HET NIEUWE AVONDBLAD lil! Sclioolvoeding voor den komenden winter? 19e JAARGANG No. 223 DONDERDAG 26 JULI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2yi cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENT1EN1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 et., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw belden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meet abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodlg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank tft Schiedam. Engelands Luchtvloot De Engelsclien hebben manoeuvre met hun luchtvloot gehouden. Er werden aanvallen op Londen ondernomen net terwijl het House of Lords debatteerde over een regeeringsvoorstel, strekkend tot geweldige uitbreiding van de luchtvloot. Er zijn nog menschen die zooiets toevallig noemen. Het dramatisch effect was natuurlijk groot. De minister van Luchtvaart, Lord Londonderry, moest af en toe schreeu wen om zich verstaanbaar te maken boven het geweld van de vliegtuigen, die in den donke ren avond hun schijnbommen (Verey-licht- foommen) op Westminster lieten regenen. Het regeeringsvoorstel werd met 54—9 stemmen aangenomen. Intusschen was het natuurlijk de aanval lende partij, die haar bommenregen op Londen wierp. De verdedigende luchtmacht had tegen het doordringen van die aanvalsmacht vrij wel niets kunnen uitrichten en het „afweer geschut" bleek, zooals onze Londensche corres pondent schrijft, niet meer dan een ironie. Dergelijke resultaten zijn al herhaaldelijk ge boekt, en niet alleen in Engeland. Verleden jaar stelde men in Frankrijk door manoeuvres vast, dat zelfs de sterkst-verdedigde stad des lands, de oorlogshaven Toulon, vrijwel mach teloos tegenover een luchtaanval staat. Als Engeland dus zijn luchtvloot gaat uit breiden en die vergrooten tot den omvang van de Fransche en Italiaansche luchtmachten, dan is dat onloochenbaar een versterking van zijn aanvalskracht. Maar de meest krasse drogredenen worden gebruikt om' dit goed te praten. Minister Baldwin, opnieuw erkennend dat bescherming- tegen luchtaanvallen niet uitvoerbaar is, trachtte de uitbreiding van de luchtvloot te verdedigen met de bewering, dat die de onder handelingen over ontwapening bevorderen zou „omdat Engeland nu zwakker is dan de andere groote mogendheden, en pas zijn vredesinvloed kan doen gelden als het even sterk is". Lord Londonderry, zijn partijgenoot en mede minister, ontkende eenigszin! ontsteld dat iedere verdediging onmogelijk zou zijn, of schoon hij moest toegeven dat zij nooit vol ledig kan wezen. Wie iets verder kijkt dan zijn neus lang is doorziet dit. Als men zich niet volledig verdedigen kan wordt men verslagen. Maar de meeste menschen kijken geen milli meter verder dan hun neuslengte, zoodat de minister het veilig beweren kan. Wat het argu ment van minister Baldwin over de vredes- foêvordering door luchtvaartuitbreiding betreft: dat nam minister Lord Londonderry natuurlijk enthousiast over. Met een hoeraatje, om zoo te zeggen. Als gij den vrede wilt, bereid u ten 'oorlog. Groot en machtig zijn de triomfen van de Internationale regeering der wereld, bestaande uit de ministers Krupp, Schneider, de Wendel, Vickers enz. De eenige regeering die in inter nationale zaken regeert. En hoe! Mag ik even herinneren aan een woord van onze Koningin? Haar vermaarde brief aan president Roosevelt bevatte dat