Krantenruzie. Misschien zullen volgende geslachten nog eens hartelijk kunnen lachen om vele dingen, die in dezen zonderlingen tijd zijn gebeurd. Ik hoop het voor ze, want dat zal dan bewijzen dat zij die dwaasheden te boven zijn gekomen. Zonder twijfel behoort de krantenruzie tus- schen Duitschland en Zwitserland ertoe. De oorzaak daarvan ligt in het feit, dat zeer vele gelijkgeschakelde Duitsehers niet tevreden zijn met hun gelijkgeschakelde eigen pers. Zij willen meer weten dan daarin staat, en koopen dus bultenlandsche bladen. Bij voorkeur Duitsch-Zwitsersche, omdat die in hun eigen taal verschijnen. Het gevolg is dat deze Duitsch-Zwitsersche kranten zich een steeds stijgenden omzet in Duitschland heb ben verworven. Tot het tenslotte, onvermijde lijk, is misgeloopen. Eerst heeft de Duitsche regeering een in voerverbod tegen de Zwitsersche socialistische pers uitgevaardigd, hetgeen nauwelijks ver wondering kan wekken. De Zwitsersche bur gerlijke bladen kregen er des te grooter Duit- schen omzet door en zij mochten over de grens blijven komen ofschoon ze heelemaal niet enthousiast over Hitier waren en tallooze be richten bevatten die men in Duitsche bladen niet mocht opnemen. Een heelen tijd bleef het goed gaan, tot de gebeux-tenissen van 30 Juni den boel in de war stuurden. Drie van de grootste Zwitsersche bladen: de Berner Bund, Basler Nachrichten en Neue Zürcher Zeitung, alle drie liberaal, toonden zoo onom wonden dat zij met de Hitlerïaansehe schoon- maakmetliodes niet instemden, dat ze alle drie in Duitschlaxxd verboden werden. Waarop Zwitserland boos werd en tegen drie gelijkge schakelde Duitsche kranten een invoerverbod uitvaardigde. Waarna Duitschland, op zijn beurt ,het verbod van de drie Zwitsersche bla den tot een half jaar verlengde. Nu is de wederzijdsche hartelijkheid even tot stilstand gekomen, want men heeft er een diplomatieke aangelegenheid van gemaakt. Ware dat niet geschied, dan zouden binnen enkele dagen veivnoedelijk alle Zwitsersche kranten in Duitschland en alle Duitsche in Zwitserland verboden zijn. Het diplomatieke onderzoek zal ixx elk geval vertraging in de verdere ontwikkeling van het ziekteproces brengen. Gezien de ervaring met diplomatieke onderhandelingen zou het van roekeloos op timisme getuigen, er meer van te verwachten. Het is duidelijk dat wij de Vereenigde Sta ten vaix Europa morgen aan den dag nog niet tot stand zullen zien komen, en als u met mij wilt wedden dat u en ik ze niet meer beleven zullen, aarzel ik om tegen te hou den. Maar misschien hebben ruzies als deze toch het nut. dat zij de belachelijkheid van de huidige verhoudingen aantoonen. Mis schien zullen zoowel de Duitsehers als de Zwitsers er het gevoel door verwerven, dat zij op zoo'n manier als een troep kleine kin deren behandeld worden. En aangezien de regeerders van beide lan den zulke mooie redevoeringen over interna tionale toenadering plegen te houden, zullen hun Duitsehers en Zwitsers wellicht langs den weg dezer nieuwste gebeurtenissen tot de lo gische slotsom komen, dat redevoeringen daar over niet veel waarde hebben als de werke lijkheid er volkomen mee in strijd is. Als iedere natie zich in zichzelf opsluit verarmt niet alleen het heele