N ATI ON ALE LSITBIlOillïl GOEDE Hiïl IS HET Amsterdamsctie Vleesctihouwerijen UIT HET BUITENLAND RADIO-PROGRAMMA LUCHTJROOVERS HOITIKA IJMUIDEN, Oranjestraat 4a van eerste kwaliteit HOLLANDSCH RUND-, VARKENS-en KALFSVLEESCH Dik versch Niervet CADEAU! hooge vaste rente De uitbreiding der Britsche luchtmacht. Rede van Baldwin in het Lagerhuis. 75 eskaders voor de territoriale defensie. Egypte vergroot zijn vloot. Engeland. 'Bddwin over de uitbreiding der luchtmacht. BaltivVin heeft in het Lagerhuis een verkla ring afgelegd over de Britsche politiek in de kwestie van de luchtstrijdkrachten. Hij zeide o.m., dat sedert den oorlog de achtereenvol gende Engelsche regeering actief en politiek van internationale ontwapening hebben ge volgd. Op deze wij is de eigen bewapening tot een gevaarlijk laag niveau teruggebracht. Wij hebben geenszins de hoop op bewapeningsbs- perking opgegeven, zei Baldwin. We doen nu pogingen om over het doode punt heen te ko men. Helaas kunnen we evenwel, met het oog op de opgedane ondervinding, geen belangrijk resultaat verwachten en daarom hebben we met het oog op onze verplichtingen uit hoofde van het Volkenbondsstatuut en van het Lo- carno-verdrag, de onrust in Europa en elders, zoomede het feit, dat de andere regeeringen ons voorbeeld niet hebben gevolgd, sedert eenigen tijd gevoeld, dat de tijd gekomen is, de mogelijkheid onze bewapening op haar huidig laag niveau te houden, bij gebrek aan overeenkomstige verminderingen van andere mogendheden, opnieuw onder oogen moet worden gezien. In verband hiermede heeft deregeering de geheele kwestie bestudeerd. Het is nu niet noodlg op bizonderheden in te gaan. Voor zoover onze luchtmacht betreft, zijn wij tot de soltsom gekomen, dat wij niet lan ger kunnen uitstellen maatregelen te nemen, welke in den loop der volgende jaren onze luchtstrijdkrachten op een stand zullen bren gen, welke meer in overeenstemming is met die van onze buren! Wij zijn gekomen tot een program, dat dit jaar en de vier volgende om vat en voorziet in 41 nieuwe eskaders, met inbegrip van die voor 1934. Hiervan zijn 33 voor groot Brittannië bestemd. Het aantal eskaders (42) wordt dus op. 75 gebracht. De overige eskaders zijn voor de marine en Voor den dienst in het buitenland bestemd. Lord Londonderry heeft in het Hooge-rhuis een overeenkomstige verklaring afgelegd. Aan het eind vanl938 zal Engeland, volgens een vooraanstaand luchtvaart-autoriteit, on geveer 1300 toestellen bezitten, indien het programma dat Baldwin heeft aangekondigd, wordt uitgevoerd. Het aantal bedraagt op het oogenblik ongeveer 850. De luchtmacht voor moederland, dus afgezien van de vloot en de overzeesche gewesten, zal eind 1938 900 vlieg tuigen omvatten. Egypte. Militaire luchtvloot wordt uitgebreid. De Eugyptische regeering heeft, volgen Reuter besloten, tot uitbreiding vau de lucht vloot. Het departement van verkeerswezen 30.000 Egyptische ponden beschikbaar ge steld, voor aankoop van vliegmachines en het aanleggen van nieuwe vliegvelden. België. Socialisten tot mederegeeren bereid. Emile Vandervelde, de leider der Belgi sche socialisten, heeft in de Kamer verklaard, dat de socialisten bereid zijn, in de regeering zitting te nemen. Zijn verklaring was vooraf door zijn fractie goedgekeurd. (Alg. Handelsblad). Per auto naar het Noordpool gebied. Russische expeditie vertrekt in Augustus. Naar het Tass-agentschap mededeelt, zal de volgende maand de eerste auto-expeditie uit Moskou naar de Russische Noordpool streken vertrekken. De automobielen zullen eerst naar Krasnoyarsk in Centraal Siberië gaan en dan noordwaarts trekken langs de Yenessirivier. Vervolgens zal de expeditie door het Tun- dradistrict naar Igarka trekken, dan de kust volgen langs Kaap Cheljoeskin en de Nord- wickbaai tot den mond van de Lens rivier Daar zal men in verband met het invallen van den Poolnacht