HET NIEUWE AVONDBLAD VELSEN KRIJGT HET TIBERIUSPLEIN EINDELIJK ZIJN PLANTSOEN? 19e JAARGANG No. 224 VRIJDAG 27 JULI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V, Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeeüngen dubbele prijs. ALLE ADVERTENTIëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand., voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100— bij break van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen, Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van f 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtena deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H~A.V.-Bank te Schiedam. land niet het minst, is het te hopen dat Duitschlar.d ten snelste nieuwe samenwer king met de andere mogendheden zoekt en een beroep doet op de hulp der anderen. Mis schien is er no.g hoop op. R. P. De Moord op Dollfuss. In de geheele wereld is ontzetting gewekt door den moord op den Oostenrijkschen bondskanselier dr. Dollfuss. Dat de nationaal- socialistische oppositie tegen de regeering tot een dergelijke poging-tot-staatsgreep zou overgaan als thans geschied is, had men on danks de voortdurende misdadige aanslagen in Oostenrijk niet verwacht. Dollfuss zelf zag dit gevaar kennelijk evenmin. Nadat hij ge durende ruim twee jaar in dezen vuurhaard van Europa het bewind had uitgeoefend moet zijn waakzaamheid een oogenblik verslapt zijn. Het schijnt onbegrijpelijk dat in dagen ais deze de Bondskanselarij op de Ballhaus- platz niet beter bewaakt was zoodat de auto's vol nationaal-socialisten vermomd in Heim- wehr-uniformen er zoomaar binnen konden rijden. Zélfs nadat kort tevoren de waar schuwing was gegeven dat een complot in voorbereiding was Er zijn gruwelijke bijzonderheden omtrent dit einde van den Oostenrijkschen bondskan selier. Men heeft hem medische hulp en gees telijken bijstand geweigerd, toen hij lag te sterven! Tot welke diepten van babarisme zijn lieden, die dergelijke dingen op hun geweten nemen, afgezakten dat in een der oud ste centra van de Europeesche beschaving, al thans van datgene wat daarvoor tegenwoor dig nog doorgaat! De ontzetting, door dezen laffen moord ge wekt ik zeg laffe moord, omdat er inder daad niet den geringsten moed in het spel is als men met een bende gewapende desperado's een onverdedigd gebouw binnendringt en een ongewapend man neerschiet wordt ver hoogd door historische associaties. Het is nauwelijks twintig jaar geleden dat de moord op den Oostenrijkschen troonopvolger, aarts hertog Franz Ferdinand, den helschen Euro- peeschen oorlog ontketende onder welks ont zettende gevolgen de wereld nog steeds lijdt. Toen vertoefde de Duitsche keizer met zijn jacht in de Noorsche wateren. Enkele dagen geleden werd bekend gemaakt, dat de Duit sche rijkskanselier Hitier zich aan boord van een oorlogsschip eveneens naar „de Noorsche wateren" zou begeven om vacantie te houden. Hij is evenwel de rust, na zijn jongste hel dendaden blijkbaar vereischt, in Beieren gaan nemen. Dit laatste vindt men ook verdacht. Ja, wat is er n i e t verdacht in de Duitsche connecties met de Oostenrijksche gebeurtenissen? Maar het bewijs dat de Duitsche regeering den staatsgreep en den moord op Dollfuss heeft voorbereid, of er medeplichtig aan is, ont breekt. Dat de Duitsche gezant bemiddeld heeft ten bate van de plegers van den aan slag, dat in Duitschland berichten zijn ver- schenen omtrent „het Oostenrijksche volk, dat zich van zijn onderdrukkers bevrijd had", toen men dacht dat de staatsgreep der Nazi's gelukt was.hm ja. Die gezant is nu door Berlijn ontslagen. Dollfuss is vermoord, maar de staatsgreep is mislukt. Schuschnigg trad gisteren als plaatsver vangend bondskanselier op. Thans schijnt de inmiddels teruggekeerde vice-kanselier, vorst