Welkom thuis! HEEMSKERK BEVERWIJK SANTPOORT De vereeniging voor Wijkverpleging ont ving een subsidie van f 50. Aan het Rusthuis van het Ned. Roode Kruis wordt een subsidie verstrekt van f 100 per jaar. Hier staat tegenover "dat de kosten van verpleging voor patiënten van „Maatschap pelijk Hulpbetoon" bedraagt f 1 per dag en per patient. De post ziekenhuisverpleging en andere geneeskundige bijstand bestaat uit: Ziekenhuisverpleging f 8.852.48 waar 93 personen werden verpleegd met 2901 ver- pleegdagen; in het Rusthuis van het Ned. Roode Kruis werden 4 personen verpleegd met 103 ver- pleegdagen kosten f 103. in een Gezondheïdsoord te Velp werd 1 per soon verpleegd met 189 verpleegdagen, kos ten f 891,53; in de Lichthoeve 1 persoon waarvan de kosten waren f 18Q; in een blin deninstituut werden 4 kinderen opgenomen waarvoor de gedeeltelijke kosten werden be taald f 650; jongen in een doofstommen- instituut waaraan werd bijgedragen f 90. Aan kosten voor verpleging in een opvoedingsge sticht werd bijgedragen een bedrag van f 150. Aan mej. Van Hattum werd een vergoeding verstrekt van f 75 voor verpleging van 1 kind; voor verpleging in sanatoriums werd een bedrag van f 594.91, voor lupusbehan- deling een bedrag van f 59.25; voor hoogte- zonbehandeling en Röntgenbehandeling werd uitgegeven f 118.05; voor vervoerkosten naar ziekenhuizen f 269.75 voor 35 personen, 100 consenten werden afgegeven voor maand- kaarten, waarvan de kosten waren f 244. Totaal f 12.277.97 (v. j. f 12.947.69). Aan salarissen werd f 3618.50 uitbetaald en aan presentiegeld voor de bestuursleden f 552. In het voorjaar werd aan de tuinders ver schillende meststoffen verstrekt waarvan de kosten waren f 1581.85. Voor deze verstrek king werd overleg gepleegd met de beide tuindersorganisaties. Aan diverse werd nog uitgegeven f 297.25. Motorrijders in de olie Door het vette spoor van een kapotte auto. Uit de richting Alkmaar kwam een auto met een kapotte olieleiding. Een vette streep smeersel sierde het plaveisel van den Munni- kenweg tot de Vondellaan. Uiteraard was dat niet de bedoeling van den chauffeur, die de olie liever ter bescherming van zijn motor in de leidingen laat, dan er de straat mee kleurt. In de gevaarlijke bocht van de Schans lag het smeersel ook. Goed dik. En verschillende motorrijders, die reeds vette wielen hadden gekregen doordat zij eenigen tijd in die olie hadden gereden, slipten in de bocht. Ernstig waren de gevallen doorgaans niet, gelukkig, maar sommigen moesten zich toch aan het' politiebureau laten verbinden. Bakfiets of auto? Dilemma voor autobus-chauffeur. pp de Schans reed een autobus achter een bakfiets aan. De bakfiets moest naar links waartegen geen bezwaar bestond, mits de be stuurder een teeken had gegeven. Dat liet hij na en de autobuschauffeur kon kiezen: de bakfiets aanrijden of een auto, die van den anderen kant kwam. Hij prefereerde het laat ste, wat zeer in het nadeel was van de auto, die aanzienlijk gehavend werd. De politie bemoeide zich met de zaak en maakte proces-verbaal op. TENTOONSTELLING VAN WERKSTUKKEN. Zaterdag en Zondag werd in de R.K. Meis jesschool aan de Peperstraat een tentoonstel ling gehouden van hand- en teekenwerk, ver vaardigd door de leerlingen van deze onder wijsinrichting. De expositie, welke op over zichtelijke wijze naar de leerjaren was inge richt, mocht zich in groote belangstelling ver heugen. Vele ouders van leerlingen maakten van de gelegenheid gebruik om kennis te ne men van de vorderingen hunner „oogappels" op het gebied van naald- en teekenwerk. Het einde van de aardbeien campagne. Beschot en opbrengst vielen mee. De belangrijke periode van den aardbeien oogst in midden-Kennemerland behoort weer tof het verleden. De