V acantiemuziek H I BEVERWIJK HET OVERZICHT VAN DE GROENTENMARKT. DE BOONENCAMPAGNE BREEKT AAN. Het verloop van den handel scheen in het laatst der vorige week en in het begin van deze week voor enkele producten een gunstiger wending te willen nemen, maar de laatste vei ling van Woensdag bracht vele teleurstellin gen. Met warm weer is er gewoonlijk in den groentenhandel op geen vaste prijzen te reke nen en vermoedelijk zal ook deze inzinking wel voor een g'-cot gedeelte daaraan zijn toe te schrijven. De bloemkoolprijzen stegen de laatste dagen weer flink, maar deze stijging was slechts van tijdelijken aard. De noteeringen, die voor eere soort aanvankelijk van 1317 ct. konden ko men, moesten zich later met prijzen van 811 ct. tevreden stellen. Ook de tweede soort, die vorige malen nog van 58 ct. kon bereiken, kwam in verdrukking en noteerde van 46 ct. per stuk. Postelein was ook weer aardig op weg zich te herstellen en kwam van sommige partijtjes aan prijzen van ongeveer 25 ct. per kist, doch ook hier viel weer een sterke terugslag waar te nemen. Behalve lage prijzen van Woensdag 18 Juli kwam het ook voor, dat het product onverkocht bleef. Bospeen gaf Vrijdag en Maandag een vlugge handel met prijzen van 47 ct. per bos, doch miste in het midden der week ten slotte veel van de belangstelling, waardoor de prijzen sterk daalden. Komkommers bleven nog eenigszins het peil van 24 ct. handhaven en waren steeds te plaatsen. Sla vertoont een wispelturige handel. Som mige partijen komen aan een behoorlijken prijs, terwijl nog steeds het grootste gedeelte voor lage prijzen van de hand gaat. De notee ringen schommelden dan ook bijna voortdu rend van pl.m. 1540 ct. per kist. Andijvie begint zich den laatsten tijd ook meer te vertoonen en was deze week al weer ruim vertegenwoordigd. Hiervan wisselden de prijzen naar kwaliteit van 1530 ct. per kist. De aanvoer van Doppers en Capucijners was de afgeloopen week van zeer grooten omvang. Voor goede kwaliteiten was steeds veel be langstelling, doch er komen tengevolge van het warme weer nog teveel partijen die te „zwaar" zijn en hiervoor is de belangstelling niet zoo bijzonder groot. De noteeringen wis selden voor Raspers van 10—20 en voor Dop pers en capucijners naar kwaliteit van 614 ct. per K.G. Peulen worden belangrijk minder aangevoerd. Eerste soort was deze week nog al gezocht en kwam voor sommige extra par tijtjes nog aan prijzen van 20 ct. per K.G. Tuinboonen, die nog in flinke massa's wer den aangevoerd gaven door hun groote ver scheidenheid van kwaliteit nog al uiteenloo- pende prijzen. De noteeringen liepen van 27 ct. per K.G. Dikke boonen beginnen thans ook los te ko men en nemen de laatste dagen snel in aam voer toe. De prijzen, die tót heden behoorlijk waren daalden echter sterk en kwamen de laatste veiling van 79 ct. per K.G. Ook met snij boonen liep het mis. De prijs liep terug tot plan. 15 ct. per K.G. BOUWVERGUNNINGEN. B. en W. hebben onderstaande bouwvergun ningen verleend: Aan N. Timmer alhier tot het bouwen van 2 woonhuizen in de Koningstraat en het ver bouwen van het perceel Koningstraat hoek Hobbestraat* aan de firma Tieleman en Dros te Leiden tot het bouwen van een open bergplaats op een perceel aan de Meerstraat; aan de stoomwassciherij „De Lelie", alhier tot het verbouwen van de bestaande wassohe- rij in de Koningstraat, R.