STATEN-CENERAAL. A TIJ TTJ A BEVERWIJK De autotocht voor ouden van dagen. Naar den Haagschen Dierentuin. De jaarlijksche autotocht met de ouden van dagen werd ditmaal wel door ideale weersom standigheden begunstigd. Dat was een zeer belangrijk feit, want velen hadden nog herin neringen aan den tocht van het vorig jaar naar Bergen, toen het den ganschen middag plasregende. Mooi weer is echter voor het wel slagen van dergelijke tochten een eerste eisch en gelukkig heeft bet daaraan niet ontbroken op de verre reis naar de Residentie. Des namid dags te ongeveer half een stelde de onafzien bare rij auto's zich in de Hendrik Burger straat op. Niet minder dan 65 personenauto's en vier groote autobussen waren noodig om de ouden van dagen mee te voeren naar de schoone omgeving van Noord wijk, Katwijk en het Haagje. In den stoet was de „muziek-auto"' van de Fijffes-bananen een opmerkelijke ver schijning. De rij werd gesloten met den proviandwagen en met een bus voor het personeel. Ook eenige leden van de transportcolonne van het Ned. Roode Kruis hadden zich belangloos in dienst van het comité gesteld, om waar noodig hulp te kunnen verleenen. De geweldige stcet, die weer grooter was dan vorige jaren, trok na tuurlijk veel bekijks. Zij- werd uitgeleide ge- daar door een menigte "belangstellenden. Het pontpersoneel verdient zeer zeker een woord van hulde voor de kranige wijze, waarop het de karavaan zonder veel oDonthoud naar de Zuidzijde wist te brengen. Daarna ging het in snel tempo langs de binnenwegen op Den Haag aan. De oudjes hebben met volle teugen van deze mooie rit kunnen genieten. In den Haagschen Dierentuin werd eenige uren „ge pleisterd". Het spreekt vanzelf, dat het comité In de eerste plaats allen liet voorzien van de noodige „versterkende middelen". Een toege wijde staf jonge dames zorgde er voor, dat een ieder zijn „natje en droogje" kreeg. In de meegevoerde hoeveelheid fourage werd een geduchte bres geschoten. Inmiddels be ijverde Roemer's Band zich met het spe len van vlotte wijsjes en oude. bekende melo dieën de vroolijke stemming er in te houden. Vervolgens vond men nog gelegenheid den Haagschen Dierentuin te bezichtigen. De wel verzorgde tuinaanleg trok ieders bewondering en de oudjes vonden hier tevens een prach tige gelegenheid om van de vermoeienissen van de reis te bekomen. De heer van Leeuwen heeft, nadat „verzamelen" was geblazen, den dank vertolkt van het Comité aan het adres van allen, die op eenigerlei wijze aan de voor bereiding en het welslagen van dezen tocht hadden medegewerkt.. De tijd was inmiddels onverstoorbaar zijn gang gegaan en het was wat men noemt „hoogste tijd" om koers te zetten naar het Noorden van Kennemerland. De terugreis kon in snel tempo langs de hoofdwegen worden afgelegd. De weg terug liep zonder stoornis, mede dank zij de uitstekende maatregelen, welke de politie van de plaatsen, welke moes ten worden doorgetrokken, had genomen. Spe ciaal de Haagsche en de Haarïemsche politie maakten zich in dit opzicht verdienstelijk. In de Groote Houtstraat te Haarlem trok de lange stoet auto's al in bijzondere mate de aandacht. Het geduld van de wachtende schare te Be verwijk werd wel op de proef gesteld, want het was al na tienen alvorens zij den ouden van dagen een feestelijken intocht kon bereiden. ,.De beide plaatselijke muziekcorpsen hadden zich bij het Kennemer Hotel en bij Hotel „Park zicht" opgesteld en begroetten de oudjes met vroolijke marschmuziek. Deze attentie van de muziekcorpsen