DE BILT I VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: Schip Altona Ned. Indië Antiochia Mexico Arendskerk J apan Alcinous Batavia Achilles Savona Arantza Mendi La Plata Amazone Kopenhagen Berengar Buenos Aires Bennekom Chili Barneveld Chili Boskoop Chili Britannic Archangel Biscay a Bilbao (v. IJm.) Chr. Huygens Ned. Indië Ceres Bourgas Cordillera West Indië Costa Rica West Indië Desio B. Aires Elpen or Ned. Indië Elise Schulte Lulea (v. IJm.) Euterpe B-ordeaux Fauna Venetië Ned. Indië Gracefield Buenos Aires Gaasterland Rosario Grootekerk Japan Helder Caibarien Hebe Midd. Zee Hardenberg Sfax Highland Swansea Heemskerk Zuid-Afrika Kyphissia West Indië Langlebrook Santé Fé LoViand Archangel Lucerna Port Arthur Ioannis Vatis Buenos Aires Myrmidon Batavia Melampus Hamburg Montferland B'uenos Aires Mars Napels Montferland Buenos Aires Meliskexk Hamburg M. v. St. Al-degonde Ned. Indië Neumark Ned. Indië Neion Buenos Aires Nijkerk Zuid Afrika Naumburg Ned. Indië Nereus Stettin Neleus Ned. Indië B'uenos Aires Ootmarsum Archangel Gothenburg Poelan Tello Ned. Indië Poseidon Guantanamo Peterston Rosario Proeyon Archangel Peisander Batavia Rina Corrado Rosario Rokos Vergottis La Plata La Plata Rhea Danzig West Afrika Berooskerk Japan Saturnus Bourgas Syra Mexico Dublin Tajandoen Ned. Indië Thistleford La Plata Hamburg .Vulcanus Patras Waterland Buenos Aires Necochea Winterswijk Archangel Koivisto Zeelandia Beunos Aires rerm. aankomst 11 Aug. 5 Aug. 31 Juli 5 Aug. 30 Juli 1 Aug. 15 Aug. 10 Aug. 28 Aug. 8 Aug. 31 Juli 21 Aug. 17 Aug. 6 Aug. 12 Aug. 2 Aug. 5 Aug. 28 Juli 29 Juli 12 Aug. 4 Aug. 30 Juli 26 Juli 31 Aug. 6 Aug. 31 Aug. 25 Aug. 8 Sept. 31 Juli 18 Aug. 31 Juli 30 Juli 21 Aug. 29 Juli 29 Juli 10 Aug. 4 Aug. 27 Aug. 27 Juli 5 Aug. 16 Aug. 25 Juli 7 Aug. 31 Juli 1 Aug. 30 Juli 30 Juli Laatste bericht 23 Juli van Port Said. 19 Juli van Port of Spain. 23 Juli van Shanghai. 19 Juli te Belawan. 23 Juli van Huelva. in lading. 25 Juli te Gdynia. 22 Juli van Madeira. 18 Juli van Cristobal. 23 Juli van Callao. 22 Juli te Valparaiso. 18 Juli vertrokken, in lading. 25 Juli van Genua. 25 Juli te Limni. 26 Juli van Curacao. 19 Juli van Curasao. 17 Juli vertrokken. 25 Juli van Port-Said, in lading, in lading. in lading. 16 Juli van Padang. 6 Juli vertrokken. 11 Juli v. Ponte Obligado. 23 Juli te Osaka. 25 Juli te Antwerpen. 24 Juli te Carthagena. 25 Juli vertrokken. 25 Juli vertrokken. 25 Juli te Lorenzo- Marquez. 24 Juli van de Azoren. in lading. 20 Juli vertrokken. 24 Juli vertrokken. 22 Juli van Sint-Vincent. pass. 23 Juli Gibraltar, vertr. 25 Juli v. Bremen, in lading. 25 Juli te Valencia, in lading. in lading. 25 Juli van Batavia. 25 Juli te Penang. in lading. 20 Juli van Mombassa. 20 Juli van Macassar. in lading. 24 Juli van Padang. 26 Juli vertrokken. 23 Juli vertrokken, in lading. 24 Juli van Perim. 15 Juli vertrokken. 24 Juli v. Buenos Aires. 24 Juli van Lodingen, in lading. in lading. 13 Juli te Santa Fé in lading. 25 Juli te Kopenhagen. 23 Juli van Cape Coast. 24 Juli te Marseille. 22 Juli te Oonstantza. in lading. 25 Juli van Lizard. 26 Juli te Genua. 17 Juli v. Buenos Aires. 25 Juli vertrokken. 26 Juli van Dungeness. 24 Juli v. BaWia-Blanca. 28 Juni vertrokken. 23 Juli vertrokken. 24 Juli vertrokken. 