woord. Ik ci teer het hier; „Ons volk, uit naam waarvan ik spreek, verafschuwt den oorlog. Het zou natuurlijk een aanval weerstaan, maar het veraf schuwt den oorlog. Evenzeer als het uit tarting en aanval tusschen burgers ver oordeelt, veroordeelt het uittarting en aan val tusschen volleen. Het meent, dat voor de gemeenschap der volkeren de tijden zijn aangebroken om door daden te toonen, dat zij vast besloten is te breken met het recht van den sterkste als haar uiteindelijken hoogsten norm. Vreedzame regeling is de uitsluitende methode om nationale ge schillen te beslechten. Mij is geen reden bekend, waarom vreedzame regeling niet de uitsluitende methode zou zijn om inter nationale geschillen te vereffenen. Mijn volk is er diep van overtuigd dat,'wil dit doel kunnen worden bereikt, vérgaande ontwapening thans gebiedend noodzake lijk is. Immers voortgezette bewapening- leidt tot wedloop in bewapening en, gelijk pijnlijke, doch al te spoedig vergeten .on dervinding bewijst, tot onvermijdelijken oorlog." WILHELMINA. Als u de laatste zin uit deze Koninklijke ver klaring nog eens even overleest, zult u met mij vaststellen dat zij in lijnrechten tegenspraak is met het standpunt en de daden der Engel- sche regeering'. U kunt daaruit afleiden dat de Nederlandsche cultureele invloed in de wereld haar taak met zeer veel kracht zal moeten voortzetten. U kunt eruit afleiden 'dat b.v. alle Nederlanders, die deel uitmaken van interna tionale instellingen op welk gebied ook ei er zijn duizenden zulke Nederlanders hun invloed daar zouden moeten doen gelden. Zeer enkelen doen dat inderdaad. Maar u kunt ook zeggen: Wat geeft het? 't Is toch hopeloos. Dat doen de meesten. Laten zij dan eens nadenken over Baldwin's uitspraak, en Lord Londonderry's practische erkenning, betreffende de onverdedigbaarheid van Londen tegen luchtaanvallen. Welke kans heeft Nederland, als Londen on verdedigbaar is? Maar het is natuurlijk veel gemakkelijker het politiek programma van den struisvogel te volgen. R p_ AUTORIJDEN MET OUDEN VAN DAGEN De commissie heeft als doel van de reis het vliegveld Schiphol gekozen en als dag van de rit a.s. Woensdag 1 Augustus vastgesteld. Om echter de reis mogelijk te maken moet men nog de beschikking over een flink aantal autos hebben want het aantal gegadigden voor dezen feestdag is bijzonder groot. Ook geschenken in den vorm van geld, versnaperingen en een sigaartje zal de commissie dankbaar tege moet zien. VELSEN. Nu de gemeente niets kan doen moet de burgerij bijspringen. Wie helpt mee? In den strengen winter 1928'1929 is dooi de gemeente Velsen op de scholen voedsel verstrekt aan de kinderen die 'het noodig had den. Deze voeding is in de volgende winters voortgezet, totdat de regeering het gemeente bestuur verbood, gelden voor schoolvoeding te voteeren. Was het verstrekken van voedsel noodig in genoemde winters, ieder welden kend imensch is er van overtuigd, dat in den komenden winter, gezien de langdurige werk loosheid, de verlaging van steun, enz. het ver strekken van voedsel urgenter wordt dan ooit. Het gemeentebestuur wil gaarne helpen, maar mag hiervoor geen geld beschikbaar stellen. Toch moet er iets gedaan worden, toch kan er iets gedaan worden, toch zal er iets ge daan worden. Er is reeds een plan waaraan gewerkt wordt. Een plan dat de sympathie en medewerking van Burgemeesteren Wethou ders heeft. Alle hoofden