Heen en terug Verspreiding van opruiende pamfletten. Drie Hilversummers veroordeeld. Een 33-jarige arbeider uit Hilversum stond Maandag voor den Amsterdamschen politie rechter mr. Swagerman terecht, verdacht van verspreiden van opruiende geschriften, ge pleegd op 7 Juli j.l. te Hilversum. Hij zou op dien dag een aantal biljetten hebben verspreid in de Stationsstraat. De man ontkende van den inhoud van de geschriften te hebben kennis genomen. Bij het stempellokaal was hem een pakje pam fletten in de hand geduwd. Hij had ze op gevouwen uitgedeeld, zonder ze te lezen. Ook tegen den agent, die verbaal tegen ver dachte had opgemaakt, had hij onmiddellijk verklaard dat hij den inhoud van de biljetten niet kende. De officier van justitie requireerde een ge vangenisstraf van drie maanden. De verdediger mr. M. Mendels was van mee ning, dat er in het bedoelde biljet niet werd opgeruid tot eenig strafbaar feit; in het pam flet wordt z.i. niet aangezet tot gewelddaden. PI. drong met klem aan op vrijspraak cn vroeg zijn onmiddellijke invrijheidstelling. De politierechter wees dit verzoek af en zal 30 Juii schriftelijk vonnis wijzen. Vervolgens stond een Hilversumsche werk- looze terecht, verdacht van verspreiding van een dex'gelijke circulaire. Verdachte beweert, dat hij de biljetten wel op zijn rijwiel had gehad, maar ze niet had verspreid. Het pak lag, ingepakt in pakpapier, op zijn fiets. Hij had er eerst mee naar een agent willen gaan, wat hij echter niet durfde. Hij besloot er mee naar het bureau te gaan. Onderwijl kwam hem een agent achterop, die hem vroeg mee te gaan naar het politiebureau. Aan het bureau werd het pak geopend. Ver dachte houdt vol de pamfletten niet te heb ben gelezen. Verd. kon niet zeggen hoe het pak pamfletten op zijn fiets was terecht ge komen. De officier requireerde tegen dezen verdach te eveneens drie maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. Geerling pleitte vrij spraak en vroeg verd.'s onmiddellijke Invrij heidstelling. De politierechter wees direct vonnis. Hij achtte het ten laste gelegde bewezen. Conform den eisch veroordeelde de politierechter den man tot drie maanden gevangenisstraf. Twee andere verdachten werden eveneens tot drie maanden gevangenisstraf veroor deeld. Schoonvader in spé weert zich. Ernstige vechtpartij met a.s. schoonzoon. Ten huize van P. in de gemeente Halsteren, heeft Maandagmiddag een ernstige vecht partij plaats gehad tusschen den heer des huizes en zijn aanstaanden schoonzoon, den 20-jarigen van V., die eveneens te Hal steren woonachtig is. De vechtpartij ont stond naar aanleiding van een verkeering tusschen van V. en de dochter van P. De ru zie liep zoo hoog, dat de vader van het meisje van V. met een broodmes op straat te lijf ging en hem verschillende diepe steken in hoofd, handen en armen toebracht. De getroffene zag kans met zijn rijwiel te ontvluchten reed naar dr. Potter te Bergen op Zoom. Voor de deur van den geneesheer za'kte hij ten gevolge van het vele bloedverlies in elkaar Nadat dr. Potter de eerste geneeskundige hulp had verleend, werd van V. naar het Gasthuis overgebracht, waar hij ter verple ging werd opgenomen. Zijn toestand is ern stig, doch hij verkeert niet in levensgevaar, De marechaussee stelt een onderzoek in. Brand in borstelfabriek te Schiedam. Snel ingrijpen der brandweer voorkomt erger. Groote materiëele schade. Tekort Rijksbegrooting 1935 nog niet te ramen. Schatting der belastingopbrengst zeer moeilijk, HOOIBROEI. In verband met hooibroei is brand ont staan in de hooimijt van den veehouder Nieu- wenhuyzen