24 Juli van Madeira. De toestand in Oostenrijk. „Nazi-propaganda moest tot moord leiden." Buitenhaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TB IJMTJIDIli JLAWGBKOMÏ* SCBKPKN Belgisch s.s. Prince Charles Ostende toeristen IJMUIDEN MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1,10f 0,75 Tongen per K.G. f 1,50f 1,10 Groote schol per 50 K.G. f 21,50f 20 Middelschol per 50 K.G. f 19 Zetschol per 50 K.G. f 18 Kleine schol per 50 K.G. f 19f 6,50 Schar per 50 K.G. f 6,30 Middelschelvisch per 50 f 14 KI. middelschelvisch per 50 K.G. f 12i 8 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 6f 2,25 Kabeljauw per 125 K.G. f32f20 Gullen per 50 K.G. groote f4.90—f4,30 Gullen per 50 K.G. kleine f2,75—f2,30 Leng per stuk f 0,30 Wijting per 50 K.. f 2,40f 2,30 Koolvisch per stuk f 0,32 Makreel per 50 K.G. f 7,50f 7,30 Kleine hake per 50 K.G. f 23 BESOMMINGEN Trawler; Marie IJM 95 375 manden Logger: KW 91 f175 HaringloggerCornells de Boer '(restant) BEVERWIJK DE EERSTE BOLLENVEILING VAN HET CENTRUM. Vrijdagmorgen werd in het Veilingsgebouw Centrum de eerste droge bloembollenveiling gehouden van dit .seizoen uitgaande van de Vereeniging tot Exploitatie van Bloembollen- veilingen Centrum alhier. De aanvoer was zeer bescheiden en omvatte slechts 25 num- 111 Voor den aanvang van de veiling heeft een der directeuren de heer P. J. van der Ploeg een openingswoord gesproken, waarin hij de verwachting uitte, dat de aanvoeren voor de volgende veilingen belangrijk zullen toenemen. Ondanks den kleinen aanvoer werd slechts een klein gedeelte verkocht. Het meeste werd opgehouden. BRID GE- WEDSTRIJD. De Beverwijkers winnen. Donderdagavond werd in het Ken nemer- hotel de eerste helft gespeeld van een bridge- wedstrijd tusschen de Santpoortsohe en Be- verwijksche bridgeclubs- De vier Beverwijk- sche teams behaalden de overwinning. Per soonlijke prijzen vielen ten deel in de N.—Z.- lijn aan mevr. en den heer Spruyt (eereprijs) en de heeren Anuten en Paerl (tweede prijs). In de O.-W. lijn kwam de eerste prijs aan de heeren Belinfante en Langendijk en de twede prijs aan mej. J. Zurlohe en den heer Meddens. UITSLAGEN DUINWIJCK-TENNIS- TOURNOOI. Dames enkelspel: Mej. J. Spruyt slaat mej. H. Doorn 61, 8—6. Heerenenkelspel C: H. v. d. Laan slaat F. Moerel 64, 64. meldt: Hoogste barometerstand 769.5 m.M. te Biarritz. Laagste barometerstand 744.0 m.M. te Röst. en voorspelt: Meest matigen win uit Westelijke richtin gen. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Enkele regenbuien. Ieits koeler. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Stilstand. Thermometer Hoogste gisteren Laagste heden nacht Hoogste heden 68 F. 59 F. 62 F. OPGAAF MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS Kanaalstraat 83 IJmuiden. HOOGWATER IJMUIDEN. Zaterdag v.m. 4.01 uur; n.m. 4.33 uur. Zondag v.m. 4.49 uur; n.m. 5.17 uur. Maandag v.m. 5.33 uur; n.m. 6.— uur Aldus Italiaansche pers. ROME, 26 Juli (Reuter) Stefani meldt De Italiaansche bladen keuren in hun commen taren den moord op bondskanselier Dollfuss ten sterkste af en merken op dat de aanslag der terroristen geen enkele weerklank vindt in het hart van het Oostenrijksche volk. De bladen wijden woorden van mededoogen met den bondskanselier en roemen zijn kwali teiten als verdediger van Oostenrijk's onaf hankelijkheid. terwijl zij de verantwoordelijk heid voor de gebeurtenissen op de schouderen leggen van het nationaal-socialistische Duitschland. De bladen voegen eraan toe dat de Italiaansche pers reeds lang gewezen heeft op het gevaar van de anti-Oostenrijk- sche propaganda welke slechts kon uitloopen op de zwaarste misdaad waarnaar deze pro paganda streefde. Verder leggen de bladen er den nadruk op, dat de interventie van den Duitschen vertegenwoordiger te Weenen ten gunste van de terroristen haar precedent in