gezelschap, zooals we da* nu al jarenlang en in steeds toenemender, mate zien gebeuren, maar worden bovendien ook de onderlinge verhoudingen steeds slech ter. Zooals u bekend zal zijn, heeft de Duitsche regeering ook op verscheidene Nederlandsche bladen permanente of tijdelijke invoerverbo den toegepast. Laten wij vooral zoo verstan dig blijven, niet om tegenmaatregelen te vra gen. Het Zwitsersche voorbeeld lokt aller minst tot navolging. Er zijn al invoerverbo den en bijbehoorende slechte verhoudingen genoeg. R. P. N.V. Bloembollenveiling „Beverwijk". De heer W. v. Dok commissaris. BEVERWIJK KENNEMER MOTORCLUB. De Kennemer Motorclub houdt a.s. Zondag 'een zoogenaamde knobbelrit. Het parcours ligt in de omgeving van Be verwijk. De rijders starten Zondagmorgen 11 uur van het Clubhuis „Suisse" af, in de Breestraat. SCHOOLREISJES. Heden, Vrijdag maken de leerlingen van de scholen 1 en 3 hun jaarlijksch uitstapje. De kinderen van school 1 brengen een bezoek aan Alkmaar en omgeving, die van school 3 zijn naar den Haag. De reis werd ondernomen met autobussen. De vroolijke kinderschare trok heden morgen begeleid door een gedeelte van de Beverwijksche Harmoniekapel van de scholen in een feestelijken rondgang naar het stationsplein. Zij worden hedenavond te 7 uur op dezelfde plaats terugverwacht. Ook de aan komst zal de Harmonie met muziek opluiste ren. NOG STEEDS DE SANEERING. Na de gecombineerde vergadering van de vorige week, zal het saneeringsvraagstuk voor den bloemenhandel opnieuw een punt van be spreking uitmaken in een buitengewone alge- meene ledenvergadering, welke het bestuur van de bloemenkweekersvereeniging „Flora" heeft bijeengeroepen. De bijeenkomst, waarin het belanrijke saneeringsvraagstuk wederom zal worden besproken, is bepaald op Dinsdag avond 24 Juli in het veilingsgebouw „Centrum" aan de Koningstraat. Toen eenige weken geleden de Bloembollen veiling „Beverwijk" N.V. een vergadering hield met de inbrengers, deelde de directeur in ant woord op een desbetreffende vraag mede. dat van de zijde der Vrije Veiling nog geen voor dracht was ingekomen voor de vervulling van een commissarisplaats in de N.V. Na dien heeft het bestuur der Vrije Veiling voor de benoe ming den heer W. van Dok voorgedragen, over eenkomstig de uitspraken van de leden vex-ga- dering. Donderdagmiddag vex'gaderden de aandeel houders in de bovenzaal van het Veilingsge bouw Kennemexiand. In deze bijeenkomst werd de heer W. van Ook benoemd als commissaris, die de Vrije Veiling in het bestuur der Bloem- bollenveiling zal vertegenwoordigen. De heer J. P. Nijssen was reeds eerder bexioemd voor de R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemer- land". Ingevolge de afspraak stelden de commissa rissen, nu ook de Vrije veiling vertegenwoor digd was, hxin functies in het bestuur weder beschikbaar en volgde een nieuwe verdeeling. Het resultaat waarvan was, dat de heer Jac. P. Nijssen zich wederom de fxmetie van gedele geerd commissaris toegewezen zag. De heer W. van Dok werd bexioemd als secretaris. Het be stuur der N.V. Bloembollenveiling „Bever wijk" is thaxis als volgt samengesteld: President-commissaris M. de Bloeme, direc teur van den Crisis-accountaxitsdienst te Den