aan de Gasthuisstraat te Hil versum. Het vuur greep snel om zich heen, waardoor ook een schuur, waarin wagens en landbouw gereedschappen waren geborgen vlam vatte. De Hilversumsche brandweer be streed krachtig het vuur, alhoewel niet ver hinderd kon worden dat de belendende per- ceelen aan de Havenstraat 34 en 36 brand schade aan de achterzijde bekwamen.De scha de wordt door verzekering gedekt. ERKENTELÏJKHEIDSBETUIGING AAN DE OMROEPVEREENIGINGEN Voor de reportage bij de uitvaart van Prins Hendi'ik. De minister van binnenlandsche zaken heeft aan de vier groote omroepvereenigingen het volgende schrijven doen toekomen. „Evenals zulks het geval is geweest na het overlijden van H.M. de Koningin-Moeder, ge voel ik ook thans de behoefte mijn groote er kentelijkheid te betuigen voor de uitnemende wijze, waarop Uw organisatie in samenwer king van de andere groote omroepvereenigin- gen de radiorapportage van de plechtigheid ter gelegenheid van de begrafenis van ZK.H. den Prins der Nederlanden heeft doen slagen, Ook thans zijn daardoor honderdduizenden In den lande, die niet in de gelegenheid zijn geweest de plechtigheden te aanschouwen, in staat gesteld deze op den voet te volgen." Prof. Aalberse heeft in zijn rede voor dexi partijraad der R.K. Staatspartij te Breda mede gedeeld, dat er aanvankelijk op de rijksbe grooting vor 1935 eexx ongedekt bedrag van f 85 millioen was, doch dat dit door allerlei maatregelen tot ongeveer f 10 millioexi was ingekrompexi. In verband daarmede verneemt de Tel. thaxis van bevoegde zijde, dat over de gr-ootte van een eventueel tekort op de begrootixig voor 1935 op dit oogenblik nog niets definitiefs te zeggen valt, zoodat geruchten en mededeelin- gen, die daarover de i*onde deden, óf voor barig óf onjuist zijxx. De samexistelling der be grooting is no gxiiet zoo ver gevorderd, dat ook maar bij benadering gezegd kan worden hoe groot een eventueel tekort zal zijn. De ontwerp-begrooting der departementen toonden wel een aanzienlijk tekort, zooals ge bruikelijk, doch bij een algemeene herziening is daarvan veel weggewerkt. Thans wordt ge werkt aan de samenstelling van de definitieve begrooting. waarvan het opstellen en sluitend maken zeer veel moeiüjkhedexi biedt, zooals te verwachten was. De opbrengst der belastingen in 1934 blijft ver bij de raming ten achter en het is logisch dat die raming voor 1935 mede daardoor uitex*- mate moeilijk is. Zij staat dan ook nog geens zins vast. K. L. M.-lijn naar Zeeland heeft het druk. Een record-weekend. Groote dorpsbrand te Oudenhoorn. Twee boerderijen in de asch gelegd. Dubbele woning en aardappelschuur ook een prooi der vlammen. Maandagmiddag te half twee is brand uit gebroken in de boerenhofstede van dexi land bouwer J. van Prooye, midden in de bebouw de kom van het dorp Oudenhoorn gelegen. Binnen korten tijd stond de geheele boerderij waarin een groote hoeveelheid hooi was op geslagen, in lichter laaie. Het vuur, dat dooi den feilen wind werd aangewakkerd, sloeg over naar de aan de overzijde gelegen dub bele woning van de gebroeders Hogenboom, welke evenals de eerstgenoemde boerderij een prooi der vlammen werd. Een groote aardap- pelschuur, waarin duizend mud versche poot- aardappelen lagen opgeslagen, welke een waarde vertegenwoordigen van ongeveer f 3500 ging eveneens in de vlammen op. Ook de boerderij van den heer P. Looy werd door het vuur verwoest. De groote hooivoori'a- den, die juist van het land waren gehaald, brandden zeer snel. De brandweer was spoe dig aanwezig, doch kon weinig tegen de enorme vuurzee beginnen. De motorspuit