van scholen te ÏJmuiden-Oost en -West zijn reeds bezocht en hebben hunne volle medewerking toegezegd. Na overleg met B. en W. is door het hoofd der school voor Buitengew. Lag. Onderw. de 'toezegging, ge daan dat de keuken der school als centrale kookgelegenheid mag worden gebruikt. Met vereende krachten, door onderlinge sa menwerking, door onbaatzuchtige medewer king zal het mogelijk zijn dat a.s. winter geen enkel schoolgaand kind zal lijden aan voed selgebrek. Gij, inwoners van Velsen gij, die reeds gedurende 7 achtereenvolgende jaren het mogelijk hebt gemaakt dat het Comité „Vacantïe-Kinderfeest' Groot-IJmuiden" aan honderden kinderen een heerlijken vacantie- dag kon bereiden, zonder'dat de gemeente fi nancieel behoefde te steunen, gij zult ook dit plan helpen slagen. Laat een ieder, ongezien stand of rang. politieke- of godsdienstige overtuiging, werk zaam of werkloos, die voelt dat iets tot stand moet komen, een kaartje of briefje zenden. Leden van het voorloopig comité zijn: P. Bosman, weth. v. soc. aangelegenheden. Dr. L. S. Limiborgh-Meijer, Directeur Gem. Gen. Dienst. W. Ohr. Suwerink chef afd. onderwijs. G. Klimp, hoofd opemb. L. S. A IJmuiden. D. Visser, hoofd Marnixschool, IJmuiden. C. Lijnzaad, hoofd Comitésehool IJmuiden- West. A. Kool, hoofd Julianasc'hool, IJmuiden- Oost. K. N. Noy. hoofd Emmasohool, IJmuiden - Oost. J. P. v. d. Does, hoofd Heilig Hart-school, ÏJmuiden-Oost. G' J. A. Heino, hoofd openb. L. S. H, IJmui- den-Oost. C. P. J. Maas, voorzitter, R.-K. Volksbond. E. Vijlbrief, onderwijzeres a. d. school voor Buitengew. Lag. Ond. te IJmuiden. Sympathiebetuigingen 'kunnen worden be zorgd aan de volgende adressen: Den heer A. Kool, Kievitlaan 16 IJmuiden- Oost. Den heer K. J. Noy, Bksterlaan 2, IJmuiden Oost. Den heer J. P. v. d. Does, Kompasstraat 2, IJmuiden. Den lieer G. J. A. Heino, Wijkerstraatwe-g 54 Velsen-Noord. Mej. E. Vijlbrief, Roggeveenstraat 27, IJmui den. IJMUIDEN Overboord geslagen en verdronken. Noodlottig ongeval aan boord van den stoomtrawler Sperwer. Mondelinge inlichtingen zijn te bekomen bij ondergeteekende. Een sympathiek plan. Aan het bovenstaande, dat. ons werd mede- jedeeld door mejuffrouw Vijlbrief, die het initiatief tot dit sympathieke plan heeft ge-, nomen, verleenen wij gaarne een plaats, vooral omdat ons gebleken- is, dat thans reeds bij een aantal schoolgaande kinderen onder voeding is geconstateerd. De tijden zijn moeilijk, in- de eerste plaats voor hen die. hetzij voor korten of voor langen tijd door werkloosheid zijn getroffen. Maar ook vele andere ingezetenen zagen door de tijdsomstandigheden hun inkomen verminde ren of verkeeren in financieele moeilijkheden. Het is daarom, dat wij gaarne bereid zijn. dit mooie plan te steunen. In de eerste plaats willen wij dit doen door onze kolommen ter beschikking te stellen voor de propaganda voor dit werk. Want iedereen weet. dat wan neer eenmaal bij de burgerij de sympathie is opgewekt, het steeds weer noodig zal zijn, deze sympathie gaande te houden, wat niet beter gedaan kan worden, dan geregeld te herin neren aan het werk, dat het voorloopig eomité zich voor oogen heeft gesteld. Maar met sympathie a-leen komt men er niet, er is ook geld, veel_ geld voor noodig, want ongetwijfeld zullen véle kinderen, helaas mogen we zeggen, in den komenden winter voor schoolvoeding in aanmerking komen. Het resultaat van het werk van