Haag; Gedelegeerd oompiissaris: Jac. P. Nijssen, Santpoort; Secretaris: W. van Dok, Wijk aan Duin: Commissarissen: G. Hommes te Wijk aan Duin en R. de Ruyter te Beverwijk. Als directeur treedt op de heer W. de Groot. Het accountantstoezicht is opgedragen aan het Bureau Tadema gevestigd te Amsterdam. Voor het contact met de leden-bloembollen kweekers is aaxigewezen een commissie van bijstand voor de Directie. In deze commissie hebben zitting de heeren P. de Vries Tz„ voor zitter, H. Doodeman, secretaris, G. Bakkum, G. Maas en A. van Wijngaarden. De aanvang der droge bloembollen veilingen in dit seizoen werd vastgesteld op Donderdag 26 Juli a.s. des morgens te 10 uur ixi de hal van het gebouw „Kennemerland. Daarna zal iederen Donderdag een bloembollenveiling worden gehouden. Den kweekers werd aangeraden in de eerste plaats de goede kwaliteiten en sorteeringen tulpen aan te voeren, vooral die soorten, welke zich voor den vroegbroei leenen, als: Pro serpine, Prins van Oostenrijk. Mon Tressor, Due. van Tholl-soorten, Vermillion, King of The Yellow, Rubra Maxima, Brilliant Star, Salvator Rose enz. Ten aanzien van de Nar cissen werd er op gewezen, dat het certifi caatnummer bij de aangevoerde partijen moet worden opgegeven. Vervolgens is nog bepaald, dat van de op brengst van het geveilde 50 pet. als voorschot kan worden opgenomen tegen de geldexide bankrente van een half pet. per maaxxd. Bovendien werd er met nadruk op gewezen, dat de veiling geen enkele partij bloembollen aanneemt van soorten, die onder contracten staan, wanneer de aanvoerder niet als con tractant is toegetreden. Evenmin cnogexi niet- contractanten op de veiling bloembollen koo pen. bedoeld in een der bestaande contracten. De boete, die de veiling eventueel zou be- loopen wordt volgens de bepalingen van het reglement direct op den overtreder van deze bepaling, desnoods gex-echtelijk verhaald. De bloembollen veilingen-zullen evenals, vo rige jaren geschieden door de veilingmeesters P. van Noort exi J. Blom. HAALT DE PRIJZEN AF! De gelukkigen, die een prijs wonnen in de loterij van de p.p.c. der voetbalvereniging „Beverwijk", schijxien met het afhalexi van hun prijzexi niet veel haast te maken. Zelfs de winnaar van den hoofdprijs, zijnde een dames- of heerenrijwiel kwam nog steeds niet opdagen, hiewel reeds twee weken na de tx*ek- king zijn voorbijgegaan. Het bestuur verzoekt ons mede te deelen, dat de winnaars hun prijzen bij den heer J. L. van Zutphen, Alkmaai'scheweg 54 alhier in ontvangst kunnen nemen. Het rijwiel viel op lot no. 238. DE KERMISPRET DUURT VOORT. Nog enkele dagen zal de kermispret in het groote Lunapark aaxx den Verlengden Mun- nikenweg voortdux-en. Zondagavond wordt de kermis gesloten. Maar voor het zoover is heeft de directie nog een heel programma af te wer ken. Donderdagavond was de luchtacrobaat Pillon een nieuwe attractie, die zelfs eenigen tijd de aandacht van de Steilwand afleidde. Hij verrichtte met groot gemak spannende evoluties op den staaldraad, die op flinke hoogte op het kermisterrein was aangebrachte Voor heden-, Vrijdagavond is een champagne- en bloemenfeest toegezegd. De grootste drukte kan echter Zaterdag- en Zondagavond wor den verwacht. Zaterdagavond wordt op