wordt steeds op hoogen prijs gesteld. De ouden van dagen die vol lof over dezen uitstekend geslaagden tocht waren, werden ver volgens weer veilig aan hun gestichten en wo ningen afgeleverd. Het Comité en zijn staf van helpers en help sters kan weer met groote voldoening op dezen dag terugzien. Het werk was omvangrijk en vermoeiend, maar wie al die glundere gezich ten ziet na dezen tocht, die voor vele oudjes het eenige verzetje beteekent van een geheel jaar, begrijpt wel, dat al deze arbeid goed be steed is geweest. Bij het afscheid maakten ve len al weer afspraken voor het volgend jaar, het beste bewijs dus, dat de ouden van dagen zeer, zeer tevreden zijn over al datgene, wat vriendelijke dames en heeren doen, om hun levensavond op te vroolijken. AANVOER GASAARDE. De Nederlandsche motorboot Antilope is van Londen aangekomen met een lading gasaarde voor de N.V. Chemica. HET NIEUWE BIOSCOOPPROGRAMMA. Het Kenemer-Theater vertoont Vanaf Vrij dagavond als hoofdnummer het boeiende filmwerk „Het meisje uit de Achterbuurt" met Gracie Fields, Jan Hunter en Florence Des- mond in de hoofdrollen. Vervolgens draait in het nieuwe programma van dit theater de prachtige Ufa-film „Groot vorstin Alexandra". Dit filmwerk is gebaseerd op het lied „Du und ich sind für ein ander bestimmt". De beroemde opera-zangeres Maria Jezitza maakte in deze film haar debuut en leverde tevens het bewijs, dat zij naast groote vocale en dramatische gaven ook over film talenten beschikt. Samen met haar voortref felijke partners Paul Hartmann. Leo Slezak. Johannes Riemann en Szöke Szakall vormt zij een ensemble, dat een zeer on-alledaagsch gegeven tot een prachtig filmwerk wist op te voeren. Alles bijeen dus een voortreffelijk zo- merprogramma. dat deze week in het Kenne- mer-Theater wordt geboden. WIJZIGINGEN IN STEMPELEN EN STEUN- ÜITBETALING. Naar wij vernemen hebben B. en W. aan de arbeidersorganisaties medegedeeld, dat met ingang van 23 Juli wijzigingen worden aange bracht in het stempelen door de georgani seerde werkloozen. De leden van den Christelijken Besturen bond stempelen in het gebouw aan de Ooster wijkstraat dagelijks van 9 tot. 9.15 uur. De bij den Beverwijkschen Bestuurdersbond aange slotenen stempelen van 9 uur tot 9.45 in het gebouw Wilhelminastraat 1. de transportar beiders bovendien nog van 22.15 uur n.m. Voor de bij het P.A.S. aangeslotenen is het stempelen bepaald dagelijks van 1010.30 uur en Zaterdags van 99.30 uur in het lokaal aan den Heemskerkerweg 20. De bij den- Ned. A.-K. Volksbond aangeslo tenen stempelen in het K.S.A.-gebouw dage lijks van 10.4511.30. Zaterdags van 99.45 uur en de transportarbeiders bovendien nog van 2.302.45 uur. Vervolgens hebben B. en W. bericht, dat de uitbetaling van steungelden met ingang van 28 Juli niet meer des Vrijdagsavonds zal ge schieden, maar des Zaterdags van 10—12 uur. EEN NIEUWE REGISSEUR. De geheelonthouders tooneelvereeniging „Nieuw Leven" heeft voor het nieuwe tooneel- seizoen den heer G. Berghuis bereid gevonden de regie te voeren. De nieuwe regisseur is de opvolger van den heer J. W. v. d. Meij, die voor zijn functie had bedankt. DE A.N.G.O.B. JUBILEERT. In het a.s. najaar zal_de plaatselijke afdee- ju- ling van de A. N. G. O. B. haar zilveren bileum vieren. Dit geschiedt o.m. door een feestavond, waarop de Geheelonthouders- tooneelvereeniging „Nieuw Leven" het blijspel „De Aardschok" zal opvoeren. HET LUNAPARK.. Het Lunapark aan den Verlengden Munni- kenweg duurt nog voort. Voor