I PROVINCIALE STATEN De eerste gewone zitting. Wijziging „Ambtenarenreglement 1920". De Provinciale Staten van Noord-Holland kwamen gistermorgen half elf voor de eerste gewone zitting in 1934 bijeen. Wijziging Ambtenaren-regle ment 1920. Aan de orde komen de voorstellen tot wijzi ging van het Ambtenarenreglement 1920". De heer Po - huis (S.D.A.P.) verheugt zich over het afwijzend meerderheidsadvies van de Commissie. De dwang van het hoogste gezag in Den Haag op provinciale- en gemeente besturen gaat hem te ver. Wie geen „neen" durft zeggen, wordt een willoos voorwerp voor het hoogste gezag. De doodelijke uniformiteit voor de lagere organen is onverdragelijk. Men kan haast niets meer doen zonder de goedkeu ring van de regeering. Dit gaat de perken te buiten ten nadeele van provincie en gemeen ten. Spreker acht het verkeerd, iemands ge zindheid als basis voor het opleggen van straf te nemen. Revolutionair is niet alleen hij, die op straat kabaal maakt. Spreker verklaart zich tegen het ontslag aan de huwende vrouw en aan de in concubinaat levende vrouw. Hij hoopt, dat de Staten met groote meerderheid de voorstellen zullen afwijzen. De Staten heb ben dan de genoegdoening, dat zij het lager ge stelde gezag hebben verdedigd. De heer Asscher (V.B.) is verwonderd over de rede van den heer Pothuis. Spreker meent juist, dat aan Ged. Staten een warm woord van hulde toekomt, dat zij de wenschen van hoogerhand willen inwilligen. Er dreigt groot gevaar in ons land. Er zijn gevaren, die men ziet en er zijn onzichtbare gevaren. De eerste gevaren kan en moet men bestrijden. Er zijn groepen van menschen (zoowel nationaal- socialisten als communisten en anderen), die ons land in gevaar brengen; die de vrijheid be lagen, de vrijheid, die aan de liberalen zoo lief is. Spreker heeft de overtuiging, dat het niet alleen de drang uit Den Haag geweest is, die Ged Staten tot het indienen van hun voorstellen hebben geleid. Zij zouden zelf ook wel met voorstellen tot wijziging van dit Amb tenarenreglement zijn gekomen. Tot den heer Pothuis zegt spreker, dat het niet angst is, die hem tot deze houding brengt. Bang zijn alleen zij, die zwijgen. Mevrouw B o i s s e v a i n-P ij n a p p e 1 (V.B.) steunt de voorstellen van Ged. Staten, want die geven hun een wapen in handen om exces sen tegen te gaan. Zij is voor het ontslaan van de huwende vrouw, niet omdat zij gaat huwen, maar omdat de meeste vrouwen dan slechte ambtenaressen worden. Zij acht het dus beter, allen over één kam te scheren en de goeden met de kwaden te laten lijden. Wat de inge diende voorstellen betreft, verdedigt zij een mede door de leden Asscher, Korff, Walrave Boissevain, Miedema en Stapel onderteekend voorstel, om een wijziging te brengen in arti kel 7 van het Ambtenarenreglement, namelijk om uit den zin: de leerling-verplegende heeft, indien hij gedurende dien tijd van vol doende geschiktheid heeft blijk gegeven, na afloop van die drie jaren aanspraak op een vaste aanstelling, de man als gediplomeerd- verplegende, de vrouw als adspirant gediplo meerd-verplegende" te schrapen de woorden: „de man als gediplomeerd-verplegende, de vrouw". Mevrouw R i n g e 1 i n g- V e r h o e f f (Chr.- Hist.) acht het juist in dezen tijd de taak van de vrouw om offers te brengen. De heer De Jong Schouwenburg (Chr.