De Grafheuvel van l_ugnaro. Na bijna dertig eeuwen. Bautasteenen in Noord-Halland aLs karak teristieke gedenkteekenen voor de vikings uit vroeger eeuwen. (Van onzen correspondent te Stockholm). Zacht voortspinnend heeft de fiets me tus- schen de rijpende rog-gelanden van Halland- sasen door gedragen over de smalle bochten- de zandpaadjes die er van hoeve naar hoeve gaan. Soms was er in het dal het fijne groen van de beuken, die verder naar 't Noorden nergens zoo forsch en welig staan, die je er hier mét de witte zadeldaktorentjes en de vierkante boerderijen in vakwerkfoouw, aan herinneren, dat Hallandsasen de grens is tus- schen Schonen en Zweden, tussohen het Mid- del-Buropeesclie cultuurgebied en Scandina vië. Dan was er een brok heide met flauwe golvingen en wind-gekromde jeneverbessen, wat verderop weer dennenibossch en steenige weiden met zwart-bonte koeien. En telkens weer, waar het land open lag met golvende akkers tegen de hooge blauwe lucht, lag er geraffineerd juist boven op den kroon van den machtigen breeden heuvelrug als een ronde verhooging met wat struiken en dooi den altijd uit zee waaienden wind oostwaarts neergebogen meidoorns een kleine grafheu vel, die meer uit angst voor booze geesten dan uit piëteit voor de voorvaderen onaangetast was gebleven, die gespaard was voor de schop van den grindgraver en hetploegijze-r van den boer en die zoo nóg met zijn struiken en zijn wild gebloemte lag tusschen het wijd weg deinende graan, zooals hij ook in vroeger eeuwen daar, juist iets uitstekend boven den zacht golvenden lijn van de heuvels, gelegen moet hebben. Ze geven wat teekening in het landschap, die grafheuvels, ze hooren bij dit Halland - sche kustland, vanwaar in 't bronzen tijd perk de kleine, scherp-gebouwde booten weg- fkoersten over de blauwe baaien naar de in zonnedoom wazig wordende zee, ze kunnen je als oriënteeringspunt dienen bij lange tochten over den heuvelrug en ze zijn er zoo talrijk, dat het onderzoek van slechts enkele exem plaren voldoende was om de nieuwsgierigheid van de arehaeologen tevreden te stellen, zoo dat de meeste er onberoerd, ongeschonden zijn blijven liggen op hun hoogten als getui gen van bewoning van deze stréken in oude tijden, zooals daar verder naar het Noorden, waar de zanidge stranden overgaan in door branding glad- en rondgesohuurde rotsen, de hooge bauta-steenen opgesteld staan als ge denkteekenen voor vikings, die eens wegvoe ren naar waar de zon ondergaat om nimmer weer te keeren naar deze lage kust onder de hooge ruimten. En nu glijdt de fiets, wat ingehouden dooi de remmen, de laagte in, naar de vlakte van Laholm, waar de weilige graanlanden nevens een liggen en de suikerbietenrijen eindelooze strepen trekken van groen op donkeren grond. Hier en daar ligt een boomengroep met een kasteelte of een heeremboerderij of een kerk je, dat zijn spits tegen de lucht priemt en verblindend wit schittert achter de stammen langs den kerhofmuur. Hier en daar donkere een boerderij met stallen en schuren en een klein bont brokje tuin en reoht-uit, recht aan loopen de boomenrijen van de wegen door het lichte, zon-overgoten land, Ergens aan een kruispunt staat een bordje met „Lungnarohögen" en wat verderop staat er nog zoo een, nu van Turistföreningen, de Zweedsche A.N.W.B., die alleen maar