Starhemberg, het bewind te voeren. Hij heeft al de mobilisatie van 300.000 man aangekon digd. De Kabinetsraad heeft dr. Rintelen, den Oostenrijkschen gezant in Rome, vanmorgen laten arresteeren en die heeft al een mislukte poging tot zelfmoord gedaan. Hij is alleen ge wond, maar niet in levensgevaar. Hij, die door de Nazi's als de nieuwe regeeringslei- der geproclameerd werd toen zij het Ravag- radio-station bezet hadden de mededeeling klonk ook in ons redactiebureau, omdat wij door een wonderlijk toeval juist naar dat station luisterden moet dus inderdaad in het complot betrokken zijn geweest. Een stroom van berichten en commentaren, die alle de hevige opwinding toonen die de Oostenrijksche gebeurtenissen in Europa heb ben gewekt, komt binnen. Opnieuw, evenals na de gebeurtenissen van den 30sten Juni in Duitschland, maken \vij reserve. Juist de heerschende opwinding noopt tot koel en critisch oordeelen. Het is gemakkelijk zich door sensaties te laten meeslepen en veel moeilijker er het hoofd koel bij te houden. Onmiddellijk oorlogsgevaar leveren deze Oostenrijksche gebeurtenissen zeer zeker niet op. In Italië kan men zich woedend maken, hetgeeni' volstrekt niet onbegrijpelijk is, maar dat beteekent volstrekt geen Duitsch-Italiaan- schen oorlog. Veel waarschijnlijker is een on middellijk optreden van den Volkenbond, on der aandrang van verscheidene zijner leden. Dat is niet sensationeel, maar wij mogen van daag opnieuw dankbaar ziin dat er een Vol kenbond is. die ondanks al zijn tekortkomin gen al ettelijke conflicten heeft voorkomen. Laat daar maar eens opnieuw aan heriniierd worden Het gevaarlijke in de gansche historie schuilt in de raadselachtigheid van de Duitsche positie Er is geen absoluut bewijs dat de Duitsche re geering in dezen staatsgreep de hand heeft gehad, maar wel is er zekerheid dat men in Duitschland voortdurend de belangen der Oostenrijksche Nazi's heeft bevorderd, en het ongehoorde optreden van den Duitschen ge zant heeft cat nog eens extra bevestigd. Waarom is Duitschland zich hardnekkig aan het Oostenrijksche avontuur blijven vastklam pen? Waarvoor had het dat noodig.? Hoe is Ln wezen de huidige interne toe stand in Duitschland? Wat staat daar voor de deur. als al de middelen der propaganda zullen zijn uitgeput en de nieuwe economische ineenstorting een feit wordt? De mislukking van den staatsgreep in Oos tenrijk waarborgt, dat Oostenrijk een onaf hankelijke republiek zal blijven. Het heeft trouwens Italië, Frankrijk en Engeland.... ia eigenlijk alle mogendheden achter zich. Duitschland staat alleen. Zal het nog bijtijds van de dwalingen zijns weegs terugkeeren? Dan schijnt dat moment nu wei zéér nabij Dr Dollfuss tijdens een van «jn vele diploma te moeten zijn. Voor Europa, en voor ons tieke reizen, welke hy per vliegtuig ondernam. „DE KROEG" IN DE BIOSCOOP „DE PONT". Heden en volgende avonden prijkt als hoofdnummer op het programma van de bioscoop „De Pont" de naar het bekende werk van Zola vervaardigde film „De Kroeg". De hoofdrollen worden vervuld door Daniel Mendaille en Line Noro. De korte inhoud van deze dramatische film is als volgt: Gervaise heeft haar dorp verlaten en is in Parijs komen wonen. Maar het leven valt haar zwaar, want Lantier, haar man brengt zijn tijd in luiheid en met andere vrouwen door, terwijl Gervaise zich uitslooft in een wasscherij. Tenslotte laat hij haarheelemaal in den steek hij gaat samenwonen met Adèle, de zuster van Virginie, een meisje dat in dezelfde wasscherij als Gervaise werkt. Deze heeft thans geen ander ideaal dan haar kinderen een behoorlijke opvoeding te geven. Maar als zij Coupeau heeft leeren kennen, een werkman, die een behoorlijk stuk brood ver dient, stemt zij er tenslotte in toe, diens vrouw