-Hist.) kan zich volkomen vereenigen met de rede van den heer Asscher. Lettende op de dreigende gevaren, acht spreker het goed, dat de ambtenaren in de allereerste plaats het dienstbelang moeten behartigen. Zij mogen geen lid zijn van vereenigingen. wier beginselen hem in botsing brengen met zijn ambtsplicht. Dit acht spreker een rede lijke beperking van de vrijheid. Hij kan het niet goedkeuren, dat in concubinaat levende vrouwen dezelfde rechten zouden hebben als de gehuwde vrouwen. De heer See gers (Comm.) noemde deze voorstellen weer een nieuwe aanval op het le venspeil der arbeiders. Het verzet van de meer derheid der commissie acht spreker veel te zwak, evenals de houding van den heer Pot huis en zijn fractie. Het verzet tegen de reac- tionnaire maatregelen van de regeering moet veel sterker zijn. De eenheid van het prole tariaat moet ook buiten de muren van het Parlement gevonden worden. De door Ged. Staten ingediende voorstellen bedoelen vol gens spreker niets, anders, dan het verzet van de massa onmogelijk te maken. Deze beperking van de vrijheid der ambtenaren bestrijdt spreker uitvoerig. De heer Lambooy (R.K.) zegt, dat zijn fractie op het standpunt staat, dat de voor stellen van Ged. Staten moeten worden aan genomen. Het gaat volgens hem niet aan, per sonen in dienst te houden, die langs onwetti- gen weg het gezag willen ondermijnen en de Staatsinstellingen omverwerpen. Spreker ver klaart zich tegen het amendement Mevrouw Boissevain—Pijnappel e.s., omdat hij het ge- wenscht acht, dat mannelijke verplegenden, op een zekeren leeftijd gekomen, kunnen hu wen. Mej. Hill en (R.K.) acht het huwelijk in het leven van een vrouw van zulk een ingrij penden aard, dat het begrijpelijk is, dat zij haar arbeid als ambtenares niet meer zoo goed kan verrichten als vroeger. Zij kan zich dus met de voorstellen van Ged. Staten vereenigen. De heer Kooiman (V.D.) merkt op, dat de lagere besturen door de maatregelen van de regeering willooze werktuigen worden. Het zal van het antwoord van Ged. Staten op de vraag, in hoever de nieuwe bepalingen ten aanzien van de bepalingen noodig zijn, af hangen, hoe hij zijn stem zal uitbrengen, want hij staat er nu nog aarzelend tegenover. Met den heer De Jong Schouwenburg is spreker het eens, dat niet het hebben van revolutio naire gedachten strafbaar kan zijn, maar de wijze waarop die tot uiting gebracht worden. De zitting wordt geschorst tot tien minuten over half twee. Dinsdagmiddag half twee werden beraad slagingen over het voorstel van Ged. Staten inzake wijzigingen „Ambtenarenreglement 1920 voortgezet. De heer Sneevliet (rev.-soc.) be strijdt de voorstellen van Ged. Staten. Hij komt op tegen den dwang, die van de zijde der regeering op de lagere besturen wordt _elegd, tot schade van de autonomie. Het tijdstip is volgens spreker niet ver meer, dat het recht in ons land standrecht wordt. Nu reeds worden de Officieren van Justitie er toe gebracht, de zwaarste straffen te eischen te gen hen, die tot daadwerkelijk verzet geko men zijn. „Het is aan het aantal Amster- damsche predikanten bij de Ned. Herv. Kerk kwalijk genomen", zegt spreker, „dat zij het jewaagd hebben een noodkreet ten bate van de ondersteunden te slaken. Men heeft dit zelfs een dolkstoot in den rug der regee ring durven noemen. En die predikanten draaien en wentelen zich nu in alle richtin gen, om deze beschuldiging van zich af te wentelen. Maar de indruk van hun telegram wordt er toch niet heelemaal door weggeno men." Met den heer Kooiman vraagt spreker aan Ged. Staten, waar de feiten zijn, die hen genoopt hebben tot het indienen van deze voorstellen. Vreest men zoo, dat de goede gang van zaken in de provincie verstoord zal worden? Doch meent spreker, dat de heer Kooiman