paden in Lapland, uitzichtspunten en bijzondere .be zienswaardigheden met bordjes aanduidt, en dit bordje wijst op een heel klein boerderijtje met vonkende geraniums onder de witte gor dijntjes en een stralend-bloeiende vlier, die zich half over he t dak buigt. Een papiertje met verregend schrift verkondigt, dat herr Svensson, eerste boerderij rechts beneden aan de helling, den sleutel heeft en na wat zoeken wordt hij bij zijn keurig tot reusachtige bijen korven gestapelde houtmijten gevonden en nadat hij eerst nog de kippen gevoerd heeft en den zeer levendigen hond aan den kersen boom in 't tuintje gebonden heeft, loopt hij mee op, den weg terug naar dat idyllische boerderijtje, terwijl hij natuurlijk! be gint over m'n kettingkast, die op Deensche herkomst van m'n goed-Hollandsche fiets zou wijzen, en vervolgens overstapt op zeevaar ders in de grijze oudheid, die hier tegen de hellingen woonden, omdat toen de baai kilo meters verder 't land in gang, zoodat ze hun booten op 't strand trokken, waar nu op een flauwe golving 't kerkje van Hasslöv ligt te droomen achter de blanke berken. Zoo komen we bij 't boerderijtje met de bloeiende vlier, gaan er een achterdeurtje in naar de vroegere melkkamer, alwaar vijftig ore betaald dient te worden. Kijkt u maar op 't reglement, dat is 't tarief en ik mag geen fooien aannemen en als u niet gepast hebt neemt u maar een paar briefkaarten" en dan vertelt de ouwe baas met een pondus en een vloed van vaktermen alsof hij de rijks antiquair Curman zelf is over het bootgraf uit het bronzen tijdperk, dat enkele jaren geleden vlak achter het boerderijtje ontgra ven is, het eenige door een formeelen graf heuvel van zware rolsteenen en zand en zo den overdekte bootgraf uit dit tijdperk dat men ooit gevonden heeft; dan zegt hij ge lukkig zonder de anders altijd gebruikelijke grapjes zijn gidsen-lesje op over steenen tijd perk en bronzen tijdperk en ijzeren tijdperk, over koepelgraven en bootgraven en steenkis- ten en rotsteekeningen en steekt dan een stallantaarn aan, waarschuwt voor de twaalf treden naar beneden en den lagen balk en daalt af, het duister van het trapgat in. Twaalf treden tel ik, on wijk den balk, loop door een donker smal gangetje met een zan- derigen vloer, ga het vage schijnsel van de lantaarn achterna, dat soms even wegbuigt, dan voorlicht bij een paar treden. Ik moet denken aan een klauterpartij door gangen en over steile trappen naar de grafkamers in een pyramide, waar de Arabische gidsen het akrasje lieten omvallen wanneer je niet voor een hoop geld je toekomst wilde leeren ken nen uit wat met den vinger geteekende fi guurtjes en lijntjes in 't zand van de grafka mer van de gemalin des pharao's, waar ze je in 't donker een doodsangst op 't lijf joegen, wanneer je het vertikte om hun „absoluut echte" scarabee's te koopen, waar ze je fooien en ent-reegelden ten bate van den sheik der pyramiden afpersten, die je reeds lang te voren aan Cook Son had betaald. Enfin, herr Svensson, die lustig voortkauwt op bijn pruim, laat zijn lantaarn niet uitwaaien en doet niet geheimzinnig en aast niet op fooien, Hij brengt me voor een vie. ante opening, waarachter heel vaag in 't zwakke licht van een paar verborgen lampjes iets is te zien van een schip van op hun kant gestelde steen blokken. Daarboven