-K. COÖP. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND" 18 Juli 1934. Spinazie per kist 20.40 Sla per kist 2040. Postelein per kist 1018 Andijvie per kist 2530 Wortelen per bos 46 1/2 Pieterselie per bos 23 Selderie per bos 23 Bloemkool I per stuk 1012 Idem EE per stuk 56 Aardappelen per K.G. 2.705.30 Aardbeien per doosje 814. Aardbeien per slof 45—70 Komkommers per stuk 14 Doppers per K.G. 614 Capucijners W. per K.G. 613 Idem Br. per K.G. 813 Raspers per K.G. 1018 Groentjes per K.G. 6—8 Snijboonen per K.G. 1215 Dikke boonen per K.G. 6—9 Spercieboonen zonder draad per K.G. 12 Idem met draad per K.G. 22 Tuinboonen per K.G. 27 Roode bessen per slof 3045 Zwarte bessen per slof 3550. Frambozen per doosje 1316 Kruisbessen per slof 3040. PERSONALIA. De heer J. Hengelbroek, onderwijzer alhier die tijdelijk werkzaam was te Lisse, is met in gang van 1 Augustus a.s. benoemd tot hoofd der R.K, School te Rumpt in Gelderland. WIJZIGING IN DE UITBETALING. Blijkens een aan de penningmeesters der vakvereenigingen toegezonden schrijven, zullen de gelden, bestemd voor de uitkeering van steun aan de georganiseerde werklooze arbeiders niet meer des Vrijdagsavonds, zoo als tot nu toe gebruikelijk was, worden ver strekt. Met ingang van 28 Juli wordt in deze uitbetaling een wijziging gebracht. Voor de uitbetaling ontvangen de bonds- penningmeesters de uitbetalingsstaten met de daarbij behoorende formulieren, De werk- loozen moeten zelf de formulieren invullen en eventueele loonbriefjes inleveren Zaterdags gedurende den vastgestelden stempeltijd. Op de uitbetalingsstaat moet vervolgens het juiste steunbedrag worden ingevuld. Het bestuurslid der betrokken organisatie moet zich Zater dagsmorgens, voorzien van formulieren, loon briefjes, stempellijst en uitbetalingsstaat ver voegen ten kantore van Maatsch.Hulpbetoon dat de noodige gelden zal uitbetalen. De staat moet des Maandags, voorzien van de hand- teekeningen van de steuntrekkenden worden terugbezorgd. Inujen van een steuntrekkende eventueele inkomsten niet bekend zijn, wordt door den secretaris-penningmeester van Maatschappelijk Hulpbetoon een regeling ge troffen. De vakcentrales hebben Woensdagavond over deze aangelegenheid een gecombineerde vergadering gehouden. Naar wij vernemen wordt de nieuwe regeling in vele gevallen niet uitvoerbaar geacht. Een van de moeilijkheden is b.v., dat lang niet alle penningmeesters in de gelegenheid zijn Zaterdagsmorgens eenige uren aan dezen administratieven arbeid te wijden. De vak centrales zullen alsnog trachten een betere regeling te verkrijgen. HET FRISSCHE ZOMERFRUIT. Bessen, frambozen en steeds aardbeien. In de fruitafdeeling worden thans de ver schillende soorten bessen in sloffen of chips aangevoerd. Voor roode bessen schommelden de prijzen naar kwaliteit van 3045 ct. Kruis bessen van 2540 en zwarte bessen van 3550 ct. per slof. Frambozen komen in sloffen sporadisch voor, doch worden in hoofdzaak aangevoerd in car- tonnen doozen. De prijzen wisselden deze week zoo ongeveer van 1420 ct. per doos en per slof van 8590 ct. Aardbeien beginnen thans in aanvoer sterk in te krimpen en ondanks nog tot heden iederen dag geveild werd kunnen wij toch wel zeggen dat nu het seizoen zoo goed als afge loopen kan worden beschouwd. De totaalcijfers der aanvoeren aan beide veilingen wijzen dan ook wel op het naderen de einde van het seizoen. In de week van 1117 juii was de totaalaanvoer 335415 K.G. waarvan werd aangevoerd 11 Juli 74235 K.G. doorsneeprijs 19,22. 