naar den bekenden weg gevraagd heeft. Hij toch moet de ambtenarij in de pro vincie heel goed kennen. Spreker meent dat Ged. Staten van autosuggestie een feit ge maakt hebben. Dit noemt hij een bewijs van zwakte. Spreker kant zich ook tegen het voorstel tot het geven van ontslag aan de huwende vrouw. Hij' zal trouwens stemmen te gen elke voorgestelde verslechtering. Hij hoopt, dat de Staten de voorstellen vierkant zullen afwijzen. Deze uitspiaak zal dan een aanwijzing zijn, dat de boog te strak gespan nen is. Men moet in ons land voorkomen wat in Duitschland, Oostenrijk en Italië is gebeurd. De heer Dam (A.R.) acht het heel logisch, dat Ged. Staten tot het indienen van hun voorstellen gekomen zijn. Een overheid kan het toch niet dulden, dat haar ambtenaren van revolutionnaire gezindheid doen blijken. Zij moet vertrouwen op de organen, van wie zij zich bedient. De heer Beuzemaker (comm.) is van oordeel, dat de voorstellen van Ged. Staten een gevolg zijn van afbraakpolitiek der Co- lijn-par tij en De Voorzitter verzoekt den heer Beuzemaker, alleen van de Regeering te spre ken en niet van Colijn-partijen. De heer Beuzemaker zegt, dat de re geering den grondslag legt voor de fascisti sche dictatuur in ons land. De communisten hebben daarom aan de S. D. A. P. gevraagd, een eenheidsfront te vormen, teneinde een gezamenlijke actie tegen de reactionaire re geering te voeren.Het aanbod van de commu nisten is eerlijk gemeend, maar de heer Polak heeft 's morgens de communisten verweten, handlangers van de fascisten te zijn De Voorzitter: „Wat heeft dat nu toch met deze voordracht te maken?" De heer Beuzemaker merkt op, dat de Voorzitter de andere sprekers ook uitvoerig heeft la,ten spreken,. „Hij pritiseert verder de voordacht van Ged. Staten. De heer Van der Waerden (S.DA.P.) vraagt ook aan Ged. Staten, wat zij verstaan onder revolutionaire gezindheid. Hij tast daarover volkomen in het duister. Ook spre ker wil, dat ambtenaren betrouwbaar zijn. Dat wil juist zijn partij, omdat anders over heidsbemoeiing onmogelijk zou zijn. De for mule van Ged. Staten acht spreker onjuist, want die schept onwaarachtigheid, verklik- kersdienst en rechtsonzekerheid. Er zijn re volutionairen, y/aarvoor spreker respect heeft zooals bijvoorbeeld voor de Katholieken in Duitschland, die wanneer zij de macht maar hadden, morgen aan den dag van hun revo lutionnaire gezindheid zouden laten blijken, als protest tegen de vernietiging van alles wat daar mooi en schoon was. Zelfs een re geering kan revolutionnair zijn, als zij haar macht misbruikt. Dan wordt het tyrannie. Daarom waarschuwt spreker om voorzichtig te zijn en matigheid te betrachten. De volks- vrijheden mogen niet aangetast worden. Daarvoor hebben we te lang gevochten* Voor spreker en de zijnen geldt nog altijd de wetti ge weg de juiste weg, ook al is die moeilijk. Maar in Nederland is die gelukkig n-og open. Mej. Ribbius P-el et ie r (S.D.A.P.) laat een waarschuwende stem hooren, om niet alles crisismaatregelen te noemen, want daar is men tegenwoordig maar al te zeer geneigd, zelfs in kringen, die daar vroeger afkeerig van waren. Dat is camouflage van den waren toestand. Zij herinnert aan een advies van den minister van Binnenlandsche Zaken, om bij het vervullen van vacatures in de eerste plaats mannen aan te stellen. Zij vraagt aan Ged. Staten, hoe die daarover denken. Spreekster is het niet eens met mej. Hiile. die er zich mee, kan vereenigen, dat aan de huwende vrouw ontslag behoort te worden geven, wanneer haar arbeidsprestaties