HET NIEUWE AVONDBLAD Uit hef jaarverslag van hef Sfaatsvisschershavenbedrijf. 19e JAARGANG No. 227 DINSDAG 31 JULI 1934 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 ets., per maand 40 cents plus 2y2 cents Incasso, per kwartaal f 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telef. 521 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen. Uitgave Lourens Coster, Maatschappij voor Courantuitgaven en Algemeene Drukkerij N.V. Directie: P. W. PEEREBOOM en ROBERT PEEREBOOM ADVERTENTIEN: 1—5 regels f 0.75. Elke regel meer 15 ct. Bij abonnement belangrijke korting. Adverten ties van Vraag en Aanbod 1-3 regels 25 ct., elke regel meer 10 ct. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. ALLE AD VERTEN TTëN, OPGEGEVEN VOOR DIT BLAD WORDEN KOSTELOOS OPGENOMEN IN DE NEVEN-EDITIE HET NIEUWE AVONDBLAD DE KENNEMER COURANT. Alle abonnés van dit blad zijn. zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen' tOOO— bij algaheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; f 250— bij verlies van een duim; 150— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; f 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meex abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeerlngen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H-A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN. .Wat er door de verschillende typen vaartuigen werd aangebracht. Zeevischzegen- (snurrevaad) en drijfnefvisscherij gesfegen. Hebben wij in ons blad van gisteren het een en ander medegedeeld omtrent de in de Vis- schershaven binnengekomen vaartuigen, thans komen wij met eenige andere belang rijke gegevens, waaruit andermaal de neer gang van het bedrijf zal blijken. Kolen voorziening Als gevolg van de staking daalde 'het aan tal binnengekomen 'kolenschepen zeer aan zienlijk. Het bedroeg 2126 in het verslagjaar tegen 4% in 1932. Ook de totale hoeveelheid aangevoerde kolen was aanmerkelijk minder dan in het vorige jaar; in 133 toch werden aangevoerd 7.0893.000 K.G. tegen 141.897.0i00 K.G. in 1932. (In 1926: 340.796.000 K.G.) In de landen van herkomst der kolen voor het visscherijfoedrijf zien we een aanzienlijke verschijning. In 192-8 werd aangevoerd 249042 ton, waarvan 66120 ton Nederlandsche, 138177 ton 'Duits che en 44745 ton Engelsche. In 1932 bedroeg de aanvoer 141897 ton, waarvan 70610 ton Nederlandsche, 57577 ton Duitsche en 13710 ton Engelsche, terwijl in 1933 deze cijfers waren 70893 ton totaal, waarvan 39145 ton Nederlandsche, 26063 ton Duitsche en slechts 5685 ton Engelsche. IJsvoorzïenmg. Van de 6 ijsfabrieken, gevestigd op de ter reinen van het Staat'svisschershavenbedrijf waren er 4 in werking, evenals in het vorig jaar. In totaal werden door de ijsfabrieken volgens de door de directies der verschillen de ijsfabrieken verstrekte gegevens geprodu ceerd 33.346.512 K.G. ijs tegen 47.669.260 K.G. in 1932. In het verslagjaar werd begonnen met het importeeren van Noorsch natuurijs. Door 17 vaartuigen werd in totaal 8.215.000 K.G. ijs geïmporteerd. Vanzelfsprekend aldus het ver slag, ondervonden de alhier gevestigde ijs fabrieken veel concurrentie van den invoer van het natuurijs en moest om deze reden door de ijsfabrieken een beperking aan de ijsproductie worden gegeven. Opvallend is, dat waar de hoeveelheid aan gevoerde steenkool van 1932 op 1933 daalde met 50 pet., de hoeveelheid geproduceerd en geïmporteerd ijs in 1933 slechts weinig min der was dan in 1932. Spoorwegverkeer. Wat het aantal verzonden wagonladingen betreft, onderging het spoorwegverkeer in het afgeloopen jaar wederom een daling nl. van 9508 in 1932 tot 9227 in 1933. Toch is deze daling belangrijk geringer dan die, welke in het vorig jaarverslag moest worden gecon stateerd. Sedert'1926 is het aantal verzonden