HET NIEUWE AVONDBLAD 19e JAARGANG No. 222 WOENSDAG 25 JULI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents Incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521' Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeiingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig ln de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400— bf, verlies van een hand, voet of oog; 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van doven- en/of onderarm; j 100— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of aütobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.Indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Dillinger Amerika's „gemeenschaps-vijand nr. 1"' public enemy nr. 1 is dood. Sinds 3 Februari van dit jaar, toen hij, na wegens een reeks misdrijven ter dood te zijn veroordeeld, uit de gevangenis Crown Point in Indiana ontsnapte, zocht de politie naar hem. Zoeken is er een zwak woord voor. Het was een nationale sen satie) acht geworden, en behalve op sensatie joeg men ook op John Dillinger. Tenslotte schijnt een vrouw hem "verraden te hebben. De veronderstelling is tenminste dat het een vrouw moet geweest zijn. Door de politie is al leen medegedeeld dat het geen lid van de Dillinger-bende is. Als de politie meer mee deelde zou de aanbrengster vermoedelijk geen 24 uur meer in leven blijven. Doux pays. Het einde wan den bandiet kwam, toen men hem eenmaal ontdekt had, zeer snel. De staatspolitie was ingelicht omtrent zijn voor nemen, een bioscoop in Chicago te bezoeken. Zij omsingelde de bioscoop, liet hem rustig binnengaan en wachtte geduldig, twee uur lang. Toen hij eruit kwam stonden vijftien scherpschutters gereed, en omringden hem. Hun instructie was te vuren, zoodra hij naar zijn revolver zou grijpen. Dat deed hij inder daad, en meteen werd hij door ettelijke kogels getroffen en zeeg dood neer. Zijn vader, een eerbaar landbouwer te Mooresville 'Indiana) is al naar Chicago vertrokken om voor de be grafenis van zijn zoon te zorgen. John Dillinger was 32 jaar oud, en gold als de opvolger van Al Capone. die vóór hem gold als „public enemy nr. 1". Een echte sensatie- titel, die in misdadigerskringen ongetwijfeld zooiets als een nationaal kampioenschap zal beteekenen, en dus zeker opnieuw worden na gestreefd. V-oor Al Capone, was er Jack Diamond, en daarvoor een ander gedéséquili- breer-d individu, welks naam me ontschoten is, want in onzen tijd volgen de „beroemd heden" elkaar zoo snel op. Dat Amerika zich zoo buitengewoon verlicht heet te gevoelen over den dood van Dillinger, doet dus wel eenigszins belachelijk aan. De volgende sollicitanten voor den eere-sensatie- ■titel staan ongetwijfeld al gereed, zijn wel licht reeds aan hun kampioenschaps-daden •begonnen, en men kan er zeker van zijn, dab binnenkort de jacht op den volgenden „held" begint. Daar kunnen dan ook weer zestien of meer menschen het leven bij inschieten, en de opwinding zal even gevaarlijk zijn. Ook zullen er dan ongetwijfeld weer heel wat lieden bereid blijken, den bandiet te verstop pen. Dat -hebben in Dillinger's geval velen ge daan, en sommigen zijn er al voor •gestraft. Hun redeneering was, dat Gemeen- schaps-Vijand nr. 1 als slachtoffer des Nood- lots beschouwd moest worden. Immers, deze man was in zijn jeugd door een oudere op het slechte pad gebracht en tot acht jaar veroor deeld omdat hij bij een inbraak op den uit kijk had gestaan. In die acht jaar hadden de boeven in het gevang hem tot een volleerd misdadiger ontwikkeld. Inderdaad schijnt deze historie nogal