niet meer voldoende zijn, maar niet op grond van haar huwelijk. De heer Gerhard (S.D.A.P.) (Ged. Sta ten) merkt op, dat het college van Ged. Sta ten van Noord-Holland al meermalen blijk heeft gegeven, „neen" te durven zeggen. Wan neer de bepalingen onjuist zouden zijn ge weest, dan zouden Ged. Staten de invoering daarvan niet hebben voorgesteld. Wat de toe passing daarvan betreft zullen Ged. Staten hun beslissingen als steeds na nauwgezet onderzoek en met groote onpartijdigheid nemen. Revolutionnaire gezindheid kan alleen blijken, als die tot uiting komt in woorden, die tot revolutionaire daden kunnen leiden. Bij de provincie bestaat niet de drang om alle gehuwde vrouwen te ontslaan. Wel maakt spreker de opmerking, dat het beroep van verplegende niet alleen voor de vrouw, maar ook voor den man bijzonder geëigend kan zijn. De bepaling inzake ontslag wegens revo lutionaire gezindheid wordt aangenomen met 35 tegen 24 stemmen. De voorstellen betreffende ontslag aan vrouwelijke ambtenaren, die in het huwelijk treden en aan de vrouwelijke ambtenaren, die in concubinaat gaan leven, wordt ver worpen met 21 tegen 28 stemmen. De overige voorstellen inzake het Ambte narenreglement worden zond-er hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het amendement mevrouw Boissevain Pijnappel c.s. betreffende gelijkstelling van mannelijke en vrouwelijke verplegenden wordt verworpen met de stemmen van de leden van den Vrijheidsbond vóór. Wijziging „Salarisreglement 1920". De heer Polak (S.D.A.P.) legt namens zijn fractie een verklaring af. 1-Iet heeft de in stemming van deze fractie, dat Ged. Staten thans voorstellen, de jaarwedden zoodanig te verlagen, dat de vermindering voor de lagere klassen 5% zal bedragen om daarna geleide lijk tot 8voor de hoogste klasse te stijgen. Uitgaande van de stelling, dat het geheel der economische omstandigheden er in dit vierde crisisjaar toe noopt, om aan een rede lijke verlaging der bezoldiging van het pro vinciaal personeel medewerking te verleenen, achten spreker en zijn vrienden het in de eerste plaats juist gezien, dat van de lagere salarissen een kleiner deel wordt gekort dan van de hoogere, want wie meer heeft, kan ook iets meer missen. In de tweede plaats wordt hierdoor een ongelijkheid weggenomen, die bij de laatste tijdelijke korting was ont staan. Sprekers fractie constateert, dat de thans voorgestelde definitieve korting van 5% voor de lagere bezoldigdigingsklasse in overeenstemming is met wat de Centrale Commissie voor georganiseerd overleg voor het geheele personeel heeft voorgesteld. De sociaal-democratische fractie staat tegen het voorstel van Ged. Staten, om aan ambtenaren wier bezoldiging minder dan f 3000 beloopt, te beginnen met het derde kind, een kinder toelage van f 52 per jaar per kind tot de vol-- tooiing van het achttiende jaar. De grond slag van de belooning in de huidige maat schappij is: een eenheid loon tegenover een eenheid arbeid. Uit vrees, dat door verwer ping van dezen kindertoeslag de geheele voordracht in gevaar wordt gebracht, zal zij tegen dezen kindertoeslag geen bezwaar maken. Spreker en zijn vrienden verklaren echter nadrukkelijk, dat zij de voordracht van Ged. Staten als een geheel ziet. Wordt eenige verandering van beteekenis aange bracht, wordt met name de 5% korting voor de. lagere bezoldigingsklasse gewijzigd, dan voelen zij zich geheel vrij om tegen de voor dracht, in het bijzonder tegen den kindertoe slag te stemmen. De heer Asscher (V. B.) verheugt zich over deze houding van de Soc.