het feestterrein een groot vuurwerk afgestoken. HEEMSKERK Aan de R.H.B.S. te Alkmaar werden bevor derd van de 3e naar de 4e klasse a Sj. v. Tui nen en van de 4 tot de 5e klasse b H. L. Schipper allen alhier. ONGELUK. Het oudste dochtertje van R. P. kwam met de fiets te vallen, waarbij zij haar scheen been brak. Dr. Yprna vex'leende de eex\ste hulp waarna zij naar de ouderlijke woning werd gebracht. SANTPOORT Het 175-jarig bestaan van „Santpoort's Ringrijden" Een harddraverij in den ouden tijd. Zooals wij reeds meldden, herdenkt „Sant poort's Ringrijden" op 1 en 2 Augustus a.s. haar 175-jarig bestaan met een ringrijderij en een harddraverij. In verband met dit zeldzame jubileum leek het ons niet onaardig eens iets mede te deelen, omtrent een hax-ddraverij, die nu 175 jaar geleden voor „De Weijman" gehouden werd. In die dagen werd de zaak „gewichtiger" aangepakt dan heden ten dage, want toen bemoeiden zelfs Schout en Scheepenen der Ambachtsheerlijkheid Velsen en Santpoort zich met de harddraverij, zooals uit onder staande blijkt: „Op den len Augustus 1759 soo presenteert Maria Sebouts, wed. Dirk van Schuilenburg, hospita van „De Weyman" te Santpoort, ten overstaan van Schout en Scheepexien der Axn- bachtsheerlijkheid Velsen en de Santpoort als decideurs, de liefhebbers van de harddra verij te laten draven om een fraaie silveren zweep, voor degeene, wiens paard het hard ste draaft, en dat onder de volgende condi tiën: 1. Eerstelijk, dat de Rijders geen zweep, kai'wats of iets dergelijks onder het rijden in de hand zullen vermogen hebben, veel minder een voor den andexen zijn paard iets te werpen, op poene van verstoken te zijn oxn te rijden. Raymond Prince (tweede van links) ,de zoon van dexr rechter Prince, die in ver band met het Stavislty-schandaal is vermoord, heeft een bezoek gebracht aan nxinister-presiderxt Doumergue, met wien hij over het vruchteloos zoekexi naar de moordenaars heeft gesproken. 2. De paarden zullen moeten diaven van voorbij het begin van 't rit, op 't woord „Voort", van die van 't Gereoht aldaar staan de, tot het gestelde park. en wiens paard draaft, zal niet gerekent worden, al ware het het eerste geweest. 3. Een ieder zal gehouden zijn te rijden op die zijde of midden van den weg, daar hij bij 't lot valt, zonder voor dengeenen overhalen, die met hem rijdt, zullen dengeenen, die sulks doet en het eerste verbij het gestelde park is, wederom met zijn partij moeten verrijden, en dat soo menigmaal zulks zal bevonden wor den. 4. Degeene, die de sweep wind, zal voor de Liefhebbers, die gereden hebben, ten deze huyse moeten geven een half anker wijn. 5. Sullende de uitspraak van alle questiën in dese te vallen, aanstonds bij die van den Geregten, alhier present, uitgesproken wer den, waarna sich de verschillende partijen sullen moeten requieren, sonder in eenige cavillatiën gehouden te zijn." De harddraverij had het volgend resultaat: Het eerste rit: No. 1, Tjeert Hendriksz is een winder. No. 2. Uleken Heerens is een verlieser. Het tweede rit: No. 1, Tjeert Hendriksz is een winder. No. 2. Hendrik v. d. Mooie is een verlieser. Het 3de rit: No. 1. Pieter IJssendijk is een verlieser. No. 2 Hendrik van Lennep is een winder. Het 4de rit: No. 1 P. IJssendijk voor Tjeert Hendriksz is een verlieser. No. 2. Hendrik van Lennep is een winder. Het 5de rit: No. 1 Hendrik van Lennep is een verlie ser. No. 2. Tjeert Hendriksz is een winder. Alsoo heeft Tjeert Hendriksz met een bles- paard van den heer Mr. Jan Frederik Bere- wout de silveren Swepe gewinnende gehaalt. Aldus gedaan ten dage en plaatse in 't hoofd deses breder gemeld. (get.) Abraham v. Kalker. Barend Kromhoudts. Harmanus Bakels. Jan Crouwel. My present Secretaris: (get.) J. v. Kalker. DE HARDDRAVERIJ. Naar we vernemen, is het bestuur van „Sanfc- poorts Ringrijden" er in geslaagd de Harddra verslaan nog voor 15 M. meer geschikt te ma ken als baan, zoodat de afstand thans 340 M. bedraagt. Mede door de hooge geldprijzen hoopt men daardoor de kwaliteit der deelnemende paar den op te voeren. Het provinciaal personeel. Wijziging van het Ambtenaren-reglement. De politieke gezindheid De voorstellen van Gedeputeerde Staten, welke beoogen ih het Ambtenarenreglement bepalingen op te nexnen vaxi dezelfde strek king als voorkomen in de artikelen 50, 56 en 97b van het Algemeen Rijksambtenarenregle ment, hebben aanleiding gegeven tot breed voerige beschouwingen. Ernstige bedenking werd er tegen geopperd dat aan lagere besturen allerlei bevoegdheden werden ontnomen. Naar aanleiding van het voorgestelde nieu we artikel 85 bis wees dit lid er op, dat bij af vloeiing van personeel hiervoor het eerst in aanmerking dienen te worden gebracht dege nen, die hiertoe het verlangen hebben te kennen gegevexi. Vervolgens zouderx naar zijn wijze van zien voor ontslag moeten worden voorgedragen degerxen, die een voldoend aan tal pensioengerechtigde dierxstjaren hebben. Eerst dan zou kunnen worden overwogen of afvloeiing van de gehuwde ambtenares, niet- kostwinster, niet moet voorgaan. Het lid. hier aan het woord, zou hiertegen geen bezwaar hebben. Ernstig bezwaar had dit lid echter tegen het nieuwe artikel 90 bis, waarbij wordt voor gesteld, dat den ambtenaar eervol ontslag kan worden gegeven op grond van revolutionaire gezindheid. Zouden Gedeputeerde Staten, vraagt dit lid, uit zich zelf met dit voorstel zijn gekomen? Het provinciaal personeel ver licht naar sprekers meening rustig zijn ar beid. Hoe zal men, vraagt dit lid verder, de revo lutionaire gezindheid oxxderkennen? Deze ge zindheid kan alleen blijken uit een bepaalde daad. En wat, vraagt dit lid ten slotte, denkt men te bereiken? Gedachten kunnen immers niet worden onderdrukt. Het is naar het oor deel van dit lid vanzelfsprekend dat een amb tenaar, in dienst der Overheid, eenige reserve in acht heeft te nemen. Zeer ernstige bedenkingen ontwikkelt dit lid voorts tegen het tweede lid van artikel 90bis. Hij acht dit een ingrijpen in de persoon lijke vrijheid, wat voor Nederland inderdaad ongekexxd is. Voorts verklaarde dit lid zich tegen de ar tikelen 90 ter en 90 quater. Het eerste artikel beteekexit principieel het tegengaan vaxi den arbeid der gehuwde vrouw in het algemeen. Het lid, hier aan het woord, wenscht niet mee te werken tot het nemen van maatregelen, die leiden tot een beperking van de vrijheid van de vrouw, om haar eigen leven in te richten, zooals zij het wex^scht. Het voorgestelde in artikel 