welft zich laag het dak van rolsteenen, dat aan beide zijden tot den grond toe reikt. En naarmate je oogen aan de half-donkerte gewoon raken zie je duide lijk den grooten steen, die den achtersteven van het schip moet voorstellen, zie je aan stuurboord een paar steenen, die een bakje vormen, dat oorspronkelijk door een nu wat terzij geschoven deksteen afgesloten was. Daarin ligt een kleine urn, een getrouwe copie van de oorspronkelijke, die nu in het Oud heidkundig Museum van de hoofdstad be rust. En herr Svensson vertelt half fluisterend dat die grafruimte zoo zorgvuldig gebouwd is geweest, dat in de welhaast dertig eeuwen, die er sedert de bijzetting van de asch van den hoofdman verstreken zijn, geen korreltje zand in die ruimte was binnengedrongen, vertelt, hoe er boven op de asch een vergaan stukje goed heeft gelegen, waarvan nog dui delijk de structuur te zien was, toen dominee Ewald van Hasslöv op dien herfstdag van 1926 voorzichtig het deksel van de urn lichtte terwijl zijn handen van aandoening beefden. En al heeft men dezen hoofdman, die niet zooveel eeuwen na Toet-Anch-Amen leefde dan geen kostbare albasten vazen en rijk met email en edel metaal ingelegde meubelen in I het graf meegegeven, toch jagen er op de j beenscherven een bronzen dolk en een priem en een pincet, die fijn en zorgvuldig bewerkt waren. En er komt een vreemde stemming I over je, wanneer je daar zoo staat te kijken j in die vaag verlichte ruimte met dat steenen j schip, als je daar dat graf zoo ziet, zooals het een drieduizend jaar geleden er gelegen moet hebben toen de brandstapel gedoofd was de asch in de urn was vergaard, maar men nog geen begin had gemaakt met het bedek ken van het graf, met het ophoopen van de steenen en den grond, die eerst vele eeuwen later door menschen van den Oudheidkundi gen Dienst verwijderd zouden worden. En dan gaan we zwijgend terug door een andere on- deraardsche gang, waar het licht van de stallaantaarn tegen de muren speelt, tellen we treden weer, komen we in de melkkamer met de roode plavuizen en de houten ban ken en de afgietsels van de grafvondsten. En daar in het voorportaal van het graf van den Hallandschen hoofdman, den zeevaarder, die fier zijn schip door de branding stuurde naar de wijdheid van zee en zonnehemel, praten we bij een pijp tabak over de menschen, die nu in deze streken wonen, over communisme en nazisme, over kunstmest en crisis-melkre- geling en de laatste voetbalmatch tegen de Denen. C. G. B. BEVERWIJK WEER EEN SLACHTOFER. Het bootgraf bij de ontga ving in 1926; links de grafruimte, waarin de urn geborgen was. Later is er van beton en steenen een dak overheen gemaakt, zoodat de grafheuvel het oorspronkelijke uiterlijk herkreeg. (Foto: Zweedsche Oudheidkundige Dienst) Wederom is een van de trotsche olmen., welke in twee rijen de Breestraat sieren, ten prooi gevallen aan de zoo gevreesde iepziekte. Onder de iepen heeft zij ook in onze plaat* reeds een geduchte slachting aangericht en het valt te vreezen, dat langzaam maar zeker ook onze hoofdstraat haar iepenbeplanting zal moeten missen. Maandag verschenen de werk lieden, om den iep, staande tegenover de Mo lenstraat, te vellen. Reeds in den vorigen zomer waren de symptonen van de ziekte waargeno men en wel in zoo ernstige mate, dat de boom moest