Woensdag en Donderdag vermeldt het programma het op treden van den draad-kunstenaar Pillon van het circus Rausch. Hij zal op het kermisterrein op 60 M. hoogte een acrobatic-act maken te midden van een grootsch vuurwerk. Vrijdagavond wacht den bezoekers een bloe- menfestijn. Ook dezen avond treedt Pillon op. In het welbekende Wembley-paleis zal de vreugde door een champagnefeest ten top stij gen. Ook de jeugd wordt niet vergeten. Zater dagmiddag wordt een groot kinderfeest gege ven, waarbij in de groote verscheidenheid van attracties welke het Lunapark biedt, voor hen bijzonder lage tarieven gelden. Zaterdagavond wordt op het feestterrein een feeëriek vuurwerk afgestoken. Zondagavond wordt de kermis gesloten. Maar de laatste klap op het „hoofd van Jut" zal eerst vallen, wan neer de afscheidsfeesten in de attracties ge ëindigd zijn. In den loop dezer week, en vooral Zaterdag en Zondag wordt aan het Lunapark nog een druk bezoek verwacht. GESLAAGD. Te Amsterdam is geslaagd voor Nuttige handwerken mej. M. M. A. van Eyk, alhier. INDISCHE REUZE-ARONSKELK IN BLOEI. In den Hortus te Amsterdam Een zeer merkwaardige plant is op het oogenblik in den Hortus te Amsterdam ln bloei gekomen, nl. een z.g. reuze-aronskelk of Amorphophallus uit Indië. De soortsnaam is nog niet met zekerheid te bepalen. De knol werd ontvangen onder den naam Amorpho- ohallus Titanum, maar deze soort is het ze ker niet. Reusachtig is de plant in elk geval te noemen, wanneer men bedenkt, dat de bloem en nu moet men even aan de Calla's en Anthuriums der bloemenwinkels denken een hoogte heeft van meer dan 2 Meter. De Hortus zal heden en zoolang de bloei duurt (wat niet lang zal zijn, hoogstens tot Zater dag), voor 25 ct. toegankelijk zijn, om zooveel mogelijk menschen van den aanblik te doen genieten. EERSTE KAMER. J\HSX U Veel werk in weinig tijds. Op den pracht-zomeravond kwam de Eerste Kamer bijeen. Op de agenda prijkten 21 wetsontwerpen. Doch het waren alle wat wij noemen „nihi listen", d.w.z. er was in de stukken niets over gezegd. Wel waren er zes Ministers voor in touw. Ook de heer de Gijselaar (C.H.i die lang ziek geweest is, was weer present. De geheele agenda werd achter elkander afgehamerd. Te half 9 begonnen, was men te kwart voor 9 ruim gereed. Toen ging de Kamer nog een poosje in de af deelingen, om Indische ontwerpen te on derzoeken. O.a. de Conversieleening. „De Blauwe Vaan" is roode Zij strijdt tegen het militarisme, aldus minister Deckers. Op vragen van den heer Hermans betref fende de inhouding van aan militairen ge adresseerde exemplaren van het orgaan voor drankbestrijders „De Blauwe Vaan" heeft de minister van Defensie. Deckers, geantwoord, dat het blad De Blauwe Vaan zich niet be perkt tot het in den naam van de vereeni- ging aangeduide doel, doch tevens strijdt vóór de doeleinden, gesymboliseerd door de roode vaan, en tegen het zoogenaamde „militaris me". Dit orvaan werd kosteloos toegezonden aan onderofficiers- en mansehappencantines. Een en ander heeft den minister aanleiding gegeven te bevorderen, dat de ter zake be voegde commandanten geen vergunning ver leenen tot het aanbieden van De Blauwe Vaan binnen de kazernecomplexen, in andere tot huisvesting of verblijf van militairen aange wezen inrichtingen en tijdens de rust bij mi litaire oefeningen. Tot behoud van Drentsch natuurschoon. Vereeniging opgericht. Ten overstaan van Notaris E. Th. S. Koop man te Amsterdam is de akte van Oprichting verleden van de Stichting „Het Drentsche