voor twee maanden een kamp opslaan. De expeditie zal uit 22 mannen bestaan. Zij zullen twee toerauto's, vijf 11/2 tons vrachtauto's en een specialen auto met rupswielen mede voeren. De andere auto's worden uitgerust met speciale super-ballon banden. De expeditie zal 5 a 6 maanden du ren. Paniek tijdens een concert. Tribune stort in; 25 gewonden. OZERNOWTTZ, 19 Juli. Tijdens een militair concert te Czernpwitz stortte plotseling een dichfebezette tribune in. Ongeveer honderd personen liepen verwondingen op, doch 25 waren zoo ernstig gewond, dat zij in een zie kenhuis moesten worden opgenomen. Het on geluk veroorzaakte een onbeschrijfelijke pa niek MILAAN KRIJGT EEN „UNDERGROUND". De burgemeester van de stad Milaan heeft in een mededeeling aan de pers bekend ge maakt, dat het volgende jaar met den bouw van een ondergrohdschen spoorweg zal wor den begonnen. Het ligt in de bedoeling, het werk binnen drie jaar te voltooien. arbeider, wiens vrouw eivzesj arjg kind zwaar jewöhd werden. In Sosrrowice "zelf hébben heele stadsöeelen eenigen tijd onder water ge staan. Het tramverkeer tusschen Sosnowice en Katowice moest gedurende verscheidene uren worden stopgezet. Het einde van Gregor Strasser. Ontstellende mededeelrngen van zijn broer. Brand in een politie-bureau. Documenten uit de moordzaak-Prince verloren gegaan? PARIJS, 19 Juli (V.D.) Op het politie bureau te Dij on is in den afgeloopen nacht brand uitgebroken. Verscheidene vertrekken brandden geheel uit. Men vreest dat bij de verbrande documenten ook verschillende acten zijn, welke betrekking hebben op de moordzaak Prince. Staking te San Francisco geëindigd. De stad krijgt weer een normaal aanzien. Driehonderd arrestaties. Dr. Otto Strasser heeft naar de Paagsche corr. van de N.R.C. meldt bijzonderheden medegedeeld over den 'dood van zijn broer Gregor, bijzonderheden waarvan hij verklaart de volle juridische en politieke verantwoorde lijkheid te kunnen aanvaarden, daar de des betreffende htukken zich allen in zjijn handen bevinden. Volgens deze mededeélihgen dron gen op 30 Juni tegen half twee middags vijf mannen van de geheime staatspolitie het huis van Gregor Strasser-binnen en vroegen hem te spreken. Strasser zat met zijn gezin aan tafel en stond de ambtenaren, die in burger- kleeding waren in è'ën kamer' .naast de eet kamer te woord. De ambtenaren gelastten hem mee te gaan naar zijn bureau, waar men huis zoeking wenschte te doen in verband met een verdenking van hoogverraad. Strasser begaf zich naar de eetkamer om zijn vrouw gerust te stellen en vertrok. Inderdaad reed men naar Strasser's kantoor, doch voor het gebouw ga ven de mannen van de geheime staatspolitie Strasser over aan een daar wachtende pa trouille S.S -mannen. Deze boeiden hem on middellijk en zetten hem in een auto, die in vliegende vaart in de richting Grunewald ver trok. Er had zich een kleine groep nieuwsgieri gen gevormd, die de. Gestapo-ambtenaren vroegen wat dit te beteekenen had. Deze ant woorden' met een veel beteekenend schouder ophalen en gingen kalm huns weegs. In het Gruenewald joeg de patrouille haar slachtoffer eerst diep het bosch in; daarna sloeg men Strasser op den grond en schopte hem onder woedend gebrul zoo lang. tot hij geen levensteeken meer gaf. Tegen half vier verschenen drie dezer beestmenschen bij Strasser thuis, waar zij het geheele gezin in bange zorg vonden. Op de vraag van Strasser's vrouw, waar haar man was, antwoordde e: één; Dat weet geen mensch, dien kent nie mand meer. De weduwe trachtte, vergezeld van haar broer door te dringen tot Hitier, Frick, Goering en Daluege, tot dezelfde mannen, die honder den malen aan haar tafel hadden gezeten. Hitier zelf is peet van de tweeling-zoons van Strasser, maar gaf thans niet thuis. Daluege liet nog zeggen, dat de vrouw nu alsjebrieft haar snavel moest houden, anders zou het haar net zoo gaan