te worden. Zij hebben een gelukkig leven samen. Gervaise maakt kennis met het echtpaar Lorrilleux, de zuster en zwager van Coupeau, en haar buurman Gouget, een smid, die de grootste achting voor haar koestert en bij wien zij wel eens haar hart komt uitstorten, als Lorilleux of zijn vrouw met hun zure karakter haar weer eens on aangenaamheden hebben berokkend. Gervaise is gelukkig,, haar tweede man is goed voor haar; ze krijgen een dochtertje, Nina, en met steun van Gouget slagen zij er eindelijk in de droom van hun leven te ver wezenlijken nl. een wasscherij over te nemen. Gervaise viert haar verjaardag. Alle vrien den zijn aanwezig, Gouget, zijn moeder, het echtpaar Porilleux en zelfs Virginie. Deze komt met de jobstijding dat Lantier zich weer in de buurt heeft vertoond. Hij tracht zich bij het echtpaar in te dringen en vraagt Coupeau of hij zijn zoon niet weer eens mag zien. De goede man durft niet te weigeren en het loopt er tenslotte op uit, dat Lantier bij het echtpaar intrekt en op hun kosten komt te leven. En niet- lang duurt het of hij doet zijn noodlottigen invloed gelden op Coupeau, die een zwak heeft. Hij sleept hem mee naar de kroegen in' de buurt met het gevolg, dat Coupeau aan den drank raakt en op zijn werk komt als hij zin heeft. Het leven wordt het echtpaar een hel, zij raken tot over hun ooren in de. schuld, de wasscherij moeten ze opge ven en op een zolderkamertje gaan wonen. Nana, die op haar veertiende jaar al totaal verdorven is, ontloopt de ouderlijke woning. Dan komt het ergste Coupeau krijgt een aanval van delirium-tremens. In het krank zinnigen gesticht woont Gervaise zijn dood strijd bij. Zonder middelen van bestaan, zelf aan den drank, dwaalt zij bedelend op de straat rond. Daar keert zich iemand om het is Gouget, de smid. „Kom" zegt hij tot de ongelukkige. En Gervaise volgt hem. Mis schien zal zij bij hem weer rust en vrede vinden. TIJDELIJKE AFSLUITING VAN EEN WEG Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter openbare kennis, dat het gedeelte van de Hoofdstraat te Santpoort van de Mid- dendorpstraat af tot de Wüstelaa'n op Woens dag 1 Augustus 1934 van 9 uur voorm. tot on geveer 6.30 uur nam. voor alle verkeer zal zijn afgesloten. Werkverschaffing uit het 80 millioenfonds. Wij hebben vroeger meermalen gewezen op den treurigen toestand, waarin het Tiberius- plein, zooals de woestenij voor de R.H.B.S. is geheeten, steeds heeft verkeerd. Reeds gedu rende eenige jaren ligt daar bij een der toe gangspoorten tot IJmuiden, open en bloot voor de oogen van honderden reizigers, die dagelijks het station Velsen-IJmuiden-Oost passeeren en van hen, die langs dit station IJmuiden binnentreden een woestijn vol kuilen en gaten, een -zandverstuiving in op tima-forma. Het Is wellicht niet algemeen bekend, dat het gedeelte van het terrein, dat is gelegen ten Zuiden van den dubbelen toegangsweg naar den ingang van de tunnel van het sta tion Velsen-IJmuiden-Oost bestemd is voor plantsoenaanleg, evenals de strook gelegen tusschen deze wegen; de grond' ten Noorden daarvan is bestemd voor bouwterrein. Door de strenge voorwaarden, aan e-ven- tueele bebouwingsplannen' gesteld, ligt dit terrein nog steeds braak, terwijl van den plantsoenaanleg op het andere gedeelte wel licht door dit feit, maar in elk geval als ge volg van den min of meer berooiden staat onzer gemeentefinanciën tot nu toe nog niets is gekomen. Door de crisis uit de crisis. Maar thans is de kans groot, dat het Ti- beriusplein eindelijk -zijn plantsoen krijgt en dat de leerlingen van de „hoogere" klassen der R.H.B.S. binnen niet al te langen tijd zullen neerzien, niet meer op een zandvlak te. maar op een keurigen plantsoenaanleg, zooals wij die in sommige andere de eten on zer gemeente, o.a. nabij