Welkom thuis! BEVERWIJK De opening van het zwembad „Adrichem". Een geanimeerd zwemfeest. Zondagmiddag werd het Zwembad „Adri chem", gesticht op de terreinen van den heer J. J. de Wildt aan den Hoflanderweg officieel geopend. De Kennemer Zwemclub, die in deze inrichting een voortreffelijke oefengelegenheid vindt, had er voor gezorgd, dat deze openings plechtigheid niet zonder meer voorbijging. Zij verbond daaraan een demonstratie van de zwemsport in al haar geledingen, van de een voudigste slagen af tot het figuurzwemmen en polospel toe. Tot de talrijke belangstellenden, die het zwembad omringden, behoorde ook burgemeester H. J. J. Scholtens van Beverwijk. De burgemeester van Wijk aan Zee en Duin was verhinderd. Bij ontstentenis van den voorzitter, den heer N. J. Out hield de heer H. A. J. J. v. d. Bergli, waarnemend voorzitter, de openingsrede. Spr. achtte het een eeretaak deze opening te mo gen verrichten, omdat in de eerste plaats de Kennemer Zwemclub in het bad „Adrichem" gehuisvest is. Spr. betuigde zijn erkentelijk heid aan het adres van den heer J. de Wildt, die zijn uitgestrekte terreinen aan de sport dienstbaar maakt, teneinde de rendabiliteit zijner gronden te verhoogen, maar die daar naast vooral ten aanzien van het door hem. gestichte zwembad gaarne rekening heeft ge houden met de verlangens der vereenigingen. Voor hetgeen hij hier heeft gesticht, kan men den heer De Wildt niet dankbaar genoeg zijn. Het gereedkomen van het bad in het jongste voorjaar was voor eenige zwementhousiasten het motief een zwemclub op te richten ter propageering van de zwemsport in deze om geving. De Kennemer Zwemclub telt thans 130 leden van zeer uiteenloopenden leeftijd. De oudste telt 71 jaren en heeft zich met een jong hart onder de leerlingen geschaard, maar ook benjamins van 45 jaren zijn aan de vei lige hoede van den badmeester toevertrouwd. Het was wel een eigenaardige speling van het lot, dat de heer De Wildt, die zijn bad zoo hygiënisch heeft ingericht, en groote aan dacht besteedde, aan de wering van ratten, dezen middag het bassin bevolkt ziet door een legertje Haarlemsche Waterratten. Spr. heette deze gasten echter ditmaal bijzonder welkom, evenals de zustervereeniging „De Zijl" uit Lei den, die dezen middag medewerkten aan het programma. De heer v. d. Bergh verklaarde vervolgens de inrichting voor geopend. Onder applaus werd daarna officieel voor de 'eerste maal de waterspiegel gel .'oken door het oudste lid der K.Z., een 71-jarigen veteraan en daarna door de benjamin dier vereeniging. In vlot tempo werd vervolgens onder leiding van den heer v. d. Broek het programma, dat rijk was aan aantrekkelijke onderdeelen, afge werkt. Het weer had zich eenigszins hersteld en zoo werd dit geanimeerd zwemfeest zelfs nog ten deele opgeluisterd door de zon, die zich, na een week te hebben schuil gehouden achter een ondoordringbaar wolkendek, ein delijk weer eens vertoonde, al moest zij tegen het einde weer het veld ruimen. Een stukje muziek middels de installatie van den heer D. G. Minkema droeg bij aan de ge animeerde stemming. Na de demonstratie van school- en crawl- slag volgde een wedstrijd in hinde,rniszwem- men over 50 M. voor leden van de K.Z. Het spreekt vanzelf, dat dit nummer de noodige hilariteit veroorzaakte. Dat was trouwens in niet mindere mate het geval bij de opvoering van de aardige pantomine. Daverend applaus verwierven de dames van „De Waterratten" met het fraaie nummer figuurzwemmen. De drie polowedstrijden, welke het programma vermeldde, genoten de onverdeelde aandacht en werden