aardbeiencampagne is dit jaar door de tuinders met groote zorg tege moet gezien. Het stond er met de oogst dan ook allerminst gunstig voor. De langdurige droogte had vooral op de hooger gelegen gronden een zeer nadeeligen invloed op het aardbeiengewas. De vruchtzetting werd door gebrek aan water zeer ernstig belemmert en algemeen werd dan ook de vrees geuit, dat het beschot van den oogst ver beneden dat van de vorige campagne zou blijven. Gelukkig zijn deze sombere voorspellingen niet bewaarheid. De resultaten zijn aanzien lijk beter dan vorig jaar en komen ongeveer overeen met de opbrengst van het- aardbeien seizoen in 1931. Als een soort van „voorteeken" van de fusie der veilingen „Ken nemer land" en „Vrije Veiling" werden de aardbeienveilingen ditmaal gezamenlijk in het gebouw van „Ken- nemerland" gehouden. Aan deze gecombineer de veiling werden aangevoerd 1.630.091 K.G. met een 'opbrengst van 308.524.98. De ge middelde prijs was dit jaar 19.04 per 100 K.G. (Vorig jaar 14.70). De totale aanvoer was het vorig jaar voor deze belde veilingen 1.398.628 K.G. met een opbrengst van 207.455.02. De cijfers voor de Beverwijksche Export veiling luiden: 695.899 K.G., opbrengst 131.159,37 tegen 560.855 K.G. met een op brengst van 82.942,in 1933. Ter vergelijking geven wij hieronder de cij fers over de laatste vijf jaren van de Bever wijksche Exportveiling. 1930: 611520 K.G. apbr. 203.082.—. 1931: 739652 K.G. opbr. 128.070.—. 1932: 820000 K.G. opbr. 137.234.—. 1933: 560855 K.G. opbr. 89.942.—. 1934: 695899 K.G. opbr. ƒ131.154.—. Men moet tot het jaar 1927 teruggaan, om aan deze veiling een aanvoer van boven het millioen K.G. aan te treffen. Toen was de aanvoer 1.279.400 K.G. en de opbrengst foena derde de 50.000 gulden. De totale opbrengsten van alle veilingen gezamenlijk waren in de laatste vijf jaren: 1930: 2.Ö60.054 K. G. opbrengst f 658.318.—. 1931: 2.459.144 K.G. opbrengst 438.036.—. 1932: 2.781.044 K.G. opbrengst 456.318.—. 1933: 1.959.483 K.G. opbrengst 290.397.—. 1934: 2.325.990 K.G. opbrengst 439.684.—. In 1929 is het voor de laatste maal voorge komen, dat de opbrengst meer dan e-en mil lioen gulden bedroeg. Dat was het gouden jaar. De aanvoer was toen slechts 1.905.000 K.G., maar de opbrengst was 1.580.416. Maar de aardbeiencampagne van 1934 is in ieder geval aanzienlijk beter, dan haar voor gangster. Niet alleen, dat ondanks de aange kondigde slechte vooruitzichten nog 366.507 K.G. meer aardbeien werden geoogst, maar wat belangrijker ós de financiëele resultaten overtroffen die van 1933 met een bedrag van 149.287.—. FEESTDAG IN ST. AGATHA. De parochianen van de kerk van de H. Agatha smaakten Zondag wederom het ge noegen een hunner priester-zonen aan het rijk versierde hoogaltaar zijn eerste plechtige H. Mis te zien opdragen. De jonge priester, de WelEerw. Heer Justus Out van de orde der paters Lazeristen werd daarbij geassisteerd door Dekeii J. M. Lucassen, pastoor der pa rochie, als Presbyter-assistent Kapelaan B. Haanen van Oudorp a'ls Diaken en kapelaan Bisschop als subdiaken. De beide laatstge noemde assistenten zijn eveneens parochie- zonen, Cantores waren de kapelaans van de parochie A. van Rijn en Z. v. d. Klein, terwijl de lagere functies door priesterstudenten van de parochie vervuld werden. Het zangkoor zong onder leiding van den heer S. Schelvis een 4- stemmige Mis voor gemengd koor van Gies- bacher. De feestpredikatie werd gehouden door een leeraar van het seminarie, waar de neomist studeerde. Na de Hoogmis voerde het zangkoor de Priestercantate uit van Haagh C. ss. R. De' heer H. J. Trompert bespeelde het orgel. Des middags hield de jonge priester ten huiza van zijn ouders aan de Baanstraat een druk bezochte receptie. Des avonds te zeven uur