den s-poorovergang bij de Cederstraat' hebben gekregen. Naar wij vernemen." is het gemeentebestuur reeds gedurende eenige maanden bezig te trachten de noodige terreinverbetering ter plaatse in werkverschaffing uitgevoerd te krijgen, echter zonder succes, omdat d-e be- noodigde gelden niet verkregen kond-en wor den. Het bekende 60 millioenfonds,. door de regeering voor werkverschaffing beschikbaar gesteld, bracht echter uitkomst, want naar ons thans wordt medegedeeld, is overeen stemming met de regeering verkregen over de uitvoering van dit werk, waarvoor de noo dige gelden uit het millioenenfonds door het rijk beschikbaar gesteld zullen worden. A.s. Maandag reeds zullen 10 werkloozen worden tewerk gesteld om het terrein, voor plantsoenaanleg bestemd, te egaliseeren. De arbeiders, die met dit werk zullen worden be last, zullen zooveel uren per week. tegen een uurloon van 38 ets. werken, als noodig is om te komen tot een loon, gelijk aan het bedrag van hun steun, verhoogd met 10 pet. Een werklooze, die dus per week f 15 steun ontvangt, zal f 16.50 per week uitbetaald krijgen, waarvoor hij dan per week ongeveer 17 uur moet werken. Er is voor den plantsoenaanleg een een voudig plan opgemaakt. Het plantsoen zal door twee paden worden doorsneden, waar van één de verbinding vormt tusschen de Wilgenstraat en den ingang van de stations tunnel. Er komen verdiepte gazons, hier en daar met heesters beplant. In het gedeelte, dat is gelegen tusschen de toegangswegen naar de stationstunnel komen twee bedden rozen aan de uiteinden en daartusschen twee bedden heesters. Ongetwijfeld zal dit open front onzer ge meente door den plantsoenaanleg een heel ander aanzien krijgen dan tot nu toe. Welis waar is het werk, dat men a.s. Maandag gaat beginnen, slechts een voorbereiding, maar het ligt voor ce hand, dat men het hierbij niet zal laten. Als eenmaal het terrein rijp is gemaakt voor de beplanting, zal de be planting er ook wel komen. Nog meer werk op het programma. Verder vernemen wij, dat er nog meer werk op het programma staat. Zoo zullen 4 man worden tewerk gesteld in het gemeentepark Rooswijk. Hier komen weliswaar geen nieuwe plantsoenen, doch zal de vijver worden uit gebaggerd In het verschiet ligt echter nog een veel grooter werk, omtrent de uitvoering waar van echter nog geen toezegging van steun verkregen is, maar dat zeer zeker op de no minatie staat, om onderhanden te worden genomen. Dit is het toonbaar maken van de gronden langs den IJmuiderstraatweg. Ook deze lintworm-achtige zandwoestijn, die bovendien nog beplant is met een aantal on-aesthetische kippenhokken enz. is lange jaren een doorn in veler oogen geweest; ook hier heeft de gemeente een open front, waar mede zij nu bepaald geen eer inlegt. Men zal zich den strijd herinneren, die eenige jaren geleden gevoerd is tusschen het rijk (vertegenwoordigd door den ontvanger der registratie te Zaandam) en de gemeente over een eventueele bebouwing van deze lan ge strook grond, welke strijd tenslotte door de gemeente, die tegen een bebouwing was. werd gewonnen. Later is er een overeenkomst tusschen het rijk en de gemeente tot stand gekomen, volgens welke de gemeente tegen een vergoeding de beschikking over het ter rein kreeg, teneinde dit tot plantsoen te ver heffen. Zoover is het echter nooit gekomen. De kans Is nu ecJhter groot, dat ook deze woestenij onder handen genomen zal wor den. Den huurders van de op den grond aan wezige tuintjes is per 1 October de huur op gezegd. Aldus bestaat er groote kans, dat ln en door de crisis een aanzienlijke verfraaiing onzer gemeente, juist op plaatsen, waar het zoozeer gewenscht is tot stand zal komen. SUPPORTERSVEREENTGING „GEEL ZWART". Op 21 Augustus zal een ledenvergadering gehouden