DE BILT VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Het concours-hippique te Hoofddorp. Schip Alton a Ned. Indië 11 Aug. Antiochia Mexico Japan Batavia Achilles Savona Chili 21 Juli Berengar Buenos Aires 30 Juli Bennekom Chili Britis Renown Abadan 18 Juli Barneveld Chili Baarn Chili 22 Juli Batoe Hamburg Berenice Kopenhagen 21 Juli Bellatrix Archangel 25 Juli Chr. Huygens Ned. Indië 25 Juli Ceres Bourgas 15 Aug. Cordillera West Indië 10 Aug. Candina Bilbao (v. IJm.) Colombia Hamburg 22 Juli Deslo B. Aires 31 Aug. Deucalion Hamburg 22 Jul Eurymedom Batavia 26 Juli Elpenor Ned. Indië 5 Aug. Ned. Indië 19 Aug. Gracefield Buenos Aires 6 Aug. Gaasterland Rosario 12 Aug. Helder Caibarien Hebe Midd. Zee 2 Aug. West Indië Leersum Archangel 26 Juli Buenos Aires 4 Aug. Myrmidon Batavia 30 Juli Med j er da Almeria (v. IJm.) 19 Juli Mincio Fo-llonica 20 Jul' Neumark Ned. Indië 25 Aug. Gdynia 22 Juli Ned. Indië Guantanamo Prins Knud Ner va 20 Juli Rina Corrado Rosario Rokos Vergottis La Plata La Plata Kopenhagen 25 Juli Japan 4 Aug. Buenos Aires 22 Juli Otterbacken (v. IJm.) Hamburg 22 Jul' Sea Valour Leningrad. 20 Juli Izmir Ned. Indië 26 Juli Taj andoen Ned. Indië 1 Aug. Tonis Chandris Miriapol Thistleford La Plata Tarragona 'Ted. Indië 24 Juli Halosenlahti 19 Juli Ufa Leningrad 19 Juli Van Rensselaer West Indië 22 Juli West Indië 24 Juli Patras Buenos Aires 7 Aug. Necochea 31 Juli Archangel 23 Juli Zeelandia j:. Beunos Aires 30 Juli rerm. aankomst Laatste bericht 16 Juli van Aden. 15 Juli van Pto Cabello 13 Juli te Dairen. 17 Juli van Singapore. 17 Juli van Velencia. Juni te Liverpool. 12 Juli v. Fern, oronha. 16 Juli v. Buenaventura. 12 Juli van Gibraltar. 15 Juli van Arica. 18 Juli vertrokken, in lading. 17 Juli vertrokken. 16 Juli vertrokken. 17 Juli van Perim, 15 Juli te Smyrna. 19 Juli v. Puerto Barrios, in lading. vertrekt 21 Juli. in lading, vertrekt 21 Juli. 17 Juli van Marseille. 12 Juli van Colombo. 16 Juli van Padang. 6 Juli vertrokken. 11 Juli v. Pon te Obligado. 7 Juli vertrokken. 17 Juli van Catania. 14 Juli van Curacao. 17 Juli vertrokken. 4 Juli' van Necochea. 16 Juli van Port Said. 13 Juli van Gibraltar. 14 Juli van Gibraltar. 10 Juli van Macassar. 18 Juli te Kopenhagen. 16 Juli van Colombo. 15 Juli vertrokken. 14 Juli vertrokken. in lading. 13 Juli te Santa Fé in lading. 19 Juli te Gdynia. 13 Juli van Perim. 16 Juli van Las Palmas. in lading. vertrekt 21 Juli. 14 Juli vertrokken. 18 Juli te Stamboul. 16 Juli van Marseille. 7 Juli van Belawan. 10 Juli te Bordeaux. 10 Juli te Rosario. 18 Juli te Savona. 13 Juli van Gibraltar. 13 Juli vertrokken. 13 Juli vertrokken. 16 Juli van Madeira. 10 Juli v. Barbados. 16 Juli van Algiers. 12 Juli te Santos. 28 Juni vertrokken. 17 Juli v. d. Noordkaap. genoten© zeer voldaan, waaruit mocht wor den afgeleid dat de Vereeniging met het or- aniseeren van deze rondritten een gelukkig initiatief heeft genomen. De heer P, Tegel, die voor de V. V. V. den tocht mede maakte, ontpopte zich als een uit stekende gids, die de deelnemers op prettige wijze op vele merkwaardigheden heeft ge wezen. Deze rondritten, waaraan ook Beverwijkers kunnen deelnemen, zullen op alle Woensdagen van de maanden juli en Augustus plaats vinden. AANVOER VAN AARDBEIEN. Aan de veiling Kennemerland werden Woensdag aangevoerd 17.000 K.G. aardbeien tegen een