Landschap", waartoe de Vereeniging tot Be houd van Natuurmonumenten in Nederland haar medewerking verleende, zooals zij reeds deed bij de oprichting der andëre Provinciale Stichtingen, welke reeds tot stand kwamen in Utrecht, Gelderland, Noordbrabant, Limburg en Overijsel, terwijl in Friesland de bekende Vereeniging „It Fryske Gea" op dit gebied werkzaam is. Men heeft in Drente ingezien het groote belang om een Provinciale Stichting te bezit ten, die geheel in den geest van de Vereeni ging tot Behoud van Natuurmonumenten werkzaam zal zijn en bij de snelle ontwikke ling van deze provincie werd sterk beseft, dat het oude landschap niet geheel moet worden prijs gegeven aan ontginning of aan wijzigin gen, die het karakter van Drente verloren zou doen gaan. DOMINEE TÏIENU IN ONS LAND. De bekende Ambonneesche godsdienstleeraar dominee Thenu, is dezer da-gen in ons land aangekomen. De oude prediker zal tusschen 15 en 30 Augustus een oude wensch in vervul ling zien gaan nl. om door de Koningin in audiëntie ontvangen te worden. Eind Augus tus zal dominee Thenu weer naar Atjeh ver trekken, waar hij op 30 September zijn arbeid zal neerleggen. Het zal dan 40 jaar geleden zijn dat hij in Atjeh voet aan wal zette. Parijs heeft 14 Juli weer de bestorming van de Bastille herdacht. O.m. defileerde het garnizoen voor president Lebrun. Oranjestad op Aruba. Van Maracaïbo naar Curasao kun je zes of acht keer per dag weg met de boordevolle tankschepen der Curagaosche petroleum In dustrie Mij of voor gewone stervelingen twee maal per week met de gezellige Libertador der Kon. Ned. Stoomboot Mij. Deze laatste doet dan ook Aruba aan, het eerste der Bene- denwindsche eilanden op een uur of acht stoo men van Curagao. Er loopen slechts enkele tankers heen, vooral sedert de Gulf een groot aantal van zijn schepen heeft opgelegd. Maar le Eagle of wel Arend, een onderdeel van de Koninklijke groep werkt nog hard, al is het maar een betrekkelijk klein bedrijf. Toch heeft Aruba in de laatste jaren evenals Curacao door deze oliebedrijven zeer veel aan beteekenis gewonnen; vroeger een onbeteeke- nend eilandje met wat uitvoer van aloë, divi- divi, zout, enz. is 't inwoner-aantal thans ver driedubbeld, liggen er asphaltwegen langs de kust en goede grintwegen het binnenland in. Oranjestad is keurig bestraat, grootendeels nieuw en bijgebouwd in het is er prettig wo nen, vooral daar de bevolking meest van Por- tugeesche, Fransche of Italiaansche ook wel Indiaansche afkomst veel nader tot ons staat dan de grootendeels uit den slaventijd stam mende platteland bevolking can Curacao. De Hollandsche ambtenaren van Oranjestad, de Amerikanen van de groote raffinaderij bij St.-Nlcolaas en de Arubanen ontmoeten el kaar geregeld op tennis- en andere wedstrij den, er is een uitstekende bioscoop, er wordt gepicnict, gezongen en gedanst. Het is er ge zellig. En ér wordt hard gewerkt ook. Toch heeft Oranjestad nog gedeeltelijk dat gezel lige oud-Hollandsche karakter bewaard, dat ook op Curagao zoo de aandacht trekt. Vooral buiten de stad ook lijken de boerderijtjes zeer veel op de kleine landbouwershuisjes op onze Veluwe. Laag gebouwd, een hellend pannen dak met witte kroonlijsten, groen geschilderde luiken, soms zelfs met het wit en roode kruis en vooral die onderdeur, waarover je zoo ge zellig kunt liggen babbelen. Al zien wij hier nog vaker het donkere, soms vrij zuiver In diaansche type als de vlaskopjes van onze hei. Buiten de stad blijkt ook dadelijk, dat Aruba ee,n