worden van de Supportersvereni ging „Geel Zwart". De vergadering vindt plaats in café Centraal De agenda vermeldt o.a. jaarverslagen se cretaris en penningmeester en controlecom missie, bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren Smit, Van Asselt en Kuipers, res-p. secretaris, penningmeester en commissaris, welke allen herkiesbaar zijn. De radiozender op den Bisamberg, die door de nationaal-socialisten bij den Putsch van Woensdag met dynamiet is vernield. IJMUIDEN GESLAAGD. Onze plaatsgenoote mej. G. Schol slaagde te den Haag voor het examen piano, theore tisch gedeelte, van de Ned. Toonkunst Ver eeniging. Voor het examen practijk boekhouden, af genomen door de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschappen te Amsterdam slaagde de heer Gjertsen, alhier. „KLEINE MAN,WAT NU?" De film, die vanheden (Vrijdag) af in Thalia wordt vertoond, is een bewerking naar het bekende boek van Falada „Kleiner Mann, was nun?" De hoofdrollen in dit buitengewoon film werk worden vervuld door de allerbeste ar- tisten: Hertha Thiele, Hermann Thimig, Ida Wüst, Fritz Kampers, Jacob Tiedtke, Theo Flink, Paul Henkels enz. Het is een buiten gewoon, tot het eind toe spannende film. De kleine man (Hermann Thianig) is overweldi gend. Hertha Thiele vervult ha.ar rol met een stille foetoovering. De uitstekende muziek is van Harald Bohmelt, De regie was in handen van Dr. Fritz Mendhausen. „Kleine man,, wat nu?" is een film, die ieder moet gaan zien. NIEUWE ZAAK. Heden vindt de opening plaats van H. Groen's damesmode- en corsettenhuis in het groote winkelpand Prins Hendrikstraat 91 Op bescheiden schaal begon de .^eigenaar dezer zaak in de Kalverstraat 50 een mode zaak en spoedig werd de noodzakelijkheid tot uitbreiding gevoeld, om welke reden de win kel werd verplaatst naar Kalverstraat 46-46a. Ook hier moest inmiddels opnieuw uitgebreid worden. Later werd een tweede zaak in de Peperstraat te Beverwijk geopend. En thans heeft de heer Groen beslag gelegd op het bovengenoemde winkelhuis, hetgeen de kroon is op het werk van den ondernemer. Dit is een prestatie, die vooral onder de huidige omstandigheden respect afdwingt. Het mag als een bewijs van de groote ondernemings geest van den eigenaar worden beschouwd Moge de heer Groen ook in deze derde zaak succes hebben. Teraardebestelling Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout. Groote belangstelling op Westerveld. Onder groote belangstelling vond gisteren middag op Westerveld de teraardebestelling plaats van wijlen Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout. Toen de baar, die bedekt was met vele bloemstukken grafwaarts werd gedragen, slo ten zich tal van vrienden aan, Naast de baar liepen de leden van de transportcolonne van de af deeling Haarlem van Het Nederlandsche Roode Kruis, Onder degenen, die de plechtigheid bij woonden merkten wij o.a. op de heeren C. Maarschalk, burgemeester van Haarlem, Jhr. mr. J. W. G. Boreel van Hogelan-den, oud- 'ourgemeester, Jhr. C. J. A. den Tex, burge meester van Bloemendaal en Mr. dr. Veeren, gemeentesecretaris, L. H. Simons, burgemees ter van Haarlemmerliede, B, W. de Kanter, lid van het Hoofdbestuur van Het Ned. Roode Kruis, Dr. A. Land, bestuurslid van de af- deeling Haarlem. W. A. Dolleman, bestuurs lid van Het Ned. Roode Kruis te IJmuiden, Graaf van E-andwijck, Ds. V. Roos, dr. van Paassen en Zuster Voorhoeve namens het Dia- conessenhuis, E. G, Wesseling, commissaris van het bestuur der Kweekschool voor de Zee vaart te Amsterdam, regenten van de Hofjes van Staats en van Noblet enz. Nadat de kist in het graf was neergelaten en het graf met de ontelbare bloemstukken was toegedekt, trad allereerst een vriend van den overledene, Mr. van Valkenburg naar voren Spreker herinnerde