gemiddelden prijs van f 19 per 100 K.G. Aan de Beverwij ksclhe Exportveiling was de aanvoer 5129 K.G. tegen e engemiddelden prijs van f 18.42 per 100 K.G. Vrijdag zal aan de Beverwijksche Exportvei ling de laatste aardbeienveiling van dit sei zoen worden gehouden. De aanvoer van deze veiling was tot en met Woensdag 685 860 K.G. met een opbrengst van f 130.412, ongeveer f 50.000 meer dan verle den jaar. TENTOONSTELLING VAN WERKSTUKKEN. Zaterdag 21 Juli en ZoncVg 22 Juli zal in de R. K. Meisjesschool in de Peperstraat een tentoonstelling worden ge houden van de handwerken en het teeken- werk der leerlingen. De toegang tot deze expo sitie is kosteloos. Ze is geopend Zaterdag van 48.30 uur, Zondag van 11.30—1 en van 38.30 uur. MARKTBERICHTEN. 18 Juli. Spinazie ,per kist 44 ct. Postelein, per kist 1426 c.t Andijvie, per kist 2848 ct. Wortelen per K.G. 37 ct. Komkommers per 100 f 3—f 5. Aardappelen, klei, per K.G. 6 ct. Idem, zand 8 ct. Peulen, per K.G. 412 ct. Dopperh per K.G. 1620 ct. Capucijners per K.G. 1618 ct. Raspers per K.G. 1822 ct. Tuinboonen per K.G. 26 ct. Snijboonen per K.G. 1826 ct. Heerenboonen, per K.G. 1422 ct Bloemkool per 100 f 5f 10. Sla, per kist 2036 ct, Rabarber, per 100 bos f 4, Pieterselie, per bos 3 £t. Selderie per bos 3 ct. Frambozen, per K.G. 10'16 ct. Aardbeien per slof 38—75 ct. Idem zwart, pre slof 3438 ct. Kruisbessen, per slof 2636 ct. .13. J\iU.jan,Ba.hia, Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TB UMU1DEN AANGEK OMEN SCHEPEN Fransch sa. Astree Caen IJMUIDEN UITSLAG VAN VERKOOPINGEN. "Woensdagmiddag vond in het Wapen van Velsen een openbare verkooping plaats ten overstaan van notaris G. D. Boerlage. De uit slag was: het woonhuis met erf en grond aan den Willemsbeekweg gekocht door den heer W. Appel q.q. voor f 3200 en het cafe met koonhuis aan de Hobbemastraat door den heei H. Wieringa q.q. voor f 9000. VISOHAUTO EN FIETS IN BOTSING. Een vischauto die uit de richting Haarlem kwam reed bij de pont te Velsen tegen een fiets op die van de pont kwam. De fiets werd beschadigd, de auto niet en persoonlijke onge lukken werden niet genoteerd. BESOMMINGEN. i Trawler: i Eendracht IJm. 117 410 manden f 1510. I Kotters: F. N. 143 f 710. E 369 f 540. E 238 f 600 j Logger: KW. 35 f 770. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 1.10—f 0.80 Griet per 50 kilo f 30f 14 Tongen per kilo f 1.80f 1.50 Groote schol per 50 kilo f 26f 16. Middelschol per 50 kilo f 27f 17.50 Zetschol per 50 kilo f 20—f 16 Kleine schol per 50 kilo f 18f 6.50 Bot per 50 kilo f 4.60 Schar per 50 kilo f 14.50 Kleine poon per 50 kilo f 16 Kleine schelvisch per 50 kilo f 8.50f 7.30 Kabeljauw per 125 kilo f 45. Groote Gullen per 50 kilo f 18. Wijting per 50 kilo f 4.80—f 2.85. Koolvisch per stuk f 0.30f 0.08 Makreel per 50 kilo f 8—f 7.65 Versche haring per kist f 6.90f 2.25. WERK VOOR DE STRAATREINIGING.... Een bakfiets waarvan de rem niet was vast gezet ging uit zich zelf rijden, raakte den trottoirband, viel om en 50 liter melk en een hoeveelheid eieren vielen op straat, een wit gele plas achterlatend. ürrtsaanvoer. Het Fransche stoomschip Astrée is vhn Caen aangekomen met een lading erts voor het Hoogovenbedrijf. ditiekruiser vertrokken. De Fransche politiekruiser Ailette is na zijn bezoek aan Amsterdam weder vertrokken en ging gisteravond naar Londen in zee. VELSEN