met groote belangstelling gevolgd. Tusschen deze wedstrijden vond het publiek gelegenheid zijn favorieten aan te moedigen in de 50 M. schoolslag Dames K.Z. en 50 M. vrije slag heeren K.Z., alsmede bij de Estafette over 3 x 50 vrije slag Heeren en 3 x 50 M. schoolslag Dames. De volledige uitslagen waren: 50 M. Hinderniszwemmen voor leden van de K.Z. (Dames) 1. R. v. d. Lem, 71 sec.; 2. A. Langendijk, 75 sec.; 3. G. Slotemaker 81 sec, Idem Heeren: - 1. J. Halebeek, 56.3 sec.; 2. H. Doesburg 61.2 Sec.; 3. H. Bruin, 61.3. Idem Adspiranten: 1. A. Coppens, 69 sec.; 2. C. v. d. Lem, 71 sec.; 3. H. Kochx, 74.5 sec. Onder water zwemmen (Dames) 1. Mej. Nagtegeller 27.6 sec.; 2. Mej. Hoeben 21.6 sec.; 3. Mej. Collerie, 15 sec. Idem Heeren: 1. Koningsbruggen, 30.4 sec.; 2. D. Adrichem. 23.4 sec.; 3. Rohlfs, 19 sec. 50 M. schoolslag Dames K.Z.: 1. G. Slotemaker, 52.4 sec.; 2. R. Spanjaard, 57.4 sec.; 3. R. v. d. Lem, 57.5 sec. Idem Heeren 1. H. Bruin, 39 sec.; .2. D. Adrichem, 39.2 sec.; 3. J. Hakenbeek, 39.5 sec. Estafette, 3 x 50 M. vrije slag heeren: 1. De Waterratten, Haarlem, 1 min. 52 sec.; 2. De Zijl, Leiden. Estafette, 3 x 50 M. schoolslag dames: 1. De Waterratten, Haarlem, 2 min. 37 sec.; 2. De Zijl, Leiden, 2 min. 51.8 sec.; 3. Kenne mer Zwemclub, Beverwijk, 2 min. 53.2 sec. 50 M. vrije slag adspiranten Kenn. Zwem club: 1. C. v. d. Lem, 53.4 sec.; 2. A. Coppens, 55 sec.; 3. H. v. Doorn, 68.4 sec. Na afloop der wedstrijden heeft de heer H. A. J. J. v. d. Bergh met eenige vriendelijke FEUILLETON woorden, waarin hij in het hijzonder dank bracht aan „De Waterratten" te Haarlem en aan „de Zijl" uit Leiden, de beschikbaar ge stelde prijzen uitgereikt. WANDELT MEE, MET DE K.W.C. De heer D. Brandwijk, voorzitter van de Kennemer Wandelclub, propageerde op daad werkelijke wijze de leuze van zijn club: „Wan delt mee, met de K.W.C." door voor den twaalfden keer de Vierdaagsche mee te tip pelen. Hij volbracht den marsch met succes en kwam in het bezit van den gouden kroon. De heer J. Gaarthuis, eveneens lid van de K.W.C., maakte den wandeltocht voor de tweede maal. SCHOOLREISJE NAAR NIJMEGEN. Heden, Maandagmorgen, vertrokken de leerlingen van de twee hoogste klassen der R.K. Meisjesschool aan den Galgenweg per autobus naar Nijmegen, waar zij een be zoek zullen brengen aan de H. Landstichting. De meisjes kregen dit reisje aangeboden, als prijs van een wedstrijd, waarvoor zij de beste oplossing hadden ingezonden. DE UITKEERING DE STEUNGELDEN. Na de door de plaatselijke vakcentrales ge opperde bezwaren tegen de op 14 Juli j.l. aan gekondigde nieuwe regeling voor de uitkeering der steungelden aan georganiseerde werkloo- zen hebben B. en W. de besturen thans medegedeeld, dat de oude regeling voorloopig ~ehandhaafd blijft. Alleen zullen de penningmeesters de over gebleven gelden in het vervolg des Zaterdags avonds tusschen 6 en 7 uur ter secretarie te rug moeten bezorgen. B. en W. zullen zich echter alsnog beraden of eventueel een goede regeling is te treffen in den geest, zooals in het schrijven van 14 Juli is vervat. HET DUINWIJCK-TOURNOOI. Uitslagen van Zaterdag en Zondag: Dames-enkelspel (finale) Mej. J. Spruijt sl. mj. F. Henneman 62, 64. Dames-dubbel (finale) Mej. J. Spruijt sl. mej. F. Henneman 62, mej. J. Niepoort en mej. H. Doven 63, 61. Gemengd dubbelspel: Mej. Spruijt en de heer G. v. d. Ploeg slaan mej. L. Giessen en den heer C. Zwager 61, 63; mej. Spruijt en de heer G. v. d. Ploeg slaan mej. II. Pranger en den heer P. Lan gendijk 6—1, 6—3. De finale tusschen mej. R. Teer en A. Erd- man tegen