het comité moet zoo zijn, dat geen enkel kind door ondervoe ding de school mag verzuimen. De IJmuider Courant komt het eerst over de brug. Zoo ergens, dan geldt hier het „wie spoedig helpt, helpt dubbel, want er is een stimulans, een goed voorbeeld noodig, om de beurzen open te krijgen. Om deze reden hebben wij dan ook besloten, het eerst over de brug te komen en de rij der schenkers te openen. Wij stellen voor dit sympathieke doel een bedrag van honderd gulden beschikbaar. Wij doen dit in de overtuiging, dat ons voor beeld op ruime schaal navolging zal vinden. Niemand mag achter blijven. Ieder dient naar zijn vermogen bij te dragen, opdat het comité in den komenden winter geen enkel kind be hoeft af -te wijzen. OPBRENGST BOSCHVIOOLTJES. De gistereen in onze gemeente gehouden verkoop van de bekende boschviooltjes, waar van de opbrengst ten goede komt aan de uit zending van zwakke kinderen naar de ldnder- herstellings- en vacantiekolonies heeft f 493.65 opgebracht waarvan in IJmuiden f 117.30, in IJmuiden-Oost en Driehuis f 122.13, in Velsen-Noord f 119.87, in Velsen f 46.89 en in Santpoort f 87.43. Reeks van onaangename incidenten. „Japan heeft niets te eischen, slechis te vragen." SANTPOORT GESLAAGD Mej. F. G. Banning alhier is te Amsterdam geslaagd voor het examen fraaie handwerken. Het gedenkteeken voor den vermoorden Fran- schen president Paul Doumer, dat dezer dagen te Aurillae door Doumergue onthuld - - werd. Door tusschenkomst van het vuurschip Haaks is alhier bericht ontvangen, dat de stuurman H. Krab, van den stoomtrawler Sperwer overboord geslagen en verdronken is. Het slachtoffer was ongeveer 25 jaar, on gehuwd en woonde in de Pres. Krugerstraat alhier. De Sperwer, die Zaterdag j.l. ter visscherij was uitgevaren keerde onmiddellijk nadat het ongeval was geschied naar IJmuide: terug en kwam gisteravond half elf in de Visschershaven binnen. Omtrent de oorzaak van het ongeval kon men ons nog niets naders mededeelen. IJZERVERSCHEPING Het Zweedsche stoomschip Frej kwam van Havre bij de Hoogovens aan om een partij ijzer in te nemen en ging vervolgens naar Amsterdam om de lading voor Zweden te completeeren. STOOMTRAWLER VERONGELUKT. De Noor sche stoomtrawler Havhesten uit Vardal, welke deelnam aan de haringvissche- rij bij IJsland, is verongelukt. De uit negen tien koppen bestaande bemanning kon zich zelf redden en is te Akureyri geland. Het schip was verzekerd doch niet voor de volle waarde, de vangst was onverzekerd. OPENLUCHTSPEL „DE JONGE SPELERS". Naar wij vernemen, bestaat voor het open- luchttooneelspel, dat Zondag 12 Augustus op het mooi gelegen terrein nabij de halte Vel senZeeweg onder auspiciën van het Too- neelfonds VARA-Instituut door „De Jonge Spelers" zal worden gegeven, veel belangstel ling, zoodat een druk bezoek verwacht kan worden. Zooals wij reeds hebben, gemeld, zal des morgens voor de kinderen het mooie tooneel werk van Flin „De Dappere Jan Klaassen" worden opgevoerd en 's middags voor vol wassenen de dolle klucht „Don Colibrados" van L. Holberg. Naar het Fondsbestuur ons mededeelde, zijn met de Nederlandsche Spoorwegen onderhan delingen gaande voor het. vervoer van be zoekers voor het openluchtspel tegen een spe ciaal tarief. Het tooneelfonds-foestuur te Beverwijk heeft de leden te Beverwijk opgewekt, de voorstellingen te bezoeken. STATISTIEK DER DUITSCHE HARING- VISSCHERIJ. Van 1 tot 7 Juli