-Dem. fractie. Hij zal nu ook vóór stemmen. De heer Stapel (V. B.) verklaart zich tegen den kindertoeslag. Tegenover een een heid van arbeid behoort een eenheid van loon. De heer Lambooy (R.K.) juicht de voor dracht van Ged. Staten tóe. De menschen met veel kinderen hebben het vooral in deze tijden veel zwaarder, dan vroeger. De heer See gers (communist) verwijt den heer Polak, dat deze en zijn vrienden zich in den Amsterdamschen raad zeer prin cipieel tegen een kindertoeslag hebben ver klaard. Hij begrijpt deze veranderde houding- niet. Spreker zal de voordracht en tegen den kindertoeslag stemmen. De heer Keu le mans (A. R.) had meer gelijkheid met de Rijkssalarisregeling ge- wenscht. De heer Sneevliet zegt, dat Ged. Sta- dat „Flora" beter doet deze regeling te helpen ten niet duidelijk hebben aangetoond, waar om zij met dit voorstel gekomen zijn. Omdat verslechtering de grondtoon van deze voor dracht is, zal spreker er tegen stemmen. De vergadering wordt te kwart voor geschorst tot Woensdagmorgen half elf. zes BEVERWIJK Bloemenkweekersvereeniging „Flora". Het saneeringsvraagstuk besproken. Dinsdagavond hield de Bloemenkweekers vereeniging „Flora" een ledenvergadering ter bespreking van het vraagstuk van de sanee ring van den bloemenhandel en bloementeelt. De belangrijke vergadering werd o.m, bijge woond door Ir. A. Biinemeyer en P. Jansen, resp. directeur en leeraar van de R. K. Tuin- bouwwinterschool. Na opening en vaststelling der notulen heeft de directeur der R.K. Tuinbouwwinterschool een betoog gehouden over het tuinbouw-on- derwijs. Het had spr zeer verwonderd, dat de lagere tuinbouwcursus te Heemskerk moest worden opgeheven, omdat de belangstelling der cursisten blijkbaar op andere, minder nut tige zaken gevestigd was. Spr. hoopte, dat dit spoedig anders zou worden, vooral, omdat meer ontwikkeling zoo dringend noodzakelijk is voor de jonge tuinbouwers. Vervolgens be handelde de heer Bünnemeyer het onderwijs aan de tuinbouw-cursussen en aan de lagere tuinbouwscholen. Voor toelating tot deze laatste schoolgelden dezelfde eischen als voor de middelbare tuinbouwwinterschool. Deze onderwijs-inrichtïng is echter eerst toegan kelijk op 15-jarigen leeftijd. Het onderwijs is verdeeld over twee winter-half jaren. In den zomer wordt de practijk beoefend. Spr. gaf vervolgens over deze school uitvoerige inlich tingen en kon daarbij o.m. mededeelen, dat het schoolgeld bepaald was op slechts f 20. per cursus, waarbij dan het lesgeld voor de moderne talen is inbegrepen. Voor de aan schaffing van boeken is nog ongeveer f 60 ver. schuldigd, maar spr. had van den inspecteur van dit onderwijs reeds vernomen, dat het rijk de ouders tegemoet zal komen in de kos ten van reisgeld naar de school, van kost- en inwoning en eventueel voor een plaatsvervan ger. Als eenige voorwaarde wordt daaraan echter verbonden, dat van de candidaten een behoorlijk toelatingsexamen wordt verwacht. Spr. wekte de tuinders op, hun zonen dit on derwijs te laten volgen. De voorzitter, de heer B. Hilfcers stelde ver volgens aan de orde de bespreking van de sa neering van den bloemenhandel. De heer Heijnekamp lichtte dit vraagstuk toe en betoogde de noodzakelijkheid van de saneering, omdat voor een kweeker geen droog brood verdiend zal kunnen worden, zoolang nog iedereen met bloemen kan venten. De heer Houtwipper omschreef de actie dui delijk, door mede te deelen, dat de georgani seerde bloemenhandel de regeering zal ver zoeken aan de uitbreiding van het aantal handelaren paal en