mej. J. Spruijt en den heer G. v. d. Ploeg moest wegens den regen gestaakt worden bij den stand 32 in de derde set in het voordeel van eerstgenoemden. Heeren-enkelspel Finale: A. Erdman sl. J. Maters 63, 6—1. Heeren -dubbelspel Erdman en v. d. Bliek sl. Ploeg en Land 61, 57, 64, Erdman en v. d. Bliek sl. Langendijk en Redeker 62, 62. Finale: Erdman en v. d. Bliek sl. de Waard en Maters 86, 62. Heeren-enkelspel C. Finale: E. Maters sl. H. v. d. Laan 61, 6—0. Het Beverwijksche tournooi is dus weer ge ëindigd en de kampioenen voor 1934 zijn weer bekend. Mej. J. Spruijt legde weer beslag op den beker, dien zij vorig jaar wegens studie redenen niet kon verdedigen. Erdman heeft zijn titel met succes verde digd en blijft dus in het bezit van den fraaien wisselbeker. Ook in het heeren dub belspel treffen we dezelfde kampioenen van vorig jaar aan nl. Erdman en v. d. Bliek. T.O.P. heeft, wat de heeren betreft, ook dit jaar weer getoond sterker dan Velserbeek te zijn. Wat de dames betreft is het echter nog andersom en dit zal, hopen we, voor T.O.P. aanleiding zijn om de training van haar De begrafenis van wijlen Dr. Dollfuss, te Weenen. Prins Starhemberg spreekt voor het stadhuis, waar de kist met het stoffelijk overschot stond opgesteld. dames-leden nog eens ernstig ter hand te ne men. E. Maters bleek geheel volgens onze ver wachtingen de sterkste in het heeren-enkel spel C. De wedstrijdleider de heer J. Maters wist ondanks den regen van de laatste dagen het programma op tijd af te werken en heel't zich op behoorlijke wijze van zijn moeilijke en on dankbare taak gekweten. Over het geheel was het een geslaagd tournooi. Het geringe aantal inschrijvingen is echter een bewijs dat de wedstrijdcommissie de bakens dient te verzetten. Een geheel open-tournooi zou ons inziens dit euvel verhelpen. Zondagavond had in het Ken nemer-Ho tel de prijsuitreiking plaats, waarna men nog eenige uren gezellig bijeen bleef. DE CURSUS IN BLOEMBINDEN. De cursus in bloembinden en bloemschikken, georganiseerd door de afdeeling Beverwijk en Omstreken van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, zal a.s. Woens dagavond een aanvang nemen. Leeraar is de heer A. Martens, tuinbaas van de buitenplaats „Scheybeeck". De lessen worden des Woensdagsavonds te 8.15 uur gegeven in de Oranjerie van „Schey beeck". Twaalf cursisten zullen de lessen vol gen. U.L.O.-EXAMENS. Voor het M.U.L.O.-diploma slaagden te Am sterdam onderstaande leerlingen van de R.K. U.L.O.-school voor jongens aan den Kees Delfsweg alhier: R. Kalf, H. Habers, A. Ter voort, J. Steenvoorden te Beverwijk, A. Wete- rings, Wijk aan Duin, B. de Wit en P. I. Koop man te Heemskerk, P. Groen, A. Clazing en J. v. d. Bos te Velsen-Noord, P. Maas, F. van Breemen, P. Jungbacker, C. Hamers, C. Koppen en T. Zonneveld te IJmuiden-Oost en N. J. de Graaf te Castricum. Van deze onderwijsinrichting slaagden alle candidaten. DE ZONNESTRAAL-LOTERIJ. De volledige trekkingslijst van de groote „Zonnestraal"-loterij is verschenen. Zij ver meldt niet minder dan 2000 uitgelote prijzen De hoofdprijzen vielen op onderstaande nummers; 29374 Landhuis; 22761 Fordautomo biel; 3331 Eiken slaapkamer; 20698 Eiken woonkamer; 21186 Philips Radio Combinatie 48038 Wilhelmina Tafelbiljart. De trekkingslijst is op het Bureau van de „Kennemer Courant", Breestraat 29 ter inzage en bij Mevr. Uittenbroek, Breestraat 3, O. van Alphen, Alkmaarseheweg 10 en ten kantore van het Roode Kruis Ziekenhuis, Vondellaan, alhier. UITSLAGEN E.K.V.V. „A.D.O.". U.S.V. 1—A.D.O. 1 (medaille wedstrijd) Vitesse 2AJD.O. 