12 Juli 75059 doorsneeprijs 19.27 13 Juli 59714 doorsneeprijs 19.88 14 Juli 50609 doorsneeprijs 17.89 16 Juli 37575 doorsneeprijs 19.02 17 Juli 38233 doorsneeprijs 19.36 GROOTE OPDRACHT. De voltooiing van het Julianakanaal Limburg is door den Rijkswaterstaat bij over eenkomst opgedragen aan de N.V. M. J. van Hattum's Havenwerken te Beverwijk en de N.V. W. Blankevoort Czn.'s Aannemers Maat schappij te Haarlem, voor f 600.000. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 19 JULI Groote Kerk: -Orgelbespeling. 34 uur. Gemeentelijke Concertzaal: Concert H. O. V. 8.15 uur. Palace: „De Tunnel". Tooneel: Liddy Berg man in haar repertoire. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De onzichtbare man" 8.15 uur. Rembrandt Theater: „De wandelende Jood" Tooneel: Burns en Ray. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 20 JULI Bioscopen, nieuw programma. et woord vacantie alleen klinkt velen reeds als muziek in de ooren. Het beteekent voor hen niet slechts een vrijdom van den dagelijkschen sleur: het wekt voorstellingen van treingerommel, boschgeruisch, beekgekabbel. vogelgefiuit. Een synthese van dergelijke geluiden zou dus va kantiemuziek genoemd kunnen worden. Mijn eigen zomervacantie werd in de jaren mijner jeugd door andere klanken ingeluid. Een vacantiereis was ongekende weelde, slechts voor de gefortuneerden bereikbaar. Maar het begin onzer groote vacantie viel samen met dat van de kermis in mijn woonplaats. Dan kwamen de oempa's opdagen: meestal Duit- sche troepjes; het staat mij nog levendig voor oogen, dat in één dezer gastorkesten twee tanige vrouwen meebliezen, waarvan eene den tenorhoorn, de andere den cornet a piston be werkte en dat deze laatste artiste haar in strument niet vóór het midden der lippen, zoo als gebruikelijk is, maar vóór den eenen mond hoek plantte. Dan kwam de eenzame es- klarinettist; dan kwam „koperen Ko", die aan den koperen helm met bellen zijn naam ont leende en die behalve dit hoofddeksel nog een mondharmonica, een hand-dito, een turksche trom, bekkens en een triangel droeg en door allerlei gecompliceerde, doch nauwkeurig met elkaar in overeenstemming gebrachte hoofd-, vinger-, arm- en voetbewegingen en adem- stooten tot klinken bracht; een miniatuur- orkest, dat geen dirigent behoefde, maar waar voor zelfs een groot dirigent respect mocht hebben. Dan kwam ook de officieèle draaiorgel keuring door den stadsklokkenist in den tuin van den Schuttershof. Alle candidaten ston den dan in een wijden kring opgesteld; ieder moest op zijn beurt draaien, en wat al te valsch klonk werd afgewezen. Ik herinner mij de neergeslagenheid van een paar oude men- schen, wier „koffiemolentje" bij het examen zenuwachtig bleek, zoodat het slechts één toon voortbracht en onverbiddelijk afgewezen werd, hoewel het eigenlijk veel minder hinderliijk was dan de groote monsters met een dirigee- rende houten juffrouw er op en drie, vier krachtige knapen er achter, die met glans slaagden. Treurig gingen de twee oudjes heen; hun orgeltje was voor het examen gezakt; voor hen was geen brood! Maar ik herinner me ook dat mijn vader den examinator bewoog om bij wijze van symphonische finale