PERSONALIA. Pas is het bestuur van de af deeling Midden Kennemerland van het Nederlandsch Bijbel- Genootschap voltallig', of er komt weer een vacature, door het vertrek van mej. E. E. Meyer te IJmuiden, die benoemd is tot hoofd eener Chr. Bewaarschool te Rotterdam. DRIEHUIS VETERANEN VOETBALCLUB. Tot aanvoerder van de Veteranen Voetbal club Driehuis is aangewezen de heer N. C Mentink. De wedstrijd op Maandagavond 23 Juli wordt niet gespeeld tegen IJmuiden-Oost maar tegen het Winkeliers-elftal IJmuiden- West BEVERWIJK Rondrit door Kennemerland. Een groot succes. De eerste rondrit door midden-Kennemer- land, georganiseerd door de Vereen, voor Vreemdelingenverkeer is een groot succes ge worden. Deze rondrit, die langs vele beziens waardigheden van Beverwijk en omgeving voerde, bleek in het bijzonder voor de bad gasten van Wijk aan Zee een attractie te zijn. De 22 deelnemers maakten pe rtouring-car een fraaien tocht door de villawijken, waarna in Beverwijk de bezichtiging volgde van het Wolff- en Dekenhuisje en van de Groote Kerk met haar praalgraven. Mej. Swalve bespeelde tijdens het kerkbezoek het eeuwenoude orgel. Daarna werd een bezoek gebracht aan kas teel Assumburg, waar de herbergvader Geert Dils de deelnemers rondleidde en op de hoogte bracht van de historische bijzonderheden be treffende het oude kasteel. Tot groote voldoe ning van de bezoekers deed hij zich daarna nog als minstreel hooren en vergastte hen op eenige middeneeuwsche balladen bij de luit. Vervolgens werd het Wandelpark Marquette bezocht, waar men onder het lommer van het eeuwenoud ge-boomt, dank zij de goede zorgen van de V. V. V. te Heemskerk, gelegenheid vond een kopje thee te drinken, Daarna leidde de weg langs het Huldtooneel onder Noorddorp, de bekende historische plaats van de streek tusschen Haarlem Alkmaar. Tenslotte volgde een bezoek aan de Ken- nemer Oudheidskamer te Beverwijk. PAARDENSPORT. Viering 25-jarig jubileum van Vooruit". 12.000 bezoekers. VECHTEN TUSSCHEN PROVINCIE EN GEMEENTEN? Door Gedeputeerde Staten is als crediet aangevraagd een stelpost van 1 millioen gul den voor den bouw van nieuwe laagspannings netten in gemeenten, waarvan het stroomle- veringscontract afloopt, de directe levering zal aanvangen, maar waar nog geen overeenstem ming verkregen is omtrent de overneming der bestaande netten. In de commissie uit de Prov. Staten'werd nadere toelichting van de zen post gevraagd. Leden, die met Instemming de houding der Provincie gevolgd hadden in het Zaanlandconflict, vroegen of nieuwe moei lijkheden met andere gemeenten te wachten waren. Een ander lid wilde weten of de Pro vincie met vechttarieven zou gaan werken om tot aansluiting bij haal* te dwingen, en vroeg of er geen. gevaar bestond,, dat de Provincie eenmaal baas in eigen huis, de tarieven niet zou gaan verhoogen; in dat geval zou dit lid er bezwaar tegen hebben de Provincie de vrije hand te laten. Een der andere leden meende in den stel post een vechtpost te moeten zien, waarvan de Provincie gebruik zou willen maken te gen die gemeenten, welke geen genoegen wil den nemen met wat de Provincie voor de over neming der elektriciteitslevering zou willen bieden. Zijn indruk was, dat de ambtenaren der Provincie te schriel waren bij hun aanbie dingen, en hij meende er nog eens nadrukke lijk op te moeten wijzen, dat ten aanzien