90 quater zal me debrengen, dat vrouwelijke ambtexxaren op haar persoonlijk leven wordexi gecontroleerd. Ixxzake de voox-gestelde maatx-egelen betref fende de revolutionaire gezindheid der ambte naren werd er anderzijds op gewezen, dat dei laatste tijd wel heel duidelijk heeft aange toond, dat ingrijpen der Overheid wenschelijk en noodzakelijk is. Het lid, hier aan het woord acht het fascisme een niet minder ernstig gevaar dan het communisme. Met grooten ernst wees dit lid op gebeurtenissen in nabu rige landen. Ook dit lid heeft wel vertrouwen in de Hollandsche mentaliteit. Het kan echter niet worden ontkend, dat er ook in Nederland een aantal personen is, dat dien kant uit wil. Meerdere leden betuigden hun instemming met de voorgestelde maatregelen, hoewel ze betreurden dat ze noodig zijn. Een ander lid ontwikkelde ook bezwaren tegen artikel 90bis. Waarom, vraagt hij, wordt voorgesteld, dat den ambtenaar op grond vaxi revolutionaire gezindheid ontslag kan wor den verleend? Volgens zijxi meening is de be doeling hiervan, om de pijlen in de eerste plaats te richten op de leiders. Aanneming van het voorgestelde artikel zal naar de mee ning van dit lid de huichelarij in de hand wer ken. Het aanwezige lid van Gedeputeerde Staten zei dat het college geen aanleiding heeft ge vonden om hier en daar minder vérstrekken de voorstellen te doen dan de betreffende ar tikelen uit het Rijksambtenarenreglement. Het lid van Gedeputeerde Staten kan nog geen mededeeling doen omtrent de draagwijd te en de eventueele toepassing der verschil lende maatregelen. Hoe een en ander .zal wor den toegepast, kan pas later worden vastge steld. Het ontslag wegens revolutionaire ge zindheid zal ongetwijfeld tot heel wat contro versen aanleiding geven. Een ontslag wegens revolutionaire gezind heid, zoowel als een ontslag aan een vrouwe lijke ambtenaar, die in concubinaat gaat le ven, moet voor het scheidsgerecht worden ge bracht. Ten slotte wees het lid van Gedeputeerde Staten er op, dat de meerderheid van het Col lege zich heeft laten leiden door de overwe ging, dat de bepalingen van Regeeringswege zullen worden opgelegd, indien het Provin ciaal Bestuur er zich niet mede accoord ver klaart. De Commissie adviseert eenstemmig tot aanneming der artikelen 55, 56, 57 en 58, wel ke betrekking hebben op het verrichten van militairen dienst. De grootst mogelijke meerderheid der Com missie adviseert tot aanneming der artikelen 69bis en 73bis (uniform-, insignes- en vlag gen verbod). De meerderheid der Commissie adviseert tot aanneming van artikel 85bis, regelende het geven van ontslag wegens verandering van het dienstvak in de eerste plaats aan de ge huwde ambtenares, evenwel met inachtne- mixig van hetgeen in de toelichting te dezer zake is medegedeeld. De meerderheid der Commissie adviseert echter de voorgestelde artikelen 90bis, 90ter, 90quatex% betreffende ontslag op grond van revolutiorxaire gezindheid, lidmaatschap van verboden vereenigingen, oxitslag bij huwelijk van vrouwelijke ambtexiaren, en ontslag bij gaan leven in concubinaat niet aan te ne men. Het Provinciaal-duinbezit. Als recreatie-oord. In de voordracht van Ged. Statexi vaxi Noord- Holland wordt voorgesteld, den Raad van