor- looplg slechts in verkleind formaat kunnen verschijnen. Wij vernemen voorts, dat het vast staat, dat de justitie tegen eenige functio narissen, die op eenige wijze hebben meege werkt aan de tot stand koming van de „Tri bune", welke tot justitioneel ingrijpen aanlei ding hebben gegeven, een gerechterlijke ver volging zal instellen. Mars 14 v. Barcelona te Genua. Pulto Cadix n. Amst. p. 16 (5.30 v.m.) Lydd. Poseidon 15 v. Guantanamo n. Rott. Rhea Amst. n. Kopenhagen p. 16 Holtenau. Saturnus 15 v. Saloniki te Izmir. Stella 16 v. Amst. te Hamburg. Triton 15 v. Rott. te Barcelona. Tiberius Rott. n. Viga p. 15 Dungeness. Ulysses 14 v. Algiers n. Malta. Vesta 14 v. Aarhuus n. Amsterdam. Venus Amst. n. Guatemala p. 14 Dungeness. Juno, Venetië n. Amst. p. 16 (11.50 v.m.) Wight. Euterpe 16 v. Bordeaux te Amsterdam. Achilles 16 Juli van Savona te Tarragona. Calypso 16 Juli van Beyrouth naar Palio. Bodegraven, Chili n. Amst. 16 te Liverpool. Ariadne 16 Juli van Stettin te Amsterdam. Titus 16 Juli van Tarragona naar Savona. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zaanland (uitreis) 14 v. Las Palmas. Zeelandia (thuisreis) 14 v. Pernambuco. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisreis) 18 (11 v.m.) te Mar seille verwacht. Dempo (uitreis) 16 (7 v.m.) te Belawan. Slamat (thuisreis) 15 (2 n.m.) Sabang. Kadoe (thuisreis) 15 (7 n.m.) v. Padang. Palembang (thuisreis) p. 14 (6 n.m.) Perim Sitoebondo (uitreis) p. 15 (5 n.m.) Gibraltar Tapanoeli 14 v. Hamburg te Rotterdam. Kota Tjandi 15 y. Batavia te Rotterdam. Garoet (thuisreis) 16 (5 n.m.) van Londen. Sibajak (uitr.) 16 Juli (1 n.m.) van Lissabon. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alcyone (thuisreis) 14 v. Santos. Alphacca 15 v. Rotterdam te Hamburg. Alchiba (uitreis) p. 15 Ouessant. SILVERJAVAPACIFIC LIJN. Manoeran, Calcutta n. Vancouver 13 v. Ma nilla. Silverwillow Calcutta n. Vancouver 14 v. Rangoon. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Tanimbar (thuisreis) 16 te Marseille. Batoe 15 v. Amsterdam te Hamburg. Poelau Bras 15 v. Bremen te Londen. Poelau Laut (uitreis) p. 14 Perim. Marnix van St. Aldegonde 16 v. Genua te Batavia. Tabian 15 v. Amsterdam te Batavia. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 15 te Suez Agamemnon Japan n. Rott. 15 v. Port Said. Eumaeus Japan n. Liverpool 14 v. Pt. Said. Phrontis Liverpool n. Java p. 15 Perim. City of Roubaix Japan n. Rott. 13 te Dairen. Aeneas Dairen n. Rott. via Londen p. 15 Wight. Stentor Amst. n. Liverpool en Java p. 14 (8.4 n.m.) Eddystone. Eurymedon Batavia n. Amst. vertr, 17 v. Marseilles AANGEKOMEN 16 Juli: Aurora s.s. Hamburg Gastlehill s.s. Briton ferry Rijnstroom s,s. Leith Rhein s.s. Hamburg Prowidenza s.s. Rotterdam Lingestroom s.s. Bristol VERTROKKEN. 16 Juli: Valrossa s.s. Rotterdam. Belgisch schooischip gesloopt. Het bekende Belgische schoolschïp „Compte de Smet de Nayer", dat reeds langen tijd uit de vaart was, is thans geheel uit de vaart genomen, en voor den sloop verkocht. Opgelegd. Zaterdag waTen te Rotterdam 21 schepen opgelegd, van welke 12 onder buitenlandsche vlag. Mistsein defect. De misthoorn op de Zuiderpier alhier is de fect. Het mistsein wordt tijdelijk gegeven van den Westelijken lichttoren. Vertraagde aankomst. Volgens opgave van de reederij ondervindt het stoomschip Zeelandia vertraging op de reis, zoodat het schip niet 28 doch 30 dezer hier van Buenos Aires kan, worden binnenverwacht,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5