der welwillende gemeenten ook van de zijde der Provincie de grootste welwillendheid moest worden betracht. Van andere zijde werd de positie, welke de Provincie ten aanzien van de gemeenten, die zich tegemoetkomend hadden getoond in de abnormale oorlogs- en na-oorlogsohe omstan digheden en in de gevraagde tariefsverhoo- ging hadden toegestemd, als volgt gesteld Wanneer het stroomleveringscontract is afge- loopen de gemeente heeft dan doorgaans minstens een 15-tal jaren haar G. E. B. geëx ploiteerd is de band tusschen gemeente en Provincie verbroken; beide zijn los van elkaar komen te staan, en de directe levering van wege de Provincie, waarvan de voordeelen voor de ingezetenen herhaalde malen zijn aan getoond, vangt aan. Op dat oogenblik is er echter een laagspanningsnet in de gemeente aanwezig. Het is uit een oogpunt van econo mie en doeltreffendheid geboden, dat dit net, desnoodig verbeterd, door de Provincie wordt overgenomen en gebruikt. De Provincie moet dus een billijke vergoeding voor dat net bie den, gerekend naar de boekwaarde en naar een afschrijving, als zij zelf voor haar be drijven voorschrijft. Geschiedt de afwikkeling aldus, dan is aan de redelijkheid en billijkheid voldaan en heeft de gemeente geen enkelen grond voor ontstemming. Biedt de Provincie meer, om daarmee de gemeente voor een fi- nancieelen schok te behoeden, dan doet zij meer dan van haar geëiseht of verwacht mag worden. Te groote royaliteit moet door de verbruikers elders gedragen worden, of stelt een anders mogelijke tariefsverlaging, naar een verdere toekomst uit. Het in de Commissie aanwezige lid van Gedeputeerde Staten herinnerde er aan, dat Gedeputeerde Staten bij het afloopen van stroomleveringscontracten een milder stand punt innemen dan het hiervoren omschre- vene. Ook bij hen wordt uitgegaan van een objectieve berekening van de waarde van het over te nemen net, maar daarnaast is het hun streven den overgang naar de directe le vering zoo geleidelijk mogelijk te maken; de eventueel gemaakte winst van het G.E.B. wordt daarom, voor zoover het bedrijfsbelang dit toelaat, nog gedurende enkele jaren in afloopende bedragen uitgekeerd; deze bedra gen, gekapitaliseerd, verhoogen dan de som, die voor de overneming van het net kan wor den uitgekeerd. De onderhandelingen op dezen voet hebben regelmatig voortgang; zij worden veelal door de gemeenten zelf, tegen den afloop van het contract, ingeleid. Er is momenteel bij zondere reden te verwachten, dat zij niet tot overeenstemming zullen leiden, tot voldoening van beide partijen. Het is echter noodlg, dat Gedeputeerde Sta ten, mocht onverhoopt geen overeenstemming bereikt kunnen worden, over middelen schikken om te zorgen, dat geen gegadigde I Reeds vroeg in den morgen heerschte er Woensdag te Hoofddorp en in de omgeving van het gemeentelijk sportterrein een groote drukte. Van heinde en verre kwamen de be zoekers per autobus, motorrijwiel, fiets en an dere gelegenheid het dorp binnenrijden. De politie had voor goede verkeersregelingen zorggedragen. Nadat de voorkeuringen op het achterterrein 'a-morgen van 8 tot 10 uur hadden plaats ge had, werd tegen half elf een begin met de af werking van het programma gemaakt. Vermeld zij nog dat na de toespraak van den voorzitter van ,/Vopruit" den heer Noordam, de Minister van Defensie de vereeniging op har