als haar man. Dagen lang hoorde de familie niets. Pas toen vrienden van Strasser stelselmatig het terrein afzachten om het lijk te bergen en te foto grafeeren, lieten Goering en Daluege den doode 's nachts opgraven en verasschen. Op Juli, 8 dagen na den moord, kreeg de familie een urn met de mededeeling dat het. Gregor Strasser was, die werd thuis gestuurd. NEW-YORK, 19 Juli (V. D.) Naar uit San Francisco wordt gemeld, heeft het stakings comité toesloten, de staking te doen eindigen. Het toesluit tot het doen eindigen van de algemeene staking te San F-rancisco is door het stakingsc-omité genomen met 191 tegen 174 stemmen. Het comité drong er bij de vakver- eenigingen, die een sympathiestaking hadden afgekondigd, op aan, het werk onmiddellijk te hervatten en heeft den havenarbeiders, die in staking blijven, allen financieelen en mo- tseelen steun ontzegd. c - Het besluit- wordt geschouwd als-toen succes-: voor de-bonds-arbritagecommissie. Intussc.hen zijn nog zeer moeilijke onderhandelingen tus schen werkgevers en werknemers te wachten. De kleine meerderheid, waarmede het be sluit van het stakingscomité genomen is. is een bewijs voor de verbittering, die nog onder de arbeiders heerscht, en die nog verhoogd wordt door het feit, dat het besluit genomen is onder den druk der openbare opinie en met het oog op de dreigende afkondiging van den staat van beleg. Het water zakt in Polen. Volgens officifeele gegevens 180 slachtoffers. WARSCHAU, 19 Juli. De toestand in het overstromingsgebied laat zich beter aanzien, De rivieren loopen weer in de beddingen terug, Te Warschau gei -«oft men toch dat door het daar aanhoudende hooge water vanavond twee voorsteden, welke op den rechteroever zijn ge legen onderwater zullen worden gezet. Volgens een bericht in de Telegraaf schat men de materieele schade op minstens 150 tot 200 millioen zloty. Volgens de gegevens van officieele zijde zijn tot heden 180 menschen om het leven ge komen. Bliksem slaat in een padvinderstehuis in, KATOWICE, 19 Juli. B'oven het industrie bekken van Domtorowa heeft een zwaar on weer gewoed, dat begeleid ging door een wolk- breukachtigen regen. In Niwka, een voorstadje van Sosnowice is de bliksem ingeslagen in het Poolsche Padvindershuis, waar zich zes pad vinders bevonden. Zij werden alle zes tegen de grond geslingerd. Vier hunner werden zwaar gewond en zijn in toedenkelijken toe stand naar het ziekenhuis overgebracht. In een ander voorstadje van Sosnowice in Zagorze is de bliksem ingeslagen in de woning van een ZATERDAG 21 JULI 1934. HILVERSUM, 1875 M. 8.00 VARA Gramofoonmuziek. 9.00 De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 10.00 VPRO Uit- zending, voor .de arbeiders de Continubearij ven. 12.00 VARA, ensemble'., o.l.v., Frits Bakels. f.15 Gramófoonmuziek. 1.30 Klein VARA en semble. 2.00 Rustpoos. 2.15 „De Rijwielplaat jes". Toespraak voor de ver. tot bevordering der belangen der T. B. C. patiënten in Neder land. I. Lessing. 2.30 Lentebloemen, kinderzang spel, tekst van C. M. Hill-e Garthé, muziek van Cath. v. Rennes. Uit te voeren door de Kre keltjes o.l.v. Leida Hulscher, Jo, Kickhefer, piano. 3.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst, Alb. de Eooy, zang. 3.45 Overschakeling naar Kootwijk. 4.00 Rigoletto, -opera van Verdi. Koor en orkest van de Scala te Milaan, 6.00 Letterkundig overzicht door A. M. de Jong. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.00 Orgelspel door Joh. Jong. 7.30 Kerkertoalla-de door Oscar Wil de, vert, door G. H. Aalders, Rolien Numan draagt voor. 8.00 Herh. S. O. S. berichten. 8.03 Gramofoonmuziek. 8.20 De Flierefluiters o.l.v. Jan v. d. Horst. Leo Fuld, zang, 9.00 Toespraak door A. de Vries. 9.15 VARA orkest o.l.v. H. de Groot. Sigurd M. Rascher, saxofoon. 10.00 Vaz Dias. 10.15 VARA orkest o.l.v. Hugo de Groot. 