1 VOETBAL Schaakstrijd. Zéstien schaakmeesters, waaronder de groot sten der wereld, hebben te Zürich gestreden en de wereldkampioen, dr. Aljechine, is op nieuw overwinnaar gebleven. Maar het streelt onze Hollandsche trots zeer dat dr. Max Euwe slechts één punt bij hem is achtergebleven en den tweeden en derden prijs heeft gedeeld met Flohr, eveneens een grootmeester in het edele spel. Bovendien was Euwe de eenige die den wereldkampioen sloeg, en zijn prestaties te Zürich zijn dus veelbelovend voor de match die hij 't volgend jaar tegen Aljechine om het wereldkampioenschap zal spelen. Het is zeker dat de grootmeesters van het schaakspel die wonderen van gedachten-con centratie, de wereld met een schier-bijge- loovigen eerbied vervullen. Het is niet moge lijk, geen respect te koesteren voor een der gelijke hersengymnastiek. Vooral hun simul- taan-séances p'egen den leek met diept ont zag te vervuil. Als men weer eens leest dat Euwe in zijn eentje dertig partijen tegen dertig gewone menschen heeft gespeeld, en er 22 van gewonnen, zeven remise gemaakt en één verloren heeft, dan duizelt het „men" lichte lijk. Diegenen onder ons, die als huis-, tuin- of keuken-schakers beseffen dat zij tegen geen enkele van dat dertigtal een normale kans zouden maken, duizelt het misschien nog wat extra. De volkomen-leeken-op-sohaakgebied, tot welke groep ik behoor, bezien met eenige ontzetting de vreemde letter- en cijfercom binaties, die het verloop van een partij aan geven, en huiveren een beetje als zij de veel heid der verschillende „openingen" gewaar worden. Wat is een Caro Kann? Wat een Oostindische partij? Een Hongaarsche par tij? En dat schijnbaar-raadselachtigste aller raadselen: een geweigerd damegamlbiet? De hemel moge weten hoe die denkgymnasten deze en tallooze andere dingen uit elkaar houden, met de Nimzowitsch-variant en nog allerlei andere varianten er bij. Het eenige in de schaakgrootmeesters, dat hen eenigszins nader brengt tot den gewonen mensch, is het feit dat zij meermalen in tijd nood verkeeren, en in die omstandigheid wel eens blunders begaan. Dat begrijpen we. Velen onzer kennen in hun eigen beroep het begrip tijdnood, met bij behoor end blunder-gevaar, en zijn er meer dan eens aan ten prooi gevallen. Tot die velen behooren wij journalisten zeer zeker, en ik geloof dan ook dat daaruit ons onloochenbaar medegevoel met de schakers verklaard kan worden. Ten allen tijde heeft men de schaakmees ters met de politici vergeleken. Het verschil is blijkbaar alleen, dat de eersten zich zeer nauwkeurig aan bepaalde regels hebben te houden. Overigens doen zich ettelijke over eenkomsten voor. De uitdrukking „zetten op het politieke schaakbord" is dan ook spreekwoor delijk. Tijdnood en blunders komen in de po litiek zoo veelvuldig voor, dat daarover niet verder uitgeweid behoeft te worden. En de „openingen" zijn er nog talrijker. Iedereen weet hoe veelvuldig in den laatsten tijd de Napoleon-opening wordt toegepast, zelfs met de Lenin-variant, die gewoonlijk tot een zeer wilde partij leidt, waarbij b.v. meester Hitier verscheidene pionnen-offers heeft ge bracht. En zoo zouden er meer voorbeelden te vinden zijn. Het aantal remises is in de politiek ook niet gering, en het „offeren van de quali- teit" is er om zoo te zeggen schering en inslag. Alleen de gedachten-concentratie schijnt nogal eens heel ver bij die van de schaakgrootmees ters achter te blijven. Dit is waarschijnlijk een gevolg van het feit, dat het promotie-stelsel in de politiek zoo willekeurig geregeld is. Men behoeft niet een aantal