van Zuidland verleende assistentie, doch moest zich beperken tot het nathouden van de be lendende perceelen. De burgemeester van Oudenhoorn en Zuid- land, de heer G. van Andel, leidde persoonlijk het blusschingswex-k, dat tot in den laten avond voortduurde. Het gevaar voor uitbrei ding van den brand was des middags te kwart voor vijf geweken. De ooi-zaak van den brand moet worden ge zocht in hooibroei. De schade wordt gedeelte lijk door verzekering gedekt Van de inboedels kon hoegenaamd niets worden gered. De bewoners konden zich bij tijds in veiligheid stellen. De verbrandde per ceelen waren gedeeltelijk van steen en hout opgetrokken. Uiteraard was er veel belangstelling voor idezen grooten dorpsbrand. l Van de luchtlijn naar Zeeland en de Belgi sche kust is het- weekend groot gebruik ge maakt. Met den avonddienst van Vrijdag gingen uit Amsterdam en Rotterdam in de richting Haamstede-Vlissingen-Knocke-Oos- tende 34 passagiers. Zaterdag was het een. recorddag. Toen vertrokken drie tweemoto- rige F VIH-vliegtuigen en zes F Vila's met 98 passagiers naar Zeeland en België. Zon dagavond keerden 26 passagiers terug, Maan dag vlogen met den bijzonderen ochtenddienst voor het weekendverkeer 39 reizigers uit Knacke en Vlissingen naar Amsterdam of Rotterdam terug. Het totaal aantal passa giers gedurende deze vier dagen bedroeg dus 197. BRAND IN VERFSPUITINRICHTING. Maandag tegen acht uur werd een felle uit slaande brand ontdekt in de Korte Elisabeth- straat te Utrecht. De brand was ontstaan in een perceel van de firma C. van Oostrom die daar een verfspuiterij heeft. Het aanvankelijk kleine brandje vond gretig voedsel in het aan wezige brandbare materiaal. Het vuur sloeg dan ook weldra hoog uit het dak. De brandweer was spoedig ter plaatse en be streed het vuur met twee stralen. Men wist uitbreiding van den bi-and te voorkomen. Tegen uur was de bi*and gebluscht. Het pand was toen geheel uitgebrand. Verzekering dekt de schade. Hollandsch scheepsarts brengt hulp op Engelsch schip. Medische hulpverleening in volle zee. Zondag arriveerde te Plymouth het Neder- landsche stoomschip „Venezuela" de KN.S.M., dat de voldoening mocht smaken, kort- te voren te hebben bijgedragen tot het behoud van het leven van een der officieren van het Engelsche vrachtschip „Maidenhead". In den Atlantischen Oceaan ving de „Vene zuela" een draadloos verzoek om hulpver leening op van het te Londen thuis behoo- rende vrachtschip „Maidenhead", waarvan de eerste machinist ziek was en in ernstigen toe stand verkeerde. De „Maidenhead" vroeg een doktersadvies en nadat de scheepsarts van de „Venezuela", Dr. Van der Sluys, draadloos de symptomen van de ziekte had gevraagd, seinde hij, welke medicijnen den patient moesten worden toegediend. Het bleek echter al spoedig, dat de „Maidenhead" deze medi cijnen niet aan boord had, waarop de beide schepen elkaar tegemoet stevenden en Dr. Van der Sluys zich aan boord liet brengen van het Engelsche vrachtschip, waar hij den eersten machinist persoonlijk behandelde en de noodige medicijnen alsmede verdere ver- plegings-voorschriften achterliet. Van Engelsche zijde wordt verklaard, dat de patient er ernstig aan toe was en vermoede lijk het leven dankt aan de behandeling van den Nederlandschen scheepsarts. i Maandagavond tusschen 'kwart over zes - kwart voor zeven heeft in de Kwasten en Bor stelfabriek van de firma J. Jakobs gelegen aan den Westvest 2 B te Sdhiedam, op den hoek van de Nieuwe Haven, een hevige brand gewoed, welke het gelijkvloersohe gedeelte der fabriek nagenoeg geheel heeft verwoest. Door