sterk tegen Amerikaansche gevangenisstelsels te pleiten, maar het is toch wel waarschijnlijk dat John Dillinger een sterken crimi-neelen aanleg gehad heeft. Anders had eerst die oudere man, en hadden later zijn medege vangenen hem nooit zoover gekregen. Hij overtrof trouwens zijn leermeesters. En het is wel een zeer averechtsche beschouwing, die er toe leidt en dergelijken gevaarlijken dé généré te beschermen en uit de handen der politie te houden. De sensatiejacht der laatste vijf maanden is door haar lawaai een weerzinwekkende ver tooning geworden. Opnieuw heeft men in Amerika een misdadiger van het laagste allooi tot een soort heldenrol verheven, en daarmee meteen den grondslag gelegd voor de voort zetting van zijn misdaden door anderen. In Europa is daar in vrij sterken mate aan mee gedaan, want we leven in een tijd waarin spe culatie op de slechtste instincten van de massa een steeds aanvaardbaarder zaak schijnt te worden. Als de massa maar juicht, waarom dan ook, is het goed. De Dillinger-episode her innert weer levendig aan de juistheid van Ortega y Gasset's betoog in zijn boek „De Op stand der Horden." Dillinger's einde was ook kennelijk sensa tioneel op touw gezet. Wie even nadenkt be grijpt dat het volmaakt onnoodig was, er zoo'n vertooning cn-et vijftien scherpschutters van te maken. Vele simpele middelen waren denk baar geweest, vooral nu enen tevoren wist waai en hoe laat hij zich vertoonen zou, Maar men heeft er een gala-sensatie-voorstelling van ge maakt. natuurlijk alweer om de Horde een plezier te doen. Achteraf wordt nu huichel achtig beweerd, dat het publiek zich „verlicht voelt". Gelooft u er maar niets van. Het zal zich vandaag al vervelen, en uitzien naar Dil linger's opvolger, bij voorbaat heerlijk rillend van angst Bah. Wat een minderwaardige vertooning. R. P. IJMUIDEN Spoedig einde der Westkiist- visscherij? Consenten voor grove viscli voor Frankrijk raken uitgeput. De visscherij .op d-e Westkust is dit seizoen zooals wij reeds eerder hebben opgemerkt, op een groote teleurstelling uitgeloopen, het geen voornamelijk het gevolg is van de slechte prijzen, die voor de hake worden betaald. Deze vischsoort is in Frankrijk zeer gezocht en vormde daardoor een de voornaamste onder deelen van het contingent voor grove visch. Door de verdeeling van het Fransche contin ent in maandelijksche quantums is de uit voer naar Frankrijk niet weinig bemoeilijkt Was het voorheen bij de kwartaalsgewijze toe gekende contingenten mogelijk een groot deel vari het contingent voor drie manden of zelfs het geheele contingent voor zulk een periode op te gebruiken, thans is dit niet .meer het géval, daar'overschrijvingen van tekorten op een nieuwe maand niet kan geschieden. Hier door kon het geschieden, dat sommige expor teurs spoedig door hun contingent grove visch heen zijn. Een 'klein aantal heeft wellicht nog consenten voor deze maand, de meseten echter zitten „to blocks" en moeten de maand Augustus afwachten voor zij weer hake naar Frankrijk mogen uitvoeren. Dit verklaart den lagen prijs, die thans voor de hake wordt betaald. Wat er thans aan hake wordt aangevoerd gaat in hoofdzaak naar Zwitserland of Noord-Italië, waar echter niet die prijzen gemaakt kunnen worden zooals die op de markt te Parijs te maken waren. Aangezien hét contingent voor Augustus weer veel geringer is dan voor de eerste maan den, behoeft op een verbetering van de hake- markt niet gerekend -te worden. Met deze positie van de markt voor oogen is er weinig hoop op verbetering, en kan dientengevolge verwacht worden dat de Westkust-visscherij spoedig afgeloopen is. Onze tong-export. 