gewonnen partijen op zijn naam te hebben; het is veelal reeds voldoende als men beweert, met zekere overtuigingskracht en eenige bedwelmende muzikale illustratie, dat men ze zou kunnen winnen. Dit brengt mij vanzelf op de vragen door zoovele nuchtere lieden gesteld: waarom zét ten die schaakgrootmeesters hun enorme denk kracht niet in meer-praetische resultaten om? Waarom gaat al deze energie verloren aan het winnen van een partijtje schaak? Zouden dergelijke hersens het menschdom niet veel beter kunnen dienen? Waarom spelen ze niet liever met levende pionnen? Ik vrees dat het antwoord eenvoudig is: om dat zij daar niet geschikt voor zijn, en omdat zij er geen belangstelling voor en lust in heb ben. Maar er zit iets aanlokkelijks in het idée. Stel dat men de acht of negen grootmeesters die tot de zestien deelnemers in Zürich behoor den, nu eens samenriep in die andere welbe kende Zwitsersehe stad Genève. En dat de directeur van de Section d'In- formation van den Volkenbond, onze landge noot A. Pelt, hun daar eens de netelige pro blemen voorlegde die door de diplomaten tot wildernissen van het doomigst struikgewas ontwikkeld zijn. En dat hij hun zei: „Willen de heeren zoo vriendelijk zijn, ons in te lich ten omtrent de beste oplossingen van deze probleempjes" Zij zouden bezwaarlijk nee kunnen zeggen. Vanwege hun reputatie al niet. En wie weet of er niet een Bogoljubow of Bernstein of misschien wel Max Euwe, met een geniale op lossing kwam. Al was 't maar in één geval, 't Zou te probeeren wezen. R. P. VAN 'T EEN KOMT 'T ANDER. Een auto reed in de Zeestraat. In de ver' keerde richting. Een agent van politie hield den wagen aan. Het bleek dat de chauffeur geen rijbewijs had en in plaats van één be keuring, kreeg de bestuurder er twee. BEVERWIJK Het tuinbouwonderwijs in Kennemerland. Ontwikkeling van de jonge tuinders. Het heeft vele jaren geduurd, alvorens aan de opleiding van de jonge tuinders in Kenne merland de noodige aandacht werd besteed. Algemeen werd in deze streek de behoefte ge voeld niet alleen aan de practische, maar ook aan de theoretische scholing van de zonen der tuinders, die in de toekomst hun vaders in de bedrijven zouden moeten opvolgen. De lagere tuinbouwcursussen, welke met grooten steun van de regeering konden worden ge geven bleken helaas lang niet algemeen te worden geschat. De lagere tuinbouwcursus, welke in den vorigen winter in Heemskerk werd gegeven mocht zich al heel weinig in de belangstelling der jongere tuinders ver heugen. Toch is men het er over eens, dat goed tuinbouwonderwijs een gerste vereischte is, willen de jonge tuinders in de toekomst hun bedrijven op de meest economische wijze kun nen beheeren. Daarvoor is vooral in dezen tijd meer dan ooit een wetenschappelijke op leiding noodzakelijk, een opleiding, waarbij naast het opdoen van practische ervaring een gedegen grondslag wordt gelegd voor de theoretische kennis van het tuinbouwbedrijf met daarnevens een behoorlijke kennis van taal- en handelskennissen voortgezette alge- meene ontwikkeling. Eenige jaren verrees in Beverwijk het centrum van de tuinbouwstreek midden-Kennemerland de R.K. Tuinbouw- winterschool, op haar beurt een centrum vor mend van wetenschap op het gebied van den tuinbouw. Aan deze moderne onderwijsinrich ting worden de lessen gegeven gedurende twee winter-half jaren. De cursussen beginnen op 1 October en ein digen ongeveer eind Maart. Deze tijd is juist gekozen, omdat hij valt juist in de minst drukke periode van het kweekersbedrijf. In den korten tijd, dat onderricht wordt ge