2 62 A.D.O. 3Vitesse 3 51 A.D.O. bVitesse b 52 Het 1ste elftal, speelde te Uitgeest tegen U.S.V. en won met 2—1. Het kreeg alzoo de uitgeloofde medaille. BRAND DOOR HOOIBROEÏ. Zondag is de hooiklamp van den heer W. d. Wel die naast zijn woonhuis stond, ten gevolge van hooibroei verbrand. Reeds vroeg den morgen was de eigenaar het broeiende hooi aan het steken, doch moest om ongeveer uur zijn pogingen om het hooi te redden staken, daar de vlam toen er uit sloeg. De brandspuit was spoedig te plaatse, maar kon alleen de belendende perceeien behouden. EXAMENS. Voor het Mulodiploma A slaagde te Am sterdam Bertus de Wit-Heerlerbeek en P. Koopman, beiden alhier. 12 1/2-JARIG JUBILEUM VAN DEN HEER S. P. KOSSE. Zondagmiddag werd in het R.K. Vereeni- gingsgebouw een feestvergadering gehouden van den R.K. Fabrieksarbeidersbond „St. Wil- lebrordus", wegens het 12 1/2-jarig bestuurs lidmaatschap van den heer S. P. Kosse, waar van ruim 8 jaar als penningmeester. Allereerst werd de jubilaris toegesproken door den gees telijken adviseur, kapelaan Perquin. Daarna sprak de voorzitter, de heer H, Bleeker den jubilaris toe. Hem werd een leunstoel aange boden, en zijn vrouw een bloemstuk en een lamp. Door den heer Zuurbier werd namens den R.K. Volksbond en door den heer J. Dekker namens de afdeeling Beverwijk het woord ge voerd. Vervolgens was er een feestrede van den heer J. Heinis, waarna de jubilaris dankte voor de vele blijken van belangstelling be toond. f 70.43 VOOR HET WIT-GELE KRUIS. De collecte ten bate van het Wit-Gele Kruis heeft opgebracht f 70,43. HEEMSKERK AANRIJDING. Aan de M. v. H. straat kwam een vracht auto van de firma Knoop achteruit het erf afrijden, Juist passeerde mej. A. de Wit per fiets, die door de auto werd gegrepen en tegen den grond geslingerd. Met eenige kneu zingen en gescheurde japon kwam de jonge dame er af. Het stoffelijk overschot van dr. Dollfuss is Zaterdag te Weenen ter aarde besteld. Tijdens den rouwdienst v.l.n.r.de moeder en stiefvader van den kanselier; minister Stockinger en mevrouw Dollfuss WIJK AAN ZEE EN DUIN ONGEVAL IN 'T DUIN. De heer M., die Zondag voor een dagje te Wijk aan Zee vertoefde, maakte met zijn kinderen een wandelingetje door de Water leidingduinen. Daar werd wat gespeeld en gesprongen en genoemde heer kwam daarbij zoo ongelukkig te vallen, dat hij het onder been brak. Door leden van Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade, werd hij naar den dokter getransporteerd en na aldaar geholpen te zijn, per auto door den zorg der W.R.B, naar zijn woonplaats gebracht. PERSONALIA. Zaterdag slaagde te Haarlem voor de hoofdakte onze plaatsgenoote mej. S. Huen- der. LICHTDEMONSTRATIE DER W.R.B. In den loop dezer week zal ook de Wijk aan Zeeër Reddingsbrigade een oefening met haar zoeklicht houden. PROPAGANDA-AVOND VAN DEN NED. BLINDENBOND, Woensdag 8 Augustus geeft de Ned. Blin- denbond in de zaal van Dependance haar jaarlijksche propaganda kunst- en filmavond. OPTREDEN VAN W. VAN HOUTEN IN DEPENDANCE. Op den regenmiddag was de voorstelling die Willy van Houten, de bekende goochelaar, Zaterdagmiddag in „Dependance" gaf, een welkome afleiding. De vlotte afwikkeling van het programma maakte het geheel voor de jeugd nog aantrekkelijker. Vooral de kunst stukjes met de zeepbellen, de snelgroeiende bloemen en 't kaboutertje vielen zeer in den smaak. Wegens groote toeloop werd dien middag nog een tweede voorstelling gegeven. Ook 's avonds bleek onder de ouderen nog voldoende belangstelling voor zijn kunst te bestaan. SANTPOORT De wonderlijke belevenissen van dr. Kaiserlien. door WILL AMBERG. (Nadruk verboden). 