het krachtig ingrijpen van de brandweer kon uitbreiding van het vuur naar de bovenver dieping van het gebouw en de aangrenzende Breeuwwerkfabrlek van de firma Joh. Smit. worden voorkomen. Door een voorbijganger werd ontdekt dat uit de naden van deuren en ramen van de fabriek rook opsteeg. Hij waarschuwde de politie, die de deuren van het gebouw insloeg. Bij onderzoek bleek toen. dat zich niemand meer in de fabx'iek bevond en dat het vuur het gelijkstraatsche gedeelte woedde in een voorraad kwasten en de opslagplaats van pek en haren. De brandweer werd onmiddellijk gealar meerd die spoedig met twee motorspuiten en dertig man pei-soneel aanwezig was. Met een groot aantal stralen wexxl het vuur bestreden. Na een half uur was den brand, die geen enkel oogenblik uitsloeg, reeds meester. De nablussching heeft nog geruimen tijd in beslas genomen. Zooals gezegd is de benedenverdie ping van het pand waar de opslagplaats ge vestigd was, vrijwelgeheel uitgebrand. Het daaiboven gelegen gedeelte, waarin zich de werkkpaatsen en het kantoor bevinden, bleef gespaard, hoewel het veel waterschade heeft bekomen. Ook de Breeuwwerkfabriek, die voortdurend werd natgehouden kreeg veel waterschade. De firma Jakobs lijdt door dezen brand groote materieele schade. De oorzaak van den brand is tot nu toe onbekend. De arbeiders hadden de fabriek juist verlaten, toen de brand werd ontdekt. Het fabriekscomplex beslaat een oppervlakte van ongeveer drie honderd vierkante meter. Bij het blusschingswerk heeft de brandweer van rookmaskers gebruik gemaakt. De brand bracht veel menschen op de been. Bloembollenveilingen. De bloembollenveilingsvereeniging Boven- karspel heeft dezer dagen een groote veiling van leverbare bloembollen gehouden. De aanvoer bedroeg 6 1/2 millioen stuks. Er was niet zooveel belangstelling als op de vo rige veiling, en de handel was minder vlot, Werd op de vorige veiling 65 procent van den aanvoer verkocht, thans werd slechts 30 pro cent verhandeld. De overige 70 procent werd op het wijzerbord doorgedraaid of opgehouden Enkele soorten kwamen iets uit boven den minimumprijs. In het veilingsgebouw van de Langendijker Groenten Centrale is de eerste droge bloem bollenveiling gehouden. De aanvoer bedroeg ruim 1 millioen bollen. Er was tamelijk veel belangstelling. MOTORRIJDER TEGEN TOLBOOM GEREDEN Zondagavond omstreeks elf uur heeft te Overschie een ernstig motorongeluk plaats gehad. De 21-jarige motorrijder P. S. reed door tot nu toe onbekende oorzaak tegen de ge sloten tolboom op. Hij werd van zijn motor geslingerd en erxrstig gewond. Nadat de eer ste hulp verleend was is hij in zorgwekkenden toestand door den behandelenden genees heer was een hersenverbloeding geconstateerd per Roode Kruis auto naar een der zieken huizen te Rotterdam vervoerd. De heffing op oliën en vetten. Ook geraffineerde cacaoboter belast. Zooals is medegedeeld, zijn met ingang van Zondag 22 Juli alle oliën belast. Bij kennis neming van de besdhikking. die Maandag in de staatscourant werd gepubliceerd, bliikt ech ter dat er verschillende oliën zijn uitgezon derd. Onbelast blijven n.l. 1. medicinale rici nusolie; 2. medicinale leverti'aan; 3. ruwe lijn olie, mits niet gehard, ongeaöht of zij rauw of gekookt is en of zij al dan niet vermengd is met ander stoffen dan vetten en oliën; 4. aetherische oliën. Alle oliën, die voor de consumptie afge leverd worden, zijn dus belast, ook geraffi neerde lijnolie. Het vervoeren, verkoopen en afleveren van oliën is tot 6 Augustus nog geheel vrij met uitzondering voor zoover dit geschiedt door den