geven, kan de school alleen de grondslag leg gen om de leerlingen zoo goed mogelijk op de hun later wachtende taak voor te bereiden. Om met vrucht het onderwijs te kunnen volgen, is het echter noodig dat de leerlin gen vóór zij op school komen reeds eeniger- mate practisch onderlegd zijn en dat zij ge durende de lente- en zomermaanden na af loop van den eersten winter cursus, zich ver der in de practijk bekwamen. De theoretische opleiding steunt in dit geval op de practijk. Dat wil echter geenszins zeggen, dat de school hen „loslaat", integendeel, gedurende den practischen leertijd worden de leerlingen ge controleerd en zij moeten een uitvoerig verslag over hun werkzaamheden in deze periode in leveren dat op school met hen wordt bespro ken. Beverwijk en omgeving bieden voor deze practische beoefening van het vak natuurlijk ruimschoots gelegenheid. De hoofdvakken welke op deze voor Kennemerland zoo be langrijke onderwijsinrichting worden onder wezen, zijn: Bloembollenteelt, Groententeelt en Fruitteelt. De andere vakken dienen in hoofdzaak tot beter begrip van de theorie en van de prak tijk der hoofdvakken. Daarvoor is kennis van bemestingsleer, grondkennis, kassenbouw, plantenziekten en erfelijkheidsleer onontbeer lijk, maar om de lessen in deze vakken goed te kunnen volgen is eenige kennis van schei-, natuur- en plantkunde onontbeerlijk. De toelatingseischen voor de school zijn in het geheel niet wat men wel eens noemt over dreven zwaar. In de eerste plaats wordt van den candidaat verlangd, dat hij voldoende kennis bezit van de praktijk van den tuin bouw. Vervolgens moeten de candidaten een bescheiden proeve van kennis afleggen in Nederlandsche taal, Rekenen en Aardrijks kunde. Voor de tuinders, die hun zonen voor de toekomst willen uitrusten met een behoor lijke dosis kennis, speelt vooral in deze tijden waarin het tuinbouwbedrijf gebukt gaat onder een zware depressie, het financieele vraagstuk een groote rol. Het is ons in vele tuinders- bijeenkomsten meermalen gebleken, dat de meeste tuinders van de kosten van dit toch zoo belangrijke onderwijs, geen flauw begrip hebben. Daarom geven wij hieronder een op somming van de kosten, zooals deze in het programma der school zijn opgenomen. Het schoolgeld voor het volgen van de lessen bedraagt f 30 per winterhalfjaar. Voor boeken, schriften, excursiën enz. moet voor den eersten wintercursus f 40, voor den tweeden cursus f 30 worden betaald. Na het verlaten van de school wordt een eventueel resteerend bedrag terugbetaald. De verstrekte leermiddelen blijven het eigendom van den leerling. Toehoorders betalen voor het volgen van de lessen f 2.50 per cursusjaar voor ieder weke- lijksch lesuur, tot een maximum bedrag van f 20 per cursusjaar. Voorts betalen zij de kosten' der noodzake lijke leermiddelen. Zij, die zich onderscheiden door bijzonderen aanleg en ijver maar om financieele redenen de lessen niet kunnen volgen, kunnen onder nader te bepalen voorwaarden een geheele- of gedeeltelijke tegemoetkoming verkrijgen met betrekking tot de kosten voor het volgen van het onderwijs en de huisvesting. Omtrent het een en ander dient de directeur overleg te plegen met den heer Inspecteur van het Land bouwonderwijs en den Voorzitter van het be stuur der R.K. Vereeniging tot verschaffing en bevordering van opvoeding en onderwijs ten behoeve van den Land- en Tuinbouwenden stand in het Bisdom Haarlem. Tijdige aanvrage voor tegemoetkomingen is derhalve noodzakelijk. Het is misschien niet ondienstig er op te wijzen, dat het onderwijs aan de R.K. Tuin bouw