24) Kaiserlien schudt ongeloovig het hoofd. Dat rook al te zeer naar colportage. Maar Cinon is volkomen zeker van zijn zaak: „U hebt er geen idee van, uit wat voor uiteenloopende elementen zoo'n schare hotel gasten is samengesteld". Kaisehlien overlegt. Als het juist is, wat Cinon beweert, dan komt juffrouw Arrand. of zij nu Francaise, Duitsche of Engelsche is, het eerst in aanmerking voor de verdenking indentiek te zijn met Edith Wismuth. Daarop volgt dan de telegrafeerende juffrouw Rost, vervolgens de zwarte dame bij de deur in de eetzaal, hierna de nietszeggende, knappe fa brikantendochter en tenslotte of het waar is of niet juffrouw Gotron. Op het zelfde oogenblik, waarin hij aan haar denkt, ontwaart hij haar aan de overzijde van de promenade. Cinon heeft haar onmiddellijk ontdekt. Als man op rijperen leeftijd met reeds grijzend haar behoeft hij, waar het zijn sym pathie voor jonge meisjes betreft, van zijn hart geen mordkuil te maken, en Kaiserlien seling te hooren roepen: „Daar gaat onze verwondert het dan oog geenszins hem piot taf elgenoote juffrouw Gotron!" Zij heeft hem gehoord en blijft staan. Cinon mocht dan talent voor defectieve hebben, als koppelaar blijkt hij bezwaarlijk te overtreffen: „Dr. Kyrmayer loopt al een heelen tijd naar u te zoeken", zegt hij met een bru taliteit, die Kaiserlien even verbaast. „Ik heb hem daarom mijn hulp maar aangeboden, want hij kent hier weg noch steg. Ik mag hem nu zeker wel aan u afdragen, want ik had mij voorgenomen .vanavond nog een interessant werk over de natuurveranderingen in het dilu viale tijdperk te bestudeeren". Op hetzelfde moment verdwijnt hij tusschen de wandelaars. Kaiserlien staat er eenigszins hulpeloos bij, want hij kan Cinon's leugen bezwaarlijk on derschrijven en met een tegenspraak zou hij juffrouw Gotron ongetwijfeld beleedigen. Overigens had de professor met zijn bewering niet heelemaal ongelijk, want innerlijk heeft Kaiserlien er op gespeculeerd, zijn tafelgenoot op de avondwandeling te ontmoeten. Edith Gotron bemerkte zijn verlegenheid. Laat u dien goeden, ouden Cinon maar pra ten", ta-oost zij hem. „Al bedoelt hij het niet altijd, zooals hij het zegt, hij bedoelt het in i ieder geval goed!". DERDE DEEL. Reeds meer dan een week vertoeft Kaiser lien nu al in Montreux, maar in de kwestie- Edith Wismuth is hij nog geen stap verder ge komen. Nog steeds seint juffrouw Arrand, ach ter kranten verborgen, haar morseteekens naar meneer Lenel, ontvangt juffrouw Rost haar telegrammen in alle talen, zit de zwart- lokkige, kokette madame Roland bij de deur in de eetzaal, en paradeert de dochter van den fabrikant Meyser voor den spiegel in de hall. Gasten komen en gaan. Er duikt een zekere juffrouw Nora Wirthmann uit Saarbrücken op een kortzichtig, onbeteekenend wicht, dat on danks haar jeugd reeds aanleg heeft voor een oude vrijster. Wanneer zij niet Saarbrücken als haar woonplaats had aangegeven en haar achternaam niet met een W. begon, dan zou Kaiserlien haar zeker wel in de allerlaatste plaats voor Edith Wismuth hebben gehouden. Professor Cinon vervolgt dagelijks zijn .ver velende voordrachten over geologische demo cratie en plaatst overigens zijn verstandige opmerkingen over de hotelgasten. Tot hij op zekeren dag eenigszins zonderling, zooals dat in zijn aard ligt, hals over kop vertrekt: daar in de omgeving van Messina eenige ernstige aardschokken zijn geregistreerd, heeft hij be- besloten onmiddellijk naar Sicilië te vertrek ken de voortzetting der geologische