11.00 Vroolijke gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 302 M. 8.00 KRO Morgenconcert. 10.00 Gram. muz. 10.30 Uitzending voor fabrieken. 11.0,0 Gram. muz. 11.30 Godsd halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.00 Pol. berichten. 12.15 Orkest W. Metselaar. 1.45 Rustpoos. 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door mevr. A, Schelfhout v. d. Meulen. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kin deruurtje door mevr. Nieuwenhuis van dei- Rijst en mevr. C. Arres c. d. Ven. 4.00 Het trio D. Cornel. 5.15 Gramofoonmuziek. 6.20 Jour nalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.00 Pol. berichten. 7.15 Missie en techniek door pater H. Breu- kers. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.30 Vaz Dias. 8.35 KR orkest o.l.v. Pierre Reinards. 9.20 Gra mofoonmuziek. 9.30 Accordeon door A. Mom- mers. 9.40 KRO orkest o.l.v. P. Reinards. 10.20 Verv. accordeon. 10.30 Vaz Dias. 10.35 KRO orkest o.l.v. Pierre Reinards. 1,1.00 Gram. mu ziek. 12.00 Sluiting. ONZE DAGELIJKSCHE KINDER VER TELLING. Daar schoot hem wat te binnen. Als hij zich nu kalm hield en hij was heelemaal onder dat zeil vandaan, zou hij dat bokkepruikje een oplawaai geven en in de rivier springen. Maar de ééntand had hem al in zijn kraag te n, Piet zag dat ze den riviermond al uit waren. en al een eind op zee.. Vlak naast huh boot lag een allervreemdst schip, waarop allemaal vreemde snuiters stonden die over de verschansing heen naar hem keken. Hij was zoo in de war dat hij niet merkte dat mijnheer platneus een touw om hem heen sloeg, en eensklaps.... fcjoep, daar werd hij als een vaatje op het schip ge- aeschen, GROOTE PRIJSVERLAGING Heeren zooien leder FL 0.80 Dames en Jongenszooien, lederFl. 0.70 Kinder zooien, leder 27-30 Fl. 0.60 Heeren hakken Dames hakken Kinder hakken Geheel nieuwe hakken Genaaide zooien extra Gelijmde Bezorgen Bezoekt ons en vraagt ons advies. Vertrouwt ons de zorg voor al uw schoenwerk toe, opdat wij u op de meest doelmatige wiize kunnen bedienen. Groote afslag! 3 pond Gehakt half om half 90 cent en X pond Dik Versch Niervet Cadeau! Eerste kwaliteit HOLLANDSCH RUNDVLEESCH Gehakt 35 cent per pond, 3 pond voor 90 ct Polet 45 cent per pond, 3 pond voor 120 ct Doorregen Lappen 45 cent per pond, 3 pond voor 130 ct Magere Lappen 50 cent per pond, 3 pond voor 145 ct Riblappen 55 cent per pond, 3 pond voor 160 ct Roljade 55 cent per pond, 3 pond voor 160 ct Rosbief 60 cent per pond, 3 pond voor 165 ct Baklappen 60 cent per pond Biefstuk 75 cent per pond Ossenhaas 75 cent per pond Niervet 40 cent per pond, 3 pond voor 110 ct Eerste kwaliteit VETGEMEST KALFSVLEESCH Kalfs Carbonade Kalfs Lappen Kalfs Poulet Kalfs Gehakt Kalfs Fricandeau Kalfsoesters Kalfsvleeschbeentjes 30 cent per pond, 3 45 cent per pond, 3 40 cent per pond, 3 35 cent per pond, 3 55 cent per pond, 3 70 cent per pond, 3 d. soep 10 cent per pond, 3 pond voor 85 ct pond voor 130 ct pond voor 115 ct pond voor 100 ct pond voor 150 ct pond voor 200 ct pond voor 25 ct Eerste kwaliteit VARKENSVLEESCH Carbonade 35 cent per pond, 3 pond voor 100 ct Magere Varkenslappen 40 cent per pond, 3 pond voor 110 ct Fricandeau 50 cent per pond, 3 pond voor 135 ct Doorregen Varkenslappen 25 cent per pond, 3 pond voor 70 ct Vette Varkenslappen 25 cent per pond, 3 pond voor 70 ct Reuzel 30 cent per pond, 3 pond voor 80 ct Sausijsjes 35 cent per pond, 3 pond voor 100 ct Rollade 45 cent per pond, 3 pond voor 120 ct Gedraaid Varkensvet 20 cent per pond, 3 pond voor 55 ct Mager rookspek 40 cent per pond, 3 pond voor 110 ct Metworst 45 cent per pond BELEEFD AANBEVELEND, Neptunusstra&t 30, IJmuiden tel. 61 W. Barentszstra&t 26, IJmuiden tel. 763 Zeeweg 122, IJmuiden-Oost tel 565 Breestraat 16, Beverwijk tel. 2302 LEVENSVERZEKERING-BANK Rotterdam Een Lijfrente-Polis der „Nationale" geeft een

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 3