alle can didaten, (waarbij ook een paar oempatroepjes waren) tegelijk aan het werk te zetten; de kakophonie die toen ontstond zou zelfs dooi den modernsten hedendaagschen componist niet te overtreffen zijn! Jammer dat er toen nog geen grammofonische vastlegging' uitge vonden was. Een verzwakte auditie der kako phonie kregen we op de Groote Markt te hoo- ren, als de caroussels en de spellen geopend waren. Strawinsky heeft er in zijn „Petrouch- ka"-muziek een geestige nabootsing van ge geven. Ter gelegenheid van de kermis kwam ook Frits van Haarlem met zijn Variété-ensemble in de grootste zaal der stad voorstellingen geven. Daar heb ik de muzikale clowns be wonderd en den violist, die, balanceerend op de bovenste sporten van een hoogen vrij- staanden ladder een viool-solo speelde, terwijl hij zijn instrument achter zijn rug hield Welke Menuhin of Heifetz doet hem dat na? En een paar zomers kwam ook de Nederland- sche Opera van De Groot en Van der Linden en gaf in een groote, wèlingerichte tent „Faust" en „De Hugenoten"Dat was voor ons ook vacantiemuziek, maar van een bij zondere hoedanigheid. Ik heb daar mijn eerste opera-indrukken, opgedaan. Later, toen ik mij des zomers een reisje ver oorloven kon, heb ik meermalen elders vaean- tie-muziek genoten. Want voor den musicus moge de vacantie een betrekkelijk muziekloos t^dperk, een reusachtige generale pauze met een fermate er op, beteekenen: toch loopt ook hij af en toe zonder zijn wil tegen de muzi kale lamp. Zoo ben ik eens door Leuven wan delend op een pleintje beland, waar draai molens stonden, en in een daarvan bracht het draaiorgel een zóó onmogelijke verdraaiing van Gounod's bekende „Méditation sur le Ier Prelude de J. S. Bach" ter wereld, dat ik wel een half uur ingespannen heb staan luisteren om het te onthouden. Maar het is me niet gelukt: het was al te dwaas! Tot mijn muzikale vacantieherinneringen behoort ook DER GRAF VON LUXEMBURG. „Der Graf von Luxemburg Hat all7 sein Geld vertjuk-tjuk-tjukt" (Oud liedje.) In Diekirch, het vriendelijke Luxemburgsche stadje, heb ik hem gezien, niet de bekende operette van Léhar, maar den Graf in hoogst eigen persoonlijkheid. Was hij het, van wien het liedje uit de dagen mijner kindsheid zong? Dat kon niet, tenzij „der Graf" een ernstige candidaat ware ge bleken om het record van wijlen Methusalem te verbeteren en dus het wereldkampioenschap lang-leven te veroveren. Maar het gelaat van onzen held wekte eer herinneringen aan een flesch Longae Vitae dan aan levenssport prestaties. We konden dus wel met zekerheid zeggen dat onze Graf niet het oorspronkelijke model van de dichteidijke schildering was, maar voor de waarschijnlijkheid van zijn afstam ming uit het roemruchte geslacht pleitte zijn uiterlijk. Ik zal het u vertellen. Het was een warme Augustusavond, een jaar of vijf geleden. We zaten in de straatveranda van ons tuinloos hotel, op een der drukste punten van het stadje, -toen een oploopje vóór onze oogen ontstond. Met middelpunt van de samenscholing werd gevormd door een man van meer dan middel baren leeftijd. Hij was niet groot, doch forsch gebouwd en eenigszins gezet. Over een ge kleurd vest droeg hij een oude vettige ge- kleede jas, die eens zwart geweest moest zijn. Een groote zwarte flambard dekte zijn kruin, maar zijn lange zilverwitte lokken golfden onder den