wagonladingen met 50 pet. gedaald. Het aantal wagonladingen, dat op de ha venterreinen werd gelost, steeg van 659 in 1932 tot 875 in 1933 Vischhallen met afslag. De opbrengst van de verkochte visch was wederom lager dan in de voorafgaande jaren, nl. f 5.573.611 tegen f 8.025,360 in 1932. De oorzaak van de verminderde opbrengst lag niet alleen aan de staking maar ook aan de verder doorgezette prijsdaling van visch. waardoor ook weer minder vaartuigen aan de visscherij deelnamen. De opbrengst van de door Nederlandsche stoomtrawlers aangevoerde hoeveelheid visch was in het verslagjaar meer dan de helft la ger dan in 1932: f 2 273.786 in 1922 tegen f 4.729.147 in 1932. Aangevoerd werd door trawlers een hoeveelheid van 13.796.472 K.G. tegen 21.834.768 K.G. in 1932. Als gevolg van de voortdurende prijsda ling was een loonende exploitatie van de stoomtrawlers in het verslagjaar niet moge lijk, zelfs niettegenstaande het feit, dat de exploitatiekosten en in het bijzonder wel de personeele lasten zijn gedaald, De zeer scherpe contingenteeringsmaat- regelen, welke door de voornaamste afzetge bieden waren genomen, belemmerden de ex- portgelegenheid in aanmerkelijke mate. Zoc was de hoeveelheid tong. welke naar Frank rijk kon worden geëxporteerd zeer gering in verhouding tot de hoeveelheid, door stoom trawlers en motorloggers aangebracht. Het gevolg hiervan was, dat de tongprijzen vaak tot een zeer laag niveau daalden; dit tomeer daar de consumptie van tong in het binnen land nog zeer te wenschen overlaat, waar door afzet van het surplus van den aanvoer in het binnenland zeer moeilijk was. Voor de stoomtrawlers van grooter type was het een moeilijkheid, dat visch beneden 40 c.M. niet in België mocht worden inge voerd, waardoor de prijzen van kleine schel- visch. door deze trawlers aangevoerd, sterk werden beïnvloed. De gemiddelde prijs van de Noordzee-trawl- visch was in het verslagjaar wederom lager <dan in het voorafgaande jaar, deze.bedroeg in 1933 n.l. 2.05 cent per K.G. tegen 2.13 cent per K.G. in 1932. De aanvoer van Duitsche stoomtrawlers verminderde van 4847400 K.G. in 1932 tot 489552 KG. in 1933; de opbrengst daalde vrij wel in gelijke mate. In het verslagjaar is door motortrawlloggers 46227160 KG. aangevoerd tegen 3420897 K.G. in 1932. De opbrengst steeg slechts van f 1153231 tot f 1369296. Het aantal dat door de motorloggers bij den aanvoer van versche visch wordt ingenomen, is reeds van 1926 af stij gend. Een vermindering der aanvoer en de op brengst van de visch, aangebracht door Ne derlandsche kustvissch-ersvaartuigen welke de trawlvisscherij uitoefenen. In het verslagjaar was de aanvoer 1623043 KG. voor een waarde van f 323780 tegen 1980749 KG. t.w. van f 395607 in 1932. Zeer sterk gestegen is de hoeveelheid visch door Nederlandsche kustvisschersva ar tuigen welke deelnemen aan de visscherij met de zee vischzegen, aangevoerd. In 1933 werd aange voerd 445407 KG. t.w. van f 05179, terwijl in 1932 werd aangevoerd 39567 KG. met een op brengst van f 9532. Deze stijging houdt verband met het uitrusten van meer motorkustvis- schersvaartuigen voor de visscherij met de zee vischzegen, alsmede met een intensiever uit oefening van deze visscherij door dit type vaartuigen. De resultaten voor deze motór- kustvisschersvaartuigen waren over het alge meen niet onbevredigend, wat dan ook wel de verwachting wettigt, dat de kans op een loonende uitoefening van de visscherij met de zeevischzegen voor deze vartuigen, althans gedurende een deel van 't jaar, wel aanwezig is. Deensche motorkotters, uitgerust vor de vis scherij met de zeevischzegen voerden in het verslagjaar aan 1143261 KG. teigen 1549975 KG. in 1932; de opbrengst van deze visch daalde in sterke mate, n.l. van f 267711 in 1932 tot f 197.641 