Winterschool door leerlingen van alle gezindten gevolgd kan worden. VOETBALVEREENIGING „BEVERWIJK". Het bestuur van de v.v. „Beverwijk" ver zoekt ons opneming van het volgende: De adspiranten-commissie zal heden, Dins dagavond een vergadering houden. Omtrent de training is bepaald, dat Woensdagavond te 7 uur alle adspiranten trainen en Vrijdag avond te 7 uur alle junioren. Junioren of ad- spiranten, die als lid willen toetreden moe ten zich schriftelijk met vermelding van leeftijd en volledige gegevens omtrent naam en woonplaats aanmelden aan het adres Rijksstraatweg 105, Wijk aan Duin. Binnenkort zuilen de onderlinge athletiek- wedstrijden worden gehouden. Het is van be lang, dat daarvoor de trainingsavonden trouw worden bezocht. Deze week zal worden bekend gemaakt, wie aan deze athletiekwed- strijden kunnen deelnemen. MARKTBERICHTEN. R.K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemerland". 30 Juli 1934. Spinazie per kist 4550 cent. Sla per kist 2070 cent. Postelein per kist 1440 cent. Andijvie per kist 3060 cent. Wortelen per bos 58 1/2 cent. Rabarber per bos 23 cent. Pieterselie per bos 23 cent. Selderie per bos 23 cent. Bloemkool I per stuk 1218 cent. Bloemkool II per stuk 68 cent. Tomaten per K.G. 710 cent. Aardbeien per doosje 1522 cent. Komkommers per stuk 13 1/2 ct. Doppers per K.G. 1218 ct. Capucijners W. per K.G. 1217 cent. Capucijners Br. per K.G. 1321 cent. Raspers per K.G. 1423 cent. Groentjes per K.G. 1012 cent. Snijboonen per K.G. 1221 cent. Dikke boonen per K.G. 1114 1/2 cent. Sperc.b. z. dr. per K.G. 1115 cent. Sperc.b. m. dr. per K.G. 1112 1/2 cent. Tuinboonen per K.G. 814 cent. Pronkboonen per K.G. 6 cent, Roode bessen per slof 3050 cent. Zwarte bessen per slof 4050 cent. Frambozen per doosje 1628 cent. Kruisbessen per slof 3040 cent. GESLAAGD. Voor het notarieel examen deel I is slaagd L. H. Res, alhier. HEEMSKERK CONCERT IN DEN REGEN. Zondagmiddag gaf het Patronaatsfanfare in het wandelpark Marquette een concert. Er was veel publiek aanwezig, maar de regen kwam als spelbreker tu-sscben beiden. GEZAMENLIJK KOOPEN VAN ZADEN E. D. De R.K. L. T. B. heeft de leden in de gele genheid gesteld tot gezamenlijk inkoopen van brandstoffen en zaden. R.-K. VOETBALVEREENIGING A.D.O. U.SV. IA.D.O. I (medaille-wedstrijd) 12 A.D.O. toVitesse b 51 SANTPOORT CASTRICUM met no. laatst der reserve le klasse een ge heele competitie om één plats in de reserve le klasse. Reserve 3e klasse, Wordt nader vastge steld. DE HEER PRINS 25 JAAR ZIEKEN VERPLEGER. Woensdag 1 Augustus is het voor onzen plaatsgenoot, den heer P. Prins (thans le ver pleger op de hoogere klasse van het Pro vinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort) den dag waarop hij herdenkt dat hij 25 geleden als verpleger in dat ziekenhuis werd benoemd. DE RINGRIJDERIJ. De prijzen, die voor de ringrijderij te Sant poort zijn aangekocht, zijn te bezichtigen in Hotel „De Weyman" alhier. De Competitie-indeeling voor het a.s. seizoen. In ons vorig nummer konden we reeds de indeeling der eerste klaase afdeelingen in het Westen publiceeren. Aan de „Sportkr." ontleenen we nog de in deeling der lagere klassen: AFDEELING I. Tweede klasse A: Alcmaria Victrix, O.S.V., Hilversum, Kinheim, Hercules. D.O.S.. B.F.C., O.V.V.O., Blauw Wit en A.F.C. Tweede klasse B: West Frisia, E.D.O., 't Gooi, Bloemendaal, de Spartaan, Velox, W.F.C., Z.V.V T.O.G. en Zeeburgia. Derde klasse B: A.P.G.S., D.J.K., D.W.V.. Half weg, O.D.E., Purmersteijn, S.D.Z., W.