producent, Ook de import is thans reeds belast. Ten aanzien van de voorraden oliën gelden de volgende bepalingen: tot een nader te be palen datum zijn niet belastbaar voorraden olie: a. van 10 liter of minder voor eigen huis houdelijk gebruik: b. van 50 liter of minder voor café's restaui'ants. hotels en daarmede gelijk te stellen inrichtingen; c. van 10 liter of minder per elke 6 inwonende personen voor inrichtingen, stichtingen enz.: d. van 350 K.G. of minder voor olieverwerkende bedrijven, olie handelaien. grossiers en winkelbedrijven. Oliehandelaren en grossiers wordt in hun eigen belang aangeraden, zioh vóór 1 Augus tus te laten inschrijven bij de crisiszuivel- centrale. teneinde geen moeilijkheden te on dervinden in hun bedrijf na 6 Augustus a.s. Tenslotte is nog bepaald, dat ieder, die op 22 dezer meer dan 350 K.G. olie in zijn bezit heeft, daarvan vóór 28 dezer opgave van de hoeveelheid en de opslagplaats. Geraffineerde Cacaoboter. Tevens is een wijziging gebracht met betrek king tot de cacaoboter. Tpt dusverre was alle cacaoboter vrij van heffing, voor zoover zij niet voor een of andere bewerking smeeibaar was geworden of verwerkt tot een emulsie Geraffineerde cacaoboter was derhalve ook onbelast. De vele bezwaren, die daartegen nog zeer onlangs zijn aangevoerd, hebben er ten slotte toe geleid, om ook de gex'afifineerde cacaoboter te belasten. Vrij van heffing is derhalve thans alleen nog de cacaoboter in ruwen staat. Teneinde echter chocoladefabrieken enz. in haar bedrijf niet te bemoeilijken, heeft men voor die be drijven de mogelijkheid opengelaten onder nader door de crisiszuivelcentrale te stellen voorwaarden, de geraffineerde cacaoboter on belast te ontvangen. Voor zoover de bedoelde bedrijven nog niet bij de centrale zijn ingeschreven wordt aan geraden, zich tot de centrale ten wenden. J In heb een vriendin en die woont op, bij, of in Schiphol of hoe u het noemen wilt. en die vriendin heb ik bezocht. Het weer was beetje betrokken, maar toch niet koud en m'n door vacantie geboren lichtzinnigheid dacht ik, dat het ideaal weer was voor een fietstocht. Nu moet U weten dat ik acht jaar geleden m'n fiets tengevolge van ouderdomszwakte naar het kerkhof moest dragen en dat sinds dien niet meer op een fiets gezeten heb Waar die overmoed zoo plotseling vandaan kwam, weet ik dus niet, maar ik leende een fiets van de dochter van m'n hospita, instal leerde me er boven op en ging op pad. In de stad remde ik een beetje veel maakte gekke zwenkingen bij de tramrails omdat ik het idee fixe had dat m'n voorwiel in de gleuf zou raken en ik, ten aanschouwe van kruideniers- en slagersjongens, op de keien zou rollen, 't Gebeurde niet en dat gaf me oneindig zelfvertrouwen, zoodat ik met een gevoel van jeugd en overwinning de Meer in- fietste. Ik was niet eens rechtsaf gegaan waar ik links moest gaan en was dus met volle recht trotsch op mezelf. Zon was er niet, maar toch was de lucht scherp en de ringvaart glinsterde met valsche lichteffecten. De horizont was wijd en ver, boerderijen en boomgroepen stonden schilder achtig verspreid, weilanden strekten zich uit aan den voet van den dijk en koeien lagen als bonte vlekken in het gi-oen. En wat voor groen! Een symphonie van groen was het, dui- zendkleui'ig en toch één van toon. Korenvel den woven in den wind en een gekruide geur van hooi maakte een gezonden, krachtigen indruk. Ik vond het mooi en voelde me blij en sterk. M'n armen had ik uit kunnen strek ken en jubelen „Holland, ik vind je zoo lief en zoo mooi." Nu ging het rechts den dijk af en de pol der