de mocratiseering in den vorm van een aard beving mag hij zich niet laten ontgaan. Kaiserlien deelt zijn tafel in de eetzaal van dat oogenblik af dus slechts met Edith Gotron. En hij deelt ook zijn tochten in de omgeving en zijn wandelingen langs het strand voortaan met haar. Precies om half acht 's morgens ontmoeten zij elkaar aan het ontbijt en een half uur later verlaten zij het hotel. Nu eens wandelen zij naar Glion, dan weer naar Les Avants of naar den kloof van Chauderon. Merkwaardig is de kameraadschappelijkheid, welke er in die paar dagen tusschen hen beiden is gegroeid. Zij weten vrijwel niets van elkaar af en zij schrikken er beiden voor terug iets meer van elkaar te vernemen. Vaak loopen zij geruimen tijd zwijgend naast el kaar voort, maar. juist dit zwijgen voelt Kai serlien als het beste bewijs, dat zij elkandei- volkomen begrijpen. Gewoonlijk is het dan tenslotte Edith Gotron, die het zwijgen ver breekt door Kaiserlien op een of andere zeld zame bloem, een eigenaardig rotsblok of een fraai vergezicht opmerkzaam te maken. En als dan daarmee de spraak en tegenspraak is opgewekt, praten zij over het karakter van de landstreek bewoners, over de gedragingen der hotelgasten, soms ook over boeken, welke zij beiden hebben gelezen en een enkele maal over groote ideëen, die de nmensch bezig houden over socialisme, verzoening der volke ren en wereldvrede, maar nooit over hun eigen belevenissen. Doch eens schijnt toch het oogenblik aan- SPORTVEREENIGING „SANTPOORT". Het bestuur van de R.K. Sportvereenaging .Santpoort" heeft een wijziging ondergaan. Het is nu als volgt samengesteld: B. Q. Schou ten le voorz.; P. Neve 2e voorz.; P. P, Smit le secretaris; Chr. Molenkamp 2e secretaris; S. J. Wittebrood le penningmeester; W. v. d. Hey- den 2e penningm.; N. Handgraaf, J. Tromp en H. Spanjaard commissarissen. HET RINGRIJDEN. Voor het rlngrljden, dat op Woensdag a.s. gehouden wordt, zijn o.m. prijzen beschikbaar gesteld door den Bcstuurenbond „Eensgezind heid" en „Santpoorts Bloei". Voor het beoordeelen der costumes is een jury samengesteld, bestaande uit de heeren Molenaar, Van der Ban en Bremerskamp, gebroken, waarop zij meenen elkaar iets van zichzelf te kunnen toevertrouwen. Dat is, als zij op een avond samen een trip maken naar het kasteel Chillon. Kaiserlien wordt daarbij plotseling overvallen door een onverklaarbare angst voor het oogenblik, waarop hij zal moe ten vertrekken, omdat zijn geldmiddelen zijn uitgeput. In het donker raadt zij de pijnlijke trek op zijn gelaat. „U hebt zorgen, doctor!" Deze opmerking komt zoo onverwacht, dat Kaiserlien even aarzelt. Nu was het eigenlijk het geschiktste mo ment om haar te vertellen van het avon tuur, waarin hij verzeild is geraakt. Maar hij kan er niet toe besluiten, want hij vreest haar medelijden. Men heeft mij leelijk beetgenomen", ant woordt hij kort. „Iedereen heeft zijn zorgen", ontwijkt zij zijn mededeeling. „Ik de mijne ook." Meer spreken zij niet van elkaar. En toch is zij voor Kaiserlien geen vreemde. Als hij haar aan zijn zijde weet of wanneer zij tegen over hem aan tafel zit, dan bekruipt hem een heerlijk gevoel van rust en veiligheid, dat hem niets meer te wenschen overlaat. De Sbolzen- bergs en de Wismuths of hoe zij allen met el kaar met hun ware of gefingeerde namen ook mogen heeten, kunnen hem dan van zijn be zittingen hebben beroofd, één dienst hebben zij hem dan toch bewezen: dat zij hem in kennis hebben gebracht met Edith Gotron. Want zonder Edith Wismuth en haar heli

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5