'Het gaat met onzen tong-export naar Frank rijk wel zeer wisselvallig. Dikwijls zijn er dooi de exporteurs groote winsten gemaakt doordat terwijl de tong hier zeer goedkoop werd in gekocht in Parijs h-ooge, prijzen werden ge maakt. Winsten van 50 ets. per K.G. waren dan geen zeldzaamheden. Thans is ook dit anders. In deii afslag moe ten de exporteurs, die nu eenmaal niet van de mrakt weg kunnen blijven of hun afnemers kunnen teleurstellen, hooge prijzen betalen, terwijl in Parijs niet meer dan 15 a 18 francs per kilo gemaakt'kan worden. Dit beteekent een werken met verlies, hetgeen de exporteurs zich getroosten in d-e hoop dat de omstandir heden spoedig weer verbeteren. OUDE RIJWIELPLAATJES VOOR DE T. B. C.- BESTRIJDING. In ons land zijn 3 millioen rijwielen en kom-, dus op 1 Augustus a.s. een even groot aantal oude rijwielplaatjes disponibel. Naar verhou ding tot de bevolking van ons land moeten er in IJmuiden ongeveer 10.000 rijwielen zijn en worden er straks in IJmuiden dus 10.000 rijwielplaatjes waardeloos. Waardeloos! Wel als belastingmerk. Maar die kleine ko peren dingskes, die per stuk geen gewicht in de schaal leggen vertegenwoordigen aan koper bij elkaar een aanzienlijke waarde. Er moet dus voor gezorgd worden, dat ze ook werkelijk op één hoop komen. En dat kan wanneer U 'ze bezorgt aan het Consultatiebureau in de Bri- niostraat. Ze worden dan verkocht en de op brengst er van komt ten goede aan de tuber culosebestrijding hier ter plaatse. Mocht de afstand voor de bewoners van het Westelijk deel van IJmuiden wat te ver zijn, dan mogen ze de plaatjes gerust in de brieven bus van ons kantoor Kennemerlaan 42 (niet bellen s.v.p.) deponeeren. Wij zullen er dan wel voor zorgen, dat ze in het bezit komen van den administrateur van de Vereeniging tot Be strijding der Tuberculose, af deeling iJrr.uiden- Velsen. Men werpe de plaatjes dus niet weg, maar bezorge ze aan een van beide adressen. Het jubileum van de Marezaten. Een druk bezochte receptie. De door de directie der Mij. Marenaten ge houden receptie ter gelegenheid van haar 25 jarig jubileum mocht zich in een druk be zoek verheugen. Vóór deze officiëele plechtig heid werd de directie gecomplimenteerd na mens het wal- en technisch personeel bij monde van den heer J. Muntendam, boek houder. Twee fraaie bureaulampen en een ruiker vergezelden dezen gelukwensch. Even eens werden bloemen aangeboden namens het technisch personeel. Directie en commissarissen der jubileerende maatschappij, vertegenwoordigd resp. door de heeren J. Polderman en F. C. Breiten- stein en A. Polderman, H. Polderman en F. H. Luchsinger hadden op d-e receptie tal van gelukwenschen in ontvangst te nemen. Namens de Reedersvereeniging waren aan wezig de heeren Frater Smid, W. Loender- sloot, G. Carst, Ir, Thiel, F. P. Vermeulen en H-eybroek, namens de IJmuider Vischhandel- Ve.reeniging de heeren P. Verwoerd, waam. voorzitter en P. Krab, administrateur, na mens de Vereeniging Vischhandel en Visch- export de heeren P. J. F. van Leeuwen, A. de Graaf en P. Dekker, namens de Vereenig-de Steenkolenhandel de heeren W. H. Arends A. Bank, namens het Staatsvisschershaven-be- drijf de heeren C. Oud en J. F. van Dijk. Verder gaven nog van hun belangstelling blijk de heeren A. Stoel namens de Twent- sc.he Bank, R. S. van der Veen namens de Ver. Ijsfabrieken. Wiersma namens F. W. v. d. Kolk's Kolenhandel, Dr. Bekker, D. Bals, Burmeister namens de fa. Belcouw en Mijns- sen, assuradeurs te