de diplomatieke geschiedenis niet kent, en dat alle commentaar hierbij overbodig is. De bladen wijzen erop dat de politieke toestand in Oostenrijk geen wijzigingen ondergaat, beschermd als zij wordt door de wil van het volk en de waarborgen der groote mogend heden die de verplichtingen welke zij met de beschaafde wereld zijn aangegaan, zullen weten te handhaven „Italië kan niet werkloos toezien". ROME, 26 Juli (V. D.) Ofschoon de gebeur tenissen in Oostenrijk alhier groote sensatie hebben gewekt, wordt er toch op gewezen, dat de verrassing niet overweldigend ge weest. aangezien men had kunnen verwach ten, dat de nazi's een desperate poging zou den doen hun macht te vestigen, nu de re geering zoo uiterst strenge maatregelen ter onderdrukking van de terreur heeft genomen. De ontwikkling van den toestand wordt echter in officieele en militaire kringen met de grootste aandacht bestudeerd en het lijdt geen twijfel, dat de kloof, die reeds begonnen was te ontstaan tusschen Duitschland Italië, thans zeer breed en diep is geworden. Algemeen acht men den toestand zeer ern stig. In niet-officieele kringen wordt er met klem op gewezen, dat Italië niet werkloos kan blijven toezien, hoe de Duitschers Oostenrijk blijven teisteren met terrorisme en anarchie. Wat van Italiaansche zijde ondernomen zou zijn, wanneer de putsch was gelukt, daar over laat men zich over het algemeen niet uit. Men acht het onder de gegeven om- st-and'gheden echter waarschijnlijk, dat Italië een collectieve stap van alle mogendheden in Berlijn zal voorstellen, waarbij zal worden ge- eischt, dat alle pogingen om onrust in Oos tenrijk te wekken zullen worden gestaakt. Een dergelijke demarche zou dan waarschijn lijk worden versterkt door een afzonderlijke stap van den Italiaanschen ambassadeur, die Hitler in kennis zou stellen van den vasten wil van Mussolini om in ieder geval Oosten rijk's onafhankelijkheid te waarborgen. „Duitsche nat.-soc. partij was op de hoogte." en toen de nazi's uit de bondskanselarij naar i de politiekazerne werden overgebracht, in- plaats van over de grens gezet, werd van Duitsche zijde onmiddellijk gepubliceerd dat de Duitsoh-Oostenrijksche grens was gesloten en dat, wanneer de opstandelingen zouden trachten over de grens te komen, zij zouden worden gearresteerd. Tenslotte leggen de bla den verband tusschen den putsch in Weenen en de aanhouding door Zwitsersche autoritei ten van een zending bommen uit Duitsch land. welke voor Oostenrijk bestemd waren. In politieke kringen te Londen acht men den toestand, ontstaan door den putsoh, en den dood van Dollfuss zeer ernstig. Verwaoht- wordt, dat binnen enkele dagen overleg met de andere groote mogendheden zal worden gepleegd over de te nemen stappen Amerikaausch oordeel. NEW YORK, 26 Juli (Reuter) De „Herald Tribune" brengt hulde aan Dr. Dollfuss er schrijft, dat indien de verwekkers van de on lusten Europa niet naar Serajewo terugbren gen, dan toch zeker naar de Middel-eeuwen. „Verdediger van Oostenrijk's onafhankelijkheid". PARIJS, 26 Juli (Reuter) De gehcele Fransche pers betreurt met levendige veront waardiging den door de Nazis gepleegden moord op „den verdediger van Oostenrijk's onafhankelijkheid". De bladen zien hierin de treurige gevolgen van Duitschland's drang naar het Oosten en verwezenlijking van den „Anschluss". Men vraagt zich af, wat de Volkenbond zal doen, en wat Italië, Frankrijk en Engeland zullen doen. LONDEN. 