rand uit en bedekten zijn schou ders. Er was een glimp van eerwaardigheid of voornaamheid in deze verschijning, een glimp, die verdween, wanneer men de gelaats trekken aan de omlijsting kon toetsen. Want het gelaat had slechts schaarsche sporen be waard van het eerbiedwaardige, dat we zoo gaarne in de grijsheid begroeten. De joelende menigte, die hem omgaf, werd plotseling rustig. De man met de grijze manen en de vette kleedjas begon te zingen. Wat hij zong, was niet mooi, maar hij verloor zijn waardigheid geen oogenblik. Blijkbaar ge voelde hij zich op zijn gemak als centrum van de opmerkzaamheid en hij dirigeerde met handgebaren de omstanders als hij tot zijn refrein genaderd was. En verscheidenen zon gen mee als een koor, dat zijn leider willig volgt. Maar lang duurde deze schijn van eerbie dige houding niet. Een kwajongen (ze zijn er ook buiten onze grenzen!) drong op en gaf den bard een zijdelingschen duw. Een andere wierp een handvol meel over zijn gekleede jas. De zanger liet zich niet verstoren: hij zong en dirigeerde verder. We vroegen de eigenaresse van ons hotel inlichtingen omtrent den zonderlingen bard, die onze nieuwsgierigheid geprikkeld had. En we vernamen dat hij een waschechte graaf uit het hertogdom was, maar een verloopene, Zijn geslachtsnaam is mij ontschoten, doet er ook niet toe. In elk geval hadden we een Graf von Luxemburg vóór ons. Het lied was uit. De graaf nam den flambard van zijn zilveren lokken en hield hem den omstanders voor. Ook in onze veranda ging hij met den hoed rond. Deze en gene wierp er een nikkelstuk in; de ontvangst viel, naar 't scheen, mee. De menigte verliep: de graaf had een andere standplaats, verderop in een straat, gekozen en herhaalde daar de vertooning. We volgden hem een wijle en gingen toen onzes weegs. En nu komt het mooiste van deze ware ge schiedenis. Toen we later op den avond in de veranda van ons hotel terugkeerden om vóór 't naar bed gaan nog een fleschje Sprudel (mineraalwater) te drinken, zagen we daar achter een der tafeltjes een man zitten met een grooten flambard op zijn zilveren lokken, die hem hingen tot op de schouders van een vettige gekleede jas, waarop meel kleefde. En vóór hem, op het tafeltje, stond een koelvat met een flesch Champagne of Sekt en een deel van het edele vocht parelde in zijn bokaal. Wij dronken Sprudel, der Graf laafde zich aan Champagne, en hij betaalde van de op gehaalde aalmoezen, waaraan we ook ons deel hadden bijgedragen. Immer nobel! gevoerd met langs den weg staande kijkers, sommige renners stapten af om op autogram men beluste jongedames tevreden te stellen. De post werd tijdens den fietstocht verdeeld! Geen enkele renner trok er tusschen uit, aden bleven bij elkaar. Het gold hier blijkbaar een passief protest tegen het starten te half één in een gloeiende temperatuur. Te half zes werden de eerste renners in normale omstandigheden te Perpignan ver wacht, doch het liep anders. Eerst4 te zeven uur kwamen zij aan, allen vlak bij elkaar. Vanzelfsprekend waren de organisatoren weinig tevreden over de verrichtingen der deel nemers. Tot straf moesten zij op de baan te Perpignan nog deelnemen aan een wedstrijd over enkele ronden, terwijl bij niet voldoende inspanning van renners gedreigd werd oen rustdag, die Donderdag te Perpignan op het programma stond, te laten uitvallen. De