-M.S. Zee meeuwen en Z.R.C. Vierde klasse B: Beverwijk, Meervogels, Q.S.C Uitgeest, Verkade, Westzaan, Zaanlandia, Zil vermeeuwen en Rivalen, Vierde klasse D: T.H.B., J.O.S.. Neerlandia, Avanti, T.D.O., Wilhelmina Vooruit, R.C.A., D.I.O. (tij toelating) en Ripperda (bij toe lating). Reserve eerste klasse: Z.F.C. 2, Ajax 2, Stormvogels 2. R.C.H. 2, E.D.O. 2, Blauw Wit 2. H.F.C. 2, Hilversum 2, Zeeburgia 2 en Haar lem 2. Reserve tweede klasse A: K.F.C. 2, West- Frisia 2, V.S.V. 2, Alcmaria Victrix 2, W.F.C. 2, R.R.C. 2, Ajax 3, T.O.G. 2, V.V.A. 2 W.M.S. 2. Reserve derde klasse A:: Alcmaria Victrix 3, Helder 2, Hollandia 2, W.F.C. 3, Q.S.C. 2, Z.F.C. 3, Assendelft 2 (bij toelating), De Kennemers 2 en Z.V.V. 2. AFDEELING II. Tweede klesse A: Alplien, B.E.C., C.V.V., Emma, Fortuna, H.V.V., Quick, Unitas, D.CJL,! en U.V.V. Tweede klasse B: de Hollandiaan, Gouda, Hoek van Holland, Neptunus, O.D.S., S.V.V., R.F.C., V.D.L., Olmypia en Steeds Hooger. Derde klasse A: Alphia, Celeritas, Hillegom. R.V.C., Schoten en Zandvoort. Hillinen, De Kennemers, Laakkwartier, L.F.C., (Vooral d ewedstrijden in deze klasse beloven interessant te worden, omdat er niet- minder dan vijf clubs uit Haarlem en Omsterken in zijn opgenomen). De promotieregeling voor Afdeeling I is als volgt: 2e klasse. De kampioenen spelen met no. laatst der le klasse een geheele competitie om één plaats in de eerste klasse. 3e klasse. De kampioenen A en B spelen met no. laatst der 2e klasse een geheele competitie om één plaats in de 2e klasse. De kampioenen C en D spelen met no. laatst der 2e klasse B een geheele competitie om één plaats in de 2e klasse. 4e klasse De kampioen A speelt met 110. laatst der 3e klasse A een geheele competitie om één plaats in de 3e klasse De kampioen B en C spelen met no. laatst der 3e klasse B een geheele competitie om eén plaats in de 3e klasse. De kampioenen D en E spelen met no. laatst der 3e klasse C een geheele competitie om één plaats in de 3e klasse. De kampioenen F en G spelen met no. laatst der 3e klasse D een geheele competitie om twee plaatsen in de 3e klasse. Reserve 2 klasse. De kampioenen spelen Provinciale Staten van Noord-Holland. Mr. A, J. Honig te Haarlem gekozen. Indertijd, hebben wij reeds medegedeeld, dat het vermoeden bestond, dat, hoewel officieel opvolger op de lijst de heer M. W. van der Schaus was. Mr. A. J. Honig te Haar lem Jhr. Mi\ D. E. van Lennep zou opvolgen als lid der Provinciale Staten van Noord Hol land. De secretaresse van de afd. Haarlem van de Christelijk Historische Unie verzekerde ons namelijk, dat bij de candidaatstelling een af spraak in dien geest gemaakt was. Nu kunnen wij mededeelen, dat de heer Van der Schans, die inmiddels gekozen verklaard was, bedankt heeft. Thans komt als opvolger in aanmerking Mr. A. J. Honig te Haarlem. De heer Honing is directeur der Oliefabrie- ken v.h. Adr. Honig te Zaandam. Hij werd ge boren in 1880, studeerde .an de Gem, Univer siteit te Amsterdam en promoveerde in de rechten in 1905. Daarna werd hij in bovenge noemd bedrijf opgenomen. Zweefvliegtuig neergestort. De Amerikaansche stratosfeer- vlucht heeft, doordat er een scheur in den ballon kwam, bijna een noodlottig einde gehad. De drie vliegers (v. 1. n. r.) Stevens, Kepner en Anderson, wisten zich slechts door hun valscherm te redden. Bestuurder gedood. Te Teriet (gemeente Ede), waar van 212 Augustus een zomerkamp voor zweefvliegers zou worden gehouden, is een ongeluk gebeurd dat aan een der leden van de Arnhemsche Zweefvliegclub, C. J. Brandts Buys het leven heeft gekost. Toen deze in het toestel had plaats genomen en aan den kabel was opge trokken, viel