26 Juli (V.D.) In een hoofd artikel geeft de „Times" een korte beschou wing over de voorgeschiedenis van den putsch van gisteren in Oostenrijk en komt dan tot de conclusie, dat de openlijke actie van Duitschland jegens Oostenrijk door actieve oppositie van het buitenland was stopgezet, doch dat de onderhandsche Duitsche aanmoe diging van de nationaal-socialistische vijan den van de Oostenrijksche regeering nooit heeft opgehouden. Het zou unfair zijn, aldus tenslotte de „Times", in het licht van de tot dusver bekende berichten de Duitsche re geering de verantwoordelijkheid toe te schrij ven voor het roekelooze avontuur van gisteren Het staat echter buiten kijf, dat de opstand min of meer is veroorzaakt door de voortdu rende instigatie uit Duitschland. Op het eerste gezicht, aldus schrijft o.a. de „Morning Post", lijkt het waarschijnlijk, dat deze revolutie in Oostenrijk op touw is gezet om de aandacht af te leiden van de groeiende crisis in Duitschland en de dorheid van het nationaal-socialistische programma. Het is echter nog te vroeg om eenigerlei zekere gevolgtrekkingen te maken, behalve deze eene, „dat in deze gevaarlijke tijden, wanneer der gelijke dingen zich kunnen voordoen als een bliksemstraal, vijf jaar een veel te lange ter mijn is om onze krachten aan onze verdedi ging aan te passen". Heumers, Overasselt en iNewe Wetering langs den z.g. Staddijk naar den Teersdijk en van daar verder denzelfden weg door de stad naar de kazerne. De 30-ers gingen van Mook vecht op Malden aan en vandaar via Hatert naar Sint Anna en verder naar de kazerne. De wegen waren over het algemeen, vooral wat de- lange trajecten betrof, zeer goed, De weersomstandigheden waren ook Donderdag weer bijzonder gunstig voor de loopers, in te genstelling met het vorig jaar. Dit kwam voor al tot uiting in het aantal uitvallers en thuis blijvers. Donderdagmorgen verschenen er 16 deelnemers niet aan den start, zoodat 2909 deelnemers en deelneemsters de kazerne ver lieten. De geest is nog steeds uitstekend, er wordt nog steeds volop gezongen. Door verschillende firma's worden de deelnemers iederen dag met lekkernijen bedacht. Voor zoover bekend is zijn nog maar weinig ploegen incompleet ge worden. Hei aantal uitvallers bedroeg op den derden dag 29. hetgeen in vergelijking met het vorig jaar meer is. doch het totaal aantal uitvallers en thuisblijvers vertoont een gunstiger beeld dan het vorig jaar; het bedraagt 92, tegen 159 het vorig jaar. Als er dus heden Vrijdag geen thuisblijvers zijn, zullen voor het aanvaarden van den laatsten marschdag 2880 deelnemers ver trekken. LAWNTENNIS TOURNAMENT „ZANDVOORT". Op de tennisbanen van de Kennemer Golf and Con try Club zijn Donderdag de wed strijden begonnen ven het jaarlijksch A- tournament onder leiding van den heer M. Wetselaar. Veel verder dan het begin is men niet ge komen daar de regen als spelbreker is gaan optreden, zoodat men besloot heden Vrij dagmiddag twee uur te vervolgen. UIT DE PERS Engelsche meeningen. LONDEN, 26 Juli (V.D.) Langzamer hand worden meer bijzonderheden bekend omtrent den mislukten putsch der nazi's in Oostenrijk en de relatiesi welke in verband hiermede met Duitschland bestaan. Zoowel uit de eigen informaties van de correspon denten van verscheidene Engelsche bladen in Duitschland als uit de berichten, welke door het officieuze Duitsche nieuwsbureau tijdens den putsch werden gepubliceerd, blijkt duide lijk, dat zooal niet de Duitsche regeering, dan tooh de h-ooge instanties van de Duitsche nationaal-socialistische partij volkomen op de hoogte moeten zijn geweest van hetgeen in Oostenrijk ging gebeuren.In dit verband wordt ook gewezen op het feite dat de Rijkskanse