perk te stellen. Het gaat nu om de principieele vraag, of het Kringbe- stuur op de medewerking van de afdeelingen zal kunnen rekenen en of deze actie al dan niet in samenwerking met de veilingsbestu- r enmoet geschieden. Het systeem der sanee ring is ongeveer gelijkluidend aan dat, wat door de organisaties der kleinhandelaren in groenten,'fruit -en aardappelen wordt ge volgd. (legitimatiekaart of erkenningsbewijs, te verstrekken door de te stichten bloëmen- centrale, regeling van winkelverkoop, enz.) Van de te sluiten overeenkomst werd het con cept ter kennis van de vergadering gebracht. De heer A. v. d. Wel hing daarna nog een triest beeld op van de wantoestanden, welke in den bloemenhandel heerschen. Verschei dene voor- en tegenstanders van dit sanee- ringsplan werden in de gelegenheid gesteld hun meening kenbaar te maken. Daarbij maakte o.a. de heer Heinekamp de opmerking bevorderen, dan af te wachten tot zij van hoogerhand wordt opgelegd. De heer Muyen gaf in overweging de saneering van de bloe misterij te bevorderen. De heer Houtwipper wees er op, dat de z.g.n. gelegenheidsventers toch nog wel nuttig zijn om den overvloed van de markt weg te wer ken, wat de afzet bevordert. Na langdurige be sprekingen werd tot stemming overgegaan. Het resultaat daarvan was, dat 32 leden zich voor de saneeringsplannen uitspraken. 27 stemm enwaren van tegenstanders ingeko men. De afgevaardigde van „Flora" zal op de groote vergadering te Utrecht het saneerings- plan voor de bloemenhandel steunen. De voorzitter deelde vervolgens mede, dat de mijndlrecties besloten hebben de kweekers in de gelegenheid te stellen de voor hun be drijven te gebruiken steenkolen rechtstreeks van den groothandel te betrekken tegen de in dien handel geldende prijzen, De vergadering werd daarna met een woord van dank voor de vruchtbare discussies ge sloten. KENNEMER MOTORCLUB. De Kennerw»r Motorclub heeft een uitste kend geslaagde Knobbelrit gehouden, waar aan 38 rijders deelnamen. De tocht werd meegemaakt door een aantal leden van 'de Zaandamsche- en van de Leidsche Motorclub. De eerste prijs viel ten deel aan den rijder Hoppenbrouwer van de L. M. T. met 32 pun- punten, Hij kwam daardoor in het bezit van den fraaien, door de K, M. C. uitgeloofden be ker. Tweede was De Man van dezelfde ver- eeniging. De rijders Meeuwenoord en Rem ming van de K. M. C. verwierven met resp. 26 en 24 punten den vierden en vijfden prijs. NAAR BERGEN Donderdag a s. zullen de leerlingen van de zesde en zevende klasse der R. K, Meisjes school, gevestigd in de Peperstraat, een uit stapje maken naar het mooie Bergen. DE MOTOREN DAVEREN NAAR BRABANT. De Kennemer Motorclub houdt Zondag a.s. een groote toerrit. Het eindpunt ligt deze keer ver van huis. De reis gaat namelijk naar 's Hertogenbosch. BEWAART DE OUDE RIJWIELPLAATJES. Nu langzamerhand de tijd weer is aangebro ken, dat fietsend Nederland het gebruikelijke offer moet brengen aan den fiscus verzoekt de vereeniging tot bevordering van de belangen van t. b c.