snelste tijd in een ronde heeft te Perpignan tenslotte beslist wie etappewinnaar werd. Het was Lapébie met als tweede Le Grèves. Het algemeen klassement ziet er als volgt uit: 1. Magne (Frankrijk) in 91 uur, 0 min. 58 sec.; 2. Martano (Italië) in 91 uur, 4 min. 38 sec.; 3. Vervaecke (België) individueel in 91 uur, 36 min. 27 sec.; 4. Vietto (Frankrijk) in 91 uur 37 min, 45 sec., 5. Lapébie (Frankrijk) in 91 uur, 41 min. 28 sec.; 6. Morelll (Italië) individueel in 91 uur, 44 min. 26 sec. Het landenklassement luidt als volgt: 1. Frankrijk in 274 uur, 20 min. 9 sec.; 2. Italië in 276 uur 15 min. 42 sec., 3. Gemengde ploeg Zwitserland—Spanje in 276 uur 30 min. 54 sec., 4. Duitschland in 277 uur, 47 min. 54 sec., België in 280 uur, 1 min. 14 sec. DE WERELDKAMPTOENSCHAPPEN TE LEIPZIG. Naar wij vernemen zal ook de jonge stayer Snoek jr. (Den Haag) worden afgevaardigd naar de wereldkampioenschappen der U. C. L., welke dit jaar te Leipzig worden gehouden. Snoek jr. is tot deelneming in staat gesteld door bemiddeling van de directie van het Sta dion. Zijn gangmaker zal zijn Wiersma. Naar men weet is Snoek Jr. als derde geëindigd bij de Nederlandsche kampioenschappen, welke Dinsdagavond op de Stadion-baan werden ver reden. Hij zal dus met Leddy de Nederlandsche kleuren in den 100 K.M. stayerswedstrijd ver dedigen. WANDELSPORT 30 K.M. PROPAGANDA WANDELTOCHT TE ALKMAAR. Men schrijft ons: Het zal den wandelsportliefhebbers onge twijfeld genoegen doen, dat ook van Alkmaar uit een wandeltocht wordt gehouden. Het is de Gymnastiek Vereeniging ..Turnlust", die hier voor zorgt. Den deelnemers wacht een pret tige wandeling; ze kunnen tevens hun mooie sport propageeren. De marsch heeft plaats op 12 Augustus a.s. Er wordt precies 10 uur ge start van café ,,'t Gulden Vlies" aan de Chöor- straat. Ieder, die den marsch binnen 6 1/2 uur (rust inbegrepen) aflegt, ontvangt als herin nering een medaille met afbeelding van den Waagtoren. Groepen van minstens 15 perso nen, in vereenigmgsverband. die zonder uit vallers den tocht volbrengen, ontvangen een extra prijs. De inschrijving staat open voor personen van minstens veertien jaar bij N. Bakker, Landstraab 50, Alkmaar, Ik heb nog meer muzikale herinneringen aan mijn verblijf te Diekirch. Het verhaal daarvan bewaar ik voor een volgende ge legenheid. K. DE JONG. Zuid-Polen heeft onder een groote overstroomingsramp te lijden, waarbij talrijke menschen om het leven zijn gekomen. Bijzonder zwaar werd het dal van Zakopane getroffen. Op den achtergrond ziet men de toppen van het Tatragebergte. WIELRIJDEN. DE TOUR DE FRANCE. DE RENNERS RIJDEN LANGZAAM UIT PROTEST. Uit Perpignan: De 14e étappe leidde Woens dag van Montpellier naar Perpignan, een af stand van 177 K.M. Er werd over Sete, Beziers, Narbonne naar Perpignan gereden en te half één gestart. Dit feit, het starten in een gloeiende temperatuur, wekte protest bij de renners, die van deze étappe er maar wat van maakten. Het waren ditmaal geen renners, maar rijders, die een uitstapje op de fiets maakten. Zij kwamen niet minder dan anderhalf uur na den vasc- gestelden tijd op de baan te Perpignan aan Alle renners waren in deze hitte gestart, maar hielden er een vaart op na, dat elke toerist hen gemakkelijk zou kunnen bijhouden De groep bleef voortdurend bijeen, er wer den grappen gemaakt. Gesprekken werden