telijke wijze gelukwenschte met de herdenking van haar 25-jarig bestaan en z'n beste wen- schen uitte voor het welslagen van het con cours. Hierna werd nog het woord gevoerd door den eere-voorzitter Mr. A. Slob en door het oudste jurylid de heer Brun Tengbergen. Hierna begaf men zich naar het terrein. De verdere uitslagen zijn als volgt: Springen met groepen van 3 ruiters: le pr. landelijke rij vereeniging „Kapitein v. d. Wal" Hoofddorp; 2e pr. landel. rijv. „Siegfried" te Berg-Ambacht; 3e pr. landel. rijv. „Kapitein v. d. Wal" Hoofddorp; 4e pr. L. R. „De Amstel- ruiters" te Bovenkerk; 5e pr. L. R. „Kapitein v. d. Wal" Hoofddorp. M. C. Merriën. Prijzen twee complete rij- hoofdstellen en f 150 aan geldprijzen; eere- prijzen zilveren medaille van de Koningin; zil veren medaille van den Minister van Defensie, enz.; le pr. J. Parlevliet N. Vennep met „Rie- da"; 2e pr. Biesheuvel te Spaandam met „Nou- tra"; 3e pr. A. Buurman Heemstede met „Julia V"; 4e pr. Wed. C. Bruijnis N. Vennep met ,Ovia I"; 5e pr. A. Buurman met „Prilla"; 6e pr. J. Parlevliet met „Siedelta"; 9e pr. Bies heuvel Spaarndam met „Iholante"; 10 pr. J. M. Knoop N. Vennep met „Tekla". De eere-voorzitter Mr. A. Slob, kwam hi den ring met zijn Amerikaansch reiswagentje, be spannen met de dravehsmerrie Queen Bess en zeer artistiek met bloemen versierdhij bracht den groet voor de stampvolle tribune en noodigde den voorzitter, den heer Noordam uit om naast hem plaats te nemen en een eererondrit te maken over het terrein. De heer Slob wilde den heer Noordam een bijzonder compliment brengen voor de energie, geduren de zoovele jaren voor het jaarlijksch concours betoond en meende hem niet te moeten hul digen met een krans, doch op een wijze, welke zeker passend was in het groote programma. Eenspannen Luxe Tuigpaard, beneden 1.55 M.: le pr. C. C. Otjens Dongen met „Quick- Boy"; 2e pr. Gebrs. v. d. Haar te Zeist met „Broompark Algie"; 3e pr. Gebr. v. d. Haar Zeist met „Glenavon Beacon"; eervolle ver melding Adr. v. d. Marei Hoofddorp met „Lady-Loocky". Dressurproef yoor Achttallen van lande lijke rijvereenigingen: le pr. landel. rijveree- niging „Kapitein v. d. Wal" te Hoofddorp; 2e pr. landel. rij vereeniging „De Amstelrui- ters" te Bovenkerk; 3e pr. landel. rijvereeni- ging „Ritmeester de Kruijff" Halfweg; eer volle vermelding: landel; rijv. „De Venne- per Ruiters" N. Vennep. Eenspannen fokmerriën, type landbouw- tuigpaard, afstammende van Oldenburger of Oostfriesch ras: le pr. H. Burger te Nieuw - Vennep met „Netala"; 2e pr. K. Rosmalen te Oss met „Kwieria"; 3e pr. Wed. C. Bruijnis N. Vennep met „Jetta"; 4e pr. A. Buurman te Heemstede met „Pathy"; 5e pr. P. K. Avis te Haarl.meer met „Madruva I"; eervolle vermeldingen: C. de Vlieger Abbenes met „Kryoletta"; Wed. C. Bruijnis N. Vennep met „Ovia I". Schitterende attractie. Hierna de groote attractie, ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, in nationaal cos- tuum, waarbij alle provinciën vertegenwoor^ digd waren, uitgevoerd door 100 personen on der commando van den heer De Munnik. Dit inderdaad zeer goed verzorgd nummer, liep prachtig van stapel en werd door de talrijke aanwezigen op hoogen prijs gesteld. Vierspannen, aangespannen voor een mail- coach: le pr. H. F. Bultman te Heemstede: 2e pr. Jac. Rijks te Nijmegen. Springconcours M. Bij dit springconcours