in. Ik stoof met een vaart naar beneden en had het gevoel dat ik vloog. Bijna los van de aarde voelde ik me en ik was ti'otsch op mezelf dat ik na al die jaren zoo maar heele einden fietste in volle vaart, zonder er iets van te merken. Ik kreeg er plezier in en haal de een zakspiegeltje te voorschijn om te kij ken hoe ik er nu wel uitzag. Juist als ik dacht had ik een kleur, net niet te veel en m'n haar krulde in den wind, nonchalant en toch niet slordig. Een motorfiets flitste voorbij en de man keek even. Ik was blij dat ik gezien had, dat het er wel mee door kon en fanta seerde even van liefde op het eerste gezicht. Maar als je het goed beschouwde was dat toch eigenlijk niet romantisch. Als de zon nu scheen kon je over zoo'n sloot springen en dan in dat korenveld gaan staan en wat van die koren bloemen en klaprozen plukken. De sloot was wel zoo breed dat ik er in m'n glansrijkste jeugd prestaties niet overheen zou zijn geko men, maar de zon scheen tóch niet. Ik hoefde er dus niet overheen en kon me dus best even in het idee verknuffelen dat het wèl kon. Ik stond dus in het koren en plukte bloemen. Een auto kwam aangereden. Een groote auto met stroomlijn. Wagen of slee is een veel te ordinaire uitdrukking voor de auto die ik be doel. De auto is donkerblad, of zwart of grijs, maar in ieder geval niet schreeuwerig. In de Auto zit een heer. Hij is slank, maar geen scheermes, z-'n haar is vol, heel glad of een beetje springerig, maar in ieder geval grijs aan de slapen. Waarom weet ik niet, maar een man die een beetje grijs is wekt vertrouwen en heeft een sfeer van levenservaring, rijpheid en veiligheid over zich. Natuurlijk ziet hij me daar staan en stopt. Nu stapt hij uit en zegt. Ja, wat zal ik hem nu laten zeggen, het is allemaal zoo gauw banaal en dat mag hij na tuurlijk niet zijn. „Hè juffrouw, U maakt een aai'dige slinger" zegt een stem naast me. Ont waakt uit m'n di'oomen ontdek ik een man naast me. Niet in een auto, maar op een fiets. Hij draagt een uniform. Waarom is het niet een vliegenier, om tenminste nog eenig deco- um van m'n droom over te houden? Maar neen, als wij droomers uit den Hemel vallen, vallen we hard, en dus was het een conduc teur. De conducteur deelde me mede dat hij een dagje vrij had en Schiphol ging bekijken. Vanmorgen had hij nog op den wagen ge staan en om tijd te sparen was hij nu maar zoo in z'n uniform weggei'eden. Wel een beetje warm, gelukkig maar de de zon niet scheen. Hij onderhield me op levendige manier over voetbal en commenteerde de wedstrijd Holland Zwitserland. Ik dacht dat we dit al zoo langzamerhand overleefd hadden, maar hij bleek de neef te zijn van een vriendin van een meisje van een speler die mee naar Milaan had behooren te gaan, wanneer er maar dat is er niet gerechtigheid ware geweest, en daarom zat het hem nog tot hier. Uiterlijk luisterde ik belangstellend naar het voor en tegen van hobbelige velden, maar innerlijk was ik een ontmoeting aan het genieten, die ik dolgraag zou willen hebben met een of andere lieve oudere dame, die haar man of zoon naar Schiphol had gebracht en mij nu tot haar ontzetting hier zou zien peddelen. En ik hóórde haar al op het bridgekransje: „Je raadt nooit wie ik gisteren zag! Ik had Ge rard naar Schiphol gebracht, want de jongen wilde graag voor een week-end je met de ma chine naar London. En toen ik met m'n Rolls- Royceje door de Meer reed, nu wie dacht je dat ik zag?" Niemand kon zooiets moeilijks raden en dus ging ze trimfantelijk verder .Helen! Helen met een conducteur! Wat zeg gen jullie daar nu wel van? Ze is