in 1933. Deze groote daling van de opbrengst was ook weer een gevolg van de al gemeene prijsdaling. Door Nederlandsche stoombeugers werd aan gevoerd 3901-89 K.G. tegen 503860 K.G. in 1932; de opbrengst bedroeg f 123733 tegen f 144357 in het vorig jaar. De kleinere aanvoer moet worden verklaard, deels uit het geringer aan tal malen, dat beugvisschersvaartuigen kwa men binnenloopen, deels door de achteruit gang van den vischstand op de vischgronden van deze vaartuigen. De drijfnetvisschersvaartuigen, zoowel van Nederlandsche als van Engelsche nationaliteit brachten in het verslagjaar zeer veel meer aan dan in 1932. Opmerkelijk was in het bijzonder de stijging van den aanvoer van drijfnetvisch door Nederlandsche stoom- en motorloggers. De hoeveelheid door Nederlandsche stoomlog- gers aangevoerde drijfnetvisch steeg van 197825 KG. in 1932 tot 701841 K.G. in 1933, terwijl de Nederlandsche motorloggers, die in 1932 aanbrachten 687276 KG. in 1933 3619673 K.G. aanvoerden. Door de Engelsche drifters werd aangevoerd 3066339 K.G.; de Nederland sche motorloggers voerden dus belangrijk meer versche haring aan dan de Engelsche drifters. In het bijzonder tengevolge van de staking steeg de hoeveelheid visch, welke als consig- natieviseh werd verkocht van 1661077 K.G. met een waarde van f 362276 in 1932 tot 2558933 KG. met een opbrengst van f 487446 in 1933. (Wordt vervolgd). UITBREIDING BEGRAAFPLAATS WESTERVELD Naar wij vernemen is door de begraafplaats Westerveld van Jhr. J. W. G. Boreel van Ho- gelanden een strook grond aangekocht, loo- pende langs het geheele tegenwoordige ter rein van de begraafplaats. Met dezen verkoop is definitief een einde gekomen aan de afgraving, waardoor een groot duinterrein dreigde verloren te gaan. WEER EEN VISSCHERIJBLAD OPGEHEVEN Nadat verleden jaar de Visscherij-Courant moest worden opgeheven, is thans ook de uitgifte wegens gebrek aan belangstelling ge staakt van „Het Visscherijtoedrijf", dat zich in het bijzonder interesseerde voor de belangen van den kleinhandel. Het eenige speciale vakblad in ons land is thans „De Visscherij", een blad dat in 1920 als weekblad verscheen, Ook dit blad klaagt over gebrek aan belangstelling, tengevolge waarvan het thans nog slechts ééns per maand verschijnt. UITBREIDING P. E. N. CENTRALE Naar wij vernemen is de levering van bor dessen met ondersteuningen, trappen en roos ters voor de uitbreiding van de Centrale van het P. E. N. alhier gegund aan de N.V. Plaat- wellerij te Velsen. Het leveren der stoom- en waterleidingen is opgedragen aan Werkspoor te Amsterdam, van de hoogedrukschuif af sluiters aan Dek kers en Co. te Hengelo, terwijl de uitbreiding' der meetinrichting werd opgedragen aan Staal en Co. te Amsterdam. Het Hospitaal-Kerkschip „De Hoop" brengt uitkomst. Vijftig ziektegevallen te Lerwich. De beteekenis van radio op zee. Aan boord van het Hospitaal-Kerkschip „De Hoop". De visscherij bewoog zich tot aan de vorige week om de z.g. Noord op de 60ste breedtegraad en zakte later meer naar het Zuiden af. Toen „De Hoop" Zaterdag 21 Juli de haven van Lerwick op de Shetland- land-eilanden -binnenviel kwa-m dan ook daar met hem een groote vloot van ongeveer 50 loggers en „fietsen" binnen en toereikte de werkzaamheden van den dokter een hoogte punt zooals dat slechts zelden het geval is geweest. Het witte schip lag ongeveer in het midden van de wijde toaai, tusschen de vloot en liet duurde niet lang of uit alle richtingen kwamen roeitoooten met visschers, die medi sche hulp noodig hadden. Het bleef aan "boord een gedurig af en aan gaan en aan den in gang van het hospitaal stond het vol met klompen terwijl zoo nu en dan mannen in kruisverband, of eenvoudiger met een apo- thekersdrankje in de hand het schip ver lieten. Meer dan 50 gevallen