lier Hitier niet, zooals oorspronkelijk de be doeling was, een <reis aan boord van een Duitsch oorlogsschip naar de Noorsohe wa teren Is gaan maken, doch zich op het laat ste oogenblik voor zijn vacantie naar Beie ren heeft begeven. De correspondent van de „Daily Telegraph" te München wist Woensdag te melden, dat aldaar verluidde, dat het le gioen der Oostenrijksche nazi's in Duitsch land gereed stond om Oostenrijk binnen te rukken. „De intensieve activiteit van de Oos tenrijksche sectie van de nazipartij gedu rende de afgeloopen vier dagen heeft be langrijke onrust veroorzaakt. Gemeld wordt, dat 3000 Oostenrijksche nazi's onder de wape nen zijn en wachten om van verschillende punten langs -de Oostenrijksch-Beiersche grens Oostenrijk binnen te rukken'. De correspondent van het blad voegt hier aan toe, dat, hoewel dit bericht niet kon wor den bevestigd, men er van overtuigd is, dat het niet zonder grond is. Ook de correspon dent van de „Daily Herald" meldde Woensdag dergelijke berichten aan zijn blad. Hij weet er bij te melden, dat het Oostenrijksche legioen geconsigneerd was en de barakken niet mocht verlaten. Uit Berlijn wordt gemeld, dat het opvalt dat de eerste berichten, welke van Duitsche zijde over den putsch werden gepu bliceerd, in het geheel niet spraken over een nutsch van nationaal-socialisten. Onder den titel „Het volksgericht in Oostenrijk" werd in den loop van den avond een mededeeling ge publiceerd, welke heette van Oostenrijksche zijde afkomstig te zijn en waarin werd mede gedeeld, dat over de regeering Dollfuss in Oostenrijk het volksgericht was uitgebroken. „Wat men eigenlijk in de geheele wereld, wan neer men niet opzettelijk blind was. en wan neer men niet het natuurlijkste gevoel van menschelijkheid met geweld onderdrukte, reeds sinds weken, ja sinds maanden moest zien aankomen, is gebeurd. Het Duitsche volk in Oostenrijk heeft zich tegen zijn pijnigers en onderdrukkers, tegen zijn cipiers in lichame lijk en geestelijk opzicht, tegen zijn folter knechten verheven." In het zelfde bericht werd medegedeeld, dat het bondsleger achter het volk. dat tegen de regeering in opstand was gekomen, stond. „Dit is thans het groote, dat wij beleven, Het Deutschtum in Oostenrijk viert in den volksopstand tegen de regeering Dollfuss, die reeds lang zonder wettige basis de dictatuur op het volk uitoefende, zijn overwinning. Dit bericht werd in Berlijn gepubliceerd, toen nog niet bekend was, dat de nazi's, die de bondskanselarij hadden bezet en Dollfuss hadden doodgeschoten, zich hadden moeten overgeven. Toen te Berlijn bleek, dat de putsch was mislukt, werd Tiet overwinnings- bericht der nazi's in Oostenrijk onmiddellijk ingetrokken. Van Duitsche zijde werd ook het eerst gemeld, dat de opstandelingen vrijge leide naar de Duitsche grens hadden gekre gen. Een der voorwaarden voor dit vrij ge- De dood van Dollfuss. Het Alg. Handelsblad schrijft: „Het nationaal-socialisme in Centraal- Europa heeft zich gisteren in Weenen op nieuw in een zijner meest stuitende vormen geopenbaard. Honderdvijftig (Oostenrijk sche?) aanhangers van het hakenkruis heb ben, vermomd in de uniform van hun Oostenrijksche tegenstanders, en dus onder vlasche vlag, den Oostenrijkschen Bondskan selier op zijn bureau overrompeld en neer geknald. Vervolgens hebben zij in het nauw gebracht en omsingeld door de regeerings- getrouwe Oostenrijksche troepen en politie de bemiddeling ingeroepen van den Duitschen gezant, en, in ruil voor hun overgave en de vrijlating der andere gevan gen gehouden ministers en