j.l. werden door 40 haring schepen in Duitsehe havens aangebracht 27201 kantjes. De totale aanvoer tot 7 Juli be droeg 38095 kantjes in 54 reizen, tegen 23032 kantjes in 41 reizen in 1933. GESLAAGD Te Amsterdam is mej. G. A. de Plagter, alhier, geslaagd voor het examen fraaie hand werken. DE TRAWLHARINGVISSCHERIJ IN DUITSCHLAND. Reeds gedurende eenige weken wordt er tamelijk veel trawlharing in Duitsc-hland aan gevoerd. In het' tijdvak van 25 Juni tot 7 Juli werd in de groote havens reeds een hoeveel heid van 3700 centenaars aangevoerd. De goede haring bracht 16 a 18 Mark op. EXAMENS. Protestantscli Christelijke Nijverheidsschool HAARLEM, Het diploma costuumnaaister werd heden uitgereikt aan: H. Küh, Haarlem, E. Lipke, Bloemendaal, R. van Sehagen, Haarlem, T, Smits, Haarlem, C. van Wijk, Haarlem. Het diploma huisnaaister aan: G. Vorst, Hoofddorp en J. Weet, Haarlem. Het diploma der Voorbereidende Klasse ontvingen: A. Bas, Haarlem, N. van Beem, Bloemendaal, J. Boeser, Haarlem, W. Ferwer- da, Santpoort, M. den Haring, Haarlem, R. Hopman, Haarlem, B. van Huis, Heemstede, M. van Kooten, Santpoort, D. Kuurstra, Haar lem, A. Pol, Haarlem, A. Redeker, Overveen, M. Schiphorst, Aerdenhout-, R. Schipper, Bloe mendaal, A. Silvis, M. Stals, IJmuiden, W. Uithoven, Haarlem, L. Bakker, Haarlem, G. Brons, Haarlem, G, ten Cate, Haarlem, R, Groeneveld, Haarlem, Th. van Hattem, Haarlem, G. Hoogeveen, Haarlem, M. Lem. Haarlem, R. Lodder, Vijfhuizen, C Luttik, M. Oly, Haarlem, A. Schreuder, IJmuiden, J. Vlot, Haarlem, J. Winter, Haarlem. Afgewezen 7. Het diploma Middagcursus behaalden: S. de Boer, Spaarndam, Haarlem, T. Zuuren- donk, Haarlem, J. Bol. Zandvoort, J. Haarlem, G, Donselaar, Santpoort, G. de Haan, Haarlem, B. Overgauw. Haarlem A. Romeyn, Haarlem, S. Wien, Haarlem,. M. van Wienen, Haarlem, J. Zwarteveen, Bloemen daal, D. Balk, T. Donker, Haarlem, M. Jager, Haarlem, A. Loevezijn, Haarlem, B. Loeve- zijn, Haarlem, N. van Lunteren, Haarlem, J. v. d. Molen, Santpoort, C, van Veen. Haarlem, M. Betke, Haarlem. A. Repko, Haarlem, A. Waterman, R. Westendorp, Haarlem, N. Zwarteveen, Bloemendaal, D. Balk, Haarlem. Afgewezen één. In de Locomotief lezen wij o.m.: „Een gansche reeks van voorvallen toont, dat men aan deze handelsbesprekingen een geheel averechtsche wending tracht te geven. In deze gansche zaak heeft Japan niets te eischen, slechts te vragen. Ei' is in de handels balans een voor Japan gunstig verschil van honderdmiilioen. Dit kan zoo niet voortduren; en voor een land dat zijn export ziet vermin deren, is de eenige weg ook zijn import te reduceeren. Dat wij dit niet zonder meer doen, doch in tegendeel bereid zijn een weg te zoeken, waar door Japans import ten deele behouden kan blijven, doordat Japan meer afneemt, is aller eerst en bovenal een belang voor Japan en een teeken van goeden wil en goede beginselen onzerzijds. Doch wanneer dit gereciproceerd wordt, zooals nu een maand lang het geval is, met een reeks van onaangename incidenten, het één al irriteerender dan het ander, dan be gint men te vreezen, dat wij op de-ze basis niet tot zaken komen. Er bestaat geen enkele reden, waarom wij den thans gewekten slechten indruk zouden verzwijgen. Onze goede wil is zoo volkomen duidelijk, en onze goede trouw is boven eiken twijfel verheven. Hier heeft men zich alle moeite gegeven om deze onderhandelingen zoo goed en gunstig