celebreerde de neomist een plechtig lof. De jonge Beverwijksche priester zag zijn hartewensch om in de Missie van China te mogen arbeiden, niet in vervulling gaan. Hij werd namelijk door zijn geestelijke overheid benoemd tot leeraar aan het seminarie. Des avonds bracht de St. Jozefs Harmonie den neomist een serenade. DE KERMIS GESLOTEN. Zooals verwacht kon worden heeft het Luna park aan den Verlengden Munnikerweg Zater dag en Zondag nog duizenden bezoekers ge trokken. Op het kermisterrein heerschte op beide avonden een groote en gezellige drukte. Zaterdagavond ging de groote belangstelling uit naar het aangekondigde vuurwerk. Tegen het middernachtelijk uur daverden de eerste kanonslagen over het in diepe rust verkeerende Beverwijk. Het vuurwerk was van een flinken omvang en telde verscheidene „groote stukken". Maar het luchtwerk nam een groote plaats in. Het middernachtelijk uur was reeds geslagen toen het groote slotstuk ontbrandde, om na een kortstondig „leven" met zware slagen uiteen te spatten. Het publiek toonde zich over deze vurige at tractie zeer voldaan. Zondagavond was de pret afgeloopen. Met het dooven van de lichtfagades en het sluiten der spullen behoorde deze feestweek tot het verleden. Het Lunapark zal binnen enkele da gen verdwenen zijn. De kermisvreugde kenmerkte zich door een ordelijk verloop zonder een enkele incident. Zelfs de „steilwand" bleef gespaard voor on gevallen. Bob Carow en zijn partnerin bleken tegen de moeilijkheden van hun gevaarlijk beroep opgewassen te zijn. Door hun sensa- tioneele verrichtingen met motoren en een auto tegen den loodrechten wand verwierven zijn zich bij de kermisgangers groote popula riteit. ONDERLINGE ATHLETIEKWEDSTRIJDEN. Op Maandag 30 Juli zulln in het Gemeente lijk Sportpark de onderlinge atletiekwedstrij den worden gehouden voor de adspiranten van de Chr. GymnasWekvereeniging „Hercules". Nieuws in enkele regels. Aan mr. F. J. van Lanschot, burgemeester van 's-Hertogenbosch, is het ridderkruis in de orde van den H. Gregorius den Groote ver leend voor zijn vele diensten op katholiek ge bied voor de stad 's-Hertogenbosch. Een 10-jarige jongen sprong in het strand bad te Hoorn van den duiktoren. Toen de knaap niet meer boven kwam, stelde men red dingspogingen in het werk. Bij het aan wal brengen bleken de levensgeesten reeds te zijn geweken. Op een landgoed te Apeldoorn is Zaterdag middag een oppervlakte heide en bosch afge brand. De oorzaak moet aan kwaadwilligheid worden toegeschreven. Bij een botsing op de Nijkerkerstraatweg te Amersfoort tusschen een motorrijwiel en een aangespannen paard, werden twee op den mo tor zittende personen levensgevaarlijk gewond. Een hevig onweer, gepaard gaande met grooten regenval en hagel, heeft te Apeldoorn het verkeer ernstig gestagneerd en groote schade aangericht. Bij het zwemmen in den Rhijn is nabij Arn hem een 14-jarige jongen verdronken. Zondagavond is te Rotterdam een 70-jarige vrouw in haar woning van de trap gevallen. Zij werd met een schedelbreuk opgenomen en bleek bij aankomst in het ziekenhuis reeds te zijn overleden. Een 26-jarige man is Zondag bij het baden in de Waalhaven te Rotterdam verdronken. Zondagmiddag stak plotseling een tweejarig jongetje den Heyendaalschen weg te Nijmegen over. Het ventje werd door een auto gegrepen en ernstig gewond. Het is in den loop van den avond overleden. HOOG BEZOEK BIJ DE PINGUÏNS. Het Britsche koningspaar bracht op de reis in Schotland o.m. een bezoek aan den dierentuin te Edinburgh. SCHUUR EN RIETSCHELF VERBRAND. Door onbekende oorzaak werd een schuur met riethoop op het land van den heer C. van Lieshout aan den Oudendijk een prooi dei- vlammen, alsmede gereedschap en een fiets. Vermoedelijk hebben jongens de riethoop in brand gestoken. Verzekering dekt de schade. COLLECTE HERWONNEN LEVENSKRACHT. De collecte Zondag gehouden heeft ƒ70.85 opgebracht. ERKENTELIJKHEIDSBETUIGING AAN DE OMROEPVEREENIGINGEN Voor de reportage bij de uitvaart van Prins Hendrik. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de vier groote omroepvereenigingen het volgende schrijven doen toekomen. „Evenals zulks het geval is geweest na het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder, ge voel ik ook thans de behoefte mijn groote er kentelijkheid te betuigen voor de uitnemende wijze, waarop Uw organisatie in samenwer king van de andere groote omroepvereenigin gen de radiorapportage van de plechtigheid ter gelegenheid van de begrafenis van Z.K.H. den Prins der Nederlanden heeft doen slagen. Ook thans zijn daardoor honderdduizenden in den lande, die niet in de gelegenheid zijn geweest de plechtigheden te aanschouwen, in staat gesteld deze op den voet te volgen." Het Drentsche mes weer in actie. Het Jaarverslag van „Maatschappelijk Hulpbetoon". Belangrijke bedragen aan steun en ziekenzorg. In ons blad van Zaterdag konden wij nog de voornaamtse bijzonderheden vermelden uit het jaarverslag van de Instelling „Maat schappelijk Hulpbetoon". Wij geven hieronder nog een uittreksel uit het verslag van de be langrijke werkzaamheden dezer instelling in het jaar 1933. Naast de taak voor de verzorging der armen en behoeftigen bleef ook „Maatschappelijk Hulpbetoon" over 1933 aangewezen als het or gaan voor steunverleening voor de Crisis- werkloozen met goedvinding van het Depar tement van Sociale Zaken. In den loop van dit jaar werd meermalen controle gehouden van wege dit Departement en werden geen tekortkomingen van dezen dienst geconstateerd doch wel werd de noodzakelijkheid aangetoond dat de controle verscherpt diende te worden, daar het uiterste gedaan moest worden om fraude te voorkomen. Het bestuur heeft daar aan reeds aandacht geschonken. Beide takken van dienst hebben het nood zakelijk gemaakt tot aanstelling van een controleur over te gaan met een volledige dag taak. In den loop van het jaar bleek, dat er zelfs nog behoefte was aan uitbreiding van perso neel als hulp voor de administratie. In Januari 1933 werd door Burgemeester en Wethouders aan het Bureau voor Verificatie van Financieele Adviezen opgedragen het con- troleeren der kas en administratie. Contact werd gezocht met den Armenraad te Alkmaar voor 't toepassen van het verhaal recht. Door deze instellingen zijn eenige ge vallen ter hand genomen. Gedurende dit jaar is een bedrag ontvan gen van f 1037.31 voor verhaal waaronder een bedrag van f 235 van de Gemeente Heemskerk, die een armlastige „afgeschoven" had op Be verwijk. In November van 1933 werd een begin ge maakt met het distribueeren van rundvleesch in blik. Gedurende deze 2 maanden werd be steld 3480 K.G. De instelling ontving een subsidie van de Gemeente Beverwijk van f 189.253.38. Door particulieren werd een bijdrage ver strekt voor het verplegen in ziekenhuizen of het ondersteunen van armlastigen een bedrag Van f 1021.87 en voor diversen f 112.25. Aan grootboekrente werd ontvangen f 188 waaronder een bedrag van f 30 uit het Trijntje Visfonds, welk bedrag werd besteed voor het verstrekken van vleesch omstreeks Kerstmis aan 30 armlastigen. Uitgezonderd de maanden Juli en Augustus kan vermeld worden, dat een geregelde alge- meene steunverleening noodzakelijk was. Aan werkloozen werd uitbetaald f 106.196.80 waarvan f 82.985.42 aan crisis werkloozen; .