zou definitief verreden worden „de berk. van Hoofddorp", tusschen de winnaars van de vo rige jaren. Zooals gewoonlijk ontbrak het ook dit jaar bij het groote springconcours niet aan spannende momenten. Een der deelnemers viel in den ring van zijn paard, doch kwam er ge lukkig goed af; hij had de tegenwoordigheid van geest, direct weder in den zadel te sprin gen om de route te vervolgen. le pr. Ritmeester K. J. Schummelketel (eig. P. G. Heezewijk te Nijmegen) met „Ernica" (8 f.); 2e pr. A. Klebe te Rotterdam met „Lucer ne" (11 f.); 3e pr. K. Hensen (eig. J. v. d. Eijn- den te Arnhem) met „Dünenbank" (12 f.). Het weder hield zich den geheelen dag uit stekend, terwijl het aantal bezoekers 's mid dags zóó groot werd, dat het op meer dan 12000 werd geschat. Zoo heeft dan de vereeniging „Vooruit" op inderdaad waardige wijze haar 25-jarig be staan herdacht. Het deed het bestuur aangenaam aan dat de Minister van Defensie, die te ongeveer 6 uur het terrein verliet, zich hoogst tevreden en voldaan toonde over de keurige wijze waarop de nummers werden uitgevoerd en op harte lijke wijze zijn respect voor het streven der vereeniging uitsprak. Na afloop bleven velen in het dorp nog eenigen tijd gezellig bijeen. Ook 's avonds werd op het terrein bij het afsteken van een schit terend vuurwerk een groote belangstelling aan den dag gelegd. Championaat van de prijswinners van de fokmerriën in de jaren 1929, 1930, 1931 en 1933 om den wisselbeker, uitgeloofd door Mevr. Heinsius-Houbolt. Winnaar A. A, ten Bos met „Diana"; reserve: A. Buurman met „Luxe1 Kampioenschap van Hoofddorp (veelzijdig- heidsproëf, bestaande uit div. dressuur, groep- springen en afd. dressuur). Prijzen: kostbare oorkonde en kampioenslinten voor hem, die in alle wedstrijden tezamen met de acht paarden, die in de pressurproef voor acht uitkomen, het hoogst aantal punten heeft verworven. Kam pioen: Landel. rij vereeniging „Kapitein v. d, Wal" Hoofddorp; 2. „De Amstelruiters" te Bo venkerk. Aan de Parade der Landelijke rijvereenigin gen namen alle deelnemers van de wedstrijden deel. Handicap-Dressuurproef voor landelijke rui ter (individueel): le pr, G. Griffioen van „De Amstelruiters"; 2e pr. J. C. Petrie van Kapitein v. d. Wal; 3e pr. A. C. v. Nieuwenhuijzeri van „Kap. v. d. Wal"; 4e pr. C. Oskam van „Sieg fried"; 5e pr. J. P. Boon van „Beyaart"; 6e pr. P. Meerburg van Kap. v. d. Wal; 7e pr. P. de Breuk van „De Kennemer ruiters'' Dressurproef Klasse N. Niet meer dan 3 per L. R.; le pr. 15 p. Joh. C. Gehrels van „Rit meester de Kruijff"; 2e pr. 14 1/5 p. Mej. W. Bakker van „De Amstelruiters"; 3e pr. 14 1/10 p. G. Spelt van „Ritmeester de Kruijff"; 4e pr. 14 1/10 p. Mej. A. Molenaar van „Kapitein v. d, Wal". Demonstratie van Merriën, type trekpaard ingeschreven: le pr. L. Kranenburg Haarl. meer met „Cora": 2e pr. M. Immink Haarl. meer met „Bella Fleur"; 3e pr. H. de Graaf Haarl.meer met „Jacoba"; 4e pr. L. Kranen burg Haarl.meer met „Nora". Eenspannen luxe tuigpaard, open klasse 1.55 M. en daarboven: le pr. Gevr. v. d, Haar Zeist met „Non Pareil""; 2e pr. H. F. Bultman Heemstede met „Bingley Victor"; 3e pr. P. C. C. v. d. Touw den Haag met „Haddon Philip pine" Ter opluistering verscheen in den ring een aangespannen boerenwagen met 9 paarden en hengst „Rheinsohn", rijders de heeren J. M. Knoop en L. Biesheuvel Schoonste