werden dezen Zaterdag behandeld. Uiteraard had ook hier de beroepsziekte der visschers, de huidaan doening door het invreten van zout water, de overhand. Maar, zooals de dokter ons toe vertrouwde, waren onder deze 50 ook ver schillende gevallen van ernstiger aard. Ge vallen, waarbij chirurgisch ingrijpen absoluut noodzakelijk was en dank zij het hospitaal schip de -betrokkenen voor veel moeilijkheden en misschien zelfslangdurige invalidi teit of den door zijn behoed. Pas als men op 'n morgen als deze, in. de baai van Lerwick die stroom van zieken langs De Hoop heeft zien gaan, pas dan is het mogelijk ten volle de sociaal hygiënische waarde van dit werk te beseffen. De radio aan boord van het schip. In verband hiermede moeten wij op de be langrijke plaats, die de radio van het Hospi taal-Kerkschip inneemt. Reeds een 40-tal visschersschepen zijn in het bezit van een radio ontvangtoestel en een uitzendapparaat. Daai'door ontstaat de mogelijkheid, van voortdurende communicatie met den vasten wal. De visscherij berichten worden op vast gestelde tijden door den zender te Schevenin- gen uitgezonden, zoodat de visschers op de hoogte blijven van den stand der haring vangst, de prijzen, enz. Het Hospitaal-Kerk schip neemt in dit radioverkeer een unieke plaats in. Hij vangt uiteraard de nieuws- en visscherijtoerichten uit Holland op, -maar bo vendien ook uit Engeland en Duitschland en zendt deze in den Hollandschen taal, naar de vloot door. De beteekenis van den radio zender aan boord van „De Hoop" is grooter nog. Zij stelt de visschers, die niet over een eigen zender beschikken, in staat, door mid del van radiotelegrammen met den wal te correspondeeren. Bovendien wordt het den dokter mogelijk gemaakt over grooten af stand eventueel medische adviezen te ver strekken. Terwijl wij er niet op toehoeven te wijzen, dat de radio het meest uitgezochte middel is om de positie van de vloot, die in het algemeen over enorme afstanden, waar van men op het land geen begrip heeft, ligt verspreid, te bepalen. Zoodat de Hoop daar naar toe vaart, waar hulp het -meest nood zakelijk is. Het is meerdere malen voorge komen, dat een doktersadvies, gegeven per radio met succes werd bekroond. Eenigen tijd geleden werd De Hoop opgeroepen door een trawler met de mededeeling dat een van de leden der bemanning zijn voet verstuikt had en deze voortdurend opzwol en schijnbaar niet genezen kon. De dokter liet zich uitvoering de schillende verschijnselen beschrijven, stelde diagnose, gaf advies en inderdaad seinde de trawler eenige dagen daarna dat de voet genas. Uiteraard geeft de dokter bij voorkeur geen adviezen zonder de patient eerst zelf te heb ben gezien; feitelijk is het stellen van eau diagnose per radio alleen mogelijk in een voudige gevallen van uitwendigen aard, waav bij verkeerde veronderstellingen geen enkel gevaar kunnen opleveren. Bij meer ingewik kelde gevallen kunnen de verschillende schepen hun positie opgeven, naar elkaar toestoomen, waarna medische hulp kan wor den geboden. Tenslotte zendt „De Hoop" iederen Woensdag een godsdienstige toe spraak uit van den dominee. „De Hoop" als postkantoor. Vele loggers blijven dikwijls meerdere weken op zee. De brieven voor de bemanning worden dan gezonden naar Engelsche kustplaatsen, die de schepen eventueel zullen aandoen. De haring trekt zich ondertusschen weinig aan van de post der Hollandsche visschers en gaat daar waar zij voedsel vindt. Al te dikwijls moeten de brieven van de eene haven naar de andere worden doorgezonden en wat op dezen weg verloren raakt zal wel een ge heim blijven. Natuurlijk schrijven vele vis schers wanneer zij in een haven zijn naar huis en het is alweer „De Hoop', die hulp biedt. De dominee zorgt als een ernstig be ambte voor de post. Aanhoudend