„aan armlastigen f 46.105.59 en aan tuinders f 6.898.50. Door 25 personen werden onjuiste opgave der gezinsinkomsten gedaan. De te veel ont vangen gelden werden door deze pesonen ge heel terugbetaald. Verder werd aan 21 doortrekkenden steun verleend in natura, aan 16 inwoners een enkele keer eveneens en aan 6 woonwagen bewoners, die hier ter stede zijn ingeschreven werd een geregelde steun gedurende eenigen tijd verstrekt, eveneens in natura. Wegens ziekte werden aan verschillende Inwoners totaal 227 consenten voor verster kende middelen afgegeven. De kosten van deze versterking in natura en versterkende middelen bedroegen f 2569.60 (in 1932 f 2160.39). Aan toeslag voor brandstoffen werd totaal verstrekt aan werkloozen en armlastigen f 4911.63 (v. j. f 3541.—). Aan kleeding werd verstrekt tot een bedrag van f 413.05 (v. j. f 542.55) waarvan werd te ruggestort f 395.—. Door de langdurende werkloosheid hebben verscheidene personen bedankt als ild van een ziekenfonds. In verband hiermede zijn al pogingen aangewend om aan de werklooze arbeiders een toeslag te geven op de zieken fondspremie. Tot nu toe echter zonder resul taat. Naar aanleiding hiervan werd de aanvrage voor doktershulp grooter en is door de dok toren een verzoek gedaan aan den Gemeente raad het beschikbaar gestelde bedrag van 1 1200 te verhoogen. De Raad besloot in zijn vergadering van 19 Juni dit bedrag te bren gen op f 2000 per jaar, dat verdeeld wordt in verhouding tot het voor elk ziektegeval uitgereikte consent. Voor verloskundige hulp werden 48 con senten uitgereikt waarvan de kosten waren f 375 (v. j. f 375). Aan de apotheek werd uitbetaald f 1941.12 voor geleverde medicijnen hetgeen eveneens belangrijk hooger was dan in 1932 (f 1459.87). Voor rekening van „Maatschappelijk^Hulp betoon" werden 5 personen begraven waarvan de kosten waren f 213.70 (v. j. f 67). Aan utensiliën werd uitgegeven f 678.73 (v. j. f 945.90). Hiervoor werden uitgereikt 68 consenten voor brillen, 3 voor steunzoolen, 4 voor buikbanden, 9 voor gebitten en 15 di verse. Het bedrag van deze post is iets lager dan vorig jaar. Dit moet toegeschreven worden aan het feit, dat over 1933 minder consenten zijn uitgereikt voor gebitten, omdat de in druk was gewekt, dat hiervan misbruik werd gemaakt. FEUILLETON De wonderlijke belevenissen van dr. Kaiserlien door WILL AMBERG. (Nadruk verboden). 18) „Is zij knap?", vraagt hij en hij tracht daar bij wat schelms te kijken. De ander meent hem te hebben begre pen. „Zeer knap!" verzekert hij, zonder eenig voorbehoud. „Een alleraardigst gezichtje en goudblond haar!" Dat zit nogdenkt Kaiserlien. In Berlijn was zij een tijdlang rood-blond. „Nog jong?" „Even in de twintig, denk ik, is het ant woord. „Nog zóó jong?" vraagt Kaiserlien, kwasie verbaasd. „En dan al zooveel op reis?" „Och, u moet weten, haar vader was nogal een eigenaardige kerel, die haar altijd zeer kort heeft gehouden. Geen slecht mensch, maar enfin met gepaalde inzichten, waar van hij zich door niemand liet afbrengen. Zoo als ik zei, zij werd streng opgevoed en nu zal zij dan natuurlijk wel van haar vrijheid ge nieten". Waarschijnlijk heeft die papa zijn dochter gekend, denkt Kaiserlien. Vijf minuten later belt hij aan de deur, waarop met groote letter de naam „Wismuth" prijkt. Een dienstmeisje verschijnt in de ope ning: „Wat wenscht u?" Hij moet het nu klaarspelen binnen te ko men. De rest zou dan wel vanzelf volgen. „Heb ik het genoegen juffrouw Wismuth persoonlijk te spreken?" vraagt hij tegen beter weten in. Deze pijl treft onmiddellijk doel. Er is geen dienstbare, die zich niet gestreeld voelt, wan neer men haar voor de vrouw des huizes aan ziet. Daarmee heeft hij Sabine Vollert's sympathie bij den eersten aanval gewonnen. „Juffrouw Wismuth zelf is op het oogenblik niet te spreken!" zegt zij vriendelijk. „Maar als ik u misschien kan helpen?" en tegelijker tijd houdt zij met een uitnoodigend gebaar de deur voor hem open. Een vrouw