beetje beter met water bedeeld is dan Curacao. Het regent er elk jaar een paar keer. Een der oudere wegen heet zelfs algemeen het Bloemenlaantje en je kunt er vaak van een tiental verschillende bloeiende planten een takje verzamelen, al zijn daar ook misschien twee cactussen bij, die noodzaken om van ver zamelen in plaats van doodgewone plukken te spreken. Het is echter niet alleen de regen- hoeveelheid, maar ook de gesteldheid van den bodem, die een groot verschil in landschaps beeld en vruchtbaarheid veroorzaakt. Curagao bestaat bijna heelembaal uit kalk, behalve dan in de laagste gedeelten, waar de na ver weering der kalk overgebleven roodbruine aarde bijeen gespoeld is. Aruba bestaat uit vulkanisch gesteente, Diorietachtig, vaak met zeer groote Hoonblende kristallen, zoadat het gesteente van den hoogsten berg van het eiland, den ongeveer honderdvijftig Meter hoogen Hooiberg, speciaal daarnaar Hooi bergiet gedoopt is. De verweerde vulkani sche gesteenten zijn echter niet alleen zeer vruchtbaar, maar ze houden ook het water vast, op de manier van een spons en laten het langzaam afvloeien, terwijl het regenwater op Curacao in geweldige stortbeken, rooien ge naamd, een paar uur na de bui weer heele- maal in zee gespoeld is, behalve dan wat door de dammen en bevloeiingswerken kan worden tegen gehouden. Hier op Aruba vindt ge ook rooien, van tien meter breedte vaak, maar daar zijn verscheidene bij, die nooit heele- maal uitdrogen, al zijn het dan riviertjes van twintig en dertig centimeter breed. Toch interessant en belangrijk genoeg want dat levert de mogelijkheid van het voortleven van zoetwaterdieren, vischjes bijv. nog uit den tijd dat Aruba evenals de andere West-Indisch eilanden en bergketenboog vormden, die Zuid-Amerika met Florida verbond. Dus gaan kijken. En jawel hoor, het water stroomde. Een nachtreiger vloog weg, twee duiven hadden juist lekker gedronken en ge baad en gingen met tragen wiekslag heen. Een steltloopertje, zooiets als een oeverlooper, aarzelde even, pikte en pikte nog eens (er schijnt dus wel wat te zitten) en ging er toen fluitend en zigzaggend vandoor. Waar het water onder een steen een poeltje had uitge spoeld. schoten een paar schimmetjes weg. .Stikkeltjes" zei mijn begeleider, een echte Friesch uit Dokkum „Grondeltjes", doceerde twee maanden later mijn knappe vriendin uit Amsterdam). Weg schoten ze in de modder! Onder den steen kijken! Met vereende krach ten werd het halve hunnebed opzij gewenteld. Stinkende modder. Anders niets. Daar ligt een kleintre steen, dat gaat beter. Vier grondeltjes en een grootere visch! Daar zwemt een raar ondier weg. Ik ken ze uit de soep van Zuid- Amerika. Camarones! Groote garnalen, zes duim lang, met één schaar als mijn duim en de ander kleiner dan mijn pink! Ook in de spirituspot voor Artis! En zoo vissehen en vangen wij verder. Tot ik plots een uitroep hoor, gevolgd door een onweerstaanbaar opge wonden verhaal. Mijn kameraad had een pa ling gevangen en was van schrik meteen in het Friesch, zijn moedertaal, losgetrokken. Wel een leuke vondst op een dorre klip in de Caraibische zee! Maar ik heb veel genoten van dieren en planten daar op die dorre klip. Van de men schen ook, want ik had er zeer goede vrienden. Alle Rubanen zijn goede vrienden ^an mij. Alleen de parkieten beginnen altijd te krij- schen en haasten zich voort als ik er aan kom met mijn gevaarlijk uitziende camera's met telelenzen. Jammer, want ze zijn zoo prach tig mooi en levenslustig en