er aan hoe, thans 45 jaren geleden op het Haarlemsch gymnasium de banden van vriendschap tusschen hem en den overledene werden gelegd, In den loop dei- jaren werd deze vriendschap hechter en hech ter, vooral toen naast vriendschapsbanden ook familiebanden beide" tesamen bond. Door ge meenschappelijke belangen werd de vriend schap versterkt. Velen heeft de overledene zijn vriendschap geschonken. Het was hem een behoefte, an deren te helpen en hoevelen. zijn er-niet, die van zijn hulp genoten hebben. Na het groote verlies, dat de familie door zijn heengaan heeft getroffen, te hebben ge schetst, wees Mr. van Valkenburg op de be langstelling, welke de overledene aan den dag legde voor het openbare leven. In vele commissies had hij zitting en met toewijding nam hij verschillende funeties waar. Het deed hem leed dat hij genoodzaakt was, voor vele dezer functies te moeten bedanken. Tot die, welke hij niet neerlegde behoorde zijn lid maatschap van het bestuur der Kweekschool voor de Zeevaart, die zijn volle liefde had. Hij was een man van traditie, die hij hoog hield, want van 1784 af heeft een lid van de familie Teding van Berkhout deel uitgemaakt van het bestuur van de Kweekschool. In deze functie heeft spreker met den overledene samengewerkt en namens bestuur, leerax-en en leerlingen brengt hij dank voor hetgeen de overledene voor de school heeft gedaan. „Met weemoed, aldus besloot Mr. van Valkenburg, vertrouwen wij zijn stoffelijk overschot toe aan de aarde van de duinen van Kennemer- lan4, die dienen tot verdediging van zijn va derland, dat hij boven alles liefhad". Dr. Land, sprekende namens de afdeeling Haarlem en Omstreken, wees er op, dat de overledene gedurende 29 jaar met toewijding deel uitmaakte van het bestuur. Veel heeft hij bijgedragen aan de ontwikkeling van het Roode Kruis. Vooral de afdeeling Haarlem had zijn bijzondere belangstelling. Herhaaldelijk heeft hij de afdeeling vertegenwoordigd op de alge meene vergadering, Nog slechts enkele wesen geleden nam hij het voor hem zeer zware be sluit, het voorzitterschap neer te leggen. Het bestuur benoemde hem uit erkenning voor wat hij voor de afdeeling had gedaan tot lid van verdienste. Een vriend van den overledene baron van Bo-etselaer schetste den overledene als iemand die op warme vriendschap was gesteld, die vriendschapsbanden, die dreigden te verslap pen wist aan te halen, in den vriendenkring zal hij een leege plaats achter laten. De heer C. Nel, voorzitter van de transport colonne, zeide met weemoed namens de leden der colonne afscheid te nemen, omdat de co lonne wederom een bestuurslid moet missen, een bestuurslid, dat bij de colonne gezien was om zijn beminnelijkheid, zijn zachtmoedigheid, zijn bescheidenheid, doch vooral om de ge noeglijke sfeer, die hij rondom zich wist te scheppen, Jhr. Teding van Berkhout droeg de transportcolonne een warm hart toe, hij heeft veel gedaan om haar bloei te bevorderen. Spre ker bracht hem daarvoor hartelijk dank. Ds. J. C. van Dijk sprak een treffend slot woord. Ook deze spreker roemde de hulpvaar digheid van den overledene. Hij dankte hem namens Kerkeraad en Kerkvoogden der Ned. Hervormde Kerk te Bloemendaal voor al het geen hij voor de kerk gedaan heeft. Na woorden van troost tot de familie te heb ben gesproken las de predikant 1 Cor. 15 en besloot met het „Onze Vader". De zoon bedankte de aanwezigen voor hun belangstelling. AUTO RIJDT JONGEN DOOD EINDHOVEN. Woensdagavond is de 13- jarige C. van der Meer, woonachtig te Woen- sel, toen hij per fiets op weg bevond naar Best, door een auto van iemand uit Oss aan gereden. De jongen werd op den weg gesmakt en op slag gedood. Een onderzoek naar de schuld wordt ingesteld.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1