rijpaard, a. licht gewicht; b. zwaar gewicht. Eereprijs zilveren medaille van Prin ses Juliana. e. licht gewicht: le pr. Lt. C. F. Pahud de Mortanges Amersfoort met „Madel wie du"; 2e pr. Stal „Dunhoeve" den Haag met „IrLsch Gentleman". b. zwaar gewicht: le pr. Mevr. A. J. Blok te Scheveningen met „Nordland König"; 2e pr. R. J. J. Hiemstra den Haag met „Bastille"; 3e pr. Dr. Schuurman Scheveningen met „Dickey"; Tweespannen luxe tuigpaard, open klasse, boven 1.50 M.: le pr. Gebrs. v. d. Haar Zeist met „Glenavon" en „Brompark"; 2e pr. H. F. Bultman Heemstede met „Bingley Victor" en „Northelph Leopard"; 3e pr. P. C. C. v. d. Touw en H. F. Bultman met „Haddon Philippine" en ,Tudor Emperor". Tweespannen landbouwtuigpaarden voor meldt: Hoogste Vardö. Laagste Larwick. - barometerstand 367.3 m.M. te barometerstand 754.5 m.M. te en voorspelt: Matigen tot zovakken Noord-Westelijken tot Zuid-Westelijken wind. Tijdelijk opklarend. Weinig of geen regen. Later iets warmer. Barometer Hedenmorgen 9 uur 758 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 80 F. Laagste heden nacht 62 F. Hoogste heden 65 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. TEMPERATUUR ZWEMINRICHTING V. Z. V, Lucht Water 74 F. 72 F. HOOGWATER IJMUIDEN. Vrijdag v.m. 8.24 uur; n.m. 8.51 uur. Zaterdag v.m. 9.23 uur; n.m. 9.55 uur. Zondag vm. 10.35 uur; n.m. 11.10 uur. aan het woord. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken geplaatst of niet geplaatst wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. De deelnemers toonden zich allen over het gestoord zal voortgaan, voor electriciteitsverbruik bij afloop van hetluxe rijtuig; le pr. D. E. Mellema te Reinw.pld. contract met de gemeente, zal worden ge-du- met „Julus" en „Climax"; 2e pr. A. A ten Bos peerd en dat de electriciteits-voorziening 011- Almelo met „Diana" en „Helga"; 3e pr. J. M. Knoop N. Vennep met „Pauwtje" en „Mingia". DE NIEUWE SPELLING. Nu het spellingsbesluit-Marchant op de scholen zal worden toegepast en onze kin deren weldra met de nieuwe schrijfwijze zul len thuiskomen, leek het mij niet ondienstig li. het kort op te geven, wat er alzoo zal ver anderen. De veranderingen lijken vele, in werkelijk heid zal er niet zoo heel veel veranderen. Wij zullen nu schrijven: 1. Op het eind van een lettergreep: e, bijvoorbeeld: heren, veren, kastelen, kamelen, Portugezen, begeren. 2. Op het eind van een woord: ee, bijvoor beeld zee, vee, twee, mee. 3. Samenstellingen behouden ee. Zee 4* schip wordt zeeschip, meeleven, veeteelt. Ook de afleidingen b.v. twee -f de twecani zeetje, keetje. 4. Op het eind van een lettergreep. O, b.*r. bomen, oren, ogen. 5. Op het eind van een woord O, b.v. zo, ko. 6. Vóór tje schrijft men oo. Kootje, Ca- tootj.e, zootje. 7. Voor ch ook oo: goochelen, goochem, loochenen. 8. De ch wordt geschreven als die uitge sproken wordt; daarom net als vroeger: schapen, schepen. 9. Wordt de ch niet uitgesproken, dan wordt die ook niet geschreven: mens, vis. da gelijks, trots (de trotse pauw), bos. (Het- Haagse bos), vlees (varkensvlees). 10. De ch blijft in het achtervoegsel ïsch. Logisch wordt met sch geschreven, de s wordt alleen uitgesproken. Evenzoo b.v. Pruisisch. Russisch enz. Anders blijft het zooals het was. J. DALHUYSEN, Hoofd der ïnsingerschoolj IJmuiden.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3