vragen de visschers om postzegels en postpapier. Het lijkt eenvoudiger dat een visscher naar het postkantoor stapt, postzegels koopt en schrijfpapier in een winkel. Maar hoe ver trouwd ook de Engelsche havens blijven toch altijd een beetje onbekend en de En gelsche taal lijkt weinig op het Hollandsch van onze Scheveningers en Katwij'kers. En de bekende vrees, die vele Hollanders ten op zichte van vreemde talen parten speelt behalve dan een Amsterdamsc-he tramcon ducteur die „iedere spraak" beheerscht kenmerkt ook den visscher. De Hoop komt hierin tegemoet. Alleen op Lerwick reikte de dominee meer dan drie honderd enveloppen met papier en postzegels uit. Meer dan 3-00 brieven werden hier verzonden. Gedeeltelijk dank zij de medewerking van De Hoop. Brie ven, waarnaar vrouwen, meisjes en kinderen met verlangen uitzien en ook een enkele keer komt het voor, dat een oude visscher den dominé vraagt, even een paar woordjes aan huis te schrijven. „Want het lezen in den bijbel dat gaat nog wel, maar schrijven valt e enbeetje zwaar" en dominee schrijft netjes op wat de visscher hem dicteert en thuis weet moeder dan dat alles wel is aan boord en dat vader misschien spoedig terug keert en hoe het weer geweest is op zee. De Schotsche havenplaatsen. In de verschillende havenplaatsen aan de Engelsche kust zijn de z.g. Royal Nat. Mission Houses for Deep-Sea Fishermen. Deze Mis sion Houses hebben een evenals De Hoop reli gieus en medisch doel. De visscherijbevolking The sea-folk komt daar na de groote diensten in de verschillende Engelsche ker ken samen in het meer directe en engere be- roepsverband. Aan deze Missions zijn overal hospitaals verbonden. Hulp wordt hier onaf hankelijk van nationaliteit geboden. Menig maal reeds is een Hollandsche visscher in deze hospitalen geholpen. Op Lerwick troffen wij een man met een heupontwrichting, welke, dank zij de hulp van het hospitaal bijna was genezen. Ook in Peterhead in het Noorden van Schotland was, juist deze week een Katwijksche ma troos opgenomen en beide mannen spraken vol lof over de behandeling, die zij in deze hospitalen ondergingen en de sfeer van een voudige barmhartigheid, die daar heerschte. Het werk van deze Missions en het werk van De Hoop grijpt menigmaal in elkaar. Tenslotte ligt een Hollandsche matroos in zoo'n Mission House in een vreemde om geving, kent de taal niet en voelt zich vooral tengevolge van ziekte hulpeloos en eenzaam. Dan komt De Hoop en brengt uit komst. De Hollandsche dominee spreekt met zijn patient. Berichten uit het vaderland worden overgebracht. En, indien het nood zakelijk is, brengt De Hoop zooals dit reeds vele malen gebeurde een ernstig patient linia recta naar Holland, waar deze» met bekwamen spoed na radiografisch* waarschuwing naar een onzer ziekenhuizen wordt vervoerd. Uiteraard heeft De Hoop onder de Engelsche bevolking een goeden naam verworven. Het verkeer in den Rijks- vischafslag. Proefneming met gekleurde lampjes. In dezen kogel wil de Amerikaansche diepzee-onderzoeker dr. William Beebe tot circa 5000 Meter afdalen om het onbekende leven der diepzee te bestudeeren. Zooals men weet wordt sedert eenigen tijd het verkeer in de vischhallen op een zeer practisohe wijze geregeld, n.l. door een met een handsignaal gewapenden beambte van de halpolitie. Inderdaad is de directie er met de ze verkeersregeling in geslaagd de bekende opstoppingen te voorkomen. De regeling had echter één bezwaar n.l. dat het handsignaal door tegenlicht enz. dikwijls niet of zeer onduidelijk zichtbaar was, waar door veel van het effect verloren ging. Om hierin verbetering aan te brengen, zal het handsignaal, bij wijze van proef, door ge kleurde electrische lampjes vervangen wor den. Deze signaallampjes zullen van een cen traal punt uit