mogelijk te voeren; en zelfs is angstvallig alles vermeden ook dooi de pers wat ook maar eenigermate storend zou kunnen werken. Wanneer dit alles evenwel niet blijkt te hel pen, wanneer met de vlotte, onberispelijke en keurige verklaringen der Japansche delegatie nevenverschijnselen blijven samengaan, dan passen slechts twee conclusies. De eerste is, dat klaarblijkelijk de omgeving hier voor maandenlange onderhandelingen met Japanners niet bevorderlijk is, zoodat men beter doet de conferentie af te breken. Zij kan dan, indien Japan dit verzoekt, te Den Haag worden hervat. De tweede is, dat onze Overheid rustig voortgaat met het treffen van alle die maat regelen op handelsgebied, welke zij in het al gemeen belang van Ned. Indië geboden acht. Zij zijn alle zonder uitzondering mogelijk bin nen het kader der bestaande verdragen; zij zullen eveneens zonder uitzondering niet Ja pan alleen, doch allle Mogendheden betreffen. Wij meenen, dat het wenschelljk is hierop aan te dringen, tenzij de Japansche houding zich wijzigt. Die wijziging zou dan zóó moeten zijn, dat wij voor verdere misverstanden van delegatieleden, voor rondsnuffelende hande laren, voor gestook van gastvrijheid genie tende journalisten, voor ongevraagde visites van oorlogsschepen en voor het verder trai- neeren der besprekingen voortaan worden ge spaard. Wij zijn er van overtuigd, dat verantwoor delijke Japansche kringen met ons niets lie ver wenschen dan een eerlijk, zakelijk en voor beide partijen voordeelig vergelijk. Maar het is dan hoog tijd, dat die welgezinde kringen zich thans afdoende doen gelden." Telefonische aanbieding van telegrammen. Ook uit openbare spreekcellen. Aan de gelegenheid tot het aanbieden van telegrammen per telefoon is dezer dagen een belangrijke uitbreiding gegeven. Voortaan kunnen n.l. in de rijkstelefoonnetten, behalve die te Amsterdam, Rotterdam en 's Graven- hage, telegrammen per telefoongesprek wor den aangeboden uit een der spreekcellen op den openbaren weg, waarbij de telegramkos- ten worden voldaan door het verschuldigde bedrag in de incasseerautomaat van de tele foon te werpen. In voorkomende gevallen belt men dartoe op de gewone wijze het rijkstelegraafkantor en geeft vervolgens het telegram op; de op nemende ambtenaar deelt de telegramkosten mede, welke de aanvrager in de automaat moet werpen. Aangezien voor het telefoonkch aanbieden geen extra kosten zijn verschuldigd wordt van de seinkosten 10 ct. afgetrokken, welke de aanvaarger reeds in de automaat heeft moeten werpen om het gesprek met het telegraafkantoor tot stand te brengen, Indien de spreekcel alleen van -een dubbel tjesautomaat is voorzien, worden de kosten in voorkomende gevallen tot een veelfout van 10 ct. naar boven afgerond. AGENDA TE HAARLEM Heden: DONDERDAG 26 JULI Groote Kerk: Orgelbespeling door den heer Jacob Bijster. 34 uur. Gem. Concertzaal: Volksconcert der H. O. V. Solist Jan Rosekrans (piano). 8.15 uur. Palace: „Als ik een millioen had.... Too neel: Petticliini's, dansfantasieën, 2.30, 7 en 9.15 uur, Luxor Sound Theater: „S, O. S. IJsberg" en „De ridders van de droevige figuur" 2.30 en 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Als je jong bent Tooneel: Sealtiel, the king of the pick- pockets. 2.30, 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 27 JULI Bioscopen, nieuw programma.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1