zou bij den eersten blik hebben geconstateerd, dat deze Sabine Vollert niet het ideaal van een dienstbare is. Ware dat wel het geval geweest, dan zouden de kleine pluche fauteuils in de hall niet zoo onder de stof heb ben gezeten, de kleedjes op het tafelje zouden dan zeker reeds lang naar de wasscherij zijn gestuurd en het karpet zou dan vrij zijn ge weest van broodkruimels. Maar Kaiserlien heeft zijn aandacht wel voor iets anders noodig. Hij taxeert een oogenblik peinzend het meisje voor hem. Alles hangt er van af haar op de juiste wijze te behandelen. Bepaald sympathiek is zij niet en het pleit niet voor mevrouw Edith, dat zij dit meisje in haar dienst heeft genomen. De slordig aangebrachte laag poeder op haar gelaat, het rouge op haar volle lippen en de wat al te weelderige bruine haardos wekken allerminst den indruk van een degelijke dienstbode, wier werk haar belet aan haar uiterlijk meer dan gewone zorg te besteden. Maar voor Sabine Vollert komt werken dan ook pas in de tweede plaats. Het bezoek van dezen onbekende beteekent voor haar een welkome afleiding na dragen van verveling. Kaiserlien begint de smaak van dit soort visites beet te krijgen en hij behoeft zich dan ook niet lang te bedenken. „Ik was een goede vriend van den ouden heer Wismuth en ik kwam om eens kennis te maken met zijn doch ter. Hebt u den ouden heer nog gekend?" „Ja zeker!' bevestigt Sabine, al voelt ze in stinctief, dat de bezoeker niet gekomen is om met haar over den ouden heer te praten. „Een nogal eigenaardige baas", gaat Kaiser lien voort, „maar met een goed hart. Hij heeft mij vaak van juffrouw Edith verteld; ik ge loof, dat hij huitengewoontrots op haar was, al schijnt hij haar nogal kort te hebben ge houden". „Ja, zekeiM" bevestigt Sabine weer. Iets „SANTPOORTS BLOEI" EN DE AUTOBUS VERBINDING IJMUIDEN—AMSTERDAM. Naar wij vernemen Naar men ons mededeelt, heeft het bestuur van „Santpoorts Bloei" besloten Gedeputeerde Staten te verzoeken de aanvrage tot het in stellen van een autobus-dienst IJmuiden Amsterdam toe te staan en bij inwilliging van dit verzoek aan de maatschappij „Storm vogels" den voorkeur te geven. Volledigheidshalve zij vermeld, dat voor ge noemd traject 3 liefhebbers zijn, waaronder „Stormvogels" en de „Alkmaar Packet". Eerst genoemde maatschappij heeft voor bepaalde gedeelten van dit traject reeds concessie. „Santpoorts Bloei" acht het in verband met de vele diensten, welke „Stormvogels" op het traject Santpoort-Velsen heeft loopen, voor onze plaats van belang, dat deze maatschappij concessie krijgt; vandaar het adres aan Gede puteerde Staten. Zij tenslotte nog vermeld, dat de concessie aanvragen op 6 Augustus a.s. in behandeling komen. De Haarlemmermeer geblokkeerd. Door ontsporing van een zandtrein. Op de spoorbrug over de Angstel tusschen Uithoorn en Nieuwersluis is Zaterdagmiddag omstreeks vier uur een zandtrein ontspoord. De ontsporing heeft weinig materieele schade veroorzaakt daar er slechts zes ledige zandwagens derailleerden en niet noemens waard werden beschadigd. Ernstiger was het ongeluk in zijn gevolgen, daar het geheele treinverkeer met de Haarlemmermeer verbro ken was. Voor de geheel ontspoorde wagens moest een kraanwagen uit Utrecht komen, daar zij niet met tractie of met handenkracht in het spoor konden worden gezet. anders weet zij niet te zeggen. Zoo kom ik niet verder! denkt Kaiserlien. Ik moet dat meisje op de een of andere ma niet aan het praten krijgen. En wederom treft hij haar in haar zwakke plek door haar te verheffen boven de plaats, welke zij in dit huis inneemt. „Permitteert u, dat ik rook?" Sabine is zichtbaar verlegen. „Natuurlijk, gaat uw gang!" Kaiserlien houdt haar zijn koker voor. „Mag ik u misschien een sigaret