worden gekandelaard. Het chirurgisch ingrijpen heeft het ziekteproces niet in zijn voortgang gestuit. De ziekte schijnt als ware het een soort kanker voort te woekeren totdat alle leven geweken is. In dit voorjaar kondigde zich aan de armzalige overgebleven twijgen nog het nieuwe leven aan. Het scheen echter slechts een laatste opflikkering te zijn. In den loop van dezen zomer won de ziekte echter den strijd. De rijen zullen in de Breestraat nog verder gedund worden. Ook de zieke iep tegenover het postkantoor zal dezer dagen ver dwijnen en nog meerdere boomen dragen de sporen van de iepenziekte. Men schijnt het juiste medicijn nog niet gevonden te hebben. Ruim 24 jaren sieren deze iepen de Breestraat en des zomers maakten de dichte bladerkro nen de winkelstraat tot een schaduwrijke allee. De steeds voortwoekerende ziekte doet echter het ergste voor de trotsche boomenrijen van onze hoofdstraat vreezen. HEMELBESTORMERS. De streek midden-Kennemerland moet het nog steeds zonder vliegveld doen, anders zou dit opschrift geschikt zijn, om een groot feest van sportvliegers aan te kondigen tijdens de feestweek van September a.s. Hoewel de se cretaris van onze ijverige V.V.V. in het diepst van zijn hart reeds lang heimelijke wenschen koestert, om in de omgeving van Beverwijk een behoorlijk vliegveld voor onze steeds tal rijker wordende sportvliegers aangelegd en in gericht te zien, zullen wij er voorloopig mei moeten volstaan de hemelbestormers in hun sensationeele verrichtingen te aanschouwen op het witte doek van het Kennemer Theate: „Hemelbestormers,, is namelijk de titel van de U.F.A.-film, die voor het nieuwe bioscooppro gramma is ingezet. Een rolprent, die vooral de jongeren zal interesseeren. „De Sensatie-Correspondent" is de veelbe lovende titel van het tweede hoofdnummer. De geschiedenis vergunt ons een kijkje in de journalistieke keuken, waarvan wij niets zullen verklappen, tenzij, dat de daar bereide scho tels in dezen komkommertijd hevige begeer ten doen ontstaan bij ingewijden in het vak, die aan deze film te gast zullen gaan. Nu de kermisvreugde voor korten tijd weer tot het verleden behoort, zal de belangstelling deze week weer uitgaan naar de bioscoop. Het „Kennemer Theater" biedt alzoo een program ma, dat meest verwenden bezoeker zal bevre digen. Zelfs hun, die de sensatie van de acht baan overleefd hebben. .45.000 BEZOEKERS AAN HET BEVERWIJK SCHE LUNAPARK. Beverwijk's Lunapark heeft in totaal 45.000 bezoekers gehad, tot nog toe. Zaterdag waren er 8.000 en Zondag 13.000. VOOR TWEE DAGEN HECHTENIS NAAR HAARLEM GEBRACHT. De Bever wij ksche politie heeft een woon- wagenbewoner aangehouden die nog een straf tegoed had van zes gulden boete of twee dagen hechtenis. Daar hij de boete niet had betaald is hij voor de twee dagen hechtenis naar Haar lem gebracht. HET DUINWIJCK-TOURNOOI. De op Zaterdag, Zondag en Maandag ge speelde partijen leverden de navolgende uit lagen op; Damesenkelspel. Mej. J. Spraytmej. J. Zurlohe 62 62. Mej. H. Doornmej. H. Pranger 46, 86, Mej. J. NiepoortL. Moens 61, 61. Damesdubbelspel. Dames He ij mans-Pranger slaan de dames ZurloheDegenaar 46. 61. 108. Dames Niepoort—Doom slaan de dames PrangerHe ij mans 61, 63. Gemengd Dnbbelspel. Mevrouw en de heer Deegenaar slaan mej. H. Doorn en den heer N. Redeker 16, 63. 