Toezicht der Prov. Bedrijven met twee ledexi uit te breiden, in verband met het beheer der provinciale duinen als recreatieoord. Een lid van de commissie uit de Prov. Staten die deze voordracht bestudeerde, uitte de vrees, dat de ze leden op den duur zoozeer zullen opgeno men worden in de behartiging van de be langen vaxi het P. W. N. als waterwinningbe- drijf, dat hun taak, de duin terreinen te doexi dienen als recreatieoord en te behouden als natuurmonument, vervloeit en vervluchtigt. Bij de behandeling der bovengenoemde voor dracht werd reeds gewaarschuwd tegen een denken „in bronnen en buizen". Dit gevaar ware mogelijk beter te voorkomen geweest door aanwijzing van enkele vaste deskundi gen, niet gelijkgeschakeld met den Raad van Toezicht. Een der andere leden sloot zich in zooverre hiex'bij aan, dat ook hij tegen de vooi'gestelde oplossing bedenking had, daar hij vreesde, dat een ander belang, dat van den land- en tuin bouw, in verdrukking zou komen. Een geheele streek in Noordholland had er belang bij, dat de waterstand niet te zeer zou worden ver laagd door wateronttrekking. Daarom drong hij er bij Gedeputeerde Staten op aan, onder de twee te benoemen leden iemand voor te stellen, die met de belangen van land- en tuinbouw geheel en al op de hoogte is. Het ter vergadexüng aaxiwezige lid van Ge deputeerde Staten verdedigde het voorstel. Het lid wees er verder op, dat Gedeputeerde Staten met hun voorstel tot aankoop van Ge versduin, getoond hebben oog en hart te heb ben voor de belangen van land- en tuinbouw. Hij herinnert er voorts aan, dat Gedeputeer de Staten uitdrukkelijk hebben verklaard dat zij, zoodra wetenschappelijk zou zijn aange toond, dat de wateronttrekking schade had gebracht aan land- en tuinbouw, bereid wa ren dit vraagstuk nader onder de oogen te zxen. HOLLAND AMERIKA LIJN. Volendaox, N.-York n. Midd Zee en Nooxwegen 18 f3 nm v. Algiers. Veendam, Rott. n. N.-York 18 (n.m.) v. South. Statendam, 18 v. Rotterdam te New York. B'reedijk, 19 v. Philadelphia te Rotterdam. Lochgoil, 19 v. Vancouver te Rotterdam. Nebraska, Rott. n. Vanc. 19 (8.3 v.m.) 12 mijl Z.W. v. Niton. Beemsterdijk, N.-Orleans n. Rottm. n. Ldn. 18 (12.14 v.m.) 160 mijl W. v. Land's End. Drechtdijk, Vanc. n. Rott. via L'pool 18 (2.23 v-hi.) 870 mijl W. v. Fastnet. HALCYON LIJN. Vredenburg 18 v. Luie a n. Stad Amsterdam 18 v. Gefle n Rott. Vlaard. Stad Haarlem, 17 v. Pto. Ferrajo te Almeria, naar Rottm/Eiixden. Stad Vlaardingen 19 v. Vlaard. n. Narvik. Rozenburg, Oran n. Tayport p. 13 Dover. Stad Zwolle, Sunderland n. Stockholm 16 (7.3 n.m.) 15 mijl O. v. Cullercoats. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Randfontein (uitr.) p. 18 Gibraltar. Meliskerk (thuisreis) 19 v. Antwerpen en p. Vlissingen. Nijkerk (thuisreis) 19 Juli te Killxrdini. Klipfontein 19 van'Rotterdam naar Beira. HOLLAND—WEST—AFRIKA LIJN. Reggestroom. (uitr.) 18 v. Duala. HOLLAND OOST—AZIë LIJN. Meex'kerk, 19 (v.m.) v. Antwerpen te Hamburg. Arendskerk (thuisr.) 18 v. Taku Bar. Serooskerk (thuisr. 18 v. Port Said. HOLLAND—BRITSCH—INDÏë LIJN. Hoogkerk (thuisr.) 19 v. Antw. via Hamburg. JAVA—NEW YORK LIJN. City of Cambridge, Java n. N.-York p. 18 Gibraltar. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tsisalak, 17 v. Hongkong n. Muntok. KON. NED. STOOxMBOOT MIJ. Achilles 18 v. Alicante xiaar Carthagena. Ajax 18 van Oporto naar Vigo. Baarn 18 (5 n.m.) v. Hamburg naar Antwerpen. Bodegraven, Chili n. Aanstm. 18 v. Liverpool via Ancwerpen. Colombia 19 v. Helsingfors te Stockholm. Costa Rica 19 v. Cristobal te Curacao. Mars 18 van Livorno xxaar Napels. Tiberius 18 van Vigo naar Lissabon. Triton 18 v. Barcelona te Tunis. Venezuela, Bax-bados n. Anxst. p. 18 (5 v.m.) Flores. Vulcanus, Patras n. Amstm. p. 18 Gibraltar. Bennekom, Chili n. Amstai. 17 v. Buenavent. Stella 19 van Hamburg te Amsterdam. Hermes 19 van Amsterdam naar Rotter dam. Trajanus 19 van Amsterdam naar Rotter dam. Rhea 19 van Kopenhagen te Danzig. Hebe 19 van Messina te Palermo. KON. HOLLANDSCHE LLOYD Flandria (uitreis) 19 van Boulogne. ROTTERDAMSCHE LLOYD Dempo 19 (8 vm.) v. Rotterdam te Batavia. Sibajak Rottex-dam n. Batavia 19 (10 v.m.) te Mars. Palembang Batavia naar Rotterdam 19 (10 v.m.) van Port Said. SILVER—JAVA—FACIFIOLIJN Silvermaple 17 v. Calcutta te Vancouver. STOOMVAART MIJ NEDERLAND Batoe 19 van Hamburg te Amsterdam. Mapia (uitr.) 19 te Antwerpen. Tajandoen (thuisr.) 18 v. Taku Bar. STOOMVAART MIJ. OCEAAN Benavon, Japan n. Rotterdam IS te Mar seille. Alcinous. Batavia n. Amsterdam 19 te Be- lawan. Polydorus, Amsterdam n. Batavia 19 v. Be- lawan. City of Eastbourne, Japan, n. Rotterdam p. 18 Gibraltar, 22 te Havre verwacht. Perseus, Japan n. Rotterdam 18 vaxi Sin- gapore. Stentor, Amsterdam n. Java 18 te Liverpool. Rhesus, Cebu n. Rotterdam p. 17 Gibraltar. Deucalion Japan n. Rotterdam 17 te Hong kong. AANGEKOMEN 18 Juli: Astarte s.s. Bremen 19 Juli: Absalom s.s. Leningrad Amata s.s. Riga Ufa s.s. Leningrad Bowling s.s. Leith Asperity s.s. Londen VERTROKKEN 19 Juli: Midsland s.s. New Castle Bara s.s. Malmö Leegwater s.s. Archangel STOOM-CUTTERZUIGER GEREED.. Met de stoom-cutterzuiger „Drage" gebouwd bij de N.V. L. Smit Zoon's Scheeps- Werk tuigbouw te Kinderdijk voor rekening van de Bataafsche Petroleum Maatschappij te 's-Gra- venhage is op de rivier de Lek de officieele proefvaart gehouden. De proeven verliepen tot volle tevredenheid. Het schip heeft de volgende hoofdafmetin genlengte 33.50 M„ breedte 8.50 M., holte 3.30 M., en is voox*zien van een stoommaehixie van 450 P.K., die eveneens bij genoemde firma werd verwaardigd. De ketels kunnen ook wor den gestookt met aardgas, dat door middel van slangen van den wal af wordt toegevoerd, terwijl ook ruwe olie als brandstof kan wor den gebezigd. Het schip zal nu zoo spoedig mogelijk wor den gereed gemaakt om naar Venezuela te worden gesleept. Het sleeptransport is opge dragen aan de N.V. L. Smit Co's Intern. Sleepdienst te Rotterdam. ARROND.-RECHTBANK UITSPRAKEN. Diefstal en heling van een rijwiel. De persoon, die terecht heeft gestaan voor het stelen van een rijwiel bij den vischhal te IJmuiden en tegen wien 8 maanden gevange nisstraf was geëischt, werd veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf met aftrek voor- arrest, en zijn maat, die op het gestolen rijwiel was aangetroffen, wex-d van heling vrijgespro ken; de eisch was 4 maanden gevangenis straf.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 6