-patiënten ons mede te deelen, dat alle plaatselijke rijwielhandelaren zich bereid hebben verklaard voor de t. b. c. bestrijding de afgedankte belastingmerken te verzame len, Vervolgens kan men de, plaatjes afgeven bij vele adressen, kenbaar aan een raambil jet, voorts bij bestuur en leden der plaatse- lij ke_ afdeeling. aan het badhuis van het Witte Kruis, Meerstraat 58 en bij den portier van het Roode Kruis Ziekenhuis in de Vondellaan. Het is dus voor eiken wielrijder na 1' Augus tus een zeer geringe moeite aan een der adres sen even het gebruikte plaatje af te geven. Het goede doel voor oogen houdend moet o.i. ook de oogst in Beverwijk en omgeving groot zijn. DE PELETONRIT. De uitslag van de door de W. R. C. „Kenne- merland" gehouden peletonrit luidde als volgt: Het peleton v. Pel, Pronk. Braas en Brandjes behaalde de overwinning in l uur 16 min. en 32 sec. in de A-klasse, In de B-klasse plaatste 't peleton B. Oudshoorn, A. Duineveld. E. Schip per zich eerste in 1 uur, 18 min. 18 sec, en in de C-ldasse smaakten Glas, H. Oudshoorn, Hoekstra en Roth het zoet der overwinning. Tijd 1 uur 23 min. 18 sec. EEN TIPPELAAR. De heer A. Holtman Jr.. lid van dé Kenne mer Wandelclub heeft deelgenomen aan den 40-K.M. marsch van de A, W. C. te Apeldoorn. Na per fiets de verre reis gemaakt te hebben ving de wandeling aan. Onze plaatsgenoot smaakte ondanks den fietstocht het genoegen als eerste der 360 deelnemers bij de finish aan te komen. Zijn gemiddelde snelheid was 8 K,M. per uur. Het zwemfeest in „Adrichem". HITTE-VLUCHTELINGEN. Het beroemde strand op Coney Island bij New-York wordt in deze hitteperiode des Zondags door circa een millioen menschen bezocht. Een aantrekkelijk programma. of- Zondag a.s. zal het zwembad „Adrichem" ficieel worden geopend. Het bestuur van de Kennemer Zwemclub heeft deze gelegenheid benut, om aan deze plechtigheid een zwemfeest te verbinden, waar voor het de medewerking wist te verkrijgen van de zustervereenigingen „De Waterratten" te Haarlem en „De Zijl" te Leiden. Na de openingsrede van den voorzitter van de Kennemer Zwemclub zullen de drie aan het zwemfeest deelnemende vereenigingen een aantrekkelijk programma uitvoeren, dat in de eerste plaats den toeschouwers eenige pret tige uren zal bezorgen en dat vervolgens een krachtige propaganda voor de zwemsport zal vormen. Het uitgebreide programma vermeldt achter eenvolgens de onderstaande nummers: demon stratie van zwemslagen; 50 M. hindernis- zwemmen voor leden van de „Kennemer Zwemclub", polowedstrijd „De Zijl" 2„De Waterratten" 2; onderwater zwemmen; figuur- zwemmen dames „De Waterratten"; polo wedstrijd „Kennemer Zwemclub" 1—„De Wa- terratten"-combinatiepontomime; 50 Meter schoolslag dames en 50 M. vrije slas heeren der „Kennemer Zwemclub"; estafette 3 x 50 M. vrije slag heeren; estafette 3 x 50 M. school slag dames; polowedstrijd „De Waterratten" 1—„De Zijl" 1. Mits het weer de „Kennemer Zwemclub" niet in den steek laat, mag Zondagmiddag stellig een druk bezoek op „Adrichem" wor den verwacht. De wedstrijden vangen te 2 uur aan. SCHEEPVAARTBERtCHTEN HOLLAND-AMERIKA LIJN. Boschdijk, 24 van Rotterdam n. New-Or leans. Burgerdijk New-York n. Rotterdam 22 (2,28 n.m.) 544 mijl van Bishops. Binnendijk, 22 van Rotterdam te Philadel phia. Damsterdijk, Vancouver n. Rotterdam, 23 te Los Angeles. y Bilderdijk, Rotterdam n. New-Orleans, 21 van Tampico. Rotterdam, New-York n. Noorwegen en Rusland, 2 te Oslo. Lochmonar, Rotterdam n. Vancouver 22 te Cristobal. Dinteldijk, Vancouver n. Rotterdam, 21 v. Cristobal. Volendam, New-York naar Middell. Zee en Noorwegen 24 Juli (9 v.m.) te Genua. HALCYON LIJN. Vredenburg, 24 van LUiea te Vlaardin- gen. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Serooskerk (thuisreis) 23 van Genua. Zuiderkerk 24 van Hamburg te Rotter dam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Springfontein (uitreis) 23 te Port Natal. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Aagtekerk (uitreis) 21 v. Bombay. HOLLAND—BRITSOH-INDIë LIJN. Hoogkerk (thuisreis) 24 (v.m.) te Bre men. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea, Hoilo naar Java, 22 van Ma nilla. JAVA—AUSTRALI LIJN. Nieuw-Holland, Singapore n. Melbourne 22 te Batavia. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 23 van Huelva n. Amsterdam. Colombia 23 (6 n.m.) van Hamburg n. Am sterdam Hebe 23 van Algiers n. Carthagena. Satur.nus 22 van Varna te Constantza. Aurora Rott. n. Gibraltar p. 22 Wight. Bacchus 24 van Melilla n. Almeria. Helder Caibarien n. Antwerpen p. 24 Lydd. Mars 24 van Napels te Torrevieja. Orpheus 24 v. Odense n. Gothenburg. KON. HOLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia (thuisreis) 24 (7 v.m.) van Funchal. Flandria (uitreis) 23 (2 n.m.) van Lissa bon. 23 van Amsterdam te B.- Montferland Ayr es. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Slamat (thuisreis) p. 23 (12 midd.) Guar- dafin. Kota Pinang (thuisreis), 24 van Singapore. Palembang (thuisreis) 24 (6 v.m.) te Marseille. Siantar (uitreis), 23 v. Bombay. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Sibajak (uitreis) 24 van Port Said. Slamat (thuisreis) p. 24 Perim. Palembang (thuisreis) 24 (6 n.m.) van Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN, Alwaki (uitreis) 22 te Montevideo. SILVER—JAVA—PACIFICLIJN. Saparoea, Vane. n. Calcutta 23 te Ran goon. Silverbelle, Calcutta n. Vanc. 22 te Ma nilla. STOOMBOOT MIJ. NEDERLAND. Tanimbar 24 v. Batavia te Amsterdam. STOOMBOOT MIJ. OVEAAN. City of Khartoum, Rott. n. Japan p. 23 Ouessant. Deucalion, Japan n. Rotterdam, 22 te Singa pore. Myrmidon, Batavia n. Amsterdam p. 23 Gi braltar. City of Wellington, Japan naar Rotterdam 22 van Manilla. Sarpedon, Japan n. Rotterdam p. 24 Perim. City of Winnipeg, Dairen n. Rotterdam p. 23 Perim. Elpenor, Batavia n. Amsterdam 24 te Suez. AANGEKOMEN 23 Juli: Telena m.s. Curagao Berenice* s.s. Stettin Normandia s.s. Gothenburg Carnalea s.s. Bviton Ferry Neptun s.s. Helsingfors Serula s.s. Liverpool 24 Juli: Tanimbar m.s. Batavia VERTROKKEN 23 Juli: Ask s.s. Lübeck Moidart s s. New Castle Britanica s.s. Londen Marne m.s. Rotterdam 24 Juli: Afon Dulais s.s, Rotterdam In dienst van Rusland. De totale vrachtsom. welke gedurende het eerste halfjaar 1934 door de Sovjet-Unie aan Nederlandsche reeders is betaald, bedraagt volgens „Scheepvaart" 2.3 millioen gulden. Ge durende het geheele jaar 1933 bedroeg de som, welke Rusland aan Nederlandsche reedcrijen m den vorm van vrachtpenningen betaalde 3 mill, gulden. Behalve dat verder een belang rijk aantal Nederlandsche schepen door Rus land werd aangekocht worden op het oogen- blik ook bij Nederlandsche werven enkele schepen voor de Sovjet gebouwd. Op het oogen blik worden nog onderhandelingen gevoerd over den bouw in Nederland van een groot drijvend dok alsmede van een vijftal sleep- booten. De firma Verschure Co. te Amster dam bouwt nu, zooals eerder gemeld, een tweetal kolenbooten met installaties om an dere stoomschepen uit de ruimen te kunnen bunkeren Groote diepgang. Het met stookolie van Curacao -angekomen Britsche tankmotorschip Telena passeerde naar Amsterdam met een diepgang van 8,2 M. VACANTIEBONNEN. De R.K. B. B. St. Joseph afd. IJmuiden houdt op Donderdag 26 Juli a.s. zitting v. 7—8 uur voor het uitbetalen der gelden voor de ingele verde vacantiebonnen in het Patronaat aan LEDENVERGADERING GAAT NIET DOOR. Naar wij vernemen, gaat de ledenvergade ring van den R.K. Fabrieksarbeidersbond St. Willebrordus, die a.s. Vrijdag gehouden zou worden niet door.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5