altijd zoo excentriek geweest! Is het geen schandaal? En ze groette nog heel vriendelijk ook!" Ik genoot van het beeld en grijnsde zoo vergenoegd, dat m'n conducteur er niets van begreep en vroeg: „Hè? Wat zegt U?" Na m'n verzekering dat ik niets zei, ging hij over tot technische uitleggingen over ma chines die we in de lucht zagen. Hij scheen er heel wat van te weten en ik nam me voor om straks met m'n kennis te bluffen bij den man van m'n vriendin, die altijd een beetje op me neerkijkt, omdat ik nog nooit gevlogen heb. Alles bij elkaar genomen genoot ik hevig van m'n fietstocht en begreep niet hoe ik er zoo lang buiten had gekund. Bij de deur van m'n vriendin namen afscheid en m'n conducteur vond dat we heel wat gezelligheid aan elkaar hadden gehad on derweg. „Weet je het nu heusch zeker, dat je niet blijft eten?" „Ja heusch. Ik moet vanavond op visite en -daar kan ik niet af." „Nou, als je dan werkelijk niet wilt, dan zul nu zoo langzamerhand moeten gaan. Het klinkt een beetje gek, net alsof ik je weg wil hebben, maar ik ken dien wind hier op den dijk, en jij niet." „Maar ik ben toch ook goed hierheen ge komen. Ik heb niets van wind gemerkt. Dat valt best mee» En ik heb er maar drie kwar tier over gedaan. Als ik over een half uur ga, ben ik best op tijd." „Juist omdat je hier zoo gauw bent geko men, heb je terug zooveel te langer wex'k. Snap je dan niet, dat je wind achter had?" „Nou, enfin, als je denkt dat het tijd is, dan ga ik maar." zei ik wat spijtig, want achteraf kon ik toch best voelen dat ik een eind ge fietst had en ik vond het geen aanlokkelijk vooruitzicht om er nu al weer op te klimmen. Maar wat wil je? Wat moet. dat moet. De eer ste kilometer viel het nogal mee, hoewel die wind geen pretje was. Maar toen werd het moeilijk om een plek te vinden die niet pijn deed, als je erop zat. Bah, wat was zoo'n za del hard! En wat een krankzinnig klein ding om op te zitten, iedere keer gleed je er haast af. Hoeveel kilometer zou ik nu al gefietst heb ben. Toch zeker al de helft. Wacht daar stond een bord, even kijken, als je weet dat je het grootste gedeelte hebt gehad, gaat de rest be ter. Wat? Pas 3 kilometer? Hoeveel moest ik dan nog wel? Goeie genade, voor dien tijd was ik al lang dood! Mopperend en zuchtend reed ik door. Ellen dig land. Zoo plat als een dubbeltje, nergens werd die wind wat door gebroken. Stomme koeien daar in dat land. Die keken net zoo melig en glazig, alsof ze zeggen wilden: trap jij je maar dood, wij liggen hier best. Bah, wat een stank dat hooi! Morgen had je daar natuui'lijk weer hooikoorts van. Kon je je een ongeluk hoesten en niezen in je vacantie. Daar x-eed weer zoo'n protserige wagen voor bij. Opschepperige lui om zoo hai'd te rijden. Die hadden het maar goed, konden fijn lui zitten en lieten een ander maar martelen. Daarhad je nou vacantie voor! Wat een wind, wat een wind! Daar moesten ze in de kranten voor waarschuwen. En nou nog tegen die dijk optrappen! Afbeulerij! Ik overwoog of ik niet even zou afstappen, om tegen die helling op te loopen, maar ik bedacht me dat ik dan weer opnieuw op die zeere plekken moest gaan zitten en dan bleef ik maar lieven zoo als ik was. Trappen dan maar. Gelukkig, die dijk zat er op. Wat een ple zier van die menschen om daar te staan vis- schen. Moest je wel gek voor zijn. Daar in d-at riet te staan met niets anders om je heen dan dat stinkende water en weilanden. Nogal wat moois aan! Geef mij maar bergen! Daar waait het niet zoo en daar hoef je niet zulke einden te fietsen. Au, wat deden die blaren een pijn! Als die huizen