het van een hoogte van onge- veel 35 Meter in een vrille en schoot lood recht naar beneden. De bestuurder werd op slag gedood. Het kamp, dat 2 Augustus zou beginnen ls afgelast. De bestuurder, die in het bezit van het A-brevet was en weldra vermoedelijk ook het B-brevet zou halen, heeft zeer waar schijnlijk een verkeerde manoeuvre gemaakt. KIND ONDER MOLENSTEEN VERPLETTERD. Toen het vierjarig zoontje van den heer E. te Tubbergen met enkele andere kinderen aan het spelen was en over een muurtje wilde klauteren, geraakte de kleine onder een schuivenden molensteen, waardood het kind werd doodgedrukt. IJlings ingeroepen genees kundige hulp kon niet meer baten. 19-JARIGE MEISJE IN ZEE VERDRONKEN. Aan den Wassenaarschen slag was gisteren middag een 19-jarig meisje uit Den Haag, met haar moeder en een vriendin in zee aan het baden. Daarbij schijnt zij in een kuil ie zijn gevallen. Aangezien zij niet kon zwem men, kreeg zij water binnen en is zij blijk baar zoo zenuwachtig geworden, dat zij niet meer boven is kunnen komen. Op het hulp geroep van de moeder snelde een tenthouder toe, die met behulp van eenige andere perso nen het meisje op het droge bracht. Ruim twee uur is men bezig geweest met toepassing van kunstmatige ademhaling, doch zulks mocht niet meer baten. Oesterpannen weggezonken. Schade voor oesterkweekers. Verscheidene oesterkweekers hebben bij een onder de gemeente Kattendïjke plaats gehad hebbende oeverafsehuiving belangrijke verlie zen geleden. Ten eerste zijn van vijf kweekers samen ongeveer 70.000 stuks pannen wegge zonken. De pannen waren goed met oester- broed bezet. Ten tweede zijn van anderen min of -meer belangrijke hoeveelheden oesters, die daar onder den oever lagen, verdwenen. De eigenaars van de naburige perceelen zijn na tuurlijk zeer belangstellend naar den afloop van het onderzoek of de ondermijning zich over langeren afstand dan het wéggezonken gedeelte uitstrekt. SCHEEPVAARTBER»CHTEN HALCYON LIJN. Stad Haarlem Almeria n. Emden p. 30 Oues- sant. Stad Amsterdam 29 v. Vlaardingen te Lulea voor Rott./Vlaardingen. Rozenburg 30 v. Methil te Amst. Flensburg 30 van Narvik te Vlaardingen. Boschdijk, Rotkn. n. N.-Orleans 28 (9.30 V. im.) 240 mijl ZZW v. Valentia. Breedijk, Rottm. n. Philad. 29 (12.54 n.m.) 29 mijl O. v. Niton. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Lochgoil Rott. n. Vancouver 29 te Londen. Statendam 29 v. New-York te Rott. Delftdijk 27 (n.m.) v. Rott. te Vancouver. Rotterdam N.-York n. Rusland 29 (8 v.m.) te Leningrad. Binnendijk Philadelphia n. Rott. 29 (n.m.) te Baltimore. Beemsterdijk 29 v. N.-Orleans te Rott. Bilderdijk 28 v. Rotterdam te New-Orleans. HOLLAND—AUSTRALIë LIJN. Almkerk (thuisreis) 28 te Kaapstad. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nijkerk (thuisr.) 28 van Port Sudan. Randfontein (uitr.) 28 van Port Sudan. Heemskerk (thuisreis) 30 Juli van Port Natal. HOLLAND—OOST-AZIë LIJN. Grootekerk (thuisreis) 28 v. Yokohama. Arendskerk (thuisreis) 29 v. Hongkong. Gaasterkrek (thuisreis) 30 te Manilla. Meerkerk (uitreis) p. 27 Prawle Point. Serooskerk, 30 van Japan te Rotterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Salawati N.-York n. Japan 29 v. Suez. City of Cambridge Batavia n. N.-York 27 te Halifax. Eurybates Japan n. N.-York p. 28 Perim. JAVA-MAURITIUS-AFRIKA LIJN. Stagen 28 v. Pt. Louis (M.) naar Reunion. Tasman 28 van Kaapstad te Pt. Natal. Houtman 28 van Pt. Natal te Sandakan. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN. Tjisaroea 27 van Hongkong naar Amoy. Tjisadane 27 van Manilla naar Java. Tjisondari Batavia n. Manilla 28 v. Macassar KON. NED. STOOMBOOT MIJ. Achilles 30 van Huelva te Amsterdam. Ajax 29 (7.15 n.m.) v. Amsterdam te Hambg. Aurora 28 van Gibraltar te Malaga. Bacchus 28 v. Alicante te Barcelona. Bodegraven 29 van Amsterdam te Hamburg. Ceres 28 van Limni naar Algiers. Colombia, Amstm. n. W.-Indië p. 29 (1 n.m.) Ouessant. Fauna 28 van Triest te Fiume. Hermes 28 van Algiers naar Malta. Irene, 30 van Kopenhagen naar Gdynia. Tiberius, 30 van Cadix te Genua. Juno 30 van Hamburg te Amsterdam. Mars 29 van Valencia te Carthagena. Nereus, Stettin n. Amstm. p. 29 Brunsbuttel. Perseus 28 van Amsterdam te Kopenhagen. Poseidon 31 (6 n.m.) v. Guantanamo te Rot terdam verwacht. Rhea 29 van Kopenhagen te Amsterdam. Simon Bolivar 28 van Cristobal n. Cartagena. Titus 28 v. Savona n. Lissabon. Trajanus 28 van Faro te Barcelona. Triton 29 van Haifa n. Beyrouth. Venezuela 29 van Amsterdam te Hamburg. Merope, Rottm. n. Setubal p. 28 Dungeness. Vesta, Rottm. n. Vigo p. 28 Dungeness. Boskoop, Chili n. Amstm. 27 v. Talcahuano. Crijnssen 27 v. Barbados n. Pt. Limon. KON. HOiLLANDSCHE LLOYD. Zeelandia 30 v. B.-Ayres te Amsterdam. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Palembang (thuisreis) p. 29 (9 n.m.) Oues sant. Kedoe (thuisreis) p. 29 Kaap Guardafui. Slamat (thuisreis) 1 (7 n.m.) te Marseille verwacht. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (thuisreis) 29 v. Santos. Aldabi 29 v. Rott, te Hamburg. Alphaca (uitr.) 20 (1.58 n.m.) 80 mijl Z.O. Land's End. Alchiba (uitreis) p. 27 Fern Noronho. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Chr. Huygens (thuisreis) p. 28 Gibr. 1 (6 v.m.) te IJmuiden en (voorm.) te Amst. verw. Mapia (uitreis) 28 v. Livorno. Poelau Tello (thuisreis) 28 v. Pt. Said. Johan de Witt (uitreis) 27 v. Colombo. Tanimbar, 30 (v.m.) v. Amsterdam te Ulvik. Marnix v. St. Aid. (thuisreis) 29 v. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Polyphemus Amst. n. Liverpool n. Java p. 27 Dungeness. Benavon Japan n. Rott. 29 te Antwerpen. City of Eastbourne 29 v. Dairen te Rott. Laomedon Rott. n. Japan 29 v. Penang. Patrolus Japan n. Rott. 28 v. Shanghai. City of Oran 26 v. Dairen n. Rott. Polypheme Amsterdam n. L'pool en Java 28 (7.21 v.m.) 45 mijl Z.W. van Niton. City of Winnipeg, Dairen n. Rott. 29 te Suez. Calchas, Japan n. Rotterdam 29 v. Taku Bar. Benreoch, Otaru, n. Rott. vertr. 2 v. Marseille. City of Wellington, Japan n. Rotterdam 29 Juli van Singapore. City of Bath, Rott. n. Dairen 29 v. Shanghai. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. Silverpalm N.-Orleans n. Calcutta 27 van Kaapstad. AANGEKOMEN 29 Juli: Oceaan m.s. Londen Samaria s.s. Londen Theano s.s. Fowey Merel s.s. Londen Whiterock s.s. Llanelly Vliestroom s.s. Huil Singapore Maru s.s. Hamburg Rhea m.s. Danzig Achilles s.s. Huelva 30 Juli; Rijnstroom sa. Leith Juno s.s. Haanburg Britannic s.s. Archangel Lingestroom s.s. Bristol Zeelandia s.s. Buenos Aires VERTROKKEN 29 Juli: Consul Hintz s.s. Stettin Fanto XVIII m.s. Hamburg Vienna s.s. Harwich Samaria s.s. Noordkaap Amberton s.s. New Cast-Ie Vlugge belading. Het Noorsche stoomschip Snar vertrok, na in Velsen te hebben gelost. 9 dezer in ballast van hier naar Archangel en kwam daar 18 Juli aan. In drie dagen tijds werd het schip met ruim 1500 vadem papierhout beladen zoodat het 21 dezer reeds weer naar Rotterdam kon vertrekken, waar het heden wordt binnen ver wacht. Dit is wel een tegenstelling met vorige klachten over de langzame belading in de ha ven van Archangel.

IJmuider Courant | 1934 | | pagina 5