ambtenaren, vrijen aftocht bedongen naarDuitschland. Dat teekent den toestand scherp in al zijn gruwzaamheid. De regeering in Berlijn deelt nu officieel mede, dat zij de moordenaars van Dollfuss bij het 'betreden van de Duitsche grens zal beschouwen als Oostenrijksche opstandelingen en terstond zal arresteeren Natuurlijk. Een openlijke vereenzelving zou een oorlogsverklaring beteekenen. Maar met een arrestatie alleen kan de Duitsche regee ring haar moreele verantwoordelijkheid ten aanzien van de gebeurtenissen, welke tot dezen moordaanslag op den eersten minister van een officieel bevrienden buurstaat, niet uitvlakken. Het is te vroeg om thans reeds precies uit te maken, op wiens initiatief en met wiens geldmiddelen deze georgani seerde omwentelingspoging tegen de Oosten rijksche regeering is ondernomen. Maar bij de rebellen zelf, die als verraders in valsche uni formen den strop riskeeren, bestond geen moment van twijfel over de richting, waarin zij toen het misliep hun lijfsbehoud moesten zoekenDuitschland. En wie dit tragisch gebeuren, dat aan een onver saagd en onafhankelijk voelend vaderlander als Dollfuss het leven kostte, in het kader plaats van de stelselmatige en mensch- onteerende terroristische campagne, die, van Duitsch gebied uit, door gevluchte Oostenrijkers kon worden vastgehouden, danks de recente geruststellende verzekerin gen van Hitier aan Mussolini in Venetië, ondanks het feit, dat het Duitsche Nazi regiem op eigen terrein toch waarlijk wel „Kadavergehorsam" weet af te dwingen, wan neer het dat verkiest kan slechts tot de conclusie komen, dat de jongste gebeurte nissen in Weenen moeten worden beoordeeld als deel van de aan de Oostenrijksche onaf hankelijkheid vijandige politiek, die van meet af aan door het Derde Rijk is ingezet. VOETBAL. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. K. F. C.—Ajax (2—2) AJAX KAMPIOEN DOOR BETER DOELGEMIDDELDE. SPORT EN SPEL WANDELSPORT De Int. Vierdaagsche Afstands- marschen. DE DERDE DAG. Uit Nijmegen: De derde ochtend gaf avenals de beide vorige dagen weer het zelfde beeld te zien. In den vroeger morgein heerschte er in en bij de kazerne dezelfde drukte als de da gen daarvoor. Tegen vijf uur vertrokken de eerste deelne mers weer voor de route van 55 K.M. in de richting van Berg en Dal, Groebeek, Mook en Cuyk oen vandaar via Linden, Beers, Gassel, Grave, Nederhassel^ en Feersdijk de kazerne weer te bereiken. De groote pleisterpunten op deze route waren Cuyk, Beers en Grave. De deelnemers van de 50 K.M. volgden tot Cuyk denzelfden weg om vandaar rechtstreeks feide, dat er geen bloed zou vloeien, was door naar Beers te gaan en door verder dezelfde den moord op Dollfuss echter niet vervuld route te volgen. De 40-ers gingen van Mook via Eindelijk is dan toch de beslissing van dit zoo buitgengewoon lange voetbalseizoen ge komen. De datum 26 Juli 193 zal wel lang in de herinnering blijven voortduren. En het is nog aan de medewerking van de drie club-be sturen te danken, dat het nu „al" afgeloopen is en dat deze drie extra wedstrijden niet op drie achtereenvolgende Zondagen gespeeld zijn, want anders zou het eene seizoen in het andere zijn overgevloeid. Zooals onze lezers weten had Ajax reeds aan een gelijk spel genoeg om (voor de vijfde maaD het landskampioenschap te behalen. En daar is het da nook op uitgelooDen. adat K. F. C. -met rust nog met 20 de leiding had gehad, te verkleinen. Een paar minuten vóór het slaagde eerst Mulders er in, den achterstand einde kopte Ten Have den beslissenden ge lijkmaker in het Koogsche doel