6—4. Mej. H. Pranger en de heer P. Langendijk slaan mej. Heijman en den heer De Waard 6—1. 6—3. Mej. J. Spuijt en de heer G. v. d. Ploeg slaan mej. Hen-neman en den heer J. v. d. Bliek 6—3, 6—3. Heerenenkelspel. N. Redeker slaat C. Dingier 62. 62. C. Z-wager slaat Gakenholz 60. 7—5. P. Langendijk sl. J. de Waard 63, 64. J. Maters sl. C. Zwager 62, 36, 63. J .Maters slaat P. Langendijk 75.26, 61. Door deze overwinning plaatste de wed strijdleider de beer J. Maters zich in de finale. Heerendubbelspel. Ploeg-Land slaan Rijken en Berkhouwer (ret,). TenengaNieuwenweg slaan v. d. Laan Dee eenaar. 64. 63. Matersde Waard slaan SohanikesGa kenholz 63. 62. Maters De Waard slaan TenengaNieu wenweg 60, 6—1. Door deze overwinning plaatsten de heeren MatersDe Waard ziclh in de finale. Met besliste cijfers sloegen Langendijk— Redeker de sterker lijkende combinatie Dee genaar—Zwager 61, 64. Heerenenkelspel C. Door overwinningen op Leijen (86, 64) en op Rijken (63, 61) veroverde de jeug dige E. Maters zich bereids een plaats in de finale. In de andere helft won de heer Moe- rel van den heer Kok 64, 6—3. De heer v. d. Laan won in een partij van meer dan twee uur van den heer Luttik 79 6—3, 7—5. Dinsdagavond te 7 uur wordt de belangrijke partij Erdmanv. d. Bliek gespeeld. UAWNTENNIS De heer K. Huisman, voorzitter der suppor tersvereniging „Rood-Zwart" huldigde in de personen van de aanvoerders P. Stevens en K. v. d. Wal het derde en het vijfde elftal met de behaalde kampioenschappen en de verworven promoties in den H. V. B. Spr. overhandigde hen tevens fraaie herinneringsmedailles. De voorzitter sprak tenslotte woorden van dank voor de groote en belangrijke steun, welke van de supportersvereeniging wordt ont vangen. Van de rondvraag maakten o.a. de heeren Ch. Beltermann en M. Lindner gebruik, om een lans te breken voor het trainingsfonds. De heer Lindner, de aanvoerder van het eerste elftal, wekte voort in een krachtig be toog vooral de jongere garde op zich voor de training te interesseeren. waarvan hij de groote belangen in het licht stelde. De vergadering werd daarna met een aan sporing om mede te werken aan den uitbouw en opbloei der vereeniging door den voorzitter gesloten. De jaarvergadering van de B.V.V. de Kennemers. Dillinger doodgeschoten. Bij het verlaten van een bioscoop overvallen. Kampioenen gehuldigd. Maandagavond hield de Beverwijksche Voet balvereniging „De Kennemers" in Suisë haar goed bezochte jaarvergadering. De voorzitter, de heer H. M. Janssen memo reerde het verloop van het vorige seizoen, dat met het grootst aantal leden werd ingezet en dat veel successen, maar ook tegenslagen bracht, ngetwijfeld was de teleurstelling zeer groot, dat het eerste elftal in de competitie juist weer het eene fabale punt tekort kwam. om het kampioneschap te behalen. Het bestuur eaat echter het nieuwe seizoen tegemoet met de vaste overtuiging, dat met volle ambitie ge tracht zal worden te bereiken, wat in 1933 1934 niet is gelukt. Vier van de lagere elftallen behaalden een kampioenschap, een record in den H. V. B. Dit feit sterkte het bestuur in het vertrouwen, dat de leden zich ook in het ko mende seizoen weer met enthousiasme in den strijd zullen werpen. Het financieele gedeelte baarde het bestuur eenige zorg, zoodat bezuiniginsmaatregelen