dat mag ik graag. Maar de kolibiri's, die kwamen op drie meter afstand bij mij zitten om te vragen wat soort toestel dat was en lieten zich kalm filmen alsi ze even kwamen uitrusten van het honig of insecten zoeken in de tallooze bloempjes der wabiboompjes onder den parkietenrots. Een heerlijk plekje daar. Een wevervogelnest, waarvan de jongen helaas juist waren uitge vlogen, maar zich telkens in de buurt vertoon den. En die wevervogel heet troepiaal, zingt prachtig en is oranje met zware gekleurd met de aardige gewoonten van onze zwarte lijster. Een schat van een dier! Duifjes waren er ook in soorten. Het steenduifje, iets grooter dan een musch, dat zoo angstig dicht voor je autoband pas opvliegt en het grootere blauw- duifje, dat ons zijn aardig nestje tusschen de zoutplanten in de stuifduinen wees. En prachtige schelpjes aan het strand en oude schelpenheuvels met allerlei gebruiksvoorwer pen der Indianen uit den steentijd (hier pas een paar honderd jaar geleden) tot mooi ge slepen steenen bijlen toe. Dat gaf dagen vol werk. En alles hielp mee. Plantage-eigenaren en bioscoopbezitter, Gouverneur en ambtena ren, vrienden en vriendinnen, de havenmees ter en de mariniers. En dat maakt het zwer ven zoo pleizierig. En de vroege ochtenden waren nog drukker dan de dag. Van zes tot acht stond er nog maar weinig branding bui ten het rif. Dan ging de vouwboot te water, die een veilig plaatsje had in het douanekan toor. Bemanning of bevrouwing was er meest te kust en te keur en dan in dat ranke ding zee in met den zeekijker, die ongekende schoonheden van den zeebodem ontsloot. Ko ralen en vissehen, vooral die vissehen met hun prachtige kleuren en sierlijke bewegingen En wormen en zee-egels. Wij waadden en zwommen en zeilden en peddelden.tot de lappen er bij hingen, van onze huiden dan, de boothuid hield zich gelukkig goed! Maar ge noten hebben wij en menigeen weer verbor gen schoonheid vlak bij het dagelij ksche le ven getoond. En dat is een mooi en een heer lijk werk. Hard hebben wij gewerkt op Aruba. Van 's morgens zes tot *s avonds.Ik weet nog wel, hoe ik den laatsten avond om één uur thuis kwam, toen nog al mijn koffers en kisten met koralen, schelpen, steenen moest pakken en mijn vouwboot demonteeren en in pakken 's nachts om twee uur bij electrisch licht op het terras van de pasangrahan. En om zes uur met een even vroolïjk gezicht wee- nen bij hel afscheid als wij een week te voren krokodillentranen hadden gehuild bij het weerzien. Dr. W. G. N. VAN DER SLEEN HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk, Philad. n. Rott. 15 (6.45 n.m.) 500 mijl W. van Land's End. Lochmonar, Rott. n. Vahcr. 16 v. Bermuda. Volendam, N.-York n. Midd. Zee v. Gibr. Damsterdijk, Vancouver n. Rottm. 16 te San Francisco. Binnendijk, Rottm. n. Philadelphia, 16 te Boston. Lochkatrine, Rottm. n. Vancouver 13 van San Francisco. Delftdijk, Rottm. n. Vanc. 14 v. P. Arenas CA. HALCYONLIJN. Stad Vlaardingen, 17 v. Narvik te Vlaard. Stad Amsterdam, 15 v. Rottm. te Gefle, voor Rottm./Vlaardingen. Stad Zwolle, 15 v. Sunderland n. Stockh. Stad Dordrecht, Melilla n. Rott. p. 15 Gebr. Maasbrug, Rott. n. Pto Ferrajo p. 15 Ouessant. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Meliskerk (thuisreis) pass. 17 Juli Ouessant. Heemskerk, 16 v. Rotterdam te Beira. Klipfontein, 17 (n.m.) v. Amsterdam naar ..Vlaardingen en Rotterdam. HOLLAND—BRITSCH-INDIëLIJN. Hoogkerk (thuisr.) 17 te Antwerpen. Kota Agoeng (uitr.) 15 (5.38 n.m.) 90 mijl Z.O. van Land's End. JAVA—N.