Aan den éénen kant groote vreugde, aan da andere zijde diene teleurstelling. Maar daar is het nu eenmaal voetbal voor! Onder leiding van den heer J. Mutters stel den de ploegen zich op. Ajax is de eerste minuten in den aanval en forceert eenige comers. Van het begin af speelt K. F. C zïin beproefd systeem, drie soelers voor, de beid° binnenspelers sterk naar achteren teruggetrokken, de middenlinie ge- hel teruggetrokken, bijna t-ot in het straf schopgebied. de backs vrijwel op één lijn met de middenlinie. Er zijn ruim 5 minuten gespeeld als Van der Puttelaar om onbeerïjpeleiike redenen aarzel de -met iri te loooen op van Wensveen. Deze had daardoor gelegenheid, vrii voor te zetten, in, het leder gaat tegen van Diepenbeek aan Kruyver krijgt den bal voor de voeten, schiet en Van 't Kaar krijgt van dichtbij den bal vrij. Met een onhoudbaar schot passeert hij Keizer (1—0). K. G. C. blijft nu iets sterker, een ver schot van Bley ketst tegen de lat. Intuschen is Vol kers wegens een oude blessure uitgevallen. Voor hem komt Lcnis binnen de lijnen, dio linksbinnen gaat spelen. Bij een der uitvallen van de Koogsche lost. Mol een onverwacht schot, dat Keizer er mag nifiek uithoudt. Een tweede doelpunt ontstaat dan juist aan den kant waar het weer niet verwacht wordt. Na een sterk offensief van Ajax krijgt Van 't Kaar bij een aanval van rechts in geheel vrij staande positie den bal voor de voeten, oendat Diepenbeek er royaal overheen trant. Van 't Kaar benut de kans zonder dat Keizer er iets aan kan doen (20). Er zijn dan twintig minuten gespeeld Ge durende de volgende 25 minuten is het een offensief geweest van een wanhonig en moedig snelend Aiax tegen een met alle krachten ver dedigend K. F. C. Te zes minuten over negen wordt met de tweede helft begonnen. Dadelijk is Ajax ster ker; bij een der aanvallen wordt Blom vliet wel wat erg harhandig tegen den grond geloo- pen waarvoor Ajax een vrijen schop mag ne men, Deze wordt hoog voor doel geplaatst, maar de muur van K. F. C.'ers biedt hard nekkig weerstand. Na vijf -minuten spelen worden de lichten ontstoken: dan komt de witte bal in het veld. Het spelpeil zakt geweldig, het tempo is lang zoo snel niet als in de eerste helft. Niettemin g-aat alle initiatief van Ajax uit. Na 25 minuten komt het zeker verdiende doelpunt van Ajax. Ten Have rent langs de lijn, schiet scherp naar voren, Mulders staat op zijn plaats, ziet een gaatje tusschen Veen en den linkerpaal. Een knal en de stand is 2—1. Dit tegenpunt brengt de spanning in den wedstrijd terug. Ajax valt zoo mogelijk nog fa natieker aan, K. F. C. verdedigt nog krach tiger, zoodat er nog al wat ongerechtigheidjes gebeuren in het heetst van den strijd, maar Mutters leidt kalm en blijft den toestand meester. Eenige corners worden van links en rechts op het K. F. C.-doel genomen, maar steeds zonder resultaat. Nog tien minuten. K. F. C. is totaal ingesloten. De spanning stijgt ten top. Nog vijf minuten. Er\ dan gebeurt de verrassing, waarop vele Amsterdam-mers gehoopt hadden. De bal werd van 40 Meter afstand van links schuin voor het K. F, C. doel geplaatst. Ten Have rent als pen bezetene toe, springt hoog op, een kop balen het leder vliegt over Veen in het net. Een prachtig doelount! De stand is 22 gelijk. In de twee resteerende minuten gebeurt er niets bijzonders meer. Ajax is weer kampioen! De eindstand luidt: gespjgew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. Ajax 2 1 1.-3 6—3 1.50 K. F. C. 2 11—3 4—3 1.50 Willem n 2 s 2—6

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 7