Amsterdam, de directie der IJmuider Stores, W. Lagendijk namens de Scheepvaartinspectie (de heer D. Bakker, adj. inspecteur was verhinderd), J. J. Baart, technisch leider van de Mij. Hera, enz. Bij het aanbieden van de gelukwenschen door het personeel sprak de heer J. Polder man eenige woorden. Spreker wees op de goede samenwerking en op de prettige wijze, waarop gewerkt is en waardoor iets bereikt kon worden. Er is op het oogenblik een stil stand in het bedrijf, maar spreker hoopte, dat wanneer -de tijden beter worden de sa menwerking weer even prettig mag worden als voorheen. Verder is tijdens de receptie nog het woord gevoerd door den heer P. Verwoerd als waarnemend voorzitter der IJmuider Visch- handelvereeniging. Spreker zeide, behoefte te gevoelen de directie namens zijn vereeniging geluk te wenschen, te meer omdat het be treft een onderneming, die in de 25 jaar van haar bestaan steeds een vooraanstaande plaats in het bedrijfsleven in IJmuiden in het algemeen en in het visscherijbedrijf in het bijzonder heeft ingenomen. Het moge tot vol doening strekken, aldus, spreker, dat de de energieke directie er in geslaagd is, on danks tegenslagen, het bedrijf tot de bereikte hoogte op te bouwen. Het is bekend, dat het bedrijf vooral in de laatste jaren met veel moeilijkheden, als gevolg van de verschillende maatregelen in binnen- en buitenland te kampen heeft. Maar op een dag als dezen dient meer dan ooit de blik geworpen op de toekomst. Spreker zeide er van overtuigd te zijn, dat de onderneming onder de beproefde leiding der directie, wanneer de tijden weer beter worden, spoedig weer den omvang van vroe ger z«J bereiken. Zonder den anderen leiders te kort te doen, bracht spreker in de eerste' plaats hulde aan den heer J. Polderman. De heer Polderman dankte met een enkel woord den heer Verwoerd voor zijn goede wenschen. Bijna allen die hunne gelukwenschen kwamen aanbieden, deden deze van een bloe menmand vergezeld gaan, zoodat het aantal bloemstukken steeds aangroeide. De eerste dag van de Vierdaagsche Afstands- marschen te Nijmegen. Het signaal voor vertrek. Concentratie kortegolfdienst. Ontvanginrichting in de duinen bij het kampeerterrein. ARTIS KRIJGT EEN HAAIT JE. Schipper Jan Gouda van den stoomtrawler Alma IJm. 44, bracht van z'n laatste reis niet alleen eenige honderden kisten vischsoorten aan die tot de dagelijks voorkomende soorten behooren maar bovendien een enkel exem plaar dat zeer zelden wordt aangetroffen, n.l. een levend haaitje van 35 a 40 cM. van een bijzondere kleur: lichtbruin met vlekken. Door de zorgen van den heer F. P. Ver meulen is het dier opgezonden naar Artis, waar men het natuurlijk dankbaar in ont vangst nam. Weer in de vaart. De motorboot Marne, welke na zijn laatste aankomst uit Parijs tijdelijk te Amsterdam was opgelegd is weer in de vaart gebracht en giste- 4 ren van hier naar Rotterdam vertrokken om aldaar voor Parijs te laden, De' eerste deelnemers der Vierdaagsche- op 't pad. Zooals wij reeds eerder hebben gemeld, ondervindt de ultra-kortegolf-dienst van Sche- veningen-Radio, die gevestigd is in het post kantoor aan he.t Sluisplein alhier, zeer veel hinder van de motoren van passeerende auto's van motori)otters in de sluis en van andere storende apparaten. In een gebouwtje ten Zuiden van het.kam peerterrein was' reeds gedurende een langen tijd een zg. afstand-on tv anger opgesteld, ten einde de storingen op te heffen, Naar wij thans vernemen, zal in verband, met de verkregen resultaten daar ter plaatse de geheele ontvang inrichting voor dezen