bediend worden. Voldoen de binnenkort te nemen proeven goed, dan zal tot definitieve invoering van dit systeem worden overgegaan. MEER TRAWLERS NAAR ZEE? De Proef IJM. 24 is in het dok gezet om te worden klaargemaakt voor de visscherij. Ook van de Vem worden weer eenige booten klaar gemaakt om te gaan varen. VRAAGTEEKENREIS MARNIX VAN ST. ALDEGONDE Donderdag 30 Augustus vertrekt van hier het m.s. Marnix van St. Aldegonde. Waar heen? Dit is nu de groote vraag, waarop zelfs de passagiers geen antwoord kunnen geven. Het wordt een z.g. vraagteekenreis, waarvan men alleen weet dat ze 4 dagen zal duren en dat de kosten bedragen van f 35 tot f 125. Het doel schijnt ditmaal nu eens niet de Noorsche fjorden te zijn. Maar meer weten we er niet van Maandag 3 September, wanneer het vaartuig weer terugkomt zullen de toeristen wel mo gen vertellen waar ze geweest zijn. IJMUIDEN'S BLOEI. In de laatstgehouden bestuursvergadering der vereeniging IJmuiden's Bloei werd toe sproken het bericht, dat de vereeniging Sant poort's Bloei besloten heeft bij Gedeputeer de staten te steunen het verzoek van de Autobus Mij. Stormvogels, om haar concessie te verleenen voor een. auto-busdienst Amster damIJmuiden langs den nieuwen weg. Besloten werd, dat IJmuiden's Bloei inzake deze aanvraag een neutraal standpunt zal innemen. Overwogen werd, dat zich onder de gegadigden ook bevindt de N.V. Alkmaar Packet. Deze maatschappij en de mij. Storm vogels zijn beide lid van de vereeniging IJmuiden's Bloei en daarbij hebben beide de verdienste, dat zij ten opzichte van het vreemdelingenverkeer in het belang onzer gemeente werkzaam zijn. Voor de Alkmaar Packet zijn deze verdiensten al zeer oud, om dat de bootdienst van de opening af van het Noordzeekanaal zeer veel tot de welvaart van IJmuiden heeft bijgedragen. De maatschappij Stormvogels is een jonge onderneming, die in het moderne verkeer een eereplaats inneemt, zoodat preferentie voor een der gegadigden in dit geval zeer moeilijk is. Niettemin zou het te betreuren zijn, indien het voortbestaan van een der twee gegadig den door niet toewijzing van de concessie op eenigerlei wijze in gevaar zou worden ge bracht. Daarom hoopt het bestuur, dat Gedepu teerde Staten een regeling zullen weten te treffen, welke aan beide maatschappijen vol doende kans op een rendabele exploitatie geeft. Van het bestuur der Federatie van V.V.V's boven het Noordzekanaal was een schrijven ingekomen over vier autobus-tochten met badgasten uit de verschillende plaatsen. Het bestuur was van meening. dat er geen vol doende tijd van voorbereiding was en dat de voordeelen van deze tochten voor de ge meente van geen beteekenis waren, omdat bij een verblijf van een uur van de bezienswaar digheden niet kan worden geprofiteerd, ter wijl men ook verkeerd achtte, dat de leden- autobusondernemir.gen in Velsen waren uit gesloten van de tochten. Inzake een verzoek van den uitgever van Ons Nederland, het orgaan der Algemeene Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer, om een bijdrage inzake de reorganisatie der V. V. V.'s, werd meegedeeld, dat de secretaris hieraan reeds had voldaan, Bsloten werd aan de circulaire van de afdeeling Bilthoven inzake de reorganisatie adhaesie te betui gen. Medegedeeld werd, dat het bord van den wegwijzer bij het spoorstation was afgerukt en verdwenen. Besloten werd een nieuw bord te maken, als er wat meer middelen zijn. GREG ORIA AN S CHE CURSUS. De uitreiking van diploma's aan de deel nemers van den Gregoriaanschen cursus vindt plaats Vrijdagavond 3 Augustus in het Patronaatsgebouw. Hierbij zal de heer H. J. Bauer uit Amsterdam een causerie houden over Gregoriaanschen zang, wat met ic.mo- foonplaten zal worden toegelicht.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 1