-YORKLIJN. Eurybates, Batavia n. .-York 16 v. Belaw. Madoera, Batavia n. N.-York p. 16 Perim. JAVA—CHINA—JAP ANLIJN Tjisadane, 15 v. Hongkong te Shanghai. Tjipondok, 15 v. Macassar n. Yokohama. JAVA—AUSTRALIëLIJN. Nieuw-Holland 1'4 v. Melbourne te Singap. JAVA—MAURITIUS—AFRIKALIJN Barentsz, 13 v. Batavia n. Rodriguez. Roggeveen, 16 v. Manilla te Kohsichang. Stagen, 13 v. Batavia n. Mauritius. Tasman, 15 v. Manilla te Lor Marques. KON. NED. STOOMBOOT MIJ., Achilles. 16 v. Tarragona n. Valencia. Barneveld, 15 v. Arica n. Mollendo. Bennekom, 16 v. Talcuhuano te Buenaventura. Cottica, Amstm, n. W.-Indië 16 te Madeira. Colombia, 17 v. Kopenh. te Wyborg. Juno, Venetië n. Amstm. p. 16 (7.50 n.m.) Lydd. Piuto, 17 v. Cadix te Amsterdam. Saturnus, 16 v. Izmir n. Stambcul. Triton, 16 v. Barcelona n. Tunis. Vesta. 17 v. Aarhuus te Amsterdam. Van Rensselaer, Paramaribo n. Amstm. 15 van Madeira. Venus. Amsfc. n. San Juan P.R. 15 (2.41 n.m.) 55 mijl O. van Land's End. Telamon, Bourgas n. Amsterdam 16 (10.4 v.m.) 200 mijn Z.O. van Land's End. Tiberius, Rott. n. Vigo p. 16 Ouessant. Ulysses, 17 van Malta naar Piraeus. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Maasland (uitr.) p. 15 Madeira. Salland (thuisr.) 16 (4 n.m.) v. Las Palmas. Orania (uitr.) 16 v. Rio de Janeiro. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran (thuisr.) p. 17 (1 v.m.) K del Armi. Dempo (uitr.) 16 van Belawan. Garoet (thuisr.) 17 (5 n.m.) van Londen Sibajak (uitr.) 17 van Gibraltar. ROTTM.—ZUID-AMERIKALIJN. Alcyone (thuisr.) 16 v. Rio Janeiro. Aldabi (thuisr.) 15 v. St. Vincent 2425 SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Bintang, Oalc. n. Vanc. 14 v. Batavia. Saparoea, Vancouver n. Calc. 12 te Besoekj. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Poelau Tello (thuisr.) 16 v. Colombo. Poelau Bras, 17 v. Londen te Amsterdam. Tanimbar (thuisr.) 16 van Marseille. Joh. de Witt (utir.) 17 te Port Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Bath. Rott. n, Dairen 16 te Hongkong. City of Windsor, Dairen, n. Rott. 17 te Singap. Menelaus, Japan n. Rotterdam p. 17 Gibraltar. Rhesus, Cebu naar Rotterdam 16 v. Oran. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 17 v. Colombo. Eurymedon, Batavia n. Amst. 17 v. Marseille. Laomedon, Rott. naar Japan p. 17 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Perseus, Japan n, Rttm. 16 te Singapore. Myrmidon, Batavia n. Amstm. 16 v. Pt. Said. Stentor, Amstm. n. L'pl en Java 15 te Swansea. Alcinous, 14 v. Batavia n. Amsterdam. Deucalion, Japan n. Rottm. 16 v. Shanghai. Helenus 14 v. Rottm. te Yokohama, City of Wellington, 14 v. Kobe n. Rottm. AANGEKOMEN 16 Juli: Ek s.s. Oslo Oskar Firedrich s.s. Danzig Sturzsee s.s. Bremen Euterpe s.s. Bordeaux Texelstroorr. s.s. Liverpool Ariadne s.s. Stettin Boekelo s.s. Hangö Rim m.s. Porsgrund Pluto s s. Cadix 17 Juli: Amberton s..s Samarang Vesta s.s. Gothenburg Akenside s.s. Leningi'ad Torun s.s. Gdynia Nestlea s.s. Londen South Africa m.s. Port Arthu. Poelau Bras m.s. Londen VERTROKKEN 16 Juli: Prowess m.s. Londen Gerda Kunstmann s.s. Gent Zuiderkerk s.s. Hamburg Nieuwendam m.s. Nordenham Embla s.s. Lübeck Allan s.s. Abö 17 Juli: Castlehill s.s. Sheerness Rond den Kaap. Het met suiker van Semarang naar Amster dam gepasseerde Britsche stoomschip Amber ton heeft de reis niet door het Suezkanaal, zooals gebruikelijk, gemaakt doch is rond den Kaap de Goede Hoop gestoomd.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5