overwogen moesten worden. Het jaarverslag, dat in het clubblad was oo- genomen, werd onder dankzegging aan den secretaris goedgekeurd. De voorzitter vond hier tevens gelegenheid de terrein-, pers- en feest- cvomissie, alsmede de supportervereeniging „Rood-Zwart" dank te brengen voor den ver richten arbeid. Het jaarverslag van den pen ningmeester, den heer P. van Éssen vermeldde aan ontvangsten een bedrag van f 8140,89 en aan uitgaven f 8848,41', een verschil alzoo van f 707,52. Het tekort kon worden aangezuiverd uit een bedrag van f 100dat als reserve bij de bank was gedeponeerd. De kascommissie bracht rapport uit van haar bevindingen en stelde voor, na oo bezui niging op verscheidene posten te hebben aan drongen, den penningmeester decharge te ver- leenen, waartoe cnet algemeene stemmen werd besloten. De aftredende bestuursleden de heeren H. M. Jansen (voorzitter), C. Verhorst en Klaassen werden herkozen. De heer J. P. Niesten werd benoemd als tweede secretaris en trad in ver band daarmede af als secretaris van de elftal commissie. De pouulaire „Jan Piet" had een daverende huldebetuiging in ontvangst te ne men voor het vele en belangrijke werk, dat hij in die functie verrichtte. De heer S. v. Dorp vond hierbij gelegenheid onder luide instemming den voorzitter dank te br enigen voor zijn ijveren in het belang der vereeniging. In de kascommissie werden benoemd de hee ren K. Groot, C. Steeman Jr. en P. Philipoom tot plaatsvervanger. Tot secretaris van de elftalcommissie werd in de plaats vaon den heer Niesten gekozen de heer Ch. Beltermann. Vervolgens werden tot leden dier gewichtige commissie benoemd de heeren D. Honig, P. Boerkoel, P. Philipoom, A. Fernee en H. Scholts. Aan de afgetreden leden H. J. de Groot en G. van Essen werd dank ge bracht voor hun werkzaamheden. In de pers- en propaganda-commissie wer den benoemd deheeren Lindner, C. Steeman. Suyk, B. Groeneveld en G. Tabak. John Dillinger. Chicago, 23 Juli. Vanofficiecle zijde wordt thans bevestigd, dat de beruchte gang ster John Dillinger gedood is. Dillinger had in een kleine bioscoop in het Noorden van Chicago een misdadigersfilm be keken, toen hij bij het verlaten van de bios coop zich plotseling gesteld zag tegenover vijftien agenten der Federale politie, die on middellijk het vuur op hem openden en heem letterlijk met hun kogels doorzeefden. Een in de nabijheid staande vrouw werd door een schot dat Dillinger miste, zwaar gewond. Het lijk van Dillinger schijnt door de hoe veelheid der op hem afgevuurde schoten zeer verminkt te zijn. De politie weigert journalis ten bij het lijk toe te laten. Toen de Federale politie vernam dat Dillin ger de bioscoop was binnengegaan, zette zij alle uitgangen af met agenten der crimineele politie. In de nabijheid van het theater be vonden zich personen, die dit optreden ver dacht vonden en de stedelijke politie waar schuwden, dat klaarblijkelijk een overval op de bioscoop op touw werd gezet. Gelukkig werd dit misverstand echter spoedig opge helderd. Weerzinwekkend optreden van „souvenir-jagers". CHICAGO, 23 Juli Op.de plaats waar de gangster John Dillinger doodgeschoten werd, stroomden binnen enkele minuten duizenden nieuwsgierigen samen. Daar de doode misda diger zeer snel was weggevoerd en niemand in de nabijheid van het lijk werd