DAMMEN. JAARVERGADERING HAARL DAMCLUB De Haarlemsche Damclub hield in haar clublokaal, hotel „Royal", aan het Stations plein, haar 27ste algemeene jaarvergadering. Te half negen werd de vergadering door den voorzitter, den heer J. W. van Dartelen, geopend Na het openingswoord vroeg de secretaris, de heer H. G. Teunisse, het woord, die namens het bestuur en leden den heer van Dartelen complimenteerde met zijn herstel en hem na mens de vereeniging een fraaie vaas met rozen aanbood. Het zeer uitvoerige jaarverslag van den secretaris, werd onder applaus goedgekeurd. Het jaarverslag van den penningmeester, den heer J. Otter, vermeldde een voordeelig saldo van 41.48. Aan beide functionarissen werd dank ge bracht voor het vele en belangrijke werk dat zij weer hadden verricht. Vervolgens bracht de commissaris-biblio thecaris verslag uit. Hieruit bleek dat van de bibliotheek een tamelijk druk gebruik werd gemaakt. Ook aan hem werd dank gebracht. Tot 3den voorzitter werd bij acclamatie herkozen de heer W. J. A. Matla; tot lsten secretaris werd gekozen in de vacature H. G. Teunisse (die wegens drukke bezigheden be dankte de heer J. J. Aling te Heemstede; de penningmeester, de heer Otter werd bij accla matie herkozen, evenals de 1ste commissaris bibliothecaris, de heer Th. Wesselman. Vervolgens bracht de commissie verslag uit. De commissie verklaarde de boeken en be scheiden van den penningmeester in volmaak- t; orde te hebben aangetroffen en conclu deerde dan ook tot algeheéle décharge voor het gevoerde beheer, waarmede de vergadering met applaus instemde. Ook dit verslag werd onder dank goedge keurd. Besloten werd de a.s. wedstrijden om de club kampioenschappen .1934/1935 wederom op dezelfde wijze te organiseeren als vorige jaren en dus de moyennes (0,70 voor degradatie en 1.33 voor promotie) te handhaven. Bij wijze van uitzondering zal G. Bakker, die in den afgeloopen wedstrijd om het derde klasse clubkampioenschap slechts één punt te kort kwam en door het terugtrekken van i enkele spelers werd gedupeerd, alsnog naar de 2de klasse promoveeren. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Lochkatrine 16 v. Rotterdam te Vancouver. Nebraka, Rotterdam n. Vancouver 17 (6 n.m.) v, Londen. Rotterdam, N. York n. Noorwegen en Rus land 17 (11 v.m.) te Lyngseidet. Beemsterdijk, N.-Orl-eans, n. Rotterdam, 17 (12 midd.) 510 mijl W. v. Scilly. Breedijk, Philad. n..Rotterdam p. 17 (3.45 n.m.) Lizard. Veendam 17 (n.m.) v. Rotterdam n. N. York HALCYONLIJN Vredenburg 17 v. Einden te Lulea. Flensburg 16 v. Narvik te Emden. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk 18 v. Beira naar Rotterdam. Springfontein (uitr.) 18 van Kaapstad. Meliskerk, Beira n. Rotterdam 18 te Ant werpen. Klipfontein 18 v. Vlaardingen te Rotterdam HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisr.) 17 te Suez. Grootekerk (uitr.) 18 van Dairen. Zuiderkerk 17 v. Amsterdam te Hamburg. Arendskerk (thuisr.) 17 v. Chinwangtao. Hamburg p, 18 (v.m.) Meerkerk, Antw. n. Vlissingen. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Aagtekerk (uitr.) 18 te Bombay. JAVA—CHINA—JAPANLIJN Tjisalak 15 v. Sanghai te Hongkong. Tjibadak, Shanghai n. Batavia 1 7v. Macass. JAVA—MAURITIUS—AFRIKA LIJN Tasman, 17 v. Lor. Marques n. Port Natal. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 17 v. Valencia n. Alicante. Colombia 18 v. Wyborg te Helsingfors. Hebe, 17 v. Catania n. Messina. Mars 17 v. Genua naar Livorno. Simon Bolivar 18 v. Barbados te Curacao, Telamon, Bourgas n. Amsterdam p. 17 (8.55 n.m.) Lydd. Bacchus, Rotterdam naar Sevilla p. 16 Oues- sant. Venus, Amsterdam n. San Juan (P.R.) 16 (2.52 n.m.) 200 mijl ZZO v. Valentia. Nereus 18 van Amsterdam n. Kopenhagen. Deucalion 18 van Amsterdam n. Hamburg. Berenice 18 van Kopenhagen te Stettin. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Flandria (uitr.) 18 van Amsterdam. Waterland (thuisr.) 17 van Santos. Orania (uitr.) 18 van Santos. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Baloeran seille. (thuisreis) 18 (6 n.m.) v. Mar- Slamat (thuisr.) 18 van Colombo. Palembang (thuisr.) 18 te Suez. Sittoebondo (uitr.) p. 18 Kaap Bon. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Radja (uitr.) 17 (10 n.m.) v. Suez. Siantar (uitr.) p. 17 (6 v.m.) Perim. Garoet 18 v. Batavia te Rotterdam. Baloeran (thuisr.) 18 (2 n.m.) te Marseille verwacht. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Silverwillow, Calc. n. Vancr. 17 v. Belawan. Saparoea, Vancr. n. Calcutta 16 v. Batavia. Tarakan, Vancr. n. N.-Orleans 15 te Balbao. Silverash, Calc. n. Vancr. 14 te L. Angeles. Bengalen 14 v. Vancouver n. Calcutta. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Johan de Witt (uitr.) 18 van Suez. Chr. Huygen (thuisr.) p. 17 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. City of Hankow 18 v. Yokohama te Rottm. Alcinous, Batav. n. Amstm. 17 v. Singapore. City of Bath, Rott. n. Dairen 18 v. Hongkong. AANGEKOMEN 17 Juli: Kenrix s.s. Huil Juno s.s. Midd. Zee Glynwen s.s. Llanelly Magrieta m.s. Londen Godetia kruiser Noordzee Norómark s.s. Wasklot Midsland s.s. New Castle Josef Bergendorff m.s. Karlstad 18 Juli: President Francqui m.s. Duinkerken Telamon s.s. Malta Audacity m.s. Londen Astree s.s. Caen British Renown m.s. Abadan Margaritis s.s. Mar del Plata VERTROKKEN 17 Juli: Menes s.s. Hamburg Janine s.s. New Castle Norderney s.s. Uleaborg Margareta s.s, Sunderland Torquay s.s. Blyth Nestlea s.s. Hamburg Skauts s.s. Windau Gunther Russ s.s. New Castle Alphard s,s. Schiedam Merel s.s. Londen Vliestroom s.s. Huil Rijnstroom s.s. Leith 18 Juli: Klipfontein s.s. Rotterdam Mapia m.s. Antwerpen Provvidenza s.s. Bahia Bianca Torun s.s. Brussel Kenrix s.s. Delfzijl Vtoraja Pyatiletka s.s. Leningrad Sirius s.s. Seaham Jo-sef Bergendorff m.s. Londen Ailette kruiser Londen Flandria s.s. Buenos Aires Nereus s.s. Kopenhagen Rhein s.s. Hamburg Sturzsee s.s. Gdynia Deucalion s.s. Hamburg Theana s.s. Rotterdam Hilversum s.s. Archangel Rusland koopt schepen. De Sovjetregeering blijft haar handelsvloot geregld uitbreiden, hetzij met elders aange kochte dan wel met op eigen werven nieuw gebouwde schepen, Thans heeft zij in Enge land de stoomschepen Lady Brenda en Mary Walton onderhands aangekocht. Naar verluidt is voor beide schepen tezamen 25.000 betaald. Engelsche politiekruiser. De Engelsche politiekruiser Godetia is van de Noordzee naar Amsterdam gepasseerd voor een kort bezoek aan de hoofdstad. Groote diepgang. Het van Port Arthur met petroleum en'ben zine naar Amsterdam opgevaren Noorsche motortanksehip South Africa passeerde het Noodzeekanaal met een diepgang van 8,6 Meter.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5