dienst gevestigd wor den. Met ingang van 1 October a.s. zullen de ambtenaren de verbinding met de mailscheper op Oost- en West-Indië, Noord- en Zuid- Amerikavan daar uit onderhouden. COMITÉ SAM VLESSING. Zooals wij reeds hebb gemeld, heeft het Comité Sam Vlessing, dat ten bate van het Vlessingfonds zal worden opgevoerd de be kende operette „Rose Marie". Tal van dames en heeren hebben zich bereid verklaard, aan de opvoering hun medewerking te veiieenen. Een groot aantal zangeressen en zangers heeft Maandag en Dinsdagavond een proef afgelegd in de muziekschool van Ph. Vlessing. Deze kwam reeds tot de overtuiging, dat hij op "uitstekend materiaal mag rekenen A.s. Vrijdagavond 8 uur zal de eerste repetitie gehouden wo-rden in het bekende oefenlokaal in de P-rins Hendrikstraat. Het comité hoopt, dat alle dames en heer-en, die zich hebben op gegeven, aanwezig zullen zijn. Het aantal medewerkers is echter nog te klein. Hen, die verzuimd hebben, zich op te geven en hunne krachten willen geven voor het mooie doel wordt verzocht, Vrijdagavond eveneens aanwezig te zijn. Tevens zullen op dezen avond belangrijke mededeeiingen worden gedaan in verband met doel en streven van het comité. PROEVEN KORTEGOLF PEILINRICHTING. Op het sluïseiland is de radiodienst der Marine thans bezig met het plaatsen van een provisorisch gebouwtje voor het doen van proeven met een z.g. ultTa kortegolf peilin- richting. Daartoe wordt naast het radio-peilstation een houten loodsje gebouwd, waarin de voor deze proeven benoodigde apparaten, die nog eenïg in den lande zijn, zullen worden opge steld. DAMMEN. OM DEN BADHUIS-LIST BEKER. Donderdag 9 Augustus zal de jaarlijksche ontmoeting-plaats vinden tusschen D.C.IJ. en de Haarlemsche Damclub om den Badhuis- List beker. Indien de Haarlemmers ook dit maal winnen, zal de beker definitief in hun bezit komen. D.C.IJ., die door den vacantie eenige harer spelers niet. op z'n sterkst kan uitkomen, zal vermoedelijk met de volgende spelers den strijd aanbinden: 1. B. Dukel, 2 Ligthart, 3 P. Leyte, 4 C. Suyk. 5 Diederiks, 6 Basstra, 7 H. Schaap, 8 H. Laros, 9 J. Smit, 10 F. Dukel. Reserves Bais, Koetsier, p, v. d. 1 Velde. Vrijhoef en F. Postma. Mochten Kra mer en Souverein kunnen spelen, dan zullen zij hun plaats innemen, VOETBAL. Jaarvergadering van „Storm vogels". Dinsdagavond hield de IJ. V. V. „Stormvo gels" haar jaarvergadering in „Kennemerhof" Om even acht uur opende de heer W. Chr. Suwerink de drukbezochte vergadering. „Wij staan," aldus d-e Stormvogel-voorzitter, „niet aan het eind van een succesvol kampioens- en financieel jaar. Het spijt ons natuurlijk, dat vooral ons eerste elftal in de ge wone en bekercompetitie niet het gewenschte succes heeft kunnen boeken, doch ontevreden zijn we zeker niet." Eien bijzon-der woord van hulde brengt spr. aan de A-adspiranten, die het kampioenschap hunner afd-eelin-g wisten te behalen. Groote dank is verschuldigd aan de medebestuursleden, die allen hun taak met groote nauwgezetheid vervulden. Ook de "elf tal-commissie komt een woord van lof toe. Ook de jeugdcommissie heeft weer uitste kend werk verricht. Van haar werk zal de vereeniging ongetwijfeld vele en goede vruch ten plukken. Secretaris Wijmer bracht een lijvig jaarver slag uit. Na het gelukkige herstel van den eerste-elftal speler Ketting geme moreerd te hebben, wees de secretaris op hen, -die de vereeniging door den dood ont vallen waren, t.w. J. Pl-ehgboer, W. Terhorst, Sam Vlessing, K. v. Pel en J. J. Carst, allen menschen, die ten zeerste met de vereeniging meeleefden. Ver-der memoreerde de heer Wijmer de medewerking van de politic-autoritei ten, het vertegenwoordigd zijn bij tal van jubilea van vereenigingen, de succes volle lezing van Karei Lotsy, de verkiezing van Prins, Tyen, Haak, v. d. Velde, Visser, v. d. Laan en Hollenberg in vertegenwoordigen de elftallen, de verschillende vriendschappe lijke ontmoetingen, en-z. Tenslotte wees spr. op het vlotte verloop van de schoolvoetbalwedstrij-den, waarvoor Storm vogels haar terreinen weer beschikbaar had gesteld. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn uitgebreid en accuraat jaar-verslag en sprak den wensch uit, dat de heer Wijmer nog vele jaren met dezelfde ambitie zijn werk zou blijven verrichten (applaus). Hierna hield de penningmeester, de heer Su werink, zijn „millioenenrede". Zooal-s te ver wachten was, was deze in mineur gesteld. D-e inkomsten toch waren door het minder suc cesvol optreden van het eerste elftal en de ongunstige competitie-indeeling verre beneden de verwachtingen gebleven. Uit de hierna verder genoemde cijfers stip pen we aan, dat er een saldo was van f 1266.74. De vice-voorzitter, de heer Martens dan-kte den penningmeester voor zijn accuraat be heer. „U hebt," aldus de heer Martens, „den secretaris de motor onzer vereeniging ge noemd, maar gij zijt de man, die voor de ben zine zorgt." Bij het volgende punt vaststelling der contributie stelde het bestuur voor deze ongewijzigd te handhaven. Nadat de voorzit ter toegezegd had voor bijzondere gevallen een aparte regeling te willen treffen, werd het bestuursvoorstel aangenomen. Bij de bestuursverkiezing werden de aftre dend-en, de heeren Koopmans, Wijnschenk en Suwerink bij enkele candidaatstelling herko zen. Eenzelfde eer genoten de heeren Heilig, Van Leeuwen en D. Bruyn, als leden der elf talcommissie. Bij punt 11 benoeming Lid van Verdien ste stelde het bestuur der vergadering voor den oud-aanvoerder van het eerste elftal Wirn Koster als zoodanig te benoemen. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Hierna sprak de voorzitter het nieuwe Lid van Ver-dienste toe. „Koster," zei zeide hij, „op dezelfde spontane wijze als we je bij je drie voudig jubileum op 26 Mei 1933 hebben ge huldigd, hebben we je thans tot Lid van Verdienste benoemd. Ik wensch je hiermee van harte geluk. Ik wil niet uitwijden, wiat je voor onze vereeniging geweest bent, maar er alleen dit van zeggen, dat je in hart en nieren een Stormvogelsman bent. Je voetballoop- baan is nu ten einde, maar ik ben er van overtuigd, dat de banden met Stormvogels nimmer verbroken zullen worden en onze vereeniging je volle belangstelling zal hou den." (Applaus.) Hierna bood de heer Suwerink het nieuwe Lid van Verdienste een schitterend door den heer Koopmans vervaardigde oorkonde aan, den wensch daarbij uitsprekende, dat deze een eere-plaatsje in „Kennemerhof" zou krijgen. De rondvraag leverde al zeer weinig belang rijks op, zoodat de bezoekers der vergadering in record-tijd „Kennemerhof" konden ver laten. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 25 JULI Palace: „Als ik een millioen had.... Too- neel: Pettichini's, dansfantasieën. 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „S. O. S. IJsberg" en „De ridders van de droevige figuur" 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Als je jong bent Tooneel: Sealtiel, the king of the pick pockets. 2.30, 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 26 JULI .Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds,

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1