toegelaten, aoopten zij die het eerst ter plaatse waren aangekomen hun kranten of zakdoeken of wat zij maar het eerst in de hand kregen, in het uitgestroomde bloed. Dergelijke stuitende tooneelen herhaalden zich in de lijkenzaal, waar souvenir-jagers en nieuwsgierigen regel rechte gevechten voerden met de politie om toegelaten te worden. De politie stond echter niemand toe binnen te treden. Het departement van justitie te Washington heeft uiting gegeven aan zijn voldoening over het snelle en vastberaden optreden zijner be ambten. De dood van den misdadiger vormt de sen satie van het geheele land, daar er in de laatste maanden nauwelijks één staat ge weest- is, waar men niet had beweerd dat deze meest roekelooze aller Amerikaansche bandie ten gezien was. Onder de duizende valsche sporen had de Federale Politie echter kortgeleden één enkele juiste aanwijzing gevonden, en de crimineele ambtenaren waren reeds in den nacht op Za terdag ervan in kennis gesteld, dat Dillinger het plan had den misdadigersfilm te gaan be kijken. De bandiet stond dus reeds onder de scherpste controle toen hij zijn kaartje kocht. Toen hij uit de bioscoop kwam, aldus vertel len eenige ooggetuigen, had Dillinger argwaan gekregen en een beweging gemaakt om zijn revolver te trekken. Voor het echter zoover was, was hij reeds door de schoten der politie gedood. Dit snelle schieten was het gevolg van een besluit van het congres van den vorigen winter, waarin den crimineele ambtenaren het recht gegeven werd vuurwapenen te dra gen. Dillinger had getracht zijn uiterlijk zooveel mogelijk te veranderen. Zoo had hij zich de haren laten verven en de lidteekens op zijn gelaat en zijn neus operatief laten veranderen. Ook de voornaamste lijnen van zijn vinger toppen had hij door bijtende zuren doen ver wijderen. KON. HOLL LLOYD. Zeelandia, B.-Ayres n. Amsterdam, 23 van L. Palmas. Salland 23 v. B.-Ayres te Amsterdam. Flandria (uitreis22 van Oporto. Orania, 21 van Amsterdam te B.-Ayres. ROTTERDAMSOHE LLOYD. Indrapoera (thuisreis) 22 van Sahang. Sibajak (uitreis) p. 22 (1 v.m.) Kaap del Arwi. Kota Radja (uitreis)) p. 21 (7 n.m.) Pe- rim. Palembang (thuisreis) p. 22 (6 v.m. Kaap del Anni. Sitoebondo (uitreis) 23 (4 v.m.) van Suez. Kota Tjandi 22 (10 v.m.) van Rotterdam te Hamburg. Garoet, 22 (4 n.m.) van Rotterdam te Ham burg. Baloeran, Batavia n. Rotterdam 24 Juli (8 v.m.) te Southampton verwacht. Kota Gede 21 Juli v. N.-York en Batavia te Soerabaja. ROTTERDAMZUID-AMERTKA LIJN. Alwaki (uitreis) 21 te Bahia. Alpherat 20 van B.-Ayres naar Rotter dam. Aldabi (thuisreis) p. 22 Fmisterre. SILVER JAVA PACIFIC LIJN. Tarakan, 20 van Vancouver te New-Or leans. Silvermaple, 21 van Vancouver n. New-Or leans. STOOMVAART MIJ NEDERLAND. Mapia (uitreis) passeerde 21 Juli Dunge- ness. Poelau Bras, Amsterdam n. Batavia 21 (10.48 nu.m.) 70 mijl O.Z.O. van Land's End. Tajandoen (thuisreis) 22 van Port Said. Tanimbar (thuisreis) 22 te Londen. Johan de Witt (uitr. p. 21 Perim. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Agamemnon, Japan naar Rotterdam, 22 te Gibraltar. Rhesus, Japan naar Rotterdam 22 te Lon den. Benarty, Dairen n. Rotterdam, p. 21 Perim. Menelaus, Japan naar Rotterdam, 22 te Londen. Polydorus 22 van,-, Amsterdam te Batavia. Perseus, Japan naar Rotterdam, 22 van Penang. City of Khartoum, Rotterdam n. Japan p. 22 Juli Dungeness. Stentor, Amsterdam n. Java 21 v. Liver pool. Eurymedon, Batavia n. Amsterdam 22 (7.7 v.m.) 275 mijl Zuid van Land's End. Benavon Japan n. Rotterdam, 23 van Gi braltar. Benreoch Otaru n. Rotterdam 23 van Port Saidi. Calchas, Japan n. Rotterdam 23 te Dai ren. City of Windsor, Dairen n. Rotterdam 21 v. Penang. City of Bath, Rotterdam na Dairen 23 van Takao. City of Eastbourne, Japan n. Rotterdam 22 te Havre. Eurymedon, Batavia n. Amsterdam, via Londen p. 23 Prawle Pt. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam 21 van Marseille. Patroclus, Japan n. Rotterdam 22 van Osaka. Sarpedon, Japan n. Rotterdam 21 v. Aden. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Delftdijk Rott. n. Vanc. 23 te San Francisco. Meliskerk, 23 v. Rott. n. Hamburg. Lochkatrine 20 v. Rotterd. te Vancouver. Dinteldij.k, Vancouver naar Rotterdam, 20 (n.m.) te Cristobal. Drechtdijk, Vancouver naar Rotterdam, 22 te Liverpool. Loch Monar, Rotterdam naar Vancouver, 20 van Kingston (Ja). Nebraska. Rotterdam naar Vancouver, 20 van Swansea. Statendam, N.-York, n. Rotterdam, 21 van Boston. Rotterdam, N.-York n. Noorwegen en Rusland 22 (8 v.m.) te Bergen. - Binnendijk, Rotterdam naar Philadelphia, 20 van Boston. Volendam N.-York n. Midd. Zee en Noorwegen 23 Juli (6 v.m.) te Rome. Nebraska, Rotterdam n. Vancouver 22 (12.4 n.m.) 380 mijl Zuid van Valentia. HALCYON LIJN. Stad Amsterdam, 23 v. Gefle te Vlaardingen. Stad Zwolle, 21 v. Sunderland te Stockholm, voor Vesterös. Vreden'burg Lulea n, Ernbden p. 23 Bruns- buttel. Rozenburg 20 v. Oran te Dundee, HOLLAND AFRIKA LIJN. Heemskerk, 23 van Bevra naar Rotterdam. Meliskerk 23 (6 n.m.) v. Rotterdam n. Hamb. Klipfontein (uitr.) 23 van Antwerpen. Randfontein (uitr.) p. 21 Malta. HOLLAND OOST AZIë LIJN. Meerkerk, 23 van Hamburg te Rotterdam. HOLLAND BRITSCH INDIE LIJN. Kota Agoeng (uitr.) 22 te Pto Empedocle. JAVA CHINA JAPAN LIJN. Tjibesar, 21 van Padang naar Soerabaja. Tjisarsea, 20 te Iloilo. KON. NED. STOOMVAART MIJ. Ajax, 23 van Oporto, te Amsterdam. Ai&agQne, Arosterd. n. Kopenh. p. 22 Hol ten au. Colombia, 23 van Stockholm te Hamburg. Deucalion, 22 van Hamburg te Amsterdam. Fauna, 22 van Catania naar Venetië. Oberon, 22 van Kopenhagen te Amsterdam. Saturnus, 22 van Varna naar Constanza. Telamon 22 van Amsterdam te .Hamburg. Van Rensselaer, 22 van Paramaribo te A'dam. Venus, Amsterdam n. W.-Indië, p. 21 Flores. Vulcanus, 21 van Lissabon naar Amsterdam. Simon Bolivar, 20 van Barbados te Cristobal. Agamenmmon, 21 van San, Juan (P. R.) te Kingston (Ja). Barneveld. Chili naar Amsterdam. 21 te Callas. Helder, Caibarierf n. Antwerpen 21 (12.15 n.m.) 250 mijl W.Z.W. van Valentia. Hermes, Rotterdam n. Tanger 22 (1.28 n.m.) 35 mijl Z.W. van Niton. Amazone 23 van Kopenhagen naar Gdy nia. Achilles 23 Juli van Malaga te Huelva. Bacchus 22 Juli van Se villa te Malaga. Berenice 23 v. Stettin te Amsterdam. Ceres 22 Juli van Stamboul te Salonika. Nereus 22 Juli van Kopenhagen te Stettin. Orpheus 23 van Amsterdam te Odense. Ulysses 23 Juli van Volo te Salonika. Tiberius 22 Juli van Lissambon te Setu- bala Triton 22 Juli van Tunis te Pireaeus. Venezuela, Barbados n. Amsterdam 23 te Havre 25 (12 midd.) te Amsterdam ver wacht.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5