nu niet gauw een beetje dich ter bij kwamen was ik bezweken. M'n beenen waren als lood. xn'n hoofd deed stekend pijn en ik huilde haast van medelijden met me zelf. Ik wist dat ik er vreeselijk uitzag. Heele- maal verwaaid en met een knalroode neus. M'n muts stond natuurlenk ac'hter op m'n hoofd en die rokken waaiden maar steeds op! Gelukkig daar waren de eerste straten en daar lag de Amsterdamsche Poort al. Nu nog maar een paar minuten. „Zoo bent u daar? Ik dacht al dat U toch was weggebleven. ,t Is al zoo laat!" begroette m'n hospita me. „En viel het nogal mee? Als je zoo lang niet gefietst hebt, is het eerst wat ongewoon, vind-U niet?" .Ongewoon? Och nee, t was een prettig tochtje. Zoo ver is het ook niet, best te doen" hield ik me groot en zwoer intusschen dat ik geen fiets meer aan zou raken, al zat er een veerend zadel op met een kapokkussen. Als u ooit gaat fietsen, wacht dan tot er geen wind is, maar dan ook geen spiertje, geen zuchtje, en wees dan nog ex-g voorzichtig, want heen is niet zoo erg, maar terug....! HIELEN. Koningin en Prinses naar Noorwegen. Zaterdag a.s. vertrek. De Koningin Is voornemens (Zaterdag 23 Juli met prinses Juliana naar Ulvick in de Har- danger-fjord (Noorwegen) te vertrekken, voor haar jaarlijksch verblijf in het buitenland. De reis daarheen zal geschieden met klein ge volg, aan boord van het motorschip „Tanim- bar" van de Mij. Nederland. De Koningin en de prinses zullen gedurende de buitenlandsche reis een streng incognito bewaren. Synode Hervormde Kerk. Commissie tot herziening van den Gezangenbundel benoemd. In de Maandag gehouden zitting van de Algemeene Synode der Ned. Hervormde Kerk werd besloten tot samenstelling' van een com missie tot herziening van den gezangenbun del. Tot leden daarvan werden gekozen de heeren prof. dr. M. v. Rhijn te Utrecht, dr. P. Smit te Heumen ,ds. J. W. J. Addink te H-eeze en ds. J. Boons tra te Gieten. Tot lid van den Raad van Beroep werd her kozen jhr. dr. W.A. Beelaerts van Blokland, tot lid en vorzitter van den Pensioenraad jhr. mr. D. de Geer, oud-minister van Financiën te 's Gravenhage en tot lid in de vacture van. wijlen prof. mr. De Savornin Lohman jhr. mr. G. C. von Weiier, voorzitter van den Pensioen raad te 's Gravenhage. Tot bestuurslid van het Zuiderzeefonds werd gekozen in de vaca ture van wijlen ds. C. F. Bruins te Wartena, ds. D. A. van Krevelen te Deinum (Fr.) Met ingang van 1 October. a.s. werd benoemd tot secundus-secretaris van de Synode in de vacature wijlen ds. B. Tichelman te Seheve- ningen dr. G. P. van Itterson, Ned. Hervormd predikant te 's Gravenhage. Tot primus-pre dikant van de Algemeene Synodale Commis sie werd benoemd ds. F. Tammens te Oost- wold en tot zijn secundus ds. A. A. te Winkel te 's Gravenhage. Tot secundus-lid werd nog benoemd ds. J. W. J. Addink. Tot primus ouderling werd gekozen ir. P. W. van Wolfens- berger en tot diens secundus mr. H. J. M. Thijs- sens. WIELRIJDER DOOR AUTO GEGREPEN. Maandagmorgen is de 25-jarig R. te Noord- wij kerhout door een uit de richting Aerden- hout komende auto, bestuurd door den heer M„ gegrepen. In ernstigen toestand is hij in de Maria- stichting te Haarlem opgenomen. BEZOEK AAN DE NIEUWE KERK TE DELFT. De rouwversiering In de Nieuwe Kerk te Delft werd sinds de pleohtige uitvaart vair Prins Hendrik door ongeveer 60.000 personenj bezichtigd. Maandag is mexr begonnen met het opruimen van de versiering. De kex-k en het; koor met het praalgraf van Willem den Zwij-i ger blijven te bezichtigen op werkdagen*

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 2