presenteeren?" Met een gevlijd lachje grabbelt Sabine in het gouden étui. Onder deze omstandigheden kan zij haar bezoeker bezwaarlijk laten staan. Van siga retten geniet men het meest, wanneer men zich diep genesteld heeft in een behaaglijke fauteuil en men onder gezelligen kout de blauwe rookwolkjes kan nastaren. „Ik zou het werkelijk aardig hebben ge vonden eindelijk ook eens persoonlijk met juffrouw Edith kennis te kunnen maken", begint Kaiserlien opnieuw, als hij in een der gemakkelijke stoelen heeft plaats geno men. „Ik heb in Saarbrücken een en ander te doen, zoodat ik wel een paar dagen zal moe ten blijven. Denkt u, dat ik juffrouw Edith aan het eind van de week thuis zal tref fen?". „O, neen!" antwoordde Sabine beslist. „Zij1 was het laatste halfjaar zeker nog geen drie dagen hier". „En weet u ook niet, waar ik haar bereiken kan?" i Jongeman te Ruinerwold doodgestoken. Zondagavond kreeg de 25 jarige P. K. uit Ruenerwold op den Haveltenveg ruzie met een zekeren P. S. Na een woordenwisseling trok S. zijn mes en trof K. daarmede in de hart streek. Deze stortte doodelijk gewond neer en overleed na enkele oogenblikken. De dader is door de politie gearresteerd. Primustoestel geëxplodeerd. Knaapje zeer ernstig gewond. Zondag was een Amsterdamsch echtpaar in Blaricum aan het pic-niccen. Op een primus toestel zou een en ander worden klaar ge maakt toen dit plotseling uit elkaar sprong. Een negenjarig jongetje werd door de weg springende deelen van het toestel en de bran dende spiritus getroffen, waardoor het hoogst ernstig werd gewond. LANDARBEIDERSSTAKING OP THOLEN? Een te Tholen gehouden bespreking tus schen een commissie der werkgevers, en de hoofdbesturen en besturen der Moderne, Christelijke en Roomsch-Katholieke Organi saties, heeft niet tot een bevredigende oplos sing geleid. De commissie der werkgevers bestaat uit een veertigtal personen, die de driehonderd a vierhonderd werkgevers op het eiland verte genwoordigt. De commissie was bereid een contract af te sluiten, waarbij zou worden be paald dat 22 cent per uur in de maanden Augustus en September zou worden betaald. Na aparte besprekingen werd daarbij gevoegd de maand October. De bonden wezen dit voorstel unaniem af. Per circulaire zal de werkgevers nu uitstel worden gegeven tot Dinsdagavond a.s. Heeft men dan geen nadere consessies gedaan, dan zal Woensdagmorgen de staking worden ge proclameerd. Het meisje aarzelt een oogenblik, maar dan zegt zij, zij het niet op overtuigenden toon: „Neen!" Deze aarzelende houding wekt bij Kaiserlien het vermoeden dat het meisje hem meer zou kunnen vertellen, als zij wilde. „Mijn naam is Frans Tünnerhoff", liegt hij onverstoord verder om het gesprek tenminste gaande te houden. „Als juffrouw Edith terugkomt, zegt u dan, dat meneer Tünnerhoff uit Krefeld hier geweest is; misschien heeft zij mijn naam wel eens gehoord". „Graag!" belooft Sabine. „Maar dat kan nog wel een poosje duren". „Dan hebt u een vrij groote verantwoorde lijkheid, wanneer u al dien tijd de huishouding alleen moet doen", zegt hij met iets van be wondering. „Dat gaat wel, maar het heeft het voor deel, dat ik m'n eigen baas ben en mij aan niemand behoef te storen. Als ik 's avonds eens naar de bioscoop wil, behoef ik dat geen mensch te vragen. Moet ik dat opvatten als een aanmoediging tot een invitatie? denkt Kaiserlien en hoewel hem dat eenige moeite kost, maakt hij een gebaar van blijde verrassing. „U hebt dus 's middags en 's avonds zooveel tijd als u wilt?" „En of!" zegt zij met een uitdagenden blik, welke aan duidelijkheid niets te wenschen over laat. „Dat zal uw verloofde wel prettig vinden!" „Eerst een hebben i", lacht Sabine koket, .j

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5